Hansi-Dieter Flick Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Hansi-Dieter Flick Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Hansi-Dieter Flick përshkruan Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, Gruaja, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Në terma të thjeshtë, kjo është një histori e udhëtimit të jetës së Menaxherëve, nga ditët e fëmijërisë së tij, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, arrini djalin e tij tek galeria e të rriturve - një përmbledhje e përsosur e Bio e Hansi-Dieter Flick.

Jeta e hershme dhe ngritja e Hans-Dieter Flick
Jeta e hershme dhe ngritja e Hans-Dieter Flick.

Po, të gjithë e dinë se ai është një trajner rekord, fitues i trefishtë. Sidoqoftë, jo shumë e kanë lexuar biografinë e Hansi Flick e cila është zbuluese. Pa zhurmë të mëtejshme le të fillojmë me jetën e tij të hershme dhe prejardhjen e familjes.

Historia e Fëmijërisë së Hans-Dieter Flick:

Për fillestarët, ai shpesh quhet Trajner fitues i rrëmujshëm. Hans-Dieter Flick lindi në ditën e 24-të shkurtit 1965 nga nëna e tij, Traudel Flick dhe babai i tij, Hans Flick në qytetin e vogël të Heidelberg, Gjermania Jugperëndimore.

Vitet e Hans-Dieter Flick:

Menaxheri gjerman u rrit në Mückenloch, lagje në qytetin Neckargemünd, Gjermani. Lagjja është e famshme për kultivimin e muzikantëve dhe futbollistëve. Duke folur për blogun gjerman të familjes; “Bëni Fëmijët të fortë, ”Tha menaxheri dikur;

“Unë vij nga një qytet i lindjes ku ose bëhesh anëtar i një ekipi futbolli ose i një klubi muzikor.

Opsionet e kufizuara e bënë më të lehtë për mua të vendosja për t'u bashkuar me një ekip futbolli. "

Historiku familjar i Hans-Dieter Flick:

Ka shumë fjalë pozitive që mund të përshkruajnë fëmijërinë e gjermanit përveç "mungesës". Prindërit e Hans-Dieter Flick ishin qytetarë të klasës së mesme dhe rritën djalin e tyre në një zonë të mirë në Neckargemünd. Ata ishin në mbështetje të zgjedhjes së tij për të luajtur futboll dhe siguruan që ai të kishte fillime të qeta në të.

Origjina familjare e Hans-Dieter Flick:

Knowledgeshtë në dijeni të përgjithshme që menaxheri është një Bonafide shtetas gjerman. Rezultatet e hulumtimit të kryera për të përcaktuar përkatësinë etnike të Flick paraqesin gjasat që ai të jetë i përkatësisë etnike Pfaelzisch. Grupi etnik mund të gjendet në qytetin e tij të lindjes, Heidelberg.

Familja e Hans-Dieter Flick është nga përkatësia etnike gjermane Pfaelzisch.
Familja e Hans-Dieter Flick është nga përkatësia gjermane Pfaelzisch.

Shfrytëzimet e Hans-Dieter Flick në Futbollin e Karrierës:

Duke folur për fillimet e tij të qeta, i riu i atëhershëm ishte vetëm 5 vjeç kur ai filloi të luante për anën lokale BSC Mückenloch. Ai përparoi të luante për SpVgg Neckargemünd nga 1976 deri në 1981 dhe më vonë SV Sandhausen 1981–1983.

Në kulmin e karrierës së tij me SV Sandhausen, Flick u dallua dhe u soll në klub nga Bayern Munich kur ishte 20 vjeç. Pesë sezonet që kaloi me ta e panë atë të fitojë katër tituj të Bundesligës dhe kupën e DFB-së në 1986.

Ditët e luajtjes së Hans-Dieter Flick. Këtu është një foto e rrallë e ish-mesfushorit që luan për Bayern Munchen.
Ditët e lojës së Hans-Dieter Flick. Këtu është një foto e rrallë e ish-mesfushorit që luan për Bayern Munchen.

Biografia e Hans-Dieter Flick - Historia e rrugës drejt famës:

Kur mesfushori i atëhershëm pësoi një dëmtim kërcënues për karrierën në klubin e tij të ardhshëm, FC Köln, ai e dinte se kishte ardhur koha që ai të tërhiqej. Në moshën 28 ​​vjeç, ai ndaloi së luajturi futboll profesional, por kaloi ca kohë duke u shfaqur për ekipin amator Victoria Bammental.

Nuk kaloi shumë dhe hapi i shpejtë u fut në stërvitje dhe filloi të menaxhonte Bammental. Gjermani kaloi disa sezone me ta si menaxher përpara se të emërohej si trajner kryesor i Hoffenheim në 2000. Ai i ndihmoi ata të arrijnë ngritjen në divizionin e tretë dhe t'i vërë në rrugën e duhur për pasardhësin e tij Ralf Rangnick për të siguruar avancimin e tyre në Bundesliga 2 në 2007

Biografia e Hans-Dieter Flick - Historia e Ngjitjes:

Në kulmin e karrierës së tij menaxheriale, Flick kishte një stërvitje të shpejtë Red Bull Salzburg para se të bëhej ndihmës traineri i Gjermanisë në 2006. Ai punoi me shefin e tij Joakimi i ulët për të udhëhequr ekipin kombëtar gjerman në kulmin e futbollit global.

Sukseset e tyre fillestare përfshijnë një përfundim të vendit të dytë në UEFA Euro 2008 si dhe pozicionin e tretë në kupën botërore FIFA 2010. Gjermania fitoi kupën tjetër botërore nën administrimin e tyre, një zhvillim që e bëri të lehtë për Flick të merrte punën e tij të ardhshme si drejtor sportiv në Shoqatën Gjermane të Futbollit.

Atëherë në vitin 2014, Bota kujtoi vetëm Joachim Löw, jo Hans-Dieter Flick - ndihmës menaxherin fitues të Kupës së Botës.
Atëherë në vitin 2014, Bota kujtoi vetëm Joachim Löw, jo Hans-Dieter Flick - ndihmës menaxherin fitues të Kupës së Botës.

Ai gjithashtu punon si drejtor i sportit në Hoffenheim para se të kthehej në Bayern Munih si ndihmës menaxher i tyre në 2019. Kur trajneri kryesor Niko Kovac u largua nga Reds me pëlqimin e ndërsjellë në nëntor 2019, Flick u bë menaxher i përkohshëm dhe udhëhoqi Reds nga pozicioni i katërt për t'u bërë fituesit e titullit të Bundesligës për tetë herë radhazi.

Nuk kaloi shumë dhe ai udhëhoqi ekipin për të fituar DFB Pokal në korrik dhe duke luftuar me PSG-në Thomas Tuchel për të fituar titullin e Ligës së Kampionëve 2019/2020 në gusht 2020. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Rreth gruas dhe fëmijëve të Hans-Dieter Flick:

Gjermani është martuar lumturisht për më shumë se 30 vjet. Gruaja e Hansi Flick nuk është person tjetër përveç Silke. Ata u takuan si adoleshentë dhe u bënë zyrtarisht çifte në një martesë të mbajtur në Bammental.

Takoni gruan e Hans-Dieter Flick, Silke Flick.
Njihuni me gruan e Hans-Dieter Flick, Silke Flick.

Përveç se është një nga shtyllat e tij mbështetëse, gruaja e Hansi Flick është nënë e dy vajzave të tij, Kathrin dhe Hannah. Të dy fëmijët janë rritur të pjekur. Në fakt, Hannah (vajza e vogël) është tashmë një nënë që ka më pak se 2 fëmijë.

Jeta familjare e Hans-Dieter Flick:

Familja mund të jetë gjithçka që duam të jenë. Dashuria dhe mbështetja që ata japin janë të jashtëzakonshme. Ne ju sjellim fakte në lidhje me prindërit, vëllezërit dhe motrat dhe të afërmit e Hans-Dieter Flick.

Rreth Prindërve të Hans-Dieter Flick:

Babai i menaxherit quhet Hans. Ai është një baba shumë mbështetës i cili ka treguar shumë interes për detyrat menaxheriale të djalit të tij. Ai praktikisht ndjehet njësoj si Flick do të ndihej në humbje ose fitore. Nëna e Flick gjithashtu interesi i tij më i mirë në zemër dhe punon me burrin e saj për t'i dhënë djalit të tyre kujdesin më të mirë prindëror.

Një dashuri dhe mbështetje e tillë u provua në formën e saj më të mirë kur prindërit e Hansi Flick punuan me banorët e Bammental (ku jetonte menaxheri në atë kohë) për t'i dhënë djalit të tyre një pritje të ngrohtë pas fitores së tij në Kupën e Botës 2014.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Hans-Dieter Flick:

Ende nuk kemi gjetur të dhëna për vëllezërit dhe motrat e menaxherit. Si rezultat, ekziston mundësia që menaxheri është fëmijë vetëm i prindërve të tij derisa ai të japë ndonjë pasqyrë që sugjeron ekzistencën e një vëllai ose motre për të.

Rreth të afërmve të Hans-Dieter Flick:

Ne ende nuk do të marrim informacione që lidhen me rrënjët e familjes së menaxherit veçanërisht pasi ato lidhen me gjyshërit e tij nga nëna dhe babai. Në mënyrë të ngjashme, xhaxhallarët, hallat dhe kushërinjtë e tyre ende nuk dihen ndërsa nipi dhe mbesat e tij ende nuk janë identifikuar.

Jeta personale e Hans-Dieter Flick:

Menaxheri që njohim nuk ka të bëjë me futbollin. Ai krijon kohë cilësore për miqtë dhe familjen dhe ka një marrëdhënie të lakmueshme me lojtarët dhe anëtarët e tjerë të stafit stërvitës jashtë flluskës së futbollit.

Karakteristikat e dukshme që përcaktojnë personalitetin e Flick janë përulësia e tij, si dhe mospëlqimi për argumente dhe thashetheme. Ai i pëlqen të udhëtojë, të mësojë gjëra të reja, të shikojë filma ndër interesa dhe hobi të tjerë.

Vlera neto dhe stili i jetës së Hans-Dieter Flick:

Le të flasim për vlerën neto të trajnerit në vitin 2020 dhe atë që ai bën për të bërë paratë e tij. Flick ka një vlerë neto të vlerësuar prej 1 milion dollarësh. Burimet e pasurisë së tij janë pagat dhe pagat që ai paguhet si menaxher.

Ai gjithashtu ka garancitë e biznesit fitimprurës fitues. Kështu, Flick është i siguruar financiarisht në të gjitha aspektet. Makinat me shkëlqim dhe shtëpia e shtrenjtë nuk janë në listën e tij shqetësuese. Ai është më tepër duke kërkuar të qëndrojë i rëndësishëm në biznesin fitimprurës të stërvitjes.

Faktet e Hansi-Dieter Flick:

Shikoni fakte në lidhje me trajnerin në mënyrë specifike që synojnë t'ju ndihmojnë të merrni një pamje të plotë të tij.

Fakti # 1 - Nxënësi i nëpunësit të bankës:

Rrokullisja e re dikur ishte një nxënëse bankare. Ai filloi trajnimin për punën si një rezervë që mund të kthehej nëse nuk arrin sukses në futboll. Ai ishte shumë i përkushtuar në trajnimin e tij që ai refuzoi një ofertë për të luajtur për VFB Stuttgart i cili vazhdoi të fitonte titullin e Bundesligës 1983/84.

Fakti # 2 - Për nofkën e tij:

Përkundër asaj që besoni, Hansi nuk është pjesë e emrit të trajnerit. Rathershtë më tepër një pseudonim sepse atij nuk i pëlqen të quhet Hans-Dieter. Kështu, shumica e njohin atë me nofkën e tij Hansi.

Fakti # 3 - Dyqani Sportiv:

Flick ka qenë pronar i një dyqani sportiv në Bammental, ku i dha nderin qytetarit më të ri nderi në 2015. Banorët e rinj të qytetit u rritën për t'u mësuar në dyqan. Sidoqoftë, trajneri e mbylli atë sepse ai dhe familja e tij kishin gjëra më të rëndësishme për të marrë pjesë.

Wiki:

Kërkimet e biografisëTë dhënat Wiki
Emri i plotëFlokë Hans-Dieter "Hansi"
NicknameHansi
Data e lindjesShkurt 24th 1965
Vendi i lindjesQyteti i Heidelberg në Gjermaninë Perëndimore
PrindëritTraudel (nënë) dhe Hans (babai).
vëllezërit e motratN / A
gruaSilke
Fëmijë Kathrin dhe Anën
ZodiakPeshqit
HobbiesUdhëtimi, shikimi i filmave dhe mësimi i gjërave të reja
Te ardhura neto$1
ProfesionFootball Manager

Përfundim:

Faleminderit që lexuat kronikën e Flick - trajneri rekord i Bayern Munchen, fitues i trefishtë. Biografia e Hans-Dieter Flick na frymëzon të përgatitemi për mundësi dhe t'i maksimizojmë ato kur të arrijnë. Menaxheri gjerman në fakt e bëri atë duke përdorur përvojën e tij të Kupës Botërore FIFA 2014 dhe personalitetin besnik për të fituar Ligën e Kampionëve 2019/2020.

Në Lifebogger, saktësia dhe drejtësia janë parimi ynë udhëzues në shpërndarjen e kujtimeve për menaxherët tuaj të preferuar. A keni parë ndonjë gjë që nuk duket si duhet në historinë e jetës së Hans-Dieter Flick? Na tregoni për këtë në seksionin e komenteve OSE na tregoni se çfarë mendoni për të.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet