Hakan Calhanoglu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

0
Hakan Calhanoglu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Hakan Calhanoglu përshkruan Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, Gruaja, Fëmijët, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto.

Në terma të thjeshtë, ne ju paraqesim rrugëtimin e karrierës së mesfushorit, nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur u bë i famshëm.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Hakan Calhanoglu Bio.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Philippe Coutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Hakan Calhanoglu

Po, ju dhe unë e dimë atë krijuesi turk është në rrugën e tij për t'u bërë një futbollist i klasit botëror si shoku i tij i ekipit Zlatan Ibrahimovic.

Sidoqoftë, shumë tifozë nuk dinë për pengesat që ai ka kapërcyer për të arritur këtë arritje në Life Story të tij. Prandaj, ne kemi përgatitur Biografinë e tij vetëm për ju dhe pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Hakan Calhanoglu Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, Hakan Calhanoglu lindi në ditën e 8-të shkurtit 1994. Ai erdhi në këtë botë përmes babait të tij, Huseyin Calhanoglu dhe nënës, Naime Calhanoglu, në Mannheim, Gjermani.

A e dini? Gen Gjeniu i goditjes së lirë është më i madhi nga dy fëmijët e lindur nga bashkimi midis prindërve të tij të paraqitur këtu.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Patrik Schick Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Hakan Calhanoglu Historia e Fëmijërisë: Prindërit
Njihuni me prindërit e tij të mrekullueshëm, Huseyin dhe Naime Calhanoglu.

Ditët e rritjes së Hakan Calhanoglu:

Nga sheshi i xhirimit, i riu turk u rrit me vëllain e tij fëmijë, Muhammedin, në rrugët e Mannheim.

Atje, ata kultivuan zakonin për të luajtur futboll në rrugë me fëmijë të tjerë. Për shkak se babai i tij kishte një dashuri të thellë për futbollin, ai kurrë nuk kundërshtoi rutinën e vazhdueshme të mbrëmjes së djemve të tij me moshatarët e tyre.

Origjina e Familjes Hakan Calhanoglu:

Të lindurit në Gjermani nuk do të thotë që turku harroi ekzistencën e atdheut të tij. Si një lojtar i vendosur, Calhanoglu ka bërë shumë vizita në vendin e tij të Origjinës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bojan Krkic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Për më tepër?… Ai është një vendas në fshatin Konursu të Provincës Bayburt në Turqi. Që nga 2010, qyteti i tij i lindjes kishte një popullsi të vlerësuar prej rreth 1,573 njerëz.

Origjina e Familjes Hakan Calhanoglu
Prej këtu rrjedh familja e Hakan.

Historiku i Familjes Hakan Calhanoglu:

E para dhe më e rëndësishmja, menagjimi i tij nuk ishte i tipit që dikush mund t'i përshkruajë si super të pasur.

Sidoqoftë, ata ishin të qëndrueshëm financiarisht dhe madje hijeshuan fëmijërinë e Hakan me koleksionet më të fundit të lodrave të kohës së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Alessandro Bastoni Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fatmirësisht, prindërit e djalit të ri kishin një arsim të mirë financiar. Prandaj, ata mund të administrojnë fondet e tyre në mënyrën më ekonomike.

Hakan Calhanoglu Historia e Futbollit:

Hakan Calhanoglu Histori Jete

Kur Turki arriti orën 7, babai i tij e bëri atë të regjistrohej në një institut lokal në afërsi të tyre. Në atë kohë, Calhanoglu ishte një fëmijë i pafajshëm që dinte vetëm të godiste topin në çdo drejtim.

Por prindërit e tij kishin shumë shpresë se djali i tyre do të bënte një përmirësim të jashtëzakonshëm ndërsa ai u bashkua me akademinë Waldhof Mannheim.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlos Bacca Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Në fillim, mesfushori nuk mund të përmbushte lehtë udhëzimet e trajnerëve të tij. Sidoqoftë, ai shpesh vendoste detyrën e tij birnore para prindërve të tij para se të mendonte për shqetësimin e tij.

Prandaj, Calhanoglu u përpoq shumë për të përmirësuar potencialin e tij dhe për ta bërë familjen e tij krenare.

Hakan Calhanoglu Jeta e Hershme e Karrierës:

Pas tetë viteve të paraqitur për Waldhof, lojtari i skuadrës u kërkua nga Karsruher SC i cili e mori atë në ekipin e tyre të të rinjve. Atje ai filloi të merrte tërheqje në futboll.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në të njëjtën periudhë, Calhanoglu i cili shikoi lart Mesut Ozil u thirr për të shfaqur për vendin e tij në raste të ndryshme.

Hakan Calhanoglu Jeta e Hershme e Karrierës
Ditët e tij në Karsruher SC ishin të lavdishme.

Me prindërit e tij në vëzhgim për arritje më të shkëlqyera, lojtari i gjuajtjes së largët u transferua në Hamburger SV në 2013. Koha e tij me klubin gjerman ishte e shkurtër.

Sidoqoftë, ishte në Hamburger që lojtari turk guxoi të ekspozonte Cristiano Ronaldo në marrjen e goditjeve të lira. natyrisht, ai ishte aq i mirë në marrjen e setit të largët.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leonardo Bonucci Plus Fakte të paqarta të biografisë

Hakan Calhanoglu Bio - Rruga drejt famës:

Pas transferimit të tij në Bayer Leverkusen në 2014, 20-vjeçari e pa veten duke u rritur përtej ëndrrave të babait të tij.

Interesante, ai siguroi që 14.5 milion € të investuara në blerjen e tij të mos shkonin dëm. Prandaj, ai filloi të shënonte gola dhe të bënte kaq shumë asistime.

Hakan Calhanoglu Bio - Rruga drejt famës
Nuk ka gëzim më të madh për Hakan sesa momenti kur ai shënon një gol.

A e dini? M Lojëbërës i talentuar mbajti një mundësi më të mirë për t'u bashkuar me AC Milan në 2017.

Ai nënshkroi një kontratë katër-vjeçare me vlerë 24 milion € me klubin italian - një arritje që e bëri nënën e tij të mburrej me të vazhdimisht.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kevin Volland Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Kalimi i Hakan Calhanoglu në AC Milan
Ai kaloi një tjetër moment historik duke nënshkruar me AC Milan.

Dhënia e fanellës me numër 10 bëri që shumë tifozë të presin një paraqitje të jashtëzakonshme nga Turku. Mjerisht, djali i parë i familjes së Calhanoglu nuk u takua me supozimin e mbështetësve.

Ai ishte jokonsistent në fushë dhe punoi shumë për të përmirësuar aftësitë e tij të mangëta.

Biografia e Hakan Calhanoglu - Histori Suksesi:

Në asnjë kohë të largët, gjeniu i goditjes së lirë bëri një përmirësim meteorik, i cili bëri që shumë analistë të flisnin për të.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bojan Krkic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Merrni me mend se çfarë? Name Emri i tij bëri histori ndërsa dha një asist Rafael Leao, i cili shënoi golin më të shpejtë në Serie A më 21 dhjetor 2020.

Më shumë, goli i cili shënoi saktësisht në 6.2 sekonda në orë u bë goli më i shpejtë i shënuar ndonjëherë në pesë ligat më të mira të Evropës.

Hakan Calhanoglu's Rritja e Famës Story
Ai ndihmoi Rafael Leao në shënimin e golit më të shpejtë në historinë e Serie A.

Ndërsa shkruaj këtë Bio, shumë klube janë në kërkim të nënshkrimit të tij. Sidoqoftë, ne dyshojmë se Juventus mund të përfundojë me nënshkrimin e Hakan Calhanoglu në 2021.

Ndoshta gjeniu i gjuajtjeve të lira mund të mos e zgjasë kontratën e tij me AC Milan nëse ata dështojnë të rrisin pagën e tij vjetore në 7 milion €. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Leon Bailey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth Gruas së Hakan Calhanoglu:

Kur bëhet fjalë për çështjet e zemrës, marrësi i setit ka hedhur një hap më larg se bashkatdhetari i tij, Cengiz Nën.

Në fakt, Hakan u martua me të dashurën e tij të fëmijërisë, Sinem Gundogdu, në Mannheim në 2017.

Martesa e Hakan Calhanoglu

Sidoqoftë, historia e tyre e dashurisë nuk shkoi aq mirë sa ato në një përrallë. Vetëm disa muaj pas dasmës së tij, marrëdhënia e Calhanoglu u prish sepse gruaja e tij e akuzoi atë për flirt me një grua tjetër.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Patrik Schick Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Prandaj, ai ishte në prag të divorcit e dashura e tij prej kohësh e bërë grua.

Fatmirësisht, çiftet u pajtuan në vitin 2018 dhe vendosën t'i japin martesës së tyre një agim të ri. Prandaj, bashkimi i tyre çoi në lindjen e një vajze të bukur të quajtur Liya.

Ndërsa shkruaj këtë Bio, babai i Liya i cili është gjithashtu shoku i Ibrahimovic është në pritje të fëmijës së tij të dytë.

“Një tjetër mrekulli e vogël po vjen në familjen tonë. Ne jemi të lumtur që Liya jonë së shpejti do të bëhet motër e fëmijës sonë të palindur. Eja, foshnjë e shëndetshme. ”

Hakan Calhanoglu Jeta e Marrëdhënies
Me gruan dhe bijën e tij, Hakan ndihet mjaft i realizuar.

Jeta personale e Hakan Calhanoglu:

Shumë tifozë e kanë krahasuar personalitetin e tij të përulur me atë të Caglar Soyuncu. Sigurisht, ai është i butë, i sinqertë dhe instiktiv.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Me sa duket, ka raste kur Calhanoglu kënaqet me lojën e një fëmije vetëm për të lehtësuar stresin dhe për të kapur kohën e humbur me miqtë.

Hobi i Hakan Calhanoglu
Jashtë fushës, nuk ka momente të shurdhër me Turkun 24-vjeçar.

Mesfushori gjithashtu është i pajisur me një talent të madh muzikor. Kur miqtë e tij kanë një ose dy ditëlindje për të festuar, Hakan është gjithmonë njeriu që mbush shfaqjen me gjallëri.

Sigurisht, ai do të kishte bërë një DJ të shkëlqyeshëm nëse futbolli nuk do të funksiononte kurrë për të.

Personaliteti i Hakan Calhanoglu
Aftësitë e tij DJ tejkalojnë mesataren.

Hakan Calhanoglu Mënyra e jetesës:

Ndërsa paraqitej për AC Milan, paga e tij vjetore është rritur deri në një shumë të vlerësuar prej 2.5 milion € (2021 Statistikat). Ndërsa shkruaj këtë Bio, djali që u rrit në Mannheim jeton një mënyrë jetese luksoze.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Me fitimet e tij, ai ka blerë kaq shumë vetura të shkëlqyera dhe një shtëpi të bukur. Ai madje udhëton me familjen e tij me një avion të shtrenjtë privat.

Hulumtimet tregojnë se Hakan Calhanoglu ka grumbulluar një vlerë të vlerësuar prej 9.9 milion € që nga 2021.

Stili i jetës së Hakan Calhanoglu
Jeta e tij është e lehtë dhe e mbushur me përvojë të bollshme.

Jeta Familjare e Hakan Calhanoglu:

Pas suksesit të tij në karrierë, ekzistojnë disa persona, besimi i patundur i të cilave i ka dhënë zorrë të punojë më shumë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kevin Volland Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ata festojnë me të sa herë që ai shkëlqen dhe e inkurajojnë atë kur gjërat shkojnë keq. Vini re një seksion informues për anëtarët e familjes së tij.

Jeta Familjare e Hakan Calhanoglu
Lumturia e tij shumëfishohet sa herë që kalon ca kohë me familjen e tij.

Rreth Nënës së Hakan Calhanoglu:

Falë nënës së tij (Naime Calhanoglu), mesfushori është rritur me një ndjenjë të shkëlqyer të moralit.

Nuk do të ketë fjalë të mjaftueshme për të përshkruar përsosmërinë e zonjës Naime në rritjen e djemve të saj.

E vetmja gjë që dimë është se ajo ishte një nënë e arsimuar dhe e kujdesshme, e cila vendosi mirëqenien e fëmijëve të saj në radhë të parë para rehatisë së saj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leonardo Bonucci Plus Fakte të paqarta të biografisë
hakan Calhanoglu mami
Nëna e tij duket shumë e re në krahasim me moshën e saj.

Rreth babait të Hakan Calhanoglu:

Pioneri i interesit të Hakan në sport është babai i tij, Huseyin Calhanoglu. Ai ishte një lojtar futbolli jo-ligë, pasioni i të cilit për sportin nuk vdiq kurrë, madje edhe në pleqërinë e tij.

Babai Hakan Calhanoglu
Njihuni me babanë e Hakan, organizatori i ekspeditës së tij të futbollit.

Pas pensionit të tij, Z. Huseyin vazhdoi të stërviste shumë fëmijë në ndërtimin e një karriere të shkëlqyer në futboll.

 Për më tepër? Father Babai i Hakan është themeluesi i qendrës së futbollit Calhanoglu (një institut sportiv në Mannheim).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Philippe Coutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth vëllezërve dhe motrave të Hakan Calhanoglu:

Të jesh djali i parë i familjes së tij do të thotë që lojtari me race gjermane do të duhej të jepte një shembull të mirë për vëllain e tij, Muhammed Calhanoglu.

Sigurisht, ai e bëri, dhe sot, vëllai / motra e tij e vogël ka marrë të njëjtën rrugë si ai dhe babai i tij.

Vëllai Hakan Calhanoglu
Duket sikur vëllai i tij ka marrë një buzëqeshje të bukur se ai.

Muhammed është një mesfushor i cili kishte karrierën e tij të të rinjve në të njëjtën akademi (Waldhof dhe Karlsruher SC) si vëllai i tij i madh.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Alessandro Bastoni Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Mjerisht, ai nuk është vendosur në nivelet e larta të futbollit ndërkombëtar.

Rreth të afërmve të Hakan Calhanoglu:

Që nga viti 2021, dy nga kushërinjtë e Hakan, Turan dhe Kerim, janë paraqitur përkatësisht Hoffenheim U19 dhe FC Schalke 04.

Midis tyre, Turan Calhanoglu ka aftësinë për të shënuar gola në gjak. Ndërsa shkruaj këtë Bio, nuk ka pasur asnjë informacion në lidhje me gjyshërit e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kevin Volland Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Të afërmit e Hakan Calhanoglu
Takoni kushërinjtë e tij, Turan (L) dhe Kerim (R).

Fakte të pathëna të Hakan Calhanoglu:

Për të përmbyllur Historinë e Jetës tonë të Qitësit të Largët, këtu janë disa fakte rreth tij që do t'ju ndihmojnë të merrni një kuptim të plotë të Biografisë së tij.

Fakti # 1: Rasti Ligjor me Trabzonspor:

Para se marrëveshja e tij të përfundonte në Bayer Leverkusen, FIFA e ndaloi Calhanoglu për katër muaj për shkak të një shkelje të kontratës.

Pasi kishte marrë 100,000 € nga klubi turk Trabzonspor, Larguesi me Distancë përfundoi duke zgjatur kontratën e tij me Karlsruhe në 2011.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bojan Krkic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Prandaj, FIFA u desh të futet në fotografinë e keqkuptimit dhe e bëri atë të kthente 100,000 € që ai mori nga Trabzonspor.

Ishte një periudhë e vështirë për lojtarin, por nëna dhe babai i tij e ndihmuan atë të kërcej përsëri në këmbë.

Fakti # 2: Një histori e çmendur me armë:

Një nga skenarët më të rrezikshëm të hasur nga Hakan, siç u zbulua nga babai i tij në 2014, ishte etiketuar Historia e Çmendur e Armëve. Gjithçka ndodhi pasi Turqia humbi një ndeshje kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Hollandës në tetor 2013.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në atë kohë, Hakan dhe Omer Toprak ishin në hotelin e tyre kur shoku i tyre i skuadrës, Gokhan Tore, dhe një mik i panjohur i armatosur i kërcënoi të dy me armë.

Tore organizoi një veprim të tillë të neveritshëm sepse ish e dashura e tij po dilte me mikun e Toprak. Fatmirësisht, e gjithë sprova përfundoi pa viktima.

 Fakti # 3: Ndarja e pagave dhe fitimet për sekondë:

BANESORE / FITIMIFitimet në Euro (€)
Në vit€ 2,500,000
Per Muajit€ 208,333
Në javë€ 48,003
Në ditë€ 6,858
Në orë€ 286
Për minutë€ 4.8
Për sekond€ 0.08
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leonardo Bonucci Plus Fakte të paqarta të biografisë

Kërkimet tregojnë se një qytetar mesatar turk do të duhet të punojë për të paktën 5 vjet për të fituar atë që Hakan merr në një muaj.

Ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagës së tij kur ora bie. Gjeni vetë se sa ka fituar që kur keni ardhur këtu.

Që kur keni filluar shikimin Bio e Hakan Calhanoglu, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakti # 4: Feja:

Si bashkatdhetari i tij, Cenk Tosun, Hakan është një mysliman i përkushtuar. Në fakt, ai është një nga 4.4 milion njerëz që praktikojnë Islamin në Gjermani.

Nga ditët e tij të fëmijërisë, nëna e tij shpesh e ka mësuar atë në lidhje me ligjet dhe urdhëresat e besimit të tij musliman. Në vitin 2015, Calhanoglu, së bashku me babanë dhe vëllain e tij, vizituan Qabenë në Mekë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Leon Bailey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Feja e Hakan Calhanoglu
Familja e tij kurrë nuk e ka lënë pas dore praktikën integrale të fesë së tyre.

Fakti # 5: Statistikat e FIFA-s:

Pa dyshim që potencialet e tij kanë tejkaluar atë të bashkatdhetarit, Arda Turan.

Duke bashkuar shumë aftësi në arsenalin e tij, lojtari me origjinë gjermane e ka vendosur veten si një armë që shumë klubeve do t'u duhej në mesfushën e tyre.

Për të përmirësuar vlerësimet e tij, ai do të duhet të punojë në aftësinë e tij për të dominuar topin në ajër.

Përfundim:

Më në fund, Historia e Jetës së Calhanoglu ka treguar se ne e humbasim eksitimin e mundësive pa hapa imagjinate apo ëndrrash.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

 Edhe pse babai i tij krijoi një rrugë për të, Hakan ishte përgjegjës për përmbushjen e thirrjes qartësore të fatit.

Na takon të përgëzojmë nënën e tij, e cila ishte gjithmonë aty për ta inkurajuar atë në provat e kohës. Gjithashtu, përpjekjet e Huseyin (babait të tij) dhe Muhammedit (vëllait të tij) kanë ndihmuar në rritjen e karrierës së Hakanit. E gjitha falë tyre ka qenë në gjendje të arrijë kaq shumë në futboll.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlos Bacca Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Faleminderit që lexuat Historinë e Fëmijërisë dhe Fakte të Biografisë së Hakan Calhanoglu. Kini parasysh që ekipi ynë në Lifebogger është në kërkim për t'ju kënaqur me histori interesante të fëmijërisë së futbollistit tuaj të nderuar.

Ju lutemi na kontaktoni nëse gjeni ndonjë gjë që nuk duket si duhet me artikullin tonë. Përndryshe, ne ju paraqesim një përmbledhje të Historisë së tij të Jetës në të dhënat wiki më poshtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Alessandro Bastoni Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Kërkimet e biografisë Përgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Hakan Calhanoglu
pseudonimi:Hakan
Mosha:27 vjeç dhe 8 muajsh.
Vendi i lindjes:Manheim, Gjermani
Babai:Huseyin Calhanoglu
Gjuha amtare:Naime Calhanoglu
vëlla:Muhammed Calhanoglu
gruaja:Sinem Gundogdu
Fëmijët:Liya (vajza e vetme që nga janari 2021)
Te ardhura neto:9.9 milion € (Statistikat e 2021)
Paga vjetore:2.5 milion € (Statistikat e 2021)
Vendi i origjinës:Fshati Konursu i Provincës Bayburt në Turqi
Gjatesia:1.78 m (5 ft 10 në)
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Philippe Coutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet