Goncalo Guedes Childhoood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Goncalo Guedes Childhoood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Goncalo Guedes përshkruan Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, Gruaja, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Në terma të thjeshtë, kjo është një histori e Udhëtimit të Jetës së Futbollistit, nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur u bë i famshëm.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, arrini djalërinë e tij tek galeria e të rriturve - një përmbledhje e përsosur e Bio e Goncalo Guedes.

Historia e jetës së Goncalo Guedes. 📷: Instagram.
Historia e jetës së Goncalo Guedes.

Po, të gjithë e dinë për shkathtësinë e krahut me një grup të gjerë aftësishMegjithatë, vetëm një pjesë e të apasionuarve të futbollit kanë lexuar 'të Goncalo Guedes' Biografia e cila detajon fakte të ngjarjeve pak të njohura në jetën e tij. Tani, pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Goncalo Guedes Historia e Fëmijërisë:

Për të filluar me, Gonçalo Manuel Ganchinho Guedes lindi më 29 nëntor 1996 në komunën e Benavente në Portugali.

Ai është një nga 2 fëmijët e lindur nga nëna e tij pak e njohur dhe nga babai i tij i cili mban emrin Rogério Guedes.

Shih edhe
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Një nga fotot më të hershme të fëmijërisë së njohur të Goncalo Guedes. 📷: Instagram.
Një nga fotot më të hershme të fëmijërisë së njohur të Goncalo Guedes.

I riu Goncalo u rrit në vendlindjen e tij në Benavente në Portugali së bashku me vëllain e tij të madh dhe vetëm vëllain ose motrën - Joao Maria - i cili thuhet se është dy vjet më i madh se ai.

Vitet në rritje:

Duke u rritur në Benavente, Goncalo mezi kishte mësuar të shëtiste kur filloi të luante me një top. Ai nuk kishte asnjë interes për lodrat dhe ishte i dashur të mbante me vete dy topa kur përfundimisht mësoi të shëtiste.

Shih edhe
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Historiku i familjes Goncalo Guedes:

Në këtë pikë, shumë do të fillonin të pyesnin veten se si Goncalo ra në dashuri me futbollin, veçanërisht kur qyteti ku ai u rrit është më i njohur për luftën me dema se sa futbollin.

Vlen të përmendet se Joao (vëllai i Goncalo) filloi të luante futboll në një moshë të butë.

Kështu, ishte krejt e natyrshme që pasioni i Joao-s për futbollin do të fërkohej te vëllai i tij i vogël. Për më tepër, prindërit e Goncalo Guedes ishin entuziastë të sportit që nuk kishin probleme me lejimin e fëmijëve të tyre të luanin futboll në rrugë dhe në një fushë prapa shtëpisë së tyre.

Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Një foto e rrallë në fëmijëri e të riut Goncalo Guedes me njërin nga prindërit e tij. 📷: Instagram.
Një foto e rrallë në fëmijëri e të riut Goncalo Guedes me njërin nga prindërit e tij.

Si filloi Futbolli i Karrierës për Goncalo Guedes:

Në kohën që Goncalo ishte 5 vjeç, ai filloi ta shoqëronte Joao në një shkollë futbolli në Ribatejo, ku vëllai ose motra më e madhe stërvitej në portier.

Ndërsa vëllezërit dhe motrat ishin në të, Goncalo mund të shikonte vetëm sepse nuk kishte asnjë kategori skuadre për fëmijët më të vegjël të moshës së tij.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Helder Costa Plus Fakte të paqarta të biografisë

Sidoqoftë, kur kishte gara që nuk kërkonin paraqitje të kartave të identitetit, trajneri i ekipit u dha hapësirë ​​fëmijëve më të vegjël që të dëshmonin, një mundësi që Goncalo bëri mirë ta maksimizonte.

Në fakt, ai kishte aftësi të shkëlqyera për topin, aq sa njerëzit që e njihnin babanë e tij bënin thirrje urgjente se fëmija i atëhershëm duhet të ndërtonte një karrierë në këtë sport në Benfica.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur
Ai ishte vetëm 5 vjeç por mund të konkurronte me fëmijë që ishin 2 vjet më të vjetër se ai. 📷: Pinterest.
Ai ishte vetëm 5 vjeç por mund të konkurronte me fëmijë që ishin 2 vjet më të vjetër se ai.

Goncalo Guedes Vitet e hershme në futbollin e karrierës:

Duke dëgjuar zërin e shumë vetave, babai i Goncalo bëri të pamundurën për të siguruar që djalli i futbollit filloi stërvitjen me Benfica në moshën 6 vjeç.

Sidoqoftë, vetëm 3 vjet më vonë, 9-vjeçari i atëhershëm u bë zyrtarisht një pjesë e sistemit rinor të Benfica.

Foto e mrekullisë së futbollit 4 vjet pasi ai u bë një anëtar zyrtar i sistemit rinor të Benfica. 📷: Instagram.
Foto e mrekullisë së futbollit 4 vjet pasi ai u bë një anëtar zyrtar i sistemit rinor të Benfica.

Përparimi i të riut nëpër radhët e klubit ishte pa goditje. Ai bëri debutimin e tij profesional me Benfica's B në Prill 2014 dhe vazhdoi të bënte paraqitje për ekipin e parë të klubit muaj më vonë në tetor të atij viti.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Goncalo Guedes - Historia e rrugës drejt famës:

Në kulmin e karrierës së Goncalo me Benfica, ai shënoi kundër Atletico Madrid në shtator 2015 për t'u bërë golashënuesi më i ri portugez në fazat e grupeve të Ligës së Kampionëve që nga Cristiano Ronaldo.

Shihni kush ishte 19 vjeç kur filloi të krahasonte me Ronaldon. 📷: Instagram.
Shihni kush ishte 19 vjeç kur filloi të bënte një krahasim me Ronaldon.

Një arritje e tillë premtuese midis performancave të tjera mbresëlënëse e bëri atë të dilte në radarin e PSG-së, të cilit ai i dha hua firmës së tij në 2017.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sidoqoftë, ai mori mjaft kohë për të luajtur sepse prania e lojtarëve të tjerë të gjerë pëlqente Julian Draxler Angel Di Maria u sigurua që ai u ul në stola.

Biografia e Goncalo Guedes - Historia e Ngjitjes:

Për fat të mirë, PSG i dha Goncalo Valencias si huazim në 2017. Ai u përdor gjerësisht nga pala franceze dhe ai shlyente besimin e tyre tek ai duke shënuar gola dhe duke marrë përshëndetje nga shtypi sportiv ndërkombëtar për formën e tij në fillim të sezonit.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kështu, nuk ishte për t'u habitur që pala spanjolle e bëri kontratën e tij të përhershme në 2018.

Me shpejtësi përpara në kohën e hartimit të kësaj bio, Goncalo ka çimentuar vendin e tij në Valencia duke e çuar klubin në shumë fitore duke përfshirë mposhtjen Barcelona do të fitojë në finalen e Kupës së Re të 2019-ës.

As ai nuk dihet të jetë një rosë e shëmtuar në detyrën ndërkombëtare pasi bëri pak për të ndihmuar vendin e tij - Portugalia fiton finalen e tyre të parë në Ligën e Kombeve të UEFA-s në vitin 2019.

Anësori ka bërë mirë për të provuar vlerën e tij nga Benfica në Valencia dhe në fazat ndërkombëtare. 📷: Qëllimi.
Anësori ka bërë mirë për të provuar vlerën e tij nga Benfica në Valencia dhe në fazat ndërkombëtare.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Kush është Gruaja e Goncalo Guedes?

Duke kaluar në jetën e dashurisë së anësorit, ai nuk është në një lidhje martesore që nga qershori i vitit 2020, megjithatë, ai ka një të dashur të bukur që quhet Madalena de Moura Neves.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Helder Costa Plus Fakte të paqarta të biografisë

Dyshja kanë qenë që nga koha kur Goncalo ishte askush në Benfica deri kur u bë i njohur.

Për më tepër, e dashura e Goncalo Guedes është një e diplomuar në menaxhim dhe ajo padyshim që bën një punë të mirë në mbajtjen larg të shumë prej marrëdhënies së tyre ziliqare larg syve kureshtarë.

Njihuni me të dashurën e Goncalo Guedes Madalena de Moura Neves. 📷: SI.
Njihuni me të dashurën e Goncalo Guedes Madalena de Moura Neves.

Jeta familjare Goncalo Guedes:

A e dini se e dashura e Goncalo Guedes nuk është personi i vetëm pranë zemrës së tij? Ne ju sjellim fakte në lidhje me anëtarët e familjes së krahut duke filluar me prindërit e tij.

Shih edhe
Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth Prindërve Goncalo Guedes:

Rogério Guedes është babai i gjeniut të futbollit. Ka pak ose aspak informacion në lidhje me llojin e punës që ai kishte gjatë jetës së hershme të Goncalo. Sidoqoftë, ne e dimë që ai merr pjesën e tij të drejtë të kredive për suksesin e krahut në futbollin e karrierës.

Ishte Rogério ai që e çoi të riun Goncalo në stërvitje. Ai është i lumtur që jetoi një jetë të përkushtuar ndaj ëndrrave të tij të fëmijërisë. Përveç kësaj, ai është gjithnjë krenar për atë që është bërë djali i tij i vogël.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Me sa duket, më pak e njohur nga prindërit e Goncalo Guedes është nëna e tij e dashur. Po, Winger rrallë flet për të, por kuptohet që roli i saj në zhvillimin e tij është i pamatshëm.

Njihuni me Prindërit Goncalo Guedes. 📷: Instagram.
Njihuni me Prindërit Goncalo Guedes.

Rreth vëllezërve dhe motrave Goncalo Guedes:

siç bëmë mirë të përmendëm më herët, prindërit e Goncalo Guedes kanë vetëm dy fëmijë që janë anësori dhe Joao (vëllai i tij i vogël).

Joao kishte interesa të hershme në futboll si një portier. Sidoqoftë, ai nuk u bë një futboll profesionist si Goncalo të cilin e do dhe e mbështet pa rezerva.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur
Goncalo Guedes me vëllain e tij Joao. 📷: Facebook.
Goncalo Guedes me vëllain e tij Joao.

Rreth të afërmve të Goncalo Guedes:

Larg familjes së ngushtë të anësorit, nuk ka të dhëna për rrënjët dhe prejardhjet e tij familjare. Si të tillë, gjyshërit, hallat dhe xhaxhallarët e tij janë kryesisht të panjohur. Në mënyrë të ngjashme, anësori ende nuk ka zbuluar fakte në lidhje me kushërinjtë, nipërit dhe mbesat e tij.

Jeta personale e Goncalo Guedes:

Kush është Goncalo përtej futbollit dhe cila është natyra e karakterit të tij jashtë fushës së lojës? Cilat të vërteta mbajnë miqtë dhe familjarët për të qenë të vetëkuptueshme për personin e tij?

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si fillim, tiparet e tij janë të ngjashme me ato të individëve Shenja e Zodiakut të të cilëve është Shigjetari.

Anësori është jashtëzakonisht me këmbë në tokë, inteligjent emocionalisht, i qetë dhe frymëzues. Ai i pëlqen të udhëtojë, të notojë, të kalojë një kohë të mirë me familjen dhe miqtë, ndër të tjera interesa dhe hobi.

A mund ta dalloni që ai kalon një kohë të mirë me familjen dhe miqtë e tij? 📷: FB.
A mund ta dalloni që ai kalon një kohë të mirë me familjen dhe miqtë e tij?

Goncalo Guedes Mënyra e Jetës - Vlera neto dhe si i shpenzon paratë e tij:

Lidhur me mënyrën se si futbollisti i bën dhe si i shpenzon paratë e tij, ai ka një vlerë neto prej 5 milion dollarësh në kohën e hartimit të kësaj bio.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pjesa më e madhe e pasurisë së krahut kanë origjinën në pagat dhe mëditjet që ai merr nga të qenit një krah i klasit botëror.

Ai ka një vlerë prej 5 milion dollarë që nga qershori i vitit 2020. 📷: PhotoFunia.
Ai ka një vlerë prej 5 milion dollarë që nga qershori i vitit 2020.

Përveç kësaj, lojtari i futbollit gëzon një rrjedhë të qëndrueshme të të ardhurave nga miratimet. Sidoqoftë, ai nuk e jeton stilin e shkëlqyeshëm të jetës së futbollistëve të pasur. Në fakt, shumë njerëz që janë afër anësorit mund të vërtetojnë se ai vlerëson një mënyrë jetese konservatore mbi luksin e panevojshëm.

Goncalo Guedes Fakte:

Për të përfunduar historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Goncalo Guedes, ne e gjykojmë të arsyeshme të paraqesim fakte më pak të njohura ose të pathëna për anësorin.

Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 1- Ndarja e Pagave në lidhje me Qytetarin Mesatar Portugez:

BANESORE / VALUTAFitimet në Euro (€)Fitimet në dollarë ($)Fitimet në Paund (£)
Në vit€ 5,832,960$ 6,623,617£ 5,208,000
Per Muajit€ 486,080$ 551,968£ 434,000
Në javë€ 112,000$ 127,182£ 100,000
Në ditë€ 16,000$ 18,169£ 14,286
Në orë€ 667$ 757£ 595
Për minutë€ 11$ 12.7£ 9.9
Për sekonda€ 0.18$ 0.2£ 0.16

Krahasimi i pagës së tij me qytetarin mesatar:

Që kur keni filluar shikimin Goncalo Guedes'Bio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

A e dini? Portuguese Portugezi mesatar që fiton një mesatare mujore prej 2,750 € do të duhet të punojë për të paktën katërmbëdhjetë vjet dy muaj për të fituar 486,080 €. Kjo është paga e Goncalo Guedes (bazë mujore) në Valencia.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti 2- Vlerësimet e FIFA-s:

Lojtari i gjerë ka një vlerësim të drejtë të përgjithshëm të FIFA-s prej 82 pikësh. Vlerësimi i dobët ka të bëjë me performancën e tij më pak të ndritshme gjatë sezonit 2019/2020.

Do të jetë vetëm çështje kohe para se ai të rritë lojën e tij për të arritur vlerësimin e tij të plotë të mundshëm ose 88 pikë.

82 pikë i sigurt nuk duket mirë për një lojtar të kalibrit të tij. E bën atë? 📷: SoFIFA.
82 pikë i sigurt nuk duket mirë për një lojtar të kalibrit të tij. E bën atë?

Fakti 3- XNUMX- Trivia:

1996 ka më shumë sesa të jesh viti i lindjes së Goncalo. Ishte i njëjti vit që u lëshua versioni i parë i gjuhës programuese Java. 1996 ishte gjithashtu viti që filma si Dita e Pavarësisë dhe Misioni i pamundur dolën në kinema.

Shih edhe
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 4- Dashuria për kafshët shtëpiake:

Anësori ka një gjë për macet, veçanërisht ato të racave të rralla. Ai mund të shihet duke përkëdhelur një mace në foton më poshtë. Macja duket se është në paqe me krahun dhe pa dyshim që i pëlqen.

Në një mendim të dytë, a është ky një lloj i rrallë i foshnjës Leopard apo thjesht një mace? 📷: IG
Në një mendim të dytë, a është ky një lloj i rrallë i foshnjës Leopard apo thjesht një mace?

Wiki:

Për ta bërë jetën më të lehtë, ne kemi përgatitur këtë tabelë e cila ofron informacion të përmbledhur mbi Goncalo Guedes Biografia Fakte. Këtu, ju mund të merrni fakte të shpejta në lidhje me futbollistin Portugez.

Shih edhe
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Kërkimet e biografisëTë dhënat Wiki
Emri i plotëGonçalo Manuel Ganchinho Guedes
NicknameDucati
Data e lindjes29 Nëntori 1996
Vendi i lindjesKomuna Benavente në Portugali
Pozicioni i luajtjeskrah
BabaRogério Guedes
NënëN / A
vëllaJoao Maria
GirlfriendMadalena de Moura Neves.
Te ardhura neto5 milion (Shifrat e vitit 2020).
ZodiakShigjetari
HobbiesUdhëtimi, noti dhe kalimi i kohës së mirë me familjen dhe miqtë.
lartësi1.79m
Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Përfundim:

Faleminderit që morët kohë për të lexuar këtë shkrim të zgjuar në biografinë e Goncalo Guedes. Në Rrëmbyesi i shpëtimit, ne i kemi sytë drejt përcjelljes së historive të fëmijërisë dhe fakteve të biografisë me saktësi dhe drejtësi.

Ju lutemi mos hezitoni të na kontaktoni ose të vendosni një koment në kutinë më poshtë nëse hasni ndonjë gjë që nuk duket si duhet në këtë artikull.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet