Ever Banega Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ever Banega Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Artikulli ynë ju jep mbulim të plotë të Ever Banega Historia e Fëmijërisë, Faktet e Biografisë, Familja, Prindërit, Jeta e hershme, Mënyra e jetesës, e dashura / gruaja, fëmijët Jeta personale dhe ngjarje të tjera të dukshme pikërisht nga ditët e fëmijërisë e deri kur ai u bë i njohur.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij teknike inteligjente dhe të gjithanshme për të luajtur, por pak e konsiderojnë Biografinë tonë të Ever Banega që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Ever Banega Childhood Story – Early Life and Family Background:

Gjithmonë Maximiliano David Banega me nofkën “Tanguito”Lindi më 29 qershor 1988 në Rosario, Santa Fe Argjentinë. Ai lindi nga babai i tij, Daniel Banega dhe nga nëna e tij relativisht e panjohur.

Banega comes from a desperately impoverished family background. His childhood story is interesting, if not uncommon. It’s a story of a young dreamer who rose from obscurity to achieve fame, fortune and even notoriety as severally noted in this article.

However, Banega’s ambitions of becoming a professional footballer wasn’t just a passing fancy. He was brought up in a family dominated by males and grew up in Rosario with his four brothers namely; Luciano, Cesar, Emiliano and Brian.

Banega filloi të luajë futboll në qytetin Rosario, një qytet ku zbrazëtia mbaron për djemtë e vegjël kur ka një futboll në këmbë dhe një trofe në duar.

Rosario, qyteti ku ai u rrit është një province of Santa Fe, some 180 miles from Buenos Aires (Argentine capital). Its a football city with a population of 1.2 million inhabitants which is roughly divided into two distinct camps.

Those who follow Newell's Old Boys (klubi rinor i Lionel Messi) dhe së dyti, mbështetësit e Rosario Qendrore, e cila përbën rivalët më të ashpër të Argjentinës ndaj Newell Old Boys. Klubet e tyre përfshijnë; Boca Juniors   Plate River.

This by implication means Rosario is the city where Angel Di Maria, Lionel Messi, Mascherano dhe Ezequiel Lavezzi u rritën. Të gjitha partitë, përfshirë Ever Banega, njihnin njëri-tjetrin kur ishin djem të vegjël.

Ever Banega Biography Story – Rritja në Fame:

Banega erdhi nëpër radhët e të rinjve në Boca Juniors, duke arritur ekipin e parë në 18, dhe duke fituar njohje të menjëhershme falë kalimit të tij mbi mesataren. Ai për një, kujton përplasjet me të rinjtë Lionel Messi kur ai ishte ende duke mësuar zanatin e tij në Newell's Old Boys. 

Duke luajtur kundër Lionel Messi në ditët e tij të rinisë, Banega tha;“Ishte humbje kohe duke luajtur kundër Lionel Messi i cili si atëherë dukej si një xhuxh. Messi na bëri të gjithëve të dukemi budallenj. Ai ishte një xhuxh i vogël dhe veshja e tij ishte shumë e madhe për të, por ajo që bënte ai ishte tashmë shumë e mirë. " 

Pas mesfushorit të skuadrës Fernando Gago u transferua në Real Madrid në janar 2007, Banega u emërua si pasardhësi i tij pavarësisht moshës së tij të re. Në atë kohë në Boca Juniors, atij zakonisht i dhanë ovacione sa herë që largohej nga fusha. Më 5th Jan 2008, mrekullia e tij më në fund erdhi. Banega mori një telefonatë në Evropë për të luajtur me Valencian. Pjesa tjetër, siç do të thoshin, tani është histori.

Valeria Juan and Ever Banega Love Life:

Pas çdo burri të shkëlqyeshëm, ekziston një grua e mrekullueshme, ose thuhet kështu. Dhe prapa pothuajse çdo futbollisti argjentinas, ekziston një grua apo e dashura joshëse. Valeria Juan është gruaja dhe ish e dashura e fëmijërisë së Ever Banega. Ajo shpesh meritohet për të mbajtur nën kontroll sjelljen e egër të burrit të saj që kur të dy të dashuruarit u takuan.

Born October 5, 1986, Valeria is two years older than her husband. She is someone who tries to maintain her private life with the exception of important moments, such as their civil marriage with his love of life celebrates his birthday.

Another involves the birth of their children. As at the time of writing, the couple have two children; Agostina, born October 11, 2010, and Romanella; born June 8, 2016. Below is little Agostina Banega having a funny moment with her lovely parents.

Në familje, ka edhe Daisy, qeni i tyre i cili është më i vjetër se Agostina që do të thotë se ka qenë me ta për vite me rradhë. Ashtu si burrin e saj, Valeria është gjithashtu nga Rosario dhe është e rrënjosur thellë në kulturën e Rosarisë e cila përfshin marrjen e fëmijëve si Agostina pak që të ndihmojnë duart në kuzhinë.

Ever Banega Jeta Familjare:

Ever Banega comes from a middle-class family background. His father, Daniel Banega was a former amateur footballer who later rose to become a coach of Nuevo Horizonte team in the year 1987.  He once played for the Argentine team in their low division.

However, both Daniel Banaga and his wife (mother of Ever Banega) sacrificed a lot in order to survive 2001 Argentine depression.

Sot, Pothuajse e gjithë familja e mesme dhe e ulët e Rosario-s janë të bashkuar më tej nga kujtimet e sakrificave të së kaluarës. “Në një moment në kohë, na mbetej vetëm për të ngrënë ishte baltë e lagur; ishte një edukim i vështirë, ” Banega kujton fillimin e tij dhe luftën familjare.

Është e rëndësishme të theksohet se si Ever Banega dhe Angel Di Maria family have been close for years. It was the latter’s family who helped out through their tiny coal-making shed to make ends meet between Ever Banega’s games as a youngster.

There were also acquainted with the family of Lionel Messi. i cili është me një prejardhje më të pasur. Sidoqoftë, familja e tyre nuk ishte imune ndaj krizës argjentinase të vitit 2001.

Të tregohet e vërteta. Zhvlerësimi i papritur i peshës argjentinase nënkuptonte se klubi i futbollit Newell nuk e mbështeste më Lionel Messi trajtimet e hormoneve. Kjo ishte arsyeja pse Lionel Messi familja emigroi në Katalonje (Spanjë) në moshën 13.

'Babai dhe nëna ime e përdorur më këshilluan mua dhe vëllezërit e mi se si të punojmë shumë. Kur isha më i ri nuk kishte lodra ose lojëra, thjesht një futboll. Unë jam plotësisht mirënjohës për gjithçka që kanë bërë prindërit e mi. Ata gjithmonë më shtynin. Pa ata dhe veçanërisht gruan time, unë nuk do ta kisha këtë udhëtim të jashtëzakonshëm që jam duke bërë deri më tani. '

Siç u tha më parë, ishte gruaja e tij ajo që bëri që gjërat të ktheheshin mbrapsht për të në lidhje me ndryshimin e sjelljes së tij famëkeqe. Me fjalët e Ever; “Kam arritur në 19 vjeç dhe kam bërë gabime. Kam humbur vite dhe kam menduar për gjëra. Tani unë jam një burrë i ndryshuar, të gjitha falë Zotit dhe gruas time, Valeria. ”

Tani ne ju paraqesim gabimet dhe faktet e fatit të keq e Ever Banega. Lexo me poshte!

Ever Banega Biography Facts – WebCam Story:

Banega dikur shihej si kaq i padisiplinuar, i nënshtruar dhe i egër në sjelljen e tij që bëri që klubi i tij Valencia të humbte shpresën e plotë tek ai. Të thuhet e vërteta, lëvizja e tij prej 23 milion dollarësh nga Boca Juniors (Argjentinë) në Valencia (Evropë) në Spanjë ishte pothuajse komike si pasojë e saj.

Brenda disa ditësh nga mbërritja e tij, një video u shfaq në Internet duke treguar një Banega lakuriq "Përdhosin dhe kënaqin levën e tij për të huajt" në Webcam e tij, Kjo ishte sipas zyrtarëve të Valencias. Klienti dyshohet se tregon Banega duke biseduar në kompjuterin e tij më parë "Duke i marrë gjërat në duart e tij".

Padyshim, një moment për të mos harruar kurrë për argjentinasin. Raportet më vonë zbuluan se videoja ishte një pamje e vjetër nga ditët e adoleshentit në Boca, e cila gjithsesi e bëri Valencia të turpëruar.

Ever Banega Biography Facts – Betraying Valencia:

Ever Banega ka rrezikuar një herë zemërimin e tifozëve të Valencias pasi u shfaq një foto e mesfushorit të veshur me fanellën e rivalëve të Valencias Real Madrid e cila u shfaq në internet. Fotoja dyshohet se është bërë gjatë një vizite familjare. Ajo tregonte Ever Banega duke buzëqeshur me bollëk së bashku me dy të afërm të tij.

Valencia duhet t'i kërkonte mesfushorit që të shpjegonte imazhin, pasi ata nuk janë të kënaqur që argjentinasi përsëri i ka bërë titujt për të gjitha arsyet e gabuara. Asnjë shpjegim nuk ishte ofruar. Klubi ishte i pafuqishëm për rastin e tij dhe vetëm lejoi çështjen të pushonte.

Faktet Ever Banega - Të goditesh nga vetura e tij:

Lojtarja Ever Banega dikur doli jashtë veprimit për rreth gjashtë muaj me një kyçin e thyer pasi u vra nga makina e tij. Kjo ndodhi në shkurt 2012.

Banega became his own accident victim after he failed to manage his car at a roadside petrol station. While filling up his car at a petrol station, the Argentine footballer forgot to apply the handbrake as he got out of the vehicle and headed towards roadside.

This made his car roll forward and running over him. The accident left a trauma to his left leg that caused a fracture to his tibia. While some Valencia fans pitied him, some blasted his unserious life.

Ajo që i mërziti tifozët ishte se aksidenti ndodhi në prag të ndeshjes gjysmëfinale të Valencias në gjysmëfinalen e Copa del Rey në Barcelona. Ishte një ndeshje për të cilën klubi kishte nevojë për të. Lojtarit argjentinas iu desh të humbasë ndeshjen, pavarësisht menaxherit të kundërshtimit Pep Guardiola duke lëvduar me talentet e rinj.

Ever Banega Accident – Ferrari Bursting into Flames:

Në fillim të sezonit 2012, Ferrari i Banega shpërtheu në flakë gjatë rrugës për në stërvitjen e tij në Valencia. Mesfushori u largua i padëmtuar, por makina e tij 250,000 u hoq plotësisht. Banega thuhet se i ka kërkuar kalimtarëve për një kovë me ujë për të shuar flakët. Për fat të mirë, brigada e zjarrit mbërriti para se dikush të ishte lënduar.

Ever Banega Facts – Consumption of Alcohol:

Kur Valencia e huazoi atë te Atletico Madrid, kartat e kuq, festa natën vonë dhe gjobat disiplinore iu shtuan reputacionit të tij të djalit të keq. Dihej mirë që Argjentinasi gëzonte jetën e natës Spanjolle si askush tjetër nga shokët e tij të skuadrës. Në fillim të karrierës së tij, Banaga thuhet se u tërhoq në orët e para të mëngjesit (3:30 pas mëngjesit) për ngasje nën ndikimin e alkoolit.

Hasshtë raportuar gjithashtu se kur mesfushori ishte 24-vjeçar, ai po mungonte në stërvitje një të Premte në mëngjes (me Valencia të vendosur për një ndeshje crunch me Barcelona të Dielën pas të Premtes). Atij iu bënë thirrje të shumta telefonike por asnjë përgjigje. Më vonë, u vu re se Banega mbërriti në stërvitje ende i dehur nga një natë më parë. Kjo fjalë për fjalë do të thotë se ai piu aq thellë brenda natës.

Ever Banega Facts – Hotel Trashing:

Në verën e vitit 2007, Banega luajti në Kupën Botërore nën-20 për Argjentinën e tij të lindjes, së bashku me ata të Manchester City Sergio Aguero.

Lojtari i ri u vlerësua për shfaqjet e tij në turneun në Kanada, të cilin Argjentina fitoi. Disa nga lojtarët (përfshirë Banega, padyshim) vendosën të festonin fitoren e tyre duke e shkatërruar plotësisht dhomën e tyre të hotelit.

Ever Banega Facts – British Visa Refusal:

Siç u tha më parë, kur Banega nënshkroi me skuadrën spanjolle Valencia CF. Nga zhgënjimi për shkak të sjelljes së tij, ata e huazuan atë te Athletico Madrid në mënyrë që ai të trajtohej Diego Simeone. Pas kthimit të tij nga Atlético në 2014, u duk se Valencia ende nuk ishte në rregull me praninë e tij. Ata vendosën ta dërgojnë atë në anën angleze Everton.

për shkak të tregimeve rreth tij, Agjencia Britanike e Kufijve pas kryerjes së kontrollit të sfondit, ndryshoi mendjet e tyre sa i përket marrjes së vizës së tij në kohën kur e kishte nevojë. Kështu lëvizja e tij ndaj Everton u shemb.

Përfundim:

Faleminderit që lexuat artikullin tonë Banega deri tani. Ekipi ynë u përpoq për saktësi dhe drejtësi ndërsa vendosi Historia e fëmijërisë Fakti i biografisë of Tanguito.

Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull në Ever, ju lutem mos ngurroni të diskutoni në seksionin e komenteve.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet