Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur si "Furnizuesi". Historia jonë e fëmijërisë Gerard Deulofeu plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, edukimin / karrierën, jetën e karrierës së hershme, rrugën për famë, ngjalljen e famës, jetën e marrëdhënieve, jetën personale dhe faktet e jetesës etj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Po, të gjithë e dinë se ai nuk është vetëm i shpejtë, por një lojtar i aftë i talentuar me teknikë të mirë, aftësi dribbling dhe një sy për qëllimin.

Sidoqoftë, vetëm një pjesë e tifozëve të futbollit dinë shumë për Biografinë e Gerard Deulofeu e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Duke filluar, emrat e tij të plotë janë Gerard Deulofeu Lázaro. Gerard Deulofeu, siç quhet shpesh, ka lindur në ditën e 13th të marsit 1994 për nënën e tij, Maria Jesús Lázaro dhe babanë, Marcel Deulofeu në fshatin spanjoll Riudarenes.

Gerard është me prejardhje të pastër spanjolle, me të gjithë anëtarët e familjes së tij kanë rrënjët e tyre nga Katalonia, e cila është shtëpia etnike e FC Barcelona.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Origjina Familjare Gerard Deulofeu. Kredi për Atlas dhe Çizme.
Origjina Familjare Gerard Deulofeu. 

Kjo rajon spanjoll ka një popullsi të përgjithshme prej rreth 7.5 milion njerëz, që përbëjnë mbi 16% të popullsisë totale të Spanjës dhe 6.3% (32,114sq km) të territorit spanjoll Atlas dhe Çizme.

Sipas njoftimeve të medias, Deulofou i ri u rrit vetëm me prindërit e tij pa vëlla apo motër. Megjithatë, duke pasur një baba të futbollit e dashur bërë atë vetëm e natyrshme për lojë të bukur të futbollit të futen në të si një fëmijë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Troy Deeney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

A e dini? I riu Deulofeu u rrit duke luajtur me djemtë vendas në zonën e fshatit të tij.

Sipas DailyMail, ai u rrit duke pasur besim dhe zakonin për të tejkaluar shenjën e tij, duke bërë gjëra të papritura me topa futbolli.

Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë - Ndërtimi dhe Edukimi i Karrierës:

Sipas Liverpool Echo, Gjatë fundit të viteve 1990, fshati i përgjumur katalanas i Riudarenes do të shqetësohej rregullisht nga zhurma e vazove që thyen, duke thyer xhamat dhe britmat e një nëne të irrituar, Maria Jesús Lázaro.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlos Bacca Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Brenda shtëpisë familjare të Deulofeus, një Gerard i ri gjithmonë do të vëzhgonte futbollistet e lëshuara, të drejtë dhe të qendrës. Ndonjëherë, ai do të luante së bashku me të atin dhe miqtë e tij në katin e fshatit.

I riu Gerard kaloi më shumë kohë duke e ndrequr talentin e tij në dhomën e gjallë të familjes. Gerard një herë tha këtë për përvojën e tij të fëmijërisë;

"Isha duke shkuar me babanë tim për të praktikuar në katran e fshatit dhe me miqtë e mi. Por në shtëpinë time, unë ndoshta kisha topa 10 dhe bum, bum, gjithnjë ".

Vendimi për Arsimin e Futbollit:

Siç u vu re më herët, njëri nga prindërit e Gerard Deulofeu (mamaja e tij) nuk ishte aq e kënaqur me arratisjet e djalit të tij të futbollit në dhomën e tyre të jetesës.

Prandaj, një vendim u mor nga ajo pasi djali i saj vazhdoi të bënte kërdi në shtëpinë e familjes me praktikën e tij të xhirimit në ambiente të mbyllura.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Maria Jesús Lázaro me mbështetjen e burrit të saj vendosi ta çonte Gerardin e ri në një akademi futbolli aty pranë, Penya Bons Aires.

Ai ndoqi provat atje, kaloi me ngjyra fluturuese dhe u bë anëtar i ekipit të ri.

I riu Gerard Deulofeu me Penya Bons Aires. Roli i parë në figurë - 3-të nga e majta Kredia në Instagram.
I riu Gerard Deulofeu me Penya Bons Aires. Roli i parë në figurë - 3-të nga e majta Kredia në Instagram.

Biografia e Gerard Deulofeu - Jeta e hershme e karrierës:

Pasi luajti për Penya Bons Aires për tre vjet (2001–2003), vendosmëria e Gerard e pa atë të regjistrohej dhe të kalonte prova me akademinë e famshme të Le Masia të Barcelonës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Jera e hershme e Gerard Deulofeu në Le Masia. Kredi për lojtarët e futbollit të futbollit.
Jera e hershme e Gerard Deulofeu në Le Masia.

Pa dyshim, është ëndrra e çdo fëmije që të bashkohet me akademinë Le Masia të FC Barcelona. Me t'u bashkuar, ishte argëtuese për Gerardin e ri pasi duhej të bënte shumë sakrifica.

Ka raste që ai duhej të humbiste festat e ditëlindjes ose gjërat që ai mezi priste në shkollë. Por nga ana tjetër, Gerard i ri ishte i lumtur të bënte diçka që në të vërtetë e donte.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gerard Deulofeu kaloi shumicën e kohës duke honing talentin e tij me Le Masia. Ndërsa filloi të pjekte, ai e pa veten duke u vendosur mirë në jetë me akademi dhe duke bërë përparim të qetë përmes grupmoshave. Progres i tillë e pa atë duke u bërë një lider i ri në proces.

Gerard Deulofeu Bio - Rruga drejt famës:

2011 ishte viti kur Gerard i ri hyri në Barcelonën B. Ndërsa ishte në ekip, ai tregoi teknikë dhe aftësi të shkëlqyera. Kishte momente që ai u dallua si lojtari më premtues në rangun e vogël.

Sukseset e Gerard Deulofeu me Barcelona B. Credit për FC Barcelona.
Sukseset e Gerard Deulofeu me Barcelona B.

Duke shënuar qëllimet e 27 në paraqitjet e 67, Gerardi i ri i gjente deri në pritjet jashtëzakonisht të larta të kampit Nou. Ky aktivitet u transferua në ekipin e parë të FC Barça.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Troy Deeney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ndërsa me ekipin e lartë të Barcelonës, Gerard i ri ndiente këtë presion të vazhdueshëm për të kryer më mirë se rivalët e pozicionit - David Villa dhe Pedro Rodriguez. Jo duke qenë në gjendje për të trajtuar presionin e pa atë duke u dërguar në hua për Everton.

Biografia e Gerard Deulofeu - Historia e Ngritjes në Famë:

Goodison Park i Everton u pa si një shkollë e mbaruar për një adoleshente Deulofeu. Edhe pse ai ishte fermer në klube të tjera (Sevilla, AC Milan) gjë që e bëri atë të fitonte përvojë pune në futboll. Pasi zbuloi formën e tij, Deulofeu u kthye në Premier League.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Deulofeu më në fund gjeti më shumë hije Watford i cili ashtu si në kohën e shkrimit ka parë një partneritet të frikshëm me udhëheqësin shpirtëror të klubit Troy Deeney.

Gerard gjithmonë do të mbahej mend për magjinë e tij që fitoi ndeshjen. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Gerard Deulofeu, Historia e Dashurisë Mari Vilches:

Nuk mund të mohohet fakti që cilësitë e dashura të Gerard Deulofeu, përfshirë besnikërinë, punën e madhe dhe përulësinë nuk do ta bëjnë atë një hardhi të dashur për zonjat.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një të dashurën magjepsëse, në personin e bukur të Mari Vilches.

Gerard Deulofeu dhe Mari Vilches. Kredi për spanishwagsandkids.
Gerard Deulofeu dhe Mari Vilches. 

Duke gjykuar nga pamja e tyre, mund të mendosh, Deulofeu duhet të jetë pak më i vjetër. Në të vërtetë, Mari Vilches ka lindur në ditën e 8th të qershorit 1992. Kjo nënkupton se ajo është 2 vite më e vjetër se burri i saj.

Mari ka origjinë familjare katalane ashtu si Gerard. Ajo gjithashtu ka një sfond të ngjashëm familjar. Ashtu si njeriu i saj, ajo flet katalanisht, spanjisht dhe anglisht.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Moise Kean Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Së bashku, të dy dashamirët, Gerard dhe Mari janë prindër të vajzës së tyre adoleshente, emri i të cilëve është i panjohur si në kohën e shkrimit.

Familja e Gerard Deulofeu. Kredia për Tumblr.
Familja e Gerard Deulofeu.

Gerard Deulofeu Jeta personale:

Njohja e jetës personale të Gerard Deulofeu do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Duke filluar, ai është dikush që kurrë nuk heq dorë derisa të marrë atë që dëshiron ose të gjejë një vend ngushëllimi. Prania e Gerard Deulofeu shënon fillimin e diçkaje energjike dhe të trazuar.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Që në ditët e hershme të karrierës, Deulofeu ka provuar se është guximtar, i vendosur dhe i sigurt për aftësitë e tij. Gerard është dikush që injoron të menduarit për të ardhmen. Sipas spanjollit;

"E ardhmja? Une nuk e di. Unë thjesht dua të përqendrohem çdo ditë dhe çdo ndeshje dhe të luaj futbollin tim më të mirë. Nëse mendoni në të ardhmen në atë që dëshironi të jeni në tre, katër muaj, mendoj se koka juaj është e çmendur. Kështu që [mënyra] më e mirë është të përqendrohesh te e sotmja dhe të luash më së miri. "

Së fundmi, në jetën e tij personale, Gerard është një baba i kujdesshëm që e sheh vajzën e tij një thesar dhe një burim të vërtetë të paqes së tij të brendshme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
David Moyes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Gerard Deulofeu Jeta Familjare:

Gerard Deulofeu u ngrit në një fshat katalanas dhe jo në një qytet apo qytet spanjoll. Ky fakt ilustron fillimet e tij të përulura dhe origjinën familjare. Të gjithë anëtarët e shtëpisë së Deulofeu përdorin gjuhën katalanase së bashku me spanjisht.

Si në kohën e shkrimit, prindërit e Gerard Deulofeu dihet se bëjnë një jetë private dhe të lumtur. Deulofeu ka bërë një zgjedhje të ndërgjegjshme për të mos kërkuar njohje publike për nënën dhe babanë e tij. Informacioni për vëllezërit dhe motrat e tij mbetet sekret.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leighton Baines Plus Fakte të paqarta të biografisë

Sot, sakrificat e bëra nga Deulofeus kanë frymëzuar shumë futbollistë të ardhshëm nga fshati spanjoll Riudarenes dhe rrethinat.

Sipas Wikipedia, Riudarenes është një fshat i vendosur në provincën e Girona, Spanjë. Fshati mbulon një sipërfaqe prej 47.6 kilometra katrorë dhe popullsia që nga viti 2014 ishte 2,148. Shumica e banorëve nga Riudarenes përfshirë Deulofeu janë të krishterë sipas fesë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlos Bacca Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Gerard Deulofeu Stili i jetës:

Si në kohën e shkrimit, bazuar në Raportin e Tregut të Transferimit, Gerard Deulofeu ka një vlerë aktuale të tregut prej £ 16.20m dhe një pagë javore £ 60,000 në emrin e tij.

Të jesh milioner nuk kalon në një mënyrë jetese joshëse për Deulofeu. Fillimet e tij shumë modeste e kanë mësuar të jetë i zgjuar për menaxhimin e parave të tij të futbollit. Kjo do të thotë të mos shpenzosh si të çmendur, ose të ndryshosh mënyrën e jetesës së tij.

Aftësia e Gerard Deulofeu për t'u marrë me famën iështë drejtpërdrejt proporcionale me mënyrën se si ai fokusohet në futbollin e tij.

Gerard Deulofeu Fakte të pathëna:

Dashuria për Dogët e Tij:

Ndoshta keni parë shumë lojtarë të Futbollit që tregojnë dashuri për kafshët e tyre. Gerard Deulofeu nuk bën përjashtim.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Edhe pse ekziston një thënie se nuk ka mbetur besnikëri në lojën moderne. Kjo nuk merr parasysh marrëdhëniet midis Gerard Deulofou dhe qenve të tij që quhen Sherry dhe Lucas.

A e dini?

Viti i lindur Gerard Deulofeu (1994) kishte këto ndodhi;
(i) Nelson Mandela u bë presidenti i parë zezak i Afrikës së Jugut pas tre shekujve të sundimit të bardhë.
(ii) Interneti mori të vërtetë në 1994 pas themelimit të Yahoo dhe Amazon. Njerëzit mund të bisedonin me të huajt mijëra kilometra larg dhe blerja e librave nuk ishte e njëjtë përsëri. (iii) Së fundmi, viti 1994 pa që PlayStation u nis.

Përmbledhje e videos së Biografisë së Gerard Deulofeu:

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito dhe Regjistrohu të tanë Youtube Channel për Më shumë Video.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë së Gerard Deulofeu dhe Fakte të Paqëndrueshme të Biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi.

Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet