Georginio Wijnaldum Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Georginio Wijnaldum Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit i cili njihet më shumë me nofkën; "Xhini". Historia jonë e fëmijërisë Georginio Wijnaldum plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e Biografisë së Georginio Wijnaldum përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetën familjare, prindërit, gruan (Virginia Braaf), stilin e jetës, jetën personale, pasurinë neto dhe shumë fakte jashtë fushës për të.

LEXO
Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë e dinë për karrierën e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë tonë të Georginio Wijnaldum, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Georginio Wijnaldum Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Georginio Gregion Emile Wijnaldum lindi në ditën e 11-të nëntorit 1990. Ai u rrit në Roterdam, Hollanda e Jugut nga nëna e tij, Maureen Wijnaldum dhe babai, Ramon van La Parra.

Kur ai ishte gjashtë vjeç, prindërit e tij, që të dy janë me origjinë afro-surinameze, kaluan një divorc me rezultatin që nëna e tij u zhvendos në Amsterdam. Sidoqoftë, Wijnaldum vendosi të qëndrojë në Roterdam dhe u transferua te gjyshja e tij, ku jetoi për pjesën e mbetur të fëmijërisë së tij.

LEXO
Roberto Firmino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në vitet e reja të Wijnaldum, ai kurrë nuk tregoi interes për futbollin. Ai kurrë nuk ka luajtur me një top ose ka shikuar futboll në TV. Ambicia e tij ishte të bëhej gjimnaste ose akrobat.

Ky plan ndryshoi kur nipi i Wijnaldum i kërkoi të vinte në ditën e hapjes së Sparta Roterdamit me të. Ai nuk e besoi atë që pa ...“Lojë e bukur e futbollit në të gjithë saj Glory ”.

Ai nuk donte të jetonte pasi vëzhgoi një lojë të të rinjve. Wijnaldum ishte i ftuar në akademinë e të rinjve Sparta Roterdam dhe dashuria e tij për futbollin filloi të rritet ngadalë. Nuk u desh kohë para se ai të bëhej anëtar i skuadrës së tyre të të rinjve. 

LEXO
Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Georginio Wijnaldum - Historia e Rritjes së Famës:

Pasi luajti për Sparta Rotterdam për shtatë sezone, Wijnaldum vendosi të pranojë një ofertë të re të Feyenoord, ku ai përfundoi karrierën e tij të futbollit për të rinjtë. Ai ishte i bindur se loja për Feyenoord ishte më e mirë për zhvillimin e tij si një futbollist dhe besonte në vizionin e Feyenoord.

Në Feyenoord, Wijnaldum u bashkua me një brez të suksesshëm me Leroy Fer dhe Luís Pedro. Ai spikati si një talent i jashtëzakonshëm.

LEXO
Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta të biografisë

Më 29 qershor 2011, drejtori teknik i Feyenoord njoftoi se klubi kishte arritur një marrëveshje transferimi për Wijnaldum të raportuar se vlen 5 milion € me PSV.

Përsëri, ai u rrit në radhët e tyre dhe iu ofrua këmisha me numrin 10. Wijnaldum, i njohur gjerësisht për modelin e tij të flokëve ishte një udhëheqës i ashpër në fushë.

Më 11 korrik 2015, Wijnaldum u bashkua me klubin anglez Premier League Newcastle United me një kontratë pesë-vjeçare, për një tarifë transferimi prej 14.5 milion .XNUMX, duke e bërë atë nënshkrimin më të shtrenjtë të pronësisë së Mike Ashley.

LEXO
Nathaniel Clyne Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Interesimi i Liverpoolit lindi kur ai u konsiderua lojtari i ndeshjes në një lojë kundër tyre kur ai detyroi Martin Škrtel të bënte autogol, si dhe të shënonte vetë në një fitore 2–0.

Pasi vëzhguan se ai e kishte përfunduar sezonin si golashënuesi më i mirë i tyre, ata nuk mund të hezitonin atëherë të hidhnin 23 milion £ në tryezën e Newcastle. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Kush është Virginia Braaf? Gruaja e Georginio Wijnaldum:

Zemra të shkollës së mesme, ato ende ekzistojnë. Thjesht hidhni një vështrim në Georginio Wijnaldum, i cili ka qenë së bashku me bukuroshen Virginia Braaf që kur ishte dymbëdhjetë vjeç.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

Pa dyshim, vajza Rotterdam me buzë të plota nuk është aspak si klishe-WAG. Të dy të dashuruarit ende nuk janë martuar si në kohën e shkrimit.

Nëse ka dikë që nuk është përfundimisht një gërmues ari, ajo është zonja Braaf. Ajo kurrë nuk mburret për sukseset e burrit të saj që luan futboll.

Në të vërtetë, sa gra të futbollit do të zgjidhnin një shërbim kishash të dielën në mëngjes mbi shtretërit e tyre? Virginia Braaf sigurisht që bën, pasi ajo jeton për Zotin. Ajo gjeti paqen në besimin e saj pas një rruge të gjatë drejt shpëtimit.

LEXO
Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Virginia Braaf drejton jetën e saj produktive. Ajo ka një linjë stoli të quajtur 'Sparkle V'. Ajo gjithashtu punon në një program të quajtur "The BodSquad". Në të kaluarën ajo punonte edhe me të varur nga droga. 

Në faqet e saj të mediave sociale, nuk do të gjeni asnjë cunami të duckfaces por kryesisht pics të ëmbël të burrit të saj, fëmijëve të tyre dhe natyrisht videot e shërbimeve të kishës. Wijnaldum pavarësisht orarit të tij të zënë gjithmonë gjen kohë për fëmijët e tij.

LEXO
Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gruaja e Wijnaldum, Virginia lindi një djalë të quajtur Jacian në gusht 2017. Lindja e Jacian erdhi vetëm disa orë pasi Wijnaldum kishte ndihmuar Jurgen Klopp në vendin e tyre në fazat e grupeve të Ligës së Kampionëve me një fitore 4-2 mbi Hoffenheim.

Mesfushori holandez Wijnaldum postoi lajmin në llogaritë e tij në rrjetet sociale. Ai tha: "Unë jam me të vërtetë i kënaqur të ndaj me ju lajmin e mahnitshëm se e dashura ime e bukur lindi djalin tonë Jacian Emile Wijnaldum në 2:22 të mëngjesit sot 24-08-17. Jam shumë krenare për të dashurën time dhe djalin tonë, të dy janë të shëndetshëm dhe të lumtur. ”

Georginio Wijnaldum Jeta Familjare:

Raportet e fundit zbulojnë fakte se Wijnaldum është me prejardhje ganeze. Kohët e fundit ai e hoqi emrin e Ganës "Boateng" si mbiemrin e tij shumë kohë më parë. Ai dikur shkoi me emrin e familjes Georginio Boateng dhe jo Georginio Wijnaldum. Pas divorcit të nënës së tij, ai mori emrin e saj të vajzërisë (Wijnaldum). Më poshtë është një foto e nënës së tij.

LEXO
Xherdan Shaqiri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Emri 'Boateng' ishte emri i njerkut të tij i cili ka lidhje me futbollistin holandez në pension me origjinë nga Gana George Boateng. Njerku i tij më dha mbiemrin e tij, por pasi u divorcua nga nëna ime, Wijnaldum mori emrin. Wijnaldum shtoi një herë, "Nëna ime dhe babai im origjinal janë Suriname, kështu që njerëzit duhet ta bëjnë të qartë."

BROTHERS: Wijnaldum ka dy vëllezër më të vegjël, njëri prej të cilëve, Giliano Wijnaldum, aktualisht luan për Philadelphia Union.

LEXO
Steven Gerrard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ai gjithashtu ka një gjysmë-vëlla, Rajiv van La Parra, i cili aktualisht luan për Huddersfield Town.

Më në fund, vëllai i tij më i ri, Rogerio Wijnaldum, një futbollist i ardhshëm. Rogerio është shumë i apasionuar pas vëllait të tij të madh, Georginho.

RELATIVE: Wijnaldum është kushëriri i ish-Real Madridit, Royston Drenthe. Drenthe kaloi kohë në Real Madrid, Everton në hua dhe luajti për Reading gjatë asaj që ka qenë një karrierë në karrierë.

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Georginio Wijnaldum Jeta Personale:

Georginho Wijnaldum ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

Pikat e forta të Wijnaldum: Ai është i shkathët, trim, i pasionuar, një mik i vërtetë për të gjithë.

Dobësitë e Wijnaldum: Ai mund të jetë xheloz, sekret dhe i dhunshëm nëse shtyhet deri në kufijtë.

Çfarë pëlqen Wijnaldum: Ai e do të vërtetën, faktet, të qenit i drejtë, miqtë e vjetër dhe ngacmimet e shokëve të tij.

Çfarë nuk i pëlqen Wijnaldum: Njerëzit e pandershmërisë, duke zbuluar sekrete dhe njerëz pasivë.

LEXO
Historia e Fëmijërisë e Rigobert Song dhe Fakte të patreguara të Biografisë

Në përmbledhje, Wijnaldum është i pasionuar dhe ka një popull besnik. Ai është i vendosur dhe shumë vendimtar. Ai është dikush që do të kërkojë derisa ta gjejë të vërtetën. Wijnaldum është një bir i parë dhe një udhëheqës i madh.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Georginho Wijnaldum plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !. 

LEXO
Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet