Gabriel Veron Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gabriel Veron Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Gabriel Veron ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që do të jetë, Jeta Personale, Stili i Jetës dhe Vlera Neto.

Me pak fjalë, ne paraqesim historinë e plotë të jetës së një futbollisti brazilian. Një ish kauboj që mban pseudonimin "Bolt". Versioni i Lifebogger i Historisë së Jetës së Gabriel Veron fillon që nga ditët e tij të hershme. Më pas vazhdon kur ai u bë i famshëm në lojën e futbollit.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë mbi natyrën tërheqëse të Biografisë së Gabriel Veron, ja jeta e tij e hershme dhe galeria e ngritjes. Do të pajtohesh me mua që galeria e mediave më poshtë përmbledh Biografinë e tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë Alex Sandro Plus Fakte të patreguara të biografisë
Gabriel Veron Biografia. Vini re Historinë e Jetës së Hershme dhe Suksesit të tij.
Gabriel Veron Biografia. Vini re Historinë e Jetës së Hershme dhe Suksesit të tij.

Kush është Gabriel Veron?… Të gjithë e dinë se ai është e ardhmja e futbollit në Brazil. Lloji i lojtarit që përdor qendrën e tij të ulët të gravitetit dhe nxitimit për të terrorizuar mbrojtësit, pa frikë të marrë kundërshtarët dhe të shënojë gola të shkëlqyeshëm.

Përveç këtyre mirënjohjeve, ne e kuptojmë se vetëm pak fansa e dinë Historinë e Jetës të Gabriel Veron. Ne kemi përgatitur kujtimet e tij për ju dhe për shkak të dashurisë sonë për lojën e bukur. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 

Gabriel Veron Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban emrat e plotë Gabriel Veron Fonseca de Souza. Gabriel Veron lindi në ditën e 3-të të Shtatorit 2002 nga nëna e tij, Graciele Fonseca Silva dhe babai, Carlos Eduardo de Souza në Assu, Brazili Verilindor.

Ylli i futbollit me kombësi braziliane erdhi në botë si djali i vetëm, nga tre fëmijët (ai dhe dy motrat) të lindur nga bashkimi midis prindërve të tij.

LEXO
Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Gabriel Veron lindi një katolik, si shumica e fëmijëve nga familjet braziliane. Këtu është i riu në pagëzimin e tij (Pagëzimi), në krahët e dashur të nënës së tij.

Gabriel Veron së bashku me Nënën e tij ndërsa merr Pagëzimin nga Kisha Katolike ku marrin pjesë prindërit e tij.
Gabriel Veron së bashku me Nënën e tij ndërsa merr Pagëzimin nga Kisha Katolike ku marrin pjesë prindërit e tij.

Origjina e emrit të tij - Gabriel Veron:

A keni menduar pse Ylli i Brazilit mban emrin e një legjende të Argjentinës? Nëse po, atëherë duhet ta keni bërë pyetjen;… A ka lidhje Gabriel Veron me Sebastian Veron? Përgjigja e shpejtë për këtë është; JO!

LEXO
Rodrygo Goes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold
A ka lidhje Gabriel Veron me Juan Sebastián Verón?
A ka lidhje Gabriel Veron me Juan Sebastián Verón?

A e dini?… Emri i Gabriel Veron erdhi si rezultat i ëndrrës së një fqinji. Ky fqinj i tij është një mik i familjes dhe një tifoz i madh i Juan Sebastián Verón. Ky njeri në fjalë ka dashur gjithmonë një djalë. Ai kishte tre vajza dhe kishte humbur shpresën për të pasur një djalë për shkak të moshës së gruas së tij (afër menopauzës). 

Në kohën kur nëna e Gabriel Veron (Graciele Fonseca Silva) ishte shumë shtatzënë, fqinja në fjalë shkoi drejt e tek ajo. Pa turp, ai u lut që fëmija i palindur i Graciele të quhej pas Idolit të tij të futbollit - Veron. Për fat të mirë, kërkesa e pazakontë dhe e çuditshme u pranua. Kështu e kishte emrin Gabriel Veron.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Kasemiro Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vitet e rritjes:

Braziliani i kaloi tërë vitet e fëmijërisë në një qytet të quajtur Assu, i vendosur në shtetin e Rio Grande do Norte, në Brazil. Në fillim si djalë, Veron i ri zotëronte tiparet e para të lindura të personalitetit. Në moshën gjashtë vjeç, ai ishte tashmë paksa i zakonshëm, madje duke vepruar si një i rritur i vogël.

Për futbollistin në rritje, kujtimet e fëmijërisë do ta kthejnë gjithmonë në ato kohëra të gëzueshme të kaluara me nënën e tij dhe dy motrat më të vogla. Në foto më poshtë, këta tre persona kanë sjellë gëzimin më të madh në jetën e tij.

LEXO
Everton Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Nëna dhe motrat e Gabriel Veron mbeten personat më të afërt me zemrën e tij.
Nëna dhe motrat e Gabriel Veron mbeten personat më të afërt me zemrën e tij.

Sfondi i Familjes Gabriel Veron:

Rezultatet nga hulumtimi ynë thonë se futbollisti brazilian u rrit në një familje nomade dhe të varfër. Babai i Gabriel Veron, Carlos Eduardo de Souza është një Kauboj dhe Hostler - një njeri i cili këmbënguli që djali i tij duhet të ndiqte hapat e tij. Nga ana tjetër, mamaja e tij, Graciele Fonseca, është thjesht një shtëpiake ose amvise me kohë të plotë.

Në atë kohë, familja e Gabriel Veron jetonte në një shtëpi të vogël të vendosur në një rrugë të thatë dhe pa trotuare. Ai e refuzoi dëshirën e babait të tij që ai të kujdesej për lopët, kuajt dhe të punonte në fusha. Kjo (më herët) nuk shkoi mirë me babanë dhe djalin. Në fakt, Gabriel Veron ishte i interesuar vetëm në futboll dhe kjo shkaktoi çështje mes tij dhe babait të tij.

LEXO
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Historiku i Familjes së Gabriel Veron. Kjo është ajo ku ai jetoi si fëmijë.
Historiku i Familjes së Gabriel Veron. Kjo është ajo ku ai jetoi si fëmijë.

Mamaja e Gabriel Veron, një grua largpamëse, tashmë e dinte që djali i saj nuk do të kishte sukses në pushtimin e një kauboi dhe roje kali.

Në vend të kësaj, ajo i dha mbështetjen për të duke pritur me padurim të bëhej një futbolliste profesioniste. Këshillimi i djalit të saj për të shkuar kundër profesionit të vjetër të familjes nuk shkoi mirë me burrin e saj, Carlos Eduardo.

Prindërit Gabriel Veron Split:

Fatkeqësisht në atë kohë, bashkimi martesor midis nënës dhe babait të Gabriel Veron u acarua. Për shkak të ndryshimeve në mendime, Graciele dhe Carlos vendosën të ndiqnin rrugët e tyre të ndara. Ishte babai i Gabriel Veron ai që e la atë, nënën dhe motrat e tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë Richarlison Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pas ndarjes së prindërve të tij, Veron (ende fëmijë) vazhdoi të jetonte me gjyshërit e tij - Z. dhe Znj. José Nazareno da Silva. Motrat dhe nëna e tij (Graciele Fonseca) u pranuan të jetonin në shtëpinë e xhaxhait të tij (vëllait të nënës) i cili mban emrin Jackson Fonseca.

Më pas, një jetë dhe sfidë e re u shfaq për të riun pas ndarjes së prindërve të tij. Gabriel Veron u zotua se do të përpiqej shumë për ta arritur atë, në mënyrë që të mos zhgënjejë nënën e tij. Qëndrimi me të afërmit e tij ndihmonte pasi ata vazhdimisht e inkurajonin atë që të mos kthehej më kurrë.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Antony Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Origjina e Familjes Gabriel Veron:

Assú ndodhet në shkretëtirën e Brazilit. E thënë thjesht, Gabriel Veron vjen nga Caatinga, një kufi që përdoret për të përshkruar rajonin e pyjeve të thatë në Amerikën e Jugut.

Njerëzit nga kjo pjesë e Brazilit janë me të njëjtën ngjyrë të lëkurës. Ata ndëshkohen vazhdimisht nga nxehtësia përvëluese mbi 40 ° C. Rajonet favorizojnë kaubojtët që mbajnë lopët dhe Hostlerin që menaxhon kuajt, si Carlos, babai i Gabriel Veron.

LEXO
Matheus Cunha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rajoni gjysmë i thatë i Brazilit, ku Gabriel Veron ka rrënjët e tij familjare, është vendi më i varfër për të jetuar në të gjithë vendin. Zona është më e privuara nga të gjitha rajonet në vend.

Në fakt, është e vështirë të shohësh futbollistë të suksesshëm brazilianë nga ky rajon. Ata shpesh referuan ata pak që kanë bërë emra në Evropë si Luftëtarët e Vërtetë Caatinga. Një shembull tipik është Dani Alves.

Gabriel Veron Edukimi:

Si një djalë tipik nga rajoni gjysmë i thatë i Rio Grande do Norte, gjithçka që donte ishte të ndiqte një shkollë lokale futbolli që i shkonte për shtat ilustrimit të tij. Veron u magjeps aq nga ata që e shikonin se luante mirë në Futsal.

LEXO
Historia e fëmijërisë Alex Sandro Plus Fakte të patreguara të biografisë

Falë lojës së tij, një shkollë private IPI (Instituto Padre Ibiapina) në Assú i dha atij një bursë të plotë. Ndërsa luante futsal, Veron fitoi trofeun dhe medaljen e tij të parë. Skuadra e tij erdhi e para, dhe ai ishte ylli i konkursit.

A mund ta dalloni Gabriel Veron këtu? Kjo ishte një shenjë e fillimeve të tij të mira modeste - fitimi i një trofeu dhe marrja e një medaljeje.
A mund ta dalloni Gabriel Veron këtu? Kjo ishte një shenjë e fillimeve të tij të mira modeste - fitimi i një trofeu dhe marrja e një medaljeje.

Dëshira më e madhe e Gabriel Veron në jetë ishte të zhvillonte aftësitë e tij, një shpresë që do t'i sillte atij mundësinë për t'u thirrur për një gjyq futbolli. Në atë kohë dhe madje aktualisht, klube të mëdha jashtë qytetit të tij shpesh vijnë për të rekrutuar djem të moshës së tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë Richarlison Plus Fakte të patreguara të biografisë

Marrja e ndonjë mundësie për të lënë vendlindjen e tij të shkretë dhe për të luajtur futboll në pjesën më të pasur të Brazilit tregon ëndrrën e tij më të madhe të fëmijërisë. Nuk është vetëm ai, por edhe djem të tjerë. Ata shpresonin shumë të ndiqnin Dani Alves hapat e hapave.

Gabriel Veron Historia e Futbollit:

Pas disa viteve të dhimbshme të pritjes, më në fund u shfaq një mundësi. Santa Cruz de Natal (një klub futbolli në qytet) dërgoi ftesa për të gjithë djemtë e rinj (futbollistë aspirues në Assu) për të ardhur të vëzhgojnë një sitë (provë futbolli). Vendi për provën ishte në Ipanguaçu, një qytet pranë Assú.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 

Gil Sergipano - një ish-futbollist (tani skaut i talenteve) organizoi provën e futbollit. Ai është i specializuar në rekrutimin e djemve nga Assu për të luajtur në Santa Cruz, një klub në qytetin e Natal, Brazil.

A e dini? Gab vetë Gabriel Veron ishte mes 300 djemve që u thirrën për të marrë pjesë në gjyq. Kishte djem 16 dhe 17 vjeç në moshën më të lartë, dhe Veron, ishte vetëm 13 - ndër më të rinjtë. Për gëzimin e të gjithëve - përfshirë familjen e Gabriel Veron, ai doli më i miri (spikati më shumë) midis të gjithë 300 fëmijëve.

LEXO
Rodrygo Goes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Kur mbaroi vlerësimi, João Nobre (presidenti i Santa Cruz de Natal) shkoi në shtëpinë e nënës së Gabriel Veron për të kërkuar përmbajtjen e saj për të lejuar djalin e saj të udhëtonte në Natal për të stërvitur në Santa Cruz. Graciele - me një zemër të lumtur - pranoi me kënaqësi.

Gabriel Veron Biografia - Rruga drejt famës:

Ndërsa luante për Santa Cruz de Natal, talenti i të riut u lustrua. Kërkimi për t'u përqëndruar në futbollin e tij bëri që Gabriel Veron të marrë vendime më të forta. Për herë të parë, ai u largua nga familja e tij për strehim të ri në bazën e Santa Cruz.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Antony Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Pas mezi gjashtë muaj stërvitje intensive në Futboll, Gabriel Veron gati po hiqte dorë nga qëndrimi vetëm. Për shkak se ai ishte perspektiva më e ndritur e klubit, João Nobre, presidenti i Santa Cruz duhej të vepronte. Ai gjeti një mënyrë për ta bindur të riun të qëndronte në strehimin e tij.

Për shkak të dashurisë, ky njeri ka për Gabriel, ai dërgoi stafin e tij në Asuu për të marrë kushëririn e Gabriel Veron Rafael - i cili më pas u bashkua me vëllain e tij në Natal. Falë këtij vendimi, Gabriel Veron nuk ishte më i përmalluar.

LEXO
Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ai u adaptua në jetën e re dhe vazhdoi të lëvizte më lart në radhët e klubit. Gabriel Veron ka për ta falënderuar këtë njeri (João Nobre, Quebra Osso). Ai është ndihmësi i tij, presidenti i Santa Cruz. Joao është njeriu që e trajtoi Veron si djalin e tij.

João Nobre pa një potencial të madh te Gabriel Veron. Për shkak të kësaj, ai e trajtoi atë me kujdes.
João Nobre pa një potencial të madh te Gabriel Veron. Për shkak të kësaj, ai e trajtoi atë me kujdes.

Sulmuesi i ngurtësuar ndërsa luante me Santa Cruz de Natal vazhdoi të ishte një temë e madhe interesi për skautët brazilianë. Në fakt, të gjithë e dinin se një skuadër më e madhe i përshtatet Gabriel Veron. Duke marrë parasysh se ai ishte lojtari më i mirë i Santa Cruz, klubi shqyrtoi mundësinë e shitjes së tij në mënyrë që të fitonte.

LEXO
Matheus Cunha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gabriel Veron Bio - Historia e Suksesit:

Rreth gushtit 2016, shtypi i Brazilit raportoi se Palmeiras e kishte shitur atë sulmues Gabriel Jezus te Manchester City - si një partner në grevë për të Sergio Aguero.

Me të dëgjuar atë, presidenti i Santa Cruz (João Nobre) filloi të bënte lidhje transferimi të Veron. Ai foli me menaxhmentin e zhvillimit bazë të Palmeiras - kryesuar nga João Paulo. Në një përpjekje për të bindur klubin për të blerë Veron, João Nobre tha;

Kam mësuar se ke shitur Gabriel Jezusin, por unë kam një Gabriel tjetër këtu në Santa Cruz për të zëvendësuar yllin. Emri i tij është Gabriel Veron.

Pas bisedës, Palmeiras nuk pa dëgjuar veshë, por kjo nuk e bëri presidentin e Santa Cruz të heqë dorë. Pas disa muajsh, João Nobre thirri përsëri dhe këmbënguli. Këtë herë, klubi e dëgjoi atë.

LEXO
Everton Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pas pranimit, João Paulo (kreu i rinisë së Palmeiras) këmbënguli që 15-vjeçari Gabriel Veron të qëndronte në Qendrën e Trajnimit të Atletëve për dy ose tre muaj për t'u vëzhguar. Çuditërisht, nuk arriti deri në atë kohë sepse djali ishte shumë i mirë.

Në vetëm katër ditë (në vend të tre muajve), udhëheqësi i rinisë së Palmeiras telefonoi presidentin e Santa Cruz duke thënë;

Ju lutemi na dërgoni dokumentacionin e Veron. E PRANIM ATA.

Kupa Botërore FIFA U-2019 17 - Historia e Suksesit:

Gabriel Veron zuri një etapë të re të jetës së tij dhe ai kurrë nuk pushoi së ngjituri shkallët e futbollit. Pak më shumë se 40 ditë më vonë, ylli në rritje (për gëzimin e familjes së tij) mori një ëndërr të tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Kasemiro Plus Fakte të patreguara të biografisë

Autoritetet e Futbollit të Brazilit ftuan Gabriel Veron të bashkohej për herë të parë me ekipin nën-15 të vendit. Nuk mbaroi vetëm këtu, ylli në rritje nënshkroi gjithashtu kontratën e tij të parë profesionale me Palmeiras.

Tashmë një rregullt në Brazil nën 17 vjeç, ylli në rritje u përfshi në listën e 21 lojtarëve të Guilherme Dalla Déa për Kupën e Botës FIFA U-2019 17. Siç pritej, Gabriel Veron jo vetëm që u bë një startues i padiskutueshëm në konkurs, ai kontribuoi me tre gola të bukur siç tregohet në videon më poshtë.

LEXO
Historia e fëmijërisë Richarlison Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke gjykuar nga performanca e tij, ju do të pajtoheni me mua që Gabriel Veron meriton bujë rreth tij. Pa dyshim, ai është një futbollist i fortë, i shpejtë dhe inteligjent. Nëse na pyet, mund të shohim një tjetër Ronaldo Luis Nazario de lima ose ndonjë lloj Rivaldo në të.

Në atë turne, vendasi Assu bëri histori duke ndihmuar skuadrën e tij të ngrinte trofeun për herë të katërt pas një fitore 2-1 ndaj Meksikës. A e dini?… Gabriel Veron u zgjodh lojtari më i mirë i Kupës së Botës U-17. Këtu është ylli në rritje që mban çmimin Topi i Artë.

LEXO
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Gabriel Veron arriti famën kombëtare në një moshë shumë të re.
Gabriel Veron arriti famën kombëtare në një moshë shumë të re.

Nderimi i Klubit 2020:

Pas turneut FIFA, Veron filloi një kërkim të thyer rekordeve në një nivel klubi. Vendasi Assu u bë lojtari i dytë më i ri që shënoi për Palmeiras dhe gjithashtu lojtari më i ri që shënoi në një ndeshje të Libertadores.

Sikur ato nderime të mos ishin të mjaftueshme, trimëria e tij ndihmoi Bardh-Jeshilën të fitonte tre nderime të mëdha në vitin 2020. Ato përfshijnë; Campeonato Paulista, Copa Libertadores dhe Copa do Brasil. Gjëja interesante është, Gabriel ndihmoi klubin e tij të arrijë këtë arritje - të gjitha në një sezon.

LEXO
Everton Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
A mund ta imagjinosh? Shkëlqimi i Gabriel Veron e ndihmoi klubin e tij të fitonte të gjitha këto trofe - në një sezon të vetëm.
A mund ta imagjinosh? Shkëlqimi i Gabriel Veron e ndihmoi klubin e tij të fitonte të gjitha këto trofe - në një sezon të vetëm.

Më në fund dhe më në fund, djali një herë i varfër, babai i të cilit dëshironte që ai të ishte një Kauboj, tani ka realizuar ëndrrën e tij të fëmijërisë. Ndërsa shkruaj këtë Bio, Gabriel Veron mund të largohet nga Palmeiras ka të ngjarë shumë shpejt. Ai nuk duhet, në asnjë kohë, të ketë një propozim milioneri nga një klub i madh në Evropë.

Me të vërtetë, pa dyshim, është vetëm çështje kohe para se bota e futbollit të njohë sulmuesin brazilian në rritje si një recetë gjigante të lojës. Pjesa tjetër, siç themi për Biografinë e Gabriel Veron, është përgjithmonë histori.

LEXO
Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Kush është e dashura apo gruaja e brazilianit?

Të kemi dalë nga Brazili Verilindor (Assu, Rio Grande do Norte) dhe më pas të bëhemi një futbollist i suksesshëm, mund ta themi këtë. Zonjat do të admironin shumë Veron.

Po! Pamja e bukur e Gabriel Veron e shoqëruar me stilin e tij të lojës me siguri do ta vendosnin atë në listën e dëshirave të zonjave. Sidomos ata që do të etiketonin veten si të dashura të mundshme, nënë e fëmijëve të tij të palindur (mama bebe) ose materiale të gruas. Për këtë qëllim, ne pyesim ... Me kë po takohet Gabriel Veron?

LEXO
Rodrygo Goes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Pas një serie hulumtimesh, ekipi ynë kuptoi mundësinë, që familja e tij e kishte këshilluar atë që të mbetej beqar ose të paktën ta mbante të fshehtë lidhjen e tij.

Për shkak të natyrës së pafalur të futbollit në karrierën e hershme, është e mençur që Veron të paktën të përqendrohet në karrierën e tij. Ai ndoshta do ta bënte publike marrëdhënien e tij kur ai largohet nga brigjet e Brazilit në një klub evropian.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Antony Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Jeta personale:

Në këtë pjesë të Biografisë së Gabriel Veron, ne do t'ju ndihmojmë të merrni një pamje më të mirë të talentit të ardhshëm Brazilian - në lidhje me personalitetin e tij. Së pari, le të bëjmë pyetjen që ndoshta keni në mendje; Kush është Gabriel Veron jashtë futbollit?

Gabriel Veron Jeta Personale.
Gabriel Veron Jeta Personale.

Për fillestarët, Përulësia është gjëja e parë që mund të vëzhgoni kur të shihni djalin e Graciele Fonseca dhe Carlos Eduardo. Gabriel Veron është dikush që gjithmonë me këmbët në tokë.

LEXO
Matheus Cunha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pavarësisht parave të mëdha që hyjnë në xhepat e tij, Gabriel ende vishet në mënyrën modeste. Në vendlindjen e tij (Assu), braziliani është tashmë një Idol për talentet e ardhshme. Një shembull është një djalë i vogël me emrin João Pedro (mosha 6 vjeç).

A e dini? Mother nëna e këtij djali e ndihmoi djalin e saj për të bërë një video ku ai tha se ëndrra e tij më e madhe ishte të takonte Idolin e tij që ndodhej të ishte Gabriel Veron.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Kasemiro Plus Fakte të patreguara të biografisë

Çuditërisht, videoja arriti futbollistin dhe në më pak se një javë, Gabriel Veron vizitoi djalin dhe familjen e tij - duke i dhuruar atij një dhuratë bluzë. Atë ditë, kishte shumë emocione në familjen e tifozëve.

Gabriel Veron blen fqinjin e tij një makinë:

Për shumicën dërrmuese të futbollistëve të rinj, kur fitojnë diçka (ose shohin para), ata do të fillojnë ta shpenzojnë atë për familjet e tyre. Në disa raste, blini gjëra ekzotike për veten e tyre. Sidoqoftë, ky nuk është rasti i Gabriel Veron.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 

Futbollisti brazilian spërkat paratë e tij mbi secilin nga fqinjët dhe miqtë e tij të familjes. Sidomos ata që besuan në të me të ishte asgjë. Veron ndihmoi kumbarin e tij duke riparuar shtëpinë e tij dhe pastaj një tronditje më të madhe - duke i blerë një makinë.

Këtu është videoja emocionuese ku Gabriel Veron i dorëzoi çelësat e makinës kumbarit të tij.

Familja publikoi momentin befasues në rrjetet sociale. Futbollisti i tha kumbarit të tij fjalët e mëposhtme ndërsa paraqiti dhuratën;

Kjo është për ju. Për gjithçka që keni bërë për mua, për personin luftëtar që jeni dhe betejat që keni bërë për mua dhe familjen time.

me të marrë dhuratën në makinë, kumbari i tij pa e përmbajtur emocionin e tij tha;

Faleminderit shumë, djali im. Mund të rriteni gjithnjë e më shumë në jetën tuaj.

Gabriel Veron Stili i jetës:

Këtu, ne do t'ju zbulojmë aspekte të mënyrës se si ai jeton dhe shpenzon paratë e tij të futbollit. Ne e analizojmë stilin e jetës së Gabriel Veron nga dy këndvështrime. E para është sensi i tij i veshjes së sapo përmirësuar dhe e dyta është - një hetim për makinën që ai drejton.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Kasemiro Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kur largoheni nga një qytet lokal (Assu) për t'u vendosur në një qytet të madh si São Paulo, ka të ngjarë të ndikoheni nga një mënyrë jetese e re. Këto ditë, ndjenja e veshjes së Gabriel Veron ka ndryshuar. Ai tani mban syze Edgar Davids, shoqëruar me prerje flokësh të fuqishme, zinxhirë dhe fustane shumëngjyrësh.

Ndjenja e përmirësuar e veshjes së Gabriel Veron. Ai i shpenzon paratë e tij për t’u dukur bukur.
Ndjenja e përmirësuar e veshjes së Gabriel Veron. Ai i shpenzon paratë e tij për t’u dukur bukur.

Gabriel Veron Car:

Pikërisht në 19 maj 2021, ylli brazilian u zbuloi fansave të tij - atë që dukej si foshnja e tij e re. Gabriel Veron postoi një foto të tij dhe një shoku para dy makinave Ford Explorer me mbishkrimin;

 Unë mund të bëj gjithçka përmes Krishtit që më forcon ~ Filipianëve 4:13

Gabriel Veron Jeta Familjare:

Në këtë pjesë të biografisë së tij, ne do t'ju zbulojmë se si braziliani jeton me shtëpinë e tij. Gabriel është dikush që kujton me dashuri anëtarët e familjes dhe miqtë që kanë kontribuar në karrierën e tij. Ne rezervojmë falënderime të veçanta për prindërit të cilët ai u referohet si baza e tij.

LEXO
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth Gabriel Veron Nëna:

Thjesht shikojini më poshtë, do të mendoni se ata janë të dy të dashur dhe të dashur. E thënë thjesht, Gabriel Veron është super i lirë me nënën e tij. Ai e trajton atë si gruan e tij, e merr atë në pishinë. E gjithë kjo, është për shkak se ajo meriton të shijojë suksesin e tij të fituar me vështirësi. 

Shihni se si Gabriel Veron sillet me Nënën e tij.
Shihni se si Gabriel Veron sillet me Nënën e tij.

Që nga dita e parë, Graciele Fonseca Silva gjithmonë kishte dashur të kishte një distancë të kontrolluar midis saj dhe Gabriel. E vërteta është, ajo është tip emocionues, një që qau shumë kur djali i saj u largua nga Rio Grande do Norte te São Paulo.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Antony Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Sipas nënës - në një intervistë me Globo Esporte;

Kam qarë shumë sepse nuk doja të isha aq larg djalit tim, por edhe kështu, e mbështeta shumë Gabrielin, sepse ai po shkonte në kërkim të një ëndrre.

Graciele Fonseca Silva tani gëzon suksesin e djalit të saj.
Graciele Fonseca Silva tani gëzon suksesin e djalit të saj.

Rreth babait të Gabriel Veron:

Ju jeni akoma një kauboj dhe Hostler në vendlindjen e tij Assu, Carlos Eduardo de Souza ende mbetet pranë djalit të tij pavarësisht se e sheh atë duke injoruar një traditë të vjetër familjare.

LEXO
Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fatmirësisht, babai i Gabriel Veron tani e kupton arsyen e vendimit të djalit të tij për të lënë një kauboj. Duke folur për prindërit e tij, në një intervistë, braziliani dikur tha;

Unë ua kam borxh jetën time atyre dhe ata përfaqësojnë gjithçka për mua.

Pavarësisht se çfarë ndodh, unë i vë të dy (mamaja dhe babai) të parët.

Unë do të luftoj, do të vdes dhe do të bëj gjithçka për ta. Për të parë se çfarë bënë prindërit e mi për mua, i konsideroj ata si pasqyrat dhe heronjtë e mi.

Rezultatet nga kërkimet tregojnë se babai i Gabriel Veron është duke folur mirë me gruan e tij (Graciele) por ata ende nuk jetojnë së bashku.

LEXO
Historia e fëmijërisë Alex Sandro Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kohët e fundit, të dy prindërit hodhën poshtë pretendimet nga një burrë dhe një grua (me emrin Roselita) i cili vjen nga Brasilia. Ajo gënjeu të ishte nëna dhe burri i saj, babai i djalit të tyre futbollist.

Rreth Motrave Gabriel Veron:

Sulmuesi brazilian ka dy prej tyre dhe ata e bëjnë botën e tij të plotë. Si shtylla kurrizore e familjes së tij, mbështetja financiare dhe emocionale e Gabriel për motrën e tij është e pafund. Përkundër orarit të tij të zënë, ai krijon kohë për to. Këtu, ai gëzon një pishinë me motrat që duken shumë dhe nënën e tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 
Gabriel Veron shijon një pishinë me motrat dhe nënën e tij.
Gabriel Veron shijon një pishinë me motrat dhe nënën e tij.

Gjyshërit e Gabriel Veron:

Sipas nënës së tij (Graciele), një nga frymëzimet e djalit të saj që e ndihmoi atë të ngrihej për t'u bërë një futbollist profesionist është Gjyshi i tij. Gabriel jetoi dhe mësoi shumë për vlerat e jetës prej tij.

Mjerisht, José Nazareno da Silva nuk e pa kurrë nipin e tij të bëhej një futbollist profesionist pasi vdiq në 2015. Sipas gruas së tij, Dona Graça (gjyshja e Gabriel Veron), burri i saj bëri një profeci në lidhje me nipin e tij para se të vdiste. Sipas fjalëve të tij;

"Ai do të jetë i pandalshëm dhe kurrë nuk do të heqë dorë nga të qenit një futbollist profesionist"

Gabriel Veron Xhaxhai:

Kur përmendni mentorë meshkuj pozitivë në familje, Jackson Fonseca dhe Zeca qëndrojnë të gjatë. Ata janë xhaxhallarët e Gabriel Veron. Midis tyre, Xha Jackson (foto poshtë me Veron) ka qenë më me ndikim në jetën e tij.

LEXO
Matheus Cunha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Njihuni me Xhaxhain e Gabriel Veron - Jackson Fonseca.
Njihuni me Xhaxhain e Gabriel Veron - Jackson Fonseca.

Pas ditësh, ai dhe kumbari i Veronit e morën atë në çdo lojë që luante si fëmijë. Duke folur për rolin e xhaxhait Jackson në jetën e tij, Veron kujtoi një herë;

Në atë kohë, ai më vinte mbi supe dhe vazhdimisht thoshte shaka për të më shpërqendruar, në mënyrë që të mos lodhesha në lojë.

Xha Jackson ishte gjithnjë i gëzuar. Ai më çoi me dëshirë në lojëra.

Gabriel Veron Fakte:

Duke përfunduar Biografinë tonë, ne do të përdorim këtë seksion përfundimtar për të zbuluar më shumë të vërteta në lidhje me talentin e madh të ardhshëm në futbollin Brazil. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Historia e fëmijërisë Richarlison Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 1 - Gabriel Veron Palmeiras Ndarja e Pagës dhe Krahasimi me Qytetarin Mesatar Brazilian:

Mandati / FitimetPalmeiras e Gabriel Veron në Real Brazilian (BRL)
Në vit:889,308 BRL
Për muaj:74,109 BRL
Në javë:17,076 BRL
Në ditë:2,439 BRL
Në orë:101 BRL
Cdo minute:1.6 BRL
Çdo sekond:0.03 BRL

Që kur filluat të shikoni Gabriel Veron's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar me Palmeiras.

€ 0

Nga vjen, një person që punon në Brazil zakonisht fiton rreth 8,560 BRL çdo muaj. Prandaj, do të duhen 8.6 vjet që një mesatare braziliane të fitojë pagën mujore të Gabriel Veron me Palmeiras.

LEXO
Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fakti # 2 - Profili i Gabriel Veron - Potenciali i madh:

Braziliani është një nga lojtarët e paktë të rinj me vlerësimin më të lartë të mundshëm. Ajo që thjesht do të thotë kjo, është se Gabriel Veron është një perlë e fshehur dhe një çudi e zbuluar. Profili i tij i FIFA 2021 i thotë të gjitha - se ai ka shumë të ngjarë të bëhet një bota më e mirë në të ardhmen.

Profili i Gabriel Veron - FIFA.
Profili i Gabriel Veron - FIFA.

Fakti # 3 - Feja e Gabriel Veron:

Kisha Katolike është emërtimi i krishterë më i populluar në Brazil, ku rreth 123 milion njerëz, (64.6% e popullsisë Brazilian) janë të vetëdeklaruar Katolikë. Kërkimet tregojnë se prindërit e Gabriel Veron janë katolikë dhe ai lindi si një.

LEXO
Rodrygo Goes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Në kohën kur ai ishte më pak se një vjeç, mamaja e tij (Graciele Fonseca Silva) e mori për Pagëzim. Drita përdoret me një qiri gjatë pagëzimit katolik. Këtu është Gabrieli i vogël duke marrë sakramentin e tij të parë.

Feja e Gabriel Veron - Shpjegohet.
Feja e Gabriel Veron - Shpjegohet.

Fakti # 4 - Omenët e Mirë:

Pa dyshim, ekzistenca e Sebastian Veron është një motivues i madh për Gabriel. Më e rëndësishmja, është interesante të dini se fati i lidh të dy futbollistët, madje edhe ju nuk e keni parë njëri-tjetrin. Tani le ta justifikojmë këtë thënie.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Kasemiro Plus Fakte të patreguara të biografisë

A e dini? Date data kur Juan Sebastian Verón i dha lamtumirën futbollit (maj 2017) përkon me mbërritjen e Gabriel Veron në Palmeiras. Sa ogur i mirë futbolli!

Fakti # 5 - Gabriel Veron Net vlerë (2021):

Në kohën e zhvillimit të kësaj Biografie, ai ka vetëm dy vjet përvojë profesionale. Agjenti i Gabriel Veron (Fabio Mello Sports) tashmë kanë filluar ta ndihmojnë atë të bëjë disa para të mira në futboll. Me pagën e tij aktuale prej 889,308 BRL, ne vlerësojmë se vlera neto e Gabriel Veron 2021 të jetë rreth 200,000 dollarë.

LEXO
Matheus Cunha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përmbledhje e biografisë:

Kërkime WikiPërgjigjet e biografisë
Emri i plotë:Gabriel Veron Fonseca de Souza
pseudonimi:Raio
Data e lindjes:3 shtator 2002
Vendi i lindjes:Assu, Rio Grande do Norte
Mosha:18 vjeç dhe 9 muajsh.
Kombësia:Brazil
prindërit:Graciele Fonseca Silva (Nëna) dhe Carlos Eduardo de Souza (Babai)
Vëllezërit e motrat:Dy motra, pa vëlla.
Të afërmit:Jackson Fonseca dhe Zeca (xhaxhallarët), Rafael (kushëriri)
Edukimi:Instituto Padre Ibiapina, Assu
Feja:Krishterimi (Katolik)
Shenja e Zodiakut:Virgjëresha
Pozicioni i lojes:Përpara
Agjenti:Fabio Mello Sports
Gjatesia:1.76 m (5 ft 9 në)
LEXO
Historia e fëmijërisë Alex Sandro Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundim:

Pa dyshim, Gabriel Veron është provë se mbajtja e emrit të një futbollisti legjendar mund ta aspirojë njeriun drejt madhështisë, pavarësisht nga kufizimet e shkaktuara nga origjina familjare. Ai nuk vinte nga një shtëpi futbolli dhe ai lindi në Assu, Rio Grande do Norte, një nga vendet më të vështira për të parë një futbollist të suksesshëm në Brazil.

Biografia e Gabriel Veron na bën të kuptojmë se dobësia jonë më e madhe qëndron në mosmbajtjen e gjërave në të cilat besojmë pavarësisht presionit. Nëse ju kujtohet, braziliani vjen nga një familje me një histori të gjatë të Kullotjes së Kafshëve.

LEXO
Everton Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ashtu si babai dhe gjyshërit e tij, ai u dënua më herët se ishte një kauboj. Veron mbajti ëndrrat e tij për t'u bërë një futbollist edhe pse iu desh të shkonte kundër ndjekjes së gjurmëve profesioniste të babait të tij. Një shpirt luftarak kolosal, punë e palodhur, vendosmëri dhe e ka bërë atë të bëhet i suksesshëm sot.

Faleminderit që lexuat këtë artikull të shkëlqyeshëm në Biografinë e Gabriel Veron. Në Lifebogger, ne përpiqemi për drejtësi dhe saktësi në punën tonë të përditshme për të dhënë histori rreth Futbollistë brazilianë.

Me mirësi na kontaktoni nëse vëreni ndonjë gjë që nuk duket si duhet në kujtimet tona për vendasin Assu. Përndryshe, me mirësi na tregoni se çfarë mendoni për Gabriel Veron në seksionin e komenteve.

LEXO
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet