Gabriel Magalhaes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gabriel Magalhaes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Gabriel Magalhaes ju tregon Fakte mbi Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Prindërit, E dashura / Gruaja që do të jetë, Vlera Neto, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një histori e udhëtimit të futbollistit brazilian, nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur u bë i suksesshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij për të rritur - një përmbledhje e përsosur e Bio e Gabriel Magalhaes.

Historia e jetës dhe ngritjes së Gabriel Magalhaes.
Historia e jetës dhe ngritjes së brazilianit.

Viti 2020, pa dyshim, zbërtheu shumë rrethana të papritura në futbollin e Arsenalit. Interesante, Mikel Arteta mënyra për të qetësuar tifozët po ndodhte ardhja madhështore e mbrojtësit portreti.

LEXO
Willian Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Tani që kemi dëgjuar shumë për transferimin e tij, ka të ngjarë që Tifozët e Futbollit nuk kanë lexuar shumë për Biografinë e Gabriel Magalhaes. Prandaj, ne kemi përgatitur këtë artikull të shkëlqyeshëm dhe pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Gabriel Magalhaes Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët, emri i tij i plotë është Gabriel Dos Santos Magalhaes. Futbollisti brazilian lindi në ditën e 19-të dhjetorit 1997 nga prindërit e tij, Z. dhe Znj. Marcelo Magalhaes në Rrethin Pirituba të São Paulo, Brazil.

LEXO
Douglas Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Gabriel i vogël (foto më poshtë) është një nga shumë fëmijët e lindur nga bashkimi midis babait të tij, Marcelo dhe një nëne pak të njohur.

Një foto e rrallë e fëmijërisë së Gabriel Magalhaes.
Ja, një foto e rrallë e fëmijërisë së Gabriel Magalhaes. Kredia për IG.

Po, ju dhe unë e dimë që të gjithë kanë lindur me një dhuratë unike. Sidoqoftë, koha e marrë për të zbuluar dhe përdorur dhuratën e dikujt varet nga pronari. Për fat të mirë, Gabriel Magalhaes mësoi për talentin e tij të futbollit në një moshë shumë të re të cilën nëna dhe babai i tij mbështetën.

LEXO
Dennis Bergkamp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ndërsa rikujtoi ditët e tij të Fëmijërisë, Gabriel rrëfen duke luajtur futboll me miqtë e tij sa herë që kthehet nga shkolla. E vërteta është, fjalët nuk mund të shpjegojnë gëzimin dhe përmbushjen që e kap atë sa herë që ai luan futboll. Ishte sikur futbolli u bë forca më e madhe që drejtoi marrëdhëniet e Fëmijërisë së Gabriel.

Sfondi i Familjes Gabriel Magalhaes:

Për fat të mirë, e gjithë familja e lojtarit të ardhshëm Arsenal nuk i mbylli sytë nga aftësitë e jashtëzakonshme që ai po shfaqte. Lajmi i mirë është se prindërit e Gabriel Magalhaes e dashuruan për futbollin, pasi e ardhmja e familjes varet nga kjo. Prandaj, ata kërkuan një mundësi për të ndihmuar djalin e tyre të përparonte në futbollin profesionist. Ne ju japim më shumë hollësi për këtë më vonë në Biografinë e tij.

LEXO
William Saliba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Origjina familjare e Gabriel Magalhaes:

Siç është bërë gjithmonë, ne do të diskutojmë përkatësinë etnike të Brazilianit nga trashëgimia e tij atërore. Duke gjykuar nga vendi i tij i lindjes, rrënjët e familjes Gabriel Magalhaes e kanë origjinën nga Sao Paulo. Nëse nuk e dinit, këtu ndodhet Qyteti në Brazil.

Mbrojtësi brazilian përshëndet nga Sao Paulo. Shikoni se si ndodhet vendi i tij i lindjes afër skicës së hartës.
Mbrojtësi brazilian përshëndet nga Sao Paulo. Shikoni se si ndodhet vendi i tij i lindjes afër skicës së hartës.

Gabriel si shumica e anëtarëve të familjes së tij është i rrjedhshëm në të folurit e dialektit autokton të São Paulo - Portugeze. Sidoqoftë, përpjekjet për futboll e kanë bërë të detyrueshme që braziliani të mësojë frëngjisht. Me pak fjalë, Gabriel mund të komunikojë në të dy Portugezët dhe Frëngjisht.

LEXO
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gabriel Magalhaes Origjina e Futbollit - Ekspedita:

Për Djalin, rritja në rrugët e Pirituba- një rreth i vendosur në pjesën Veriperëndimore të São Paulo ishte plot me kujtime sportive të fëmijërisë.

Në atë kohë, ai shpesh etiketon veten së bashku me miqtë për të luajtur futboll. Duke parë mundësinë e një karriere në futboll, fqinjët duhej të këshillonin prindërit e Gabriel Magalhaes të regjistronin djalin e tyre në një akademi futbolli. Për fat të mirë, babai i tij iu nënshtrua këshillave publike dhe regjistroi të riun Gabriel në një shkollë futbolli.

LEXO
Matheus Cunha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

A e dini?… Pasi kaloi vetëm dy javë në shkollën e futbollit, një djalë i ri u hap një mundësi për një gjyq futbolli. Gabriel dhe babai i tij udhëtuan mbi 400 milje për të takuar gjyqin e tij në klubin me bazë në Florianopolis, Avai. Ju nuk do ta besoni faktin që fantazia braziliane e futbollit dha një paraqitje mbresëlënëse dhe fitoi një vend të përhershëm në Avai Academy.

LEXO
Per Mertesacker Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Pengesat e para të karrierës: Beteja kundër sëmundjes së shtëpisë:

Interesante, Braziliani i ri u largua nga shtëpia për në Avai Football Academy në 13. Ishte hera e tij e parë larg anëtarëve të familjes. E vërteta është, ndjenja që ai kishte sa herë që mendonte për shtëpinë e tij ishte e padurueshme. Mjerisht, Gabriel nuk mund të linte babanë, nënën dhe vëllezërit e motrat e tij për futboll. Prandaj, ai hoqi dorë nga futbolli dhe u kthye në vendbanimin e tij.

LEXO
Lucas Moura Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kur arriti në shtëpi, gjithçka dukej e çuditshme për të riun Gabriel. Së pari, ai duhej të rekrutohej në vetmi dhe mendoi për vendimin e tij. Fatmirësisht, babai i Gabrielit i dha një këshillë të vogël. Duke iu përmbajtur fjalëve të babait të tij inkurajues, braziliani i ri u nis të kthehej në Akademinë Avai. Kështu filloi zanafilla e karrierës së tij në futboll.

Shikoni sa i ri dukej kur filloi ekspeditën e tij të futbollit në Avai Academy.
Shikoni sa i ri dukej kur disa vjet pasi vazhdoi ekspeditën e tij të futbollit në Avai Academy.

Largimi nga Familja përsëri për Futboll:

Pas kthimit të tij në Avai, i Riu filloi të përqëndrohet në lojë si ajo që kishin bërë Gabriels të tjerë Brazilian - si Barbosa Martinelli. E vërteta është, mbrojtja nuk ishte roli i tij i parë. Ai filloi të luante në pjesën e përparme ashtu si kishin bërë shumica e shokëve të tij - si Vinicius Junior David Neres.

Fatkeqësisht, performanca e Gabriel gjatë stërvitjes nuk pasqyroi karakterin e një sulmuesi të madh. Prandaj, traineri i tij duhej ta shndërronte atë në pozicionin e mbrojtësit të majtë, sepse ai ishte këmbëngulës dhe më i përshtatshëm për rolet mbrojtëse. Fatmirësisht, puna e palodhur dhe stërvitja e qëndrueshme e Gabriel dha fryt. Në kohën kur ishte 18 vjeç, Gabriel debutoi për klubin.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Eddie Nketiah Plus Faktet e Biografisë së Untold
Ai nuk heziton ta gjuajë topin nga kutia e tij prej 18 oborresh.
Ai nuk heziton ta gjuajë topin nga kutia e tij prej 18 oborresh.

Rruga e Famshme e Gabriel Magalhaes:

Disa vjet pasi luajti për Avaí, Gabriel këtë herë, u largua nga familja e tij në një vend të largët - Francë. Ai u fut në ekipin e Ligës 1 - LOSC Lille.

Ai përparon karrierën e tij në futboll duke lëvizur për të luajtur për LOSC Lille.
Ai përparon karrierën e tij në futboll duke lëvizur për të luajtur për LOSC Lille.

Me të mbërritur në Francë, Gabriel ishte mahnitur dhe tronditur nga moti i ftohtë dhe gjuha - frëngjishtja - e shoqërisë. Prandaj, atij iu desh kohë për t'u përshtatur me gjendjen klimatike të mjedisit. Përveç kësaj, Gabriel gjithashtu mori mësime private për të mësuar frëngjisht.

LEXO
Sokratis Papastathopoulos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mbrojtësi nuk kaloi shumë kohë me Lille para se të huazohej te ESTAC Troyes në qershor 2017. Në Troyes, Gabriel paraqiti një performancë të dobët. Ai duhej të luante vetëm një ndeshje për ekipin para se të huazohej te GNK Dinamo Zagreb II më pas.

Gabriel Magalhaes Historia e Suksesit:

Pas kthimit të tij nga kredia në qershor 2018, i Riu pati mundësinë të paraqiste një performancë mbresëlënëse. Në fakt, Gabriel shënoi golin e tij të parë për Lille në një ndeshje kundër ekipit prestigjioz Paris Saint-Germain në Prill 2019 - një nga ata që nuk do ta harrojë me nxitim.

LEXO
Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Shihni reagimin e tij të bollshëm pasi shënoi golin e tij të parë për Lille.
Shihni reagimin e tij të bollshëm pasi shënoi golin e tij të parë për Lille.

Duke u ngritur në radhët e njëmbëdhjetë të para të Lille, Ikona Brazilian shpejt fitoi kohën e mjaftueshme të lojës. Përmirësimi i tij u bë i padiskutueshëm. A e dini?… Ai luajti me njerëz të tillë Victor Osimhen i cili ka qenë biseda e qytetit në vitin 2020.

Në rritje deri në nivelin e Marquinhos, Gabriel filloi të tërheqë interesin e klubeve me ndikim si Manchester United FC dhe Arsenal FC gjatë hapjeve të tregut të transferimeve në vitin 2020. Ishte e Arsenalit Mikel Arteta që vulosin marrëveshjen e nënshkrimit të tij për një kontratë afatgjatë në shtator 2020. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

LEXO
Carlos Vinicius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Emri i tij u bë i njohur gjerësisht kur ai nënshkroi një kontratë afatgjatë me Arsenalin.
Emri i tij u bë i njohur gjerësisht kur ai nënshkroi një kontratë afatgjatë me Arsenalin.

Rreth të dashurës së Gabriel Magalhaes:

Që prej ngritjes së tij në famë, shkëlqimi brazilian u ka lejuar fansave dhe blogerëve të pyesin për jetën e tij të dashurisë. Duke gjykuar nga pamja e tij e lezetshme dhe stili i lojës, nuk mund të mohohet fakti që zonjat nuk do të dëshironin të vinin në radhë për të marrë pozicionet e të dashurave të mundshme dhe gruas dhe nënës së fëmijëve ose fëmijëve të tij.

LEXO
Rodrygo Goes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

E vërteta është, Gab e ka mbajtur jetën e tij të marrëdhënieve personale. Futbollisti i përkushtuar është i vetëdijshëm për faktin se i duhet të punojë një milje shtesë për të regjistruar një arritje madhështore në karrierë. Kjo, sigurisht, duhet të vijë para se të zbulojë të dashurën e tij. Tani për tani, ai përpiqet sa më shumë që të jetë e mundur për të shmangur çdo formë të shpërqendrimit të marrëdhënies.

Duke gjykuar të gjitha intervistat e ndërmarra nga Gabriel, ai kurrë nuk ka shprehur interes për martesë ose për të krijuar një familje. Ai ndoshta mendon se është shumë herët për të që të angazhohet në një marrëdhënie martesore.

LEXO
Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gabriel Magalhaes Fakte të Jetës Familjare:

Po, shumica e tifozëve të Arsenalit kanë kënduar lavdërimin e lojtarit portreti. Sinqerisht, nuk do ta kishit njohur nëse nuk do të ishte mbështetja nga anëtarët e familjes së tij - veçanërisht prindërit e tij. Le të ju tregojmë më shumë rreth tyre!

Rreth babait të Gabriel Magalhaes:

Së pari, super babai quhet Marcelo Magalhaes dhe ai është tifozi i tij numër një. Marcelo Magalhaes është një baba i cili deri më sot, gjithmonë bën avion në stadium për të parë djalin e tij. Edhe në momentin më të errët të jetës së karrierës së Gabriel, babai i tij ka marrë gjithmonë kohë për ta mbështetur atë moralisht dhe mendërisht. Në foto më poshtë janë Marcelo Magalhaes dhe Gab.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Welbeck Plus Fakte të patreguara të biografisë
Një foto e rrallë e babait të Gabriel Magalhaes duke pozuar në krah të tij.
Një foto e rrallë e babait të Gabriel Magalhaes duke pozuar në krah të tij.

Rreth Gabriel Magalhaes Nëna:

Përsëri, një figurë tjetër e pakonkurrueshme në jetën e brazilianit është mamaja e tij. E para që vërejtëm rreth saj ishte qasja e ndrojtur ndaj medias. Edhe pse nuk është adhuruese e marrjes së fotografive, mamaja e Gabriel gjithmonë i ka dëshiruar suksese. Kjo përkujdesje amtare ka sjellë në kohën e fundit, dividentët e saj siç shihet më poshtë.

A mund të jetë ajo me të vërtetë mamaja e tij? Ai i dhuroi asaj një makinë të bukur.
A mund të jetë ajo me të vërtetë mamaja e tij? Ai i dhuroi asaj një makinë të bukur.

Ashtu si çdo nënë e përgjegjshme do të bënte, zonja Marcelo Magalhaes shpesh e ka këshilluar fëmijën e saj për disa çështje të ndjeshme në jetën e tij.

LEXO
Joel Campbell Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërtetë Biografia

Rreth vëllezërve dhe motrave të Gabriel Magalhaes:

E vërteta është, ai nuk lindi vetëm në shtëpinë e tij. Gabriel Magalhaes ka vëllezër e motra - një vëlla, Vinicius dhe motër me emrin Mayara. Ekziston një marrëdhënie e pathyeshme midis tyre. Ne u njohëm pas një vështrimi në Instagramin e Futbollistit - një faqe e cila tregon vëllezërit e motrat e Gabriel si tifozët e tij më besnikë.

Njihuni me motrën e Gabriel Magalhaes, Mayara dhe vëllain e tij, Vinicius.
Njihuni me motrën e Gabriel Magalhaes, Mayara dhe vëllain e tij, Vinicius.

Për të sqaruar më shumë, vëllai i Gabriel Magalhaes, Vinicius (Jo i Real Madridit) V-Junior), dhe motra, Mayara ndoqi menjëherë faqen e Arsenalit në Instagram në momentin që nënshkroi një marrëveshje transferimi me klubin. Me siguri, Futbollisti është shumë i dashur dhe si mbajtësi i familjes, ai udhëheq me shembullin e tij.

LEXO
Granit Xhaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Rreth të afërmve të Gabriel Magalhaes:

Për shkak të personalitetit të tij diskret, nuk ka pasur asnjë informacion të vlefshëm në lidhje me gjyshërit nga nëna dhe babai i Gabriel. Në mënyrë të ngjashme, lojtari i sapo fituar i Arsenalit nuk e ka parë të nevojshme të flasë për xhaxhallarët dhe hallat e tij, si dhe për nipat dhe mbesat e tij.

Gabriel Magalhaes Jeta personale:

ashtu si Neymar dhe shumë lojtarë të tjerë të modës, Defender është një fashionista. Veshja dhe paraqitja e tij jashtë fushës së futbollit është një dëshmi e plotë e dashurisë së Gabriel për modën. Kush e di?… Mbase Mbrojtësi mund të ketë menduar të zhytej në modelim nëse futbolli nuk do të funksiononte.

LEXO
Fabrika e Fëmijërisë së Gabriel Barbosa Plus Faktet e Biografisë së Untold
Njohja e tij larg Futbollit.
Njohja e tij larg Futbollit.

Hobbies:

Mjaft qesharak, Gabriel Magalhaes ka treguar interes për aktivitete të tjera jo të futbollit. Njëherë e një kohë, ai zbuloi se hobi i tij përfshinte lojërat me video dhe udhëtimet. Isshtë gjithashtu magjepsëse që futbollisti ka shfaqur interes për të parë ndeshjet e basketbollit. Foto më poshtë jep një pasqyrë të dashurisë së Gabriel për lojërat me video dhe basketbollin.

Ai nuk është lodhur kurrë duke luajtur lojëra video.
Ai nuk është lodhur kurrë duke luajtur lojëra video.

Gabriel Magalhaes Fakte të Jetës:

Edhe pse Gabriel ende nuk ka arritur kulmin e karrierës së tij, ai ka bërë një sasi të arsyeshme procedimesh financiare përmes futbollit. Fitimi i Gabriel mund t'i japë atij një jetë të ekuilibruar, edhe pse paga e tij nuk mund të matet deri në atë që pëlqen Lionel Messi, C. Ronaldodhe Neymar.

Gabriel Magalhaes Paga dhe Vlera Neto:

BANESORE / FITIMIFitimet në paund ()Fitimet në Euro (€)Fitimet në dollarë ($)
Në vit£ 3,385,200€ 3,773,508$ 4,458,048
Per Muajit£ 282,100€ 314,459$ 371,504
Në javë£ 65,000€ 72,456$ 85,600
Në ditë£ 9,286€ 10,351$ 12,229
Në orë£ 387€ 431$ 510
Për minutë£ 6.5€ 7.2$ 8.5
Për sekond£ 0.11€ 0.12$ 0.14
LEXO
Thiago Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Justshtë vetëm çështje kohe para se ai të përjetojë një përmirësim në pagat dhe pagat e tij. Në kohën e vendosjes së këtij Bio, Gabriel Magalhaes ka një vlerë neto prej 17.50 milion €.

Gabriel Magalhaes Makina:

Që nga viti 2020, Futbollisti Brazilian ka grumbulluar Auto të ndryshme luksoze me një vlerë të vlerësuar prej 500 milion dollarë. Siç vërehet më poshtë, ai zotëron një numër të mirë të makinave ekzotike si pjesë e aseteve të tij.

LEXO
Fred Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Arka e Makinës së Gabriel Magalhaes.
Arka e Makinës së Gabriel Magalhaes.

Gabriel Magalhaes Fakte të pathëna:

Për të përfunduar Kujtimet tona, këtu janë disa të vërteta që do t'ju ndihmojnë të merrni një kuptim të plotë të 6 ft 3 në Man.

Fakti # 1: Fitimet e tij 11 pençe në sekonda:

Për të treguar se sa i pasur është bërë Futbollisti, ne kemi bërë një analizë të pagës së Gabriel Magalhaes në Arsenal - për të treguar atë që ai ka fituar që kur keni ardhur këtu.

LEXO
Joel Campbell Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërtetë Biografia

Kjo është ajo që Gabriel Magalhaes ka fituar që kur fillove të shikosh këtë faqe.

£ 0

Fakti # 2: Gabriel Magalhaes Kafshë shtëpiake:

Me siguri, ai nuk është lënë jashtë kur bëhet fjalë për kujdesin për kafshët shtëpiake. Gabriel ka një qen të vogël që nuk duket shumë frikësues. Ai jo vetëm që e do dhe e çmon, por zakonisht e etiketon atë së bashku me të sa herë që bën një shëtitje.

LEXO
Willian Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Njihuni me qenin e bukur të përkëdhelur të Gabriel.
Njihuni me qenin e lezetshëm të Gabriel.

Fakti # 3: Gabriel Magalhaes Tattoos:

Mbrojtësi i Arsenalit është i madh në shfaqjen e numrit të konsiderueshëm të bojërave të trupit. Edhe pasi ka veshur fanellat e tij të futbollit, magjepsja e bojës së tij të majtë mund të shihet qartë nga të gjithë.

A mund të shpjegoni kuptimin e tatuazheve të tij? Lëreni përgjigjen tuaj në kutinë e komenteve.
A mund të shpjegoni kuptimin e tatuazheve të tij? Lëreni përgjigjen tuaj në kutinë e komenteve.

Ndryshe nga shumë mbrojtës si p.sh. Sergio Ramos, Djibril Cissedhe Red Mark, Gabriel është i interesuar vetëm në tatuazhe të lehta. Kjo është arsyeja pse ai ka tatuazhuar vetëm krahun e majtë në krahasim me mbrojtësit e lartpërmendur të cilët kanë tatuazhuar pothuajse të gjitha pjesët e trupit të tyre.

LEXO
Sokratis Papastathopoulos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 4: Vlerësimi mesatar i Fifa:

Në fushë, Lojtari i ri ka shfaqur një aftësi mjaft të mirë futbolli që i ka dhënë atij një vlerësim të drejtë në FIFA. Siç mund ta shihni nga fotografia më poshtë, Gabriel ka potencialin e rritjes së aftësive të tij dhe të bëhet një lojtar shumë më i vlefshëm.

Ai ka një shans më të lartë për të treguar një aftësi më të madhe futbolli.
Ai ka një shans më të lartë për të treguar një aftësi më të madhe futbolli.

Wiki:

Për të marrë fakte të shpejta, këtu është një përmbledhje e Profili i Gabriel Magalhaes për largimin tuaj.

LEXO
Granit Xhaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Kërkimet e biografisëTë dhënat Wiki
Emri i plotë:Gabriel Dos Santos Magalhaes
Emri i Nickit:Gabriel Magalhaes
Data e lindjes:19th Dhjetor 1997
Vendi i lindjes:Rrethi Pirituba i Sao Paulo, Brazil
prindërit:Z. dhe Zonja Marcelo Magalhaes
Vëllezërit e motrat:Vinicius, dhe Mayara
Zodiaku:Shigjetari
Hobbies:duke luajtur video lojëra dhe duke udhëtuar
Te ardhura neto:€ 17.50 milion
Kombësia:Brazil
Profesioni:Lojtar futbolli
Prishja e karrierës:Avai (2010 - 2017)

LOSC Lille (2017 - 2020)

ESTAC Troyes (Kredi 2017)

GNK Dinamo Zagreb II (Kredi 2018)

Arsenal (2020 - I pranishëm)
Pets:Qen
LEXO
Douglas Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Përfundim:

Biografia jonë e Gabriel Magalhaes na mëson se duhet të përballemi me fatkeqësi dhe sfida pavarësisht se si vijnë. Për shkak se prindërit e Gabriel Magalhaes ndërhynë gjatë sprovave të tij, karriera e tij e re u shpëtua. E vërteta është, vetëm disa persona marrin shanse të dyta si braziliani.

I gjithë ekipi i LifeBogger ju falënderoj për leximin e Gabriel Magalhaes Childhood Story. Ne do të vlerësonim nëse shohim disa reagime rreth perceptimit tuaj për Futbollistin në seksionin e komenteve.

LEXO
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet