Frenkie de Jong Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Frenkie de Jong Historia e Fëmijërisë dhe Biografia e Paqëndrueshme Fakte nga LB

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili njihet më së miri si De Jong. Frenkie de Jong Fëmijëria Story plus Biografi pakufizuar Fakte të sjellë një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot. Analiza përfshin sfondin e familjes së tij, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien dhe jetën personale.

Po, të gjithë e dinë shumëllojshmërinë e tij në mesfushë. Megjithatë, vetëm disa e konsiderojnë Biografia e Frenkie de Jong, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Frenkie de Jong Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Frenkie De Jong ka lindur në 12th ditën e majit 1997 në Arkel në Holandë, të njëjtën gjë thonë yllin e futbollit brazilian Marcelo ka lindur. I riu Frenkie lindi nga një nënë që luante futboll dhe tek babai i tij John, gjithashtu një futbollist amator që luajti për ekipin e parë të ASV Arkel. Përveç kësaj, gjyshi i Frenkies ishte një futbollist amator ndërsa vëllai i tij më i vogël, Youri luan për A1 të ASV.

Rreth Familjes së Futbollit të Frenkie de Jong

Frankie u rrit duke luajtur futboll në skuadrën e tij të lindjes ASV Arkel, për kënaqësinë e prindërve të tij të sportit që admiruan interesin e tij në sport. Sipas lojtarit holandez:

"Unë kam qenë gjithmonë duke luajtur futboll në fshat me miqtë. Ishte një sport që më pëlqente të luaja kur nuk duhej të shkoj në shkollë "

Frenkie ishte i mirë në futboll, edhe në një moshë tepër të re, duke nxitur interesin e akademive të vendosura që kërkonin ta merrnin atë nga klubi i tij lokal, një fakt që babai i tij zbuloi në mënyrë të përmbledhur në këtë mënyrë:

"Skautët ishin tashmë në derë Kur Frenkie ishte pesë vjeç."

Frenkie de Jong në ASV Arkel

Frenkie de Jong Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ndërtimi i karrierës

Vajza e re e bjondit ishte vetëm shtatë vjeç kur babai i tij e konsideronte atë të moshuar për një futboll të mirë konkurrues. Për këtë qëllim, Frenkie ishte në vitin 2004, marrë për sprova në gjigandët holandezë Feyenoord dhe klubin e mesëm Willem II. Goli i futbollit ishte i suksesshëm në të dy shtigjet dhe kishte liri të zgjedhë një anë.

Megjithëse jashtëzakonisht i ri, Frenkie instinktivisht zgjodhi mesfushën e klubit Willem II mbi Feyenoord. Zgjedhja erdhi si befasuese për familjen e tij, duke pasur parasysh faktin se ata ishin përkrahës të rëndë të Feyenoord. Megjithatë, në afat të gjatë është provuar të jetë mirë menduar nga holandezët.

Frenkie de Jong në Willem II

Frenkie de Jong Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për famë

Ishte në sistemet rinore të Willem II që Frenkie ndërtoi dhe zhvilloi tipare që janë karakteristika të stilit të tij të tashëm të lojës, duke përfshirë aftësinë e tij të admirueshme për të bërë gjërat më të vështira të duken qesharake të lehta.

Djali ambicioz përparoi nëpër radhët e klubit duke impresionuar trajnerin e tij në nivele të ndryshme, sidomos trajnerin e nën-15 të Willem II, Jos Bogers, i cili kurrë nuk pushon së foluri për talentin natyror që kalonte nëpër orën e tij.

"Kam pasur një intervistë për faqen e internetit Willem II dhe është pyetur për lojtarin tim të preferuar. Natyrisht, shumica e trajnerëve e quajnë Cristiano Ronaldo ose Leo Messi, por i thashë Frenkie De Jong, "tha Bogers. Ai ishte fantastik teknikisht. Ky është një talent i natyrshëm. Disa djem duhet të punojnë shumë për të arritur një nivel të caktuar, por Frenkie nuk duhet të stërvitejë për të treguar cilësinë e tij. "

Shënime Bogers rreth fillimit mbresëlënëse Frenkie.

Frenkie de Jong në Willem II - Road To Fame

Frenkie de Jong Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngrihu në famë

Pas luajtur për të gjithë sistemin e të rinjve të Willem II, Frenkie bëri debutimin e tij Eredivisie në 10th të majit 2015 gjatë një ndeshje që pa disfatën e tij ADO Den Haag në një fitore në shtëpi 1-0.

Pas debutimit të tij të suksesshëm, disa klube u përpoqën të siguronin shërbimet e tij duke përfshirë Ajax dhe PSV. Frenkie, megjithatë, u vendos për Ajax, duke kënduar një kontratë katërvjeçare me klubin në verën e 2015.

Frenkie de Jong argumenton për Ajax

Ndërsa në Ajax Frenkie u vendos me rezervën e klubit - Jong Ajax ku bëri ndikime të mëdha që e panë atë përparim në anën e lartë të klubit në 2016. Pas marrjes së promovimit te skuadra e lartë, Frenkie ndihmoi ekipin në finalen e 2017 Europa League, një zhvillim i cili ndër të tjera e pa atë të fitonte Talentin e Jupiler League të çmimit të sezonit.

Frenkie de Jong Jupiler Talent i Ligës së Çmimit të Sezonit

Si rezultat, Frenkie u bë i kërkuar nga klubet më të mëdha duke përfshirë Manchester Unitedin, Manchester Cityn, Tottenhamin, Real Madridin, Barcelonën dhe PSG, të cilat thuhet se sinjalizuan interesin e tyre për të duke bërë oferta. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Frenkie de Jong Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Frenkie ka qenë në vitet e marrëdhënieve me të dashurën e tij të bukur të njohur si Mikky Kiemeney. Të dashurit u takuan dhe filluan një marrëdhënie, ndërsa Frenekie ishte ende me sistemet rinore të Willem II.

Frenkie de Jong me të dashurën Mikky Kiemeney

Mikky është një dashnor i sporteve që luan hokej. Çiftet e reja jetojnë së bashku në Amsterdam.

Frenkie de Jong Girlfriend luan Hokej

Një ndër faktorët e shumtë që mund t'i bëjnë tifozët ziliqar për marrëdhënien e çifteve është fakti se ata të dy ndajnë të njëjtin buzëqeshje. A nuk janë ata një palë e përsosur ?.

Frenkie de Jong buzëqesh me të dashurën

Frenkie de Jong Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Dashuria për Barcelonën

Frenkie ra në dashuri me Barcelonën shumë kohë para se të takonte të dashurën e tij. Holandezët u rritën duke dashur jo vetëm anën spanjolle por lojtarët e yjeve në atë kohë.

"Puyol, Xavi, Iniesta, Busquets, inat, Dani Alves, Peter, Messi, Eto'o, Villa. Çfarë ekipi! Guardiola-së ekipi ishte më i miri i të gjitha kohërave. Ishte një gëzim për t'i parë ata, por unë imagjinoj një makth për të luajtur kundër".

Zbuloi Frenkie.

Me interes të veçantë është Dashuria e Frenkies për Starin e Barcelonës Lionel Messi të cilin ai ëndërron të luajë me një ditë.

Sigurisht, do të doja të luaja me Messin. Por ai është pothuajse 31, më duhet të ngutemi (qesh). Mbaj mend mbrapa kur isha një fëmijë i vogël sa gjyshi im më dha këtë ndriçim të ndritshëm të Barcelonës me Messin në anën e pasme. Kam veshur këtë këmishë derisa të bëhet shumë e vogël për mua. "

Epo, ëndrrat e tij janë shumë më afër sesa ai mendon se Barcelona po përpiqet të marrë nënshkrimin e tij si në kohën e shkrimit të këtij posti.

Frenkie de Jong - Dashuria për Barcelonën

Frenkie de Jong Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Faktet personale të jetës

Frenkie është një futbollist i afrueshëm që kurrë nuk arrin të identifikojë me rrënjët e tij. Edhe pse ai luan futboll në Ajax dhe jeton në Amsterdam ai është parë shpesh në qytetin e tij dy herë në javë.

Frenkie de Jong - Faktet personale të jetës

Sa i përket mënyrës së jetesës së tij, Ai nuk është materialist dhe nuk kujdeset shumë për rroba të shtrenjta apo sende të tjera. Në anën tjetër, Frenkie mund të jetë kokëfortë, poseduese dhe pa kompromis.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Frenkie de Jong Fëmijëria Story plus Fakte të patundura Biografia. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu