Histori të Fëmijërisë së Fredi Ljungberg Faktet e Biografisë së Untold

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit me pseudonimin "Freddie". Faktet e Biografisë sonë të Ujërave Freddie Ljungberg Plus Untold ju japin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Freddie Ljungberg. Kredi për imazhin: TheSunUK, DailyMail dhe ArseWeb

Analiza përfshin jetën e tij të hershme / sfondin e tij familjar, edukimin / krijimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën e famës, ngritjen e historisë së famës, jetën e marrëdhënies, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë që ai ishte ai ish Legjenda e Arsenalit dhe modeli i të brendshmeve cili në kohën e shkrimit, është rritur për t'u bërë kryeshefi i përkohshëm në Arsenal në vijim Unai Emery's thes. Sidoqoftë, vetëm disa nga tifozët e futbollit e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Freddie Ljungberg i cili është mjaft interesant. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë Freddie Ljungberg Plus Faktet e Biografisë së Untold - Sfondi familjar dhe jeta e hershme

Duke filluar, emrat e tij janë të plota Karl Fredrik "Freddie" Ljungberg. Freddie Ljungberg siç quhet në mënyrë popullore lindi në ditën e 16 të prillit 1977 për nënën e tij, Elisabeth Bodil Ljungberg dhe babanë, Roy Alve Erling Ljungberg, në Suedi, Evropën Perëndimore.

Fredi e ka origjinën e tij familjare nga një komunë e vogël suedeze e quajtur Vittsjö (Banorë të 1,665 në 2010). Ai i kaloi vitet e para 4 të jetës së tij në vendlindjen e tij të bukur të Vittsjö së bashku me prindërit e tij dhe vëllain e fëmijëve të quajtur Karl Oskar Filip Ljungberg.

Freddie Ljungberg i kaloi vitet e para në Vittsjo. Kredia: QX Sveriges största Gaysajt

Vittsjö është një komunë e bukur suedeze e njohur në histori si vendi i luftës midis Danimarkës, Norvegjisë dhe Suedisë që luftoi për të kërkuar pronësinë e saj. A e dini? ... Ishte në ujërat e Vittsjö që kurorëzoi Mbretin Suedez Gustavus Adolphus gati u mbyt ndërsa u tërhoq nga danez forcat. Tani, kjo është Mjaft e historisë !!

Sfondi i Familjes: Fredi, ndryshe Zlatan, ishte me fat të rritesh nga një prejardhje familjare e klasës së lartë. A e dini? ... Babai i tij Roy Alve Erling është një inxhinier i pasur civil që më vonë hyri në pronësi të biznesit të tij të ndërtimit dhe këshilltarit. Nëna e Fredi Ljungberg Elisabeth Bodil Ljungberg është gjithashtu një e shtënë e madhe në Departamentin e Punës Suedeze.

Pasi jetuan në Vittsjö 5 vjet, në vitin 1982, prindërit e Fredi Ljungberg u larguan nga bashkia për t’u vendosur në Halmstad, një qytet më i pasur që ndodhet në grykën e lumit Nissan, brigjet perëndimore Suedeze. Përpjekja e familjes për të lënë vendlindjen e Fredi në Vittsjö nuk shkoi mirë Fredi Ljungberg. Fëmija i ngathët i 5-vjeçar, i cili kishte rënë në dashuri të thellë në vendlindjen e tij, nuk donte që e gjithë familja e tij të linte qytetin për në Halmstad. Ai debatoi me prindërit e tij të pasur, të cilët nuk panë shumë arsye për vendimin e tij për të qëndruar prapa. Ata e larguan nga Vittsjöall deri në Halmstad. Më vonë në jetën e tij, Fredi realizoi qytetin ishte aty ku u përcaktua fati i tij

Lënia e Vittsjo në qytetin e madh të Halmstad ishte vendimi më i mirë që prindërit e Fredi Ljungberg morën për të. Kredia e figurës: Pinterest
Historia e Fëmijërisë Freddie Ljungberg Plus Faktet e Biografisë së Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Halmstad ka qenë një qytet i dashur suedez i mirë-përshtatshëm për lojërat e gjahut, golfin, gjimnastikën, futbollin, notin, tenisin, hokej mbi akull, kriket dhe një mori sportesh të tjera. Ndërsa shkollimi asi fëmijë, Fredi zhvilloi një talent për hendboll. Ajo arriti në një pikë kur talenti i tij i hendbollit u njoh nga ekipi kombëtar i hendbollit suedez, zhvillim që pa që Fredi të thirrej për të përfaqësuar vendin e tij. Tronditëse, ai e hodhi poshtë ofertën duke insistuar se interesi i tij ishte vetëm për futbollin.

Freddie Ljungberg vitet e hershme- Ai nuk mund të rezistonte vetëm në futboll, duke e zgjedhur atë midis të gjitha sporteve. Kredia e imazhit: Instagram
Fredi nuk mund t’i rezistonte futbollit mes opsioneve të tjera sportive. fëmijë i pasur ishte në gjendje të krijonte një ekuilibër midis futbollit dhe marrjes së notave të mira.
Historia e Fëmijërisë Freddie Ljungberg Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e hershme e karrierës

Freddie Ljungberg's prindërit kurrë nuk u dëshpëruan në përpjekjen për të parë djalin e tyre të përmbushte ëndrrat e tij sportive. Ata e mbështetën atë në përpjekjen e tij për të marrë arsim futbolli me Halmstads BK, ku ai pati një regjistrim të suksesshëm në grupin e të rinjve të klubit të stërvitur nga Olle Eriksson.

Freddie Ljungberg vitet e hershme me Halmstad. Kredia: Arseweb

Freddie Ljungberg ishte i shpejtë për të bërë një përshtypje me klubin. Ai bëri përshtypje trajnerin e tij të rinisë Eriksson i cili dikur tha se djaloshi ishte jashtëzakonisht më i talentuar për moshën e tij. Ylli i lindur suedez ishte aq i mirë sa ndonjëherë do të tregohej i vëmendshëm i lojtarëve të tjerë dhe në pak raste, madje edhe kundërshtarët e tij. A e dini? ... i ri Ljungberg në të tijin zemërgjerësi ndonjëherë do t’ua kalonte topin miqve të tij në mënyrë që ata të kishin një shans për të shënuar.

Në moshën 12 në vitin Në 1989, ai tashmë po shihte si të ardhmen e futbollit suedez. Në një përpjekje për të Fastrack përparimin e tij, Freddie u përpoq të bindë Halmstads BK për ta lëvizur atë dy hapa në radhët e të rinjve (nga p12 në p14) i cili ishte në kundërshtim me politikën e klubit në atë kohë.

Ljungberg ndërsa luante futboll me Halmstads BK ishte gjithashtu në krye të studimeve të tij. Ai bëri mirë në lëndët akademike, duke mbaruar klasën 9th. A e dini? ... Notat e shkollës shënojnë mesatarisht 4.1 në shkallën 5 pikë.

Historia e Fëmijërisë Freddie Ljungberg Plus Faktet e Biografisë së Untold - Rruga për Fame Story

Ai nuk mund të jetë një Jack i të gjitha Tregtive: Në 18, Ljungberg ishte bërë tashmë me shkollë të mesme dhe ishte në prag të përfundimit të futbollit të tij të rinisë. Edhe ti ishte një pikë në jetën e tij që kërkoi vëmendje të ashpër në një karrierë, një Ljungberg i pabesë ende dëshironte të vazhdonte arsimin universitar dhe të luante futboll të lartë. Në fakt, ai pranoi në universitetin ku filloi studimet teknologjia e informacionit dhe ekonomia.

Së shpejti, Ljungberg filloi të lodhej. Ai e kuptoi që nuk ishte një mbinjerëzor që mund të përqëndrohej në stresin e universitetit dhe futbollin e vjetër në të njëjtën kohë. Ai luftoi ashpër për të arritur një ekuilibër midis orarit të tij të jashtëzakonshëm akademik me angazhimin fizikisht të kërkuar për të qenë një futbollist profesionist. Pasi u këshillua me anëtarët e familjes së tij, punëtori vendosi të braktisë universitetin për t'u përqendruar në futboll.

Ljungberg pasi braktisi arsimin e tij në universitet vazhdoi të bëjë debutimin e tij të vjetër në 23 Tetor 1994. Mezi një vit në debutimin e tij profesional, suedezi i talentuar filloi të bëjë përshtypje shefat e tij. Ai vazhdoi të ndihmojë Halmstad të fitojë Kupën e Svenska në 1995 dhe Allsvenskan (titulli i ligës profesionale suedeze) në vitin 1997.

Freddie Ljungberg i fitoi zemrat e trajnerëve të tij ndërsa ishte në Halmstad. Kredia e figurës: Flickr

Roli mbresëlënës i Fredi në fitimin e ligës profesionale suedeze pa një mori klubesh të huaja; pëlqimet e FC Barcelona, ​​Chelsea, Aston Villa, Parma dhe Arsenal të gjithë luten për firmën e tij.

Historia e Fëmijërisë Freddie Ljungberg Plus Faktet e Biografisë së Untold - Ngritja në Fame Story

Midis të gjithë trajnerëve, ishte Arsene Wenger, (profesori mendjemprehtë) i cili ndërmori hapin e pazakontë të autorizimit të nënshkrimit të Freddie (£ 3m) edhe pa e parë atë të luante live. Wenger vetëm vëzhgoi Ljungberg në TV, por u shokua kur pa djalë me flokë të kuq me erëza që dukeshin si Johnny Rotten bashkimi i ekipit të tij.

Ljungberg ishte më i miri në vendlindje (Suedi) para se të bëhej shumëngjyrëshe në fanellat e Arsenalit. Kredite: Flickr & Picuki

Ljungberg në asnjë moment nuk e dëshmoi veten me Arsenalin pa vështirësi pasi menjëherë filloi të fluturonte poshtë krahëve të Highbury. Nuk kaloi shumë kohë para se ai të bëhej thirrjenjë hero i kultit në klub. Freddie gëzoi një partneritet shumë të frikshëm me të Thierry Henry dhe një mori invincibles të tjera të mëdha që nga momenti kur ai u bashkua me klubin.

Freddie Ljungberg pati një partneritet të frikshëm me Thierry Henry gjatë kohës së tij në Arsenal. Kredia e figurës: countypress

Momenti më i mirë i Fredi për Arsenalin erdhi kur ai e ndihmoi klubin të fitojë dyfishin e dytë të Premier League dhe FA Cup dhe gjithashtu, duke u bërë pjesë e Arsenal 2003-04 'Invincibles'Skuadra, Më e rëndësishmja, djali i artë i Arsenalit u bë mbajtësi i rekordeve të 2001 / 2002 Premier League Player të Sezonit.

Freddie Ljungberg në kulmin më të lartë të fuqive të tij me Arsenalin. Kredi për imazhin: arsenalpikë, Zyrtari i Arsenalit dhe PL25vjet

Në kohën kur u tërhoq, legjenda e Arsenalit kishte fituar mesfushorin suedez të vitit 5 herë me radhë (2001, 2002, 2003, 2004, 2005). Ai gjithashtu fitoi lojtarin suedez të vitit (2002 & 2006) dhe u vendos 11th në Lojtarët më të Mëdhenj të 50 Gunners të Arsenal.com.

Pas daljes në pension, dashuria e Ljungberg për arsimin e pa atë të merrte arsim stërvitje ku edhe shkëlqeu. Më 12 korrik 2016, ai u bashkua me Akademinë e Arsenalit duke stërvitur Nën-15-et e klubit. Inteligjenca e Ljungberg e pa që po përparonte me karrierën e tij stërvitore me ndihmësin VfL Wolfsburg (2017), Arsenal U23 dhe më të jashtëzakonshëm, duke u bërë trajneri i përkohshëm i Arsenalit në 29th të Nëntorit 2019. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Historia e Fëmijërisë Freddie Ljungberg Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e marrëdhënieve

Duke filluar nga viti 2000, Fredi filloi të ketë marrëdhënie dhe takime me zonjat. Midis 2000 deri 2008, ai dihej se kishte pasur të dashura 8; (1) Stephanie Saunders (2000), (2) Denise Lopez (2002 - 2003), (3) Lauren Gold (2004 - 2005), (4) Madeliene Lexander (2005), (5) Louisa Lytton (2006), (6) Gia Johnson (2007), (7) Jamie Gunns (2008) dhe (8) Natalie Foster (aktualisht gruaja e tij në kohën e shkrimit).

Fredi kishte marrëdhënie dhe takime me zonjat 7 para se të qetësohej. Kredia: WhoDatedKush

Freddie takoi dashurinë e jetës së tij Natalie Foster (No: 8) në 2007, vitin kur ai u largua nga Arsenali për në Westham. E dashura e cila më vonë u bë grua gjithashtu vjen nga një shtëpi e pasur. A e dini se? Natalie është vajza e një drejtori biznesi dhe manjati i famshëm i taksave në Londër Daryl Foster. Ashtu si Fredi, ajo është gjithashtu një 'personalitet shoqëror'- i njohur mirë në shoqërinë britanike në modë.

Pas pritjes së gjatë, ndërsa ishin takimi, të dy zogjtë e dashurisë vendosën të martohen në 9th të Qershorit 2014, në një ceremoni përpara Muzeut popullor të Historisë Natyrore, Londër.

Freddie Ljungberg Foto e dasmës me Natalie Foster. Kredia: Instagram

Të dy Fredi dhe Natalie mirëpritën dy fëmijë Aria dhe Billie Ljungberg pas martesës së tyre.

Historia e Fëmijërisë Freddie Ljungberg Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta personale

Njohja me Freddie Ljungberg Jeta personale do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të personalitetit të tij larg futbollit. Ljungberg dikur ka flakëruar veten si modele, karrierë që ai e pëlqeu shumë duke e kombinuar me futbollin. Në atë kohë, ai modeloi të gjitha llojet e trupit dhe të brendshme për gjigandët e veshjeve Calvin Klein.

Freddie Ljungberg Jeta personale larg futbollit- Ai dikur fitoi një reputacion të madh në Modeling. kredite:IMDB, Dielli dhe Pinterest

A e dini? ... Të kesh atribute të trupit; abs me ftohtë të dendur, kaçkavall të lartë dhe pamjet për të bërë karrige bëri që shumë gra të binin në sy rreth tij, një arsye që ai kishte shumë marrëdhënie gjatë kohës së tij në Arsenal. Duke folur për përvojën me zonjat gjatë ditëve të tij të modelimit, Fredi dikur i tha gazetës suedeze Di (Raporti i Diellit);

"Megjithëse tingëllon kaq kokëfortë dhe unë, nuk do të shajhem. Për shembull ..., Kur shkoj në klube të natës, vajzat do të vinin dhe do të kapnin vlerën time. Ashtu si kjo !!!. Po! Po ndodhte kudo. Ndonjëherë, ata vinin nga pas, anash tërhiqeshin dhe më përqafuan. Pjesa më e keqe ishte se unë nuk mund të bëj një gjë të mallkuar në lidhje me të. Kur i hoqa me zemërim duart e tyre, njerëzit thjesht qeshën. ”

Nuk është çudi që Fredi u njoh si Angli se * iest futbollisti për shkak të karrierës së tij të famshme të modelimit.
Historia e Fëmijërisë Freddie Ljungberg Plus Faktet e Biografisë së Untold - Lifestyle

Njohja me stilin e jetës së Freddie Ljungberg do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të standardit të tij të jetesës. Pa dyshim, Ljungberg një njeri i pasur - me një pasuri që vlerësohet të jetë rreth £ 8m. djalë i ftohtë është i njohur mirë në të gjithë Londrën e Veriut për stilin e jetës së tij ekzotike, i cili vërehet lehtësisht nga makinat e tij të ndezura.

Makina e Freddie Ljungberg përshkruan se ai jeton një mënyrë jetese ekzotike. Kredia e imazhit: Instagram

Legjenda e Arsenal është parë në mënyrë të veçantë, duke vozitur nëpër Londrën e Veriut në një Merimangë Ferrari 360, e cila mbart një çmim prej £ 85,000- £ 90,000. Ai gjithashtu është vërejtur (në vitin 2013) i ulur në bagazhin e Range Rover të tij ndërsa hante një pjatë me ushqim së bashku me qenin e tij, Amadeus.

Freddie Ljungberg nuk e ka problem ta ha darkën e tij në boot në Range Rover. Credit: Dielli

Lojtarët e futbollit, si disa prej nesh, i duan kafshët tona shtëpiake dhe Fredi nuk është një përjashtim. Edhe ti ke një thënie se nuk ka mbetur besnikëri në lojën moderne, me siguri nuk merr parasysh marrëdhëniet e ndara midis Fredi dhe qenit të tij, Amadeus. Fotografia më poshtë përmbledh stilin e jetës së përulur të Fredi. Ai thjesht ra në gjumë vetëm pasi festoi një nga ditëlindjet e tij të mëparshme.

Freddie Ljungberg duke fjetur në kopshtin e tij të bukur së bashku me mikun e tij më të mirë - Amadeus.
Historia e Fëmijërisë Freddie Ljungberg Plus Faktet e Biografisë së Untold - Fakte të patreguara

Freddie Ljungberg Tattoos: A e dini? ... Fredi ishte ndër gjeneratat e futbollistëve që filluan të përqafojnë artin e trupit në fund të 90s dhe 2000-të e hershme. Në atë kohë, suedezi pëlqen të lëshojë tatuazhin e maceve të zi në hip, ndërsa modelonte me pantallonat e tij. Ky tatuazh i cili u krijua në Los Angelos raportohet se u desh tetë orë për të përfunduar. Siç vërehet më poshtë, ai gjithashtu ka një tatuazh tjetër të dizajnuar në LA, i cili tregon fenë e tij (Krishterimin) në krah.

Freddie Ljungberg Tattoo & Sëmundje rezultante. Kredia e imazhit: Dielli

Ai dikur dyshonte se kishte HIV-AIDS: Rreth 2005, Fredi filloi të humbasë lojëra jetike për shkak të një dëmtimi të vazhdueshëm të hip. Pasi dyshoi se duhet të kishte kontraktuar një sëmundje, ai vazhdoi të bënte seri testimesh (përfshirë ndihmat dhe kancerin) në mënyrë që të gjente shkakun e problemeve të tij. Në mënyrë tronditëse, ai u diagnostikua se kishte një reagim të rrallë në njërën nga tatuazhet e tij. Fredi bëri një operacion të hip për të hequr gjëndrën e përflakur nga trupi i tij. Sipas fjalëve të tij sipas thesun;

"Unë u frikësova. Jam testuar në mënyrë të veçuar, por askush, madje as unë nuk dukej se e dinte se çfarë kishte gabuar me mua.

U shqetësova shumë. Unë nuk u ndjeva i sëmurë ose i sëmurë, por natyrisht, e dija që unë jam plagosur brenda. Përfundimisht, mjekët zbuluan se kishte diçka në tatuazhet e mia. Më lehtësuan që ata e rregulluan problemin ... tani jam mirë. "

Nofka e Freddie Ljungberg: A e dini? ... Para se të transferohej për të vazhduar futbollin e tij në Angli, ai njihej si "Karl Fredrik Ljungan ” dhe JO ”Fredi Ljungberg". Megjithatë, ndërsa luante për Arsenalin, ai po jepte pseudonimin "Freddie”, Një emër që përdoret rrallë në Suedinë e tij të lindjes.

Një gamer XBox: Freddie është dikush që ju ndoshta nuk e keni njohur është një lojtar. Larg futbollit, ai pëlqen të rri me shoqen e tij të mirë Ruud Gullit (ish menaxher dhe futbollist holandez i futbollit). Të dy miqtë nuk duan asgjë më shumë sesa të humbasin disa orë para FIFA-s në lojërat Xbox, ndërsa u varën në pijetore.
Fredi nuk do asgjë më shumë sesa të marr një kontrollues Xbox kundër mikut të tij të mirë- Ruud Gullit. Kredi- Twitter

Rekordet Kombëtare: A e dini? ... Ljungberg ishte lojtari i parë që shënoi gol në një finale të FA Cup jashtë Anglisë. Ai gjithashtu u bë lojtari i parë në vitet 40 që shënoi në Finale radhazi të Kupës FA. Në total, ai mban klubin 9 dhe 16 nderime individuale për emrin e tij. Shikoni më poshtë nderimet e tij në karrierë.

Freddie Ljungberg Club dhe Nderime individuale. Kredite: Wikipedia dhe ArsenalNews
Historia e Fëmijërisë Freddie Ljungberg Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta familjare
Fredi rrallëherë flet për apo shfaqjen e prindërve ose familjarëve të tij në media. Prandaj supozohet se babai dhe nëna e tij aktualisht jetojnë në një zonë të pasur Halmstad të Suedisë, ku ai filloi futbollin. Nga sa duket, duket gjithashtu se të gjithë anëtarët e familjes përfshirë vëllain e tij Karl Oskar Filip Ljungberg bëri një zgjedhje të ndërgjegjshme për të mos kërkuar njohje publike.
Hera e fundit që media mbante familjen e tij ishte më shumë se një dekadë më parë, një kohë që babai i tij u fut në telashe. Pikërisht në 19th korrik, 2008, babai i Freddie Ljungberg u akuzua për r * pe dhe se * ual ngacmimi. Ky ishte një lajm i keq që e shkatërroi legjendën e Arsenalit (Raporti TheMirror 2008). Roy u arrestua në shtëpinë e familjes në Suedi dhe kaloi tre net në mbajtjen e policisë në Halmstad para se të lirohej.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Fidanit tonë të Fëmijëve Freddie Ljungberg Faktet Biografia e Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu