Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

LB prezanton historinë e plotë të një legjende futbolli më të njohur me nofkën; 'Super Frankie'. Frank Lampard Childhood Story ynë plus Biografi i patundur Faktet ju sjellin llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë dinë për golat dhe rekordin e asistimit të Frankie dhe gjithashtu trofeun e tij, por pak e konsiderojnë jetën e tij jashtë fushës që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Frank James Lampard lindi më 20 qershor 1978, në Romford, Londër, Angli nga Frank Lampard, Sr. (babai) dhe Pat Lampard (nëna).

Ai vjen nga një familje futbollistësh dhe ai është fëmija më i ri i prindërve të tij. Për Frank pak, kjo ishte e gjitha në lidhje me shkollën dhe futbollin. Frank Lampard ishte një fëmijë i shkëlqyer dhe më i madhi i klasës së tij atëherë kur mori pjesë në shkollën Brentwood nga 1989 dhe 1994. Ai përfundoi GCSE e tij dhe fitoi A + paralel. Dashuria e tij për futbollin shihej gjithashtu në një moshë shumë të re.

Sipas Frankie 'Isha shumë i ri kur fillova të më pëlqente futbolli. Unë u rrita në një familje njerëzish që e donin lojën, për aq kohë sa mbaj mend edhe unë. Unë isha djali i mamit sepse isha fëmija i fundit. Përveç luajtjes së futbollit, edhe mua më pëlqente të lexoja. Nëna ime që ishte liberiane më bëri të dua të lexojlibra. Unë gjithmonë do të kujtoj se si West Ham dhe veçanërisht Harry Redknapp dhe babai im më ndihmuan të filloja karrierën time.

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Kuizi i Shkollës

Ndërsa ishte në shkollë si fëmijë, Frankie u vendos i vendosur të bëhej një futbollist sesa të përqendrohej vazhdimisht në arsim për një arsye. Kjo është 'Për të provuar që dyshuesit janë të gabuar'. Dyshuesit këtu përfshijnë miqtë e tij të shkollës dhe mësuesin. Tani ju lëmë të kuptojmë;

Siç e thotë Frank Lampard: “Në shkollë, mbaj mend që kisha përfunduar një punim për atë që doja të bëja për një punë. Vendosa futbollist dhe mësuesi më tha që të jesh futbollist nuk është punë. Ajo më tha se vetëm një në 300 fëmijë e bën atë si Futbollist. Dhe ajo do të thoshte: 'A mendon se do të jesh ai?' Unë i thashë: 'Po po.' Dhe shokët e mi të klasës uleshin atje dhe qeshnin me mua. ” 

Kjo ishte një pikë kthese për Frankie, një kohë kur ai vendosi që do të përqendrohej vetëm në futboll pas provimeve të tij të GCSE. Marrja e mendjes së tij nuk ishe e lehtë. Ishte një mësues me emrin Z. Bouckley (Foto më poshtë) që e ndihmoi atë me kujdestarin e duhur dhe anulimin.

Lampard ka shkruajtur: "Bouckley më ndihmoi gjatë një kohë të vështirë kur unë vendosja nëse duhet të largohem nga shkolla pas GCSE-ve të mia dhe të bëj një karrierë futbolli". duke shtuar: "Prekja e tij personale, inkurajimi përgjatë rrugës u vlerësua shumë. Së fundmi ai tha: ”Një nga rolet më të rëndësishme të një mësuesi është të frymëzojë nxënësit e tyre për të përmbushur ëndrrat dhe aspiratën e tyre. Z. Bouckley ishte një shembull kryesor i një mësuesi të mirë ”

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

BABAI: Babai i tij, Frank Richard George Lampard lindi 20 Shtator 1948 tek Frank Richard Lampard (1920-1953) dhe Hilda D. Stiles (i lindur 1928).

Ai është një futbollist anglez i pensionuar profesionist, i cili dikur luajti si majtist. Ai luajti shumicën e karrierës së tij për West Ham United me një magji të shkurtër me Southend United.

Ai ka një motër Gwendoline, e cila është një vit më i ri se ai. Ai ishte vetëm pesë vjeç kur babai i tij vdiq në 1953, të moshës 33.

Babai i Frank Lampard është një kunat i ish-menaxherit të Queens Park Rangers dhe Tottenham Harry Redknapp.  Ai është edhe xhaxhai i ish-Anglisë, Liverpulit, Tottenham dhe Southampton, Jamie Redknapp. Marrëdhënia e tyre ka qenë e mrekullueshme. Nga 1994 në 2001 ka punuar në West Ham si një menaxher ndihmës nën Harry Redknapp, vjehrri i tij. Ai është aktualisht një konsulent futbolli.

Super Frankie gjatë rritjes gëzonte një marrëdhënie të mirë me babain e tij, të cilin ai e konsideron më së shumti si truri pas karrierës së fshehur.

nËNA: Vonë Patricia Harris Lampard është nëna e Frank Lampard. Ajo vdiq në 24 Prill 2008 pas ndërlikimeve nga pneumonia. Ajo u varros në mes të trishtimit nga familja e saj.

Wasshtë raportuar se pas vdekjes së saj të parakohshme, Vjedhësve të Pangopur plaçkitin shtëpinë e saj bosh në një përpjekje për të gjetur stolitë e saj të shtrenjta.

Hajdutët plaçkitën pronën, duke shkatërruar mobiljet dhe duke tërhequr dollapët nga muret ndërsa kërkonin - por ata u nisën me bosh ndërsa të gjitha stolitë e zonjës Lampard shkuan te vajzat e saj pas vdekjes së saj. Ata besohet se kanë hyrë në pronë pasi kanë hapur një dritare të hapur. Askush nuk ishte në shtëpi në atë kohë.

Lampard Snr tha për The Sun: 'Ata bënë një rrëmujë të duhur. Ata padyshim që po kërkonin para ose bizhuteri, por nuk kishte asgjë atje. Kishte disa bizhuteri të hedhura, por ata nuk i morën. Ata e dinin se çfarë donin. '

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Frank Lampard ra në dashuri me modelin spanjoll Elen Rivas. Edhe pse, ajo kurrë nuk e bëri atë të ndryshojë me të. Ai kaloi shtatë vjet me Elen Rivas, me të cilin ka dy vajza Luna (i lindur 22 Gusht 2005) dhe Isla (i lindur 20 Maj 2007), para se ata vendosën të ndahen në 2009.

Atë vit 2009, Frank takoi një zonjë tjetër. Frank ishte me Piers Morgan në një lokal kur Christine hyri në lokal dhe Frank tha, “Kush është ai? Ajo duket ndrysheAjo është tërheqëse ”. ... “Ajo thjesht të shikoi shokun tënd. Mendoni se edhe ajo ju pëlqen dhe duhet t’i pëlqejë edhe vajzat tuaja të vogla! ” tha Piers. Gjë tjetër, ata ishin së bashku. Ditën tjetër, Frank udhëtoi për të luajtur për Anglinë dhe ata folën çdo natë për katër orë dhe thjesht u çmendur në dashuri vetëm për një javë.

Lampard që nga ajo kohë ka qenë në një lidhje me prezantuesen e televizionit Christine Bleakley. Më 15 qershor 2011, fejesa e tyre u njoftua nga agjenti i Lampard. Çifti u martua në 20 Dhjetor 2015 pas një fejesë katër vjeçare.

Interestingshtë interesante të përmendet se vajzat e Frankie nga marrëdhënia e tij me Elen Rivas shkojnë aq mirë me Christine.

'Ndonjëherë Christine dhe vajzat bëjnë bandë mbi mua,' tha futbollisti.

Frank Lampard vazhdon...'Fose mua, kjo është e mrekullueshme, sepse duke shkuar në një marrëdhënie, roli kryesor i prindërve është i vështirë. Për të arritur në pikën ku unë shoh vajzat duke thënë, "Ne kemi Chris dhe ne ju dua Chris, është e shkëlqyer."

Ai shtoi: "Në atë kohë kisha një vit të qenit një baba i vetëm dhe ishte e vështirë. Mbaj mend kur unë të kthehen nga puna, në mënyrë të lodhur, dhe vërejtur se ata kanë bërë një rrëmujë në dhomën e tyre, unë jam i frustruar. Me siguri më ndihmoi të kisha Krishtin dhe lidhjen që është rritur mes saj dhe vajzave. '

Me vajzat e tij tani që po i afrohen viteve të adoleshencës, Frank thotë se nuk dëshiron t'i prishë duke u dhënë atyre shumë para. Ai i nxit ata të dalin dhe të fitojnë paratë e tyre. Me këtë, ata do ta vlerësojnë jetën më shumë.

Ai tha: 'Unë u jap atyre shumë para më së shumti në Krishtlindje dhe në ditëlindjet e tyre, bëj më të mirën time por nuk dua të jem i rrëmbyer duke i prishur ato. Unë nuk dua një budalla prej 13 ose 14. Unë ende u them atyre të dalin dhe të fitojnë paratë e tyre. Fjalë për fjalë, ata marrin £ 5,000 një xhepi në javë. '

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Ajo i vjen keq që e braktis

Ish e fejuara e Frank dhe nënë e vajzave të Frank, modelja spanjolle Elen Rivas, kohët e fundit e ka pranuar këtë ajo është ende në dashuri me yllin dhe shpreson të pajtohet me të - pavarësisht romancës së tij të re me Christine Bleakley. Ajo ishte jashtë vendit ndërsa shpërtheu lajmi për romancën e Lampard me Christine.

Mis Rives tani jeton me vajzat e saj të tjera, Luna, katër vjeçare dhe dyvjeçare Isla, në një shtëpi me gjashtë dhoma gjumi që Lampard ka blerë për £ 2.85 milion.

Bjondja e përplasur spanjolle e hoqi martesën pas dyshimit se Lampard ishte i lidhur me dy gra të tjera dhe e bëri të qartë se ajo ishte e shkatërruar kur tha: 'Isha shumë, shumë i trishtuar. Ai ma theu plotësisht zemrën, unë vetëm qava. Mund të isha kaq shumë në nxitim për ta lëshuar jetën time '

Por sot, Mis Rives tha se nuk mund të përballej me fillimin e një lidhjeje tjetër, duke thënë: 'Nuk do të ishte e drejtë që ajo të fillonte një marrëdhënie të re kur ajo ende mendon për Frank. Ajo gjithashtu këmbënguli se kurrë nuk do të dilte me një futbollist tjetër, duke shtuar: 'Jo jo jo. Më kanë pyetur në takime, natyrisht ata futbollistë të tjerë, por unë u them jo të gjithëve. '

Ajo pranoi se po lufton, siç tha ajo: 'Frank mbështet fëmijët, por unë duhet të punoj. Padyshim, ai më dha shtëpinë, por pjesën tjetër duhet ta bëj vetë. Hardshtë e vështirë të jesh nënë e vetme. Ndihem i vetmuar ndonjëherë. Ndihem i zemëruar, por duhet të jem i fortë. Kam momente kur dua të qaj dhe të fshihem, por fëmijët dhe miqtë e mi më kalojnë '.  

Pasi konfirmoi se Lampard u zhvendos plotësisht, Rives u detyrua të përqëndrohet në rindërtimin e jetës dhe karrierës së saj. Ajo një herë e reinvented veten si një projektuesi lingerie, duke nisur një koleksion të ri për Tesco.

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Pse disa amerikanë ende e urrejnë

Në 23 shtator 2001, Frank Lampard, së bashku me tre lojtarë të tjerë të Chelsea u gjobitën dy javë paga nga klubi për sjelljen e tij, ndërsa në një pije alkoolike në 12 Shtator.

Kjo ishte mezi 8 orë pas sulmeve të koordinuara të Shtatorit të 11 në Shtetet e Bashkuara. Secili në Britani pritej të ishte në një mënyrë të matur, por pire Frank Lampard prishi natën e disa turistëve amerikanë. Lampard dhe miqtë e tij kanë abuzuar turistët amerikanë në një hotel në Heathrow vetëm pas Sulmet e 11 Shtator. Një menaxher hotelesh deklaroi “Ata ishin krejtësisht të neveritshëm. Thjesht, ata nuk u interesuan për atë që kishte ndodhur ”.

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Ai kaloi kohë me kredi në Swansea City

Ai kaloi kohë në hua në Swansea City. Kthehu në karrierën e tij, Lampard kaloi kohë me kredi në Swansea City. Ai u shfaq në nëntë ndeshje mes tetorit 1995 dhe janarit 1996.

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -IQ i lartë 

Kur e shihni Frank Lampard në fushë, është e qartë se ai është një lojtar shumë inteligjent dhe e lexon lojën mirë. Nuk është vetëm IQ i tij i futbollit i cili është i lartë megjithatë, pasi ai gjithashtu regjistroi një rezultat IQ mbresëlënës të 150 gjatë kohës së tij në Chelsea, duke recoding një nga setet më të larta të shënimeve të regjistruara ndonjëherë nga kompania duke kryer testet.

Sipas raporteve të kryera nga doktori i Chelsea FC, Bryan English, 'Lampard është një nga njerëzit më inteligjentë në futboll siç provon prova e tij e inteligjencës. Frank Lampard shënoi një prej grupeve më të larta të notave - IQ prej 150 - të regjistruara ndonjëherë nga kompania që bën testet ”.

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Ai ka shkruar libra të 18 Children 

 

Frank Lampard është me të vërtetë një talent i veçantë. Për hobet e tij, Frank pëlqen të lexojë, të shkruajë dhe të luajë futboll. Ai është në gjendje të kombinojë shkrimin e librave të tij të Futbollit Magjik të Frankie me luajtjen e një loje të bukur, dashuria e tij për leximin nuk mund të vlerësohet.

Llampat janë një libër i shkruar i fëmijëve me botime 18 në emër të tij.

Ai gjithashtu ka shkruar një autobiografi të titulluar; Krejtësisht Frank: Autobiografia e Frank Lampard.

Këtu janë disa FAQs

Së pari, si e morët idenë e librave magjikë të futbollit?… Frank Përgjigjet'I mora idenë nga leximi i tregimeve të tjera dy vajzave të mia. Duke parë që futbolli është një pjesë kaq e madhe e jetës së tij, mendova se do të ishte kënaqësi të krijoja histori rreth një futbolli magjik për djem dhe vajza të reja. '

Së dyti, Sa kohë iu desh për t’i shkruar?… Frank Përgjigjet .. 'Secili libër më duhej shumë kohë për të shkruar. Zakonisht shkruaj shënime kur kam ide në kohë të ndryshme dhe pastaj i bashkoj historitë ndërsa jam në shtëpi ose kur udhëtoj për futboll. '

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Ai lëshoi ​​një film të rritur me Rio Ferdinand

Në 2000, Lampard, Rio Ferdinand dhe Kieron Dyer u shfaqën në një xhirim video të rritur që u filmua në vendpushimin e Ayia Napa në Qipro. Disi të gjithë gjendjen u harruan ndërsa Lampard e bëri fjalimin e tij në fushë.

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Një produkt i West Ham

Karriera e gjatë dhe e suksesshme e Lampard filloi në West Ham United (ku babai i tij luajti), pasi u bashkua me ekipin e të rinjve në 1994. Një vit më vonë ai nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale, dhe më pas u huazua në Swansea ku ai bëri paraqitjet 9 dhe shënoi qëllimin e karrierës së tij 1st. Ai hyri në West Ham duke filluar 11 në sezonin 1996 / 1997, por një këmbë e thyer do t'i jepte fund fushatës së tij herët. Ai dhe miqtë e tij më poshtë i bëri përshtypje sezonin e ardhshëm.

Frank shënoi hat-trickin e tij të parë në sezonin 1998 / 1999 për klubin. Ai ishte një lojtar kyç dhe ndihmoi Hammers në finalen e tyre më të lartë ndonjëherë Premier League (5th).

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Kur Ai tregon në qiell

“Unë drejtoj qiellin për nënën time të ndjerë dhe vajzën time të vogël, Luna. Emri i saj në spanjisht do të thotë 'hënë'. Kështu që filloi kur ajo lindi, padyshim.

Puthja e unazës në gishtin tim është për të dashurën time. Kështu që e gjitha është shumë e bazuar në familje, ” tha Anglia.

Festa e tij Badgekissing tregon dashurinë dhe besnikërinë e tij ndaj Chelsea FC. Sidoqoftë, kjo u vu në pikëpyetje kur ai pranoi të luante për Man City dhe madje edhe të shënonte kundër Chelsea të tij të dashur.

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Duke shënuar kundër Chelseat

Frank Lampard mbeti pothuajse pa fjalë pasi shënoi golin e barazimit për klubin e tij të ri Manchester City në barazimin 1-1 me Chelsea në Etihad. Legjenda e Chelsea, Lampard, i cili kaloi 13 vjet në Stamford Bridge, u serenatua nga tifozët vizitues kur ai doli nga stoli, por ai goditi pesë minuta nga koha pasi u zgjodh nga James Milner për të anuluar hapjen e minutës së 71 të Andre Schurrle.

36-vjeçari bëri një pikë për të mos e festuar qëllimin, dhe ai pranoi në emocione të përziera.

Sipas tij ,: “Reallyshtë vërtet e vështirë. Unë do të isha joprofesionale nëse nuk do të hyja dhe të bëja punën time, kështu që po përpiqesha të futem në kuti dhe ishte një top i shkëlqyeshëm nga Milly. Ashtë e vështirë për mua. Kam pasur 13 vjet të mrekullueshme me tifozët e Chelsea, kështu që jam përzier me të. Padyshim që jam i kënaqur që ekipi për të cilin luaja mori një barazim dhe jo një humbje. Unë isha i kënaqur që nuk shënova një gol që do t'i bënte të humbnin ndeshjen. Isha i humbur për fjalët. Nuk e prisja të vija dhe të shënoja ashtu. Unë hyra dhe tifozët e Chelsea po këndonin, dhe kjo është emocionuese. Atëherë unë jam duke luajtur për këtë klub, i cili më ka marrë edhe mua shkëlqyeshëm, kështu që unë jam vërtet i mbërthyer në mes këtu ".

Bosi i qytetit Manuel Pellegrini thotë se nuk mendonte dy herë për përdorimin e Lampard.

Ai tha: “E pyeta nëse ai dëshironte të përfshihej, dhe natyrisht ai donte të përfshihej. Kjo tregon se sa i shkëlqyeshëm është Lampard profesionist. Ai vazhdoi… ”Jam i sigurt që ai nuk ishte i lumtur që shënoi kundër një ekipi kaq të rëndësishëm në karrierën e tij, por ai është një profesionist i mirë, ai është një lojtar shumë i mirë”.

Shefi i Chelsea Jose Mourinho, për të cilin Lampard ishte një figurë e rëndësishme gjatë spellit të tij të parë në Stamford Bridge ishte gjithashtu filozofik në lidhje me qëllimin.

Mourinho ka thënë: “Ai është një lojtar i Man City. Unë nuk besoj në këto histori të pasionit dhe zemrës, nuk besoj në këto. Ndoshta unë jam shumë pragmatik në futboll. Kur vendosi të vinte në Man City, një konkurrent i drejtpërdrejtë i Chelsea, historitë e dashurisë kanë mbaruar. Ai e bëri punën e tij si super profesionist që është, dhe bëri mirë ”. 

Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Ai ka një tifoz futbollistësh që e adhuruan atë

Pienaar AKA 'Schillo' është një tifoz i vërtetë i Frank Lampard. Fotografia më poshtë i zbulon të gjitha.

Ai është dikush që nuk është i turpshëm ose nuk ka frikë të mos sulmojë nga tifozët e tij Evertonian për festimin e Lampard gjatë festimit të golit për klubin e tij.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet