Franck Kessie Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Franck Kessie Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Franck Kessie ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Joelle), Makinat, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto.

Isshtë një histori koncize e jetës së një Fildishtë i cili është jashtëzakonisht i mirë në mesfushë. Biografia jonë për të fillon që nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm. Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të bios, këtu është një përmbledhje piktoreske e jetës së tij dhe përparimit të karrierës.

Historia e jetës së Franck Kessie.
Historia e jetës së Franck Kessie.

Po, të gjithë e dinë aftësinë e tij për të mbyllur lojën në mesfushë dhe për të bërë presion ndaj kundërshtarit. Sidoqoftë, vetëm disa persona kanë lexuar biografinë e Franck Kessie, e cila është mjaft tërheqëse. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Franck Kessie Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët bio, pseudonimi i tij është Franky. Franck Yannick Kessié lindi në 19-të ditën e dhjetorit 1996 në qytetin Ouragahio në Bregun e Fildishtë të Jugut Qendror. Ai lindi nga prindërit e tij, Z. dhe Znj. Kessie.

Origjina e familjes Franck Kessie:

Lojtari është një shtetas fildishtë i etnisë zezake. Në fakt, rrënjët e tij familjare janë vendosur thellë në vendin e Afrikës Perëndimore, i cili është shtëpia e legjendës Didier Drogba. Gjithashtu, a jeni i vetëdijshëm se ai ndan të njëjtin vendlindje me të Serge Aurier? Tani ju bëni!

Harta përcakton me saktësi qytetin e lindjes së Frank Kessie, Ouragahio.
Një hartë që thekson qytetin e lindjes së Franck Kessie Ouragahio.

Franck Kessie Vitet në rritje:

A jeni në dijeni që Kessie kaloi shumicën e fëmijërisë së tij në qytetin e tij të lindjes në Ouragahio? Interesante, ai kishte ëndrra të fëmijërisë për t'u bërë një futbollist profesionist dhe kaloi një kohë cilësore në rrugë dhe fusha me një top në këmbët e tij.

Historia e familjes së Franck Kessie:

Lojtari ka lindur në një familje të klasës së mesme. Kështu ai kishte një shans të drejtë të kishte sukses në çdo përpjekje që donte të ndiqte. Për fat të mirë, ai zgjodhi futbollin dhe sporti gjithashtu e zgjedh atë.

Si filloi futbolli në karrierë për Franck Kessie:

Përkundër keqinformimit që bëri xhiron e internetit, Franky nuk ishte një fillestar më vonë në futboll. Në fakt, ai kaloi vite duke luajtur në fusha balte të zgjedhjeve lokale, duke përfshirë Zady FC.

Ai madje nuk e kishte luksin të luante në bar.
Ai madje nuk e kishte luksin të luante në bar.

Sidoqoftë, nuk kishte mundësi për avancim në karrierë. Prandaj, ai u transferua në Abidjan ku u bashkua me Stella Club Adjamè. e cila ishte një nga ekipet më të forta të Fildishtë në atë kohë.

Franck Kessie Vitet e hershme në futbollin e karrierës:

Vetëm disa persona e dinë që Franky filloi karrierën e tij me Stella si një mbrojtës qendror. Në fakt, skautët nga Atlanta e vunë re atë kur ata ishin në kërkim të një mbrojtësi, jo një mesfushori. Me të mbërritur në Atlanta, Kessie u caktua në skuadrën e klubit Primavera ku bëri përshtypje. Në të njëjtën periudhë, Franky po bënte mirë edhe për ekipin e vendit të tij.

Shikoni kush ka ngritur trofe para se të shënonte 17 vjeç
Shikoni kush ka ngritur trofe para se të shënonte 17 vjeç.

Franck Kessie Biografia - Rruga drejt famës:

Edhe pse talenti i ri u thirr në ekipin e parë të Nerazzurrit, ai kurrë nuk pati një mundësi për të bërë debutimin e tij profesional. Për fat të mirë, klubi e huazoi atë te skuadra e Serie-B Cesena, ku ai jo vetëm që u bë gur themeli i ekipit, por u adaptua në një pozicion të ri si mesfushor.

Përshtatja në rolin e një mesfushori nuk ishte e lehtë në fillim.
Përshtatja në rolin e një mesfushori nuk ishte e lehtë në fillim.

Franck Kessie Biografia - Rritja e Famës Story:

Pas përfundimit të magjisë së tij të lavdishme në Casena, Franky u kthye në klubin e tij mëmë dhe mori një debutim të merituar profesional. Ai u vendos me klubin para se të transferohej në AC Milan në 2017.

Që prej mbërritjes së tij te Zi dhe Kuq, Kessie ka provuar se ia vlen çdo qindarkë që klubi pagoi për ta blerë atë. Si bonus, ai vepron si një drejtues në AC Milan ku është president i dhomës së zhveshjes dhe goditës zyrtar i penalltive. Sido që të ndodhin gjërat për të në karrierën e tij të mëvonshme, pjesa tjetër, siç thonë ata, do të jetë histori.

Kush është gruaja e Franck Kessie?

Franky nuk është i huaj në çështjet e dashurisë dhe takimeve. Në fakt, ai ka pasur shumë aventura me zonja të bukura para se të lidhte nyjën. Emri i gruas së tij është Joëlle. Ne u mblodhëm se ajo gjithashtu u rrit në qytetin e Yopougon. Interesante, ylli i futbollit e ka mbajtur sekret martesën e tyre. Bashkimi i Kessie me Joelle është i bekuar me një fëmijë.

Gruaja e Franck Kessie, Joelle dhe fëmija.
Gruaja e Franck Kessie, Joelle dhe fëmija.

Franck Kessie Jeta Familjare:

Një bandë tifozësh dhe admiruesish e njohën Franky-n vetëm pasi u bë i famshëm. Sidoqoftë, ka disa persona që e njohin që kur lindi. Ata janë familjarë. Ne ju sjellim fakte rreth prindërve të Franck Kessie. Ne gjithashtu do të japim detaje për vëllezërit e motrat dhe të afërmit e tij këtu.

Rreth Prindërve Franck Kessie:

Babai i Franky-t ishte mësuar me një futbollist para se të bëhej ushtar. Mjerisht, ai vdiq nga një sëmundje kur Kessie ishte vetëm 11 vjeç. Prandaj, Franky kryen një përshëndetje të stilit ushtarak sa herë që shënon për të nderuar kujtimin e babait të tij të ndjerë.

Ne e shohim babanë e tij duke marrë përshëndetje për më shumë se një dekadë
Ne e shohim babanë e tij duke marrë përshëndetje për më shumë se një dekadë.

Nga ana tjetër, nuk ka informacion për nënën e tij. Sidoqoftë, ne besojmë se ajo ishte një person mbështetës. Në fakt, ju nuk duhet të shikoni gjatë në Kessie për të kuptuar se ai gëzonte kujdesin mbrojtës të një nëne.

Rreth vëllezërve dhe motrave të vëllait Franck Kessie:

Larg prindërve të tij, Franky nuk ka përmendur të ketë një vëlla ose motër. As Kessie nuk u ka dhënë tifozëve të tij një vështrim në jetën e tij të gjerë familjare, veçanërisht pasi lidhet me gjyshërit e tij nga nëna dhe babai. Gjithashtu, ne jemi të etur të dimë për xhaxhallarët, hallat dhe kushërinjtë e tij. Për më tepër, do të ishte mirë që ai të bënte vullnetarisht informacione për nipat dhe mbesat e tij (nëse ka vëllezër e motra).

Franck Kessie Jeta Personale:

Ka dy fjalë që mund të përshkruajnë personalitetin e Franky. Shkëmbor dhe i butë. Me shkëmb, nënkuptojmë se ai është një profesionist thelbësor kur i kërkohet atij. Kjo shpjegon pse ai nuk e humbi qetësinë kur ishte abuzuar në mënyrë raciale nga tifozët e Interit gjatë humbjes në derbin e Milanit. Ai është gjithashtu i butë, emocionalisht inteligjent dhe gazmor. Në fakt, është e sigurt të përshkruash yllin e futbollit me shpirt të lirë si një njeri me të gjitha motet.

Vëmë bast se kjo imazh përputhet me përkufizimin tënd të lirë shpirtëror.
Vëmë bast se kjo imazh përputhet me përkufizimin tënd për shpirt të lirë.

Sidoqoftë, është e rëndësishme të vërejmë se Kessie ruan jetën e tij personale dhe private. Dashuria e tij për të kaluar kohën jashtë dhe për t'u shoqëruar me miqtë / kolegët nuk duhet t'ju bëjë të hutoni për një individ absolut me shpirt të lirë.

Franck Kessie Stili i jetesës:

Amazingshtë e mahnitshme të përmendet se Franky është një arritës i shkëlqyeshëm i ri. Nuk është hype, por fakt. Sidomos kur e kuptoni se paga e tij vjetore arrin në 2.2 milion €. Thuhet se yjet e pasura të futbollit nuk përpiqen të provojnë se janë të pasur të ndyrë. Thënia patjetër që ndikon për Kessie pasi ai nuk është i madh në flaunting makinat e tij ekzotike. As ai nuk ka zbuluar natyrën luksoze të shtëpisë / banesës në të cilën ai jeton.

Të paktën ai ishte mjaft modest për të na lënë të shohim Audi-n e tij
Të paktën ai ishte mjaft modest për të na lënë të shohim Audi-n e tij.

Fakte rreth Franck Kessie:

Për të përfunduar këtë artikull mbi historinë dhe biografinë e fëmijërisë së mesfushorit, këtu janë fakte pak të njohura ose të pathëna për të.

Fakti # 1 - Paga dhe fitimi për sekonda:

BANESORE / FITIMIFitimet në Euro (€)
Në vit:: € 2,200,000.
Për muaj:€ 183,333
Në javë:€ 42,242.
Në ditë:€ 6,034.
Në orë:€ 251
Për Minutë:€ 4
Për sekondë:€ 0.06

Që kur keni filluar të shihni Franck Kessie's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakti # 2 - Vlerësimi i FIFA 2021:

Në të kaluarën, do ta kishim shkruar me lehtësi vlerësimin 78/82 si të drejtë. Sidoqoftë, nuk mund të mos pranojmë që një vlerësim i tillë është i padrejtë për Kessie. Si do ta informonim brezin e ardhshëm të entuziastëve të futbollit që një gjeni si Kessie kishte një vlerësim të tillë për emrin e tij në 2021? Shpresojmë që rishikimi i merituar lart i vlerësimit të tij të vijë më shpejt sesa pritej.

Tani mund ta shihni pse thamë se ai meriton më shumë të drejtë.
Tani mund ta shihni pse thamë se ai meriton më shumë të drejtë.

Fakti # 3 - Feja Franck Kessie:

Futbollisti afrikan është i krishterë. Sidoqoftë, ai nuk ka ndonjë çështje që feston me myslimanët gjatë festave islamike. Në fakt, Kessie dikur pozoi përkrah shokut të ekipit Hakan Çalhanoğlu për të uruar tifozët e tij muslimanë me rastin e Festës së Bajramit.

Shihni mesfushorin dhe kolegun e tij musliman duke festuar së bashku fundin e Ramazanit.
Shihni Franky dhe kolegun e tij musliman duke festuar së bashku fundin e Ramazanit.

Fakti # 4 - Rëndësia e No 11 Jersey:

Numri 11 është domethënës për Kessie. Për të filluar, ai lindi më 11, babai i tij vdiq më 11. Gjithashtu, ishte në ditën e 11-të të një muaji të caktuar që Kessie mbërriti në Evropë pasi nënshkroi për Atlanta.

WiKi:

PYETJET BIOGRAFIKEPërgjigjet WIKI
Emrat e Plotë:Franck Yannick Kessié.
pseudonimi:Franky
Mosha:24 vjeç dhe 3 muajsh.
Data e lindjes:Dita e 19 e Dhjetorit 1996.
Vendi i lindjes:Qyteti i Ouragahio në Bregun e Fildishtë Juglindor.
prindërit:N / A
Vëllezërit e motrat:N / A
Lartësia në këmbë:6 këmbët.
Lartësia në cm:183 cm.
Pozicioni i luajtur:Mesfushori
E dashura / gruaja të jetë:Joëlle
Fëmijët:Një fëmijë.
Te ardhura neto:€ 5m
Zodiaku:Shigjetari.

Shënim:

Faleminderit për leximin e kësaj pjese informuese mbi historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Franck Kessie. Shpresojmë që udhëtimi emocionues i Franky nga Afrika perëndimore në Evropë të ka bindur që çdokush mund të arrijë ëndrrën e tij të fëmijërisë.

Ashtu si Franck Kessie që fantazonte të luante për AC Milan gjatë ditës së George Weah. Ai e ka përmbushur ëndrrën e tillë që të veshësh AC Këmisha e Milanit ndihet si një lëkurë e dytë.

Na mbetet tani të përgëzojmë prindërit e Franck Kessie për edukimin e tij të shkëlqyeshëm. Në burgjet e shpëtimit, ne krenohemi me shpërndarjen e historive të fëmijërisë dhe fakteve të biografisë me saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni ndonjë gjë që nuk duket si duhet, bëni mirë të na kontaktoni ose të lini një mesazh më poshtë.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet