Francisco Trincao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Francisco Trincao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Francisco Trincao ju tregon Fakte të Historisë së Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, E dashura, Gruaja që do të jetë, Makinat, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Ta themi thjesht, ne kemi këtu një ndarje të plotë të Historisë së Jetës së Francisco Trincao që nga ditët e tij të hershme deri kur u bë i famshëm. Para se të fillojmë, le të hedhim një vështrim në vitet e hershme dhe ngritjen e tij - një përmbledhje e përsosur e biografisë së tij.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, ju dhe unë e njohim FC Barcelona si një klub të madh, nuk shkon për një lojtar mesatar pa asnjë perspektivë, prandaj blerja e këtij talenti portugez.

Ndërsa ai fillon të shfaqë aftësitë e tij në terren nën Ronald Koman, ne e kuptojmë që jo shumë tifozë (ndoshta ju) keni lexuar Bio të Francisco Trincao. Tani, pa humbur kohën tuaj, le të fillojmë me historinë e viteve të tij të hershme.

Shih edhe
Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Francisco Trincao Historia e Fëmijërisë:

Për Starters Biography, ai mban emrat e plotë; Francisco Antonio Machado Mota Castro Trincao.

Futbollisti Portugez lindi në 29th ditën e Dhjetorit 1999 nga prindërit e tij, Z. dhe Znj. Goncalo Trincao, në komunën e Viana do Castelo, Portugalia veriore.

Trincão lindi si fëmija dhe djali i parë nga bashkimi midis nënës dhe babait të tij. Ai u rrit së bashku me motrën e tij, e cila nga fotot duket të jetë e vogël.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Para se të lindte Francisco, fati i tij kishte qenë tashmë në lëvizje. Po, mund ta merrni me mend se po nënkuptojmë se ai shpesh e shkelmonte nënën e tij sikur ai të luante futboll në barkun e saj ndërsa ajo ishte shtatzënë me të.

Në fakt, tërheqja e Trincao ndaj futbollit e bëri atë gjithmonë ta kishte atë si lodrën e tij të preferuar, ndërsa ishte djalë.

Në fillim, askush nuk e kishte parashikuar që djali i vogël i vendit do të tregonte shumë pasion për futbollin, e lëre më ta shihte veten në tavën e FC Barcelona në moshën 20 vjeç.

Shih edhe
Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historiku i familjes së Francisco Trincao:

Trincao jo gjithmonë merrte gjithçka që donte në pjatë ari. Nuk kishte lodra apo dhurata të shtrenjta, përveç një futbolli dhe jeta e tij e hershme nuk ishte e mbushur me luks.

Kështu, ai u rrit në një Histori Familjare të klasës së mesme dhe në foto më poshtë janë prindërit e tij të përulur - Z. dhe Znj. Goncalo Trincao. Mund ta merrni me mend se kur është bërë fotografia.

Shih edhe
Florentino Luis Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Francisco Trincao Origjina:

Një analizë e hollësishme e prejardhjes së Trincao tregon se nëna dhe babai i tij janë me origjinë Portugeze. Që nga lindja e tij, familja e tij ka jetuar dhe punuar në Portugalinë Veriore për të siguruar jetesën.

A e dini?… Francisco Trincao dhe Pedro Neto breshër nga i njëjti qytet në shtëpi (Viana do Castelo) që është në provincën Minho, në rajonin verior të Portugalisë.

Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Arkitektura dhe dizajni monumental i qytetit janë befasuese. Prandaj, Viana do Castelo është një nga qytetet më të bukura në Portugali.

Si filloi futbolli për Francisco Trincao:

Si shumë fëmijë aspirues, Trincao doli në rrugë për të luajtur futboll me miqtë e tij. Për djaloshin e ri, futbolli dukej si gjëja më e mirë që mund të përmbushte çdo ditë.

Shih edhe
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Prandaj, ai e mori seriozisht trainimin e tij dhe vazhdoi të ëndërronte ditën kur do të bëhej një profesionist.

Puna e vështirë, siç thonë ata, gjithmonë do të jepte shpërblim. Pasi investoi pjesën më të madhe të kohës në trajnimin lokal të futbollit, Trincao shpejt u fut në një klub (SC Vianense) në vendlindjen e familjes së tij.

Atëherë në akademi, Trincao i vogël do të dëshironte gjithmonë të qëndronte afër topit. Që nga koha, ai ishte ngjitur në topin e futbollit.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Francisco Trincao Bio - Jeta e hershme në karrierë:

Në kërkimin e tij më të hershëm të futbollit, Trincao përjetoi shumë mospërputhje me performancën e tij.

Për fat të mirë, ai u ngrit në pak kohë dhe u ngrit shumë më lart se shokët e tij të skuadrës.
Përndryshe për t'u përballur me sfida më të mëdha, prindërit e Francisco Trincao lejojnë djalin e tyre të ndjekë gjykimet në akademinë e Portos, një nga më të mëdhatë në vend.

Fatmirësisht, ai kaloi dhe viti 2009 pa Trincao që u bashkua me ekipin e të rinjve FC Porto. Në klub, ai kishte qasje në ambiente më të mira dhe fitoi shumë ekspozim.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në atë kohë, i riu ishte ndër fëmijët më të vegjël në ekipin e tij. Shihni sa elegante duken të gjithë në fanellën e tyre të FC Porto. A mund ta dalloni Trincao-n mes tyre?

Në akademinë e Portos, kishte pritje të mëdha. Nga ana tjetër, për të kërkuar konkurrencë më të vogël, prindërit e Francisco Trincao e lejuan me zgjuarsi të largohej nga Porto për në klubin e tij të mëparshëm. Ai pastaj përparoi në SC Braga ku përfundoi zhvillimin e karrierës së tij rinore.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Francisco Trincao Biografia - Historia e rrugës për në famë:

Në SC Braga, portugezi i ri stërvitej ditë e natë duke zhvilluar aftësitë dhe saktësinë e tij. Pas disa vitesh, përmirësimi i tij u bë mjaft i padiskutueshëm.

Në sezonin 2018/2019, ai u bekua me ngritjen në ekipin e të moshuarve të SC Braga.

Duke qenë një talent i rrallë, puna e vështirë e Trincao e pa atë duke u ngjitur në listën e njëmbëdhjetë të parë të klubit. Në klub, performanca e tij nuk e bëri atë një brohoritje kombëtare.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sidoqoftë, saktësia e tij në shënimin e golave ​​për ekipin U-19 të Portugalisë tërhoqi vëmendjen e shumë njerëzve.

A e dini?… Francisco Trincao ishte pjesë e ekipit të Portugalisë që fitoi Kampionatin Evropian UEFA Under-19 në 2018. Në fakt, ai u bë golashënuesi më i mirë i turneut.

Francisco Trincao Bio - Histori Suksesi:

Në udhëtimin e tij drejt yjeve, i riu pushtoi të gjitha sfidat e paraqitura në rrugën e tij.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Vetëm dy sezone pas debutimit të tij në ekipin e të moshuarve, Trincao kontribuoi jashtëzakonisht për të ndihmuar skuadrën e tij të fitonte Taca da Liga 2019-20. Në foto më poshtë është një Djalosh i lumtur që beson se ka bërë një arritje madhështore me Braga.

A e dini?… FC Barcelona u tërhoq nga Francisco Trincao, duke e fituar atë në një kontratë prej 31 milion € në janar 2020.

Youngster u lejua të përfundonte sezonin 2019-20 me Braga përpara se të bashkohej me gjigantin Spanjoll në korrik 2020. E vërteta është, është e rrallë të shohësh një lojtar, ende shumë i ri në moshën e tij, që ka një klauzolë blerjeje prej 500 milion €.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Një muaj më vonë ai u bashkua me FC Barca, Forward u thirr në ekipin kombëtar Portugez, një arritje e cila pa dyshim, i la prindërit e tij dhe anëtarët e familjes shumë krenarë për të tyret.

Ai moment i lumturisë së pastër erdhi në debutimin e tij kombëtar, kur ai u bë një zëvendësues, duke zëvendësuar Bernardo Silva në fitoren 4-1 të Portugalisë kundër Kroacisë në shtator 2020.

Pa dyshim, ne tifozët e futbollit jemi në prag të shohim një tjetër CR7 duke çelur rrugën e tij për t'u bërë një talent i klasit botëror, pikërisht para syve tanë. Pjesa tjetër, siç themi për Biografinë e tij, tani është histori.

Shih edhe
Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kush është e dashura e Francisco Trincao?

E para dhe më e rëndësishmja, nuk mund të mohohet fakti që pamja e tij e lezetshme nuk do të tërhiqte fansat femra - ato që do ta konsideronin veten si të dashura potenciale dhe materiale të gruas.

Për shkak të nevojës urgjente për një fokus 100% në karrierën e tij, Trincao nuk është shqetësuar për vendosjen e fotove që do të zbulojnë se e dashura ose gruaja e tij do të jenë në sytë e publikut. Apo ndoshta ai nuk e ka një të tillë - të paktën tani për tani.

Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pa dyshim, lojtari i Barcelonës po punon shumë për momentin për t'i dhënë fëmijëve dhe gruas së tij të ardhshme një jetë më të mirë. Për këtë arsye, ne shpresojmë që gruaja e tij të kuptojë një ditë sakrificat që Trincao ka bërë për të shkuar shumë në jetë.

Francisco Trincao Jeta Personale:

Edhe pse jetojmë në një botë të gjerë plot të mira dhe të liga, ylli i Futbollit ka zgjedhur të jetojë një jetë të denjë. Gjithashtu, bujaria dhe butësia e tij në zemër janë të padiskutueshme.

Shih edhe
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

A e dini? Persona Personazhi i Trincao është një përzierje e tiparit të Zodiakut Bricjapi. Ndoshta keni dëgjuar që njerëzit me horoskopin e tij mbajnë një jetë më pak të komplikuar për të qenë të lumtur.

Trincao bën dhe përsëri, një gjë që kemi vërejtur është fakti që ai duket më i vjetër dhe më i pjekur se mosha e tij.

Shikoni se sa i gëzuar duket ai sa herë që vesh një buzëqeshje në fytyrën e tij është me të vërtetë i paçmuar.

Shih edhe
Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

E vërteta është, Trincao është kapur duke buzëqeshur në pothuajse të gjitha fotografitë që ngarkon në Instagramin e tij. Shikoni ato më poshtë, nuk mund të mohohet fakti që ai duket i lezetshëm sa herë që buzëqesh ose qesh.

Francisco Trincao Stili i jetesës:

Nuk është për t'u habitur që ai pëlqen të udhëtojë në vende me pamje të bukur. E vërteta është, një personalitet i butë është një arsye domethënëse pse Trincao është i prirur të vizitojë vendet që i kanë zbukuruar jetën e tij me paqe.

Shih edhe
Florentino Luis Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Duke pasur një shije për vende të bukura, ai zakonisht viziton plazhe të qeta dhe zona më pak të populluara për ta ndihmuar atë të ri-strategjojë përparësinë e tij. Jeta e përulur e Trincao-s vërehet lehtësisht nga kjo dhe jo nga një flotë me makina të shtrenjta, tatuazhe, gumëzhitje dhe vajza etj.

Hobi të Francisco Trincao:

Edhe pse ai nuk është i preferuari juaj Roger Federer, Trincao luan tenis në periudhën e tij të lirë. Gjatë pushimeve, ai zakonisht kalon kohë duke zhvilluar aftësitë e tij në lojë.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në një rast, ai një herë mori një fotografi (treguar më poshtë) me kompletet e tij që mbishkruan; "Përmirësimi i aftësive të mia".

Francisco Trincao Networth:

Zhvendosja në Barcelonë me siguri ka përmirësuar aftësinë e tij financiare dhe ndoshta numrin e pasurive që pagat e tij të mëdha mund të përballojnë. Prandaj, në kohën e shkrimit të kësaj Biografie, ne vlerësojmë se vlera neto e Francisco Trincao-s është rreth 19.5 milion euro.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jeta Familjare e Francisco Trincao:

Gjatë hulumtimit, ne morëm vesh se shtëpia e tij, veçanërisht babai i tij luanin shumë në përcaktimin e rrugës së tij të karrierës. Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë fakte rreth prindërve dhe familjarëve të Francisco Trincao.

Rreth babait të Francisco Trincao:

Goncalo Trincao, babai i futbollistëve pa dyshim ka përmbushur përgjegjësinë e tij atërore në edukimin e djalit të tij të talentuar. Raporti thotë se Goncalo është agjenti i tij dhe Trincao ndjek mendimin e babait të tij për marrëdhëniet e tij në karrierë. Ai një herë vërejti;

“Babai im është krenar që tani mund të luaj me Messin. E dini, ne po flasim për lojtarin më të mirë në botë ”.

Rreth Nënës së Francisco Trincao:

Edhe përballë një pritje të madhe me Barca, zonja Goncalo, nëna e tij, qëndron ende në këmbë për të siguruar që djali i saj të mos bjerë nën presionin e lojës me klubin.

Shih edhe
Florentino Luis Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ekzistojnë të gjitha mundësitë që ajo ka rënë dakord me burrin e saj, që familja e saj të jetojë në qytetin e Barcelonës, në mënyrë që ajo të vazhdojë të ketë kujdesin e saj nga nëna.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Francisco Trincao:

Siç u tha më herët, Futbollisti ka një motër e cila ngjan shumë me nënën e tyre. Trincao një herë përmendi motrën e tij në një konferencë për shtyp duke thënë- ai deklaroi në shtëpi me të dhe prindërit e tij gjatë pandemisë Covid-19.

Megjithëse ekziston pak dokumentacion nëse ai ka një vëlla, por duke gjykuar nga fotografia familjare e Francisco Trincao, duket se ekziston vetëm një vëlla ose motër - një motër.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth të afërmve të Francisco Trincao:

Kudo që të jenë, familja e tij e gjerë, përfshirë xhaxhallarët dhe tezet e tij, duhet të këndojnë lavdërimet e tij - për t'i bërë ata krenarë përmes futbollit. Sidoqoftë, nuk është përmendur asnjë prej tyre duke përfshirë gjyshërit e tij nga nëna dhe babai.

Francisco Trincao Fakte të pathëna:

Për të përfunduar historinë e jetës së Portugezit Përpara, këtu janë disa fakte që do t'ju ndihmojnë të merrni një njohuri të plotë të tij.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 1: Ndarja e pagave:

BANESORE / FITIMIFitimet në Euro (€)
Në vit€ 3,977,161
Per Muajit€ 331,430
Në javë€ 76,366
Në ditë€ 10,909
Në orë€ 455
Për minutë€ 7.58
Për sekonda€ 0.13

Qytetari mesatar i Barcelonës fiton 48,126 euro në vit. Kjo do të thotë se ata do të duhet të punojnë për afërsisht 82.6 vjet për të bërë atë që Trincao fiton në një vit.

Fakti # 2: Fitimet si ora e zërit:

Siç është vërejtur më poshtë, ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagave të Francisco Trincao e cila llogaritet çdo sekondë që nga momenti që keni mbërritur këtu.

Shih edhe
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Kjo është ajo Francisco Trincao ka fituar që kur filluat të shikoni Bio-n e tij.

€ 0

Fakti # 3: Potenciali i FIFA-s:

Përveç analistit sportiv, loja video simuluese parashikon mundësinë që Trincao të lëshojë më shumë aftësi të tij në futboll. I riu me siguri do të ishte një blerje e shkëlqyeshme për lojtarët e FIFA-s si ne që preferojnë të luajnë mënyrën e karrierës.

komuna dhe selia e rrethit të Viana do Castelo

Fakti # 4: Feja e Francisco Trincao:

Duke gjykuar nga emri i tij i parë, portugezi është pa dyshim, një i krishterë me besim katolik.

Shih edhe
Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

A e dini? Name Emri Francisco bartet gjerësisht nga katolikët të cilët zgjodhën Shën Françeskun si shenjtin e tyre mbrojtës. Prandaj, prindërit e Trincao mund të kenë dashur që Shën Françesku i Asizit të udhëzojë dhe të ndërmjetësojë për të.

Fakti # 5: Heroi lokal:

Komuna Portugeze e Viana do Castelo, ku përshëndetjet e familjes së Fransisco Trincao e mbajnë atë me shumë respekt.

Këtu, zyrtarët e bashkisë së qytetit të lindjes i dhanë atij një çmim pas një medaljeje për t'i bërë ata krenarë. Lartësitë e karrierës së Trincao në një moshë relativisht të re duhet t'i kenë mrekulluar ato.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përmbledhje e biografisë:

Për të kuptuar shpejt profilin e tij personal të Francisco Trincao-s këtu është një përmbledhje tabelare e Bio-s së tij.

Kërkime WikiPërgjigjet e biografisë
Emri i plotë:Francisco Antonio Machado Mota Castro Trincao
pseudonimi:Cristiano i ri
Data e lindjes:29th Dhjetor 1999
Vendi i lindjes:Viana do Castelo, Portugali
prindërit:Z. & Znj. Goncalo Trincao
Profesioni:Lojtar futbolli
Te ardhura neto:£ 17 milion
Paga vjetore:£ 3,645,600
Zodiaku:Bricjapi
Gjatesia:1.84 m (në metra) dhe 6 ′ 0 ″ (në këmbë)
Hobbies:Tenis në lëndinë, lojëra video dhe shikime të filmave
Shih edhe
Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundim:

Si epoka e C Ronaldo merr fundi, lojtarët e rinj si Trincao kanë vulosur emrin e tij në mesin e numrit të pafund të yjeve të vendosur për ta zëvendësuar atë.

Arritja e këtij arritja nuk ishte e mundur pa ndihmën e trajnerëve të tij të rinisë dhe natyrisht, anëtarëve të familjes - veçanërisht babait të tij, Goncalo.

Para ditëlindjes së tij të 21-të, futbollisti portugez ka arritur atë që vetëm në moshën e tij mund të ëndërrojnë.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Francisco Trincao na mëson se e ardhmja u përket atyre që vazhdimisht buzëqeshin ndërsa besojnë në bukurinë e ëndrrave të tyre.

Ju lutemi na tregoni nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në historinë e tij të jetës. Përndryshe, na tregoni se çfarë mendoni për Francisco Trincao.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet