Florentino Luis Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Azhurnimi i fundit në

Faktet e Biografisë tonë Florentino Luis paraqesin mbulimin e plotë të Historisë së tij të Fëmijërisë, Jetës së Hershme, Prindërve, Fakteve Familjare, Mikeshës, Gruas, Jetës personale dhe mënyrës së jetesës. Shtë një analizë e plotë e ngjarjeve të dukshme që fillojnë nga ditët e tij të hershme e deri kur ai u bë i famshëm.

Florentino Luís Historia e Jetës - Ja, tregimi i pashprehur i Biografisë së tij. 📷: Picuki

Po, ju dhe unë e dimë që futbollisti Portugez e ka këtë N'Golo Kante-Energji e lehtë në stilin e tij të lojës. Ky feat, pa dyshim, e sheh atë të renditet në të ardhmen si një nga Dhjetë mesfushorët më të mirë mbrojtës në botë.

Përkundër akordimeve, ne kemi kuptuar se vetëm disa tifozë të futbollit e kanë konsideruar leximin e Biografisë së Florentino Luís që kemi përgatitur, dhe është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Florentino Luis Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët, nofka e tij është 'Tino', dhe emrat e tij të plotë janë 'Florentino Ibrain Morris Luís'. Futbollisti Portugez lindi në ditën e 19 gusht 1999 nëna e tij Laura Luis, dhe babai, Morris Luis, në qytetin e Lisbonës, Portugali.

Siç vërehet më poshtë, Breadwinner i Familjes lindi si djali dhe fëmija i parë jashtë bashkimit midis nënës së tij të bukur dhe babait të mprehtë. Prindërit Florentino Luis duket se e kishin pasur atë në të 20-tat.

Florentino Luís lindi si djali i parë dhe fëmija i parë i familjes së tij. : IG

Për shkak të hendekut moshor midis Tino dhe motrave të tij, një gjë është e vëzhgueshme. Shtë fakti që futbollisti duhet të ketë kaluar dekadën e parë të viteve të tij të hershme, kryesisht rreth babait dhe nënës së tij. Vëllai i tij fëmijë (foto më lart) me siguri NUK kishte lindur midis viteve 2000 deri në 2010.

Florentino Luis Sfondi Familjar:

E para dhe më e rëndësishmja, nuk ka të dhëna që tregojnë se Tino, u ngrit në një prejardhje të pasur familjare. Ai u rrit në Massamá, një famulli ish civile në komunën e Sintra, rrethi i Lisbonës në Portugali. Sipas statistikave, rreth 30,000 njerëz jetojnë në Massamá, dhe prindërit Florentino Luis janë ndër ata që përbëjnë shumicën e familjeve të klasës së mesme.

Prindërit e Florentino Luís, si shumica e njerëzve në Massamá, kishin një familje të klasës së mesme. 📷: Instagram

Në fillim, babai me një vështrim serioz kishte një mënyrë për të organizuar shtëpinë e tij. Si Morris ashtu dhe bashkëshortja e tij Laura ishin si Portugezi mesatar që kurrë nuk luftoi me paratë. Pasi lindi Florentino, të dy dashamirët adoptuan planifikimin e familjes për përparim personal dhe për të lehtësuar barrën e mbështetjes së familjeve të tyre të zgjeruara në Portugali dhe Afrikë.

Florentino Luis Origjina e familjes:

Duke gjykuar nga vështrimi i tyre, duket se nëna dhe babai i futbollistit NUK kanë rrënjët e tyre familjare nga Portugalia. Sipas Florentino Luis Wiki Faqe, futbollisti ka origjinën e tij familjare nga Afrika, pikërisht Angola.

A e dini?… Shoku Portugez ndërkombëtar- pëlqimet e Helda Costa dhe William Carvalho gjithashtu kanë prejardhjen e tyre nga Angola. Më në fund, të kesh emrin "Luis" nuk do të thotë, në asnjë mënyrë, që ka të bëjë me Florentino Luis Suarez.

Florentino Luis Biografia- Origjina e Karrierës së Futbollit:

Mendimi për t'u bërë profesionist erdhi në vitin 2006, atë vit të bukur të Kupës së Botës !. Në atë kohë, gëzimi i shumë familjeve Portugeze dhe Angoliane u zbeh kur të dy vendet u pozicionuan në Grupin D të fazave paraprake të Kupës së Botës 2006. Për babanë e Florentino Luis, ishte më shumë të shfrytëzosh një mundësi për familjen e tij sesa të shikosh vetëm turneun.

Kupa Botërore e vitit 2006 ishte një hapje e syve për Babanë e Parashikuar që pa një mundësi për familjen e tij. 📷: Wiki dhe IG

A e dini?… Performanca e Portugalisë dhe shkëlqimi i kolonisë së saj Portugeze (Angola) i bëri shumë familje të fillojnë të shohin të ardhmen e fëmijëve të tyre përmes futbollit.

Rasti nuk ishte ndryshe nga sa pritej prindërit e Florentino Luis, veçanërisht babai i tij. Vetëm një vit pas Kupës së Botës, Tino i vogël (7 vjeç) tashmë kishte filluar të hedhë themelet për karrierën e tij.

Historia e Karrierës Futsal dhe Nevoja për Mbikëqyrjen e Familjes:

Vetëm pas Kupës së Botës 2006, akademitë e të rinjve në Portugali filluan të shfaqen majtas, djathtas dhe qendër. Prindërit Florentino Luis adoptuan strategjinë e marrjes së një qasje jopopullore për të filluar karrierën e djalit të tyre. Ndërsa shumica e fëmijëve hynë në futboll në natyrë, të dy prindërit miratuan djalin e tyre për të filluar Futsal - një variant i futbollit i luajtur në një fushë të vështirë, dhe kryesisht në ambiente të mbyllura.

Futbollisti Future filloi të luajë Futsal me një ekip të quajtur Tercena Futsal. Provat më poshtë zbulojnë se Massama (ku banonte familja e Florentino Luis) ishte vetëm një makinë pesë-minuta në Tercena, ku Tino ishte regjistruar në Futsal. Afërsia i lejoi babait dhe nënës së Florentinos që t'i kushtojnë vëmendje të madhe përparimit të tij.

Falë një mbikëqyrjeje të ngushtë prindërore, Portugezi i ri në asnjë moment filloi të bënte përshtypje në botën krijuese, të ndërlikuar të Futsal. E vërteta është, duke luajtur futboll brenda, iu dha Florentino Luis lëvizjen e shpejtë, kalimin e shkurtër, kontrollin e topit, agresionin, qëndrueshmërinë dhe gatishmërinë që ne e dimë që ai të ketë sot.

Biografia e Florentino Luis- Rruga drejt famës:

Në vitin 2009 (dy vjet pasi ai filloi të luajë Futsal), djaloshi i ri u bë i gatshëm të luante një futboll jashtë. Për të filluar një fillim të qetë, prindërit e Florentino Luis vazhduan të ruanin strategjinë e tyre të mëparshme - domethënë, duke mbajtur një distancë të ngushtë nga klubi në shtëpinë e familjes.

Duke goditur në tokë duke dalë jashtë, Tino i ri u regjistrua në Real SC (Real Massamá), një klub i vendosur në Queluz, një qytet afërsisht 2.7 km (6 minuta me makinë) nga shtëpia e familjes Florentino Luis në Massama.

Kalimi në Futbollin e Paguar me Pagesë Off:

Ndërsa ishte në Real Sport Clube, duke përdorur përvojën e tij të hershme Futsal filloi të zbulojë përfitimet e tij maksimale. Florentino Luis i vogël, siç vërehet në videon më poshtë, u shndërrua në një lloj fëmije kuzhine futbolli, ai që dominonte bashkëmoshatarët dhe kundërshtarët e tij me gola. Për të mos harruar, djaloshi i ri dikur kishte një festë të bukur qëllimesh.

Klubet e Mëdha po vinin për bastisje:

Të bëhesh më e mira në akademinë Real Sport Clube do të thoshte një gjë. Nuk është gjë tjetër veç fakti që një gjigant portugez do të vinte për të sulmuar akademinë në kërkim të tij.

E vërteta është, i riu Florentino Luis zgjati vetëm në Real Sport Clube për një vit para se të vinte centrali portugez SL Benfica duke lypur babanë dhe nënën për nënshkrimin e tij që ata e miratuan me gjithë zemër.

Florentino Luis Biografia - Rise to Fame Story:

Florentino ishte i shpejtë për t’u integruar në akademinë e SL Benfica, një feat i cili e pa atë të diplomonte në ngjyrat fluturuese në vitin 2018. Pas diplomimit, mesfushori i plotë filloi përpjekjen për të luftuar rrugën e tij në ekipin e lartë të klubit. Në asnjë kohë, ai e arriti atë - vetëm brenda një viti.

Kur bëhet fjalë për ata që kanë ndjekur karrierën e Florentino Luis, ata të gjithë besojnë se futbollisti është i destinuar për superstardom. Si shumë pak nga shokët e tij në moshën e tij, ai kishte filluar të ndihmonte Benfica të mbledhë trofe të mëdhenj si Premierira Liga, Supertaça etj.

Në një moshë të tenderit 19 vjeç, futbollisti portugez tashmë është mësuar të mbledhë Trofetë e Mëdha. 📷: Picuki

Në moshën e tenderit 20 vjeç, Florentino Luis tashmë po duket si një profesionist me përvojë, e ardhmja e së cilës është jashtëzakonisht e ndritshme. si Gedson Fernandes e bëri, djaloshi i ri u është përmbajtur të gjitha sfidave të bëra në rrugën e tij. Në Benfica, suksesi i tij ka ardhur në vazhdim kërcime dhe kufij.

Si në kohën e shkrimit të Biografisë së Florentino Luis, mesfushori mbrojtës tani është talenti i fundit i linjës së prodhimit SL Benfica. Përveçse është në rregull nga klubet më të mira të Evropës, Tino është sot, duke u renditur si më i miri në mesin e Talk Sport's Wonderkids 2020 për mesfushorët mbrojtës. Pjesa tjetër, siç thonë ata (përfshirë videon e tij të veçantë më poshtë), tani është histori.

Florentino Luis Histori dashurie:

Për shkak të kërkesave të mëdha të futbollit profesional, shumë lojtarë të rinj vështirë se shfaqin të dashurat e tyre. Sidoqoftë, ky nuk është rasti i Portugezit, historia e përsosur e të cilit është shumë frymëzuese.

Së pari, le të prezantojmë atë që dikur ishte e dashura e Florentino Luis para se të bëhej grua. Ajo nuk është askush tjetër përveç Bruna Guerreiro, zonja përgjegjëse për ta bërë Tino njeriun më të lumtur në botë.

E dashura e kthyer nga gruaja e Florentino Luis - Bruna Guerreiro. : Novagente

Sipas afateve të tyre në media sociale, të dy ishin miqtë më të mirë që më vonë u bënë dashnorë. Ata filluan takimin në fund të vitit 2016. Pasi prindërit e tij e pranuan Bruna Guerreiro, futbollistin portugez, rreth shkurtit 2020 vendosën të shtrojnë pyetjen përfundimtare. Tino propozoi në të vërtetë në një stil madhështor.

I riu (20 vjeç) ishte mjaft i guximshëm për të shtruar pyetjen përfundimtare të cilën shumë futbollistë të moshës së tij kanë frikë ta bëjnë.

Në të gjitha vitet tona për të shkruar histori të biografisë së futbollistëve, ne nuk kemi parë ose dëgjuar ndonjë futbollist të ri (20 vjeç) i cili ka vendosur ta bëjë angazhimin e tij të duket më shumë si një skenë filmi. Shikoni videon e përsosur të fejesës së Florentino Luis me të dashurën e tij, Bruna - momenti, ai tha që i ndryshoi jetën.

Florentino Luis Jeta familjare:

Sekreti për një karrierë të suksesshme nuk vinte vetëm nga puna e vështirë, por të kesh një familje të ngushtë. Shtë një familje që është gjithmonë atje për njëri-tjetrin dhe e bashkuar në dashurinë e tyre. Në këtë pjesë të biografisë, ne do t'ju tregojmë më shumë rreth prindërve Florentino Luis dhe pjesës tjetër të anëtarëve të familjes së tij të ngushtë.

Takoni familjen e ngushtë të Florentino Luis. A nuk duken bukur bashkë? : IG

Rreth Babait Florentino Luis:

Sipas Përshkrimi i golit për egërsinë e mesfushës, Babai i Tino është personi i parë që skautët e futbollit do të kalonin së pari për të kërkuar shërbimet e të birit. Morris Luis duket se është lloji i babit i cili me siguri e di rëndësinë e marrëdhënieve familjare.

Takoni Florentino Luis Babin. Babai super social është një lloj që shumë njerëz do të ëndërronin të kishin. : IG

Rreth Florentino Luis Nënë:

Në shikim të parë në Laura Luis, ka të ngjarë të vlerësoni sa i ri dhe i bukur është. Fotografuar më poshtë, super mamaja feston ditëlindjen e saj çdo 6 dhjetor, dhe ajo duket se është në fund të viteve të 40-ta.

Takoni nënën e Florentino Luís. Nëna gjithnjë e më e ndritur e tre fëmijëve kishte Tino ndërsa ishte në fillim të 20-të. : IG

Florentino Luis e konsideron nënën e tij së bashku me të dashurën e tij (Bruna) si personat më të rëndësishëm në jetën e tij. Duke parë me kujdes foton poshtë e sipër, do të kuptoni faktin që Tono mori pas hundës dhe syve të nënës së tij.

Pse nuk do të duket kaq e qetë mamaja e Florentino Luis (Laura Luis)? Në fund të fundit, ajo ka bërë një punë të mirë duke ngritur një futbollist të bukur. 📷: Picuki

Miqtë dhe disa anëtarë të familjes i referohen zonjës Luis si 'Mësuesja'. Për dallim nga shumica e nënave të futbollistëve, Laura është aktive në Instagram ku mban emrin 'Boxita Luis'.

Rreth Florentino Luis Brother:

Futbollisti ka një vëlla të vetëm (rreth dhjetë vjet të ri të tij) të cilin e përshkruan si Pesky - ai që shkakton telashe dhe gjithmonë i bezdisshëm. Nga fotografia më poshtë, duket se Bruninho është më shumë një fëmijë Fun-Loving, ai që e do shoqërinë e vëllait të tij të madh. Shpresojmë që ai të ndjek gjurmët e tij të Florentino Luis.

Takoni Florentino Luis Brother, Bruninho Luis. Djali i dytë i Familjes duket se është aq plot jetë. 📷: Picuki

Rreth Florentino Luis Sister:

Belnira është djallëzia e dobët, që ndodh të jetë fëmija i fundit i lindur i familjes Luis. Duke lindur rreth qershorit 2017, nënkupton që ajo është tre vjeç si në kohën e vendosjes së kësaj biografie (maj 2020). Belnira Luis është fotografuar më poshtë me babanë e saj, nënën dhe vëllain super të madh.

Takoni Motrën e Florentino Luís, Belnira Luis. Foshnja e shtëpisë së tij do ta kuptonte së shpejti vëllai i saj është mesfushori më i mirë mbrojtës në botë. 📷: Instagram

Rreth Florentino Luis Gjyshërit:

Mrekulli mbrojtës i mesfushës, ndonjëherë rreth majit 2019, e humbi gjyshen e tij në duart e ftohta të vdekjes. Duke gjykuar nga fotoja e tyre më poshtë, me siguri duket se ajo është Granna e tij e preferuar. Mungoi por nuk u harrua, shpirti i saj mund të prehet në paqe, Amen!

Takoni një nga gjyshërit e Florentino Luís. Ajo është vonë dhe shpirti i saj mund të prehet në paqe të përsosur. Amen! 📷: Picuki

Florentino Luis Jeta personale:

Për ta njohur më mirë, ne kemi shkuar përpara për të parë disa nga aktivitetet e tij jashtë fushës. Së pari dhe më e rëndësishmja, Florentino Luis është ndër ata që njihen për Supersticionet e çuditshme dhe Ritualet Para Ndeshjes. Para një ndeshje të rëndësishme, futbollisti ngulit zakon të ulet përballë qiellit. Ky akt, (foto më poshtë) ishte ai që ai bëri para një finale të madhe.

Florentino Luí Faktet e Jetës personale. Rutina e tij paragjykuese para-ndeshjes zbulon se ai është një dreq i një futbollisti. : IG

Në personalitetin e tij, i ri shfaq një karakter bujar dhe me zemër të ngrohtë. Nëse nuk gjendet duke luajtur futboll, Tino ka të ngjarë të jetë me miqtë në pishinë. Më në fund, ai preferon të marrë Paul Pogbaqasja për flokët e tij duket.

Florentino Luis Faktet e LifeStyle:

Mos e llogarisni, kur mendoni për futbollistë që hanë vetëm në restorante posi, ngasin vetura ekskluzive, kanë shtëpi të mëdha (pallate) dhe veshin rroba të buta. Mesfushori taktikisht i pjekur, siç vërehet më poshtë, nuk do të shpenzojë para për veten e tij.

Florentino Luí Stili i jetës - Po, kuptimi i tij i veshjes nuk është asgjë për të shkruar në shtëpi, por ajo që nënkupton të jetosh një mënyrë jetese të përulur për futbollistin. 📷: Picuki

Florentino Luis faktet:

Në këtë fazë të fundit të shkrimit tonë, ne ju paraqesim fakte që kurrë nuk keni ditur të ekzistonin në lidhje me Florentino Luis. Pa vonesë, le të fillojmë

Fakt #1- Ndarja e pagave në Florentino Luis

BANESORE / FituarFitimet në Euro (€)Fitimet në dollarë ($)Fitimet në Paund (£)
Në vit€ 312,480$ 339,145£ 278,316
Per Muajit€ 26,040$ 28,262£ 23,193
Në javë€ 6,000$ 6,512£ 5,344
Në ditë€ 587$ 930.3£ 763.4
Në orë€ 35,7$ 38.8£ 31.8
Për minutë€ 0.60$ 0.65£ 0.53
Për sekonda€ 0.01$ 0.01£ 0.01

Kjo është ajo Florentino Luis ka fituar që kur filluat të shikoni këtë faqe.

€ 0

Fakt #2- Duke e krahasuar këtë Paga me të ardhurat e Qytetarit Mesatar:

A e dini?… Qytetari mesatar Portugez me një diplomë universitare fiton rreth 1547 € në muaj. Ky person do të duhet të punojë për 1.4 vjet, që është afërsisht një vit dhe pesë muaj për të rrafshuar me pagën mujore të Florentino Luis (shifrat e majit 2020).

Fakt #3- Arsyeja për pseudonimin Luiz Luiz:

Mediat portugeze i referohen atij si 'O Polvo' (Oktapodi)Ky pseudonim erdhi falë këmbëve të tij, të cilat janë kaq shumë të gjata. Kjo është gjithashtu për shkak se Florentino ka aftësinë të zgjas gjymtyrët e tij të gjata edhe në kënde të ngushta për të rikuperuar posedimin në lehtësi. Paul Pogba gjithashtu mban këtë pseudonim.

Fakt #4- Sayfarë thonë Faktet e tij FIFA:

Nga statistikat më poshtë, ju do të pajtoheni me mua se Tino po gradualisht po ecën përpara për tu bërë një i tillë mesfushori më i mirë mbrojtës në botë.

Statistikat e mesfushorit mbrojtës FIFA thonë shumë për të ardhmen e tij. Duhet të keni kujdes! : SoFIFA

Fakt #5- Angazhimi fetar:

Prindërit e Florentino Luis e rritën atë si një shtëpi të krishterimit. Sidoqoftë, për disa arsye, ai nuk u pagëzua si fëmijë. Ideja për të filluar ritin e krishterë erdhi rreth fillimit të vitit 2020 pasi ai i propozoi të dashurës së tij, Bruna Guerreiro.

Florentino Luis Religion- Pagëzimi i Tij shpjegon besimin e tij të Krishterimit.📷: Instagram

Mbi të, futbollisti e kishte zhytur kokën në ujë (akti i pagëzimit) nga anëtarët e kishës së tij. Sipas tij, pagëzimi shënon një fillim të ri për jetën e tij.

Wiki:

Tabela e mëposhtme zbërthen profilin e Florentino Luis në copa informacionesh të përmbledhura që përmbledhin biografinë e tij.

Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Florentino Ibrain Morris Luís.
lindur:19 gusht 1999 në Lisbonë, Portugali.
prindërit:Laura Luis (Nënë) dhe Morris Luis (Babai).
Origjina Familjare:Angola.
Vëllezërit e motrat:Bruninho Luis (vëllai) dhe Belnira Luis (motër).
gruaja:Bruna Guerreiro (Ish e dashura).
Gjatesia:1.84 m (në metra) dhe 6 ft 0 in (në këmbë dhe inç).
Edukimi:Tercena (futsal).
Zodiac:Leo.
pseudonimi:'O Polvo' (Oktapodi)
Hobi:Swimming.

Përfundim:

Faleminderit për leximin e shkrimeve tona të gjera për Tregimin dhe Biografinë e Fëmijërisë Florentino Luis. Për ne, i riu është i destinuar për sukses dhe nuk është në asnjë moment, i vendosur të ndjekë gjurmët e yjeve të kaluara të Benfica-pëlqimet e Ederson, Bernardo Silva, Andre Gomes, Joao Cancelo dhe Joao Felix.

Ju lutemi na tregoni, në pjesën e komenteve, çfarë mendoni për artikullin tonë për Florentino Luis, e ardhmja e të cilit është jashtëzakonisht e ndritshme. Për shembull, a duket sikur do ta tejkalonte N'golo Kante?

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu