Pedri Gonzalez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pedri Gonzalez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Pedri Gonzalez ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto.

Në terma të qartë, ne ju paraqesim rrugëtimin e tij, nga ditët e para, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e djalit për famë - një përmbledhje e përsosur e Pedro's Bio.

Historia e Pedriut.
Historia e Pedriut.

Po, ti dhe unë e dimë Pedri është i zgjedhuri, një lojtar që nuk bën asgjë tjetër përveç se të dëgjojë dhe të mësojë nga udhëheqësi i tij Shpirtëror; Lionel Messi. Përkundër këtij vlerësimi, ne e kuptojmë se vetëm disa tifozë e kanë tretur historinë e tij të jetës. Ne e kemi përgatitur atë për ju dhe pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pedri Gonzalez Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, 'Pedri' është vetëm një pseudonim, dhe emrat e tij të plotë janë Pedro Gonzalez Lopez. Futbollisti lindi në ditën e 25-të nëntorit 2002 nga prindër spanjollë në qytetin e vogël Tegueste, në ishullin e Tenerife, Spanjë.

Pedri është një nga dy fëmijët e lindur nga bashkimi midis babait dhe nënës së tij që duket se janë në të 50-at e tyre. Duke gjykuar nga fytyrat e tyre, ju do të jeni dakord me mua që i riu duket tamam si mamaja e tij… apo jo?

LEXO
Ilaix Moriba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Njihuni me prindërit e Pedrit - mamaja e tij e ngjashme me babanë.
Njihuni me prindërit e Pedrit - mamaja e tij e ngjashme me babanë.

Duke u rritur:

Ylli i Barcelonës i kaloi vitet e para në qytetin Tegueste së bashku me vëllain e tij, me të cilin ai gëzonte një marrëdhënie të shkëlqyer vëlla-vëlla. Në atë kohë, prindërit e Pedri Gonzalez do të respektonin kërkesat e djemve të tyre që kishin fanella të ngjashme me Barçën. Prandaj, vëllezërit u rritën duke pasur një interes të pashoq në FC Barcelona.

LEXO
Denis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Këtu është Pedri dhe vëllai i tij gjatë ditëve të tyre të fëmijërisë.
Këtu është Pedri dhe vëllai i tij gjatë ditëve të tyre të fëmijërisë.

Sfondi i Familjes Pedri Gonzalez:

Vendësi nga Tegueste lindi në një familje që ka një mënyrë jetese të përqendruar në dashurinë për FC Barcelona. Tani këtu është një dëshmi e dashurisë së familjes së tij për futbollin. A e dini se gjyshi i Pedri është themeluesi i klubit mbështetës të FC Barcelona në vendlindjen e tyre Tegueste?

Duke qenë i rritur në një prejardhje familjare të shtresës së mesme nuk e mohoi përvojën e kulturës së pasur sportive. Familja e Pedri ishte aq në futboll, saqë pjatat që ata përdorin për të ngrënë çdo ditë kishin mbishkrimin e maunës së FC Barca. Kjo tregon lidhjen e tyre të thellë me klubin katalanas.

LEXO
Francisco Trincao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Origjina Familjare Pedri Gonzalez:

Interesante, Spanjolli nuk është nga kontinenti i Spanjës, por një nga 'Ishujt Kanarie', shumë afër Marokut dhe Afrikës Perëndimore. Familja e Pedri Gonzalez vjen nga qyteti - Tegueste i cili është një qytet port, në ishullin e Tenerife.

Duke gjykuar nga vendndodhja gjeografike e rrënjëve të tij, njëri ose të dy prindërit e Pedros mund të kenë origjinën e tyre në Afrikë, pikërisht Mauritania, Maroku ose Algjeria. Më interesant, ishulli i Tenerife është një pikë e nxehtë për skautët e Futbollit që me kalimin e viteve kanë sjellë të rinj në Evropë. Një shembull i përsosur është Pedro Rodriguez.

Pedri Gonzalez Histori e Patreguar e Futbollit:

Ndërsa ai kalonte pranë një fëmije të vogël, vendasja në Tenerife e pa veten duke konsumuar kaq shumë mentalitet sportiv. Në atë kohë, ndërsa lidhej me babanë e tij në biseda futbolli, ai u njoh me videot e Michael Laudrup. Edhe pse si fëmijë, Pedri admironte Andres Iniesta.

“Preferenca ime e parë është ANDRÉS INIESTA. Unë e dua futbollin e tij dhe sa i zgjuar është në zog. INIESTA E BEN FUTBOLLIN JO VETEM LOJ, POR NJ AR ART ”.

Si çdo fëmijë tjetër, Pedri shpesh godet rrugëve të Tegueste për të luajtur futboll me shpresa të mëdha për t'u bërë pro. Në kohën kur ai shënoi nëntë, i riu tashmë kishte tejkaluar moshatarët e tij në të dy taktikat dhe stilin e lojës. Në atë kohë, familja e Pedri mund të tregonte se ai ishte vetëm disa milje larg fitimit të hyrjes në një akademi. Fatmirësisht, ai bëri pas një prove të suksesshme me Tegueste.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ivan Rakitic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Jeta e hershme e karrierës:

Ndërsa punonte shumë në ligat lokale, Pedri u zhgënjye që nuk mori mundësi për të kaluar në akademi më të mëdha. Në fakt, gjithçka dukej se po prishej, dhe frika e tij për të mos u bërë një profesionist u përkeqësua.

Në atë moment, asgjë nuk mund ta ngushëllonte djaloshin e ri pasi ai u la në mëshirën e fatit. Babai i tij mund të shpresonte vetëm për një ndihmës të fatit ndërsa nëna e tij kërkonte strategjinë më të mirë për ta ndihmuar atë të kapërcente rrethana të tilla fatkeqe.

LEXO
Dani Alves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Pedri Gonzalez - Rruga drejt famës:

Mbi të gjitha, ishte qëndresa dhe durimi i tij që e mbajti besnik ndaj futbollit. Në kohën kur ai shënoi trembëdhjetë, një provë e suksesshme e pa atë të bashkohej me ekipin e të rinjve të Juventud Laguna - një akademi më e madhe në atdheun e tij.

LEXO
Pep Guardiola Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Ndërsa ishte atje, ai i përsosi aftësitë e tij dhe kishte skautë që ende vëzhgonin përparimin e tij. Falë përmirësimit të tij të mahnitshëm, ai u bashkua me ekipin e të rinjve të UD Las Palmas, një akademi në komunitetin autonom të Ishujve Kanarie.

Pedri Gonzalez Bio - Histori Suksesi:

Pas disa muajsh lojë në vendosjen e të rinjve në Palmas, menaxheri i ekipit të parë, Pepe Mel, pa nevojën për ta pasur atë në ekipin e tij të parë, të cilit iu bashkua në korrik 2019.

LEXO
Yerry Mina Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në muajin e parë të debutimit të tij, mesfushori sulmues theu rekordin e duke u bërë golashënuesi më i ri i Las Palmas në moshën 16 vjeç, 9 muaj dhe 23 ditë. Me ardhjen e më shumë skautëve, prindërit e Pedri Gonzalez filluan të përgatisin mendjet e tyre për largimin e djalit të tyre në territorin e Spanjës.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Pas një beteje se kush e merr firmën e tij, Barcelona e rrëmbeu atë me një kontratë pesë-vjeçare me vlerë 5 milion € dhe një klauzolë lirimi prej 402 milion €. Duke gjykuar nga performanca e tij, fansat kanë pyetur a mund të jetë Pedri shpëtimtari që ka kërkuar Barcelona?

Epo, gjykojeni vetë pasi keni parë pikat kryesore të tij në video. Pjesa tjetër, siç themi gjithmonë, do të jetë histori.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ivan Rakitic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Kush është e dashura / gruaja e Pedri Gonzalez?

Me rritjen e tij të famës, do të jetë e sigurt se disa tifoze femra do të dëshironin t'i afroheshin zemrës së tij. Me fjalë të tjera, ka të ngjarë të ketë një formacion mbresëlënës për të dashurën e mundshme ose ato që etiketojnë veten e tyre materiale për grua.

LEXO
Dani Alves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

ashtu si Ansu Fati, Pedri merr këshilla nga prindërit e tij për nevojën për t'i kushtuar më shumë vëmendje përpjekjeve të tij në karrierë sesa të marrë një WAG.

Ndërsa shkruaj biografinë e tij, ne vetëm Pedro për lojën e tij sesa një flaunter të të dashurës. Nëse ai duhet të vendoset si Xavi Hernandez, Spanjolli duhet të ndjekë këshillat e menaxherëve të tij.

LEXO
Tregime të Fëmijërisë së Clement Lenglet Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Pedri Gonzalez Jeta Personale:

Sapo futbollistët të arrijnë një nivel të caktuar suksesi, ju prisni që ata të ndryshojnë. Me kaq shumë para dhe vëmendje, mund të jetë e lehtë për ta që të bien në kurthet e arrogancës dhe neveritjes. E para dhe më e rëndësishmja, Pedri është një nga ata futbollistë që bën një jetë të përulur freskuese.

Gjithashtu në personalitetin e tij, ai nuk është një kuzhinier i shkëlqyeshëm në krahasim me vëllain e tij, i cili përgatit pjatat për familjen. Përveç ushqimit, Pedri ka pasur një interes të madh për të luajtur lojëra. Ushqejini sytë me jetën e tij personale duke parë videoklipin më poshtë.
LEXO
Denis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Edhe pse, ai nuk është aq i zhurmshëm sa Sergio Ramos. Sidoqoftë, ai ka një tipar të përzierjes me njerëz të tjerë të futbollit. Ndërsa shkruaj, shoku i tij më i ngushtë në Barca është Francisco Trincao.

Stili i jetës dhe vlera neto:

I riu Pedri që sapo mbushi 18 vjeç, në kohën e vendosjes së këtij Bio, nuk ka as patentë shofer. Kjo për shkak se ai nuk e ka kaluar moshën ligjore për ta marrë atë. Megjithatë, vendasi Tegueste, në një përpjekje për të transportuar, largohet nga Camp Nou me një taksi.

Njëherë e një kohë, komuna e futbollit mori një dëshmi të qartë të mënyrës së tij të jetesës së përulur. Pasi ai ndihmoi Barcelonën për një fitore, u shfaq një video virale që zbuloi përulësinë e tij. Para ndeshjes, Pedri mbërriti Camp Nou me rrobat e tij në një çantë najloni pasi u rrëzua nga një taksi.

LEXO
Pep Guardiola Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Përkundër stilit të tij të ulët të jetesës, djali i talentuar ka grumbulluar një shumë parash nga kontrata e tij me Barca. Ndërsa vendosi historinë e tij të Jetës, paga e Pedriut prej rreth 800,000 € ka vendosur që pasuria e tij neto të jetë afërsisht 1.1 milion €.

Pedri Gonzalez Jeta Familjare:

Përgjatë vështirësive të tij, ka pasur gjithmonë disa persona që qëndruan fort pranë tij, jo për përfitime por për dashuri të pastër. Vetëm prania familjare e bën ekzistencën e tij një episod të plotë të lumturisë. Në këtë pjesë, ne do të zbulojmë informacione të plota rreth tyre duke filluar nga babai i tij.

LEXO
Yerry Mina Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth babait të Pedri Gonzalez:

A keni menduar ndonjëherë se kush është njeriu që qëndron pas zorrëve të tij të palëkundura për të mos u dorëzuar kurrë? Pastaj, ne jemi të lumtur t'ju vlerësojmë se babai i Pedri është përgjegjës për vendosmërinë e tij të qëndrueshme për të shkëlqyer midis sfidave të pengesave të jetës. Falë babait të tij, djali i ri interesoi për Barcelonën që nga fëmijëria e tij.

LEXO
Francisco Trincao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth Nënës së Pedri Gonzalez:

Interesante, nëna e Pedri është gjithashtu një dashnore e futbollit që mbështet Barcelonën si pjesa tjetër e familjes së tyre. Interesi i thellë në futboll e ka ndriçuar atë në lidhje me mënyrën më të mirë të mbështetjes së Pedri në karrierën e tij të futbollit. Në kohë përpjekjesh, mamaja e ngjashme shpesh ndërhynte për të këshilluar fëmijën e saj.

LEXO
Ilaix Moriba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për vëllezërit dhe motrat e Pedri Gonzalez:

Për të sqaruar gjërat, ai nuk ka motër, por vetëm një vëlla. Të mos kesh motër apo motër femër nuk do të thotë që Pedri duhet të bëjë pjatat. Në fakt, vëllai i tij bën rolin e motrës duke bërë pjesën më të madhe të gatimit.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Rreth të afërmve të Pedri Gonzalez:

Një vështrim i plotë në pemën e tij familjare tregon se prejardhja e tij ka një histori të gjatë me futbollin. Përveç prindërve të tij, gjyshi i Pedri Gonzalez gjithashtu mbështet FC Barcelona - një arritje që e pa atë të krijojë Penya Barcelonista de Tenerife-Tegueste (një klub i mbështetësve të Barçës). Ndoshta Bio i tij mund të ketë qenë më pak tradicional nëse xhaxhallarët, hallat dhe kushërinjtë e tij nuk e mbështesnin Barcelonën.

Pedri Gonzalez Fakte të pathëna:

Për të përmbledhur historinë e jetës së spanjollit, këtu janë disa realitete që do t'ju ndihmojnë të merrni një kuptim të plotë të kujtimeve të tij.

LEXO
Dani Alves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 1: Trashëgimia e vetme e Ronald Koeman:

Shumica e personaliteteve të medias janë të mendimit se Pedri është trashëgimia e fundit e madhe e lënë nga direktiva e kaluar e Barcelonës. Edhe pse Ronald Koeman e ka udhëhequr Barçën përmes një regjimi të dobët administrativ, ai gjithashtu ndihmoi klubin të merrte Pedri i cili tregon një intelekt premtues në futboll.

Fakti # 2: Humbja e pafat e Real Madrid:

Mes reshjeve të borës në fillim të vitit 2018, Pedri kishte prova me Real Madridin e cila përfundoi me shpatullën e ftohtë. Fatkeqësisht, gjykimet e tij një javë sollën zhgënjim pasi Los Blancos e konsideroi atë si të tillë "Jo në nivelin e tyre".

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ivan Rakitic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Pas një përmirësimi të madh vitin e ardhshëm, Madrid erdhi duke kërkuar lutjen për nënshkrimin e tij së bashku me Barça. Sigurisht, ai e refuzoi ofertën dhe u bashkua me Katalanasit. Për ironi të fatit, Pedri falënderoi Madridin që nuk e nënshkroi atë sepse ai u bashkua me klubin e ëndrrës së tij.

LEXO
Pep Guardiola Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Fakti # 3: Ndarja e pagës dhe fitimet për sekonda:

BANESORE / FITIMIfitimet në Euro (€)
Në vit€ 861,976
Per Muajit€ 71,831
Në javë€ 16,551
Në ditë€ 2,364
Në orë€ 99
Për minutë€ 1.6
Për sekond€ 0.03

Ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagës së Pedri Gonzalez ndërsa ora ikën. Gjeni vetë se sa ka fituar Spanjolli që kur keni ardhur këtu.

Që kur keni filluar shikimin Bio e Pedri Gonzalez, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

A e dini? .. në Spanjë, një qytetar mesatar do të duhet të punojë për 26 vjet e 6 muaj për të fituar pagën vjetore të Pedri 861,976.

LEXO
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 4: Statistikat e FIFA-s:

Edhe pse shumë njerëz besojnë se atributet e tij duken afër Frankie de Jong, Pedri ka ende një rrugë të gjatë për të bërë. Sidoqoftë vlerësimet e tij të mundshme prej 88 mundin atë të Pablo Fornals dhe disa futbollistë në formë në Spanjë.

Fakti # 5: Feja:

Pas lindjes së tij, prindërit e Pedri Gonzalez e bënë atë të mbante emrin 'Pedro' që është një emër Galicë për Peter. Kjo nënkupton që Pedri ka lindur dhe rritur në një familje të krishterë. Ne ende nuk kemi gjetur nivelin e praktikës së tij për fenë e krishterimit.

LEXO
Ilaix Moriba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundim:

Gjatë leximit të Bio-s së tij, ne kuptojmë diçka - që Pedri është një ëndërrimtar që ka punuar shumë për t'i bërë ëndrrat e tij të vlefshme. Fatmirësisht, ai ende gëzon mbështetjen e prindërve dhe anëtarëve të familjes që qëndruan me të me të holla dhe të holla.

Pedri do t’i çmojë përgjithmonë ato momente që kaloi me babanë e tij në taksi kur shkonte për stërvitje. Sigurisht, ushqimet e shijshme të nënës dhe vëllait të tij do të lënë një përshtypje të qëndrueshme edhe tek ai.

LEXO
Yerry Mina Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundimisht, Lifebogger thotë faleminderit! - për kohën tuaj duke tretur Biografinë e Pedri Gonzalez. Ne përpiqemi të kënaqim kuriozitetin tuaj me histori interesante të fëmijërisë së futbollistëve.

Ju lutemi na tregoni nëse vëzhgoni diçka që nuk duket si duhet në artikull. Përndryshe, ndani mendimet tuaja mbi historinë e jetës së Pedrit në pjesën e komenteve. Për të marrë një përmbledhje të shpejtë të kujtimeve të tij, përdorni tryezën tonë wiki.

LEXO
Denis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Pedro Gonzalez Lopez
pseudonimi:Pedri
Data e lindjes:25 Nëntori, 2002.
Mosha:18 vjeç e 5 muajsh
Vendi i lindjes:Tegueste në ishullin e Tenerife, Spanjë
Kombësia:Spanjisht
Origjina familjare:Tegueste, Tenerife (në provincën Santa Cruz de Tenerife).
Paga vjetore:861,976 € (Statistikat e vitit 2020)
Te ardhura neto:€ 1.1 milion
Zodiaku:Shigjetari
Hobbies:Duke luajtur video-lojra.
Lartësia në metra1.75 m.
Lartësia në këmbë dhe inç5 metra dhe 9 inç.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet