Ben Godfrey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

0
Ben Godfrey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Ben Godfrey përshkruan Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Neto që ia vlen.

Në terma të thjeshtë, ne ju paraqesim udhëtimin e tij të jetës, nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm në lojë.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria djalë e futbollistit për të rriturit - një përmbledhje e përsosur e Bio e Ben Godfrey.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Biografia e Ben Godfrey, futbollisti anglez. Shikoni Historinë e tij të Jetës së Hershme dhe Rritjes.
Biografia e Ben Godfrey, futbollisti anglez. Shikoni Historinë e tij të Jetës së Hershme dhe Rritjes.

Pothuajse të gjithë e dinë se kontrata e tij prej 25 milion £ me Everton në transferimin e vitit 2020 është një nga marrëveshjet më të mëdha në historinë e Kanarinëve.

Përkundër këtij vlerësimi, vetëm disa tifozë të futbollit e dinë Historinë e Jetës së Godfrey e cila është mjaft interesante. Pa shumë zhurmë, le të fillojmë.

Ben Godfrey Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban emrat e vërtetë Benjamin Matthew Godfrey. Ben është vetëm një pseudonim. Futbollisti anglez lindi në 15th të janarit 1998 nga prindërit e tij, Z. dhe Znj. Alex Godfrey në qytetin e York-ut, Yorkshire Veriore, Angli

. Ben Godfrey duket se është fëmija i vetëm i nënës dhe babait të tij që janë fotografuar këtu.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jordan Pickford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Të dy prindërit shpesh bëjnë kohë për të parë lojërat e tij. A mund ta dalloni ngjashmërinë e ngushtë midis Ben dhe Alex Godfrey, babait të tij?
Të dy prindërit shpesh bëjnë kohë për të parë lojërat e tij. A mund ta dalloni ngjashmërinë e ngushtë midis Ben dhe Alex Godfrey, babait të tij?

Vitet e rritjes:

Me sa duket, qendërmbrojtësi në rritje i kaloi shumicën e ditëve të tij të fëmijërisë duke idhulluar Thierry Henry. Po! Ai ka një interes të thellë për të luajtur futboll që kur ishte djalë i vogël.

Falë mbështetjes së babait të tij atletik, kënaqësia e Benit në futboll nuk mbaroi kurrë si një hobi i thjeshtë.

Historia e Familjes Ben Godfrey:

Vjen nga një familje atletike, është e natyrshme që prindërit e tij sportdashës i kishin rrënjosur dashurinë për lojën e bukur. Ndoshta nuk e keni ditur që atletizmi është mjaft i thellë në gjenetikën familjare të Godfrey.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ozan Kabak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në fakt, babai i tij, Alex Godfrey ishte një ish-lojtar profesionist i ligës rugby. Me fitimet e tij të mëdha gjatë ditëve të karrierës së tij, njeriu i madh siguroi që Beni i vogël, gruaja e tij dhe familja e zgjatur të gëzonin një mënyrë jetese luksoze.

Origjina e Familjes Ben Godfrey:

Shtetasi anglez i racës së përzier Etnike vjen nga qarku më i madh jo-metropolitane (North Yorkshire) në Angli. Interesante, qyteti i lindjes së Godfrey është rreth 328.1 km larg Londrës, ku ikona më e nderuar e Anglisë (David Beckham) lindi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Paul Gascoigne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Këtu rrjedh familja Ben Godfrey. Sigurisht, ai shpesh do të kishte parasysh vendin ku filloi historia e tij.
Këtu rrjedh familja Ben Godfrey. Ai gjithmonë mban në mend vendin ku filloi historia e tij.

A e dini? Place Vendi i tij i Origjinës është një vend i këndshëm për turizmin. Në fakt, North Yorkshire i Veriut është i njohur për Yorkshire Dales dhe North York Moors, të cilët janë ndër destinacionet më të mira të Anglisë.

Ben Godfrey Bio - Historia e Futbollit:

Duke u rritur në Yorkshire, trajneri i ardhshëm i pëlqente të luante futboll me shokët e tij pas shkollës. Në atë kohë, Godfrey luajti si sulmues deri në moshën 12 vjeç.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergi Canos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Fatmirësisht, ai e kuptoi se nuk ishte i prerë për një rol sulmues. Prandaj, ai u përqendrua në bërjen e një ndikimi nga prapa.

Ndërsa evoluonte si adoleshent, Godfrey ndoqi shkollën e Kryepeshkopit Holgate, e cila është një Kishë bashkë-edukuese me status akademik.

Atje, ai mori pjesë në futboll të shkollës së mesme dhe fitoi njohje nga shumë sponsorë dhe trajnerë.

Me talentin e tij të pamohueshëm, Godfrey kapiten i skuadrës York dhe District U-13 për të fituar trofeun FA të Ndër-Shoqatës të Shkollave Angleze 2011.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Ben Godfrey Edukimi dhe ndërtimi i karrierës - I riu ndihmoi bashkëmoshatarët e tij për të fituar trofeun e tij të parë.
Ben Godfrey Edukimi dhe ndërtimi i karrierës - I riu ndihmoi bashkëmoshatarët e tij për të fituar trofeun e tij të parë.

Ben Godfrey Jeta e Hershme me Futboll në Karrierë:

Pasi shfaqën një aftësi të madhe në lojë, disa skautë u nisën për të diskutuar të ardhmen e tij me prindërit e tij.

Fatmirësisht, Alex Godfrey dhe gruaja e tij arritën një marrëveshje të arsyeshme me York City FC. Prandaj, ata e bënë djalin e tyre të hynte në ekipin e të rinjve të Minstermen në 2011.

Mjerisht, ditët e para të karrierës së Ben Godfrey patën shumë ngritje dhe ngritje. Së pari, ai u ankua tek nëna dhe babai i tij se si sistemi i York City nuk ishte i favorshëm për të.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pastaj, babait të tij iu desh të kalonte një stres serioz për ta bërë atë të bashkohej me Middlesbrough nga fundi i vitit 2011.

Biografia e Ben Godfrey - Rruga drejt famës:

Nuk kaloi shumë dhe nëna e tij sugjeroi që djali i tyre të merrte disa prova me ekipe të tjera. Duke pranuar sugjerimin e saj, babai i mbrojtësit e bëri atë të testohej në Leeds United dhe Sheffield Wednesday.

Mjerisht, Godfrey u refuzua nga të dy klubet kur ishte vetëm 15 vjeç. E gjithë sprova e theu dhe gati e bëri që të hiqte dorë nga futbolli.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mikel Arteta Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Sidoqoftë, shpresa e tij për një të ardhme më të mirë në futboll erdhi në jetë ndërsa fitoi një bursë për t'u bashkuar me ekipin U-15 të York-ut më pas.

Ben Godfrey Rrugës drejt famës
Takluesi i ri kishte shumë shpresa që do të shkëlqenin në futboll që kur ishte 15 vjeç.

Biografia e Ben Godfrey - Historia e Madhe e Suksesit:

Nuk vonoi shumë dhe tackler u bë kapiten i U-18 i York-ut pasi bëri debutimin e tij profesional në 17 vjeç.

Në asnjë kohë të largët, familja e Ben Godfrey festoi suksesin e tij madhështor ndërsa ai kaloi gjyqet e qytetit të Norwich, duke iu bashkuar atyre për një kontratë tre e gjysmë viti në 2016.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Billy Gilmour Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Me Canaries, djali ynë ndihmoi ekipin për të fituar trofeun e Kampionatit EFL.

Çmimet Ben Godfrey
Shprehja e tij shpjegon se sa i lumtur ishte kur ndihmoi ekipin e tij për të ngritur kampionatin.

Ndërsa ai paraqitej për Canaries, mbrojtësi kishte një periudhë huazimi njëvjeçare me Shrewsbury Town në League One. Me ekspertizën e tij si një mbrojtës qendror, Godfrey tërhoqi vëmendjen e trajnerit të Everton, Carlo Ancelotti.

interesante, Ancelotti kontaktoi Norwich City për të diskutuar një transferim të mundshëm të trajnerit. Siç do ta kishte pasur fati, Ben Godfrey nënshkroi një marrëveshje 25 milion £ me Everton në 2020.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Paul Gascoigne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Atje, ai formoi një partneritet të frikshëm me Michael Keane - një talent tjetër në rritje të shpejtë. Pjesa tjetër siç thonë ata, është histori.

Ben Godfrey bashkohet me Everton
Kalimi i tij në Everton ia lehtësoi jetën e karrierës.

E dashura dhe gruaja e Ben Godfrey:

Ka vetëm shumë tifozë që do të pajtoheshin që mbrojtësi qendror nuk duhet të ishte vetëm pasi të ketë arritur kaq shumë sukses.

Nuk mund të mohohet fakti që pamja e bukur e Ben, e shoqëruar me stilin e tij të lojës, do të tërhiqnin zonjat që do ta konsiderojnë veten materiale të gruas.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
E dashura / gruaja e Ben Godfrey
Padyshim, do të vinte një kohë kur ai do të dallonte shakanë e tij në rrjetet sociale.

Në Lifebogger, ne besojmë (me shumë mundësi) që Ben Godfrey tashmë ka një grua në jetën e tij, por po pret momentin e duhur për ta zbuluar.

Sigurisht, ne jemi të sigurt se ai së shpejti (ose tashmë e kishte prezantuar) të dashurën e tij me prindërit e tij, ndërsa ai kërkoi bekimet e tyre në një kohë të largët.

Jeta personale e Ben Godfrey:

Çfarë e bën të trashë futbollistin e lindur në Yorkshire? E para dhe më e rëndësishmja, ai ka një përzierje të tiparit të zodiakut Bricjapi. Me sa duket, Godfrey është inteligjent, i disiplinuar dhe gjithashtu besnik ndaj një kursi të drejtë. Përulësia e tij i paraprin reputacionit të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mikel Arteta Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Sigurisht, ai është një tifozët e preferuar për shkak të personalitetit të tij brenda dhe jashtë fushës. Kishte raste kur Godfrey ulej në një peizazh zbukurues për të shijuar ajrin freskues të rrethinës. Për rekorde, ai gjithashtu ka një buzëqeshje të lezetshme.

Jeta personale e Ben Godfrey
Sigurisht, ai ka një buzëqeshje të bukur. Çfarë mund të kalonte nëpër mend ndërsa ai ulej në një vend kaq të bukur?

Stili i jetës dhe vlera neto:

Një analizë e listës së pagave të Everton 2021 zbulon se Ben Godfrey fitoi pak më pak se Theo Walcott. Me pagën e tij vjetore prej 4 milion £ (Statistikat e Janarit 2021), personi që merret me produkte jeton një mënyrë jetese luksoze.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai ka një pallat të bukur dhe disa makina ekzotike. Gjithashtu, me gjithë përvojën e tij të viteve si një yll futbolli, ne kemi vlerësuar Neto të vlefshme të Ben Godfrey në rreth 3.5 milion £ që nga Shkurt 2021.

Shtëpia e Ben Godfrey
Një paraqitje e shkurtër e dizajnit të hollë të brendshëm të vendbanimit të tij. Quiteshtë mjaft luks të shohësh.

Familja Ben Godfrey:

Për një atlet të frikshëm, asgjë nuk është më mirë sesa të shkosh në shtëpi në familje dhe të hash ushqimin e vjetër të nënës së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Brandon Williams Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Godfrey kujdeset për kujtimet dhe kohën që kalon me prindërit e tij. Në këtë pjesë, ne ju sjellim detaje për secilin anëtar të familjes së tij.

Rreth babait të Ben Godfrey:

Pa dyshim, babai i tij i dha dhuratën më të madhe që dëshironte ndonjëherë duke besuar në të. Babai i qendërmbrojtësit është Alex Godfrey, ish-lojtari i Rugby, djali i të cilit ka vazhduar të jetojë ëndrrat sportive të familjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kur udhëtimi i Godfrey për në yje u bë jashtëzakonisht i vështirë, ai e kishte Aleksin në kërkim të tij.

Baba Ben Godfrey
Njihuni me Alex Godfrey, ai është babai i Benit. Shihni sa i ri duket ai. Tani cili mund të jetë ndryshimi i tyre në moshë?

Rreth Nënës së Ben Godfrey:

Nuk ka asnjë fjalë që mund të përcaktojë dashurinë e pakushtëzuar që mamaja e tij i dhuroi që kur ishte i vogël.

Çuditërisht, Godfrey nuk e ka përmendur emrin e nënës së tij gjatë asnjë prej intervistave të tij. Sidoqoftë, fjalët e saj inkurajuese e kanë parë atë nëpër kohë provash. Ne dyshojmë se mamaja e Ben Godfrey ka të ngjarë të jetë e përkatësisë etnike të bardhë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jordan Pickford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Mami Ben Godfrey
Ndoshta ajo është nëna e Ben Godfrey, e cila nuk ka shkelur në dritën e yjeve të tij.

Për vëllezërit e motrat e Ben Godfrey:

Ndërsa shkruaj këtë Bio, nuk ka pasur asnjë informacion që tregon vëllezërit ose motrat e tij. Duket se Ben Godfrey nuk ka vëllezër e motra. Sidoqoftë, ai ka krijuar një ton miq të cilët i konsideron vëllezërit e tij.

Rreth të afërmve të Ben Godfrey:

Duke kaluar te prejardhja e tij, nuk ka pasur asnjë informacion në lidhje me gjyshin dhe gjyshen e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergi Canos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Sigurisht, e gjithë familja e tij feston suksesin e tij në botën e egër të futbollit. Pavarësisht, asgjë nuk është thënë për xhaxhallarët, hallat dhe të afërmit e tij të largët.

Fakte të patreguara nga Ben Godfrey:

Për të përfunduar Biografinë e trajnerit, këtu janë disa fakte rreth tij që do t'ju ndihmojnë të merrni një njohuri të plotë të Historisë së Jetës së tij.

Fakti # 1: Koncept i gabuar i emrit:

Për të sqaruar një fakt të rëndësishëm, ai nuk ka lidhje me Ylli britanik i Superbike (Ben Godfrey) i cili vdiq në një aksident.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ozan Kabak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kurdoherë që përmendet emri i tij, ka tifozë që e gabojnë atë të jetë një i afërm i motorit pro i cili vdiq në moshën 25 vjeç pas një përplasjeje në Donington Park.

Nofka Ben Godfrey
Me sa duket, ata mbajnë të njëjtin emër, por që të dy janë personalitete të dallueshme me talent të shkëlqyeshëm. RIP Ben Godfrey (R).

Fakti # 2: Ndarja e pagave dhe fitimi në sekondë:

Ndërsa ishte duke luajtur për Norwich, mbrojtësi shpesh merrte në shtëpi një pagë vjetore prej 489,000.

Sidoqoftë, marrëveshja e tij me The Toffees ndryshoi fitimet e tij në rreth 4 milion £ që nga 2021. Prandaj, ne ju paraqesim një ndarje të Pagave të Ben Godfrey në kohën e shkrimit të kësaj Historie Jete.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mikel Arteta Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
BANESORE / FITIMIFitimet në Paund (£)
Në vit:£ 4,000,000
Për muaj:£ 333,333
Në javë:£ 76,805
Në ditë:£ 10,972
Në orë:£ 457
Për Minutë:£ 7.6
Për sekond:£ 0.13

Hulumtimet tregojnë se një njeri mesatar anglez do të duhet të punojë për 10 vjet e gjysmë për të fituar atë që Godfrey merr brenda një muaji. Më në fund, ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagës së tij kur ora bie.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Billy Gilmour Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Që kur keni filluar shikimin Bio e Ben Godfrey, kjo është ajo që ai ka fituar me Everton.

£ 0

Fakti # 3: Pse ai zgjodhi tofat:

Pas bashkimit Mason Holgate në Everton, Godfrey zbuloi njeriun që e ka ndihmuar atë të marrë një vendim kaq të madh.

Sipas HITC, fjalët e Evertonit Tom Davies ishin inkurajimi më i madh që e bënë Benin të hidhte hapin e madh për t'u bashkuar me Toffeemen. Në një intervistë, Godfrey dikur tha;

“Sapo dëgjova pëshpëritjet për Toffees, kjo ishte për mua. Në çast, mora vibe që Davies vërtet e shijon futbollin e tij këtu. Gjithashtu, ai më bëri të kuptoj se do të ishte e lehtë të vendosesha. "

Fakti # 4: Tattoos e Ben Godfrey:

Po! Ben Godfrey është gjithashtu i madh në bojë. Me sa duket, ai nuk ka nevojë për miratimin e babait dhe nënës së tij para se të bëjë tatuazhin e lëkurës së tij në modele të bukura që flet për historinë e tij të jetës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Tatuazhe Ben Godfrey
Shikoni tatuazhet e tij magjepsës në krahun e tij. A nuk duket e adhurueshme?

Fakti # 5: Statistikat e dobëta të FIFA-s:

Edhe pse vlerësimet e tij tregojnë një perspektivë më të madhe se ajo e Emile Smith të cilit FIFA i detyrohet shumë. Ju të dy të rinjtë keni akoma një rrugë të gjatë për të bërë.

Nga Statistikat e tij FIFA, ai duhet të punojë në kontrollin e topit, pozicionimin dhe sulmin e tij për t'u bërë më me ndikim në fushë.

Ben Godfrey Statistikat e FIFA-s
Ai ka një potencial premtues. E tëra çfarë duhet të bëjë është të punojë shumë dhe të përmirësojë aftësitë e tij.

Përfundim:

Ndonjëherë, ne duhet të rrëzohemi më poshtë sesa kemi qenë ndonjëherë për të qëndruar prapa më lart se sa kemi qenë ndonjëherë. Ishte sepse Godfrey e kuptonte këtë fakt që ai nuk hoqi dorë nga ëndrra e tij kur klube të ndryshme e refuzuan atë.

Na takon të përgëzojmë prindërit e tij (veçanërisht babanë e tij sportdashës, Aleks) për besimin në vendimin e tij për karrierën. Në të vërtetë, vendosmëria e tyre për të lejuar Godfrey të luante futboll tashmë e ka bërë krenare tërë familjen e tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jordan Pickford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Lifebogger përpiqet për drejtësi dhe saktësi ndërsa krijon Biografinë e Ben Godfrey. Ju lutemi na kontaktoni nëse shihni diçka që nuk ju pëlqen në lidhje me këtë Kujtim.

Për më tepër, vendosni një koment për të na treguar se çfarë mendoni për yllin e ardhshëm të tre luanëve. Për të marrë një përmbledhje të shpejtë të Bio të tij, përdorni tryezën tonë wiki.

Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Benjamin Matthew Godfrey
pseudonimi:Ben
Mosha:23 vjeç dhe 10 muajsh.
Vendi i lindjes:15 Janar 1998
Babai:Aleks Godfrey
Gjuha amtare:N / A
Te ardhura neto:3.5 milion £ (Statistikat e 2021)
Paga vjetore:4 milion £ (Statistikat e 2021)
Profesioni:futbollist
Zodiaku:Bricjapi
Gjatesia:1.83 m (6 ft 0 në)
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet