Youssoufa Moukoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Youssoufa Moukoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Youssoufa Moukoko ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne ju japim një prezantim të Historisë së tij të Jetës nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu janë ditët e tij të hershme për të ngritur galerinë - një përmbledhje e përsosur e Bio e Youssoufa Moukoko.

Histori Jete Youssoufa Moukoko
Youssoufa Moukoko Histori Jete.

Si një adhurues i flaktë i futbollit, ju ndoshta keni filluar të dëgjoni emrin e tij në atë kohë Borussia Dortmund Wonderkid thyen rekordet e shënimit të golave ​​në nivelet U17 dhe U19 të BVB. Ndoshta në atë kohë, ju filluat ta krahasonit atë me të C Ronaldo. Pavarësisht nga vlerësimi, vetëm disa tifozë e dinë historinë e tij të jetës, e cila është mjaft tërheqëse. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Youssoufa Moukoko Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin, Koko. Youssoufa Moukoko lindi në ditën e 20-të nëntorit 2004 nga nëna e tij, Marie Moukoko dhe babai i tij, Joseph Moukoko në Yaoundé, kryeqyteti i Kamerunit.

Futbollisti gjerman i lindur në Afrikë është një ndër katër fëmijët e familjes së tij bërthamore - i lindur nga bashkimi midis prindërve të tij. Babai dhe mamaja e Youssoufa Moukoko - Joseph dhe Marie NUK janë nga Franca, por vendas të pastër të metropolit të Afrikës Perëndimore (Yaoundé) i cili mban pseudonimin qyteti me shtatë kodrat.

Duke u rritur:

Makina për shënimin e golave ​​i kaloi dhjetë vitet e para të jetës së tij duke u rritur dhe duke dashur futboll në vendlindjen e tij në Yaoundé. Pas ditësh, gjyshërit, nëna dhe vëllai i tij më i madh, (Borel) të gjithë e panë atë të mbinte në një gjeni të ri të futbollit. Ndërsa anëtarët e familjes së Youssoufa Moukoko vështronin aftësitë e tij, ata vlerësuan shpresat e tyre për një të ardhme të madhe për të në këtë sport.

Historiku i familjes Youssoufa Moukoko:

Ne duhet të deklarojmë këtu që mbajtësi i familjes dhe babai i shtëpisë - Joseph ka jetuar në Gjermani si qytetar që nga vitet 1900. Falë zotit që ai nuk ishte një vdekjeprurëse babi.

Në të vërtetë, prindërit e Youssoufa Moukoko (Joseph dhe Marie) ishin shumë largpamës në menaxhimin e familjes. Në atë kohë, babai i Moukoko shpesh i dërgonte Euro nënës së tij për mirëmbajtjen familjare, një zhvillim që e ndihmoi Moukoko të kishte një edukim të klasës së mesme si shumica e fëmijëve në Yaounde.

Origjina Familjare Youssoufa Moukoko:

Edhe pse Koko ka lindur në një vend të Afrikës Qendrore, mrekullia është një shtetase gjermane. A e dini? Dad babai i tij, Joseph, regjistroi lindjen e tij në ambasadën gjermane në Kamerun menjëherë pasi ai lindi.

Pavarësisht, ai ka Afrikën të shkruar në të gjithë fizionominë dhe fizikun e tij sepse ai është 100% nga vendi amë. Prindërit e Youssoufa Moukoko janë të dy vendas në Kamerun dhe rrënja e familjes së tij është e rrënjosur thellë në vend Përkatësia etnike e Yaounde.

Youssoufa Moukoko Histori e pathënë e Karrierës:

Në kohën kur çuditësi i futbollit ishte 11 vjeç, prindërit e tij kishin rënë dakord që ta linin të fluturonte për në Gjermani, ku ai filloi të luante për FC St. Pauli. Kështu filloi udhëtimi i Moukoko në futbollin e karrierës. Ja, një foto e rrallë e gjeniut të futbollit kur ai mbërriti në FC St. Pauli.

Ky është Youssoufa Moukoko në kohën kur babai i tij e solli atë në Evropë.
Ky është Youssoufa Moukoko në kohën kur babai i tij e solli atë në Evropë.

Duke zbritur atje, i riu u zhvendos në marshin e sipërm. Ai menjëherë u bë një lojtar i shquar për ekipin nën-15 të klubit - duke shënuar 21 gola në 12 ndeshje si një 11-vjeçar! Duke vëzhguar këtë prirje të pabesueshme, babai i tij, Joseph bëri presion për një transferim te Borussia Dortmund dhe kjo arritje pa vazhdimin e aftësive të tij për shënimin e golave.

Vitet e hershme në BVB:

Fëmija i ri i asaj kohe mezi kishte mbushur 12 vjeç kur lypte duke shkatërruar mbrojtjen dhe duke goditur golat për argëtim Me ekipin U-15 të BVB. Si rezultat, ai fitoi promovim në U-17 të klubit edhe para se të bëhej adoleshent!

Ecuria e tij e shkëlqyeshme e formës së shënimit të golave ​​dukej se përmirësohej me çdo ngritje, një zhvillim i cili bëri shumë dyshime nëse ai ishte vërtet 12-vjeçar. Duke iu përgjigjur çështjeve që lidhen me moshën e adoleshentit, babai i tij, Jozefi, lëshoi ​​një deklaratë duke theksuar se:

“Mosha e djalit tim është e duhur. Menjëherë pasi ai lindi, unë e regjistrova atë në konsullatën gjermane në Yaounde. Ne kemi një certifikatë gjermane të lindjes. ”

Bëni arka 12-vjeçarin e atëhershëm, mosha e të cilit u bë objekt polemikash.
Bëni arka 12-vjeçarin e atëhershëm, mosha e të cilit u bë objekt polemikash.

Biografia e Youssoufa Moukoko - Rruga drejt famës:

Kur vendasja Yaounde u zhvendos nga U17 në U19 në fillim të sezonit 2019-2020, pak e dinte se ishte në prag të famshëm. Në atë nivel, ai tashmë kishte mbështetjen unanime të trajnerëve me veshjen bardhezi.

Edhe menaxheri i heshtur Lucien Favre që ishte i famshëm për agonizimin e shtypit me deklarata të paqarta u bë elokuent pozitivisht kur u pyet për të komentuar mbi Moukoko të cilin tifozët e shohin si më të nxehtët midis Grupi i ardhshëm i të rinjve të Borussia Dortmund.

Këtu është 12-vjeçari i atëhershëm, mosha e të cilit u bë objekt polemikash.
Këtu është 12-vjeçari i atëhershëm, mosha e të cilit u bë objekt polemikash.

Youssoufa Moukoko Bio - Ngritja në famë histori:

Pas dominimit të Bundesligës Under 19 dhe UEFA Youth League me gola, Koko filloi stërvitjen me ekipin e parë të BVB në janar 2020. Muaj më vonë në nëntor, ai bëri debutimin e tij për Dortmund si një zëvendësues në minutën e 85-të për Erling Braut Haaland kundër Hertha BSC.

Me debutimin, Moukoko u bë lojtari më i ri në historinë e ligës në Bundesliga. Pa dyshim, udhëtimi i tij në futbollin e nivelit të lartë sapo ka filluar dhe ka shumë tituj pozitivë që renditen për të.

Vini re momentin kur Youssoufa Moukoko bëri debutimin e tij në kampionat.
Vini re momentin kur Youssoufa Moukoko bëri debutimin e tij në kampionat.

Ndërsa lifebogger.com dëshiron të kërkojë kujdes në krahasimin e çdo lojtari me të Lionel Messi, ne besojmë se Moukoko është një përjashtim. Ashtu si Andre Onana, ai çuditërisht i plotëson pritjet e tij dhe nuk lejon që lavdërimet t’i vijnë në kokë ose kritikat ta prekin. Në cilindo mënyrë që gjërat anojnë për të, pjesa tjetër, siç thonë ata, duke përfshirë edhe videon e tij më të theksuar më poshtë, do të jetë histori.

Kush është e dashura e Youssoufa Moukoko?

Çfarë duket si një këshillë miqësore, por është shumë e keqe? Po i thotë një adoleshenti që sapo mbushi 16 vjeç të marrë një të dashur. Kush e bën atë të drejtë? Ju, po ju! Tooshtë shumë herët për të pyetur nëse Moukoko ka një WAG apo të dashur. Ai është thjesht një fëmijë, për hir të futbollit. Dëshironi që ai të zbehet në errësirë ​​edhe para se të fillojë karriera e tij?

Le të supozojmë se 16-vjeçarja ka një të dashur. A do të pyesnit nëse ai ka djem apo vajza? A mund t'i japim të gjithë djaloshit pak hapësirë ​​për të marrë frymë? Faleminderit dhe ju lutemi kontrolloni këtë hapësirë ​​për azhurnime kur të mbushë 18 vjeç.

Nuk ka vend për një të dashur, madje as në karrige.
Nuk ka vend për një të dashur, madje as në karrige.

Youssoufa Moukoko Jeta Familjare:

Loversshtë e lehtë për adhuruesit e komikëve të besojnë se sulmuesi nuk ka lindur nga një grua. Në fakt, disa mendojnë se ai mbërriti në tokë nga një planet i huaj si Supermeni dhe kishte një familje birësuese. Por ne jemi më mirë të informuar këtu. Kjo pjesë ju sjell më shumë fakte rreth prindërve të Youssoufa Moukoko. Për më tepër, për vëllezërit e motrat dhe të afërmit e tij.

Rreth prindërve të Youssoufa Moukoko:

Ne besojmë se tani jeni njohur me Marie dhe Joseph. Jo biblik, por biografikisht ata janë Prindërit e Youssoufa Moukoko. Me sa mund të themi, Marie ishte 28 vjeç kur lindi sulmuesin. Ajo e pa të riun duke u rritur me dashuri futbolli para se të binte dakord me burrin e saj për ta zhvendosur atë në Hamburg.

Nga ana tjetër, babai i Youssoufa Moukoko, Joseph, është një ish-futbollist. Ai ka jetuar gjatë në Gjermani për t'u kualifikuar për të kontestuar pozicionin e Kancelarit në vend. Kur mosha e Moukoko ishte subjekt i debatit, ai me vërejtje vërejti se adoleshenti është një mosbesues, duke theksuar se ai bëri më mirë se ai në të njëjtën moshë.

Rreth vëllezërve dhe motrave Youssoufa Moukoko:

Futbollisti kamerunas i lindur thuhet se ka katër vëllezër e motra, por ne e dimë vetëm një. Ai është vëllai i madh i Moukoko, Borel. Vëllai / motra është gjithashtu në futboll dhe ka luajtur për klubin gjerman Schwarz-Weiß Essen që nga viti 2019.

Rreth të afërmve të Youssoufa Moukoko:

Larg nga jeta familjare e kamerunasit, nuk ka të dhëna për prejardhjen e tij. Ashtu si lexuesit tanë të nderuar, ne jemi kuriozë të zbulojmë nëse gjyshërit nga nëna dhe babai i Koko ishin gjeni të futbollit.

A e duan sportin xhaxhallarët dhe hallat e tij? Atëherë ai duhet të ketë një kushëri duke bërë dallgë diku, apo jo? Ndoshta po ose jo. Ka shumë kuriozitete që duam të kënaqim, edhe pse ende nuk po ngutemi për të identifikuar nipat dhe mbesat e tij.

Youssoufa Moukoko Jeta Personale:

Kush është ai që i godet njerëzit si me këmbë në tokë dhe me qëllim, pa ndonjë marrëzi në kokë? Po, e keni menduar mirë, Moukoko! Ai është një individ me shpirt të lirë që bën gjithçka me dashuri, duke përfshirë edhe pozimin për foto.

Edhe pse BVB është përpjekur shumë për ta mbrojtur atë nga shumë vëmendje mediatike, forca e tij e karakterit dhe inteligjenca emocionale kanë folur mirë për të sesa njëqind intervista. I riu kënaqet me hipjen në varka të shpejta dhe notin. Shtuar në listën e hobeve të tij është kalimi i një kohe cilësore me familjet dhe miqtë. A nuk është ai një talent i mahnitshëm i ri?

A mund ta dalloni atë duke angazhuar një nga hobet e tij
A mund ta dalloni atë duke angazhuar një nga hobet e tij?

Youssoufa Moukoko Stili i jetës:

Clocking 16 jo vetëm që e bëri Koko të kualifikuar për të bërë debutimin e tij në kampionat. Mosha e re hoqi disa kufizime në stilin e tij të jetesës. Kështu, ai tani mund të marrë një patentë shoferi për makina të vogla dhe motoçikleta - përfshirë vozitjen nëpër qytet deri në mesnatë. Ai gjithashtu mund të hedhë votën e tij në zgjedhjet lokale dhe të hapë një llogari në bankë.

Pse është e rëndësishme një llogari bankare? Ai ka një vlerë neto prej 500 mijë Euro dhe i duhet të mbajë skedarët e pasurisë së tij financiare që rritet me shpejtësi. Moukoko ka kontratën e tij me Nike për të falënderuar për pasuritë e tij të mëdha financiare sepse kompenson mungesat që vijnë nga 250 mijë Euro të cilat BVB i paguan atij që nga Nëntori 2020.

Ka 99% mundësi që Moukoko të mos ketë prona të pronës në emrat e tij. As ai ende nuk ka makina dhe shtëpi. Padyshim, ai duhet të ketë marrë parasysh këshillën e dhënë nga shokët e tij frëngjishtfolës Pierre-Emerick Aubameyang, të cilin e takoi atëherë në Dortmund.

Tani ju jeni të vetëdijshëm për hapat e kujt po ndjek.
Tani ju jeni të vetëdijshëm për hapat e kujt po ndjek.

Fakte të pathëna rreth Youssoufa Moukoko:

Për të përfunduar këtë pjesë tërheqëse të biografisë së Koko, këtu janë fakte pak të njohura ose të pathëna për të.

Fakt #1 - Paga dhe fitimi për sekonda:

A jeni në dijeni?… Nga vjen familja e tij (Kamerun) qytetari mesatar do të duhet të punojë për 29 vjet dhe 8 muaj për të bërë pagat vjetore të Moukoko (nëntor 2020) në Dortmund.

BANESORE / FITIMIFitimet në Euro (€)
Në vit€ 250,000
Per Muajit € 20,833
Në javë€ 4,800
Në ditë € 686
Në orë€ 29
Për Minuta€ 0.48
Për sekonda€ 0.008

Që kur keni filluar të shikoni Youssoufa MoukokoBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakt #2 - Viktima e racizmit:

Shpesh, tifozët kundërshtarë zhgënjehen me mënyrën se si ai shënon shumë gola kundër tyre. Në një ndeshje të të rinjve nën 19 vjeç kundër Schalke, tifozët hodhën brohoritje raciste të gjitha në emër të demoralizimit të të riut. Fatmirësisht, Moukoko u përgjigj duke shënuar një hat-trick i cili i mbylli gojën, dhe Schalke kërkoi falje pas ndeshjes.

Fakt #3 - Feja e Youssoufa Moukoko:

Na mundon imagjinata se si dikush prindërit e të cilit mbajnë emra të krishterë praktikojnë Islamin. Ndoshta nuk ka asnjë arsye për befasi pasi emri i tij i parë Youssoufa është një variant i Yusuf, apo jo?

Fakt #4 - Vlerësimet e FIFA 2020:

FIFA ende nuk e vlerëson zyrtarisht Youssoufa Moukoko. Ajo që ai ka është një vlerësim i personalizuar prej 72 pikësh dhe gjeje çfarë?… vlerësimi i tij i mundshëm prej 92 është dy pikë më lart Të Samuel Etoo-s vlerësimi më i lartë i FIFA-s. Shpresojmë që FIFA të ruajë potencialin dhe të rrisë gjithsej atë që shumë e konsiderojnë të përshtatshme për djalin e parakohshëm.

Ne besojmë se ka ditë më të mira përpara. Po ti
Ne besojmë se ka ditë më të mira përpara. Po ti

Në përfundim:

Faleminderit për leximin e kësaj pjese në biografinë dhe historinë e fëmijërisë së Youssoufa Moukoko. Shpresojmë se ju ka frymëzuar të besoni se madhështia nuk është specifike për moshën, ashtu siç e ka provuar edhe forma e Moukoko. E vërteta është, njerëzit pëlqejnë legjendën Këngë Rigobert do të ishte i lumtur që ai të luante për Luanët e pathyeshëm - dhe të jetonte ëndrrat e tij kombëtare nga ku e la.

Për më tepër, na mbetet që tani të përgëzojmë prindërit e Youssoufa Moukoko për jo vetëm mbrojtjen e tij kundër kritikëve të moshës dhe nxitjen e tij për të dalë më mirë. Mbrojtja e moshës së tij është normale, por duke iu përgjigjur racizmit me hat-trik tregon se ai është një futbollist pa kuptim.

Në burgjet e shpëtimit, ne krenohemi me shpërndarjen e historive të fëmijërisë dhe fakteve të biografisë me saktësi dhe drejtësi. Nëse vëreni ndonjë gjë që nuk duket si duhet, bëni mirë të na kontaktoni. Përndryshe, na tregoni se çfarë mendoni për të në pjesën e komenteve. Tabela jonë Wiki do t'ju ndihmojë të merrni një përmbledhje të Bio të Youssoufa Moukoko.

Kërkimet e biografisëTë dhënat Wiki
Emrat e Plotë:Youssoufa Moukoko.
pseudonimi:"Koko".
Mosha:16 vjet.
Data e lindjes:Dita e 20-të Nëntorit 2004
Vendi i lindjes:Yaoundé, kryeqyteti i Kamerunit.
Lartësia në këmbë:5 këmbë, 9 inç.
Lartësia në Cm:179 Cm.
Pozicioni i luajtur:Përpara
prindërit:Marie (nëna), Joseph (babai).
Vëllezërit e motrat:Borel (vëllai i madh).
E dashura:Zero
Zodiaku: Akrepi.
Hobbies:Hipur në varka me shpejtësi, not, duke kaluar kohë cilësore me familjet dhe miqtë.
Te ardhura neto:500 mijë euro

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet