Historia e Fëmijërisë Antony Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Historia e Fëmijërisë Antony Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Biografia jonë Antony ju tregon Fakte rreth Historisë së Fëmijërisë së tij, Jeta e hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Rosilene Xavier), Fëmija (Lorenzo), Jeta Personale, Stili i Jetës dhe Netoja e Vlefshme.

Me pak fjalë, ne paraqesim historinë e plotë të një shpejtësi - të etiketuar si një nga dribluesit më të mirë në Futboll. Versioni i Lifebogger i Historisë së Antony Matheus dos Santos fillon që nga ditët e tij të hershme. Ne pastaj vazhdojmë kur braziliani u bë me famë në Evropë.

LEXO
Sebastien Haller Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë mbi natyrën tërheqëse të Biografisë së Antonit, ja jeta e tij e hershme dhe galeria e ngritjes. Do të pajtohesh me mua që galeria më poshtë përmbledh historinë e tij të jetës.

Biografia e Antonit. Vini re jetën e tij të hershme dhe historinë e suksesit
Biografia e Antony Futbollistit. Vini re jetën e tij të hershme dhe historinë e suksesit. 

Po, të gjithë e dinë se ai është një nga krahët më emocionues (i lindur në vitin 2000) që ka dalë nga Brazili.

E shihni këtë djalë… ai shkëlqen kur bëhet fjalë për përshpejtimin, shpejtësinë e pranverës, shkathtësinë, ekuilibrin, driblimet dhe kontrollin e topit. Në fakt, kjo e certifikon atë një krah të sotëm modern.

LEXO
Eder Militao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pavarësisht nga shumë vlerësime që i atribuohen emrit të tij, Lifebogger kupton, se vetëm disa e njohin biografinë e Antony. Ne e kemi përgatitur atë, për dashurinë e Brazilit dhe Futbollit. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë Antony:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin Tony dhe emrat e tij të plotë janë Antony Matheus dos Santos.

Futbollisti profesionist brazilian lindi në 24th ditën e shkurtit 2000 nga nëna e tij, Cremilda Prudencio dhe babai i tij, Z. dos Santos, në komunën e Osasco, në S Stateo Paulo State, Brazil.

LEXO
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Antony Matheus dos Santos erdhi në botë si fëmija i fundit i lindur, nga tre fëmijët (ai vetë, një vëlla dhe një motër) i lindur nga bashkësia martesore midis prindërve të tij. Ja, babai dhe mamaja e tij.

Këta janë prindërit e Antonit. E keni vënë re që duket si mamaja e tij? Babai i Antonit po duket i mprehtë.
Këta janë prindërit e Antonit. E keni vënë re që duket si mamaja e tij? Babai i Antonit po duket i mprehtë.

Duke u rritur:

Starlet braziliane e futbollit kaloi pjesën më të madhe të fëmijërisë së tij me vëllezërit e motrat dhe prindërit e tij më të vjetër. Emerson Santos është emri i vëllait të madh të Antony ndërsa emri i motrës së tij më të madhe po hetohet në kohën e shkrimit të Biografisë së tij.

LEXO
Frenkie de Jong Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Me të vërtetë, kur të shikoni foton e ditëve të para të Antonit, do të bini dakord me mua për thënien; Kjo fëmijët më të vegjël në familje janë zakonisht magjepsës. Ky është një rast i qartë i Z. i pashëm. Ne e paraqesim brazilianin këtu me familjen e tij - në një kohë ai ishte djalë.

Antoni po rritet ditët. Ata e bënë këtë foto pasi ai, Cremilda (nëna e tij) Emerson dhe motra e tij sapo ishin kthyer nga shikimi i një ndeshje futbolli.
Antoni po rritet ditë. Ata e bënë këtë foto pasi ai, Cremilda (nëna e tij), Emerson dhe motra e tij sapo ishin kthyer nga shikimi i një ndeshje futbolli.

Si fëmija më i vogël i prindërve të tij, Antoni shpesh kujdesej por kurrë nuk u prish. Në fillim, ai kurrë nuk ndjeu presion familjar si Emerson Santos, vëllai i tij i madh. Antoni ishte më i vrullshëm, gjithmonë shtrihej për të provuar përvoja të reja sesa vëllezërit e motrat e tij.

LEXO
Jan Vertonghen Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

E vërteta është, nuk kishte asnjë shqetësim për të që të përmbushte pritjet e mëdha të prindërve të tij dhe kjo është arsyeja pse babai dhe nëna e tij u hodhën nëpër rrathë për të kënaqur dëshirën e tij të vetme të jetës - domethënë Futbollin.

Historia e familjes Antony:

Gjëja e parë e para, familja e tij nuk është tip super i pasur, por ai që jetoi dhe doli i qetë si qytetarë mesatarë brazilianë. Antony dos Santos vjen nga një prejardhje e përulur familjare e klasës së mesme.

LEXO
Matheus Cunha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Familja e futbollistit drejtohet nga një super baba (Z. dos Santos). Ky njeri e di se sa e rëndësishme është që anëtarët e familjes së tij të kenë atë ndjenjë afeksioni dhe afërsie.

Duke gjykuar nga ajo që shihni më poshtë, ju jeni dakord me mua - që futbollisti vjen nga një shtëpi e mirë. Ai gjithashtu ka një familje të mirë.

Anëtarët e familjes së Antonit. Çfarë shtëpie e bekuar.
Anëtarët e familjes së Antonit. Çfarë shtëpie e bekuar.

Familja e Antonit përbëhet nga prindër të klasës punëtore, të cilët kanë arsim të mirë financiar dhe nuk kanë qenë kurrë pa para. Të gjithë njëri prej tyre është me pamje të mirë dhe ata kanë marrë një ndjenjë drejtimi në jetë - që nga dita e parë.

LEXO
Fred Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Origjina e familjes Antony:

Gjyshërit dhe stërgjyshërit e futbollistit brazilian erdhën nga Portugalia për t'u vendosur në Brazil. Për këtë arsye, mund të themi se Antoni i ka rrënjët e tij familjare në vendin e Evropës Jugore.

Në rast se nuk e dini, emrat e futbollistit (Antony Matheus dos Santos) përdor zakonet e emërtimit Portugez. Emri i tij i parë ose amëror i familjes është Matheus ndërsa emri i tij i dytë ose i babait është dos Santos.

LEXO
Gabriel Magalhaes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Kjo hartë shpjegon origjinën e Familjes së Antonit.
Kjo hartë shpjegon origjinën e Familjes së Antonit.

Nga vjen Antony, komuna e Osasco, është e vendosur në San Paulo të Madhe dhe renditet e 5-ta për nga popullsia midis komunave të São Paulo.

Edukimi Antony:

Ashtu si vëllai i tij i madh (Emerson), i riu (kur erdhi koha) kaloi arsimin bazë. Në fillim, prindërit e Antonit i gjetën një shkollë që i përshtatet llojit të tij të futbollit - ku ai kishte fëmijërinë e tij të hershme dhe arsimin fillor.

LEXO
Hakim Ziych Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në shkollën e tij, Antony zhvilloi natyrshëm një IQ futbolli të ndjekur nga pjekuria mendore. Midis moshës pesë deri në nëntë, të gjithë e shikonin atë si një nga fëmijët më të mirë të futbollit në qytetin e Sao Paulo.

Pasi e kishte arritur atë në jetë, braziliani dikur gjeti kohë për të bërë një vizitë në shkollën e tij. Kthimi në shkollën ku ai kaloi fëmijërinë e tij, u rrit, luajti dhe mësoi ishte me të vërtetë një përvojë e paharrueshme.

LEXO
Nwankwo Kanu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Antoni bën një vizitë në shkollën që ai ndoqi si fëmijë.
Antoni bën një vizitë në shkollën që ai ndoqi si fëmijë.

Ndërsa ishte atje, ai falënderoi çdo mësues, punonjës dhe miq - veçanërisht ata që ishin pjesë e historisë së tij të suksesit. Antoni gjithashtu kishte një bashkëveprim me fëmijët. Ai u shpjegoi atyre konceptin e Dreamndërrimit dhe të besuarit.

Historia e Futbollit Antony:

Duke iu afruar viteve të tij të adoleshencës, një provë e suksesshme me të rinjtë e S Paulo Paulo e pa të riun duke filluar atë që ai e quajti një udhëtim të madh futbolli. Në moshën 10 vjeç, Antony u bashkua me akademinë e São Paulo.

LEXO
Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë

Që nga dita kur u regjistrua, gjithçka që braziliani bëri (ditë e natë) po ëndërronte të shihte veten duke u bërë një futbollist profesionist. Antony është paraqitur më poshtë me një nga trajnerët e tij të hershëm.

Një nga fotot e hershme të Antonit - gjatë kohës së tij me akademinë e Sao Paulo.
Një nga fotot e hershme të Antonit - gjatë kohës së tij me akademinë e Sao Paulo.

Disa vjet më vonë, gjatë viteve të hershme të adoleshencës, Antony filloi të bënte një përshtypje të madhe në performancën e tij. Kjo e pa brazilianin jo vetëm që lëvizte nëpër nivelet e moshave, por fitoi medalje ndërsa e bënte atë.

LEXO
Matthijs de Ligt Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Djali i futbollit filloi të fitonte medalje në fillim të karrierës së tij.
Djali i futbollit filloi të fitonte medalje në fillim të karrierës së tij.

Një nga arritjet më të mëdha të karrierës së të rinjve Antony ishte të ndihmonte ekipin e tij ekipin e tij të Sao Paulo të fitonte J League World Challenge. Ky është një turne bienal i futbollit në Japoni i përbërë nga dy klube nga J1 League dhe ekipe ndërkombëtare jashtë Japonisë.

Pas fitores së tij, ylli në rritje - më 26 shtator 2018 - arriti një moment historik në karrierë.

Për gëzimin e prindërve dhe familjarëve të Antonit, nënshkrimi i një kontrate profesionale ndodhi atë ditë të bekuar. Vini re kohën kur futbollisti sapo realizoi ëndrrën e tij më të madhe të fëmijërisë.

LEXO
Lucas Moura Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Antony - Rruga drejt famës:

Për anësorin me rritje të shpejtë, të bësh një futbollist profesionist është një gjë. Një tjetër gjë është të vendosë qëllimet e tij të mëdha në karrierë, të cilat nuk ishin asgjë tjetër përveç ndihmës në São Paulo Futebol Clube të fitonte trofe.

Duke e bërë atë, braziliani besoi se do të kishte mundësinë për t'u parë nga skautët kryesorë evropianë. Në fakt, pothuajse çdo futbollist profesionist në vend ëndërron për këtë - domethënë lëviz ndonjë nga klubet më të larta të Evropës.

LEXO
Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Puna e palodhshme dhe qëndrueshmëria ndoqën dhe falë kësaj, anësori i shpejtë mori një 2019 intensiv dhe të paharrueshëm. Ai jo vetëm fitoi tituj, por gjithashtu realizoi ëndrrën për t'u bërë një baba.

Atë vit 2019, emri i Antonit filloi të binte në zile në futbollin brazilian. Si shpërblim për suksesin e tij të rinisë, ylli në rritje u ftua të bashkohej me ekipin e futbollit të vendit të tij nën 23 vjeç.

LEXO
Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Antoni përkrah Matheus Cunha ishin ndër yjet kombëtarë që morën pjesë dhe fituan turneun Maurice Revello. Ky është një turne futbolli që tradicionalisht përmban lojtarë të të rinjve të ekipit kombëtar U-17 deri U-23.

Siç paraqitet në videon më poshtë, Golat që Antony shënoi për Brazilin U23 me të vërtetë justifikon zhurmën e madhe rreth tij. Shpjegon pse ai patjetër do të ishte i suksesshëm me ekipin kombëtar të të moshuarve.

LEXO
Carlos Vinicius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Tricolor Paulista Historia e Suksesit:

Pika e kthesës në karrierën e tij të moshuar në S senioro Paulo erdhi kur ai skuadër nënshkroi një nga futbollistët më të dekoruar të Brazilit - personin e Dani Alves.

Pasi u mirëprit përsëri në atdheun e tij (Brazil), futbollisti legjendar u tha shokëve të tij të skuadrës dhe tifozëve fjalët e mëposhtme;

“Asnjëherë mos ndaloni së besuari në ëndrrat tuaja sepse është e mundur t’i arrini ato.
Tani, pasi të keni shkuar nëpër botë, është një tronditje të marrësh këtë mantel këtu dhe momenti ka ardhur. ”

Si artikuluesi kryesor dhe kapiteni i ekipit, Dani Alves punoi mirë me Antony, duke e ndihmuar atë për të arritur qëllimet e tij të përcaktuara. Kjo punë ekipore nuk erdhi pa një trofe dhe më e rëndësishmja, duke u njohur nga skautët evropianë.

LEXO
Davinson Sanchez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Dani Alves, figura qesharake e babait e motivoi Antonin për të arritur sukses.
Dani Alves, figura qesharake e babait e motivoi Antonin për të arritur sukses.

Biografia e Antony - Historia e ngritjes në famë:

Mjerisht, viti 2020 shënoi rritjen e COVID-19. Nga ana tjetër, ai shënoi gjithashtu fillimin e një kapitulli të ri në jetën e Antonit. Atë vit, ai i dha një lamtumirë emocionale Sao Paulo - klubit të rinisë së tij. Shikoni videon më poshtë.

Pikërisht në ditën e 23-të shkurtit 2020, gëzimi i familjes së Antonit nuk njihte kufij pasi Xhevahiri i tyre i fundit mori thirrjen e tij të parashikuar evropiane. Sipas BBC-së, Ajax nënshkruan anësorin e Brazilit U23 Antony Matheus dos Santos për një shumë të mirë 13 milion £ nga Sao Paulo

LEXO
Histori të Fëmijërisë së Arkadiusz Milik Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pas prezumimit të detyrave të futbollit në vitin 2020 pas vërshimit të COVID-19, ai nuk humbi kohë në mbrojtjen e hypeve rreth emrit të tij.

Më 13 shtator 2020, Antony filloi të shënonte për Ajax (në debutimin e tij), një arritje që e bëri atë një anëtar të rëndësishëm të skuadrës.

Në kohën e krijimit të Biografisë së tij, vendasit në Sao Paulo së bashku me vëllain e tij nga një nënë tjetër, David Neres sapo ka ndihmuar AFC Ajax të fitojë Kupën KNVB.

LEXO
Ederson Moraes Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ky është një konkurs i madh në Hollandë i organizuar nga Shoqata Mbretërore Hollandeze e Futbollit.

Duke gjykuar nga pikat e forta të ndryshme të Antonit (pasimi, mbajtja e topit, përfundimi, driblimi dhe marrja e gjuajtjeve të gjata), është e qartë që braziliani do të shkonte në vende të ndryshme.

Me të vërtetë, është vetëm çështje kohe para se ai të gjykohet nga disa nga klubet më të larta të nivelit të Evropës. Pjesa tjetër e Biografisë së Antonit, siç thotë gjithmonë Lifebogger, nuk është histori.

LEXO
Historia e fëmijërisë Alex Sandro Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kush është Rosilene Silva?

Ajo është gruaja e Antonit - një grua e bukur që ka një arsye të zbatueshme për të ndjekur qëllimet e saj të jetës. Rosilene Silva krenohet me veten si ai person, një paketë e plotë që ka siguruar komoditetin e nevojshëm që e ka bërë Antonin të vendoset mirë në Evropë.

Kjo është Rosilene Silva. Gruaja në jetën e Antonit.
Kjo është Rosilene Silva. Gruaja në jetën e Antonit.

Të jesh në gjendje të gjesh dikë të llojit tënd, një person me të cilin klikon kaq natyrshëm është ndjenja më e madhe ndonjëherë. Ky është rasti i Antony Matheus dos Santos dhe gruas së tij, Rosilene Silva.

LEXO
Nwankwo Kanu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Futbollisti nuk e takoi të dashurin e tij në Holandë. Përkundrazi, të dy Antony dhe Rosilene kanë qenë së bashku që nga ditët e tij të hershme të karrierës në Brazil.

Rosilene Silva dhe Antony dos Santos duken shumë të përputhshme. Ata kanë qenë të destinuar për njëri-tjetrin që nga dita e parë.
Rosilene Silva dhe Antony dos Santos duken shumë të përputhshme. Ata kanë qenë të destinuar për njëri-tjetrin që nga dita e parë.

Nuk ka asnjë gjurmë të provave që Antony dhe Rosilene janë martuar. Një gjë është megjithatë e sigurt. Familjet e tyre e kanë pranuar bashkësinë e tyre. Çifti në fillim vendosën të kishin një fëmijë.

Lorenzo dos Santos:

Pikërisht në ditën e 8-të nëntorit 2019, Antony dhe Rosilene mirëpritën frutin e tyre të parë - një djalë që ata e quajtën Lorenzo. Të kesh një fëmijë është gjëja më e mahnitshme për prindërit e rinj. Ishte një gëzim i madh si për Antonin ashtu edhe për Rosilene që mbajti Lorenzo për herë të parë. 

LEXO
Carlos Vinicius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Antony dhe Rosilene e mirëpritën Lorenzo në 2019. Çfarë ndjesie! Mbajtja dhe shikimi i fëmijës tuaj për herë të parë.
Antony dhe Rosilene e mirëpritën Lorenzo në 2019. Çfarë ndjesie! Mbajtja dhe shikimi i fëmijës tuaj për herë të parë.

Për Antonin, koha cilësore është thelbësore për sa i përket marrëdhënies babë-bir. Anësori është tipi që vendos kalimin e kohës me Lorenzo në krye të listës së tij për të bërë.

Baballarë të suksesshëm dhe miqësorë ka të ngjarë të kenë bijtë e tyre në gjurmët e tyre. Për këtë arsye, Lifebogger është i mendimit se djali i Antony (Lorenzo) ka të ngjarë të bëhet një futbollist - si babai i tij. Imagjinoni se ai luan së bashku me babanë e tij kur ai është 39 vjeç.

LEXO
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Si futbollist, të kesh një djalë kur je 19 vjeç është thjesht e mahnitshme. Me siguri djali i Antony ka të ngjarë të jetë një futbollist.
Si futbollist, të kesh një djalë kur je 19 vjeç është thjesht e mahnitshme. Me siguri djali i Antony ka të ngjarë të jetë një futbollist.

Jeta personale:

Antony është më intuitiv pothuajse më shumë se çdo futbollist i moshës së tij. Ai është dikush që zotëron aftësinë për të vendosur qëllime realiste si për jetën e tij personale ashtu edhe për karrierën. Antoni është shumë fetar dhe besimet e tij shpirtërore i kanë kontribuar përulësisë dhe butësisë së tij.

Rutina e stërvitjes:

Siç thuhet gjithmonë, sekreti i së ardhmes së dikujt fshihet në rutinën e tyre të përditshme. Rutina e stërvitjes së Antonit na zbulon sekretimin e armës së tij më të madhe - e cila është SPEED. Shikojeni më poshtë.

LEXO
Matthijs de Ligt Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Stili i jetesës së Antony:

Mënyra se si braziliani jeton jetën e tij dhe shpenzon paratë e tij përqendrohet në një gjë - familjen e tij të bukur. Antony, gruaja e tij (Rosilene) dhe djali (Lorenzo) janë adhurues të mëdhenj të pushimeve bregdetare. Këtu është prova e treshes që shijon erëzimin e diellit përvëlues.

Stili i jetesës së Antony - SQARUAR!
Stili i jetesës së Antony - SQARUAR!

Antony, gruaja e tij, Rosilene, një pushim përrallor ujor nuk mund të jetë i plotë pa shijuar një jet ski. Të dy dashamirët janë fotografuar në ujërat prestigjiozë të Plazhit Indaiá (të vendosura në Sao Paulo) duke shijuar të drejtën e dhënë nga Zoti.

LEXO
Eder Militao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Makina e Antony:

Gjithçka që dimë për brazilianin përqendrohet te familja dhe kujdeset më pak për aktin e shfaqjes së një stili jetese ekzotike. Nuk ka diçka të tillë si të shfaqni para fansave pallatet e tij të mëdha (shtëpitë) dhe gjëra të tjera Neymar bën.

Ne e morëm vesh se Antony zotëron atë që duket si një Mercedes-Benz C-Class - midis makinave të tij. Këtë e gjetëm pasi pamë Rosilene dhe Lorenzo që ktheheshin në shtëpi nga Johan Cruijff ArenA.

LEXO
Hakim Ziych Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Makina e Antonit - paketuar pranë gruas së tij (Rosilene) dhe djalit (Lorenzo).
Makina e Antonit - parkuar vetëm pranë gruas së tij (Rosilene) dhe djalit (Lorenzo).

Jeta familjare Antony:

Kur të mendoni për një familje fisnike braziliane me prindër të përulur që kanë sakrifikuar kaq shumë për të prodhuar një futbollist, atëherë mos kërkoni më shumë se ajo e dos Santos. Në një shkallë kufitare, kjo është kush dhe çfarë familje është / do të thotë për brazilianin.

Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë më shumë rreth babait, nënës dhe motrave të motrave të Antonit. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë. 

LEXO
Fred Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth babait të Antonit:

Kur e quani babin tuaj "Guy", kjo tregon miqësi të pakapërcyeshme. Z. dos Santos është pasqyra e djalit të tij - një njeri i cili ishte i dobishëm në bërjen e realitetit të karrierës profesionale të Antonit.

Një gjë e rëndësishme që mund të mos e dini për babanë e Antonit është fakti që ai dikur ishte një duhanpirës zinxhir. Në kohën kur djali i tij vendosi këtë foto përmes Instagramit të tij, ai i bëri fansat të kuptonin se babai i tij pinte duhan për 38 vjet dhe ishte aq i guximshëm sa të linte këtë varësi - në 2014.

LEXO
Ederson Moraes Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Antoni dhe babai i tij duke festuar Ditën Kombëtare Kundër Duhanit.
Antoni dhe babai i tij duke festuar Ditën Kombëtare Kundër Duhanit.

Pa dyshim, historia e lënies së cigareve të Z. dos Santos është një mësim për baballarët dhe të rinjtë e varur që ende e kanë të vështirë të ndalojnë varësinë nga pirja e duhanit. Sipas djalit të tij të futbollit;

Mundeni edhe ju! Marrja e një vendimi për të ndaluar pirjen e duhanit është e juaja dhe mund të fillojë tani! 

Rreth Nënës së Antonit:

Cremilda Prudencio është super gruaja që lindi anësorin brazilian. Ajo është gjithmonë në thirrjen e Antonit dhe telefonon sa herë që ai ka nevojë për të për këshilla.

LEXO
Sebastien Haller Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Cremilda Prudencio është një shembull i përsosur i një nëne të mirë.
Cremilda Prudencio është një shembull i përsosur i një nëne të mirë.

Rreth Vëllait të Antonit:

Gjëja e parë që vërehet në lidhje me Emerson Santos është fakti që ai mori pas pamjes së nënës së tij në fytyrë. Djali i pashëm dhe shumë i gjallë djali dhe fëmija i parë i familjes. 

Ky është Emerson Santos. Vëllai i madh i Antonit. Ai është një djalë i gjallë.
Ky është Emerson Santos. Vëllai i madh i Antonit. Ai është një djalë i gjallë.

Edhe pse nuk është një futbollist, Emerson Santos është një model për vëllain e tij të vogël. Së bashku me babanë e tij, ai dhe Junior Pedroso (një agjent futbolli) menaxhojnë karrierën e Antony.

LEXO
Davinson Sanchez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Loveshtë bukur të shohësh të vëzhgosh fëmijë meshkuj të familjes Santos (Emerson, Antony dhe Lorenzo) duke kaluar kohë së bashku. Të shfaqësh një kulturë të bashkimit familjar është një nga sekretet e pakta të suksesit të tyre.

Djemtë dhe nipi i Familjes dos Santos - duke kaluar një kohë argëtuese.
Djemtë dhe nipi i Familjes dos Santos - duke kaluar një kohë argëtuese.

Rreth Motrës së Antonit:

Padyshim, ajo është vajza e vetme e familjes. Ne e njohëm atë saktësisht rreth 30 janarit 2019 - kur Antony ngarkoi foton e familjes me diçiturën;

LEXO
Gabriel Magalhaes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Duke gjykuar nga pamja e mamasë së tij, nuk habitemi që Antoni do të ishte një motër e bukur.
Duke gjykuar nga pamja e mamasë së tij, nuk habitemi që Antoni do të ishte një motër e bukur.

Baza ime, kampionët e mi !! Faleminderoj familjen time që ka qenë gjithmonë pranë meje… jam se jam për ta !!!

Duket se motra e Antonit, ndryshe nga Emerson, ka bërë një përpjekje të ndërgjegjshme për të mos e bërë veten publike të saj. Ekipi ynë është ende në kërkim për të zbuluar emrin e saj dhe ne do ta zbulojmë atë sa më shpejt që ta zbulojmë.

Fakte të Antonit:

Duke përfunduar Biografinë e anësorit brazilian, ne do të përdorim pjesën përfundimtare për të zbuluar më shumë të vërteta rreth tij. Pa humbur shumë kohë, më lejoni të filloj.

LEXO
Jan Vertonghen Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Fakti # 1 - Driblimi 360 gradë:

Shumë futbollistë brazilianë krenohen me driblimet, aftësitë mahnitëse dhe truket me top. Si Legjenda Ronaldinho, Antony ka aftësitë e tij nënshkruese - një të cilën ne e quajmë Dribble 360 ​​Gradë. Shikojeni më poshtë;

Fakti # 2 - Krahasimi i pagës Ajax të Antony me qytetarin mesatar brazilian:

BANESORE / FITIMIFitimet në Euro (€)
Në vit:€ 885,360
Për muaj:€ 73,780
Në javë:€ 17,000
Në ditë:€ 2,428
Në orë:€ 101
Për Minutë:€ 1.6
Për sekondë:€ 0.03
LEXO
Frenkie de Jong Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Që kur keni filluar shikimin Bio e Antony, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Nga vjen, mesatarisht braziliani që fiton 373.25 euro në muaj do të duhej 46 vjet për të bërë pagën javore të Antony me Ajax.

Fakti # 3 - Feja e Antonit:

Deri sa e dimë, vendasit në Sao Paulo janë ndër futbollistët më të devotshëm të krishterë të brezit të tij. Në atë kohë dhe madje deri më sot, Antoni nuk ka asnjë problem në shfaqjen e besimit të tij hapur. Prindërit e tij e kishin katolikë dhe ai u bashkua me rreth 123 milion brazilianë në konfesionin e fesë.

LEXO
Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 4 - Potenciali i madh i FIFA-s:

Profili i FIFA i Antony është thjesht mahnitës. Siç vërehet më poshtë, ai nuk ka vetëm shpejtësi, por shumë nxitim dhe shkathtësi.

Më interesant, Antony është ndër shumë pak yje të moshës së tij me vlerësimin më të lartë të mundshëm. Nuk është çudi, ai është mes 21 lojtarët më të mirë të FIFA-s.

Pavarësisht nëse jeni një fillestar ose veteran i Mënyrës së Karrierës, kjo mund t'ju kënaqë të dini se sa Antony do të rritet në vitet që vijnë. Për këtë arsye, ne vendosëm të paraqisnim rezultatin e testit të tij të rritjes.

LEXO
Historia e fëmijërisë Alex Sandro Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përmbledhje e biografisë:

Duke kërkuar për një mënyrë të thjeshtë për të marrë informacion në lidhje me profilin e Antony, përdorni mirësinë tabelën Wiki më poshtë. Ai përmbledh kujtimet e brazilianit. 

PYETJET E WIKIPIORGJIGJET E BIOGRAFIS
Emrat e Plotë:Antony Matheus dos Santos
Të dhënat e lindjes:Dita e 24-të shkurt 2000
Vendi i lindjes:Osasco, Brazil
moshë21 vjeç dhe 3 muajsh.
Kombësia:Brazil
prindërit:Znj. Cremilda Prudencio (Nëna), Z. dos Santos (Babai)
Vëllezërit e motrat:Emerson dos Santos (vëllai i madh i Antony) dhe një motër që emri është i njohur.
gruaja:Rosilene Silva
Fëmija:Lorenzo dos Santos
Origjina Familjare:komuna e Osasco, Sao Paulo, Brazil.
Feja:Krishterimi
Shenja e Zodiakut:Peshqit
Pozicioni i luajtur:krah
Gjatesia:174 metra OSE (5 këmbët 9 inç)
Agjenti:Menaxhimi i Karrierës 4Com
Vlera neto (2021):1.5 milion Euro
LEXO
Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përfundim:

Biografia e Antonit u kujton futbollistëve profesionistë që aspirojnë rëndësinë e vërtetë të përulësisë ndërsa kanë vendosmëri për të arritur qëllimet tona të jetës. 

Starlet braziliane ka edukimin e tij nga një familje shumë e përulur. Me të vërtetë, na takon të përgëzojmë prindërit e tij - Cremilda Prudencio (nëna) dhe Z. dos Santos (babai) për një punë të bërë mirë. Motra e madhe dhe vëllai (Emerson) gjithashtu luajtën një rol në edukimin e fëmijës së fundit të familjes.

LEXO
Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë

Falë një jete të planifikuar mirë, Antony është një ndër futbollistët e paktë (si Phil Foden) i cili ka fituar një djalë (Lorenzo) në moshën 20 vjeç ose më poshtë. Imagjinoni të bëheni një futbollist në moshën 18 vjeç kur babai i tij është 38 vjeç. Kjo nënkupton që Lorenzo mund të shfaqet së bashku me babanë e tij në të ardhmen.

Gruaja e Antony, Rosilene Silva është një grua e veçantë me atë angazhim shtesë për të siguruar që burri i saj të marrë të gjithë mbështetjen emocionale të kërkuar që ai të ketë sukses në karrierën e tij. Së bashku, çifti përbëjnë një nga familjet më të reja të futbollit të suksesshëm në Brazil.

LEXO
Lucas Moura Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Faleminderit që ushtruat durim me ne në kërkimin tonë të përditshëm për të siguruar Tregime të Fëmijërisë dhe Biografi të Futbollistëve Brazilian. Lifebogger siguron drejtësinë dhe saktësinë e përmbajtjes së saj. Ju lutemi na kontaktoni përmes kontaktit kur vëreni ndonjë gabim në përpilimin tonë.

E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, me mirësi na tregoni për perceptimin tuaj të këtij artikulli në Antoni's Bio. Çfarë mendoni për futbollistin dhe shkrimet e Biografisë?

LEXO
Histori të Fëmijërisë së Arkadiusz Milik Plus Faktet e Biografisë së Untold
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet