Perr Schuurs Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Perr Schuurs Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Perr Schuurs ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta personale.

Për t'i mbajtur gjërat të qarta, ne kemi këtu - një ndarje të Historisë së tij të Jetës, nga ditët e tij të hershme deri kur u bë i famshëm.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij për të rritur - një përmbledhje e përsosur e Perr Schuurs Bio.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dennis Bergkamp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ndoshta e keni dëgjuar për herë të parë emrin e tij në atë kohë Liverpool filloi të vëzhgonte mbrojtësin e Ajax për të mbushur këpucët e të plagosurve Virgil van Dijk - (gjatë fillimit të sezonit 2020/2021 EPL). Por mbase nuk e keni lexuar historinë e tij të jetës. Tani, pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Perr Schuurs Historia e Fëmijërisë:

Për Biografia Starters, ai mban pseudonimin 'The New Virgil van Dijk'. Perr Schuurs lindi në ditën e 26-të nëntorit 1999 nga babai i tij, Lambert Schuurs dhe nëna, Monique Schuurs në qytetin e vogël të Nieuwstadt, Hollandë.

Futbollisti holandez është djali i vetëm nga tre fëmijët (një djalë dhe dy vajza) të lindur nga prindërit e tij. Monique, mamaja e tij, duket se është në fund të të 40-ave, ndërsa Lambert, babai i tij, në të 50-at.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ki-Jana Hoever Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vitet e rritjes:

Perr Schuurs kaloi fëmijërinë e tij në fshatin e tij të lindjes Nieuwstadt, së bashku me dy motrat e tij - Demi dhe Fleau.

Si një fëmijë i lindur së fundmi ose foshnjë e familjes së tij, Perr u rrit duke parë çdo anëtar të pjellës së tij që jetonte një mënyrë jetese të shëndetshme, një që bën të mundur përfshirjen sportive. Një mënyrë jetese e tillë ishte shenja më e hershme që ndezi fatin e tij.

Historia e familjes Perr Schuurs:

Sa familje e shkëlqyeshme vjen nga kthimi i Qendrës! Ashtu si E Eden Hazard familje, të gjithë në familjen e Perr kanë një histori ose përfshihen me një sport të lartë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ryan Gravenberch Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Babai i tij (Lambert), në radhë të parë, është një legjendë e hendbollit dhe dikur një vrapim në distancë ultra të gjatë. Nëna e tij Monique ishte gjithashtu në sport - Maze.

Lambert dhe gruaja e tij Monique kurrë nuk i detyruan profesionet e tyre te fëmijët e tyre. Ata i lejuan Fleau, Demi dhe Perr të përqafonin sportin e zgjedhur prej tyre.

Ndërsa Perr zgjodhi futbollin, motra e tij e madhe Demi shkoi në Tenis. E fundit, por jo më pak e rëndësishmja (Fleau Schuurs) mori profesionin e babait të saj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Antony Plus Fakte të patreguara të Biografisë
Çfarë familje sportive. Demi (majtas) luan Tenis, Perr (mes) luan futboll dhe Fleau (djathtas) luan hendboll.
Çfarë familje sportive. Demi (majtas) është në Tenis, Perr (mes) është futboll dhe Fleau (djathtas) bën hendboll.

Origjina Familjare Perr Schuurs:

Qendra kthehet nga Nieuwstadt, një qytet i vogël me më pak se 3088 njerëz. Në këtë fshat, familjet i referohen vetes si një familje e gjerë.

Interesante është fakti se nga vjen familja e Perr Schuurs (Nieuwstadt) shërben si një vendkalim kufitar midis Hollandës dhe lindjes së Gjermanisë.

Historia e Futbollit Perr Schuurs - Zbulimi i Karrierës:

Në fillim, kryefamiljari (Lambert Schuurs) shpiku një plan që do të çonte që fëmijët e tij të vazhdonin të jetonin në ëndrrat e familjes kur ai dhe gruaja e tij (Monique) të tërhiqeshin nga sportet.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Të dielën Oliseh Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Një ditë të bekuar, Lambert e çoi Perrin dhe motrat e tij (kur ishin shumë të vegjël) në një sallë sporti në Sittard, një qytet në Hollandë.

Perr ishte dy vjeç - Lambert kujtoi. Ai mezi ecte por dinte të merrej me topin. Ai zhvilloi natyrshëm talentin e sportit.

Në fakt, zbulimi i talenteve nuk i ndodhi vetëm Perrit. Në fushë, Fleau u takua me fatin pasi ajo (ai moment i bekuar) ra në dashuri me hendbollin dhe ra dakord të ndiqte hapat e babait të saj - të bëhej një lojtar hendbolli. Demi përqafoi edhe Tenisin.

Ndërsa Peer i vogël u rrit në një foshnjë, ai e pa veten duke konsumuar aq shumë mentalitetin sportiv të familjes së tij.

Edhe pse ndoqi një rrugë tjetër sportive, djali i përulur mësoi shumë nga motrat dhe babai i tij të cilët i konsideron idhujt e tij.

Jeta e hershme në karrierë - Njohja publike në moshë të hershme:

Në moshën katër vjeçare, fëmija entuziast u fut në listën e akademisë së të rinjve të FC Ria, një ekip i vjetër futbolli në fshatin e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kasper Dolberg Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Atje ai filloi si sulmues, pas së cilës ai u mor nga një ekip më i madh, Fortuna Sittard, në moshën 10 vjeç.

Futbolli dhe cilësitë jo-futbollistike të Perr ishin shumë të rralla si fëmijë. Ai ishte një fëmijë që tregoi cilësi të jashtëzakonshme udhëheqëse në të folurit në publik.

Ne kemi prova të trimërisë së tij të fëmijërisë. Për të filluar, këtu është një pjesë e provave video - në momentin kur ai foli për të ardhmen e tij para një publiku të gjerë. Perr foli para prindërve dhe familjarëve të tij.

Që nga ai moment i fjalimit të tij Perr, çdo familje që ndoqi ngjarjen e dinte se ai do ta bënte atë të madhe në jetën e tij të karrierës.

Biografia e Perr Schuurs - Rruga drejt famës:

Më pas, ylli në ngritje pa vetë duke bërë përparim të qetë përmes grupeve të moshës Fortuna Sittard. Ndërsa atje, Perr ndryshoi pozicione, së pari një mesfushor mbrojtës.

Pasi trajneri i tij vëzhgon mënyrën se si ai u rrit shumë shpejt dhe më i gjatë (6ft 3 inç lartësi), i riu më pas u dërgua në qendër të mbrojtjes - pak para diplomimit të tij në akademi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për gjashtë sezone, Perr i ndihmoi ata të bëhen kampionë në katër raste. Në moshën 17 vjeç, ai u bë kapiten i Fortuna Sittard nga trajneri dhe trajneri i tij, E diela Oliseh (një ish-trajner dhe futbollist nigerian).

Në atë kohë, ai e ndoqi lojën me arsimimin e tij - duke marrë provimet e tij përfundimtare në Dacapo College në Born - një qytet në Hollandë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta të biografisë

Përqendrimi në arsim dhe futboll nuk e pengoi kurrë performancën e tij në të dy palët. Si kapiten, Perr udhëzoi ekipin e tij në ngritjen e trofeut të tij të katërt. Falënderimi i promovoi ata në nivelin e dytë më të lartë të futbollit në Hollandë.

Ndeshja e fundit e paharrueshme me Fortuna Sittard:

Pas një përparimi spektakolar me një, erdhi një periudhë emocionale kur Perr duhej të thoshte lamtumirën e tij. Kjo po vinte kur kishte interes nga klubet më të larta të Evropës (Ajax, Bayern, Dortmund etj) të cilët ndoqën firmën e tij.
 

E vërteta është, nuk kishte vend më të mirë për të thënë lamtumirë sesa në fshatin ku ai u rrit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Antony Plus Fakte të patreguara të Biografisë

A e dini? Match Ndeshja finale e Perr me Fortuna Sittard ishte një ndeshje jashtë fushe kundër FC RIA (akademia e tij e djalërisë). Në favor të ekipit të tij, loja përfundoi me një rezultat përfundimtar në 0-10 (fituar nga Fortuna).

Pas ndeshjes, dhe në prani të prindërve të tij Perr Schuurs, anëtarëve të familjes dhe njerëzve të fshatit, djali emocional u largua nga fusha me lule në duar dhe lot në sy. Çfarë mënyrë për t'i thënë lamtumirë Fortuna.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pavarësisht se mundi akademinë e qytetit të tij të lindjes - FC RIA (0 - 10), tifozët e tyre ende rrethuan për të marrë autografin e tij.

Perr Schuurs Histori Suksesi:

Pas një negociimi të dështuar me Liverpool, i riu (në 2018) zgjodhi klubin e tij të ëndrrave Ajax - shpesh i shikuar nga shumë si një terren edukimi për talentet lokale dhe ndërkombëtare.

Në më pak se një vit,  Perr Schuurs u pa si 'De Ligt i ri' i Ajax. Ai u etiketua si lloji i CB që është i përbërë kur një me një me sulmuesit, të qetë në top, e lexon mirë ndeshjen.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ryan Gravenberch Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Si në kohën e shkrimit të Biografisë së tij Schuurs, Perr's, aftësia e tij mbrojtëse i ka dhënë atij një përzgjedhja për Kombëtaren Hollandeze. Përveç kësaj, ai tani (përsëri) po ndiqet nga trajnerët më të mirë në futbollin evropian.

Liverpool-së Jurgen Klopp do, pa dyshim, do të ketë një betejë në duart e tij për të marrë Perr. Kjo vjen pasi klubi ka pasur diskutime të shumta me prindërit e tij për të lejuar djalin e tyre të plotësojë hapësirën e lënë nga një i dëmtuar Virgil van Dijk.

Cilado që të ndodhë, Perr me siguri do të ketë bekimet e Ajax. Pjesa tjetër, siç themi, tani është histori.

Kush është e dashura e Perr Schuurs?

Pas futbollistit të suksesshëm, qëndron një WAG magjepsës - kush është gruaja e tij. Roos Wijnands është e dashura e Perr Schuurs.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kasper Dolberg Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Të dy janë çmendurisht të dashuruar me njëri-tjetrin dhe mendoni çfarë?… Ata filluan të takohen që nga vitet e tyre të fëmijërisë.

Vini re, Roos Wijnands dhe Perr Schuurs gjatë viteve të hershme të adoleshencës (mosha 12 vjeç). Sipas Perr, ky ishte vendi ku ata takuan dhe takimi i tyre ishte dashuri me shikim të parë.

Çfarë bën për të jetuar gruaja e Perr Schuurs (Roos)?

Sipas profilit të saj në Facebook, ajo punon në Wijnands Bouwmaterialen. Kam kërkuar për fjalën 'Wijnands Bouwmaterialen' në google dhe zbulova se është një kompani e materialeve të ndërtimit. Isshtë një kompani familjare në pronësi të prindërve të saj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Christian Eriksen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ashtu si Perr, gruaja e tij - Roos është gjithashtu një bjonde. Ajo ka një pamje të ëmbël, vezullon sytë dhe është rritur jashtëzakonisht e bukur.

Në gusht 2017, e dashura e Perr Schuurs festoi ditëlindjen e saj të shtatëmbëdhjetë në një stil të madh. Roos Wijnands është 20 vjeç kur kemi shkruar Bio të të dashurit të saj.

Kjo nënkupton që Perr është disa muaj (më pak se një vit) më i vjetër se e dashura e tij. Ai ka të ngjarë ta propozojë dhe martohet më shpejt.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta të biografisë

Jeta personale e Perr Schuurs:

Njohja me aktivitetet e tij jashtë fushe do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të Long Shot Taker. Prandaj pyetja ... Kush është Perr Schuurs?

Së pari, kur është larg futbollit, ai përqendrohet në studimet e tij. Ashtu si Kai Havertz, Per është shumë serioz për përzierjen e karrierës së tij me arsimin.

Përsëri, ai pëlqen të bëjë gjëra argëtuese me gruan e tij, miqtë dhe familjen. Perr është një i ri i sjellshëm, i rregullt dhe i shoqërueshëm me një qëndrim shumë të ngrohtë. Falë Roos Wijnands, ai ngrihet në tokë dhe kënaqet kur është në shtëpi me të.

Stili i jetës së Perr Schuurs:

Mbrojtësi përpiqet më të mirën e tij për të shmangur revistat me shkëlqim që vërehen nga një pjesë e shtëpive të shtrenjta (pallate), makina etj. Prindërit dhe e dashura e Perr Schuur siguron që ai të mbajë një qëndrim anti-flash.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Të dielën Oliseh Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pavarësisht se e mbajtën atë në këmbë, të dy të dashuruarit ende gjejnë kohë për të shijoni jetën në bregdete të njohura dhe destinacione turistike. Duke gjykuar nga të ardhurat e tij, Perr Schuurs ka një vlerë neto prej rreth 3.5 milion Euro.

Jeta familjare Perr Schuurs:

Me një familje ku gjithçka vërtitet rreth fitores, është e lehtë të mendosh se sa të thurura janë afër.

Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë më shumë të vërteta në lidhje me prindërit e Perr Schuurs dhe pjesën tjetër të anëtarëve të familjes së tij.

Fakte rreth Nënës së Perr Schuurs:

Siç tha vajza e saj (Demi) dikur, mamaja e saj (Monique) është forca lëvizëse e familjes. Ajo është një specialist në pension labirinti që dikur shkëlqente në sportin e enigmës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dennis Bergkamp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Aktualisht, Monique është krenare që është në mesin e disa nënave që kanë rritur fëmijë sportivë (Demi, Fleu dhe Perr).

Duke mbajtur labirintin e saj të sporteve, ajo përqendrohet më shumë në rregullimin e gjithçkaje për të gjithë, siç është lavanderi dhe forma të tjera të shtëpisë. Për gruan e Lambert, jeta tani ka të bëjë vetëm me ruajtjen e lidhjes familjare.

Fakte rreth babait të Perr Schuurs:

Lindur në ditën e 15-të tetor 1962, Lambert Schuurs është një vrapues i pensionuar në distancë ultra-distancë dhe profesionist i hendbollit me 312 ndeshje ndërkombëtare në emër të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Nwankwo Kanu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai aktualisht është ndihmësi i trajnerit të Limburg Lions, një ekip hendbolli në Hollandë. Më poshtë është babai krenar i tre fëmijëve gjatë momenteve të tij të lojës.

Si pionier i sportit në familje, Lambert ishte përgjegjës për mbjelljen e dashurisë për sportin fëmijëve të tij - duke u dhënë atyre lirinë për të zgjedhur fatet e tyre.

Si baba dhe ish-atlet i lartë, ai ndjek nga afër aktivitetet sportive të të gjithë fëmijëve të tij deri më sot. Lambert pëlqen të menaxhojë karrierën e djalit të tij në një mënyrë të thjeshtë dhe është i kujdesshëm që të mos bëjë komente kritike për mediat.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ki-Jana Hoever Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Lambert është lloji i babait që i lejon fëmijët e tij të trajtojnë vetë disa aspekte të karrierës së tyre pa marrë ndihmë nga agjentët. Sipas fjalëve të tij

“Ndërsa Perr ishte në akademi, unë e lejova atë të lihej vetëm sa më shumë që të ishte e mundur dhe që ai të mos ulej rreth tryezës me agjentë në baza ditore. Mundohem ta kontrolloj atë, gjithashtu për t'u siguruar që ai i ka të dy këmbët në tokë. ”

Rreth Motrave të Perr Schuurs:

Për futbollistin holandez, të kesh Demi dhe Fleu është si të kesh dy miqtë më të mirë që nuk mund të shpëtosh. Vëllezërit dhe motrat, në foto më poshtë, janë dy motrat e tij sportive. Të gjithë kanë të njëjtin gjak sportiv që rrjedh nëpër zemrat e tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dennis Bergkamp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Njihuni me Motrat e Perr Schuurs, Demi (majtas) dhe Fleau (djathtas)
Njihuni me Motrat e Perr Schuurs, Demi (majtas) dhe Fleau (djathtas).

Motra e Perr Schuurs, Fleau është duke luajtur hendboll në një nivel profesional në Sittard. Nga ana tjetër, Demi është një tenist që dikur renditej No12 në botë përmes dysheve (statistikat e Marsit 2020).

Ajo ka tre turne WTA në kabinetin e saj dhe jeton më larg familjes së saj për shkak të profesionit të saj, që përfshin shumë udhëtime.

Fakte të patreguara nga Perr Schuurs:

Fakti # 1: Historia e hershme e Liverpool-it:

Në sezonin 2018/2019, Perr udhëtoi në superfuqinë angleze për të pasur prova. Kjo ishte edhe para se ai të hynte në Ajax.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

A e dini?… Liverpool përgatiti një gjyq të ngurtë për të duke telefonuar Steven Gerrard jashtë pensionit në mënyrë që Perr të mund të përballet me të për të përcaktuar fatin e tij.

Pasi ai fitoi betejën kundër Steve-G, Liverpool i ofroi atij 900,000 £ paga në vit. Mjerisht, negociatat e mëtejshme me prindërit e Perr Schuurs u ndërprenë.

Kjo ishte para se Lambert dhe Monique të vendosnin që djali i tyre të shkonte të luante për Ajax.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Christian Eriksen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 2: Statusi i FIFA-s:

Për moshën e tij të re, Perr ka marrë një statistikë të denjë për FIFA. Ai është dy pikë më lart Rrush i kulluar Ryan, bashkatdhetari dhe shoku i tij i skuadrës. Duke gjykuar nga potenciali i tij, Perr është një mrekulli e shkëlqyeshme e FIFA-s që çdo menaxher i Modës së Karrierës duhet të blejë.

Fakti # 3: Ndarja e pagave dhe fitimi për sekonda:

mbajtjePaga në Euro (€).
Në vit€ 2,519,838
Per Muajit€ 209,987
Në javë€ 48,384
Në ditë€ 6,912
Në orë€ 288
Për minutë€ 4.8
Për sekond€ 0.08
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Antony Plus Fakte të patreguara të Biografisë

A e dini?… Qytetari mesatar në Hollandë do të duhet të punojë për 1 vit e 3 muaj për të bërë pagën e tij javore prej 48,384 €.

Që kur keni filluar të shikoni Perr Schuurs'Bio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakti # 4: Feja - një i krishterë?

Pas hulumtimit tonë, ne e kuptojmë se emri i familjes së Per Schuurs nuk është gjetur në Bibël, Tevrat dhe Kuran.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Të dielën Oliseh Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Prandaj, ne kemi përjashtuar mundësinë që ai të rritet një i krishterë dhe nuk ka asnjë shenjë të ndonjë besimi fetar.

Përfundim:

Që nga fillimi, prindërit e Perr Schuurs planifikuan të kishin një familje të shëndetshme dhe të suksesshme sportive.

Rutina e familjes nuk ka ndryshuar kurrë dhe sot, Lambert dhe Monique janë krenarë kur e dinë se Perr, Demi dhe Fleu po jetojnë ëndrrat e tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ryan Gravenberch Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Perr Schuurs na mëson të kuptojmë se përqendrimi, vendosmëria dhe qëndrueshmëria janë çelësi që mban suksesin.

Kjo ishte e dukshme në të gjitha nivelet e larta të karrierës së tij dhe tani ka rezultuar klubet kryesore evropiane (ndër dhe Milan) që rivalizojnë Liverpoolin për Mbrojtësin e Ajax.

Faleminderit që qëndruat me ne gjatë kësaj kohe në Kujtimet e Perr. Me mirësi na kontaktoni nëse vëreni diçka që nuk duket si duhet në artikullin tonë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kasper Dolberg Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përndryshe, vendosni një koment mbi atë që mendoni për futbollistin. Për një vështrim të shpejtë në Perr Schuurs Bio, përdorni tryezën tonë wiki.

Kërkime WikiFaktet e biografisë
Emri i plotë:Perr Schuurs.
Mosha:21 vjet e 9 muaj.
Data e lindjes: 26 nëntor 1999.
Vendi i lindjes:Nieuwstadt, Hollandë.
pseudonimi:Matthijs i Ri i Ligt.
prindërit:Lambert Schuurs (Babai) dhe Monique Schuurs (Nëna)
Vëllezërit e motrat:Fleau Schuurs (motra e madhe) dhe Demi (motra e madhe e menjëhershme).
Vëlla:Vëlla:
Pozicioni në familje:Pozicioni në familje:
Lartësia në këmbë dhe inç:Këmbët 6 3 inç
Lartësia në metra:1.91 m.
Profesioni:Futbollisti:
Profesioni i babait:Hendbollist në pension.
Puna e mamasë:Profesionist i Maze në pension.
Pushtimi i motrave:Fleau luan hendboll dhe Demi luan tenis.
Pozicioni i lojes:Qendër mbrojtës.
Zodiaku:Shigjetari
Feja:Krishterimi.
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta të biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet