Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Fabio Silva ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një histori e jetës së Fábio Silva. Ne fillojmë nga ditët e fëmijërisë së Portugezit deri kur ai u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Bio e Fabio Silva.

Po, të gjithë e dinë që Fabio është një përfundues i qetë dhe instiktiv që i ka bërë tifozët të anulojnë idenë se zëvendësimi i Ronaldos është i pamundur. Pavarësisht nga vlerësimet, jo shumë kanë kohë për të lexuar Biografinë e Fabio Silva. Onshtë në këtë shënim që ne kemi këtë pjesë tërheqëse për t'ju ndihmuar të merrni një pamje të plotë të Historisë së tij të Jetës.

Shih edhe
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fabio Silva Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e biografisë, portugezi mban emrat 'Fábio Daniel Soares Silva'. Fábio Silva lindi në datën 19 korrik 2002 nga prindërit e tij - Z. dhe Znj. Jorge Silva, në lindje të Zonës Metropolitane të Portos të Portugalisë.

Futbollisti i bukur lindi në një familje prej gjashtë anëtarësh - domethënë katër fëmijë (një vëlla dhe dy motra), përfshirë nënën dhe babanë e tij.

Shih edhe
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vitet e rritjes së Fabio Silva:

"Cr7 tjetër" u rrit në vendlindjen e tij në Gandomar së bashku me një vëlla më të madh Jorge Jr dhe jo më pak se dy motra, Ines dhe Laura. Ai ka kujtime Sportive të fëmijërisë së tij
e cila rrotullohej rreth lojës së futbollit gjatë gjithë ditës.

Historia e Familjes Fabio Silva:

A e dini se futbollisti lindi një vit pasi babai i tij ndihmoi Boavista të fitonte Premier League në 2001? Po, e lexove mirë, babai i Fabio ishte një futbollist pro. Si e tillë, familja e tyre e klasës së mesme jetonte rehat dhe kishte interesa për këtë sport.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Helder Costa Plus Fakte të paqarta të biografisë

Origjina e Familjes Fabio Silva:

Kombësia e sulmuesit si Portugez është një fakt i vërtetë. Përveç kësaj, hulumtimi i kryer për të përcaktuar origjinën e familjes Fabio Silva konfirmon se ai i ka rrënjët e tija në komunën Gandomar, Portugalinë lindore. Njerëzit e këtij rajoni flasin portugalisht, si çdo zonë tjetër e Portugalisë.

Fabio Silva Historia e Karrierës:

Nuk ishte për t'u habitur që Fabio filloi stërvitjen me klubin vendas Uniao në një moshë shumë të re. Ai vazhdoi të bashkohej me klubin e qytetit të lindjes Gondomar. Pedro Fonseca, trajneri i tij në atë kohë, kujton se Fabio ishte një racë e rrallë e futbollistëve të rinj. Sipas tij, prodigja e atëhershme e futbollit e urrente humbjen dhe shpesh vendoste ndëshkim ndaj vetes sa herë që gjërat shkojnë keq.

Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fabio Silva Vitet e hershme në futbollin e karrierës:

Kur fëmija ishte tetë vjeç, ai tashmë ishte një perspektivë e nxehtë me lajmet për talentin e tij të parakohshëm duke u përhapur si zjarr. Suksesi i Fabio lajmëroi Porton i cili nuk humbi kohë duke e shkëputur. Ai kaloi 5 vjet me Dragoes para se kërkimi i tij për një konkurrencë më të ashpër e pa atë të lëvizte në Benfica.

Fabio Silva Rruga drejt famës:

Në kulmin e periudhës 2-vjeçare me Benfica, 15-vjeçari i atëhershëm tashmë po tërhiqte interesa nga Manchester City dhe Liverpool. Duke ndjerë që Fabio ishte i etur të kalonte në njërën nga palët e Premier League, klubi i tij i fëmijërisë Porto filloi një fushatë të dëshpëruar për të marrë përsëri produktin e tyre.

Shih edhe
Joao Moutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në fakt, ish-menaxheri i akademisë së klubit, Jose Tavares bëri një udhëtim të gjatë për të takuar familjen Fabio Silva ndërsa ata pushuan në Algarve, duke kërkuar kthimin e adoleshentit.

Fabio Silva Bio - Historia e ngritjes së famës:

I sigurt për një të ardhme më të ndritur, Fabio u kthye në Porto dhe u mor nga aty ku u ndal. Deri në verën e vitit 2018, ai tashmë po bënte krahasime me 5 herë fituesin e Ballon Dor Cristiano Ronaldo. Ai e forcoi vlerën e tij duke shënuar 33 herë në 39 paraqitje për Porto U19s dhe bëri debutimin e tij pro për Porto në një humbje 2–1 në Gil Vicente në Primeira Liga.

Shih edhe
Pedro Goncalves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Me debutimin dhe paraqitjen pasuese, Fabio vendosi shumë rekorde në lidhje me moshën e tij të re. Që kur Fabio është bashkuar Nuno Espírito Santo's Wolverhampton, tifozët e tij nuk mund ta mbajnë eksitimin e tyre.

Ata e dinë historinë e tij dhe presin me padurim një të ardhme më të ndritur së bashku me vëllezërit e tij Portugezë, përkatësisht; Pedro Neto. dhe Diogo Jota etj. Sido që të ndodhin gjërat për portugezët, pjesa tjetër, siç thonë ata, do të jetë histori.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kush është e dashura e Fabio Silva?

Në moshën 18-vjeçare, Udhëtimi i sulmuesit në futbollin profesionist po fillon një moment. Ai e ka jetën përpara më shumë se një dekade për të formuar karrierën e tij.

Kështu, informacioni në lidhje me të dashurën e Fabio Silva është e vështirë të sigurohet sepse ai nuk është i shpejtë të ngatërrohet emocionalisht me ndonjë grua. Do të duhet pak kohë para se titujt e titulluar e dashura e Fabio Silva të bëhen përmbajtje virale.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Fabio Silva Jeta Familjare:

Një familje e mirë është e rëndësishme për jetën dhe ngritjen e talenteve të futbollit, dhe sulmuesi nuk është një përjashtim. Ne ju sjellim fakte rreth prindërve dhe vëllezërve dhe motrave të Fabio Silva. Për më tepër, faktet që kanë të bëjnë me të afërmit e tij do të zbulohen në këtë pjesë.

Rreth babait të Fabio Silva:

Luís Jorge Pinto da Silva është babai i sulmuesit. Si një herë një futbollist profesionist, ai kontribuoi në suksesin e shumë klubeve portugeze. Luís Jorge Pinto da Silva ka dy ndeshje ndërkombëtare në emrin e tij.

Shih edhe
Gedson Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Edhe pse ish-mesfushori mbrojtës i dha çizmet në 2011. Tifozët e kujtojnë atë për ndihmën që Boavista fitoi Premier League në 2001. Jorge ka lidhje të ngushta me familjen e tij, veçanërisht djemtë e tij që e ndoqën pas duke luajtur futboll.

Rreth Nënës së Fabio Silva:

Nënat e mëdha kanë prodhuar djem të shkëlqyeshëm dhe ajo nuk është një përjashtim. Edhe pse nëna e Fabio Silva duket të jetë më pak e njohur në familje. Pavarësisht kësaj, kontributi i saj për të rritur talentin e futbollit dhe vëllezërit e motrat e tij është i lavdërueshëm. Sulmuesi ende nuk do të flasë për të, por ka interesin e saj më të mirë në zemër.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth vëllezërve të motrave të Fabio Silva:

Sulmuesi ka tre motra dhe një vëlla. Ne kemi identifikuar dy nga motrat si Ines dhe Laura. Nga ana e tij, vëllai i Fabio, Jorge Sr është gjithashtu një futbollist i cili luan tregtinë e tij me Lazion.

Prindërit e Fabio Silva siguruan që vëllai i tij më i madh dhe sulmuesi të kishin zhvillimin e tyre në futboll në të njëjtat klube derisa të shkonin mënyra të ndara në Benfica. Karriera e Jorge deri më tani ka qenë më pak e shquar. Sidoqoftë, ai është krenar për shfrytëzimet e vëllait të tij të vogël në këtë sport.

Shih edhe
Joao Moutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth të afërmve të Fabio Silva:

Duke kaluar nga familja e ngushtë e Fabio Silva, gjëja e parë për të sqaruar është fakti se ai nuk është i lidhur me të Andre Silva. Nuk ka të dhëna për rrënjët apo prejardhjet familjare të grevistit, veçanërisht ato të gjyshërve të tij. Në mënyrë të ngjashme, xhaxhallarët, hallat, vëllezërit e motrat dhe nipi i tij ende nuk ekzistojnë në hapësirën kibernetike.

Fabio Silva Jeta personale:

Kush është sulmuesi jashtë futbollit dhe cila është natyra e karakterit të tij përtej sportit? Si fillim, Fabio gëzon momente të lumtura jashtë stërvitjes dhe duke luajtur ndeshje konkurruese.

Shih edhe
Pedro Goncalves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Tifozët dhe shokët e ekipit e shohin atë si një shok natyre të përulur dhe të mirë që njeh kordat e duhura për të goditur kur lidhen me njerëzit. Ai ka interes në Modë, i pëlqen pushimet, të shikojë video lojëra dhe të rri me miqtë.

Fabio Silva Stili i jetesës:

Le të flasim për vlerën neto të lojtarit të futbollit dhe se si ai i bëri paratë e tij. Si fillim, vlera neto e Fabio Silva është ende nën shqyrtim. Sidoqoftë, ai ka një vlerë tregu prej 12.00 milion €.
Detajet e pagave dhe strukturës së pagave të tij në Wolverhampton janë ende skicë.

Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sidoqoftë, ai gëzon sponsorizim nga Nike dhe ka një varg Miratimesh të radhitura për të. Sulmuesi mund të mos e ketë marrë ende lejen e tij të parë të drejtimit, por nuk mund të mohohet fakti se ai mund të përballojë makina ekzotike. As pengesa nuk janë në rrugën e tij për të jetuar në shtëpi / apartamente të shtrenjta.

Fakte Fabio Silva:

Për të përfunduar këtë pjesë interesante, këtu janë pak të njohura ose të pathëna në lidhje me sulmuesin.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 1 - Feja e Fabio Silva:

Fabio nuk është i madh në zbulimin e detajeve të jetës së tij personale - përfshirë fenë - gjatë intervistave. Sidoqoftë, shanset janë në favor që ai të jetë i krishterë siç sugjeron emri i motrës së tij - Laura.

FIFA # 2 - Vlerësimi i vitit 2020:

Kur bëhet fjalë për vlerësimet e FIFA 2020, numrat e vendosur për sulmuesin - ndryshe nga ai i shokut të tij Portugez (Florentino Luis) - nuk pasqyrojnë potencialin e tij të vërtetë. Po, tifozët e kuptojnë që ai ka bërë vetëm hapa foshnjash në futbollin e ekipit të parë. Shumë besojnë se një rezultat i përgjithshëm prej 70 me një potencial prej 86 është një mospërputhje e potencialeve të tij.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Helder Costa Plus Fakte të paqarta të biografisë

Fakti # 3 - Menaxheri i Futbollit Wonderkid:

Sulmuesi është një legjendë në Football Manager. Pa dyshim, ai merr atribute të pabesueshme në vitet që vijnë, të tilla që lojtarët e konsiderojnë atë si një Wonderkid i Menaxherit të Futbollit. Ujqërit do të jenë të lumtur ta shohin atë të arrijë ato vlerësime në një të ardhme të parashikueshme.
Wiki:

Emri i plotëFábio Daniel Soares Silva
NicknameN / A
Data e lindjesDita e 19-të Korrik 2002
Vendi i lindjesGondomar në Portugali
Pozicioni i luajtjesGrevist
PrindëritJorge Silva
vëllezërit e motratJorge Jr, Laura, Ines
GirlfriendN / A
FëmijëN / A
ZodiakKancer
HobbiesPushimet, shikimi i lojërave video dhe shoqërimi me miqtë. 
Te ardhura netoNën shqyrtim
lartësi6 këmbët, 1 inç
Etniaportugalisht
Shih edhe
Gedson Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Përfundim:

Kjo e bën atë për Fabio Silva Bio dhe ne shpresojmë që të keni mësuar diçka nga Historia e tij e Jetës. Pa dyshim, kjo Histori e Fëmijërisë na frymëzon të kërkojmë gara më të forta si Fabio, i cili luajti në grupmosha përpara tij mes lëvizjeve në disa klube.

Në Lifebogger, qëndrueshmëria është fjala jonë kryesore në shpërndarjen e Historive të Fëmijërisë së futbollistëve tuaj të preferuar. Shihni gjithçka që nuk duket si duhet në Biografinë e Fabio Silva, na tregoni me mirësi duke lëshuar një koment në kutinë më poshtë.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet