Fabinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fabinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e një gjeniu futbolli më të njohur me pseudonimin "Z. i Besueshëm". Historia jonë e fëmijërisë Fabinho plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes familjare, jetës në marrëdhënie dhe shumë fakteve të tjera jashtë fushe (pak të njohura) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë që ai është një mesfushor i besueshëm. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Fabinho, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Curtis Jones Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fabinho Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe familjare:

Duke filluar, nuk ekziston asnjë Fabinho në emrat që i janë dhënë nga prindërit e tij. Prandaj, emri i tij i plotë është Fábio Henrique Tavares. Fabinho ose Z. i Besueshëm është ai që dihet ka lindur në Ditën e 23-të të Tetorit 1993 nga një nënë braziliane e errët, Rosangela Tavares (një ish pastruese) dhe një baba i bardhë brazilian, João Roberto Tavares (punëtor fabrike) në Campinas, São Paulo, Brazil . Në foto më poshtë janë prindërit e tij të bukur.

LEXO
Ki-Jana Hoever Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fabinho lindi një fëmijë i ndrojtur dhe më i vogli nga tre fëmijët. Si fëmija i fundit i lindur i familjes Tavares, Fabinho ishte shumë i përkëdhelur. Ai u rrit me vëllezërit e motrat e mëdha në qytetin e bukur brazilian të Campinas, i cili është i njohur për fushat e tij me bar dhe peisazhin unik që favorizonte luajtjen e futbollit.

LEXO
Rafa Benitez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Për Fabinhon, një gjë ishte e sigurt gjatë kohës së fëmijërisë së tij. Pothuajse çdo djalë i vogël gjatë kohës së fëmijërisë së tij aspiroi të bëhej futbollist profesionist. Më shumë, boshllëku përfundon për ta, duke përfshirë Fabinho, kur ishte futboll në këmbët e tyre.

Fabinho Fakte të Biografisë së Patreguar - Fillimi i Karrierës:

Fabinho filloi të luante futboll konkurrues në shkollë në moshën 7 vjeç. Pas shkollës, ai luajti futboll me ekipin e tij lokal të të rinjve, Paulínia FC. Në foto më poshtë është një Fabinho i ri me shokët e tij të skuadrës.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Raheem Sterling Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fabinho u vëzhgua që zotëronte një vendosmëri të heshtur herët. Kjo u theksua kur trajneri Paulínia Erick Martins theksoi përkushtimin, angazhimin, disiplinën dhe përcaktimet taktike. Edhe prindërit e tij, veçanërisht babai i tij, Roberto siguron që, që nga mosha e hershme, djali i tij i jep përparësi futbollit. Të dy në shkollë dhe në klubin e tij lokal të të rinjve, të gjithë thanë se ai kishte talent, ai gjithmonë kishte një goditje të fortë dhe aftësi të një lojtari të gjithanshëm.

LEXO
Historia e fëmijërisë së krishterë Benteke Plus Fakte të patreguara të biografisë

Shpejt pas, Fabinho filloi të praktikonte futboll futsal të cilin e bëri deri në moshën 12 vjeç para se të mendonte të bëhej më profesionist. Prova e tij e parë profesionale ishte me sistemin e të rinjve Fluminense.

Fabinho Biografia e Fabinho - Fillimi i Karrierës:

Pasioni i Fabinho për futbollin e pa atë pas një prove të suksesshme, të regjistrohej në listën e një ekipi lokal të të rinjve Fluminense, i cili i dha atij skenën për të shfaqur më tej talentet e tij.

LEXO
Jordan Henderson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Në klubin e të rinjve, Fabinho pati një takim Marcelo i cili ishte në anën e të rinjve të klubit. Ndër të tjera braziliane ishte Richarlison i cili ishte i riu i tij.

Pasi kaloi vitet e tij të rinisë, duke u ngritur mbi të gjitha gradat e të rinjve në klubin Fabinho u thirr në ekipin e parë më 20 maj 2012. Për shkak se ishte shumë i mirë, Fabinho mezi u paraqit në Brazil para se të nisej për në Evropë për të luajtur për Rio Ave në Portugali . Për shkak të thirrjes së tij për të luajtur në Evropë, babai i tij tha;

“Më në fund Zoti e bekoi përpjekjen e tij dhe vendosi një klub të mirë rinor në rrugën e tij. djali im ka talent, ai punoi shumë për ëndrrën e të qenit futbollist dhe po korr frytet ”

Nëna e Fabinho Rosângela da Silva Tavares gjithashtu kujton thirrjen e tij emocionale në Evropë. Për llogari të saj;

“Kur e dëgjoi atë duke folur me babanë e tij pasi mori një telefonatë në Evropë. E pashë që ishte kaq e veçantë për të dhe ne familjen e tij. Ai ishte shumë i lumtur, i prekur dhe plot lot ”

Fabinho Fakte të pathëna - Takimi me Jorgie Mendes:

Ndërsa luante me Rio Ave në Portugali, Fabinho u takua me agjentin legjendar të futbollit, Jorge Mendes i cili u bë agjent i tij dhe këshilltar i karrierës.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Faktet e Biografisë së Untold

Mendes dihet se është përgjegjës për të ndihmuar kryesisht lojtarët që flasin gjuhën portugeze si C Ronaldo, Jose Mourinho etj. bëjmë përparim në klubet më të mëdha.

Vendimi i Agjentit të ZgjuarPavarësisht se ishte një lojtar i moshuar, Fabinho u dha një këshillë profesionale nga super agjenti i tij për t'u bashkuar me Real Madrid Castilla (ekipi B i Real Madrid) i cili ai parashikon të veprojë si një trampolinë më e mirë për të ngritur karrierën e tij. Më e rëndësishmja, ai faktorizoi klientin e tij Jose Mourinho i cili drejtoi anën e të moshuarve të Real Madrid, duke shpresuar se ai do të ndihmonte Fabinho të shkrihej në ekipin e të rriturve të Madridit.

LEXO
Sadio Mane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fabinho iu bind Jorge Mendes'dëshiroj të bashkohet me skuadrën e zhvillimit të Castilla. Ai u ngrit mbi radhët e të rinjve të Madridit dhe u fut në ekipin e parë të Madridit, ku ai planifikoi dështoi sepse Jose Mourinho u shkarkua nga ajo periudhë.

Shfaqja e vetme e Fabinho për Real Madrid erdhi kundër Malaga kur ai ofroi Angel Di Maria si asist që çoi në golin e fitores së lojës. Jose Mourinho i cili ishte në prag të shkarkimit kurrë nuk i dha Fabinhos mundësinë që ai dëshironte. Njohja e klientit të tij Jose Mourinho do të largohet nga klubi spanjoll i bërë Jorge Mendes ranë dakord për një vendim të huasë ndaj Monakos, e cila më vonë u bë një marrëveshje e përhershme.

LEXO
Historia e fëmijërisë së krishterë Benteke Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në Monako, Fabinho zotëronte një vendosmëri të çeliktë për të bërë ëndrrat e tij të vërteta dhe ambiciet e tij për t'u bërë më të mirët në pozicionin e tij nuk ishin një fantazi kalimtare. Në klub, ai u modelua në një mesfushor mbrojtës të shkëlqyer, i cili pa klube mes Të Mourinhos Manchester United lufton për blerjen e tij. Ai refuzoi Mourinho's United dhe shkoi në Liverpool. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

LEXO
Sadio Mane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fabinho, Rebeca Tavares Dashuria e Jetës:

Pas çdo futbollisti të suksesshëm brazilian, ekziston një grua e mrekullueshme, ose thuhet kështu. Pas një Fabinho, ka qenë një e dashur joshëse e cila aktualisht është gruaja e tij. Rebeca Tavares, e paraqitur me dashurinë e jetës së saj më poshtë është gruaja e Fabinho.

LEXO
Michael Owen Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fabinho dhe gruaja e tij gjithnjë magjepsëse Rebeca Tavares. Rebeca u martua me Fabinho në 2015 pasi u bënë së bashku për herë të parë në 2013. Të dy të dashuruarit gëzojnë aftësinë për të shprehur dashurinë e tyre dhe për të gjetur kohë për të kaluar së bashku.

Siç vërehet nga miqtë e ngushtë dhe burimet familjare, marrëdhënia e tyre i mori prej statusit më të mirë të miqve në dashurinë e vërtetë.

Fabinho e konsideron atë një nder për të marrë gruan e tij kudo që ajo dëshiron të shkojë në dyqan. Për Fabinhon, blerja është thjesht pazar. e tij "Shkojme blejme largohemi" mënyra e jetesës së pazarit nuk është kështu me Rebeca. Për Rebeca, ka një dyqan ose dy që në fakt do të thotë diçka për të

LEXO
Curtis Jones Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Sipas Instagramit të saj, Rebeca bën një jetë joshës me Fabinho. Asaj i pëlqen të postojë shumë shkrepje nga pushimet ekzotike me burrin e saj. Ky është ai i New York-ut.

Zeshkja e bukur Rebeca është e pasionuar për modën dhe Alicia Keys është idhulli i saj. Ajo e do njeriun e saj duke e çuar në vende me rrokaqie të bukura siç shihet në foton më poshtë.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Faktet e Biografisë së Untold

Kalimi i pushimeve në shkretëtirën Arabe ka një vend të vogël në zemrën e saj falë vetmisë dhe bukurisë së natyrës. Shkretëtira është plot me një larmi aktivitetesh për të dy dashamirët që duan të aventurën.

Dita e Shën Valentinit është më shumë se një festë për çiftet që duan të tregojnë se sa shumë e duan njëri-tjetrin.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Raheem Sterling Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fabinho Fakte të patreguara të biografisë - Injoranca e mediave sociale:

Në kohën e shkrimit, faqja e Liverpool në Twitter ka 10.4 milion ndjekës. Pothuajse çdo lojtar i Liverpool-it përdor vetë llogarinë e tij në Twitter përveç Fabinho. Gruaja e tij Rebeca Tavares ka thënë një herë se do të ketë një qasje më praktike për të bashkëvepruar me legjionet e tifozëve të Liverpool në Twitter të cilët janë të etur për të bashkëvepruar me brazilianin.

LEXO
Rafa Benitez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ajo gjithashtu doli publikisht për të shpjeguar injorancën e burrit të saj në rrjetet sociale në llogarinë e saj. Sipas fjalëve të saj;

“Dhe po, ky është Twitter-i im. Fabinho nuk më ndjek akoma sepse ai nuk e di se si funksionon Twitter kështu që ka dikë që e ndihmon me këtë dhe mbase ai person nuk e di që unë jam gruaja e tij. ”

Gjej tweet më poshtë;

LEXO
Jordan Henderson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Fabinho si në kohën e shkrimit aktualisht ka 94.4 mijë ndjekës të cilët nuk mund ta shohin atë duke cicëruar vetë. Sipas brazilianit

“Unë kam [pasur] twitter dy ose tre më parë, por e kam përdorur vetëm për të parë hashtags ose lajme. por mendoj se Twitter është më i mirë se Instagram për sa i përket bashkëveprimit me fansat. Personalisht, preferoj Instagramin ”.

Fabinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë -Jeta familjare

Fabinho vjen nga një sfond i dashur familjar i futbollit. Aktualisht në Angli, Fabinho jeton aktualisht me motrën dhe kunatën e tij, të cilët kujdesen për punët e tij të futbollit. Ëndrra e tij është që të ketë gjithë familjen e tij aty pranë. Sidoqoftë, prindërit e tij; João Roberto (babai) dhe Rosângela (nëna) duan të qëndrojnë në Campinas, Brazil.

LEXO
Ki-Jana Hoever Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sipas nënës së tij;

“Unë jam më e relaksuar që vajza ime është atje me të. Shkojmë çdo vit dhe kalojmë rreth tre muaj me të para se të kthehemi në Brazil. ”

Kur prindërit e Fabinho vijnë për vizitë, shtëpia e tij bëhet plot argëtim dhe lumturi. Fabinho pëlqen të hajë Lasagna të Mishit të përgatitur posaçërisht nga nëna e tij.

LEXO
Alex Oxlade Chamberlain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kur vjen në Angli, Rosângela gjithmonë merr shumë ushqime braziliane dhe nuk ndalet së përgatituri oriz, fasule dhe biftek për fëmijën e saj të fundit të lindur dhe mbajtësin e familjes së familjes Tavares.

Fabinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë -Agjenti Bobi

LEXO
Ki-Jana Hoever Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Roberto Firmino ka fituar pseudonimin 'Agjenti Bobi'si mirënjohje e përpjekjeve të tij delikate për të bindur transferimin e mundshëm të bashkatdhetarit të tij brazilian Fabinho nga Monaco në Liverpool. Sipas Firmino, ...

"Fabinho më foli kur luanim në ekipin kombëtar. Më vonë, ai pati një bisedë të mirë me mua rreth Liverpulit dhe menjëherë, shtypja butonat "

Firmino është përgjegjës për shpjegimin e Fabinho, mënyrën e jetesës në Liverpool, zonat më të mira për të jetuar, si ka punuar klubi, si janë njerëzit në këtë zonë. Më e rëndësishmja, ai ndihmoi Fabinho për të blerë një shtëpi. Për shumë tifozë, Firmino është Jorgie Mendes tjetër.

LEXO
Rafa Benitez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Fabinho plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet