Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të Futbollit Genius i cili është i njohur më mirë me emrin; "fabs". Story Fabian Delph Childhood tonë plus Biografi i patundur Fakte të sjellë një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve, dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Historia e fëmijërisë së Fabian Delph është interesante, nëse jo e pazakontë - është një histori e një djali të përulur që erdhi nga një sfond i vështirë familjar. Pavarësisht nga braktisja e babait të tij, Delph u bekua me talente të jashtëzakonshme të futbollit. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Fabian Delph Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia Fakte -Jeta e hershme

Fabian Delph ka lindur në Dita 21st e Nëntorit 1989 nëna e tij, Donna Delph dhe një baba relativisht i panjohur në Bradford, Mbretëria e Bashkuar. Prindërit e Fabian Delph kishin një ndarje kur ai ishte një fëmijë.

Siç ka thënë një herë për shtypin, Poor Fabiani u braktis nga i ati kur ai ishte një fëmijë.

Fillimisht në jetën e tij të fëmijërisë, babai i Fabianit u dyshua se ishte larguar kur ishte shumë i ri për t'u kujtuar. Kjo bëri që Fabiani, mamaja dhe vëllezërit e motrat të kalonin në një pasuri të privuar në periferi të qytetit Bradford.

Efekti i ndarjes prindërore të Delph-it: Çdo person që ka jetuar përmes një çrregullimi prindëror do ta dijë shumë mirë dhimbjen e thellë emocionale që mund të shkaktojë. Kjo, pa dyshim, kishte pasoja të dëmshme psikologjike ndaj Fabian dhe vëllezërit e motrat e tij. Efekti ishte qartë i dukshëm në ndërtimin e karrierës së tij.

Fabian Delph Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia Fakte -Roli nënë

Nëna e Fabian, Donna Delph ishte ai që ndihmoi djalin e tij të zbulonte karrierën e tij në fillim. Për Fabian, boshllëku përfundoi kur në këmbë kishte gjithmonë një futboll.

Gruaja e Fabian-it, Donna, meriton shumë kredi, teksa e solli dhe e bëri të sigurt që ai të mbetej jashtë ndikimeve negative shoqërore. Në atë kohë, familja e Fabian Delph jetonte në një pjesë të vështirë të Bradfordit, ku njerëzit mund të zhduken me ndikimet e këqija që marrin.

Rritje, Fabian zotëronte një vendosmëri të fortë për t'i bërë realitetet e tij të futbollit të realizohen dhe ambiciet e tij për t'u bërë një futbollist profesionist nuk ishin thjesht një dashuri kaluese. Si një djalë i ri, një nga ëndrrat më të mëdha të Fabian ishte të blinte nëna e tij një shtëpi kur të bëhej i pasur.

Fabian Delph Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia Fakte -Nga Grassi në Grace

Nëna e Fabian Delph ishte e varfër dhe nuk mund të përballonte akademi dhe të mirëmbajë fonde për djalin dhe familjen e saj. Ajo ishte një pastruese që fitoi pennies (£ 278 dy javë) e cila nuk mund të shkonte kudo.

Për fat të keq, Donna Delph u bë aq e dëshpëruar për suksesin e djalit të tij dhe duhej të bënte mashtrime në vendin e punës. Ajo e bëri xNUMX duke menduar se ishte një rrezik me vlerë duke marrë. Mjerisht, ajo u dëmtua dhe Donna u kap. Nëna e tre fëmijëve iu dha një dënim me burg të pezulluar prej 45,052-mujor. Është me vend të dihet se kur gruaja e vetme, Donna, e kreu mashtrimin e saj, ajo ishte tashmë në provë për vepra të ngjashme. Ajo përfundoi në Gjykatën e Trupave të Bradfordit në qershor 12.

Pas lirimit të saj, Donna u kthye duke punuar si një pastrues. Më vonë, përcaktimi i karrierës së Fabian Delph përfundimisht çoi në sukses. Familja e Fabian Delph Family mori një kthesë të re pasi futbolli filloi të paguante. Fabiani më në fund ia ktheu besimin e mamasë duke blerë një shtëpi të saj duke përmbushur ëndrrën e tij të fëmijërisë.

Fabian Delph Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Pa dyshim, Futbolli është një pemë e artë, një vend ku Fabian Delph gjeti ngushëllim larg tij realitet i trazuar i shpërbërjes së prindit të tij. Ai gjithashtu gjeti ngushëllim në momentin që takoi dashurinë e jetës së tij, Natalie në 2013.

Natalie ka lindur në Mars 31, 1990 (një vit më i vogël se Fabian), në Manchester City, Angli. Ajo është një biznesmen i suksesshëm, një sipërmarrës dhe një investitor i madh. Marrëdhënia e tyre u rrit nga statusi i mikut më të mirë tek dashuria e vërtetë që rezultoi në martesë. Është e rëndësishme të le të dini se të dy dashnorët ranë dakord të martoheshin në një ceremoni private në të njëjtin vit me të cilin u takuan.

Fabiani është sot një njeri i suksesshëm i martuar. Dy vjet pas martesës së tyre, çifti mirëpriti fëmijën e tyre të parë, një djalë. Fabian është i njohur nga tifozët si një baba i kujdesshëm.

Pas lindjes së djalit të tyre pasuar nga lindja e vajzës së tij Aleya në 2015. Natalie lindi fëmijën e saj të tretë në 30th të qershorit, 2018 dy ditë pas ndeshjes së grupit final të 2018 në Angli kundër Belgjikës në Kaliningrad. Kjo e bëri Fabian të fluturojë në Angli nga Rusia gjatë Kupës së Botës për të dëshmuar lindjen e fëmijës së tij. Ai u kthye në Rusi pas dorëzimit të suksesshëm.

Fabian Delph Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia Fakte -Faktet personale të jetës

  • Më 23 Dhjetor 2008, Delph u arrestua nga policia për një krim.

Ai u akuzua pije makinës in Rothwell, Leeds, ndërsa ai kaloi pakujdesshëm në shtëpinë e tij me katër miqtë e tij. Delph u ndjen keqardhje për krimin e tij. Ai u deklarua fajtor në Gjykatën e Magjistraturës së Leeds për akuzën për ngarje mbi limitin e tij të shpejtësisë. Më në fund ai u gjobit £ 1,400 dhe u skualifikua më tej nga ngasja për muajin 18.

  • Origjina e Fabian Delph është Guyanese. Kjo është e ngjashme me atë të Ruben Loftus-Cheek.
  • Në thelb, Fabian Delph është një baba i mrekullueshëm i cili njeh teknikat për t'i bërë të lumtur fëmijët e tij. Më poshtë është një foto e babait krenar me vajzën e tij Aleya.

Fabian Delph Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia Fakte -Permbledhja e te rinjve

Delph filloi karrierën e tij në futboll si një i ri në Bradford City. Delph la City në shtator 2001 për t'u bashkuar me Leeds United pasi ai ishte rekomanduar për trajnerin e tyre të akademisë, i cili ishte një ndikim i madh në ndihmën e familjes Delph.

Duke u rritur, Fabian shkoi në shkollën e mesme Tong, të cilën ai e la në 2006. Një vit më vonë, pati një krizë të madhe financiare në familjen Delph për sa i përket financave për të vazhduar studimet e tij dhe karrierën e futbollit me kohë të pjesshme në akademinë e Leeds United. Kjo ishte një kohë që nëna e tij e vetme vraponte në tundimin e mashtrimit.

Lucy Delph, megjithatë, shkoi në Leeds United Academy për bursë. Ai multitasked në mes të luajtur futboll dhe duke studiuar në sajë të bursës së tij Leeds. Në moshën e 16 Delph përfundoi studimet e tij në shkollën partnere në Leeds, Boston Spa School.

Pasi u rrit në nivelin e akademisë së tij të rinisë, Delph u dha kontratën e tij të parë profesionale në 11 Janar 2008. Deri në mars 2009, shfaqjet e tij gjatë sezonit 2008-09 fituan Delph një nominim për lojtarin e Ligës së Parë të vitit. Ky aktivitet bëri që Aston Villa të kërkojë shërbimet e tij. 6 vite më vonë, ai e gjeti veten duke luajtur për Manchester City. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Fabian Delph Childhood Story dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu