Everton Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

0
1388
Everton Soares Historia e Fëmijërisë dhe Biografia e Paqëndrueshme Fakte nga LB
Everton Soares Historia e Fëmijërisë dhe Biografia e Paqëndrueshme Fakte nga LB

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit me pseudonimin "Qepë e vogël". Everton Soares Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot.

Everton Soares Historia e Fëmijërisë deri në Datën- Analiza
Everton Soares Historia e Fëmijërisë deri në Datën- Analiza. Kredia për të TransferMarket.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien, jetën personale dhe mënyrën e jetesës etj.

Po, të gjithë e dinë se ai është një sulmues i pabesueshëm me ritmin, aftësinë dhe aftësinë e mbarimit siç është vërejtur në turneun 2019 COPA America. Megjithatë, vetëm disa prej tyre e konsiderojnë biografinë e Everton Soares, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Everton Soares Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Fillimisht, emrat e tij të mbushur janë Everton Sousa Soares. Everton (jo Everton Football Club) ose Cebolinha siç quhet gjerësisht, ka lindur në ditën e 22nd të marsit 1996 për prindërit brazilianë në komunën e Maracanaú, Brazil.

I lindur në një familje shumë të përulur, prindërit e Evertonit ishin njerëz me të ardhura më të ulëta të klasës së mesme, të cilët vetëm mund të përballonin pak për të gjithë familjen e tyre. Si djalë i ri, duke luajtur futboll filloi pikërisht nga mosha që dinte të ecë.

Everton e mori futbollin si mënyrën e tij për të gjetur ngushëllim larg nga realitetet e ashpra të fëmijërisë së tij. Ai gjithashtu mori futbollin si medium për ta zënë mendjen nga marrja e vendimeve të gabuara.

Everton u rrit në një komunë ku miliona djemtë do të lidhnin çizmet çdo ditë duke shpresuar që të mos merrnin ndonjë profesion tjetër, por të kërkonin të bëheshin futbollistë profesionistë. Për të, ajo ishte e gjitha për t'u bërë një futbollist dhe që dëshiron t'i japë familjes së tij një të ardhme më të ndritur.

Everton Soares Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Everton, ashtu si fëmijët e tjerë, shikonin dhe aspironin të ishin si modelet e tij të mëdha të roleve - Kaka, Robinho, Ronaldo de Lima. Ai e dinte se dëshironte të bëhej futbollist profesionist mund të çojë në një karrierë shumë të suksesshme dhe fitimprurëse.

Ashtu si fëmijët e tjerë brazilianë, dyert e mundësisë u hapën për të që të luante futboll në rrugë, gjë që ai luajti në kushte të vështira.

Ndërkohë që Everton luante aftësitë e tij duke luajtur futboll në rrugë, ai kurrë nuk kishte para të mjaftueshme për të blerë topin e tij, kështu që ai përdorte topa të përbërë nga çorape të vjetra për të luajtur privatisht në shtëpinë e tij të familjes.

Everton vazhdoi të hiqte aftësitë e tij derisa ai ishte 12, mosha që ai u thirr për të marrë pjesë në gjyqet e futbollit në Fortaleza. Fatmirësisht, pasioni dhe vendosmëria e tij për t'u bërë pro e pa atë duke kaluar sprova dhe duke u regjistruar në akademi.

Everton Soares Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Jeta e hershme e karrierës

Si një adoleshent nga një familje e përulur, Everton u përball me një udhëtim të gjatë në seancat stërvitore për klubin e tij të parë, Fortaleza Esporte Clube. Ky është një klub i bazuar në Fortaleza, në shtetin e Ceará, Brazil.

"Everton erdhi me biçikletë. Ai gjithmonë do të ecë rreth 6km për të arritur terrenin e trajnimit. Ai ishte gjithmonë i rezervuar, me pak fjalë, por gjithmonë i aftë. " kujton Márcio Caetano, një ish-trajner i rinisë në klub.

Young Everton kaloi një orë duke lëvizur në një udhëtim 6km nga shtëpia e tij familjare në terrenin e trajnimit. Prindërit e tij edhe ti nuk ishin të pasur ishin shumë mbështetës për përpjekjen e djalit të tyre për t'u bërë profesionist. Ishte ndërhyrja e babait të tij që e ndihmoi të marrë mundësi me klubin.

Për shembull, ka pasur një turne ku Everton nuk luajti dhe babai i tij erdhi në klub për të luftuar për përfshirjen e djalit të tij në turne para se klubi t'i japë atij mundësinë e cila erdhi si një surprizë pozitive. Everton erdhi në fushë dhe shënoi tre gola në minuta 30.

Shpejtësia e tij dhe agresioni i tij kapën syrin e skuadrave të Grêmio, të cilët ishin të bindur se kishin nevojë për të nënshkruar djaloshin. Kjo ngjarje ndodhi në vitin 2012.

Everton Soares Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Rruga për Fame Story

Nënshkrimi i marrëveshjes që solli para tij si një adoleshent do të thotë të lëvizësh 3,800km larg në fund të kundërt të vendit. Nuk ishte domosdoshmërisht distanca që frikësonte të rinjtë premtues përpara, POR të dashurën e tij të cilën ai kurrë nuk donte të linte pas.

Everton Soares Road to Fame Story
Everton Soares Road to Fame Story

Një Everton i hutuar ishte thellësisht në dashuri dhe e pëlqente shumë atë, një ndjenjë që e bënte që kurrë të mos kujdesej shumë për karrierën e tij. Ai mendonte se nëse ai do të shkonte atje, ai do të rrezikonte ta humbiste. Një bisedë me trajnerin e tij ndihmoi në zgjidhjen e çështjes. Në fjalët e trajnerit të tij, ...

"I thashë se vajza mund të prishte, por Grêmio nuk do ta bënte. Një tjetër djalë, i cili ishte i dyti pas tij, do ta zëvendësonte atë në klubin prestigjioz. Pastaj ai do të pendohesh dhe djali tjetër do të ishte i pasur dhe ai do të mbetej i varfër."Këshilloi trajneri i Evertonit.

Një person tjetër në klub gjithashtu këshilloi: 'Nëse kjo vajzë nuk dëshiron të të presë, do të gjesh një vajzë italiane apo gjermane'.

Everton Soares Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Ngritja në Fame Story

Pas rënë dakord për të lënë të dashurën e tij prapa në Fortaleza, sfida e dytë e Everton ishte që të aklimatizuar në motin më të ftohtë ndjerë rreth klubit të tij të ri.

Temperaturat mund të bien poshtë në pikën e ngrirjes në Porto Alegre, e cila është afër kufijve me Argjentinën dhe Uruguajin. Dimri në shtetin e Rio Grande do Sul ishte shumë e ashpër që Everton mendoi të heqë dorë, por klubi e mbështeti atë.

Në fillim të klubit, Everton mori pseudonimin e tij "Cebolinha"Që fjalë për fjalë do të thotë"Qepë e vogël".

Pse Everton Soares quhet qepë e vogël
Pse Everton Soares quhet qepë e vogël

Ky pseudonim u frymëzua nga një karakter shumë i njohur brazilian i kartonave dhe gjithashtu sepse ai dukej tamam si bimore perimesh.

Gjashtë vjet pas qëndrimit të tij në klub, fenomeni i futbollit brazilian ndihmoi ekipin e tij në fitoren e Copa Libertadores me Grêmio në 2017 duke bërë që klubet e mëdha evropiane të lusin në gjunjë për nënshkrimin e tij.

Everton Soares Ngrihet në Fame Story
Everton Soares Ngrihet në Fame Story

Sezoni mbresëlënës i Evertonit për Gremion bindën stafin e stërvitjes së Brazilit për ta përfshirë atë në skuadrën e 2019 Copa America. Everton duroi një rritje meteorike në turneun 2019 Copa America.

Everton Soares COPA America Victory - The Rise to Fame Story
Everton Soares COPA America Victory - The Rise to Fame Story

Ndihmuar vendin e tij të fitojë trofeun e pa atë duke u bërë një nga pronat më të nxehta të futbollit në kontinent. Kujtimet e brazilianit të çmuar në turneun 2019 Copa amerikan gjithmonë do të mbahen mend. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Everton Soares Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Jeta e marrëdhënieve

Me Everton Soares ngrihet në famë, pyetjet në buzët e çdo tifoz kanë qenë; Kush është e dashura e Evertonit? A është ende duke dashuruar dashurinë e tij të cilin e ka lënë prapa për karrierën e tij? ...

Pak e dimë për përgjigjet e këtyre pyetjeve. Sidoqoftë, pas futbollistit të suksesshëm, ka një të dashur të joshur - dhe tani gruaja që shkon me emër isaranieri (fjalë për fjalë do të thotë Lisa Ranieri) në llogarinë e saj të mediave sociale.

Everton Soares dhe Gruaja
Everton Soares dhe Gruaja

Duke gjykuar nga llogaria e medias sociale e Evertonit, është e qartë se të dy zogjtë e dashurisë e lidhën nyjë pikërisht të shtunën, 29th e dhjetorit 2018.

Everton Soares në ditën e tij të dasmës
Everton Soares në ditën e tij të dasmës
Para martesës së tyre, të dy çiftet ishin bekuar me një vajzë të bukur, për të cilën Everton është shumë i dashur. Për shkak të këtij fakti, mund të jetë që Lisa Ranieri është "Të dashurën e njëjtë"I cili qëndroi prapa ndërsa Everton shkoi për të luajtur me Gremio.
Everton Soares dhe Familja
Everton Soares dhe Familja
Prapa çdo të mirë bijë është me të vërtetë mahnitëse baba në personin e Evertonit. Duke gjykuar nga fotografia më poshtë, është e bija e tij pa dyshim është personi i vetëm i cili vodhi zemrën e tij.
Everton Soares dhe vajza
Everton Soares dhe vajza
Everton Soares Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Jeta personale

Njohja me Everton Soares Jeta personale larg fushës do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të personalitetit të tij.

Everton Soares - Rreth Jetës së tij personale
Everton Soares - Rreth Jetës së tij personale

Fillimi, Everton është i pavarur dhe ambicioz në ndjekjen e suksesit të gjithanshëm. Ai shpesh e di se çfarë dëshiron dhe kjo është arsyeja pse ai u nda nga familja e tij në një moshë të re.

Përkundër pseudonimit të tij të gjallë "qepë e vogël" Everton ka qenë gjithmonë tipi i tërhequr i personit. Ai është një person i qetë që kurrë nuk ankohet, dikush që mund të jetë në mes të njerëzve pa dhënë ndonjë fjalë.

Everton Soares Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Lifestyle

Paratë në miliona paund janë vlerësuar me të vërtetë për Everton Soares, falë punës së tij të vështirë dhe vendimit për t'u bërë futbollist profesionist.

Jashtë fushës, Everton mban një shifër të ftohtë siç vërehet në paraqitjen e tij me makinën e tij ekzotike dhe në plazh. Pa dyshim, kjo është krijimi i një jetese milionerësh.

Everton Soares - Fakte të jetës së tij
Everton Soares - Fakte të jetës së tij. Kredia për të Sportiv

Ashtu si në kohën e shkrimit, Everton, i cili pavarësisht se jeton në një mënyrë jetese të lezetshme, nuk tregon pasurinë e tij në mediat sociale. Ai është i zgjuar për të menaxhuar famën e tij dhe për të mos shpenzuar si i çmendur. Kalimi i kohës dhe parave në plazh dhe në det ka një ndikim të madh në mirëqenien e tij emocionale.

Everton Soares LifeStyle
Everton Soares LifeStyle
Everton Soares Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Jeta familjare

Si në kohën e shkrimit, familja e Evertonit aktualisht jeton një jetë private dhe të ulët në Brazil, pavarësisht nga paparacët gjithmonë në lëvizje dhe mbi mënyrat e shumta për t'u lidhur me mediat sociale.

Si mamaja, babai, vëllezërit, motrat dhe gjithë të afërmit e saj aktualisht po korrin përfitimet e futjes së një mentaliteti të ashpër në vetën e tyre. Everton-së përkushtimi për të siguruar që prindërit, vëllezërit, motrat dhe të afërmit e tij janë të kënaqur është e ngjashme me angazhimin e tij në fushë.

Everton Soares Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Fakte të patreguara

FEJA: Everton është dikush që është shumë i hapur për besimin e tij të krishterë. Ai e lavdëron Perëndinë për çdo mundësi që ai merr në karrierën e tij.

Everton Soares Feja
Everton Soares Feja

Edhe në llogarinë e tij të mediave sociale që lexon 1.1 milion ndjekës, si në kohën e shkrimit, Everton ka shpëtimtarin e tij "Jezus" të shkruar në vend të monikerit të tij. Jashtë, ai është i hapur për rolin që Jezusi luan në jetën e tij.

Everton Soares Besimi fetar i krishterë
Everton Soares Besimi fetar i krishterë
Fakte Tattoo: Shpjegimi për tatuazhin e Evertonit mund të lidhet me edukimin e tij të ashpër dhe natyrisht besimin e tij të krishterë. Kuptimi i çdo tatuazhi të tij ende nuk është konstatuar. Duke shikuar foton më poshtë, mund të identifikosh atë që duket si një tatuazh i kokës Ghost Rider në krahun e djathtë dhe Jezusin në kraharor.
Faktet e Everton Soares Tattoo
Faktet e Everton Soares Tattoo. Kredia për të Sportiv
Everton Soares Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Përmbledhje video

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove në YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito, Regjistrohu të tanë Youtube Channel dhe klikoni ikonën Bell për njoftime.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin tonë Everton Soares Childhood Story plus Fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu