Ernesto Valverde Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

0
1138
Ernesto Valverde Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Ernesto Valverde Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia. Kredia për Twitter.

LB paraqet historinë e plotë të një menaxher futbolli i cili është i njohur më mirë me pseudonimin "Txingurri". Historia e fëmijërisë sonë Ernesto Valverde dhe fakte të paturpshme të biografisë ju sjellin një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

Po, të gjithë e dinë për ngritjen e tij të shpejtë si ish Menaxheri i Athletic Bilbao. Megjithatë, vetëm disa e konsiderojnë Biografia e Ernesto Valverde e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Ernesto Valverde Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme

Duke filluar, emrat e tij të plotë janë Ernesto Valverde Tejedor. Ernesto Valverde lindi në 9th ditën e shkurtit 1964 në Viandar de la Vera, Spanjë.

Familja e Ernesto Valverde ka rrënjët e tyre grupi etnik spanjoll i Kastiljes dhe Leonit, ku është vendosur vendlindja e tij Viandar de la Vera. Ai gjithashtu ka gjak familje baske.

Historia e familjes Ernesto Valverde
Historia e familjes Ernesto Valverde. Gjuhët e Kreditit të Botës

Castile dhe Leon përfaqësojnë 5.69% të popullsisë së Spanjës dhe territori i tij i gjerë mbulon pothuajse një të pestën e sipërfaqes së përgjithshme të vendit.

Pak dihet për prindërit e Ernesto Valverde. Megjithatë, është e mundur që prindërit e tij të zhvendosen në vendin bask, kur ai ishte fëmijë. Ekziston një foto e Ernesto dhe një gruaje në 70 e saj që ndoshta mund të jetë mamaja apo gruaja e tij.

Ernesto Valverde dhe nëna e tij
Ernesto Valverde dhe nëna e tij. Kredia për FabWag

Ernesto Valverde u rrit me një pasion për shkrim, fotografi dhe futboll. Ai mori futbollin më serioz që pagoi dividentët, duke çuar në një karrierë.

Ernesto Valverde Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Pasioni i Ernesto Valverde për futbollin e pa atë të regjistrohej në listën e CD San ​​Ignacio, një akademi që ndodhej në vendin bask të Spanjës Veriore.

Herët, Ernesto e kishte këtë vendosmërinë e heshtur për të bërë realitetet e tij profesionale të realizuara dhe ambiciet e tij për të kaluar në një akademi më të madhe nuk ishte thjesht një dashuri e kalueshme.

Një vendosmëri e tillë e pa atë duke u transferuar në Alavés, ekipi i tretë më i suksesshëm në vendin Baske pas Klubit Atletik të Bilbaos dhe Real Sociedad de Futbol.

Ernesto Valverde Jeta e hershme e karrierës
Ernesto Valverde Jeta e hershme e karrierës. Kredia për Twitter

Në Alavés, Ernesto Valverde vazhdoi të pjekur ndërsa e shihte vetë vendosjen e mirë në jetë në akademi. Ai bëri progres i qetë përmes grupmoshave dhe gjeti rrugën e tij në ekipin e lartë të klubit.

Ernesto Valverde Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për famë

Valverde Journied rrugën e tij në Sestao dhe Espanyol para se të quhej nga FC Barcelona ku ai u bë numri i tyre 1 përpara dhe qëllimi gjuetar pa lejë.

Ernesto Valverde FC Ditët e Barcelonës
Ernesto Valverde FC Ditët e Barcelonës. Kredia për Scoopnest

Ernesto Valverde ishte me fat që kishte kënaqësinë të luante me legjenda si Johan Cruyff, ish trajneri i Barçës i cili ishte përgjegjës për formimin e identitetit të klubit në 1980. A e dini? ... Valverde kontribuoi në skuadrën e Barcelonës që fitoi Kupën e Fituesit të UEFA-s në 1989.

Ernesto Valverde Kupën e Fituesit të UEFA-s në 1989
Ernesto Valverde Kupën e Fituesit të UEFA-s në 1989. Kredia për Twitter

Gjatë ditëve të tij të lojës në Barcelonë, ai vazhdoi të jetonte ëndrrat e tij të tjera të fëmijërisë. Ai u regjistrua si student i fotografisë në Institut d'Estudis Fotografics de Catalunya.

Ernesto Valverde Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngrihu në famë

Pas FC Barcelona, ​​Ernesto vazhdoi të luante për klubet e tjera të La Ligas duke përfshirë Athletico Bilbaon dhe Mallorca. Menjëherë pas pensionimit, ai filloi karrierën menaxheriale në departamentin e të rinjve të Athletic Bilbaos, një klub që ai shënoi golat 44 gjatë kohës së tij të lojës. Ai ishte i njohur të kishte një filozofi menaxheriale që qëndron në organizimin e mbrojtjes së tij dhe shtrëngimin e vijave të tij.

Më vonë, Ernesto u transferua në Olympiakos ku fitoi titullin grek në 2009 me një ekip që pranoi vetëm qëllimet e ligës 14.

Ernesto Valverde Ditët Olympiacos
Ernesto Valverde Ditët Olympiacos. Kredia në bisedë

Kthehu në Spanjë:

Pas një magji të suksesshme në Olimpiakos, Valverde u kthye në Athletic Bilbao. Në klub, ai vendosi një rekord të klubit duke i çuar lojtarët e tij në një vend 4th LaLiga përfundoi. Valverde më vonë drejtoi Kuriozitete në trofeun e tyre të parë në 31 vite pas një Humbja agregate e 5-1 e Barcelonës, për lavdinë e Supercopa de España.

Kredia për të beIN SPORTS

Gjithashtu, performanca e tij në Evropë gjithashtu e pa atë duke u quajtur trajnerin më të mirë në La Liga nga UEFA.

Në 29 Maj 2017, njeriu i vogël i njohur si 'Txingurri' (pak milingonë në baskë) mori një bilanc të kthimit në Barça, një klub që ai la për 27 vite. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Ernesto Valverde Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Pas menaxherit të suksesshëm, ekziston një grua e mrekullueshme e quajtur Juncal Díez, një zonjë që mediat spanjolle akoma duhet të marrin fotografinë e saj si në kohën e shkrimit.

Ernesto Valverde Lidhja Jeta
Ernesto Valverde Lidhja Jeta. Kredim për Pinterest dhe TICipedia

Fytyra e panjohur e bashkëshortes së tij, Juncal Diez dhe fëmijëve e bën familjen e tij si një mister. Sipas FabWags, Të dy çiftet janë martuar për gati 20 vite dhe fëmijët e tij janë 3 në numër.

Ernesto Valverde Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta personale

Njohja me Ernesto Valverde Personal Life do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Duke gjykuar nga informacionet e shkruara në jetën e tij të marrëdhënieve, mund të mendoni lehtësisht se familja Ernesto Valverde si hapsirat e tyre dhe jeton shumë jetë private.

Valverde është një person i trembur që i pëlqen hapsirën e tij dhe gëzon momente të vetme. Kur ai arrin në shtëpi, ai shkëputet nga futbolli dhe përfshin fotografinë.

A e dini? ... Përveç menaxhimit të klubeve të futbollit, ai është një fotograf i etur që është tronditës kamera e turpshme. Valverde është një njeri inteligjent, i qetë që e sheh fotografinë si një nga aktivitetet e tij të preferuara në kohën e tij të lirë.

Ernesto Valverde Jeta personale
Ernesto Valverde Jeta personale. Kredia për Marca

Përveç të qenit fotograf, Ernesto Valverde është gjithashtu një autor dhe Medio Tiempo (Koha e gjysmë) është publikimi i tij i parë.

Ernesto Valverde Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- LifeStyle

Pa u thënë, Ernesto nuk është lloji i menaxherit të futbollit i cili jeton në stilin e jetës luksoze. Në vend që të jetojë i madh dhe të tregojë pasurinë e tij, ai preferon të kalojë nëpër peizazhin e çdo qyteti duke marrë fotografi me aparatin e tij në dorë.

Imazhi i ngjashëm

Ernesto Valverde Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Fakte të patreguara

Çështjet e tij me teknologjinë:

Ernesto Valverde është i madh në përdorimin e teknologjisë në menaxhimin e futbollit. Njëherë e një kohë, presidenti i FC Barcelonës Josep Maria Bartomeu e përshkroi atë si një punëtor të fortë dhe njeri me përvojë të madhe në aplikimin e teknologjisë në trajnimin dhe menaxhimin e ndeshjeve. Ernesto përdor aplikacionin e smartphone për të ndjekur performancën, statistikat e fitnesit dhe për të zvogëluar punimet e administratorëve të bezdisshëm.

Jo Fan i Gjysmës së Tretë:

Sipas Sport-English, Ernesto nuk është një tifoz i madh i "gjysma e tretë"I cili mbulon shumicën e diskutimeve në lojë pas pjesës së parë ose para / gjatë kohës shtesë. Në dhomën e veshjes, ai preferon të dëgjojë të flasë. Raporti i sportit-anglisht.

Dëgjon me gjestet në vend që të flasësh:

E drejta nga ditët e tij me Barcelonën, Ernesto është kujtuar si një sulmues klasik i cili pëlqen të dëgjojë me gjeste sesa të flasë.

Ernesto Valverde Fakte të patreguara
Ernesto Valverde Fakte të patreguara. Kredia për të Sport-English

Menaxhimi i FC Barcelona ka qenë sfida më e madhe e karrierës së tij. Kur gjërat bëhen të vështira, venat e tij baske dalin jashtë.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Ernesto Valverde dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu