Enock Mwepu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Enock Mwepu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Biografia jonë Enock Mwepu portretizon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë, Jetën e Hershme, Familjen, Stilin e Jetës, Prindërit (Robby dhe Emmalle), Gruaja (Matilda) dhe vëllai (Francisco). Për më tepër, vlera neto e Enock dhe jeta personale.

Ta themi thjesht, ne ju paraqesim udhëtimin e jetës së mesfushorit, nga ditët e tij të hershme deri kur ai u bë i famshëm. Për të hapur oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë deri në moshë madhore - një përmbledhje perfekte e Enock Mwepu Bio.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Neal Maupay Plus Fakte Biografia e Untold
Biografia e Enock Mwepu
Biografia e Enock Mwepu. Shikoni historinë e jetës dhe ngritjes së tij.

Po, të gjithë e dinë shkathtësinë e tij që e ka vendosur atë si një lojtar i dobishëm në lojën e futbollit.

Sidoqoftë, vetëm disa tifozë të futbollit kanë lexuar kujtimet e tij koncize, të cilat ne do t'i zbulojmë në një çast. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Enock Mwepu Historia e Fëmijërisë:

Për entuziastët e Biografisë, ai mban pseudonimin "Kompjuteri". Enock Mwepu lindi në ditën e parë të janarit 1 nga babai i tij, Robby Mwepu dhe nëna, Emmalle Mwepu, në Lusaka, Zambia.

Lojtari është një nga gjashtë fëmijët e lindur nga bashkimi midis prindërve të tij të fotografuar me të më poshtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Leandro Trossard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Prindërit e Enock Mwepu
Njihuni me nënën e tij, Emmalle Mwepu dhe babanë, Robby Mwepu. Në të vërtetë, ata janë krenarë që kanë një djalë si ai.

Mjerisht, fëmijëria e Mwepu nuk ishte rozë. Përvoja e tij gjatë rritjes ishte po aq e keqe sa ajo e Sadio Mane. Ishte mjaft zhgënjyese që djaloshi i ri dhe vëllezërit e motrat e tij nuk ishin të sigurt për vaktin e tyre të ardhshëm të disponueshëm.

Ata mund të kalonin një ditë të tërë me vetëm një vakt të vetëm - një situatë që ishte e zakonshme me shumë familje të tjera në vendin e tij.

Në një përpjekje për të shpëtuar nga mendimet e varfërisë, Mwepu dhe miqtë e tij kaluan pjesën më të madhe të kohës në fusha të hapura. Pa këmisha dhe zbathur, fëmijët e vegjël dhe të uritur garojnë kundër njëri -tjetrit në lojën e futbollit deri në mbrëmje.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Ben White Plus Fakte të patreguara të biografisë

Deri në kohën kur ata kthehen në shtëpi, gjithçka që do t'u mbetet është të hanë vaktin e tyre të vetëm dhe të flenë.

Ditët e rritjes:

Aq sa ai e hante kohën e tij në futboll, talenti i ri gjithashtu jetonte në shoqërinë e vëllezërve dhe motrave të tij. Ai u rrit së bashku me 3 vëllezërit dhe 2 motrat e tij në vendlindjen e tij.

Sidoqoftë, familja e tij nuk qëndroi gjatë në Lusaka para se të zhvendosej në qytetin e vogël Chambishi në Kalulushi. Si zakonisht, Mwepu kërkoi fushën më të afërt afër shtëpisë së tij dhe u bashkua me djemtë e tjerë për stërvitjen e tyre të rregullt.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Aaron Connolly Plus Faktet e Biografisë së Untold

Enock Mwepu Sfondi i Familjes:

Kur babai i tij për fat të mirë mori një punë të re në një kompani minierash bakri, familja e tij pa shpresën për të jetuar një jetë mesatare. Para ngritjes së statusit të tyre financiar, familja e Mwepu luftonte për të përballuar.

Prindërit e tij ishin fermerë që nuk kishin të ardhura të mjaftueshme për të mbajtur familjen e tyre para se të largoheshin nga Lusaka. Ndërsa fliste për historinë e tij të jetës, mesfushori zbuloi sesi prejardhja e tij e varfër familjare e motivoi atë të përpiqej për sukses.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mathew Ryan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Enock Mwepu Origjina e Familjes:

Lindja në kryeqytetin e Lusakës i dha atij një ekspozim të madh ndaj civilizimit. Si një shtetas i Zambisë, Mwepu krenohet me kulturën e shumanshme të vendit të tij dhe kafshët e egra të pasura.

A e dini?… Nga vjen (Lusaka) është një nga qytetet me zhvillimin më të shpejtë në Afrikën jugore. Sigurisht, qyteti i tij i lindjes është mikpritës i qendrave qeveritare dhe komerciale të vendit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Origjina e familjes Enock Mwepu
Harta tregon vendndodhjen e vendit të origjinës së tij.

Edhe pse shumë njerëz me përkatësi etnike afrikane vuajnë nga diskriminimi në të gjithë botën, Mwepu kurrë nuk ka turp të identifikohet me prejardhjen e tij.

Bazuar në origjinën e tij familjare, vendasit me gjuhë të ndryshme komunikojnë me Nyanja (Chewa) - një gjuhë e zakonshme e Lusakës.

Enock Mwepu Education:

Megjithë gjendjen e dobët financiare të familjes së tij, atleti ende shkoi në shkollë. Ai mund të mos ketë ndjekur institucionin më të mirë, por të paktën ai kishte një arsimim formal. Pavarësisht, Mwepu nuk e ka zbuluar emrin e shkollës që ndoqi deri më sot.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mathew Ryan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Enock Mwepu - Historia e Futbollit:

Siç u tha më herët, kompjuteri filloi ekspeditën e tij të futbollit nga një pasion i madh për lojën. Në atë kohë, ai tregoi një tipar që kishin vetëm disa fëmijë.

Ata që e shikuan atë duke bërë disa truke dhe aftësi e dinin se ai kishte potencialin për t'u bërë tjetri Jay-Jay Okocha. Përveç dhënies së shpresës për një të ardhme më të mirë, futbolli e ndihmoi Mwepu -n të sëmurë nga stili i dyshimtë i jetesës së shumë qytetarëve të rinj.

Nëse luani futboll gjatë gjithë ditës, do të shmangni rrethin vicioz të pirjes së drogës dhe pirjes së marihuanës.

Sigurisht, pas stërvitjes, ju fjalë për fjalë do të jeni të rraskapitur dhe do të bini në shtrat në mbrëmje.

Ajo që ndodhi të ishte një hobi i thjeshtë dhe rutina e përditshme shpejt i hapi rrugën përparimit të tij të parë. Pikërisht kur ishte 14 vjeç, Mwepu dhe shoku i tij Changwe Kalele kishin arritur tashmë lojën e tyre mes fëmijëve të tjerë në ekipin e tyre lokal.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Ben White Plus Fakte të patreguara të biografisë

Enock Mwepu Bio - Jeta e hershme e karrierës:

Me fat, talenti i tyre i papërpunuar, i cili i veçoi nga fëmijët e tjerë, tërhoqi vëmendjen e Lee Kawanu. Rastësisht, Kawanu ishte në kërkim të djemve të rinj me të cilët do të zhvillonte një sistem sportiv të bazuar në talente në Zambia.

Jeta e karrierës së kompjuterit
Njihuni me Kawanu, njeriun që mori Mwepu nga lagjet e varfra dhe u shndërrua në një profesionist.

Gjatë misionit të tij skautist, ai pa dy fëmijë të jashtëzakonshëm që goditën topin ndryshe. Ata ishin Mwepu dhe Changwe. Pa asnjë dyshim, skautisti i mori të dy djemtë nën krahun e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Leandro Trossard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Udhëtimi i dy miqve:

Duke e ditur plotësisht sa e rëndësishme ishte mundësia e re, Mwepu punoi shumë me Changwe për të siguruar që ata të shkëlqyen. Ai u paraqit si një numër 10 ndërsa shoku i tij operonte nga pozicioni i mesfushës mbrojtëse si Mikel Obi.

Shoku i kompjuterit
Miku i tij, Changwe, shfaq një ndjenjë superiore të mbrojtjes në fushë.

Nuk kaloi shumë kohë para se fansat e quajtën atë kompjuter. Kjo ndodhi sepse Mwepu ishte i saktë me kalimet e tij dhe llogariti lëvizjen e tij të ardhshme me saktësi. Dreamndrra e tij ishte të paraqitej për vendin e tij në garat ndërkombëtare.

Në një kohë të largët, Kawanu kishte mbledhur një numër të mirë të fëmijëve të cilët ishin gati të konkurronin për vetëm 18 lojëra elektronike. Duke qenë drejtor i Kafue Celtic, ai gjithashtu erdhi së bashku me një nga lojtarët e tij të talentuar - Patson daka.

Kujdes nga kompjuteri:

Merreni me mend?… Mwepu tashmë kishte bërë emër para se të fillonte procesi i përzgjedhjes. Prandaj, njerëzit paralajmëruan Dakën (një sulmues) të ishte i kujdesshëm ndaj kompjuterit që shkatërron lojtarët me aftësitë e tij të shkëlqyera.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Neal Maupay Plus Fakte Biografia e Untold

Në vend që të përballej me poshtërimin, Patson vodhi vëmendjen e Mwepu dhe prapë u miqësua me të. Prandaj, rrethi i tyre i miqësisë u rrit në tre, me kalimtarin e gjatë në epiqendër.

Me aftësi dhe pak fat, tre djemtë (Mwepu, Changwe dhe Daka) u përzgjodhën të gjithë në skuadrën 18-vjeçare të ekipit të të rinjve të Zambisë.

Rruga e kompjuterit drejt historisë së famës
Një fotografi e rrallë e Mwepu dhe Daka në karrierën e tyre më të hershme të futbollit.

Së bashku ata luajtën në kualifikueset e Kupës së Afrikës U-17. Daka drejtoi ekipin si kapiten, ndërsa djemtë e tjerë respektuan ndjenjën e tij të humorit. Sidoqoftë, ata nuk ishin të vetëdijshëm për tragjedinë e afërt në miqësinë e tyre të ngushtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Humbja tragjike e Enock Mwepu - Aksidenti i kobshëm:

Mjerisht, ndeshja kualifikuese kundër Ugandës ishte Changwe e fundit e luajtur ndonjëherë. Ai u përfshi në një aksident të tmerrshëm automobilistik që e futi në një karrige me rrota për dy vjet para se të vdiste.

Kompjutera shoku i vonuar
Një paraqitje e shkurtër se si Changwe ishte i gëzuar pavarësisht gjendjes së tij të vështirë.

Sigurisht, incidenti ishte tragjik, por dy miqtë e tij, të cilët u bënë vëllezër, qëndruan të fortë përballë nxehtësisë. Ata donin të përmbushnin ëndrrat që ai kishte me ta.

Prandaj, të dy djemtë punuan shumë për të ndihmuar Zambian të kapet në Kupën e Kombeve të Afrikës U-20 në 2017. Ata vendosën trupin dhe shpirtin e tyre për të fituar trofeun në nder të mikut të tyre të dashur Changwe. Në finale, Mwepu mori çmimin njeriu i ndeshjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Ben White Plus Fakte të patreguara të biografisë
Arritja ndërkombëtare e kompjuterit
Një nga momentet më emocionuese të karrierës së tij rinore.

Biografia e Enock Mwepu - Rruga drejt historisë së famës:

Para arritjes së tij ndërkombëtare, mesfushori luftoi shumë për të marrë një klub të mirë. Ndonjëherë, ai nuk do të flinte natën për shkak të mendimeve për mirëqenien e menaxhimit të tij. Babai i tij kishte humbur punën, dhe Mwepu u bë ushqyesi i familjes së tij.

Ai duhej të transferohej në një klub që është më i madh se Kafue për të përballuar. Pasi diskutoi problemet dhe gjendjen e tij të vështirë për një transferim me Kawanu, Mwepu u transferua në Power Dynamos në 2015.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Atje, ai ishte i pasuksesshëm në lojën e tij të parë dhe kurrë nuk u paraqit për pjesën tjetër të sezonit. Më pas, ai u bashkua me NAPSA Stars, ku tërhoqi shumë skautë me talentin e tij.

Jeta e karrierës së futbollistit
Një nga momentet e tij në terrenin stërvitor të NAPSA Stars,

Enock Mwepu Bio - Histori suksesi:

Gjatë Kupës së Kombeve të Afrikës U-20 (në 2017), talenti i ri shfaqi të gjitha cilësitë e kërkuara në garat e nivelit të lartë. Gjashtë muaj pasi shoku i tij u largua nga Zambia për në Evropë, Mwepu u ribashkua me të pasi Red bull Salzburg e nënshkroi atë në 2017.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Aaron Connolly Plus Faktet e Biografisë së Untold

A e dini?… Kaluesi i gjatë e çliroi menjëherë familjen e tij nga varfëria me tarifën e tij të nënshkrimit. Ai bleu një makinë dhe shtëpi për prindërit e tij, mori një kamion për vëllain e tij më të madh dhe mbuloi faturat e kolegjit të motrës së tij.

Like Erling Haaland, Mwepu shpejt u ngrit nëpër gradat e Salzburgut. Me kalimin e kohës, ai u bë aq kokëfortë dhe ambicioz deri në atë pikë sa trajnerët e tij ishin të sigurt se ai do të krijonte një trazirë në të ardhmen.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Leandro Trossard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Enock Mwepu rruga drejt famës
Festimi me shokët e tij të skuadrës i jep lumturi ekstreme.

Zorra e Mwepu për të mos hequr dorë kurrë e quajti atë si Yaya Toure shkruani në fushë. Së bashku me mikun e tij të kthyer në vëlla (Patson), pasuesi i saktë ndihmoi Salzburgun të fitonte shumë trofe.

Çmimi i mesfushorit
Çfarë gëzimi ishte pasi ata të dy festuan fitoren e klubit të tyre së bashku.

Në korrik 2021, ai u bashkua me klubin EPL Brighton & Hove Albion në një marrëveshje katërvjeçare me vlerë 18 milionë funte. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Rreth Matilda, e dashura Enock Mwepu u bë grua:

Mendimi për të shkuar në shtëpi dhe për të marrë një përqafim mikpritës dhe të butë nga partneri i tij e bën atletin të lumtur. Natyrisht, Mwepu e di se çfarë do të thotë të jesh i dashuruar, falë kujdesit që mori nga e dashura e tij që u bë grua.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Aaron Mooy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
E dashura e Enock Mwepu
Një përvojë takimi me të dashurën e tij të kthyer në grua.

Në rast se jeni kurioz, emri i saj është Matilda Mwepu. Gjithashtu, ajo është një nga arsyet kryesore që ju shihni mesfushorin duke buzëqeshur nga blutë.

Interesante, Mwepu dhe Matilda u takuan për disa vjet para se të vendosnin ta çonin më tej lidhjen e tyre. Prandaj, zogjtë e dashurisë u martuan si burrë e grua më 2 janar 2021.

Enock Nwepu dasma
Momenti i bukur kur çiftet i thanë po njëri -tjetrit.

Enock Mwepu Jeta personale:

Kur shikoni pamjen e tij fizike, do të shihni disa realitete mbi natyrën e tij. Gjërat e para, Mwepu është një person i qetë që mban shumicën e mendimeve të tij për vete.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Ben White Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pavarësisht se sa shumë i trajton kundërshtarët në fushë, natyra e tij e butë gjithmonë mjafton. Po, edhe buzëqeshja e tij dërgon një mesazh se ai është një djalë i lehtë.

Enock Mwepu -së personalitetit
Çfarë zotëri është. Edhe buzëqeshja e tij është mjaft bindëse për personalitetin e tij me këmbë në tokë.

Për shkak të personalitetit të tij introvert, Mwepu nuk viziton shpesh qendrat tregtare kur viziton qytetin e tij të lindjes. Ai përpiqet të shmangë vëmendjen e tepërt duke e çuar familjen e tij në një vend të qetë për pushime.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Aaron Connolly Plus Faktet e Biografisë së Untold

Enock Mwepu Stili i jetesës:

Ka qenë gjithmonë ëndrra e tij e sinqertë për të çliruar familjen e tij nga varfëria. Falë jetës së tij të re si atlet, Mwepu më në fund ka arritur aspiratat e tij duke i dhënë familjes së tij një jetë më të mirë.

Sigurisht, ai është një person që e kupton se çfarë do të thotë të mos kesh asgjë. Prandaj, ai nuk do të linte mundësinë që të shijonte veten të kalonte pranë tij. Në këtë shënim, Mwepu jeton një mënyrë jetese luksoze e cila vërehet me makina të ndezura dhe pallate të shtrenjta.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Leandro Trossard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Makina e Enock Mwepu
Një mënyrë perfekte për të shpenzuar disa nga paratë e tij është duke bërë një udhëtim të këndshëm për veten dhe gruan e tij.

Enock Mwepu Family:

Nuk ka pasur kurrë një mënyrë më të mirë për të mbijetuar vështirësive në shumë vende afrikane sesa të jetosh në një shtëpi të bashkuar. Kompjuteri është me fat që ka një familje të tillë.

Moreso, ai ka ecur mbi forcën e motivimit të prindërve dhe vëllezërve dhe motrave të tij për t'u bërë një lojtar i suksesshëm. Në këtë shënim, ne do t'ju tregojmë fakte për secilin anëtar të menaxhimit të tij në këtë seksion.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mathew Ryan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth Atit Enock Mwepu:

Baballarët janë personi i parë që mban barrën e sigurimit të familjes. Në mënyrë të ngjashme, babai i Mwepu, Robby, ka kaluar nga një punë në tjetrën për të siguruar mbijetesën e gruas dhe fëmijëve të tij.

Babai i Enock Mwepu
Njihuni me babanë e tij, Robby Mwepu.

Së pari, ai punoi si një fermer në shkallë të vogël para se të siguronte një punë në një kompani minierash bakri. Për pak kohë, Robby Mwepu ndihmoi familjen e tij të jetonte një mënyrë jetese mesatare. Mjerisht, ai shpejt humbi punën e tij dhe iu desh t'i kthehej bujqësisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Aaron Mooy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Shtë interesante, Robby ndryshonte nga prindërit më tipikë afrikanë. Miratimi i tij për ndjekjen e karrierës së Mwepu në futboll është ajo që e dalloi atë nga Didier Drogbababai. Në të vërtetë, ai është absolutisht krenar për arritjen e djalit të tij.

Rreth nënës Enock Mwepu:

Ndërsa baballarët luajnë rolin e mbajtësve të bukës, nënat janë ndërtuesit e shtëpisë, veçanërisht në shumë kombe të zeza. Prandaj, Mwepu ka fituar ndjenjën e tij të moralit duke kaluar shumë kohë me nënën e tij - Emmalle Mwepu.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Nëna e Enock Mwepu
Të shpenzosh me nënën e tij, Emmalle, është absolutisht një bekim për atletin e ri.

Ajo është një grua punëtore e cila është një mishërim i termit elasticitet. Me kalimin e kohës, Emmalle ka punuar krah për krah me burrin e saj për t'u siguruar që ata të sigurojnë ushqim për fëmijët. Megjithë ashpërsinë e kryerjes së punëve të shtëpisë, nëna e Mwepu shkon shpesh në fermë.

Rreth vëllezërve dhe motrave Enock Mwepu:

Isshtë shumë e zakonshme të rritesh në Zambia me shumë vëllezër dhe motra. Prandaj, Mwepu u rrit me pesë vëllezër e motra të cilët i do shumë. Ato përfshijnë tre vëllezër dhe dy motra.

Siç pritej, vëllai i tij më i vogël (Francisco) gjithashtu ndoqi një karrierë në futboll derisa u bë profesionist. Ndërsa shkruaj këtë biografi, Francisco shfaqet në Bundesligën Australiane për SK Sturm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Leandro Trossard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Vëllai i Enock Mwepu
Një fotografi e bukur që tregon sa të suksesshëm janë bërë Enock dhe Francisco.

Kujtojmë, ne kishim deklaruar në pjesën fillestare të këtij kujtimi se Mwepu bleu një kamion për vëllain e tij të madh. Kjo ishte vetëm një majë e të gjitha gjërave të shumta që ai kishte bërë për anëtarët e mbetur të familjes së tij.

Rreth të afërmve Enock Mwepu:

Me nivelin e pasurisë dhe famës së tij, mesfushori është padyshim një nga njerëzit më të famshëm në familjen e tij të zgjeruar. Edhe pse ai nuk i ka përmendur gjyshërit ose xhaxhallarët dhe tezet e tij, ne jemi të sigurt se ata janë krenarë për suksesin e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mathew Ryan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Enock Mwepu Fakte të pathëna:

Duke lexuar historinë argëtuese të kompjuterit, këtu janë disa realitete që do t'ju ndihmojë të kuptoni në mënyrë të përsosur biografinë e tij.

Fakti # 1: Vlera neto dhe ndarja e pagës:

Duke shfletuar përmes Historisë së tij të Jetës, do të kuptoni se të ardhurat e tij burojnë kryesisht nga futbolli. Ndërsa përpiloj këtë biografi, Mwepu ka një vlerë neto të vlerësuar prej 2 milion £ (statistika të 2021). 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Aaron Mooy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ditët e tij me Salzburg e pa atë të merrte një pagë vjetore prej 980,000. Sidoqoftë, kalimi i tij në Brighton & Hove Albion do të çojë në mënyrë drastike në një përmirësim të fitimeve të tij rreth 40,000 paund në javë.

Analiza jonë e pagës së tij tregon se një qytetari mesatar Zambian do të duhet të punojë për 28 vjet për të bërë atë që Mwepu fiton në një javë me Brighton.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Aaron Connolly Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ne kemi vendosur në mënyrë taktike një analizë të pagës së kompjuterit ndërsa tikleta e orës. Shihni sa ka bërë që kur keni ardhur këtu.

Që kur keni filluar shikimin Bio e Enock Mwepu, kjo është ajo që ai ka fituar me Brighton.

 0 Kwacha Zambian (ZMK)
BANESORE / FITIMIEnock Mwepu Paga Salzburg Ndarja në Zambian Kwacha (ZMK)
Në vit:56,093,649 Kwacha Zambian (ZMK)
Për muaj:4,674,470 Kwacha Zambian (ZMK)
Në javë:1,077,067 Kwacha Zambian (ZMK)
Në ditë:153,866 Kwacha Zambian (ZMK)
Në orë:6,411 Kwacha Zambian (ZMK)
Për Minutë:106 Kwacha Zambian (ZMK)
Për sekond:1.78 Kwacha Zambian (ZMK)
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti #2: Arsyeja për pseudonimin:

Pasi verboi shumë spektatorë me pasimet e tij të sakta të ngjashme me makinën, tifozët nuk mund të mos e thërrisnin 'Kompjuteri'. Më pas, Mwepu vazhdoi të mbante monikerin e tij me krenari.

Ai përmirësoi kalimet dhe inteligjencën e tij çnjerëzore për të llogaritur detajet në hapësira të vogla në fushë. Sigurisht, ai është i përshtatshëm për pseudonimin që fansat e tij i kanë dhënë atij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Ben White Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti #3: Feja Enoch Mwepu:

Të bëhesh një atlet profesionist është një gjë për kompjuterin dhe të jesh fetar është një gjë tjetër. Mwepu ka qenë një i krishterë i devotshëm që nga fëmijëria. Jeta e tij rrotullohej rreth sportit, shkollës dhe kishës.

Ndërsa paraqitej si një atlet i ri, mesfushori dhe miqtë e tij organizuan seanca lutjesh në kamp. Në shumicën e rasteve, Patson Daka bën predikimin. Për shkak të besimit të tij fetar, Mwepu nuk shkon në një klub, as nuk pi apo pi duhan.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Neal Maupay Plus Fakte Biografia e Untold

Fakti # 4: Statistikat e FIFA-s:

Enock Mwepu është tepër i mirë në fushat e mentalitetit, lëvizjes dhe fuqisë. Si një lojtar i ri, ai ka shumë potenciale që duhet të eksplorojë. Shpresojmë, kalimi i tij në Premier League angleze do t'i japë atij ekspozimin më të mirë që do të rrisë vlerësimet e tij.

Statistikat e tij FIFA
Analiza e potencialeve të atletit.

Përmbledhje e biografisë:

Tabela më poshtë zbulon informacion konciz në lidhje me Enoch Mwepu. Ju jep mundësinë të kaloni profilin e tij sa më shpejt që të jetë e mundur.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mathew Ryan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Kërkimet e biografisë:Përgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Enock Mwepu 
pseudonimi:Kompjuteri
Mosha:23 vjeç dhe 8 muajsh.
Data e lindjes:1 janar 1998
Vendi i lindjes: Lusaka, Zambia
Babai:Robby Mwepu
Gjuha amtare:Emmalle Mwepu
Vëllezërit e motrat:3 vëllezër dhe 2 motra
E dashura / Gruaja:Matilda Mwepu
Te ardhura neto:1.5 milion £ (Statistikat e 2021)
Paga vjetore:980,000 (Me Salzburg)
Zodiaku:Bricjapi
kombësizambian
Përkatësia etnike:afrikan
Gjatesia:1.84 m (6 këmbë dhe 0 inç)
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundim:

Megjithë vështirësitë në vendin e tij, Mwepu ende punoi në rrugën e tij deri në nivelin e lojtarëve elitë. Ai ishte shumë i talentuar, që analistët e cilësuan si Alternativa e Bissouma kush mund te jete Thomas ParteyPartneri i ëndrrave në Arsenal.

Na takon të vlerësojmë familjen e tij që janë burimi i tij kryesor i motivimit në këtë udhëtim. Falë babait të tij, Robby dhe nënës, Emmalle, Mwepu është rritur në një djalë të ri të besueshëm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Neal Maupay Plus Fakte Biografia e Untold

Pa dyshim, gruaja dhe vëllezërit e motrat e tij janë krenarë që identifikohen me të. Edhe bashkatdhetarët e tij gjithmonë këndojnë lavdërimet për arritjet e tij në karrierë. 

Faleminderit që lexuat historinë tonë të Enock Mwepu për Fëmijërinë Plus Fakte të patreguara të Biografisë. Shpresojmë që ju ka pëlqyer. Ju lutemi lini një koment për përvojën tuaj në këtë artikull në pjesën e komenteve më poshtë.

{

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet