Emile Smith Rowe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Emile Smith Rowe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Emile Smith-Rowe ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne kemi historinë e starletës angleze të futbollit të frymëzuar nga Klubi i futbollit Arsenal. Ne fillojmë nga ditët e tij të fëmijërisë deri kur ai u bë i famshëm me Topçinjtë. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, vini re galerinë e tij të përparimit të jetës - një përmbledhje e përsosur e Bio të Emile Smith Rowe.

Biografia e Emile Smith Rowe. Nga koha e fëmijërisë në Famë.
Biografia e Emile Smith Rowe. Nga koha e fëmijërisë në Famë.

Po, të gjithë e dinë se ai i ngjan Kevin De Bruyne në vështrime dhe potenciale. Për këtë arsye, GOAL e thërret atë Croydon De Bruyne i Arsenalit - një djalë që mund të gjejë hapësirë ​​edhe në një kuti telefonike. Pavarësisht nga vlerësimi, vërejmë se vetëm pak fansa e dinë Historinë e tij të Jetës. Ne e kemi atë, të gjithë të përgatitur për ju dhe për dashurinë e lojës. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë së Emile Smith Rowe:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin - Emzinho. Emile Smith Rowe lindi në 28th ditën e korrikut 2000 nga nëna e tij, Fiona Rowe dhe babai, Leslie Rowe, në Croydon, një qytet i madh në jug të Londrës, Angli.

Futbollisti profesionist anglez është djali i dytë nga dy djemtë - i lindur nga bashkimi midis prindërve të tij që ka të ngjarë të jetë në të dyzetat. Më poshtë është Les Smith Rowe me një koleg pune.

Prindërit e Emile Smith Rowe. Ai kujdeset për sytë e babait të tij apo jo?
Njihuni me një nga prindërit e Emile Smith Rowe. A keni parë një ngjashmëri mes tij dhe Les, babait të tij?

Në një bisedë me Les, zbuluam se ai e bëri këtë foto në një ngjarje vjetore të Krishtlindjes, ku mori pjesë edhe Emile. Në atë rast, i riu nënshkroi autografe dhe gjithashtu bëri fotografi me disa njerëz të veçantë me të cilët punonte babai i tij. Kjo është një shenjë e fillimit të tij modest.

Vitet e rritjes:

Ka shumë gjëra të mëdha në lidhje me kalimin e momenteve të fëmijërisë me një vëlla të madh. Për Emilin e ri, kjo e bëri jetën e tij më të ëmbël. Të dy vëllezërit dhe motrat i kaluan vitet e para në Thornton Heath, një qytet i famshëm në jug të Londrës. Si djalë, ESR idhullonte Frank Lampard.

Sfondi i Familjes Emile Smith Rowe:

Prindërit e futbollistit - Less dhe Fiona - dikur ishin fitues të klasës së mesme. Nëna dhe babai morën kënaqësi si punonjës të kujdesit shoqëror në veri të Londrës. Në fillim, Less dhe Fiona siguruan që të ndërtonin një shtëpi, jeta e së cilës përqendrohet te puna e madhe dhe respekti. Se ata u futën bijve të tyre.

Origjina e Familjes Emile Smith Rowe:

Vendlindja e futbollistit anglez, Thornton Heath, flet shumë për dëshirën e tij për të kënaqur tifozët e futbollit. E vërteta është, njerëzit nga rrënjët e Emile në Londër janë të zellshëm. Në përmbledhje, ata e dinë se çfarë duhet për të pasur sukses në jetë.

Familja Emile Smith Rowe është vendase e Thornton Heath, në jug të Londrës së Madhe, Angli.
Familja Emile Smith Rowe është vendase e Thornton Heath, në jug të Londrës së Madhe, Angli.

Shikoni jetën e Wilfried Zaha, për shembull Pa dyshim, ai është një shembull i përsosur i një Thornton Heath të lindur dhe të edukuar. E thënë thjesht, qyteti i lindjes së Emily vështirë se prodhon njerëz që janë dembelë.

Ndërtimi i arsimit dhe karrierës:

Si një djalë i vogël, Emzinho mund të parashikonte të ardhmen e tij. Ambiciet e tij për t'u bërë një futbollist profesionist nuk shkuan si një fantazi kalimtare. Duke njohur vullnetin e djalit të tyre për të luajtur futboll për të jetuar, prindërit e Elme (Fiona dhe Les) e regjistruan atë në një shkollë lokale futbolli.

Për të shtuar aftësitë e tij, Emili i zellshëm vazhdoi me futboll edhe pas orëve të shkollës. Ai gjithashtu mori pjesë shumë në fillimin e futbollit në lagje. Meqenëse prindërit e Emile Smith Rowe punonin në Londrën Veriore, u bë e lehtë për ta që të gjenin mundësi karriere për djalin e tyre.

Para se të bashkohej me Arsenalin, Elime kishte një gjyq me Chelsea rreth vitit 2009. Më në fund, dhe për gëzimin e familjes së tij, i riu u pranua nga Gunners në moshën 10 vjeç.

Emile Smith Rowe Histori e Patreguar e Futbollit:

Pas pranimit në shtëpinë arsimore të Arsenalit, erdhi një sfidë për familjen. Ishte e vështirë për Les dhe Fiona të udhëtonin afërsisht dy orë në ditë (andej-këndej) në mënyrë që të linin Emile në Hale End - ku kemi akademinë e Arsenalit.

Për ta bërë jetën më të lehtë, Emile, vëllai dhe prindërit e tij morën një vendim për t'u zhvendosur nga South në Londrën Veriore. Me këtë, udhëtimi i zakonshëm në distanca të gjata u eleminua. Pasi u zhvendos, ishte më lehtë për babanë e tij të mbikëqyrte foshnjën e shtëpisë së tij. Në këtë kohë, Les dhe Fiona filluan të shikonin pothuajse çdo lojë që luan djali i tyre.

Jeta e hershme në karrierë me Arsenalin:

Emily përjetoi një ngritje të shpejtë me Gunners. Ai ishte tipi që u ngrit mbi çdo sfidë të vënë në rrugën e tij. Ai gjeti më shumë forcë ndërsa kaloi nëpër akademi. Midis këtyre djemve - atëherë në vitin 2010 - ne mund të rrahim gjoksin tonë për të thënë që Emile ka parë suksesin më së shumti

Duke udhëtuar nëpër radhët e të rinjve, Smith Rowe e pa veten duke u zhvilluar në një djalosh të parakohshëm. Ai ishte një djalosh i cili u bekua me kontrollin ngjitës dhe një aftësi sulmuese në mesfushë. Që ai e përdori me gëzim për të lëvizur kundërshtarët e kaluar.

Biografia e Emile Smith Rowe- Rruga drejt Famës:

Duke iu afruar ditëlindjes së tij të pesëmbëdhjetë, erdhën biseda midis vëzhguesve kryesorë të talenteve të cilët diskutuan mbi potencialin e të riut për Anglinë. Për habinë e familjes së Emile Smith Rowe, foshnja e shtëpisë mori një telefonatë në Angli - për ekipin nën 16 vjeç.

Një vit më vonë - ndërsa ishte ende duke përparuar në radhët e akademisë së Arsenalit - Emile mori një tjetër thirrje fati. Këtë herë, ai u thirr për të qenë pjesë e Kupës së Botës 2017 FIFA U-17.

Me flokët e tij të ndritshëm bjondë, Smith Rowe nuk ishte kurrë i vështirë të mungonte në fushë. Falë golave ​​të tij të mrekullueshëm, djali ynë përkrah Rhian Brewster ndihmoi Anglinë të fitonte trofeun.

Grumbullimi i orëve të kaluara në nderimin e zanatit të tij, si dhe nderin e tij kombëtar, panë klube të mëdha që e ndiqnin për një nënshkrim. Ndër fitimet ishin Tottenham dhe Barcelona. Të thuhet e vërteta, Emily qëndroi e vërtetë ndaj Arsenalit edhe pas shpinës së klubit. Përulësia dhe besimi e panë atë duke premtuar besnikërinë e tij ndaj Topçinjve ndërsa refuzoi Spurs dhe Barca.

Emile Smith Rowe Bio - Historia e Suksesit:

Ashtu si bënë shumë të rinj, ai shkoi në huazim në moshën 18 vjeç. Së pari te RB Leipzig dhe i dyti te Huddersfield Town. Pasi pagoi detyrimet e tij, i riu u kthye në Arsenal - nën tutelën e Fredi Ljungberg. Në atë kohë, Emile filloi të linte shenjën e tij ndërsa priste me durim një mundësi të skuadrës së parë të Arsenalit.

Kah mesi i sezonit 2020/2021, performanca e Arsenalit u shemb. Në atë kohë, yjet e klubit me shumë milion paund u hodhën. I brengosur Mikel Arteta ishte në kërkim të ndonjë gjëje që do të ofronte një dritë shprese. Duke u futur thellë në rezervatin e tij, u shfaq një emër i errët i Emile Rowe-Smith.

Vlerësimi i tifozëve të Gunners nuk kaloi pa u vërejtur pasi mesfushori sulmues me gjatësi 6ft së bashku me të shquar (si Kieran Tierney) u bë një nga yjet e spikatur që bëri që klubi i tij të ketë një fund pozitiv të vitit 2020 dhe një fillim të ndritshëm të 2021.

Në atë kohë (janar 2021), kur Emile Smith Rowe shkaktoi një shqetësim të lumtur kundër Chelsea pas arratisjes së N'Golo Kante, Tifozët e Arsenalit u zhgënjyen - me një gjë në mendjen e tyre. Se ata nuk kanë më nevojë Mikel Arteta për të nënshkruar ISCO si zëvendësim për Ozil. Ja, Mesut i ri, AKA Emzinho.

Në kohën e shkrimit të këtij Bio, fëmija i fundit i Fiona dhe Les është një nga perspektivat më interesante te Arsenali. Formimi i një anije të frikshme partneriteti me Bukayo Saka (një Besnik tjetër i Arsenalit), ne i japim informacion Smith Rowe që të bëhet Arsenal i rregullt në asnjë kohë. Pjesa tjetër, siç themi, është histori.

Emile Smith Rowe Dashuron Jetën - E dashura, gruaja, fëmija?

Me ngritjen e tij në famë dhe duke u bërë shumë i suksesshëm me Gunners, është e sigurt që tifozët e Arsenalit do të bënin kërkime të caktuara për jetën e tij të dashurisë. Pyetjet si nëse Emzinho ka një të dashur. Apo ndoshta… një grua dhe fëmijë ashtu si bashkëshorti i tij i moshës - Phil Foden - bën.

Epo, këtu është mendimi ynë. Lifebogger beson se ylli i futbollit tashmë ka një grua në jetën e tij, por po pret momentin e duhur për ta zbuluar atë. Jo vetëm ajo, por fëmijët e ardhshëm të lindur prej tij sepse Emile Smith Rowe na godet si një baba dhe një burrë i mirë.

Faktet e jetës personale:

Kush është Emile Smith Rowe larg çështjeve të Futbollit? Për ta njohur atë më mirë, ne do t'ju tregojmë një histori të shkurtër.

Vite më parë, një gazetar pyeti të riun se ku lindi. Për ta bërë jetën e intervistuesit aq të thjeshtë sa mund të provonte, Emile u përgjigj me fjalët… "Croydon". Djali i Arsenalit kurrë nuk hyri në detaje duke përmendur Thornton Heath - vendlindja e tij, ku ai telefonon në shtëpi.

Tani çfarë nënkupton kjo?… Do të thotë që Smith Rowe ka fituar shumë beteja për të cilat nuk dimë asgjë - përveç kur përmend rrënjët e tij familjare. Ai është dikush që fut vlerën e rezistencës mendore dhe etikës së punës. Ne e shohim disiplinën si dhuratën që e mban Gunnerin e ri në këmbë.

Sa i përket bobit të tij, ylli që shkëlqen ashtu si Hector Bellerin është një lojtar me përvojë. Së fundmi, vërejmë se ai pëlqen të bëjë pazar vetëm - pa një të dashur - si tani për tani.

Emile Smith Rowe Stili i jetës:

Çfarë bën Emzinho me 20,000 paund që merr çdo javë? Gjëja e parë e parë, ai shpenzon mirë për rroba dhe këpucë. ESR pëlqen të bëjë që pamja e tij të reflektojë një nga tifozët e personalitetit të tij që dinë pak.

Duke folur për karakterin e tij, Emile ka një sens të pacipë të humorit i cili është një simbol i stilit të jetës së tij të përulur. Vendasit e Croydon-it me siguri dinë si të ngacmojnë njerëzit pa qenë i keqe në veprim.

Te ardhura neto:

Vendosur aktualisht me afërsisht 700K figures (shifrat e vitit 2020), vlera neto e Emile Smith Rowe ka të ngjarë të shënojë lart pasi një mega marrëveshje e Arsenalit është në skenë. Për të përmbledhur statusin e tij financiar, shihni makinën që ai drejton. Ajo thotë shumë për fuqinë e tij aktuale blerëse.

Makina e Emile Smith Rowe.
Makina e Emile Smith Rowe.

Jeta Familjare e Emile Smith Rowe:

Ata janë si degë pemësh. Shtë një familje që u rrit në drejtime të ndryshme, megjithatë rrënjët e tyre zgjedhin të mbeten si një. Në këtë pjesë, ne do të hedhim më shumë dritë për nënën, babanë, vëllain dhe të afërmit e tij.

Për prindërit e Emile Smith Rowe:

Shikoni në sytë e tyre të Lesit. Çfarë shihni?… Për ne, ne shohim dashurinë më të pastër nga një Baba krenar. Të frymëzuar nga profesioni i tij (akti i kujdesit shoqëror), të dy prindërit kanë bërë detyrat e shtëpisë.

Super baba, Les është një burim i vetëpërmbajtjes ndërsa gruaja e tij Fiona është rrënja e mirësisë dhe përulësisë në familje. Duke jetuar në Londrën Veriore, të dy prindërit tani punojnë në sektorin e arsimit të qytetit. Ata ende gjejnë kohë për të marrë pjesë në çdo lojë në të cilën djali i tyre luan.

Rreth vëllait të Emile Smith Rowe:

Me aq sa dimë - që nga fëmijëria, Futbollisti dhe vëllai i tij i madh u ngulën së bashku si ngjitës. Sidoqoftë, me kalimin e viteve, ata të dy u përballën me fatet e tyre. Ne dimë pak nëse vëllai i madh i Emile hyri në futboll. Onlyshtë vetëm çështje kohe para se ekipi ynë hulumtues të zbulojë për të dhe të afërmit - njëri prej të cilëve ai trashëgoi 6 metra lartësi.

Emile Smith Rowe Fakte të pathëna:

Duke përfunduar historinë tonë të fëmijërisë dhe Biografisë, ne do të përdorim këtë pjesë të fundit për t'ju treguar të vërtetat që mbase nuk i dini Emzinho.

Fakt #1 - Krahasimi i pagës së tij me qytetarin mesatar:

BANESORE / PAGAFitimet në Euro (€)Fitimet në Paund (£)
Në vit€ 1,134,600£ 1,041,600
Per Muajit€ 94,500£ 86,800
Në javë€ 21,787£ 20,000
Në ditë€ 3,112£ 2,857
Në orë€ 129£ 119
Për minutë€ 2.2£ 2
Për sekond€ 0.04£ 0.03

Që kur keni filluar të shikoni Emile Smith RoweBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

£ 0

A e dini?. Një mesatar i Londrës që fiton 38 mijë funte në vit ende duhet të punojë për më shumë se 27 vjet e gjashtë muaj për të bërë pagën vjetore të Emile Smith Rowe (statistikat e vitit 2020).

Fakti # 2: Ai një herë ra në gjumë - duke humbur një ndeshje futbolli:

Ndodhi gjatë tij nën 23 ditë - koha Fredi Ljungberg e stërviti atë. Atë ditë besnike, tifozët prisnin për Mesut Ozil të rinisë së Arsenalit për të ardhur i shpëton ata nga humbja.

Fatkeqësisht, vetë Emili ynë gjeti orën e tij të lumtur. Ai tejkaloi gjumin - në pozicionin e tij më të mirë, në një vend të panjohur - duke humbur ndeshjen në proces. Për shkak të kësaj, miqtë e tij i dhanë nofkën e përkohshme - 'Fjetur vëllai'.

Fakti # 3: U bë lojtar tenisi në Arsenal:

Kjo ndodhi ndërsa ai ishte ende në akademinë e Gunner. Emile ndan një aftësi të madhe Tenisi me një idhull të njëhershëm të Arsenalit, Robin van Persie . Përvetësuar raporteve, Smith Rowe fitoi reputacionin për të qenë tenisti më i mirë gjatë kohës së tij në akademinë e Arsenalit.

Fakti # 4: Marrëdhënia me Kevin De Bruyne:

Duke parë Emile Smith Rowe kujton tifozët e futbollit të KDB, apo jo? Nga ngjashmëria, lehtë mund t'i ngatërroni si vëllezër. Përsëri, nuk do të jetë për t'u habitur që hetimet e çuditshme në lidhje me yllin e Man City do të fillojnë të lindin. Pyetje si Rowe është Albino - siç bëjnë njerëzit për të Kevin De Bruyne.

Fakti # 6: Statistikat e FIFA-s:

Lojërat video të simulimit të futbollit dolën mirë duke parashikuar një të ardhme të madhe për të riun. Sidoqoftë, për renditjen e tij të përgjithshme, Emile vuan nga një vlerësim i dobët - ti nuk je aq i keq sa ai i Liverpoolit Rhys Williams. Ne jemi të sigurt që të dy djemtë do të shohin ngritjen.

Fakti # 7: Pse ai vesh çorape të vogla:

Në kohën kur ai u bë i njohur, ju lehtë mund ta dallonit atë në fushë për shkak të këmbëve të tij. Këto ditë, ne e dimë që Emile duhet të ndjekë pjesën e Jack Grealish - pasi që të dy mbajnë mbrojtëse dhe çorape të shkurtra. Rezultatet nga hulumtimi sugjerojnë se ai është rituali i tij i futbollit.

Përfundim:

Pa dyshim, tifozët e Arsenalit mund të kishin Kevin de Bruyne në klubin e tyre pas ngritjes së tij mbresëlënëse të vitit 2020 në famë. Për më tepër, Biografia e Emile Smith Rowe na mëson se nuk mund të përjetojmë rritje të karrierës nëse nuk e shfrytëzojmë momentin e mundësisë. Siç u vu re, ESR kapi një moment hiri gjatë fundit të vitit 2020.

I duhet LifeBogger të vlerësojë prindërit e tij për sakrificat e tyre, veçanërisht pasi të kuptojë dëshirën e djalit të tyre për të luajtur futboll për të jetuar. Ne e dimë se gjatë fëmijërisë së Emile Smith Rowe, Les dhe Fiona u larguan nga shtëpia e tyre familjare në Thornton Heath për t'u vendosur në Londrën Veriore. Ata e bënë këtë, të gjitha në emër të sigurimit të një udhëtimi të qetë për djalin e tyre në akademinë e Arsenalit.

Rastësisht, Gunner i ri, përveç ngjashmërisë së tij të ngushtë me Kevin De Bruyne është gjithashtu i mirë për të krijuar shanse dhe shënuar gola. Të pozicionuar si mesfushor sulmues ose mesfushor qendror, mund të themi përfundimisht se ai ka një përzierje të Brune dhe Dennis Beckamp.

Në vitin 2021, tifozët janë të lumtur ta shohin Emile Smith Rowe vazhdon të shkëlqejë ndërsa Arsenali udhëton shpengoni imazhin e tyre të humbur.

Me mirësi angazhohuni me ne nëse shihni ndonjë gjë që nuk duket mirë në këtë artikull. Përndryshe, tregoni në seksionin e komenteve për mendimet tuaja rreth mesfushorit sulmues. Për një përmbledhje të biografisë së Emile Smith Rowe, përdorni këtë Wiki Table.

PYETJET E WIKIPËRGJIGJE
Emri i plotë:Emile Smith Rowe.
pseudonimi:Emzinho.
Data e lindjes:28 Korrik 2000.
Vendi i lindjes:Croydon, Londër, Angli.
moshë20 vjeç dhe 7 muajsh.
prindërit:Fiona Smith Rowe (Nëna) dhe babai, Les Smith Rowe (Babai).
Vëllezërit e motrat:Një vëlla më i madh dhe asnjë motër.
Origjina Familjare:Thornton Heath.
Lartësia në metra1.82 metra.
Lartësia në këmbë6 këmbët.
Zodiaku:Luan.
Feja:Krishterimi.
Futboll Idol:Frank Lampard.
Pozicioni i lojes:Mesfushori sulmues.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet