Eden Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Eden Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Biografia jonë e Eden Hazard ju tregon Fakte rreth Historisë së Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Fakte Familjare, Gruaja, Fëmijët, Makinat, Pasuria Neto, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e legjendës së Chelsea FC. Lifebogger fillon nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Bio e Eden Hazard.

Po, unë dhe ti kemi parë fati është këmbëngulës për Eden Hazard - jo në sajë të dëmtimeve të tij - në përpjekjen për t'u mbushur E Cristiano Ronaldos këpucë Sidoqoftë, ne e kuptojmë se vetëm disa tifozë të futbollit kanë lexuar një Biografi të thelluar të Eden Hazard. Ne kemi marrë kohë për t'u përgatitur - vetëm për ju. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë me historinë e rinisë së tij.

Eden Hazard Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, emrat e tij të plotë janë Eden Michael Hazard. Eden lindi në ditën e 7-të janarit 1991 nga nëna e tij, Carine Hazard dhe babai, Thierry Hazard, në qytetin e La Louvière, Belgjikë.

Belgu lindi si djali dhe fëmija i parë nga bashkimi i suksesshëm midis prindërve të tij. Eden Hazard nuk ka motër, por është rritur së bashku me vëllezërit e tij që quhen me emrat e tyre Thorgan, Kylian dhe Ethan. Kemi këtu, një portret të rrallë të familjes Eden Hazard, në një kohë që ai ishte ndoshta njëmbëdhjetë vjeç.

Fotografia e mësipërme, pa dyshim, tregon një histori të shkëlqyer për familjen e tij. Sigurisht që ju bën të kuptoni fjalën e urtë që thotë; Koha fluturon dhe nuk pret askënd.

Eden Hazard Jeta e hershme:

Si fëmijë, ai ishte i shpejtë për të zhvilluar një ndjenjë përgjegjësie për vëllezërit e tij më të vegjël. Sipas mendimit të nënës dhe babait të tij, (Eden) duke luajtur atë rol të vëllait të madh u bë blloku për të ardhmen.

Për shkak të hendekut të vogël në moshat e tyre, ishte e lehtë për Edenin, Thorgan dhe Kylian të lidhen. Gjithashtu, të tre vëllezërit morën shembuj për gjëra të ngjashme të cilat do t'ju azhurnojmë më tej.

Në fillim, Eden dhe vëllezërit e tij do të kërkonin që prindërit e tyre t'u blinin fanellën franceze me 10. Tani pyetja është; Pse të vishni vetëm fanellën franceze No10 si fëmijë?

Nëse mund të kujtoni, viti 1998 ishte kur Zinedine Zidane fitoi lojtarin botëror të vitit të FIFA-s. Pas ditësh, Eden i Vogël dhe vëllezërit e tij fëmijë u ngjajnë legjendës së Real Madridit dhe do të vazhdonin ta shikonin atë në TV me orë të tëra. A jeni në dijeni?… E njëjta gjë Zidane është arsyeja e vetme pse të gjithë vëllezërit Hazard po sulmojnë mesfushorët.

Historiku i familjes Eden Hazard:

E para dhe më e rëndësishmja, Belgu vjen nga një familje e çmendur nga futbolli. Në terma më logjikë, mund të themi se familja bërthamore e Edenit është më e shquara shtëpi futbolli në planet.

A e dini?… Çdo anëtar i familjes Eden Hazard janë futbollistë. Lista përfshin të gjithë vëllezërit e tij, mamanë dhe babanë, të cilët janë në pension. Prandaj, nuk është për t'u habitur të shohësh ngjashmërinë kolosale për lojën në një moshë shumë të re.

Që nga fillimi, të dy prindërit e Eden Hazard u kujdesën për familjen e tyre të klasës së mesme përmes të ardhurave nga karriera e tyre e futbollit. Thierry Hazard, babai i tij, ishte një mesfushor mbrojtës ndërsa Carine Hazard, mamaja e Edenit ishte një sulmues. Hmmm… .. Ju mund të shihni se e gjithë familja mund të formojë një ekip të vogël futbolli.

Origjina e Familjes Eden Hazard:

Ndoshta, ju jeni të vetëdijshëm se Chelsea Legend vjen nga Belgjika. Sidoqoftë, ajo që ndoshta nuk e dini është origjina Familjare e Eden Hazard. Rezultatet nga studimi ynë tregojnë se Futbollisti është nga pjesa jugore e Belgjikës që flet frëngjisht.

Nga perspektiva etnike, ai është i grupit etnik të bardhë belg. Përsëri, për sa i përket rrënjëve të familjes Eden Hazard, gjyshërit e tij belgë i përkasin linjës së familjes së Wallonisë. Njerëzit nga kjo pjesë e Belgjikës kanë prejardhjen e tyre nga Franca dhe përbëjnë rreth 31.7% të popullsisë së vendit.

Eden Hazard Vitet në rritje:

Kishte një plan të qartë për të ardhmen e fëmijëve të tyre, para se të lindnin. A jeni në dijeni? Parents Prindërit Eden Hazard krijojnë një strategji për të parë fëmijët e tyre të vazhdojnë të jetojnë ëndrrat e tyre. Nuk kishte të bënte me detyrimin e karrierës së tyre mbi ta, por sigurimin se djemtë kishin gjithçka që u duhej për të shkëlqyer.

Vëllezërit Hazard, me nofkën 'Tripodi ' të gjithë mbajtën një stil të ngjashëm lidhjesh së bashku gjatë ditëve të tyre të fëmijërisë. Përveç veshur me fanella të ngjashme, ata të gjithë drejtuan biçikleta së bashku. Edhe si të rritur, ata u bashkuan me të njëjtin klub - Chelsea FC. - siç përmbahet në pjesët e mëvonshme të këtij Bio.

Eden Hazard Edukimi:

Futbollisti u rrit në Braine-le-Comte, Belgjikë, ku shtëpia e tij familjare nuk ishte më shumë se treqind metra nga një fushë lokale futbolli. Në fillim, të dy Eden, kushërinjtë dhe vëllai i tij (Thorgan) dolën në fushën e stërvitjes për të forcuar dhe zhvilluar aftësitë e tyre. Kjo ishte forma e tij më e hershme e edukimit.

LEXO  Dennis Praet Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ashtu si shumë Shoqata e Familjeve të Futbollit, ishte e vështirë për prindërit e Eden Hazard të merreshin me pensionin nga loja. Babai i tij, Thierry, u tërhoq nga pozicioni i tij në 2009 - kështu që ai do t'i kushtonte kohë ndërtimit të karrierës së fëmijëve të tij. Nga ana tjetër, mamaja e Eden Hazard doli në pension në kohën kur ajo ishte tre muajshe shtatzënë me të.

Eden Hazard Rinia Rinore- Karriera e hershme:

A jeni në dijeni? Parents Prindërit e tij futbollistë mezi prisnin ta regjistronin në një akademi edhe kur mosha e hyrjes ishte gjashtë vjeç. E vërteta është, Eden ishte katër vjeç në atë kohë u bashkua me akademinë e tij të parë ndonjëherë - Royal Stade Brainois. Gjatë qëndrimit të tij, një nga trajnerët e tij të rinisë e përshkroi belgun si më poshtë;

Eden një lojtar i tij i talentuar. Nuk kisha asgjë për ta mësuar vetëm sepse ai dinte gjithçka.

Eden ka luajtur në akademi nga 1995 në 2003 (tetë vjet) para se prindërit e tij të punonin transferimin e tij në AFC Tubize, një akademi belge futbolli. Atje, Eden u pikas nga një Scout nga Lille OSC ndërsa po kulloste një konkurs lokal.

Raporti i mëvonshëm i skautit për performancën e tij bëri që zyrtarët e klubit francez të takonin prindërit e Eden Hazard në të tjerët për të bërë një lutje për nënshkrimin e djalit të tyre. Për fat të mirë të tyre, nëna dhe babai i të riut pranuan pasi konfirmuan që ambientet e tyre të trajnimit ishin më të mira.

Rruga e Eden Hazard për Biografinë e Famës:

Dy vjet pasi ai u bashkua me Lille OSC, vëllai i tij i vogël (Thorgan) gjithashtu u largua në Francë për klubin francez RC Lens. Në atë kohë, prindërit e Eden Hazard punësuan «qasja e ditës së vizitës në shkollën me konvikt" për të parë fëmijët e tyre.

Në raste të rregullta, ata do të udhëtonin për në Francë, së pari për të parë Thorganin në Lens para se të udhëtonin përsëri për të vizituar Edenin në Lille. Në moshën 16 vjeç, Eden Hazard u promovua në ekipin rezervë të klubit.

Një vit më vonë, ai mori sezonin e tij të parë debutues pasi trajneri i Lille e thirri atë duke parë lojtarët e tij duke vazhduar detyrat ndërkombëtare. Edeni e shfrytëzoi këtë mundësi të rrallë, e cila ndryshoi fatin e tij.

Historia e Lille OSC:

Duke u përpjekur të mos zhgënjejë menaxherin e tij, Eden Hazard vazhdoi të bëhet golashënuesi më i ri në historinë e klubit. Nuk mbaroi vetëm këtu - ai u nominua gjithashtu për çmimin Ligue 1 Lojtari i sezonit.

Eden u bë personi i parë që e fitoi atë dy herë që nga viti 1994. Gjeni më poshtë, një koleksion të ndikimit të tij monumental për klubin. Ju kujtojmë me mirësi se Lille OSC ishte kaq e famshme ato vite për shkak të Hazard?

Eden Hazard Historia e Suksesit:

Për shkak të mënyrës se si ai dominoi shokët e tij të skuadrës dhe Ligën Franceze, pronari i klubit miliarder Roman Abramoviç ishte ndër ata që nuk i rezistuan dot ta kishin. Prandaj, kishte spekulime të vazhdueshme mediatike në lidhje me transferimin e tij.

Edhe në atë kohë, heroi i tij i fëmijërisë, Zinedine Zidane (atëherë trajneri i të rinjve Los Blancos) personalisht e rekomandoi atë te Real Madrid. Pas fitores së Chelsea në Champions League 2012, Roman Abramoviç vendosi të shtypë butonat e tij financiarë për yje më të mëdhenj në klub.

Në ditën e 4-të të qershorit 2012, klubi bleu belgun për 32 milion. Në Chelsea, Hazard e pa veten duke u pjekur në një yll të klasit botëror, i njohur për aftësitë e tij të shpejtësisë, driblimit dhe përfundimit. Përpjekjet e tij e çuan klubin në disa suksese në kampionatin post-kampion, përfshirë nderime për vendin e tij.

Pasi i arriti të gjitha këto, Eden në qershor 2019 vendosi të hapë një kapitull të ri - në një përpjekje për të projektuar veten në kulmin e karrierës së tij. Si në kohën e shkrimit, ai tani prehet në gjirin e heroit të tij të fëmijërisë- Zinedine Zidane në Real Madrid.

Pa dyshim, kujtimet e Legjendës së Chelsea nuk do të zbehen thjesht. Eden do të kujtohej përgjithmonë si një nga pionierët e brezit të artë të Belgjikës - një vend i humbur dikur në futboll. Pjesa tjetër, siç themi gjithmonë, tani është histori.

Rreth Gruas së Eden Hazard:

Ndërsa në klubin Akademia Tubize, Galactico e ardhshme nuk arriti vetëm sukses duke shkëlqyer në turnet lokale. Ai gjithashtu mori një nder emocional pasi gjeti dashurinë e jetës së tij, Natacha Van Honacker. Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë për gruan e Eden Hazard.

Si u takuan:

Jeta e dashurisë së Eden Hazard shkon prapa në fëmijërinë e tij, pikërisht kur ai ishte në moshën 14 vjeç. Ishte në këtë moshë që ai takoi gruan e tij të ardhshme, Natacha Van Honacker. Mjerisht, të dy të dashuruarit u ndanë nga distanca menjëherë pasi filluan takimin.

Ishte një kohë që Eden u largua nga akademia e tij lokale për t'u bashkuar me Lille në Francë. E dashura e tij nuk mund të bashkohej me të për shkak të shkollës, dhe gjithashtu, ajo ishte shumë e re për të lënë familjen e saj. Një vit pasi u bashkua me rininë e Lille, Eden bëri të mundur që ai dhe Natacha të bashkoheshin përsëri. Kjo ndodhi pasi ajo kishte lënë shkollën në moshën 18 vjeç. E dashura e ngazëllyer, pa humbur kohë pas diplomimit, u bashkua me të dashurin e saj në Francë.

LEXO  Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Martesa e Eden Hazard:

Romanca u bë më e trashë pasi të dy të dashuruarit filluan të jetonin së bashku në Lille. Në pak kohë, Hazard u martua me Natacha Van Honacker në 2012.

Para martesës së tyre, të dy të dashuruarit kishin një djalë me emrin 'Yannis' i cili lindi në ditën e 19-të dhjetorit 2010. Në shkurt 2013, të dy u bekuan me një djalë të dytë, Leo. Djali i tretë i Eden dhe Natacha, Samy, erdhi në shtator 2015.

Fakte të jetës personale të Eden Hazard:

Sinqerisht, Eden Hazard shumë rrallë flet në publik për ndonjë gjë përveç çështjeve të lidhura me futbollin. Ai dhe familja e tij mbajnë një profil të cekët për politikën, fenë, të gjitha ato gjëra.

Eden Hazard e kupton që të kalosh kohë cilësore me fëmijët e tij është jashtëzakonisht e rëndësishme për zhvillimin dhe lumturinë e tyre. Ai gjithashtu e bën një detyrë që fëmijët e tij të lidhen me ata të vëllait të tij, Thorgan. Fotoja më poshtë e përmbledh atë, faktin që ai e vendos familjen në radhë të parë para futbollit.

Hobi i Basketbollit Eden Hazard:

Si një fanatik i NBA, Futbollisti kënaqet të shikojë Basketboll. Eden pranon që ndërsa ekipi i tij i preferuar është New York Knicks dhe ylli i tij i preferuar është Luka Doncic. Më poshtë është basketbollisti i 6ft 7in ndërsa ai mbikëqyr mbi Futbollistin 5ft 9in - duke e bërë Eden të duket si një xhuxh.

Hobi i vallëzimit Eden Hazard:

Përveç futbollit, ai kënaqet me kërcimin. Eden një herë u ngrit në skenë për një shfaqje të improvizuar gjatë një performance nga Christina Milian në një funksion për fondacionin e Didier Drogba. Pamjet e lëvizjeve të tij të vallëzimit shihen më poshtë.

Jetesa e Eden Hazard:

Në jetën e tij jashtë futbollit, belgu, edhe ti ka një personalitet të gjallë, përpiqet më të mirën e tij për të shmangur revistat me shkëlqim. A e dini?… Hazard dhe nusja e tij e njëhershme (Natacha) e bënë dasmën e tyre në një sekret në një zyrë të gjendjes civile. Kjo erdhi pasi mediave u dha një datë të rreme për ditën e tyre të madhe.

Edhe deri më sot, prindërit e Eden Hazard janë përgjegjës për qëndrimin e tij anti-flash. Për shembull, ai një herë u paraqit në një makinë të re të shtrenjtë për të vizituar qytetin e tij në Braine-le-Comte. Në mënyrë tronditëse, babai i tij Thierry i tha ta hiqte atë.

Sipas SunSport, Thierry (babai i Eden) i tha atij që të linte makinën e tij të re në Lille dhe të përdorte makinën e familjes në Braine, komuna belge ku qëndron familja e Eden. Kështu që Eden lë makinat e tij të ndezura pas kur viziton prindërit e tij.

Pavarësisht pasurisë së tij të madhe neto; nuk do ta gjesh Edenin në klube të natës me modele si yjet e tjerë të futbollit. Pa dyshim, ai mban një mënyrë jetese shumë më të ulët se ajo Paul Pogba or CR7 lloje.

Makina të rrezikshme Eden:

Harrojeni stilin e jetës modeste; belgu siç duhet ta keni vërejtur dihet se përdor paratë e tij në blerjen e makinave më të mira. Sipas dielli, Eden Hazard ka një koleksion të freskët makinash me vlerë mbi 500,000.

Familja Eden Hazard:

Gjatë ndërgjegjësimit për familjen e tij, është e rëndësishme t'ju tregojmë se të gjithë anëtarët e saj janë të pranishëm ose futbollistë të njëhershëm. Prandaj është një familje futbolli me një ekip prej 7 lojtarësh - përfshirë nënën dhe babanë e tij.

Përsëri, mund të themi se familja e Eden Hazard ka një origjinë futbolli jashtëtokësore. Në këtë seksion, ne ju tregojmë më shumë rreth anëtarëve të pjellës së tij.

Rreth babait të Eden Hazard:

E para dhe më e rëndësishmja, Thierry është një futbollist në pension që dikur ka luajtur në një nivel gjysmë profesional me La Louviere, në divizionin e dytë belg. Babai i Eden Hazard ishte një pozicion në mesfushë mbrojtëse gjatë ditëve të tij aktive. Në foto më poshtë (majtas) është se si ai dukej pak para pensionit.

Gjëja e dytë për t'u shënuar në lidhje me babanë e Eden Hazard është natyra e tij e disiplinuar për jetën dhe sportin. Deri më sot, Thierry i kthen futbollit për atë që ka bërë për djemtë e tij.

Si një mënyrë për të treguar personalitetin e tij filantropik, ai kalon pjesën më të madhe të kohës duke ruajtur fushën e La Louviere, ku djemtë e tij filluan të luanin futbollin e tyre. Babai i Eden Hazard e bën këtë pa pritur asgjë në këmbim.

Në kohën e vendosjes së Bio të djalit të tij, babai i katër fëmijëve tani ka një licencë FIFA. Thierry aktualisht është një agjent për djemtë e tij, dhe ai kujdeset për të ardhmen e tyre. Ai nuk është si shumë baballarë të futbollistëve që janë të ngatërruar, grindavece dhe gjithmonë përgjojnë në prapavijë duke fajësuar trajnerët dhe klubin për zhytjet në karrierën e djemve të tyre.

Rreth Nënës Eden Hazard:

Nëna më e madhe në botë e djemve të suksesshëm të futbollit Carine, hoqi dorë nga loja lojë muaj pasi ajo mbeti shtatzënë me Eden. Në atë kohë, ajo u paraqit për ekipin belg të ligës së grave kur mori për djalin e saj të parë. Eden një herë i tha Independent;

“Isha në barkun e nënës time kur ajo po luante futboll. Ajo ishte tre muaj shtatzënë me mua dhe ishte një avion i nivelit të lartë për gjashtë vjet. Si lojtar, ndjek mamanë time ”

A e dini?… Midis prindërve të Eden Hazard, nëna e tij Carine, konsiderohet si më e përkushtuara kur bëhet fjalë për t'i bërë djemtë e tyre të bëhen profesionistë. Sidoqoftë, si ajo ashtu edhe Thierry nuk detyruan karrierë për këta djem të vegjël.

LEXO  Divock Origi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Si u takuan prindërit e Eden Hazard:

Për të mos harruar, nëna e tij u takua me burrin e saj në një ndeshje futbolli kur ai erdhi për të parë vajzat duke kullotur ndeshjen. Kjo vizitë çoi në datën e fatit ndërsa ata ranë në dashuri dhe prodhuan bij të mëdhenj që ne njohim sot. Pas martesës dhe të qenit shtatzënë me Hazard, Carine ndaloi së luajturi, por babai i Eden, Thierry Hazard vazhdoi karrierën e tij.

Rreth Eden Hazard Brothers:

Legjenda e Futbollit ka tre vëllezër dhe motra më të vegjël që janë të gjithë futbollistë (pa motër). Marrëdhënia midis çiftit është aq e ngushtë sa vërehet që nga fillimi i kësaj Bio.

Midis vëllezërve të Eden Hazard, ai, më i madhi, është mbajtësi i familjes. Ai me siguri ka dhënë një shembull të shkëlqyeshëm që të ndjekin Thorgan, Kylian dhe Ethan. Të tre vëllezërit më poshtë, përfshirë Kylian, kanë luajtur të gjithë për Chelsea.

Midis vëllezërve të tij të armëve, Eden beson se Thorgan i tij i menjëhershëm i ri meriton më shumë vlerësime, sepse është më e vështirë për të që të ndjekë hapat e tij. Vetëm dy nga katër vëllezërit (Eden dhe Thorgan) po bëjnë valë në botën e futbollit në kohën e shkrimit të këtij Bio.

A e dini?… Thorgan nganjëherë thirret si edhe më i mirë se Edeni. Në një shënim qesharak, ata të dy ranë dakord që secili prej tyre me golin më të ulët plus numër asistimi çdo sezon do t'i çonte vëllezërit e tjerë në darkë.

Më në fund, në Futboll Vëllezërit e armatosur, i linduri ose foshnja e fundit e shtëpisë Hazard - Ethan lindi në 2004. Ashtu si pjesa tjetër e vëllezërve të tij, i linduri i fundit është gjithashtu një futbollist dhe duket shumë afër Thorgan.

Eden Hazard Fakte të pathëna:

Fakti # 1: Takimi me Topin e Djemve:

Në ditën e 23-të tetor 2013, Eden Hazard mori një karton të kuq në gjysmëfinalen e Capital One Cup pasi goditi në brinjë një top të Swansea Charlie Morgan, 17 vjeç. Kjo erdhi ndërsa ai u përpoq të merrte topin. Së pari duke fajësuar djalin për ndryshimin e kohës, Eden më vonë kërkoi falje.

Në mënyrë tronditëse, incidenti pa një tjetër të përdredhur pasi një hetim mbi topin zbuloi prova tronditëse të planit të tij për të zhgënjyer lojtarët e Chelsea qëllimisht. Mund ta imagjinoni?… Charlie Morgan postoi në twitter-in e tij pak para ndeshjes.

A e dini?… Ballboy Charlie u bë i njohur në Twitter pas incidentit pasi llogaria e tij madje u verifikua me shumë ndjekës. Shënim: kjo famë erdhi para se të zbulohej cicërima e planit të tij nga hetuesit e incidentit.

Fakti 2- XNUMX- Ndarja e pagave në Real Madrid:

Këtu, ne kemi prishur ato që ai mbledh në klub. Paga e Eden Hazard në Real Madrid prej 400,000 £ në javë tregon se sa ai ngrihet deri në sekondën.

Mandat / PagaFitimet në Euro (€)Fitimet në Paund (£)Fitimet në dollarë ($)
Në vit€ 20,832,000£ 18,683,908$ 23,172,163
Per Muajit€ 1,736,000£ 1,556,992$ 1,931,014
Në javë€ 400,000£ 358,754$ 444,934
Në ditë€ 57,143£ 51,251$ 63,562
Në orë€ 2,381£ 2,135$ 2,648
Për minutë€ 40£ 36$ 44
Për sekonda€ 0.7£ 0.6$ 0.7

Kjo është ajo që Eden Hazard ka fituar që kur keni filluar të shihni Bio të tij.

€ 0

Fakt #3 - Faktet e FIFA-s:

Kërcimi, forca dhe agresiviteti janë problemet e tij të vetme në FIFA. Eden ka gati statistika të ngjashme si Neymar Jr M Salah.

Fakti # 4: Feja e Eden Hazard:

Michael, emri i tij i mesëm është nga Bibla, dhe do të thotë "kush është si Zoti". Meqenëse Eden Hazard ishte mjaft i moshuar për të lexuar Biblën, ai kurrë nuk ka dyshuar që Kopshti i Edenit i vuri emrin e tij. Ai një herë tha se Adami dhe Eva janë armiqtë e tij të betuar për ngrënien e frutave të tij pa kërkuar më parë lejen e tij.

Përfundim:

Eden Hazard është një konkurrencë e vërtetë, jo një mashtrues, as një ankues sepse tifozët nuk e dëgjojnë atë duke u ankuar kur ai merr faull. Ne ia përkthejmë këtë atribut personalitetit të tij, i cili erdhi nga prindërit e tij. Pa dyshim, Eden dhe vëllezërit e tij mbajnë rekordin e të pasurit më të madh (6 anëtarë përfshirë nënën dhe babanë e tyre) dhe familja më e suksesshme e futbollit në planetin tokë.

Në këtë fazë, ne ju falënderojmë për arritjen e kësaj Biografie magjepsëse të Eden Hazard. Shpresojmë të keni marrë disa mësime morale nga historia e tij e fëmijërisë. Ju lutemi na kontaktoni në seksionin e komenteve nëse vëzhgoni ndonjë gjë që nuk duket si duhet në Biografinë tonë të Rrezikut.

Regjistrohu
Njoftoni
1 koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
Emmanuel eshiogieme john
ditë 2 më parë

I really love eden because of his eagerness for football.i would like to play like him someday.my name is emmanuel john from nigeria