Erling Haaland Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Erling Haaland Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë Erling Haaland ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Motrat / Motrat (Astor dhe Gabrielle), E dashura / gruaja që do të jetë, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Netoja e Vlefshme.

Me pak fjalë, kemi Historinë e plotë të futbollistit profesionist norvegjez të paralajmëruar si një nga futbollistët e rinj më të mirë në botë. LifeBogger ju përcjell përmes Halland Story - nga ditët e tij të hershme deri kur u bë i famshëm në lojën e bukur.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë në natyrën tërheqëse të Bio të Erling Haaland, këtu është galeria Early Life and Rise e Norvegjisë. Pa dyshim, zbulon faktin se ai ka bërë një rrugë të gjatë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë
Biografia e Erling Haaland. Vini re Jeta e tij e Hershme dhe Ngritja e Madhe.
Biografia e Erling Haaland. Vini re Jeta e tij e Hershme dhe Ngritja e Madhe.

Ju dhe unë e dimë që ai është futboll i zgjuar (në kuti), i madh, i shpejtë, shumë argëtues dhe pak i çuditshëm. Më e rëndësishmja, Erling është një Makinë Shënimi, ai që jeton dhe merr frymë me aftësi për të shënuar gola.

Përkundër vlerësimeve të shumta për emrin e tij, jo shumë tifozë kanë tretur një version konciz të Biografisë së Erling Halland. Ne kemi hedhur një hap për ta përgatitur atë, vetëm për ju dhe për dashurinë e futbollit. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë Erling Haaland:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimet- Manchild dhe Big Earl. Erling Braut Haaland lindi më 21 korrik 2000 nga nëna e tij, Gry Marita Braut dhe babai, Alf-Inge Håland, në Leeds, West Yorkshire, Angli.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Chris Wilder Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Njihuni me prindërit e Erling Haaland - babait të tij, Alf-Inge Håland dhe nënës, Gry Marita Braut.
Njihuni me prindërit e Erling Haaland - babait të tij, Alf-Inge Håland dhe nënës së tij, Gry Marita Braut.

Norvegjezi erdhi në botë si fëmija i fundit i lindur, nga tre fëmijët e lindur në bashkimin midis prindërve të tij. Alf-Inge dhe Gry Marita kishin djalin e tyre në Angli sepse familja e tyre jetonte atje në atë kohë. Në vitin e lindjes së tij (2000), babai i Erling luajti futboll në ligën angleze.

Vitet e rritjes:

Për Erling, pasja e një vëllai të madh të kujdesshëm në Astor solli kaq shumë emocione djaloshare. Këtë ai tani e bashkon në një kujtim perfekt të fëmijërisë. Ju mund të pyesni veten pse ai veshi një fanellë të Man City. Kjo sepse babai i tij, Alf-Inge Rasdal Håland, ka luajtur për atë klub midis viteve, 2000 deri 2003.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Manuel Akanji Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Erling Halland nuk kishte vetëm Astorin, vëllain e tij të madh. Ai gjithashtu u rrit së bashku me një motër të madhe, Gabrielle Haaland. Erling gëzonte një marrëdhënie të përsosur vëlla ose motër me ta. Si fëmijë, ai ishte aq i mbushur me energji - gjithashtu buzëqeshi shumë. Të buzëqeshësh si një mace Cheshire sjell shumë kujtim nostalgjik të ditëve të tij të mrekullueshme të hershme me Astor dhe Gabrielle.

Në vitin 2004, pas një katastrofe familjare (shpjeguar më poshtë), familja Erling Haaland u largua nga Anglia. Ai ishte tre vjeç në kohën kur prindërit e tij u transferuan në Bryne, qyteti i tyre i lindjes në Norvegji. Kjo ishte ajo ku ai kaloi pjesën tjetër të fëmijërisë së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Wilfried Zaha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Duke u rritur në Bryne të Norvegjisë, Haaland i ri ishte një fëmijë i dashur dhe energjik, i cili luajti me futboll me miqtë e tij. Përveç kësaj, entuziast i ri i futbollit kishte interesa në aktivitete të larmishme fizike, përfshirë golfin, atletikën dhe hendbollin.

Historia e familjes Erling Haaland:

Norvegjezi përshëndet nga një familje që jeton dhe merr frymë me sport. Gjenet sportive të Erling Haaland janë shumë të mira pasi që të dy prindërit e tij ishin aktivë në atletikë. Përveç kësaj, ai merr këshilla dhe ndjekje shumë të mira nga familja.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Giovanni Reyna Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Erling Haaland është djali i ish futbollistit të Nottingham Forest, Leeds United dhe Manchester City, Alf-Inge Rasdal Håland. Këtu është një foto e babait të tij gjatë ditëve të tij të mira të lojës duke luajtur me klubet angleze.

Pozicioni i lojës së babait të Erling Haaland, Alf-Inge Rasdal Håland është si në mbrojtje ashtu edhe në mesfushë. Shutting midis mesit dhe mbrapa e pa atë duke shënuar disa gola të bukur gjatë karrierës së tij. Këtu është një video e Alfie Haaland duke luajtur ditë. Çfarë karriere të mahnitshme!

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sokratis Papastathopoulos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Nga ana tjetër, nëna e Erling Haaland, Gry Marita Braut ishte një ish-heptathlete. Për të ndihmuar në kuptimin tuaj, emri i sporteve të saj quhet Heptathlon. Shtë një garë për gratë në të cilën secila atlet garon në shtatë ngjarje të ndryshme të kombinuara në vrapim dhe fushë.

Ne kemi këtë video, e cila do t'ju ndihmojë të vlerësoni Heptathlon si një sport. Pa dyshim, mamaja e Erling Haaland - Gry Marita - është përgjegjëse për shumicën e gjeneve të fshehura sportive të djalit të saj.

Historia e babait dhe Roy Keane të Erling Haaland - Historia Tragjike:

Sipas ekspertëve të futbollit, ishte një sulm fizik i bërë me gjak të ftohtë. Deri më sot, babai i Erling Haaland (Alf-Inge Haaland) kurrë nuk e ka falur Keane për atë luftë vdekjeprurëse që kishte ndaj tij. Videoja më poshtë tregon historinë e sfidës së tmerrit të Roy Keane në Alf-Inge Haaland.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Harry Maguire Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pas incidentit, Roy Keane nuk mund të guxonte - të shikonte ndonjëherë Alf-Inge Håland në sy. Mjerisht, ajo hakmarrje me gjak të ftohtë i dha fund karrierës së babait të Erling Haaland. Kjo çoi gjithashtu në zhvendosjen e familjes së tij në Norvegji.

Për shumë anëtarë të familjes dhe miqve të Erling Haaland, Roy Keane mbetet arsyeja pse nuk e pëlqejnë Manchester United. Gjithashtu, sa herë që Roy Keane shfaqet në TV si një ekspert i futbollit, ata kërkojnë telekomandën e tyre për të ndryshuar kanalin TV. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jude Bellingham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Origjina e Familjes Erling Haaland:

Norvegjezi është me etni të bardhë dhe i ka rrënjët nga Bryne, një qytet i vogël i vendosur në qarkun Rogaland, Norvegji. Edhe pse lindi në Angli, Erling u rrit në Bryne nga vjen familja e tij.

Pas sulmit të Keane ndaj babait të Haaland, këmba e thyer e cila rezultoi pasi e mundoi atë. Pa asnjë shpresë për të vazhduar futbollin, i varfëri Alf-Inge vendosi të varet çizmet. Një fund i karrierës së tij e detyroi familjen Erling Haaland të largohej përgjithmonë nga Anglia.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ousmane Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në vitin 2004, ndërsa Erling ishte tre vjeç, ai e shijoi për herë të parë Bryne, qytetin e lindjes të prindërve të tij në Norvegji. Me vetëm 12,000 banorë, Bryne kryesisht njihet kryesisht për futboll. Kjo ishte ajo ku Alf-Inge (babai i tij) filloi të modelonte fatin e djalit të tij.

Ishte e vështirë për Alf-Inge të merrej me dhimbjet e vazhdueshme të dëmtimit të tij, e lëre më, një fund i papritur i karrierës së tij - të gjitha të shkaktuara nga Roy Keane. Që nga momenti kur vuri çizmet, ai filloi një kërkim për të bërë djalin e tij të fundit - për të vazhduar të jetonte ëndrrat e familjes së tij futbollistike.

Edukimi Erling Haaland:

Në kohën kur ai arriti moshën e shkollimit, babai i tij (Alf-Inge) e regjistroi atë në një institucion sportiv që i përshtatet llojit të tij. I riu Erling, në vitin 2006 (5 vjeç) u regjistrua në Bryne Fotballklubb ku mori vlerën më të mirë të edukimit sportiv.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Përveç pjesëmarrjes në futboll në moshë të hershme, Haaland u interesua për sporte të tjera si fëmijë. Fëmija i zhdërvjellët, ashtu si nëna e tij, mori pjesë në hendboll, golf, pista dhe fushë etj. Erling Haaland mori pjesë në sportet Heptathlon ndërsa ai luante futboll.

A e dini?… Si fëmijë (gjashtë vjeç), Erling Haaland theu një rekord botëror. Ai fitoi çmimin në kategorinë e tij të moshës në një kohë - për kërcimin e gjatë në këmbë më të lartë - më shumë se çdo fëmijë në botë. Për habinë e të gjithëve, ylli i ardhshëm i futbollit kërceu në një distancë të regjistruar prej 1.63 metrash në vitin 2006.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Chris Wilder Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Historia e Futbollit Erling Haaland:

Pas një gjykimi të suksesshëm, i riu u regjistrua në Bryne FK, një akademi shtëpie futbolli në vendlindjen e tij. Gjatë kësaj kohe (ende në moshën gjashtë vjeç), Haaland ka marrë vendimin të përqendrohet vetëm në futboll. Ishte vendimi i prindërve të tij për ta bërë atë të fillonte me Bryne FK për shkak të faktit se babai i tij (Alf-Inge Håland) filloi të luante atje.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Në një intervistë me Goal, trajneri i parë i Erling Haaland, Alf Ingve Berntsen, foli për talentin e hershëm të djalit - duke e parë atë të stërvitej për herë të parë. Sipas fjalëve të tij;

Erlingun e pashë për herë të parë kur u bashkua me trajnimin tonë në ambiente të mbyllura. Dy prekjet e para të Haaland çuan në gola.

Meqenëse ai ishte shumë më i mirë se të tjerët, ne menjëherë e tërhoqëm atë për të luajtur me djem, një vit më i madh se ai.

Haaland filloi aventurën e tij të futbollit si një lloj i rrallë fëmijësh. Ai ishte tipi që bëri tre gjëra në mënyrë shumë perfekte. Së pari, ai buzëqeshi më shumë (gjatë gjithë kohës), së dyti, ai bëri më shumë stërvitje dhe së treti (më e rëndësishmja), ai shënoi më shumë gola. Këtu janë provat pikturale të buzëqeshjes së tij.

Erling Haaland është në rolin e parë, personi i parë nga e majta. Ai ishte një vit më i ri se shumica e djemve në grup.
Erling Haaland është në rolin e parë, personi i parë nga e majta. Ai ishte një vit më i ri se shumica e djemve në grup.

Disa thonë se Erling ishte i vogël në shtat kur ishte djalë, por në të vërtetë, ai nuk ishte. Djali ishte normalisht i gjatë për moshën e tij, megjithëse një vit më i ri se të tjerët.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sokratis Papastathopoulos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Duke përparuar nëpër nivelet e moshës FC Bryne, Erling u zhvillua në një lloj fëmije të parakohshëm. Zotësia e tij e pakonkurueshme e futbollit e bëri atë të bëhej kaq i pamëshirshëm përpara portës. Erling si djalë ishte mjaft i ngjashëm me atë që është sot: Ai buzëqesh shumë, stërvitet shumë dhe shënon shumë. Ai gjithashtu zhvilloi karakterin e tij të çuditshëm.

Mësoni të shënoni vetë dhe jo plotësisht nga Ati i tij:

Në mënyrë tronditëse në intervistën e tij të fëmijërisë më poshtë, Erling tha se ai mësoi se si të shënonte gola, jo përmes babait të tij, por nga ai vetë. Gjatë kësaj kohe (siç vërehet më poshtë), ai kishte filluar të konceptonte vizionin popullor për t'u bërë një nga futbollistët më të mirë në vendin e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Giovanni Reyna Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Gjatë gjithë qëndrimit të tij me Bryne, Haaland ishte i njohur për aftësitë e tij në gjuajtje dhe përfundim. Një shkëlqim i tillë i bëri thirrje të rinjve kombëtar Norvegjez ku ai i ndihmoi ata të fitonin Kupën e Syrenka.

Aftësia e Erling për të marrë gjithnjë nivele të reja ishte ekstreme. Mënyra se si ai lëvizte brenda kutisë dhe kuptimi i tij i lojës si një djalë i vogël ishte unik. Duke pasur këto cilësi të prodhuara gola mahnitës siç vërehet në videon e akademisë së tij me FC Bryne.

Falë instikteve të tij të hershme konkurruese, Erling regjistroi progres të shpejtë nëpër radhët e Bryne Fotballklubb dhe bëri debutimin e tij për ekipin e të moshuarve të klubit si 15-vjeçar në maj 2016.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Manuel Akanji Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia e Erling Haaland - Historia e Rrugës drejt Famës:

Me një përmirësim të madh meteorik në aftësitë e tij, nuk kishte fund për atë që Norvegjezi nuk mund të bënte. Pasi shënoi tetëmbëdhjetë gola në katërmbëdhjetë ndeshje në ekipin rezervë të Bryne, ylli në rritje filloi të merrte oferta nga klube më të mëdha - si brenda ashtu edhe jashtë vendit.

Takimi me Ole Gunnar Solskjær:

Haaland së pari iu ofrua një gjykim nga klubi gjerman 1899 Hoffenheim të cilin prindërit e tij e refuzuan. Shfaqjet e shkëlqyera të mrekullisë së futbollit bënë që skautët e talenteve nga Molde Footballklubb ta kishin atë në listën e tyre më të mëdha të dëshirave për transferim.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Wilfried Zaha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Pas një negocimi të suksesshëm, ylli në rritje përfundimisht u zhvendos në Molde FK, e cila në atë kohë u administrua nga Ole Gunnar Solskjær. Përcjellja e shpejtë pak, këtu është një foto e Halland dhe Ole menjëherë pasi trajneri i United e ndihmoi atë të zgjidhte një problem të ngadaltë të rritjes.

Trajtimi i çështjeve të rritjes:

Erling Halland vërejti që trupi i tij kishte një problem gjatë viteve të mesit të adoleshencës. Ndërsa shokët e tij të skuadrës rriten gjithnjë e më të gjatë, ai mbeti i shkurtër dhe i butë. Pasi vuri re se ai vuante nga një rritje e adoleshencës, klubi i tij (Molde) mori një vendim për ta ndihmuar atë të merret me këtë çështje. Në atë kohë, performanca e Erling ishte në një rënie të vogël.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Harry Maguire Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si e ndihmoi një kuzhinier Erling Haaland:

Një grua, Shefi i Shefit të Moldes, i quajtur Torbjørg Haugen AKA Tanta, e ndihmoi atë me duar të vetme për të kapërcyer problemet e rritjes. Punësuar nga Ole Gunnar Solskjær, ajo u kujdes për ushqimin e Erling. Djali hante si një kal dhe vazhdonte të kërkonte më shumë ushqim (Qofte Norvegjeze) për t'i marrë në shtëpi pas stërvitjes. Këtu është një video se si Chef Tanta ndihmoi Erling.

Brenda dy viteve të qëndrimit në Molde, Erling u rrit masivisht (8 cm), madje edhe më shumë sesa kërkonte trupi i tij. Thënë thjesht, ai u rrit sikur ishte ushqyer me pleh. Falë shefit Tanta, tani kishte një ndryshim të madh midis mënyrës se si ai e shikonte Bryne dhe lartësisë së tij të re.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

Dhimbjet e rritjes:

Duke u bërë më i gjatë se sa pritej, Erling Haaland përballej me një situatë më të vështirë me trupin e tij. Gjatë kësaj kohe, ai filloi të vuante nga dhimbjet në rritje. Trupi i Erling u shtri me dhunë dhe dhimbjet e detyruan klubin e tij të kontrollonte ngarkesën e tij të punës.

Për fat të mirë, Molde Fotballklubb kishte njerëz të aftë përreth tij që kujdeseshin për të. U deshën përpjekjet e trajnerit të palestrës së Mould, Børre Steenslid për të ndihmuar në menaxhimin e rritjes së Erling dhe për ta bërë atë të qëndrojë i aftë për të garuar me kundërshtarët e rritur.

Ndryshe nga shokët e tij të skuadrës, Haaland ishte absolutisht i gatshëm të bënte gjithçka që kërkohej. Ditë në ditë, ai punonte gjatë gjithë ditës në një palestër - për të siguruar që ai të bënte realitete të dalluara nga ëndrrat e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jude Bellingham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Riparimi i postimit:

Fatmirësisht, vrulli vazhdoi ndërsa ndërtimi i tij i ri u përzie me teknikën. Erling u kthye në një njeri të mençur në futboll. Ai filloi të shihte gjëra që të tjerët në moshën e tij nuk i shihnin. Kjo rezultoi në lëvizjen e tij sot dhe mençuri ekstreme në kuti.

E vërteta është, Erling Haaland nuk u rrit vetëm i gjatë, i madh dhe i fortë. Ai gjithashtu zhvilloi aktin e të qenit shumë i rrezikshëm dhe futboll i zgjuar. Shtimi i një shpejtësie madhështore këtyre cilësive u bë një kombinim vdekjeprurës. Për shkak të shkëlqimit të tij duke shënuar gol, trajneri i tij Ole Gunnar Solskjær filloi ta krahasonte atë me Romelu Lukaku.

Erling Haaland Bio - Histori Suksesi:

Pasi zgjidhi problemet e tij të rritjes, futbollisti me rritje të shpejtë hapi sezonin e tij të dytë në Molde duke shënuar katër gola në vetëm 21 minuta të një ndeshje. Atë sezon, Haaland mori nderin e golashënuesit më të mirë të Molde dhe çmimin Eliteserien Breakthrough of the Year.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jude Bellingham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gjatë asaj kohe, familja e tij filloi të merrte pjesë në oferta jashtë vendit - me një mori klubesh të larta evropiane që kërkonin firmën e tij. Mund t'ju interesojë ta dini këtë Marcelo Bielsa's Leeds United - ku luante babai i tij - ishin ndër klubet e para angleze që ofruan ta nënshkruanin.

Vendimi i Madh:

Mënyra se si e mendoi Haaland, duke e lënë familjen e tij në Norvegji për një klub të shkallës së mesme do të përkthehej në një rritje të vlerës së tij. Kështu, ai shpërfilli ofertat nga klubet super të mëdha dhe nënshkroi për FC Red Bull Salzburg i cili - për të gjitha qëllimet, - kishte një mjedis të përshtatshëm për pikën e tij të kthimit në famë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Giovanni Reyna Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Në fakt, Erling hapi llogarinë e tij në Red Bull Salzburg duke shënuar hat-trick. Kjo arritje e projektoi atë në U19 të Norvegjisë në U20. Për të filluar me heroikat ndërkombëtare të sulmuesit, ai ndihmoi ekipin U20 të Norvegjisë për të arritur fitoren e tyre më të madhe në histori. A e dini? .. Erling duke shënuar 9 herë në fitoren e tyre 12-0 ndaj Honduras në maj 2019.

Erling Braut Haaland shtrin nëntë gishtat e tij. Ai shënoi nëntë gola për t'i dhënë ekipit U20 të Norvegjisë fitoren më të madhe në histori.
Erling Braut Haaland shtrin nëntë gishtat e tij. Ai shënoi nëntë gola për t'i dhënë ekipit U20 të Norvegjisë fitoren më të madhe në histori.

Pas heroikave të tij kombëtare, ai thjesht nuk ishte i kufizuar në atë që Haaland mund të arrinte si për klubin ashtu edhe për vendin. Sikur të mos mjaftonte, Erling vazhdoi të regjistronte edhe dy hat-trick në Bundesligën Austriake. Ai gjithashtu formoi një partneritet të frikshëm greve me Patson daka.

Het-trick i Haaland fitoi njohje në mbarë botën tre ditë më vonë kur ai shënoi tre herë (një tjetër hat-trick) në debutimin e tij në ligën e kampionëve të UEFA-s për Genk. Kjo e bëri atë të bëhet personi i tretë më i ri që shënoi një hat-trick në një ndeshje të kampionatit UEFA.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Chris Wilder Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Erling Haaland fitoi njohje mbarëbotërore pas het-trikut të tij në Ligën e Kampionëve kundër Genk.
Erling Haaland fitoi njohje mbarëbotërore pas het-trikut të tij në Ligën e Kampionëve kundër Genk.

Akoma, në atë sezon të Ligës së Kampionëve, Haaland regjistroi një gol kundër Liverpool. Përsëri, edhe dy gola ndaj Napolit. Ishte në këtë kohë që Bota e Futbollit e kuptoi se një SHQIP i ardhshëm ka ardhur.

Historia e Borussia Dortmund:

Rritja e Hallandit, Red Bull Salzburg, pa fillimin e një beteje transferimi mes disa gjigandëve evropianë. Midis të gjitha klubeve, Borussia Dortmund doli jashtë pasi konfirmoi nënshkrimin e Haaland.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ousmane Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mjeshtri i hat-trickëve nuk zhgënjeu pasi shënoi tre gola në debutimin e tij në Bundesliga. Sensacioni i golave ​​në Haaland vazhdoi ndërsa ai thyen disa rekorde të Bundesligës. Falë një ngritje meteorike gjermane, sulmuesi norvegjez u bë superstari më i kërkuar në botë.

Në kohën e shkrimit të Biografisë së Erling Haaland, ai është bërë një model për një brez të tërë të futbollistëve aspirues në atdheun e tij, Norvegjinë. Jo vetëm në Bryne nga vjen familja e tij, kaq shumë të rinj në Norvegji duan të ndjekin hapat e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

Pa dyshim, ne tifozët e futbollit jemi në prag të shikimit të një lojtari tjetër që lulëzon në rrugën e tij për të marrë përsipër nga Lionel Messi Cristiano Ronaldo si DIT e futbollit tjetër. Ashtu si Kylian Mbappe, Erling Halland është me të vërtetë ndër më të mirët në linjën e pafund të prodhimit të sulmuesve që vijnë nga Evropa. Pjesa tjetër, siç themi për Biografinë e tij, tani është histori.

Erling Haaland Love Life - A ka ai një të dashur apo grua?

Nga vitet e tij të adoleshencës, norvegjezi ka qenë i dashuruar me dikë. Për fat të keq, Erling Haaland u nda me të dashurën e tij gjatë tremujorit të fundit të vitit 2018. Kjo ndodhi pasi ai i tha asaj disa fjalë të dhimbshme zemërthyerëse.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Manuel Akanji Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Vetëm një burrë e di se çfarë ka ndodhur mes dy zogjve të dashurisë. Emri i tij është Stanislav Macek, një trajner i të rinjve i cili ka punuar me Haaland në Red Bull Salzburg. Tani, le të ju tregojmë se çfarë ndodhi në të vërtetë midis Haaland dhe ish-të dashurës së tij.

Sipas Stanislav Macek, e dashura e Erling Haaland është një Norvegjeze. Haaland e takoi atë ndërsa luante për Molde - dhe ata filluan të dilnin. Për shkak të arsimimit të saj, ajo nuk mund të zhvendosej me të në Austrian në kohën kur ai filloi të luante me FC Red Bull Salzburg.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Ndërsa po përpiqej të zgjidhej me klubin e tij të ri, e dashura e Erling Haaland erdhi për vizitë. Mjerisht, ajo takoi një person tjetër në të dashurin e saj. Ai filloi një bisedë të hapur për atë që ai e konsideron si përparësinë e tij të vetme - Futbollin. Pas ndarjes, e dashura e Erling Haaland e la Austrinë disa ditë më vonë.

Jeta pas prishjes së marrëdhënies:

Në kohën e shkrimit të Erling Haaland Bio, Norvegjezi ende nuk ka dhënë pasqyrë për statusin aktual të marrëdhënies së tij. Kohët e fundit, dolën fakte se me kë fle futbollisti.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sokratis Papastathopoulos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

A e dini?… Më e afërta që kemi njohur për të dashurën e Earling Haaland ishte kur ai përshkroi një dhuratë me një hat-trick si të dashurin dhe shoqëruesin e tij për natën.

Deri më tani që nga fillimi i karrierës së tij të moshuar, ai i tha një gazetari sportiv se ai ka marrë pesë të dashura sekrete. Ato përfaqësojnë hat-triket që ai ka shënuar dhe Erling tha se ato janë çelësi i formës së tij. Në fakt, ai shtrihet në shtrat me topat e tij me hat-trick, i shikon çdo ditë dhe shpall se ato e bëjnë atë të ndihet mirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Harry Maguire Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mos marrja e një të dashure në shtëpi:

A e dini?… Pasi humbi një hat-trick kundër Club Brugge më 4 nëntor 2020, Haaland foli me BTSports për të mos pasur një të dashur të re për të fjetur atë natë. Këtu është një pjesë e provave video.

Për shpjegimin e mësipërm, është e vetëkuptueshme që Haaland - i cili nuk ka asnjë të dashur, grua, vajzë (a) ose djem (a) të vërtetë jashtë martese - është përqendruar vetëm në një gjë. Kjo është, përsosja e aktit të tij drithërues të shënimit të golave. Onlyshtë vetëm çështje kohe para se ai të marrë një të dashurën / gruan e vërtetë të jetë ose ta bëjë jetën e tij të dashurisë publike.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Wilfried Zaha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Jeta personale Erling Haaland:

Pa dyshim, norvegjezi përfaqëson një recetë gjigande në botën e futbollit. Tani larg nga shikimi i shënimit të golave, ju mund të keni bërë pyetjen; Kush është Erling Haaland jashtë futbollit? Në këtë pjesë, ne ju tregojmë gjithçka që duhet të dini rreth sulmuesit.

E para dhe më e rëndësishmja, tiparet e personalitetit të Erling Haaland gërshetojnë tiparet ambicioze, elastike dhe emocionale inteligjente të shenjës së zodiakut të Kancerit. Ai është një lloj i veçantë i një personi në tokë, një person që është shumë i hapur dhe i sinqertë për të thënë gjëra - ashtu si janë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Manuel Akanji Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Dashuria për sharrë elektrike me zinxhir:

Për sa i përket aktiviteteve që kalojnë për hobi dhe interesat e Erling Haaland, prerja e pyjeve nuk mund të lihet jashtë. Ndarja e pirjeve të pemëve është një stërvitje e jashtëzakonshme që ndihmon në ndërtimin e krahëve, prapa - gjithashtu një stërvitje të shkëlqyeshme kardio. Mos të harrojmë, nga vijnë familjet e Erling Haaland (Land of the Vikings) është shtëpia e disa prej pemëve më të larta në Evropë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold
Erling Haaland është fotografuar me një makinë prerëse druri me një sharrë zinxhiri që përpiqet të presë pemët. Babai i tij (Alf-Inge Håland) është fotografuar pas tij.
Erling Haaland është fotografuar me një makinë prerëse druri me një sharrë zinxhiri që përpiqet të presë pemët. Babai i tij (Alf-Inge Håland) është fotografuar pas tij.

Dashuria për Bujqësinë e Patates:

Sezoni norvegjez i ngrirjes pa ngrica bie në pushimet e verës. Erling Haaland shpesh e shfrytëzon këtë mundësi për të shkuar të vizitojë familjen e tij dhe më e rëndësishmja, të bëhet gati për bujqësinë e patates. Ai është fotografuar poshtë duke drejtuar një traktor, pasi ai përgatit fermën e tij për mbjelljen e Patates.

Peshtë me vend të theksohet se Erling Haaland - para se të shkojë në fermën e tij në Norvegji - sapo ka shënuar 44 gola në 40 dalje konkurruese në sezonin 2019/2020. Ai bën bujqësi për t'u çliruar nga shakullina e tij me sezonin e 44 golave.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jude Bellingham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rutina e stërvitjes Erling Haaland:

Jashtë ushtrimeve të rregullta të trajnimit, Haaland siguron që ai të punojë jashtë orarit. Videoja më poshtë shpjegon sekretet pas suksesit të tij të shpejtë. Ekziston një skenë ku ai kaloi nëpër një mal të Norvegjisë. Ai shpjegon pse ai merr përqindje shtesë në performancë.

Dashuri për buzëqeshjen:

Tre gjëra mund të përdoren për të klasifikuar sulmuesin. Së pari, ai buzëqesh shumë, së dyti, ai ushtron shumë dhe së treti, ai shënon shumë. Në fushën e buzëqeshjes, Erling Haaland - siç shihet në videon më poshtë - mund të jetë paksa e çuditshme. Prandaj, mbetet e vështirë të kuptohet plotësisht një aspekt i caktuar i personalitetit të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Harry Maguire Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Erling Braut Haaland Stili i jetës:

Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë për mënyrën e tij të jetës. Kthehu në Norvegji, Erling Haaland e portretizon veten si një njeri i famshëm i ndërgjegjshëm për shoqërinë. Ai është një mbret i ahengjeve me miqtë e tij të fëmijërisë si në vendet e strehimit ashtu edhe në klubet e natës.

Mjerisht në vitin 2020, një nga shëtitjet e klubit të natës në Erling Haaland nuk shkoi siç ishte planifikuar pasi ai u përjashtua nga rojet e sigurisë në një mënyrë poshtëruese. Këtu është video - një që tregon gjërat duke filluar mirë me miqtë e tij dhe duke përfunduar në mënyrë të turpshme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Giovanni Reyna Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Rrobat Erling Haaland:

Futbollistët me klas mund të jenë një frymëzim i shkëlqyeshëm për ne kur bëhet fjalë për modën. Erling Haaland është një burrë që shpenzon paratë e tij në veshje të rastësishme unike. Ne kemi një foto kthyese të veshjes së tij të veshjeve që pasqyron trendin e veshjes dhe pajisjet e vitit 2016. Veshja e Haaland pasqyron personalitetin e tij dhe ai është një adhurues i pantoflave dhe iPhone-ve Nike.

Makina Erling Haaland:

Norvegjezi nuk jeton stilin e jetës luksoze të futbollistëve të arritur që shpesh krenohen me makinat ekzotike dhe shtëpitë e shtrenjta. Nga sa kemi mbledhur, Erling Haaland nuk është një njeri i famshëm që i pëlqen të jetojë një jetë të tepërt. Përveç që vishet rastësisht, ai ngas një makinë mesatare pavarësisht milionave që i futen në xhep. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë
Makina e Erling Haaland tregon shumë për personin e tij.
Makina e Erling Haaland tregon shumë për personin e tij.

Jeta familjare Erling Haaland:

Anëtarët e familjes së tij të bukur - Gry Marita (nëna), Alf-Inge (Babi), Gabrielle (motra) dhe Astor (vëllai) përbëjnë njerëzit më të rëndësishëm në jetën e tij. Para se Erling të bëhej i famshëm, ai i ka marrë këto grupe personash që e duan pa kushte.

Në këtë pjesë të Bio-s tonë, ne do t'ju tregojmë më shumë fakte rreth anëtarëve të familjes së tij. Ne fillojmë me kryefamiljarin e familjes së tij të afërt.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Chris Wilder Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Rreth babait të Erling Haaland

Alf-Inge Rasdal lindi më 23 nëntor 1972 në Stavanger, një qytet dhe komunë në Norvegji. Ai u rrit në Bryne, qytet ku të dy ai dhe djali i tij filluan gazetat e tyre të futbollit.

Kontributet e Alf-Inge në zhvillimin e Haaland në futboll nuk mund të mbivlerësohen. Privatisht, ai ndihmoi në trajnimin e sulmuesit nga mosha 6 vjeç deri në kohën kur arriti 15 vjeç dhe vazhdon ta udhëzojë atë për të marrë vendime kryesore për të ardhmen e tij në Sport. Ekziston një marrëdhënie e fortë midis babait dhe djalit. Erling i referohet babait të tij si mik dhe mentor i tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sokratis Papastathopoulos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

A e dini?… Alf-Inge arriti të dilte nga pensioni pas tetë vitesh në pritje të plagëve të tij që të shëroheshin plotësisht. Klubi me qendër në Bryne Rosseland BK, në Divizionin e Tretë Norvegjez, e pranoi atë në 2011.

Mjerisht, këmba e Alf-Inge (e dëmtuar nga Roy Keane) nuk mund ta lejonte atë të vazhdonte me futboll. Pasi arriti të luante nëntë ndeshje, duke shënuar një gol, babai i gjorë nuk mund ta zgjaste më shumë. Alf-Inge Rasdal doli në pension përgjithmonë në vitin 2012.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ousmane Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Para se të tërhiqej nga futbolli, babai i Erling Haaland luajti për ekipin kombëtar të Norvegjisë. Ai paraqiti në ndeshjen e Kupës së Botës 1994 kundër Meksikës dhe Italisë. Alf-Inge ka 34 ndeshje norvegjeze dhe ndeshja e tij e fundit ndërkombëtare ishte kundër Bullgarisë në Prill 2001.

Rreth Nënës Erling Haaland:

Deri më sot, Gry Marita mbetet pjesëtari më privat i familjes, emri i të cilit nuk del në ngjarje të dukshme të jetës së hershme të sulmuesit deri më sot. Pavarësisht, ajo ndihmoi në rritjen e Haaland dhe vëllezërve të tij në një mënyrë të shëndetshme dhe fshehurazi lutet për suksesin e tyre çdo ditë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Vëllezërit dhe motrat Erling Haaland:

Almostshtë gati shqetësuese sa shpejt fluturon koha. Aq më tepër se si kanë përparuar këto tre miqtë më të mirë gjatë viteve. Astor, Gabrielle dhe Erling të gjithë kanë bërë një rrugë të gjatë që nga ditët e dëmtimit të Babait të tyre ndaj Roy Keane.

Shikoni sesi janë transformuar Erling Haaland dhe vëllezërit e motrat e tij ndër vite.
Shikoni sesi janë transformuar Erling Haaland dhe vëllezërit e motrat e tij ndër vite.

Kjo pjesë e Biografisë sonë zbulon fakte magjepsëse për vëllezërit e motrat e Erling Haaland. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Rreth Astor, Erling Haaland Brother:

Hera e parë që vërehet për të është ndërtimi i tij i lartë. Lartësia e Astor Haaland është 195cm dhe 6 këmbë 4 inç. Ai është vetëm një centimetër më i gjatë se Erling, vëllai i tij i vogël. Astor është një adhurues i madh i ujit dhe peshqve.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Harry Maguire Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Erling Haaland Brother Astor është një gjigant që i pëlqen uji dhe peshqit.
Erling Haaland Brother Astor është një gjigant që i pëlqen uji dhe peshqit.

A e dini? Dream dreamndrra e babait të Erling Haaland për të dashur të shohë fëmijët e tij të jetojnë ëndrra e familjes filloi në të vërtetë me fëmijën e tij të madh, Astor. Në fillim, Alf-Inge e aprovoi atë për t'u bërë një nuskë për fëmijë të futbollit në qytetin Man. Erling i vogël ishte shumë i ri në atë kohë. Për arsye të panjohura, interesi i futbollit Astor vdiq dhe Erling u bë i zgjedhuri.

Erling Haaland Brother, Astor dikur ishte një nuskë për Manchester City.
Erling Haaland Brother, Astor dikur ishte një nuskë për Manchester City.

Lidhur me hobet e vëllezërve, Erling dhe Astor Haaland shpesh, preferojnë të qetësohen në vendin e tyre të preferuar - pishinën e borës. Siç vërehet më poshtë, të dy vëllezërit janë mësuar me temperatura jashtëzakonisht të ulëta. Për Erling, akti ndihmon në rritjen e trurit të tij, ndihmon trupin e tij të djegë më shumë kalori dhe të fle më mirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jude Bellingham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Erling dhe Astor e duan pishinën e borës. Soshtë kaq e lehtë në sy - por në të vërtetë, një gjë e vështirë për tu provuar.
Erling dhe Astor e duan pishinën e borës. Soshtë kaq e lehtë në sy - por në të vërtetë, një gjë e vështirë për t'u provuar.

Rreth Gabrielle - Motra Erling Haaland:

E para dhe më e rëndësishmja, ajo mban pseudonimin, Gabi. Gabrielle Braut Haaland lindi në 9 Janar 1998. Ajo është motra e vetme e Erling dhe vajza e vetme e Gry Marita Braut dhe Alf-Inge Håland.

Njihuni me Gabrielle. Ajo është e bukur dhe e gjitha e rritur.
Njihuni me Gabrielle. Ajo është e bukur dhe e gjitha e rritur.

Duke u rritur, të dy vëllezërit dhe motrat kanë një marrëdhënie shumë të ngushtë vëlla-vëlla - me Erling duke i bërë këto kujtime kaq të bukura me buzëqeshjen e tij simpatike. Edhe deri më sot dhe në oraret e saj të zënë, Gabrielle shpesh gjen kohë të jetë atje për vëllain e saj më të ri super-yll.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ousmane Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Gabrielle dhe Erling - atëherë dhe vite më vonë. Të dy duket se janë shumë afër.
Gabrielle dhe Erling - atëherë dhe vite më vonë. Të dy duket se janë shumë afër.

Për shumë që nuk e dinë, Gabrielle Haaland besohet të jetë në Ushtrinë Norvegjeze. Ne mund ta dallonim atë me një ID dhe një etiketë në uniformën e saj ushtarake. Gjithashtu në kohën e shkrimit të këtij Bio, ajo është martuar lumturisht me Jan Gunnar Eide dhe e bekuar me dy vajza.

Rreth kushëririt të Erling Haaland - Albert Braut Tjaaland:

Për fillestarët, ai është një futbollist (një sulmues) që mban pseudonimet - The Goal Scoring Machine and the Next Haaland. Albert Tjaaland është kushëri nga nëna me Erling Haaland. Duke qenë i lindur në 11 Shkurt 2004 nënkupton që ai tani është 17 vjeç dhe 7 muajsh.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Wilfried Zaha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi
Njihuni me kushëririn e Erling Haaland - Albert Braut Tjaaland. Ai është një golashënues serik.
Njihuni me kushëririn e Erling Haaland - Albert Braut Tjaaland. Ai është një golashënues serik.

Albert Tjaaland vlerësohet si një talent i madh i ardhshëm në futbollin norvegjez. Duke ndjekur gjurmët e Erling dhe babait të tij (Alf-Inge), ai filloi me rininë e Bryne. A e dini?… Albert Tjaaland mori një transferim të merituar në ekipin e të rinjve të Molde pasi ai shënoi gjithsej 69 gola në 48 ndeshje me të rinjtë Bryne.

Videoja e golave ​​të Albert Tjaaland nuk tregon vetëm aftësitë e tij por justifikon rrëmujën e madhe përreth tij. Shikoni 1.85 m (6 ft 1 in) përpara në veprim, përfshirë festimin e tij të çmendur të golit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

Rreth gjyshërve të Erling Haaland:

Në foto më poshtë me Gabrielle, të dy kanë qenë të martuar për dekada dhe shpesh festojnë përvjetorin e martesës çdo 25 korrik. Ekzistojnë kërkime të vazhdueshme për të përcaktuar se ku bien këta dy zogj dashurie - në lidhje me gjyshërit e tij nga nëna ose babai.

Njihuni me gjyshërit e Erling Haaland duke kaluar një kohë të mrekullueshme me motrën e tij, Gabrielle.
Njihuni me gjyshërit e Erling Haaland duke kaluar një kohë të mrekullueshme me motrën e tij, Gabrielle.

Rreth të afërmve të Erling Haaland:

Duke kaluar në familjen e tij të gjerë, ne njohim Jan Jannar Eide i cili paraqitet si kunati i Haaland (martuar me Gabrielle).

Një nga të afërmit e tij (një kunatë) është Thea Vigre. Ajo është e martuar me Astor Haaland. Lindur më 24 nëntor 1996, ajo është një biznesmene norvegjeze që zotëron dyqanin e veshjeve, GANNI në Stavanger, Norvegji. Këtu është Thea Vigre, gruaja e Astor Haaland.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Chris Wilder Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Nuk ka të dhëna për xhaxhallarët, hallat, mbesat dhe kushërinjtë e Norvegjezit në kohën e azhurnimit të Biografisë së tij.

Fakte Erling Haaland:

Duke përfunduar Biografinë tonë, ne do të përdorim këtë pjesë përfundimtare për të zbuluar më shumë të vërteta në lidhje me futbollistin Norvegjez. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Fakti # 1 - Intervista e Urrejtjes së Erling Haaland:

Që kur ishte djalë, nuk i pëlqente kurrë. Për Haaland, shembulli i një interviste mund të jetë pak si nëna e tij që e pyet atë se çfarë dëshiron të hajë për darkë. E vërteta është, ishte në të vërtetë një sfidë për Gry Marita Braut që t'i bënte djalit të saj pyetjen e thjeshtë se çfarë dëshiron për darkë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Giovanni Reyna Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

E vërteta është, Erling ka qenë në këtë mënyrë që nga fëmijëria e tij dhe nuk ka gjasa të ndryshojë. Ai është një kombinim i videos që shpjegon urrejtjen e Erling Haaland për intervista. Ai është thjesht një rast tipik kur një introvert thelbësor bëhet i famshëm.

Fakti # 2 - Përgjigjet tipike të intervistës Haaland:

(1) Vajza me bikini e pyet; 'Si dukem? Përgjigja e Haaland: Me sytë tuaj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sokratis Papastathopoulos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

(2) Një Intervistues pyet; Më thuaj dy citate motivuese. Përgjigja e Haaland; (i) Punë (ii) Punë e palodhur. Haaland në një intervistë për punë.

(3) Intervistuesi pyet; pse duhet te te punësoj ty? Përgjigja e Haaland; pse jo?

(4) Një reporter pyet: Haaland, kur keni lindur? Përgjigja e Haaland: Ne ditelindjen time. Gazetari më pas pyet: Pra, kur është ditëlindja juaj? Përgjigja e Haaland - 21st korrik. Intervistuesi pyet përsëri: cili vit? Përgjigja e Haaland: Çdo vit. Me mirësi ndani disa me ne në seksionin e komenteve.

Fakti # 3 - Krahasimi i pagës së tij Dortmund me qytetarin mesatar:

BANESORE / PAGAFitimet në Euro (€)Fitimet në koronë norvegjeze (NOK)Fitimet në Paund sprovuar (£)
Në vit:€ 7,343,28073,552,929 NOK£ 6,358,178
Për muaj:€ 611,9406,129,410 NOK£ 529,848
Në javë:€ 141,0001,412,306 NOK£ 122,084
Në ditë:€ 20,142201,758 NOK£ 17,440
Çdo orë:€ 8398,406 NOK£ 726
Cdo minute€ 14140 NOK£ 12
Çdo sekond:€ 0.232.3 NOK£ 0.20
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Chris Wilder Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Që kur keni filluar Erling Haaland's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar me Dortmund.

€ 0

A e dini?… Nga vjen, mesatarja norvegjeze që fiton 612,000 NOK duhet të punojë për 10 vjet për të fituar pagën mujore të Earling Haaland me BVB.

Fakti # 4 - Erling Haaland Tattoos:

Të kesh arte trupore janë shqetësimet më të pakta të Haaland në kohën e shkrimit. Ai është më tepër i përqendruar në përmirësimin e trupit të tij përmes ushtrimeve të rregullta. Në të vërtetë ai ka një ndërtesë të dashuruar muskulore dhe do të donte të dukej macho.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë
Erling Braut Haaland nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit. Kredia e imazhit: Instagram.
Erling Braut Haaland nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit.

Fakti # 4 - Arsyeja prapa pseudonimeve:

Nofka e tij qesharake "Manchild" iu dha atij në njohje të lartësisë së tij të shkëlqyeshme dhe mënyrës së sigurt që ai luan futboll mbresëlënës pavarësisht se është i ri.

Fakti # 5 - Feja:

Feja e Haaland është ende e panjohur në kohën e shkrimit pasi ai nuk ka dhënë indikatorë të besimit të tij as përmes intervistave ose në platformat e mediave sociale. Sidoqoftë, vëllai i tij i madh Astor dikur u pa duke marrë fotografi në një xhami, një zhvillim që nënkupton që Haaland mund të ishte një mysliman.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jude Bellingham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Eling Braut Haaland vëllai më i madh në një xhami në Dubai. Kredia e imazhit: Instagram.
Vëllai i madh Eling Braut Haaland në një xhami në Dubai.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat historinë tonë të fëmijërisë së Erling Braut Haaland plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
1 Koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
Lucas
muaj 6 më parë

pior que ele parece macho mesmo