Donny van de Beek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Donny van de Beek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë. Kredia për TransferMarket dhe Instagram
Donny van de Beek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë. Kredia për TransferMarket dhe Instagram

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu të Futbollit me pseudonimin "Mardonny". Story Donny van de Beek Childhood Story plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin familjar, jetën personale, faktet e familjes, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për kalimet e tij të shkëlqyera dhe aftësitë e mbajtjes së topit. Megjithatë vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Donny van de Beek, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Donny van de Beek Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke filluar, Donny van de Beek ka lindur në ditën e 18th të prillit 1997 në Nijkerkerveen në Holandë. Ai ishte i pari i dy fëmijëve të lindur nga nëna e tij, Gerdina van de Beek dhe babait të tij, Andre van de Beek.

Vendlindja holandeze e kombësisë së bardhë vjen nga një familje e klasës së mesme dhe u rrit nga të dy prindërit në Nijkerkerveen në Holandë, ku ai u rrit së bashku me vëllain e tij më të vogël, Rody van de Beek.

Donny Van De Beek Prindërit
Donny van de Beek u rrit nga prindërit e tij Gerdina dhe Andre. Kredia: Nijkerk.

Duke u rritur në një shtëpi në Nijkerkerveen, Donny i ri fillimisht nuk ishte i shqetësuar për futbollin gjatë jetës së tij të hershme. Djali i atëhershëm preferonte të ngjitej pemë dhe të kalonte kohë me kafshët.

Në mënyrë të ngjashme, Donny zhvilloi interesa në lidhje me zogjtë e shpendëve të familjes së tij, një zhvillim që dikur e pa atë guxim të ngjitej deri në çatinë e shtëpisë së fermës përmes një shtylle dhe rrjetë.

Donny van de Beek Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Donny ishte më pak se pesë vjeç kur filloi të studionte në një shkollë të paidentifikuar në Nijkerkerveen. Ndërsa në shkollë i riu u përshkrua si një fëmijë normal, i cili ishte i qetë dhe nuk ishte i turpshëm si shokët e tij.

Në kohën kur Donny ishte katër vjeç, babai i tij Andre e mori atë për të parë një lojë futbolli në stadiumin Ajax. Donny menjëherë zhvilloi një interes në sport dhe u regjistrua më pas në klubin lokal Veensche Boys.

Donny Van De Beek - Historiku i Edukimit
Donny Van De Beek ishte shumë i ri kur babai i tij e mori atë për të parë një ndeshje futbolli. Kredia: Instagram.

Duke kujtuar ditën e parë të Donny në trajnim me Veensche Boys, babai i tij Andre zbuloi se: "Donny ishte shumë mirë gjatë trajnimit dhe e bëri të luajë në sport përparësinë e tij të lartë që nga ajo ditë".

Donny van de Beek Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Jeta e hershme e karrierës dhe rruga për famë

Ishte në Veensche Boys se Donny i ri dhe ambicioz kaloi disa vjet duke ndrequr aftësitë e tij në futboll, si dhe mësoi si të bënte kalime të shkëlqyera që janë karakteristika të stilit të tij të tanishëm të lojës.

Nuk ishte shumë kohë përpara se performancat e të rinjve të përcaktuar të vinin vëmendjen e klubeve të fluturimit të lartë duke përfshirë Ajaxin, i cili pranoi njëmbëdhjetë vjeçar në akademinë e tyre të vlerësuar në vitin 2008.

Donny Van De Beek - rruga për famë histori
Donny van de Beek u bashkua me akademinë e Ajax në 2008. Kredia: AjaxShowTime.

Donny van de Beek Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Ngritja e famës

Ndërsa në sistemet rinore të Ajax, Donny gradualisht u rrit në radhët dhe u vendos si një nga lojtarët më premtues të klubit, një zhvillim që i dha atij një promovim në ekipin e parë të Ajax në 2014.

Edhe pse Donny bëri vetëm paraqitje 6 për Ajax në sezonin e tij të parë, ai vazhdoi të përmirësohej dhe filloi të regjistrojë paraqitjet e rregullta nga viti 2016. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Donny Van De Beek - Ngritja e Fama
Donny van de Beek ka regjistruar paraqitje të rregullta për Ajax që nga 2016. Kredia: Youtube.

Donny van de Beek Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Faktet e lidhjes së jetës

Donny ende nuk është martuar në kohën e shkrimit. Ne ju sjellim fakte për historinë e tij të takimeve dhe jetën aktuale të marrëdhënieve. Për të filluar, Donny nuk dihet se ka qenë në ndonjë marrëdhënie para se të takonte mikun e tij të vjetër, Marijn van Eijkelenburg.

Donny Van De Beek - Jeta e marrëdhënieve
Donny van de Beek në një foto të dashuruar me të dashurën e tij Marijn. Kredia: Spelersvrouw.

Zogjtë e dashurisë që janë nga i njëjti vendlindje u bashkëngjitën romantikisht gjatë adoleshencës së tyre të vonë dhe kanë mbetur një çift që atëherë. Ndërkohë, Donny nuk ka djem apo vajza, një zhvillim që mund të ndryshojë nëse merr marrëdhënien e tij me Marijn në nivelin e ardhshëm.

Donny van de Beek Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Faktet e Jetës Familjare

Donny van de Beek ka lindur në një familje prej katër anëtarësh, ne ju sjellim fakte rreth jetës së tij familjare.

Rreth Atit të Donny van de Beek: Andre van de Beek është babai i Donny. Megjithëse Andre kurrë nuk ishte futbollist i karrierës, ai dikur shërbeu si udhëheqës i Veensche Boys dhe ai është kredituar për futjen e djalit të tij Donny në futboll kur ai ishte i moshuar 4. Babai mbështetës i dy fëmijëve është në një marrëdhënie të mirë me Donny dhe shërben si trajner i tij jozyrtar.

Donny Van De Beek Me At Andre.
Donny van de Beek në një fotografi të fëmijërisë me babain e tij Andre. Kredia: Veenscheboys.

Rreth nënës së Donny van de Beek: Gerdina van de Beek është nëna e Donny. Ajo ndan një marrëdhënie të mirë me Dony dhe merr kënaqësi në ndarjen e detajeve të historisë së fëmijërisë së gjeniut të futbollit në botë. Ndryshe nga shumica e nënave të lojtarëve të futbollit, Gerdina është e pasionuar për sportin dhe ndihmoi të ngriti Donny për t'u bërë lojtar që ai është sot.

Donny Van De Beek me nënën
Donny van de Beek me nënën e tij Gerdina. Kredia: Nijkerk.

Rreth vëllezërve të Donny van de Beek: Doni nuk ka motra, por një vëlla më i vogël i quajtur Rody. si Donny, vëllai filloi trajnimin në Veensche Boys, por nuk përfundoi si një lojtar popullor dhe sensacional si Donny. Sidoqoftë, Rody është një nga tifozët më të mëdhenj të Donny dhe ndan një lidhje të ndërsjellë të ngushtë me të.

Donny Van De Beek me vëlla Rody
Donny van de Beek me vëllain e vogël Rody. Kredia: Instagram.

Rreth të afërmve të Donny van de Beek: Larg nga familja e afërt e Donit pak dihet për gjyshin dhe gjyshen e tij, si dhe gjyshërit e tij të nënës. Në mënyrë të ngjashme, ai është ende për të zbuluar ndonjë gjë në lidhje me xhaxhallarët dhe hallat e tij, një zhvillim i cili kalon nëpër bordin e kushërinjve, mbesat dhe nipërit e tij.

Donny van de Beek Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Faktet personale të jetës

Çfarë e bën Dony Van de Beek tik-tak? rri duarkryq si ne ju sjellim fitime të personalitetit të tij për t'ju ndihmuar të merrni një pasqyrë të plotë të tij. Për të filluar, personi i Dony është një përzierje e tipareve Aries Zodiac. Ai është modest, energjik dhe e di saktësisht se çfarë dëshiron.

Konsiderohet të jetë një konservator pranë, Donny mesatarisht zbulon detaje rreth jetës së tij personale dhe private duke përfshirë hobi si ulur në xhakuzi, varur me miqtë dhe duke luajtur shigjetat. Ai gjithashtu ka interesa në modë, kanoe dhe boks.

Donny Van De Beek - Faktet e jetesës
Donny (i pari nga e djathta) nuk humbet një mundësi për të rri me shokët. Kredia: Instagram.

Donny van de Beek Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Fakte të jetesës

Edhe pse vlera neto e Donny Van De Beek është ende në shqyrtim, ai ka një vlerë tregu prej 22.50 milion paund si në kohën e shkrimit. Mesfushori, origjina e pasurisë jashtë futbollit është e panjohur, jeton një stil jetese të klasës së mesme dhe në mënyrë të dukshme ka hartuar një raport që e pengon atë të shpenzojë mbi të ardhurat ose pagën e tij.

Vlera e vërtetë e shtëpisë së tij në Nijkerkerveen ende duhet të jetë plotësisht e konstatuar, ndërkohë që nuk dihet shumë për koleksionin e veturave. Pavarësisht kësaj, nuk ka mohuar faktin se ai mund të përballojë fluturimin në avionë dhe kalon rregullisht në pazaret.

Donny Van De Beek - Fakte Persinal Jeta
Donny van de Beek është një blerës i rregullt dhe shpenzon në mënyrë të drejtë gjatë një aktiviteti të tillë. Kredia: Instagram.

Donny van de Beek Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia - Fakte të patreguara

Për të përfunduar biografinë tonë të fëmijërisë Donny van de Beek këtu janë disa fakte të pakontrolluara ose më pak të njohura që rrallë përfshihen në biografinë e tij.

A e dini?

  • Pak dihet për fenë e Donny-t. Megjithatë, shanset janë në favor të tij që të jetë një besimtar.
  • Donny nuk ka tatuazhe të zbukuruara apo art trupor. Kështu, ai nuk ka asnjë si në kohën e shkrimit.
Donny Van De Beek - Fakte të patreguara
Donny Van De Beek ka ruajtur një lëkurë të pastër nga ditët e tij të fëmijërisë deri më tani. Kredia: Instagram.
  • Ai duhet ende të pijë, një zhvillim i cili i jep besim seriozitetit të tij.

Donny van de Beek Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Përmbledhje video

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito dhe Regjistrohu të tanë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Donny van de Beek Childhood Story tonë dhe fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu