Dominik Szoboszlai Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dominik Szoboszlai Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë Dominik Szoboszlai ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto.

Në terma të thjeshtë, ne ju prezantojmë me udhëtimin e jetës së mesfushorit, nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Dominik Szoboszlai Bio.

Biografia e Dominik Szoboszlai
Ne ju prezantojmë me biografinë e Dominik Szoboszlai. Shikoni jetën e tij dhe foton e ngritjes.

Po, shumë analistë në vitin 2021 e kanë parashikuar këtë ai mund të bëhet mesfushori më i mirë në botë në të ardhmen që do të vijë. Prandaj, ai thuhet se ka rënë në sy të ish-trajnerit të Arsenalit, Zmeril. Sidoqoftë, vetëm disa tifozë e dinë Biografinë e tij, e cila është mjaft interesante. Pa shumë zhurmë, le të fillojmë.

Dominik Szoboszlai Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban Nofkën "i vogli". Dominik Szoboszlai lindi në ditën e 25-të tetor 2000 nga nëna e tij, Zsanet Nemeth dhe babai, Zsolt Szoboszlai, në Szekesfehervar, Hungari. Ai erdhi në këtë botë si më i madhi nga dy fëmijët e lindur nga bashkimi midis prindërve të tij në foto më poshtë.

Prindërit Dominik Szoboszlai
Vini re prindërit e tij, Zsanet Nemeth dhe Zsolt Szoboszlai. Pa dyshim, ai ka ndjekur pamjet e bukura të nënës së tij.

Dominik Szoboszlai Ditë të Rritjes:

Me sa duket, hungarezi i ri ishte një fëmijë i gëzuar që hante dhe pinte futboll gjatë ditëve të tij të fëmijërisë. Në atë kohë, ai interesohej pak për të luajtur me lodrat e fundit për sa i përket babait të tij me një top.

Sigurisht, asgjë nuk mund ta ndryshonte prirjen e tij për të tejkaluar babanë e tij një ditë në lojën e futbollit. Pa dyshim, Szoboszlai është në rrugën e tij për të përmbushur ëndrrat e fëmijërisë së tij.

Origjina e Familjes Dominik Szoboszlai:

Siç u tha më parë, dribluesi teknik vjen nga Szekesfehervar, i cili është qyteti i nëntë më i madh në Hungari. Vendlindja e tij daton qysh në shekullin V para Krishtit. Prandaj, është një nga qytetet më të vjetra në Hungari.

Origjina e familjes Dominik Szoboszlai
Hungaria është vërtet e bekuar që ka një talent si ai.

Vendi i Origjinës së Szoboszlai është jo vetëm në mesin e vendeve strategjike me kështjella dhe fortesa në Hungari. Në fakt, është shtëpia e Kalasë famëkeqe Bory. Për më tepër? Castle Bory Castle është më shumë një vepër arti, e ndërtuar rreth një kopshti të bukur të brendshëm nga arkitekti Jeno Bory në fillimin e viteve 1900.

Historiku i Familjes Dominik Szoboszlai:

Interesante, vogëlushi u rrit në një familje që kishte pak shqetësime për para. Me sa duket, babai i tij ishte një atlet profesionist që mbështet familjen e tij me të ardhurat e tij nga sporti. Pa dyshim, Zsolt kishte një arsim të mirë financiar. Prandaj, ai dinte sesi të menaxhonte nevojat e familjes së tij, edhe pas pensionit të tij.

Si filloi karriera e futbollit Dominik Szoboszlai:

Fëmijëria e Dominik Szoboszlai
Ai ishte aq i vogël kur u mor me këtë sport.

Udhëtimi i specialistit të setit filloi në një moshë shumë të butë. Kur arriti orën 6, prindërit e tij që e dinin rëndësinë e futbollit e regjistruan atë në Videoton - një akademi futbolli - në 2006. Sigurisht, Szoboszlai i kushtoi vëmendje aktiviteteve të institutit të tij sportiv.

Sidoqoftë, babait të tij iu desh t'i jepte një mësim shtesë si trajner i tij personal.
Mezi një vit pas ditëve të tij në vendosjen e të rinjve në Videoton, prindërit e Szoboszlai ndien nevojën për të mbikëqyrur zhvillimin e tij rinor. Prandaj, Zsolt (babai i tij) krijoi një institut të ri sportiv, të cilin ai e quajti Akademie Fonix Gold FC.

“Babai im ishte faktori kryesor në zhvillimin tim. Orët që ai ka kaluar duke stërvitur dhe këshilluar mua është e pamundur të harrohen.

Si kulturë, ai do të vazhdonte të më shponte sa herë që mbaronin seancat stërvitore të ekipit. Sinqerisht, unë gjithmonë kam bërë më shumë se të gjithë në akademinë time. ”

Dominik Szoboszlai Jeta e Hershme e Karrierës:

Me punë të madhe dhe pasion, dribluesi lulëzoi midis shumë talenteve të tjerë të ardhshëm. Tetë vitet e tij të trajnimit nën tutelën e babait të tij në Fonix Gold i dhanë atij privilegjin e eksplorimit të klubeve të tjera profesionale. Gjatë atyre viteve, playmaker bëri një magji huazimi me Ujpest në 2011.

Dominik Szoboszlai jeta e hershme në karrierë
I vogli shpesh i mbante me mend mësimet e babait të tij, madje edhe në fushë.

Interesante, Szoboszlai mësoi shumë gjëra në lidhje me futbollin para se të bashkohej me MTK Budapest në 2015. Pasi bëri një performancë të jashtëzakonshme në MKT, FC Liefering erdhi duke kërkuar shërbimin e tij. Prandaj, ai nisi një udhëtim 400 km në Austri, ku u bashkua me ekipin e të rinjve të Liefering në 2016.

Ditët e karrierës së të rinjve të Dominik Szoboszlai
Gradualisht ai filloi të merrte tërheqje në Austri.

Bashkimi me ekipin e dytë të Salzburgut (Liefering) nuk i garantoi krijuesit të një suksesi automatik. Në atë kohë, ai ishte kilometra larg nga marrja e një kohe të qëndrueshme loje. Sidoqoftë, ai e mbajti kokën drejt dhe shpejt u ngrit në radhët e Liefering. Mjerisht, një ligament i shqyer e mbajti atë larg nga veprimi për disa javë. Prandaj, dëmtimi i tij vonoi lëvizjen e tij në garat e niveleve të larta.

Dominik Szoboszlai - Rruga Bio për në Famë:

Siç do ta kishte fati, mesfushori 17-vjeçar u bashkua me Salzburg nën administrimin e Marco Rose në 2018. Atje, ai formoi një trident të frikshëm sulmues me Haaland Takumi Minamino. Në asnjë kohë të largët, ai u rendit në mesin e 30 lojtarëve më të mirë në vitin 2020.

Dominik Szoboszlai rruga drejt famës
Ai thjesht vazhdoi të bëhej gjithnjë e më i mirë me shokët e tij të skuadrës.

Kishte raste kur marrësi i setit ndihej sikur nuk po bënte llojin e ndikimit që menaxherët e tij prisnin nga ai. Siç shpjegon sportskeeda.com; ishte në klubin austriak që Szoboszlai kuptoi se kishte nevojë të zgjohej nga gjumi i tij dhe të luante futboll profesionalisht.

Dominik Szoboszlai Bio - Histori Suksesi:

Prodhuesi nuk bëri valë vetëm në klubin e tij. Ai gjithashtu performoi jashtëzakonisht për vendin e tij. Gjatë një prej ndeshjeve të Hungarisë kundër Kroacisë në 2019, Szoboszlai u përball me ikona të klasit botëror si Luka Modric Ivan Rakitiq. Ai tregoi pjekuri përtej moshës së tij dhe nuk dukej pa vend pasi ndihmoi vendin e tij të siguronte një fitore 2-1.

Dominik Szoboszlai kapak ndërkombëtar
Iu desh një guxim i madh për të luftuar në mes të elitave.

Ndërsa shkruaj këtë Bio, Szoboszlai e ka ndihmuar Salzburgun të ngjitet në tre tituj të Bundesligës Austriake. Kjo bëmë e bërë klube të larta si AC Milan, PSG, Real Madrid dhe Leipzig që do të vijnë duke kërkuar nënshkrimin e tij.

Çmimet Dominik Szoboszlai
Jeta e tij u bë më e mirë kur filloi të fitonte kaq shumë trofe për klubin e tij.

Pasi ishte këshilluar me babanë e tij, i vogli nënshkroi një kontratë katër-e-gjysmë me vlerë 20 milion € me RB Leipzig në janar 2021. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Dominik Szoboszlai E dashura / Gruaja që do të jetë:

Një perfeksionist i goditjes së lirë ka qenë i përfshirë në rreth dy marrëdhënie për të cilat ne njohim. Së pari, ai doli me Kata (III) në 2019. Mjerisht, historia e tyre e dashurisë nuk u ndërtua mbi një themel të fortë. Prandaj, ajo u shemb rreth tre muaj pasi filloi.

Ish e dashura e Dominik Szoboszlai
Njihuni me dashurinë e tij të parë, Kata (III). Marrëdhënia e tyre nuk zgjati mjaftueshëm.

I zhgënjyer nga marrëdhënia e tij e parë e pasuksesshme, Szoboszlai nuk u takua me askënd deri në fund të vitit 2020. Fatmirësisht, ai takoi një bjonde të bukur që mban emrin, Fanni Gecsek dhe u dashurua me të.

E dashura e Dominik Szoboszlai
Dominik duket se është më i sigurt në marrëdhëniet e tij me Fanni Gecsek. Prandaj, ai ndan shpesh foton e tyre në rrjetet sociale.

Ndërsa shkruaj këtë Bio, e dashura e mesfushorit zakonisht e shoqëron atë në disa udhëtime ndërkombëtare. Atje ajo e mbështet atë nga anash. Nga pamja e gjërave, Fanni mund të bëhet gruaja dhe nëna e tij e ardhshme për fëmijët e tij të palindur.

Dominik Szoboszlai Jeta personale:

Çfarë e bën një nga Lojtarët e ESPN-së për 2021 të trasha? Para së gjithash, ai është dikush që është bisedor, i shoqërueshëm dhe tërheq energji nga turmat. Me sa duket, ai ka tendencë të jetë i gëzuar dhe këmbëngulës në ndërveprimet shoqërore. Ju mund të dëshironi të bini dakord se ai ka trashëguar shumë tiparet e shenjës së zodiakut Akrepi.

Futbolli nuk është e vetmja gjë në të cilën Szoboszlai është i mirë. Larg orareve të tij të karrierës, marrësit e skenarëve shpesh kalon kohë duke u futur në dëborë me miqtë e tij. Disa nga hobet e tij përfshijnë gatimin dhe lojërat me video.

Hobi i Dominik Szoboszlai
Ai gjithashtu pëlqen të shijojë një pushim me miqtë sa herë që është i lirë.

Stili i jetës dhe vlera neto:

Kërkimet tregojnë se ai fitoi një pagë të përafërt vjetore prej 3 milion € në Salzburg. Ajo që na duket e çuditshme është fakti që ai nuk dëshiron të jetojë një mënyrë jetese luksoze. Gjithashtu, mediat e tij sociale zbulojnë se Szoboszlai nuk kishte pse të blinte një udhëtim për veten e tij.

Me sa duket, Salzburgu i dhuroi atij një makinë ekzotike të markës, të cilën ai e përdor për shumicën e lëvizjeve të tij. Së fundmi, për financat e tij, ne kemi vlerësuar se Neto e Dominik Szoboszlai është një shumë e madhe prej 4.5 milion € (2021 Statistikat).

Stili i jetës Dominik Szoboszlai
Oh po! Ai ndihet mirë duke hipur në makinën e tij të markës gjithmonë.

Familja Dominik Szoboszlai:

Që nga ngritja e tij në famë, lojtari i skenave ka bërë strategji se si të gjejë një ekuilibër të lumtur midis punës së tij dhe familjes. Sigurisht, triumfi i tij në karrierë është i pëlqyeshëm sepse ai mund ta festonte atë me familjen e tij. Prandaj, ne ju prezantojmë me një informacion të përmbledhur në lidhje me pjelljet e Dominikut.

Familja e Dominik Szoboszlai
Familja e tij nuk lihet kurrë jashtë lavdisë së famës së tij.

Rreth babait të Dominik Szoboszlai:

Babai i mesfushorit është Zsolt Szoboszlai. Ai ishte një futbollist profesionist pasioni i të cilit nuk vdiq kurrë edhe pasi u largua nga loja. Kur ditët e tij të lojës përfunduan, Zsolt kanalizon ekspertizën e tij në trainimin e talenteve të rinj në akademinë Videoton. Atje, ai i mësoi djalit të tij shumë parime në lidhje me futbollin.

Pasi Videoton shkarkoi babanë e Szoboszlai nga instituti i tyre, ai dhe dy të tjerë krijuan një akademi rinore të cilën ata e quajtën Foenix-Gold FC. Prandaj, ai mbikëqyri zhvillimin e rinisë së djalit të tij në qendrën e tij të re sportive. Pa dyshim, Zsolt Szoboszlai është motivimi më i madh që ka ndikuar në driblues.

Babai i Dominik Szoboszlai
Ndoshta babai i tij po i tregon disa teknika që mund të adoptojë për të shfaqur një performancë më të mirë.

Rreth Nënës së Dominik Szoboszlai:

Midis prindërve të tij, Zsanet Nemeth (nëna e tij) ka qenë pasive që kur u bë një lojtar i shquar. Sigurisht, dashuria dhe kujdesi i saj janë një nga forcat shtytëse që mund ta kenë ndihmuar atë të durojë të gjithë stërvitjen e vështirë. Ndoshta ajo është një nënë e ndrojtur që preferon të mbështesë djalin e saj me ndikim nga hijet.

Nëna e Dominik Szoboszlai
Pa dyshim që ai ka një vajzë të bukur si nëna e tij. Me sa duket, ajo ka mbështetur burrin dhe djalin e saj në përpjekjet e tyre.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Dominik Szoboszlai:

Në kohën e përpilimit të këtij Bio, Dominik ka vetëm një motër për të cilën ne dimë. Ai madje u ka treguar fansave se sa është i lidhur me vëllain ose motrën e tij të vogël të bukur në faqen e tij në Instagram. Diferenca e tyre në moshë është mjaft e madhe.

Motra e Dominik Szoboszlai
Nuk ka ndjenjë më të mirë se kur shkon të notojë me motrën e tij të vogël të lezetshme.

Rreth të afërmve të Dominik Szoboszlai:

Që nga ngritja e tij në yll, nuk ka pasur asnjë informacion në lidhje me gjyshin dhe gjyshen e tij. Moreso, familja e tij e gjerë nuk ka dalë për të uruar suksesin e tij. Sidoqoftë, ne jemi të sigurt se xhaxhallarët, hallat dhe të afërmit e tij janë krenarë për arritjet e tij në karrierë.

Dominik Szoboszlai Fakte të pathëna:

Për të përfunduar Biografinë e krijuesit, këtu janë disa fakte rreth tij që do t'ju ndihmojnë të merrni një njohuri të plotë të Historisë së tij të Jetës.

Fakti # 1: Ndarja e pagave:

Tabela më poshtë jep një ndarje të pagave të fitimeve të tij në RB Salzburg. Sigurisht, procedurat e tij financiare do të rriten patjetër pas lëvizjes së tij në Leipzig në 2021.

BANESORE / FITIMIFitimet në paund (€)
Në vit3 milion €
Per Muajit€ 250,000
Në javë€ 57,604
Në ditë€ 8,229
Në orë€ 343
Për minutë€ 5.7
Për sekond€ 0.10

Kërkimet tregojnë se një qytetar mesatar hungarez do të duhet të punojë për tre vjet për të fituar atë që merr Dominik brenda një muaji.

Fitimet në sekondë:

Ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagës së tij kur ora bie. Gjeni vetë se sa ka fituar Szoboszlai që kur keni ardhur këtu.

Që kur keni filluar të shikoni Dominik SzoboszlaiBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakti # 2: Tatuazh Dominik Szoboszlai:

Gjatë viteve të fundit, Dominik ka marrë shumë mësime nga babai i tij. Aq të rëndësishme ishin mësimet saqë ai e kishte të shtypur në faqet e mendjes së tij, ndërsa disa i vendosi si një tatuazh përkujtues të përhershëm në krahun e tij të majtë.

Tatuazh Dominik Szoboszlai
Edhe fanella e tij nuk mund të mbulojë tatuazhet joshës në duart e tij.

Po! ai ka shkruar disa mbishkrime që shpesh do ta kujtojnë atë për betejat e tij në rrugën e tij drejt yjeve. Tatuazhi lexon; “Talentin e jep Zoti. Por pa sakrifica dhe vendosmëri, nuk ia vlen asgjë ".

Fakti # 3: Statistikat e FIFA-s:

Gjatë viteve të fundit, Dominik ka treguar shumë cilësi premtuese të futbollit. Nuk është çudi, gol.com e përfshiu atë në mesin e të rinjve më të mirë në lojën video FIFA 20. Isshtë vetëm çështje qëndrueshmërie përpara se ai të tejkalojë standardin e potencialit të tij. Po, kontrolli dhe qëndrueshmëria e tij e topit janë mjaft të padallueshme.

Dominik Szoboszlai FIFA Vlerësimet
Ai ka një Statistikë të mirë të FIFA-s.

Përfundim:

Biografia jonë e Szoboszlai ka treguar se udhëtimi i jetës shpesh bëhet i lehtë kur prindërit përfshihen në mënyrë aktive. Ishte babai i krijuesit që vështroi pasionin e tij për futbollin ndërsa nëna e tij e inkurajoi atë në rrethana të vështira.

Pa dyshim, Szoboszlai shpesh do t'i jetë mirënjohës familjes së tij që i besoi atij për t'i bërë ata krenarë përmes sportit. Sigurisht, ato janë arsyeja që ai nuk duhej të hiqte dorë nga realiteti i ëndrrave të tij.

Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Jetës Szoboszlai. Me mirësi, na kontaktoni nëse gjeni ndonjë parregullsi në këtë Biografi. Gjithashtu, hidhni një vështrim në përmbledhjen e kujtimeve të dribluesit në tabelën më poshtë.

Kërkime WikiPërgjigjet e biografisë:
Emri i plotë:Dominik Szoboszlai
pseudonimi:një i vogël
Mosha:20 vjeç dhe 5 muajsh.
Vendi i lindjes:Szekesfehervar, Hungari
Babai:Zsolt Szoboszlai
Gjuha amtare:Zsanet Nemeth
E dashura / Gruaja të jetë:Kata (III) - (Ish e dashura)
Fanni Gecsek (E dashura në 2021)
Te ardhura neto:4.5 milion € (Statistikat e 2021)
Paga vjetore:3 milion € (në Salzburg)
Zodiaku:Akrepi
Hobbies:gatim dhe lojëra me video lojëra
Kombësia:hungarez
Gjatesia:1.86 m (6 ft 1 në)

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet