Dominic Calvert-Lewin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "Dhuratëâ € œ. Historia e fëmijërisë sonë Dominik Calvert-Lewin dhe biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

Po, të gjithë e dinë se ai është një nga talentet më emocionuese të Anglisë. Megjithatë, vetëm disa mendojnë Biografia e Dominic Calvert-Lewin që është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Jeta e hershme

Dominik Nathaniel Calvert-Lewin ka lindur në ditën e 16th të marsit 1997 për prindërit e tij z. Dhe znj. Calvert-Lewin në qytetin jugor të Yorkshire të Sheffield, Mbretëria e Bashkuar. Siç përshkruhet më poshtë, fotografia e Prindërit Dominic Calvert-Lewin do t'ju ndihmonin të kuptoni faktet rreth etnisë dhe origjinës së tij.

Dominic Calvert-Lewin ka lindur në një familje të përzier racore. Mamaja e tij është britanike, ndërsa babai i tij është i mundur nga trashëgimia afrikane ose e Karaibeve.

Duke u rritur në një sfond të familjes së klasës së mesme, Calvert-Lewin në moshë të vogël pa futbollin si një mjet për të përmirësuar statusin e familjes së tij të klasës punëtore. Ai e kishte fatin e tij të planifikuar siç duhet nga babai i tij i cili së pari vuri re talentin e tij të futbollit të djalit.

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Karriera e hershme

Edhe si djalë, Calvert-Lewin zotëronte një vendosmëri të fortë për t'i bërë ëndrrat e tij të bëhen të vërteta dhe ambiciet e tij për t'u bërë pro nuk ishin vetëm një dashuri kaluese. i tillë pasioni për lojën pa prindërit e tij që regjistronin djalin e tyre në listën e akademisë Sheffield United në moshën 8 dhe në vitin 2005.

Akademia e Sheffield United i dha të rinjve Calvert-Lewin skenën për të shfaqur talentin e tij dhe për të hedhur themelet e karrierës së tij. Ai bëri çastin e tij të parë kur ai shënoi katër gola në minutat 10 kundër një kundërshtari nën-7. Dy vjet më vonë, një flokë kaçurrelë Calvert-Lewin u bë një fëmijë i njohur pasi ai udhëhoqi ekipin e tij për të fituar konkursin e ligës së 2007 fëmijëve.

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Rruga për famë

Calvert-Lewin vazhdoi të bënte përshtypje në fazat e zhvillimit të karrierës së tij. Duke shënuar gola fituese me fitore e bëri atë shpejt përparimin përmes radhëve të Sheffield United dhe më pas duke fituar një bursë Sheffield në moshën 16.

Dëshmia e aftësive të qëllimit dhe etikës së punës së Calvert-Lewin u ndje më tej gjatë magjisë së tij të kredisë në Stalybridge Celtic dhe Northampton Town. Kjo rritje e kredisë tërhoqi Everton FC që i dha Calvert-Lewin një â € œthjesht shumë e mirë për t'i rezistuarâ € marrëveshje për t'u bashkuar me ekipin e tyre U23.

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Ngrihu në famë

Calvert-Lewin u zgjodh për të luajtur për Anglinë në Kupën e Botës 2017 FIFA U-20 në Korenë e Jugut. Ai vazhdoi të shënojë golin fitues në finalen e kupës duke u bërë njeriu i momentit. Qëllimi i vetëm i Calvert-Lewin ishte që Anglia të mundte Venezuelën dhe një Calvert-Lewin të lumtur që ngriti Kupën e Botës U20.

Pas performancës së Kupës së Botës U20, Calvert-Lewin bëri përparimin e tij të parë në ekip me Evertonin pasi nënshkroi një kontratë për ta mbajtur atë në Goodison Park deri në qershor 2023. Si një sulmues i ri në Premier League, Calvert-Lewin mori të gjithë ndihmën që duhej Wayne Rooney aka "waza".

Marrja e gjithë këshillimit dhe mbështetjes së karrierës e bëri Calvert-Lewin të pranonte Rooney si lojtar i tij personal. Shikoni provën video më poshtë.

Si në kohën e shkrimit, Calvert-Lewin e ka forcuar statusin e tij si një nga futbollistët më emocionues dhe më të talentuar të Anglisë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Romantet e Calvert-Lewin kanë qenë dikur në shqyrtimin e syrit publik pasi ai kishte një marrëdhënie skandaloze me modelin e bukur dhe yllin e realitetit, Meg Taylor-Lilley e paraqitur më poshtë.

Të dy dashnorët të cilët kanë të njëjtën moshë kanë filluar marrëdhëniet e tyre si besties. Nuk u desh kohë para se të transformoheshin dashuruar.

Meg Taylor-Lilley në një moment nuk u pëlqeu marrëdhënieve të tyre. Kjo çoi në vendimin e hedhjes së Calvert-Lewin në një kohë që ajo ishte vetëm për pjesëmarrje në shfaqjen e realitetit britanikDashuria Islandâ € œ. Pas dëgjimit të lajmit, Calvert-Lewin dëshironte fat e saj dhe e pyeti atëajo duhet të jetë e matur për marrëdhënien e tyre" Raporti i DailyMail.

Pasi u kontaktua, Meg u kthye në raportet nëpërmjet Instagram-it, ndërsa ajo shkruante: "Dhe për rekord, unë nuk jam duke shkuar në Love Island dhe unë hedhur askush LMFAOâ € .

Ishte zbuluar më vonë se Megan kishte admirim për djemtë e tjerë. Më vonë ajo zbuloi ngjashmërinë e saj për të takuar dikë mbi epokën e saj që mund të shpjegojë arsyet pse ajo u largua nga Calvert-Lewin. Si në kohën e shkrimit, ai mund të jetë ndoshta i vetëm ose mund të mbajë a profilit të ulët dating.

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të Dominic Calvert-Lewin do t'ju ndihmojë të dini shumë për të.

Siç raportoi faqja e internetit Everton, nuk ka asnjë mungesë personash që flasin shumë për Calvert-Lewin. Përveç mençurisë së tij në fushë, Calvert-Lewin është dikush me një personalitet të lezetshëm.

Nga pamja e tij e sipër, ju mund të përkufizoni Calvert-Lewin si dikush që është origjinal me një personalitet intuitiv, të butë.

E drejta nga ditët e tij rinore, Calvert-Lewin shpesh përshkruhet si një shok shumë miqësor, i cili e do dhe shoqërohet ende me shoqërinë e tij të miqve dhe vëllezërve me të cilët u rrit.

Ai është vetëmohues dhe gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar të tjerët sidomos futbollistë të rinj pa shpresuar që të kthehen mbrapsht. Më poshtë është një foto e Calvert-Lewin pasi ai vullnetarisht të ketë një sesion bisedimesh me disa futbollistë të rinj japonezë gjatë një turneu në Japoni.

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Lifestyle

E verteta eshte; Calvert-Lewin nuk është lloji i futbollistit që jeton Lifestyle bujar lehtësisht i dukshëm nga një pjesë të vogël të makinave mbresëlënëse dhe WAG bukur. Siç vërehet nga video më poshtë, makina e tij e parë si një futbollist profesionist ishte një i zi Volkswagen Polo.

Calvert do të preferonte më shumë të merrte larg nga PlayStation FIFA dhe jo klubi. Gjetja e kohës për të marrë pjesë në ngjarjet e FIFA tregon se sa ai gëzon serinë e lojrave.

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Fakte të patreguara

Ai dikur nominoi Jokerin e tij më të mirë në ekipin Everton:

Calvert-Lewin e sheh Phil Jagielka si shakaxhin më të mirë në mesin e shokëve të tij të Evertonit. Siç e thotë ai - Nëse diçka e kthen kokën dhe ju nuk e dini se ku vjen ajo, shanset janë Jaksa e saj

Rreth Nënshkrimit të tij Leviz:

Ka arsye të shumta për të dashur lojën e bukur dhe një prej të cilave është një lëvizje nënshkruese e futbollistit. Calvert-Lewin ka lëvizjen e pazakontë të nënshkrimit të një Batist Kositës. Shikoni se si e bën këtë në videon më poshtë.

Fan Chant:

Ndonjëherë lojtarët kanë emra që përshtaten vetëm në këngët klasike pop dhe Calvert-Lewin nuk është një përjashtim pasi tifozët e Evertonit duan të këndojnë emrin e tij. Shikoni provën video më poshtë.

Rreth emrit të tij:

Calvert Lewin është një ndër shumë pak lojtarë të tanishëm dhe të kaluar Evertonian, emrat e të cilëve përmbajnë letrat 'E', 'V', 'E', 'R', 'T', 'O' dhe 'N''.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë tonë Dominic Calvert-Lewin plus fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...
Regjistrimi
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet