Dominic Calvert-Lewin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Dominic Calvert-Lewin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia jonë Dominic Calvert-Lewin ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një histori e jetës së legjendës së Everton. Gjithashtu, për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, ne kemi një përmbledhje të përsosur të Bio të Dominic Calvert-Lewin - nga ditët e tij të fëmijërisë e deri kur u bë i famshëm.

Po, të gjithë e dinë se ai është një nga talentet më emocionuese të Anglisë. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Dominic Calvert-Lewin e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Jeta e hershme

Dominic Nathaniel Calvert-Lewin lindi në ditën e 16-të Marsit 1997 nga prindërit e tij Z. dhe Znj. Calvert-Lewin në qytetin e Yorkshire Jugore të Sheffield, Mbretëria e Bashkuar. Siç përshkruhet më poshtë, fotografia e Prindërit e Dominic Calvert-Lewin do t'ju ndihmonin të kuptoni fakte rreth përkatësisë etnike dhe origjinës së tij.

Dominic Calvert-Lewin ka lindur në një familje të përzier racore. Mamaja e tij është britanike, ndërsa babai i tij është i mundur nga trashëgimia afrikane ose e Karaibeve. 

I rritur në një prejardhje familjare të klasës së mesme, Calvert-Lewin që në moshë të hershme e pa futbollin si një mjet për të përmirësuar statusin e familjes së tij të klasës punëtore. Ai e kishte fatin e tij të planifikuar siç duhet nga babai i tij i cili së pari vuri re talentin e djalit të tij në futboll.

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Karriera e hershme

Edhe si djalë, Calvert-Lewin zotëronte një vendosmëri të çeliktë për t'i bërë ëndrrat e tij të vërteta dhe ambiciet e tij për t'u bërë pro nuk ishin thjesht një fantazi kalimtare. Të tilla pasioni për lojën pa prindërit e tij që regjistronin djalin e tyre në listën e akademisë së Sheffield United në moshën 8 vjeç dhe në vitin 2005.

Akademia e Sheffield United i dha të rinjve Calvert-Lewin skenën për të shfaqur talentin e tij dhe për të hedhur themelet e karrierës së tij. Ai bëri çastin e tij të parë kur ai shënoi katër gola në minutat 10 kundër një kundërshtari nën-7. Dy vjet më vonë, një flokë kaçurrelë Calvert-Lewin u bë një fëmijë i njohur pasi ai udhëhoqi ekipin e tij për të fituar konkursin e ligës së 2007 fëmijëve.

LEXO  Aaron Wan-Bissaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Rruga për famë

Calvert-Lewin vazhdoi të bënte përshtypje në fazat e zhvillimit të karrierës së tij. Duke shënuar gola fituese me fitore e bëri atë shpejt përparimin përmes radhëve të Sheffield United dhe më pas duke fituar një bursë Sheffield në moshën 16.

Provat e aftësive të Calvert-Lewin për shënimin e golave ​​dhe etikës së tyre të punës u ndien më tej gjatë periudhës së huazimit të tij në Stalybridge Celtic dhe Northampton Town. Kjo rritje e huasë tërhoqi Everton FC i cili i dha Calvert-Lewin një "thjesht shumë e mirë për t'i rezistuar”Marrëveshje për t'u bashkuar me ekipin e tyre U23.

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Ngrihu në famë

Calvert-Lewin u zgjodh për të luajtur për Anglinë në Kupën e Botës 2017 FIFA U-20 në Korenë e Jugut. Ai vazhdoi të shënonte golin e fitores në finalen e kupës duke u bërë njeriu i momentit. Goli i vetëm i Calvert-Lewin pa Anglinë duke mposhtur Venezuelën dhe një Calvert-Lewin të lumtur duke ngritur Kupën e Botës U20.

Pas performancës së tij në Kupën e Botës U20, Calvert-Lewin bëri përparimin e tij në ekipin e parë me Everton pasi bëri një kontratë për ta mbajtur atë në Goodison Park deri në Qershor 2023. Si një sulmues i ri në kampionatin Premier, Calvert-Lewin mori të gjithë ndihmën e nevojshme. nga Wayne Rooney aka “waza".

Marrja e gjithë mentorimit dhe mbështetjes së karrierës e bëri Calvert-Lewin të pranojë Rooney si lojtar i tij personal. Shikoni provën video më poshtë.

Si në kohën e shkrimit, Calvert-Lewin e ka forcuar statusin e tij si një nga futbollistët më emocionues dhe më të talentuar të Anglisë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Romantet e Calvert-Lewin kanë qenë dikur në shqyrtimin e syrit publik pasi ai kishte një marrëdhënie skandaloze me modelin e bukur dhe yllin e realitetit, Meg Taylor-Lilley e paraqitur më poshtë.

Të dy dashnorët të cilët kanë të njëjtën moshë kanë filluar marrëdhëniet e tyre si besties. Nuk u desh kohë para se të transformoheshin dashuruar.

Meg Taylor-Lilley në një moment nuk u kënaq me marrëdhënien e tyre. Kjo çoi në vendimin e hedhjes së Calvert-Lewin në një kohë që ajo ishte gati për të marrë pjesë në shfaqjen britanike të realitetit "Dashuria Island“ Kur dëgjoi lajmin, Calvert-Lewin i uroi fat dhe i kërkoi që “ajo duhet të jetë e matur për marrëdhënien e tyre" Raporti i DailyMail.

LEXO  Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pasi u kontaktua, Meg u kthye në raportet nëpërmjet Instagram-it, ndërsa ajo shkruante: "Dhe për rekord, unë NUK jam duke shkuar në ishullin e dashurisë dhe nuk kam hedhur askënd në LMFAO".  

Më vonë u zbulua se Megan kishte admirim për djem të tjerë. Ajo më vonë zbuloi ngjashmërinë e saj për takim me dikë mbi moshën e saj, gjë që shpjegon arsyet pse u largua nga Calvert-Lewin. Si në kohën e shkrimit, ai mund të jetë beqar ose mund të mbajë një profilit të ulët dating.

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të Dominic Calvert-Lewin do t'ju ndihmonte të dini shumë për të.

Siç raportoi faqja e internetit e Everton, Nuk ka mungesë të personave që flasin shumë për Calvert-Lewin. Përveç mençurisë së tij në fushë, Calvert-Lewin është dikush me një personalitet të ftohtë.

Nga pamja e tij e sipër, ju mund të përkufizoni Calvert-Lewin si dikush që është origjinal me një personalitet intuitiv, të butë.

Që nga ditët e tij rinore, Calvert-Lewin përshkruhet shpesh si një shok shumë miqësor që e do dhe ende shoqërohet me shoqërinë e tij të miqve dhe vëllezërve me të cilët u rrit.

Ai është vetëmohues dhe gjithmonë i gatshëm të ndihmojë të tjerët, veçanërisht futbollistët e rinj, pa shpresuar të marrë asgjë mbrapsht. Më poshtë është një foto e Calvert-Lewin pasi ai doli vullnetar për të mbajtur një seancë bisedash me disa futbollistë të rinj japonezë gjatë një turneu në Japoni.

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Lifestyle

E verteta eshte; Calvert-Lewin nuk është lloji i futbollistit që jeton stilin e jetës së lavdishëm lehtësisht të dukshëm nga një pjesë e vogël e veturave mjaft impresionuese dhe WAG të bukura. Siç vërehet nga videoja më poshtë, makina e tij e parë si një futbollist profesionist ishte një i zi Volkswagen Polo.

Calvert do të preferonte të tërhiqej nga FIFA e PlayStation sesa klubimi. Gjetja e kohës për të marrë pjesë në ngjarjet e FIFA-s tregon se sa shumë i pëlqen ai serisë së lojrave.

LEXO  Curtis Jones Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Dominic Calvert-Lewin Fëmijëria Story Plus Pafund Biografia Fakte- Fakte të patreguara

Ai dikur nominoi Jokerin e tij më të mirë në ekipin Everton:

Calvert-Lewin e sheh Phil Jagielka si shakaxhiun më të mirë midis shokëve të tij të Evertonit. Siç thotë ai "Nëse diçka kthehet nga koka juaj dhe ju nuk e dini nga po vjen, shanset janë Jaks e saj"

Rreth Nënshkrimit të tij Leviz:

Ka shumë arsye për të dashur lojën e bukur dhe njëra prej të cilave është lëvizja e nënshkrimit të një futbollisti. Calvert-Lewin ka lëvizjen e çuditshme të nënshkrimit të një Batist Kositës. Shikoni se si e bën këtë në videon më poshtë.

Fan Chant:

Ndonjëherë lojtarët kanë emra që përshtaten vetëm në këngët klasike të estradës dhe Calvert-Lewin nuk është një përjashtim pasi tifozët e Everton duan të këndojnë emrin e tij. Shikoni provën e videos më poshtë.

Rreth emrit të tij:

Calvert Lewin është një ndër shumë pak lojtarë të tanishëm dhe të kaluar Evertonian, emrat e të cilëve përmbajnë letrat 'E', 'V', 'E', 'R', 'T', 'O' dhe 'N''.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë tonë Dominic Calvert-Lewin plus fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet