Divock Origi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili njihet më së miri si "origi". Historia e fëmijërisë së Divock Origjin tonë dhe Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin sfondin e familjes së tij, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien dhe jetën personale.

Po, të gjithë e dinë ritmin e tij të rrufeshëm dhe shkathtësinë si një sulmues. Megjithatë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Divok Origi, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Divock Origi Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Historia e jetës së hershme dhe familjes

Fillimi Divock Okoth Origi u lind në 18th ditën e prillit 1995 në Ostend në Belgjikë. Ai ishte i dyti nga tre fëmijët e lindur nga nëna e tij, Linda Adhiambo dhe te babai i tij, Mike Origi.

Prindërit origi janë shtetas sportivë të dashur të Kenias që e futën atë në botë në kohën kur babai i tij luajti futboll profesional KV Oostende në ligën pro belg. Origi u ngrit kështu në komunën aty pranë belg të Houthalen-Oost, ku ai u rrit pranë motrës së tij të madhe Natasha dhe motrës së vogël Deneen.

Ndërsa u rrit në Houthalen-Oost, familja e Belgjikës dhe Kenisë e etnisë së zezë me rrënjët Kenyan-Luo, u tregua si një mollë që nuk binte larg pemës duke shfaqur fitimet e një futbollisti që lulëzonte.

"Futbolli ishte tashmë në shtëpi sapo filloi të ecë. Ai zakonisht i gjuajti në shtëpi dhe në kopsht. "

Kujtoi Mikein për interesimin e hershëm të djalit të tij në futboll.

Divock Origi Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Ndërtimi i karrierës

Nuk ishte shumë kohë para se futbolli i futbollit të regjistrohej në sistemin e të rinjve të një ekipi belg provincial, KFC De Zwaluw Wiemesmeer kur ai ishte i moshuar 5.

"... dhe nga mosha gjashtë, ai tashmë kishte talent dhe ishte më i fortë dhe më i fortë se fëmijët e tjerë".

Shënime Mike e rritjes së qëndrueshme të Origi-it të ri.

Futbolli i ardhshëm i futbollit pa Origi shkoi në ekipet belge, KRC Harelbeke dhe më vonë KRC Genk ku babai i tij kishte stints profesionale. Në sistemet rinore të KRC Genk-it, Origi shënoi një rritje të jashtëzakonshme në futboll, së bashku me akademikët në Shkollën Fillore Park Houthalen dhe Kolegjin Sint-Jan Berchmans.

"Dhe kur raportet e tij të shkollës do të vinin, do të shihja komentet e mësuesve se ai ishte i mirë me topin dhe se ai ishte më i miri në mesin e shokëve të tij të moshës".

Zbuloi Mike.

Divock Origi Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Rruga për famë

Vlen të theksohet se Origi kishte shumicën e karrierës së tij të të rinjve në KRC Genk ku ai u trajnua për 9 vite përpara se të shkonte në Lille në Francën e afërt në moshën 15. Ndërsa në Lille, Origi shfaqi shfaqje mbresëlënëse që i jepnin vëmendje skuadrave nga Liverpooli.

Ana angleze nuk kishte nevojë për më shumë bindje se Origi do t'u jepte atyre një garë të mirë për paratë e tyre pasi ata e shihnin atë të dërgonte ekipin kombëtar të Belgjikës në fazat e eliminuara të Kupës së Botës 2014 duke shënuar golin e tij të parë ndërkombëtar në një 87th minute 1-0 fitoren mbi Rusia.

Më në fund, ai ofroi një kontratë gjashtëvjeçare nga pala angleze në 29th të korrikut 2014 për një pagesë prej 10 milion paund dhe menjëherë huazoi përsëri në Lille për më shumë përvojë me ekipin e parë.

Divock Origi Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Ngritja e famës

Origi mori eksperiencën shumë të nevojshme që luante për Lille gjatë spellit të tij të kredisë në sezonin 2014-2015. Ai përfundimisht u bashkua me Liverpulin në sezonin e ardhshëm pas marrjes së kapsave 44 dhe rrjetëzimit të një totali të golave ​​9 për Lille.

Origi bëri debutimin e tij për Liverpool si zëvendësues gjatë përballjes së tij me Manchester United. Jo shumë kohë më pas, ai shënoi golin e tij të parë konkurrues për Liverpool duke tërhequr një hat-trick në fitoren 6-1 të Liverpulit mbi Southampton.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Divock Origi Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Nuk ka pasur të dhëna për marrëdhënien e mëparshme të Origit apo historinë e takimeve. As ata nuk janë lidhje ekzistuese me marrëdhënien e tij aktuale. Kjo bie poshtë për faktin se përpara është më e shqetësuar për të marrë karrierën e tij në lartësi më të mëdha.

Megjithëkëtë, Origi ka atë që duhet për të bërë një dashnor apo burrë mbresëlënës, duke pasur parasysh tiparet e disiplinës dhe fokusin që ai sjell në lojën e futbollit.

Divock Origi Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta familjare

Divok Origi ka lindur në një familje sportive. Ne ju sjellim detaje faktike për familjen e tij të menjëhershme dhe të zgjeruar.

Rreth babait të Origit: Mike Okoth Origi është babai i përpara. Ai ka lindur në 16th të nëntorit 1967 në Nairobi në Kenia. Ndryshe nga djali i tij, Mike filloi si një portier i cili e ktheu Sulmën për Shabanën në Super League Kenyan. Ai më vonë siguroi një lëvizje në klubin belg, KV Oostende në 1992 dhe 3 vite më vonë, mirëpriti lindjen e djalit të tij të parë dhe fëmijës së dytë Divock.

Mendohet se është futbollisti i parë kenian që luan në Evropë, Mike ka qenë edhe babai dhe mentori i djalit të tij, i cili e admironte atë për përkushtimin e tij të vërtetë ndaj futbollit.

"Kur isha Kid unë mund të shihja që baba im kishte shumë disiplinë dhe në futboll, kur ju jepni gjithçka për lojë, loja gjithmonë do të japë diçka mbrapa".

Tha Divock nga sjellja me ndikim e babait të tij.

Young Divock me babain e tij Mike

Babai dhe djali mbajnë një marrëdhënie shumë të ngushtë me Mikein që vendosin paraqitjet mbështetëse në shumicën e lojërave Divock për ta mbushur atë.

Rreth nënës së Origit: Linda Adhiambo është nëna e Origit. Ashtu si burri i saj, Linda është pranë djalit të saj të vetëm, heroizmi i të cilit dhe sjelljet e mira e kanë bërë atë të qëndrojë mes nënave në Kenia dhe Belgjikë.

Rreth vëllezërve të Origit: Motrat e vëllezërve të Origit përfshijnë Natasha dhe Deneen. Natasha është më e madhja e vëllezërve të motrave. Ajo u rrit me Origjin, i cili ndau aspiratat e tij të futbollit me të. Ajo gjithashtu ka një vajzë - Maliya, e cila është mbesa e Origi. Deen, nga ana tjetër, është motra më e vogël e Origit dhe një nga tifozët e tij më të mëdhenj.

Majtas-Djathtas: Mike Mike, motër më e vogël - Deneen, motra e madhe -Natasha me vajzën Maliya, nëna e Divock-it Linda dhe Divock.

Rreth Marrëdhënieve të Origi: Larg nga marrëdhëniet e menjëhershme të Origit janë xhaxhallarët e tij Austin, Gerald dhe Anthony të cilët luanin futboll profesionist në liga të ndryshme. Divock gjithashtu ka një kushërirë Arnold Origi i cili luan futboll profesional si një portier për ekipin kombëtar të Lillestrom dhe Kenisë.

Divock Origi Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Fakte të panumërta të karrierës

A e dini?

  • Divock është lojtari i parë me prejardhje keniane për të shënuar në një ngjarje të Kupës Botërore.
  • Një delfin i foshnjës u pagëzua "Origi" në Boudewijn Seapark në Bruges. Zhvillimi erdhi pasi qellimi i vetem i 88-it i Divock i dërgoi ekipit kombëtar belg në fazat e eliminimit të Kupës Botërore 2014, në një fitore 1-0 mbi Rusinë. Mjerisht Dolphin nuk ka jetuar aq gjatë sa thuhet se ka vdekur disa ditë më vonë.

Divock Origi Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Faktet personale të jetës

Divok Origi është i dashur nga të dy shtetasit e Kenias dhe Belgjikës edhe pse nuk përfaqëson ish-në ngjarjet ndërkombëtare. Megjithëkëtë, ai krijon për kenianët duke folur suahili rrjedhshëm për kënaqësinë e tyre.

Ai gjithashtu flet flamand, një gjuhë që mësoi gjatë rritjes në Ostend dhe ka një komandë të mirë të holandezëve. Divock e do familjen, futbollin dhe ka interesa në psikologji, veçanërisht në dinamikën e punës të trurit njerëzor dhe në mënyrën se si lidhet me llojet e ndryshme të personalitetit.

Divock Origi Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Lifestyle

Divock thuhet se ka një shtëpi që është me vlerë $ 1 Million në Belgjikë. Mbledhja e makinave të tij pasqyron markat si Audi, Ford, si dhe një Mini Cooper, të cilin ai drejton për të trajnuar.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Divock Origi dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu