Divock Origi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Divock Origi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet më shumë si “origi".

Historia jonë e fëmijërisë Divock Origi plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij familjare, historinë e jetës para famës, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet dhe jetën personale.

Po, të gjithë e dinë për ritmin e tij të rrufeshëm dhe shkathtësinë si sulmues. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Divock Origi e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Shih edhe
Thorgan Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Divock Origi Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historia e Familjes:

Fillimi Divock Okoth Origi u lind në 18th ditën e prillit 1995 në Ostend në Belgjikë. Ai ishte i dyti nga tre fëmijët e lindur nga nëna e tij, Linda Adhiambo dhe te babai i tij, Mike Origi.

Prindërit origi janë shtetas sportivë të dashur të Kenias që e futën atë në botë në kohën kur babai i tij luajti futboll profesional KV Oostende në ligën pro belge.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Marouane Fellaini Plus Fakte të patreguara të biografisë

Prandaj Origi u rrit në komunën belge pranë Houthalen-Oost ku u rrit së bashku me motrën e tij të madhe Natasha dhe motrën e vogël Deneen.

Ndërsa u rrit në Houthalen-Oost, shtetasi i Belgjikës dhe Kenisë me kombësi të zezë me rrënjë Kenyan-Luo, provoi të ishte një mollë që nuk ra shumë nga pema duke shfaqur prodhime të një futbollisti që lindi.

"Futbolli ishte tashmë në shtëpi sapo filloi të ecë. Ai zakonisht i gjuajti në shtëpi dhe në kopsht. "

Kujtoi Mikein për interesimin e hershëm të djalit të tij në futboll.

Shih edhe
Leander Dendoncker Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Divock Origi Historia e Fëmijërisë - Ndërtimi i Karrierës:

Nuk ishte shumë kohë para se futbolli i futbollit të regjistrohej në sistemin e të rinjve të një ekipi belg provincial, KFC De Zwaluw Wiemesmeer kur ai ishte i moshuar 5.

"... dhe nga mosha gjashtë vjeç, ai tashmë kishte talent dhe ishte më i gjatë dhe më i fortë se fëmijët e tjerë."

Shënime Mike e rritjes së qëndrueshme të Origi-it të ri.

Shih edhe
Leandro Trossard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Futbolli i ardhshëm i futbollit pa Origi shkoi në ekipet belge, KRC Harelbeke dhe më vonë KRC Genk ku babai i tij kishte stints profesionale. Në sistemet rinore të KRC Genk-it, Origi shënoi një rritje të jashtëzakonshme në futboll, së bashku me akademikët në Shkollën Fillore Park Houthalen dhe Kolegjin Sint-Jan Berchmans.

"Dhe kur do të vinin raportet e shkollës së tij, unë do të shihja komentet e mësuesve se ai ishte i mirë me topin dhe se ai ishte më i miri midis shokëve të tij të moshës".

Zbuloi Mike.

Shih edhe
Jan Vertonghen Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Fakte të Biografisë Divock Origi - Rruga drejt famës:

Vlen të përmendet se Origi kishte pjesën më të madhe të karrierës së tij rinore në KRC Genk, ku ai u stërvit për 9 vjet para se të transferohej në Lille në Francën e afërt në moshën 15 vjeç. Ndërsa ishte në Lille, Origi bëri shfaqje mbresëlënëse që i erdhën vëmendjes së skautëve nga Liverpool

Ana angleze nuk kishte nevojë për më shumë bindje se Origi do t'u jepte atyre një garë të mirë për paratë e tyre pasi ata e shihnin atë të dërgonte ekipin kombëtar të Belgjikës në fazat e eliminuara të Kupës së Botës 2014 duke shënuar golin e tij të parë ndërkombëtar në një 87th minute 1-0 fitoren mbi Rusia.

Shih edhe
Toby Alderweireld Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Më në fund, ai ofroi një kontratë gjashtëvjeçare nga pala angleze në 29th të korrikut 2014 për një pagesë prej 10 milion paund dhe menjëherë huazoi përsëri në Lille për më shumë përvojë me ekipin e parë.

Divock Origi Bio - Ngritja e Famës:

Origi mori eksperiencën shumë të nevojshme që luante për Lille gjatë spellit të tij të kredisë në sezonin 2014-2015. Ai përfundimisht u bashkua me Liverpulin në sezonin e ardhshëm pas marrjes së kapsave 44 dhe rrjetëzimit të një totali të golave ​​9 për Lille.

Shih edhe
Timothy Castagne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Origi bëri debutimin e tij për Liverpool si zëvendësues gjatë përballjes së tij me Manchester United. Jo shumë kohë më pas, ai shënoi golin e tij të parë konkurrues për Liverpool duke tërhequr një hat-trick në fitoren 6-1 të Liverpulit mbi Southampton.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Jeta e Marrëdhënies Divock Origi:

Nuk ka pasur të dhëna për marrëdhëniet e kaluara të Origit ose historinë e takimeve. As nuk ekzistojnë lidhje ekzistuese me marrëdhëniet e tij aktuale. Kjo vlen për faktin se sulmuesi është më i shqetësuar për ta çuar karrierën e tij në lartësi më të mëdha.

Shih edhe
Kevin De Bruyne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Megjithëkëtë, Origi ka atë që duhet për të bërë një dashnor apo burrë mbresëlënës, duke pasur parasysh tiparet e disiplinës dhe fokusin që ai sjell në lojën e futbollit.

Divock Origi Jeta Familjare:

Divok Origi ka lindur në një familje sportive. Ne ju sjellim detaje faktike për familjen e tij të menjëhershme dhe të zgjeruar.

Rreth babait të Origi:

Mike Okoth Origi është babai i sulmuesit. Ai lindi në 16 nëntor 1967 në Nairobi në Kenia. Ndryshe nga djali i tij, Mike filloi si një portier i cili ktheu Sulmuesin për Shabana në Super League të Kenias. Ai më vonë siguroi një lëvizje në klubin belg, KV Oostende në 1992 dhe 3 vjet më vonë, mirëpriti lindjen e djalit të tij të parë dhe fëmijës së dytë Divock.

Shih edhe
Eden Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Mendohet se është futbollisti i parë kenian që luan në Evropë, Mike ka qenë edhe babai dhe mentori i djalit të tij, i cili e admironte atë për përkushtimin e tij të vërtetë ndaj futbollit.

"Kur isha Kid unë mund të shihja që baba im kishte shumë disiplinë dhe në futboll, kur ju jepni gjithçka për lojë, loja gjithmonë do të japë diçka mbrapa".

Tha Divock nga sjellja me ndikim e babait të tij.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan dhe fakte të paqarta të biografisë
Young Divock me babanë e tij Majk.
Young Divock me babanë e tij Majk.

Babai dhe djali mbajnë një marrëdhënie shumë të ngushtë me Mikein që vendosin paraqitjet mbështetëse në shumicën e lojërave Divock për ta mbushur atë.

Rreth nënës së Origit:

Linda Adhiambo është nëna e Origi-t. Ashtu si burri i saj, Linda është afër djalit të saj të vetëm, heroikat e të cilit dhe sjelljet e mira e bënë atë të dallohej midis nënave si në Kenia ashtu edhe në Belgjikë.

Rreth vëllezërve të Origit: 

Vëllezërit dhe motrat e Origi përfshijnë Natasha dhe Deneen. Natasha është më e madhja nga vëllezërit e motrat. Ajo u rrit me Origi i cili ndau aspiratat e tij të futbollit me të. Ajo gjithashtu ka një vajzë - Maliya e cila është mbesa e Origi-t. Nga ana tjetër, Deneen është motra e vogël e Origi dhe një nga fansat e tij më të mëdha.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan dhe fakte të paqarta të biografisë
Majtas-Djathtas: Babai i Divock, Mike, motra e vogël - Deneen, motra e madhe -Natasha me vajzën Maliya, nëna e Divock Linda dhe Divock.
Majtas-Djathtas: Babai i Divock, Mike, motra e vogël - Deneen, motra e madhe -Natasha me vajzën Maliya, nëna e Divock Linda dhe Divock.

Rreth Marrëdhënieve të Origi:

Larg marrëdhënieve të menjëhershme të Origi janë xhaxhallarët e tij Austin, Gerald dhe Anthony të cilët luanin futboll profesionist në liga të ndryshme. Divock gjithashtu ka një kushëri të tij Arnold Origi i cili luan futboll profesionist si portier për Lillestrom dhe ekipin kombëtar të Kenias.

Fakte të patreguara të Divock Origi:

A e dini?

  • Divock është lojtari i parë me prejardhje keniane për të shënuar në një ngjarje të Kupës Botërore.
  • Një delfin foshnjë u pagëzua "Origi" në Boudewijn Seapark në Bruges. Zhvillimi erdhi pasi goli i vetëm i Divock në minutën e 88-të e dërgoi ekipin kombëtar të Belgjikës në fazat e eliminimit të Kupës së Botës 2014, në një fitore 1-0 ndaj Rusisë. Mjerisht Delfini nuk jetoi gjatë pasi thuhet se vdiq ditë më vonë.
Shih edhe
Eden Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Divock Origi Jeta Personale:

Divok Origi është i dashur nga të dy shtetasit e Kenias dhe Belgjikës edhe pse nuk përfaqëson ish-në ngjarjet ndërkombëtare. Megjithëkëtë, ai krijon për kenianët duke folur suahili rrjedhshëm për kënaqësinë e tyre.

Ai gjithashtu flet flamand, një gjuhë që mësoi gjatë rritjes në Ostend dhe ka një komandë të mirë të holandezëve. Divock e do familjen, futbollin dhe ka interesa në psikologji, veçanërisht në dinamikën e punës të trurit njerëzor dhe në mënyrën se si lidhet me llojet e ndryshme të personalitetit.

Shih edhe
Kevin De Bruyne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Stili i jetës Divock Origi:

Divock thuhet se ka një shtëpi që është me vlerë $ 1 Million në Belgjikë. Mbledhja e makinave të tij pasqyron markat si Audi, Ford, si dhe një Mini Cooper, të cilin ai drejton për të trajnuar.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Divock Origi dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Shih edhe
Leandro Trossard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet