Diego Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Diego Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Faktet tona të Biografisë Diego Costa paraqesin mbulim të plotë të Historisë së Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja, Fëmijët, Jeta Personale dhe Stili i Jetës.

Lifebogger ju ofron analizën e plotë të Historisë së Jetës së Guvernatorit, duke filluar nga Ditët e tij të Hershme deri kur u bë i Famshëm.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por vetëm një dorë e vogël e tifozëve e konsiderojnë leximin e Biografisë së Diego Costa e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

LEXO
Kepa Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e Fëmijërisë Diego Costa:

Diego Costa lindi në Lagarto, Brazil. Ai u rrit atje në Lagarto, një qytet i largët në shtetin verilindor të Sergipe, me Jair dhe motrën Talita, e cila tani është një avokate e suksesshme (shih më poshtë).

Shtëpia e Familjes Diego Costa në Lagarto, Brazil.
Shtëpia e Familjes Diego Costa në Lagarto, Brazil.

Më poshtë është Talita, motra e Diego Costa. Ajo është agresive në sallën e gjyqit ashtu si lufton Diego Costa në fushën e futbollit.

Diego Costa me mamanë, Joseleide (E majta) dhe Motra, Barrister Talita (Djathtas).
Diego Costa me mamanë, Joseleide (E majta) dhe Motra, Barrister Talita (Djathtas).

Diego Costa Jeta e hershme - Përvoja afër vdekjes:

Megjithëse jeta e Diego Costa ishte pothuajse e prerë ndërsa ai flinte në shtratin e tij kur ishte një foshnjë vetëm disa muajshe. Kjo ndodhi kur një gjarpër vdekjeprurës u fut brenda dhomës.

LEXO
Cesc Fabregas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Kopja vdekjeprurëse e gjarprit që u gjet brenda shtratit të foshnjës Diego Costa.
Kopja vdekjeprurëse e gjarprit që u gjet brenda shtratit të foshnjës Diego Costa.

Ajo ishte vetëm falë veprimeve të nënës së tij, Joseleide, që e shpëtoi atë nga një gjarpër i cili mund të kishte çuar në vdekje.

Sipas Joseleide (Nëna e Diego Costa) ---

“Unë kisha shkuar për të hequr larjen nga linja dhe e lashë Diego në gjumë në dhomën tonë të gjumit. Ndërsa hyra për ta kontrolluar, pashë diçka në ahurin e tij që dukej si një copë shirit i kuq. 

Pastaj për tmerrin tim, e pashë atë duke lëvizur dhe kuptova se ishte një nga gjarpërinjtë më helmues të gjallë. Nëse do të kafshonte foshnjën time, ai do të kishte gjakosur për vdekje brenda disa minutash. 

Gjarpri ishte gati të zhytej në shtratin e shtratit. Unë po dridhesha nga koka te këmbët nga frika, por e dija se duhej të veproja shpejt. 

Diego ishte shtrirë në shpinë me duart mbi kokë. Me një lëvizje të shpejtë, i kapa të dy krahët dhe e nxora nga ahur dhe vrapova me djalin tim. "

Historia e Fëmijërisë së Diego Costa - Takimi i tij me Fatin

Që nga ditët e tij të hershme, i riu ka qenë i destinuar të luajë futboll. Prindërit e tij e dinin këtë ndërsa shkuan kundër të gjitha mosmarrëveshjeve për ta quajtur atë pas legjendës argjentinase 'Diego Maradona'.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Xavi Hernandez Plus Fakte të paqarta të biografisë

Që nga ajo kohë, ishte një krim duke e emëruar fëmijën tuaj Diego ose Maradona për shkak të rivalitetit intensiv të të dy vendeve (Brazil dhe Argjentinë). Babai i Diego Costa, Papy Jose Jesus Silva (JP), nuk iu përmbajt kurrë ligjit të vendit të tij pavarësisht se ishte Brazilian.

Babai i Diego Costa gjithashtu u rebelua kundër qeverisë së vendit duke emëruar një tjetër të fëmijës së tij Jairzinho (sipas një legjende braziliane të futbollit) i cili gjithashtu nuk u pranua si emër në atë kohë në Brazil.

LEXO
Andres Iniesta Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth babait të Diego Costa:

Babai i tij Jose Jesus Silva (JP) (foto më poshtë) është një fermer në pension i cili luftoi me dhëmbë dhe gozhdë duke bërë Diego Costa-n ai që është sot.

Një pjesë e luftës së tij përfshin shitjen e pronave të tij në një përpjekje për të përmbushur ëndrrat e futbollit të Diego Costa. Në fund, ëndrrat e tij për Diego Costa u përmbushën. Kjo eshte; duke parë djalin e tij Diego duke luajtur në nivelin e lartë ashtu si Diego Maradona.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Dani Olmo Plus Faktet e Biografisë së Untold
Babai i Diego Costa, Pappy Jose Jesus Silva (JP).
Babai i Diego Costa, Pappy Jose Jesus Silva (JP).

Diego Costa Bio - Pse Prindërit e tij e Festojnë atë:

Si fëmijë, ai u kujdes mirë nga prindërit e tij që i siguruan atij pothuajse çdo nevojë. Të jesh i festuar përfshin pjekjen e tortës më të mirë në ditëlindjen e tij, e cila vjen çdo 7 tetor.

Pa dyshim, çdo fëmijë në lagje e kishte zili sa të veçantë e morën prindërit e tij.

Diego Costa si një fëmijë, duke fikur qirinjtë në ditëlindjen e tij.
Diego Costa si një fëmijë, duke fikur qirinjtë në ditëlindjen e tij.

Rreth vëllait të Diego Costa:

Jair Costa, vëllai i Diego (Majtas në Fotografi) u intervistua kohët e fundit nga një gazetar në lidhje me biografinë e fëmijërisë së vëllait të tij Diego. Lexoni detajet e plota më poshtë;

LEXO
Pedro Rodriguez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Jair Costa (majtas), Diego Costa (djathtas).
Jair Costa (majtas), Diego Costa (djathtas).

Kjo është ajo që Jair zbuloi;

“Dieshtë e vështirë për Diego të ndryshojë një zakon të jetës. Ai gjithmonë e humb durimin lehtë dhe përfundon në luftime kur luan futboll si fëmijë. 

Edhe në fillimet me miqtë e tij, Costa kishte një avantazh të njohur për atë që keni parë atë të bëjë sot në futboll. Në rastin ideal, të gjithë shokët e tij të skuadrës i frikësohen atij ”.

Një foto e rrallë e ditëve të tij të Fëmijërisë me Ekipin e tij të Futbollit.
Një foto e rrallë e ditëve të tij të fëmijërisë me Ekipin e tij të Futbollit.

Jair vazhdon"Si vëllezër, ne kemi qenë gjithmonë afër, por gjithmonë kemi luftuar për futbollin, sepse ishim kaq të apasionuar kur përpiqeshim të ishim më të mirë se tjetri.

Diego kurrë nuk dëshiron të rrihet dhe si fëmijë, nëse skuadra e tij humbte ose ai nuk pajtohej me një faull, ai do të fluturonte në një tërbim duke përfunduar në copa me kundërshtarin e tij.

Ai ka qenë një tiran edhe kur luante për argëtim me ne, veçanërisht nëse ishte në anën humbëse.

Nëse skuadra e tij do të rrihej, ai do të insistonte të luante lojën përsëri dhe përsëri derisa të fitonte. Dhe në replikat ai do të vraponte përreth si një i çmendur, duke u përpjekur edhe më shumë se më parë, i vendosur për të fituar. "

Jair Costa vazhdon

”Diego Costa gjatë ditëve të tij të fëmijërisë gjithmonë u votua lojtari më i ndyrë në Brazil nga 85% e Futbollistëve. - Kjo lidhet me energjinë e tij të ndrydhur, zemërimin dhe zhgënjimin që ndonjëherë e bën më të mirë të tij.

Në shumë raste, ai ende e humb atë, veçanërisht kur është provokuar. Ndonjëherë, Ne shpesh do të përfundonim duke hapur njëri-tjetrin dhe duke u rrokullisur në pluhur. Askush prej nesh nuk dëshironte kurrë të humbte. Dhe gjërat shpejt do të dilnin nga kontrolli.

Mbaj mend që kemi ardhur në goditje për një lojë të vogël futbolli. Ne patëm një gol të improvizuar dhe besoj se ekipi im fitoi ndeshjen.

 Por Diego shpërtheu dhe u çmend. Kam humbur durimin tim dhe kemi pasur luftën më të madhe ndonjëherë. Ne nuk luftojmë tani. Ne qëndrojmë në kontakt kryesisht nëpërmjet WhatsApp-it. Unë ende e quaj atë DASH Boy Diego Costa Burrega. "

Biografia e Diego Costa- Origjina e Agresionit të tij:

Costa së pari tregoi talentin e tij në shkollën lokale të futbollit Lagarto në Brazil. Ai filloi me një ekip shumë të fortë për moshën e tij 9 vjeçare.

LEXO
Sergio Reguilon Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ti, ai u vendos në ekipin e 11-të në 12-vjeçar nga trajneri Flavio Machado. Në një ndeshje kampionati, një mbrojtës u përplas me qëllim në Costa, duke prerë buzën dhe duke plagosur rëndë këmbën e tij. Kjo bëri që Deigo Costa të refuzojë të zëvendësohet.

Sipas Jair Kosta, “Diego ishte duke gjakosur, por ai këmbënguli të qëndronte larg për hakmarrje dhe në një përpjekje për të fituar ndeshjen për skuadrën e tij. 

Por në një farë kohe, zemërimi i tij e bëri atë të kalonte nëpër rrugë përmes kundërshtarit që e plagosi atë, duke i dhënë djalit një mësim të paharrueshëm që ai nuk ishte dikush me të cilin ngatërrohej. "

Jair shtoi: "Diego ishte një lojtar fantastik dhe i vështirë, por unë kisha për të mbajtur një sy të ngushtë mbi të, sepse hidhërimi i tij ishte aq i paparashikueshëm.

Ndërsa Diego Costa luajti rolin e shokëve të tij të futbollit në fushë, prindërit e tij dërguan 16-vjeçarin për të jetuar me xhaxhain e tij në Sao Paulo. Kjo e largoi atë nga përzierja me bandat në zonën e tij lokale.

Sipas babait të Jose, 65, një fermer në pension "Ishte një vendim i vështirë. Por tani është provuar se ka qenë e drejta.

Në Sao Paulo, Costa luajti për Barcelona Ibiuna, nën vëzhgimin e trajnerit Paulo Moura. Por futbollisti adoleshent pothuajse hoqi dorë nga shanset e tij për ta bërë atë si një lojtar i klasit botëror.

Diego Costa në një moment kishte aq pak para sa që nuk mund të përballonte fare biletën e autobusit për të hyrë në qytet për trajnim. Shumë njerëz talleshin me pagat e tij të ulëta, ti ai arriti të shaj disa.  

Kjo tallje bëri që Diego Costa të linte futbollin në një moment. Ai vendosi të fitonte më shumë duke u bërë ndihmës dyqani.

Sipas Atit të tij, Jose;

”Diego ishte aq i dëshpëruar për të fituar paratë e tij, të cilat mendoi se do ta bënin më mirë ashtu si të afërmit e tij të cilët gjithashtu tregtonin bizhuteri në dyqanin e xhaxhait të tij.

Mamaja e tij Joseleide, 48 gjithashtu kujtoi:

"Ai mendonte se një punë shitëse ishte përgjigjja e tij për jetën. Ai luftoi kaq shumë për t'u bërë një futbollist dhe besonte se po humbiste, ndërsa të tjerët rreth tij po fitonin më shumë. Ai donte të blinte trajnerë dhe rroba, ashtu si adoleshentët tjerë. "

Ishte trajneri Paulo i cili e bindi atë që të kthehej në futboll, shpesh duke e mbledhur atë nga shtëpia apo dyqani ku ai punonte për të shkarkuar veten jashtë futbollit.

Biografia e Diego Costa - Vitet e hershme të karrierës:

Në 2006, 18-vjeçari mori goditjen e tij në kohën e madhe. Ai shënoi fituesin në një ndeshje të madhe - por luajti vetëm pasi kishte pasur një pezullim për një faull të përmbysur në minutën e fundit.

LEXO
Ayoze Perez Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pas kësaj loje, Diego u përpoq nga klubi portugez SC Braga. Por ëndrrat e tij ishin pothuajse të zjarrtë kur prindërit e tij refuzuan ta lejonin atë të merrte marrëveshjen e Portugalisë, duke i kërkuar atij të nënshkruante për Sao Caetano FC në Sao Paulo, të cilët ishin të gatshëm të përputheshin me ofertën.

Dad Jose thotë: “Ne patëm një debat të ashpër. Ai tha se e kishte dhënë fjalën e tij dhe kurrë nuk do ta kthente atë. 

Ai kërcënoi të mos fliste më kurrë me mua ose nënën e tij dhe paralajmëroi se do të shkonte gjithsesi, pa pasur nevojë për lejen tonë.

Nuk kisha zgjidhje. Më në fund e çova në Portugali për ta ndihmuar të vendoset. Por sapo u largova, Diego telefononte në shtëpi çdo ditë duke qarë, .. duke thënë se donte të hiqte dorë nga të gjitha.

Se Jeta atje ishte e vështirë duke filluar futbollin. Falë ndihmës së Bragës dhe kushërinjve të tij, të cilët fluturuan për të qëndruar me të për shumë muaj në shumë raste ”.

Talentet e tij çuan në lëvizje në Spanjë dhe pastaj, kalimi në 32million në Chelsea.

LEXO
Juan Mata Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Diego Costa Jeta personale:

A e dini?… International Spanish aktualisht ndihmon qindra futbollistë në qytetin e tij. Ai ka një kompleks futbolli në emrin e tij.

Diego Costa ka investuar 500,000 £ në Klubin e tij të Futbollit Diego Costa, i cili tashmë ka më shumë se 300 fëmijë, të moshës nga 7 deri në 18 vjeç.

Kjo është sipas Atit të tij Hose;

"Djali im, Diego paguan për gjithçka. Ne vetëm i japim faturën dhe ai na dërgon paratë. Kjo është mënyra e kthimit të Diego. Ne jemi vërtet krenarë për atë që ka arritur dhe e dimë se me ndihmën e tij shumë të rinj të tjerë do ta kenë më të lehtë të kenë sukses ndryshe nga ai ".

Kush është e dashura e Diego Costa?

Po, ai është djaloshi i madh i njohur për arrogancën e tij, shakatë dhe përqasje të ashpër për të luajtur futboll. Kjo gjithashtu tejkalon jetën e tij emocionale. Diego Costa quhet shpesh një 'Djali i Dashur' nga shokët e ngushtë. Figura vërteton këtë fakt.

LEXO
Isco Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Diego Costa me GirlFriend dhe ish-modelin Michele.
Diego Costa me GirlFriend dhe ish-modelin Michele.

Takoni anëtarët e familjes Diego Costa:

Si babai i tij konfirmoi, Diego Costa ka një lidhje të fortë familjare që nga fillimi. Ai merr familjen e tij që herë pas here e viziton atë nga Brazili.

Njihuni me familjen e Diego Costa.
Njihuni me familjen e Diego Costa.

Arsyeja prapa 'Nofka e Guvernatorit'

Pseudonimi 'Guvernatori' erdhi nga besimi i tij për të qenë më i fortë se të gjithë në fushën e lojës. Ky emër erdhi për shkak të aftësisë së tij për të lënë një gjurmë të paharrueshme në një listë të lojtarëve që ai lufton në fushë.

LEXO
Juan Mata Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Luftimet më të mira të Diego Costa:

Për shumë tifozë, veprimet e tij serioze të dhunshme në fushë e bëjnë futbollin të duket si një film aksion ku ai është edhe aktor, edhe regjisor edhe producent. 

Kur Eric Cantona u largua nga futbolli, të gjithë menduan se marrëzia në futboll kishte mbaruar. Ardhja e Diego Costa sjell në mendjet e tifozëve të futbollit, një epokë të rinovuar ose zhvendosje të paradigmës në racizmin e futbollit. Këtu është një listë e momenteve të shquara të shëmtuara të Diego Costa.

LEXO
Isco Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Diego Costa Vs Pablo Zabaleta

  • Pavarësisht se Pablo Zabaleta e Man City e rrëmbeu fytin, Kosta arrin të qëndrojë në fushë. Lojtari i qytetit është dërguar për të luftuar në Kosta që e provokoi atë.

Diego Costa Vs John O'Shea

  • Një tjetër polemikë kundër Sunderland kur ai duket të bërryl Wes Brown në fytyrë para se në dukje duke synuar një goditje në John O'Shea fytyrë momente më vonë.
LEXO
Historia e fëmijërisë së Xavi Hernandez Plus Fakte të paqarta të biografisë

Diego Costa Vs Martin Skrtel

  • Martin Skrtel pa zemërimin e Diego Costa, i cili u përpoq ta griste atë me syrin e syve.

Diego Costa Vs Emre Mund

  • Deigo Costa vulos Emre Mund edhe kur është jashtë fushës së lojës.

Deigo Kosta vs. David Luiz

  • Diego, duke pasur një takim të ashpër me David Luiz të Paris Saint Germain gjatë ndeshjes së Chelseas në Ligën e Kampionëve në 16 të fundit. Kjo erdhi pasi Costa kapi flokët e gjatë, kaçurrelë të Luiz.
LEXO
Andres Iniesta Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Kokoshti i kokës së Diego Costa drejt David Luiz.
Kokoshti i kokës së Diego Costa drejt David Luiz.

 

Diego Costa Vs Laurent Koscielny

  • Një fraksion i nxehtë me Laurent Koscielny të Arsenalit e nxorri atë me një ndalim nga tre ndeshje.

  • Diego Costa vs Gabriel Paulista.

Pavarësisht se kishte luftuar me Laurent Koscielny, Diego ende përpiqej të dispononte me partnerin e tij, Gabriel Paulista.

  • Diego Costa kundër gjyqtarëve

 

Gjendja e tij fizike dhe shqisat e tij në fushë, ndoshta është gjëja më e rëndësishme që ai dëshiron që të gjithë të dinë për të. Kjo përshkruan intensifikimin e tij fizik në terren kundër gjyqtarëve të vegjël.

LEXO
Kepa Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Diego Costa- The Ryan Shawcross Feud:

Gjatë një loje me Stoke City, Costa arriti nivele të reja fëminorie kur u kap në kamera duke treguar në sqetull, duke bërë një fytyrë qesharake - dhe duke sugjeruar qartë që Shawcross ka diçka si një erë e trupit.

Me shumë kuptim, njeriu Stoke thjesht buzëqeshi dhe u largua. SHIKONI Video më poshtë;

Në fakt, i ishte lënë gruas së tij Kath të bënte një përgjigje "zyrtare" ndaj akuzës së çuditshme të Costa-s, duke dridhur shkëlqyeshëm me foton më poshtë; ”Siguruar @Ryanshawy vendosi deodorantin e tij në këtë mbrëmje ”.

LEXO
Ayoze Perez Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Diego Costa Vs Adebayo Akinfenwa:

Emri i tij eshte Adebayo Akinfenwa të AFC Wimnledon. Ai është më i madh dhe më i fortë se Lukaku, C Ronaldo Paul Pogba. Ai aktualisht është futbollisti më i fortë në botë me një kurorë të pamposhtur FIFA në emrin e tij.

Sulmuesi që vesh fanellën e preferuar No: 10 për klubin e tij në mënyrë të përsëritur fitoi dhe mbajti çmimin për lojtarin më të fortë në FIFA siç shihet në FIFA 16.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Dani Olmo Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në rast se nuk e dini, Nigeriani 34 vjeç është një forcë e frikshme në futbollin e sotëm. Përveç Diego Costa, ai është i vetmi njeri që ka marrë emrin 'Bisha' në futboll.

Njeriu Një që mund të mundë Diego Costa.
Njeriu Një që mund të mundë Diego Costa.

Në vazhdën e marifeteve të fundit të Diego Costa në fushë kundër Gabriel të Arsenalit, Akinfenwa ka pranuar se ai do të fitonte nëse do të goditeshin ndonjëherë me Costa. Duke folur në fillimin e FIFA 16, ai tha;

LEXO
Pedro Rodriguez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

"Unë mund ta mund Diego Costa në një Luftë. Somethingshtë diçka që unë do të duhet ta mbaj real me të. Nëse do të binte për të luftuar, unë e di që mund të përgjoj Diego Costa brenda xhepit tim. Më pëlqen si lojtar por do të kishte vetëm një fitues kur bëhet fjalë për mua dhe atë në një luftë. ”

Diego Costa Bio - Kurt Zouma Feud:

Mbrojtësi i Chelsea Kurt Zouma me të vërtetë ndjeu keqardhje që i bëri shokut të tij të skuadrës, Diego Costa. Në një konferencë për shtyp, ai gabimisht tha "Të gjithë e njohin Diego, këtij djali i pëlqen të mashtrojë shumë"

LEXO
Sergio Reguilon Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Zouma, 20 vjeç, i bëri vërejtjet pas fitores së Chelsea ndaj Arsenalit në të cilën Diego Costa u ndesh me qendërmbrojtësin e Gunners Gabriel. Shikoni videon më poshtë;

Historia e Jetës së Diego Costa- Pse Brazili braktiset:

Diego ka refuzuar të pranojë ose mbajë ndonjë lidhje me vendin e tij të lindjes Brazil. Ai është ndër shumë pak futbollistë që u ka munguar frika për të mohuar kombësinë e tyre të fëmijërisë.

LEXO
Cesc Fabregas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pavarësisht nga braktisja, Diego Costa ende kishte guximin të luante para brazilianëve të zemëruar në ngjarjen e Kupës Botërore të vendit.

Diego Costa Hitman Fakte komike:

  • Që nga ardhja e tij në Premier League, një organizatë e veçantë komike kanë bërë komikime animacioni Gangsta në lidhje me të falë qasjes së tij të rreptë si një sulmues në futboll.

Historia e ndarjes nga e dashura e Diego Costa:

Siç tregohet më lart, Ish-e dashura e Diego Costa ka akuzuar sulmuesin si një mashtrues me motrën e saj dhe shoqen më të mirë.

LEXO
Sergio Reguilon Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai u hodh nga ish e dashura e tij modele pasi ajo e gjeti atë fajtor me prova. Idealisht, brazilianja Michele Zuanne u shkatërrua kur zbuloi se sulmuesi i saj prej 32 milion £ kishte bërë përparime ndaj vëllait ose motrës së saj Naiana në një parti.

Kontradiktat e librit Diego Costa:

Diego Costa aktualisht ka një libër me emrin dhe personalitetin e tij. Libri i tij shkon për aq ulët sa $ 8.94 në Amazon.

LEXO
Isco Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundim:

Ne e vlerësojmë kohën e duhur për të lexuar Tregimin e Fëmijërisë dhe Biografinë e Diego Costa. Ju lutemi gjeni më poshtë Renditjet tona në LifeBogger në lidhje me superstarin.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet