Denis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "Filipo". Historia e fëmijërisë sonë Denis Suarez plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

Po, të gjithë e dinë se ai mban një mbiemër të ngjashëm me yllin uruguajan Luis Suarez. Megjithatë, vetëm disa prej tyre konsiderojnë biografinë e Denis Suarez, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Denis Suarez Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme

Duke filluar, emrat e tij janë të plota Denis Suárez Fernández. Denis Suarez siç quhet shpesh, ka lindur në 6th ditën e janarit 1994 për prindërit e tij në Salceda de Caselas, Spanjë.

Denis u lind në një sfond të familjes së klasës së mesme. Nëna e tij ishte një floktar profesionist ndërsa babai i tij ishte një biznesmen i cili nuk ishte shumë afër kur pak Denisi ishte një fëmijë. Më poshtë është një foto e prindërve të Denis Suarez. Flokët me shkëlqim të mamasë së tij flasin shumë për profesionin e saj.

Origjina Familjare:

Familja e Denis Suarez ka origjinën e tyre nga grupi etnik i Galicisë të Spanjës. Siç shihet nga harta e mëposhtme, ky grup etnik mbulon pjesën më të madhe të kufirit të Portugalisë Veriore.

Vitet e rritjes:

Denis nuk u rrit si fëmija i vetëm i prindërve të tij. Ai u rrit pranë motrës së tij të fotografuar së bashku me nënën e tyre. Në rast se po pyesni se kush është zonja tjetër, mirë ... është ish-e dashura e tij.

Pak Denis Suarez filloi të luante futboll si foshnjë trevjeçare. Në atë kohë, do të mblidhja dhe të konvertoheshin balonat e tij, portokallët në një top futbolli dhe më pas do të shkelte ditën dhe natën. Shpesh herë, Denis i vogël do të shkonte në një tërbim me shkelma të tij, gjë që rezultoi në ndarjen e llambadarëve, vazo dhe më e rëndësishmja duke shkatërruar bimët jashtë sallonit të nënës së tijRaporti Mirror).

Në mungesë të babait të tij të largët dhe duke parë se mamaja e tij kishte mjaft prej tij, pak Denis më në fund u detyrua të bashkohej me një ekip në tjetrin për ta ndaluar atë që të shkatërronte më tej bimët jashtë sallonit të mamasë së tij.

Denis Suarez Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Mamaja e Denis Suarez la sallonin e saj të flokëve në duart e të afërmve për të mbajtur fort në mungesë të saj. Kjo ndodhi derisa ajo dhe djali i saj Denis udhëtuan në një udhëtim 90-minutësh në ekipin e futbollit industrial të Porriños në të tjera për të regjistruar djalin e saj për sprova.

Lucky Denis Suarez kaloi gjyqet dhe mamaja e tij vazhdoi të bënte sakrificën e udhëtimit me të në trajnim, ndërsa burri i saj qëndroi në punë gjatë gjithë ditës. Ndërsa në Porriño Industrial, Denis pak u konsiderua si lojtari më i mirë në mesin e grupmoshës së tij.

Me kalimin e viteve, Denis ishte në gjendje të qëndronte për vete pa u mbështetur tek mamaja e tij. Ai më pas vazhdoi procesin e tij të pjekjes së futbollit pas një gjyqi të suksesshëm me Celta Vigo në 2009.

Denis Suarez Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për famë

Lënia e zonës Comfort:

Manchester City gjatë kohës së rivendosjes së tyre doli në kërkim të futbollistëve më premtues të Evropës për ekipin e tyre të lartë dhe të vogël. Scouting në Spanjë, klubi pa një gjeni në Denis Suarez i cili ishte në krye të karrierës së tij të rinisë në Celta.

Denis Suarez u hoq nga Spanja në Angli. Në moshën e 17, i ri Denis ashtu si Brahim Diaz e pa veten duke u ekspozuar ndaj një kulture të re angleze, metodës së trajnimit dhe zakonit. Në 21 shtator 2016, Díaz bëri debutimin e tij në ekipin e parë për qytetin, të cilin ai realizoi me habinë e turmave.

Ky konkurs i dha atij një kontratë profesionale pesë ditë më vonë. Gjithashtu në atë kohë, Denis u bë një subjekt i transferimit intensiv. Denis Suarez përfundoi duke fituar Çmimin e Lojtarit të Ri të Vitit në 2012. Ai gjithashtu e rriti kredencialin e tij duke fituar kampionatin evropian të paharrueshëm 2012 me shokët e tij spanjoll U19.

Feud me Manchester City:

Pas një kontrate profesionale, Denis Suarez u sigurua të bëhej pjesë e ekipit të parë. Me kalimin e kohës, ai u pikëllua për të parë se mungonte lojërat e larta. Për ta përkeqësuar, ai u dërgua në ekipin e të rinjve të klubit. Shockingly, madje edhe në ekipin e të rinjve Man City, Denis ishte mohuar ende. Duke folur për incidentin e dhimbshëm, Denis tha një herë ...

"Ekipi i të rinjve kishte një bosi anglez i cili pëlqente topin e gjatë. Kur arrita, i vogël si unë, ai duhet të ketë menduar "nga vjen ky fëmijë?" dhe natyrisht, nuk luaja. "

Një ditë e trishtuar, pasi humbi një tjetër lojë për ekipin e të rinjve, një Denis Suarez i frustruar shkoi për të parë zyrtarin e administratës së futbollit të Man City, Marwood duke i thënë atij ...: 'shikoni, nesër unë jam duke marrë një fluturim në shtëpi, sepse unë nuk jam duke luajtur dhe unë nuk dua të jem këtu më. " Raportet pasqyruese;

Edhe një skocez spanjoll i Man City u përpoq të bindte Denisin që të qëndronte por ai nuk do të dëgjonte dhe vendosi të largohej nga klubi të nesërmen siç paralajmëroi më herët. Denis Suarez u pranua nga ekipi i Barcelonës B.

Denis Suarez Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngrihu në famë

Denis Suarez pas një sezoni me ekipin e Bacës B, pranoi një hua për Sevillën ku u ndesh Unai Emery, me të cilin ai u bë shumë i afërt me të. Unai Emery udhëhoqi Denis Suarez së bashku me shokët e tij në një fitore të titullit të Europa League.

Denis pasi fitoi Europa League me shokët e tij më në fund duke treguar atë që ai mund të japë në skenën e madhe. Ky konkurs e fitoi Denis një lëvizje në Villarreal ku ai ishte pjesë e ekipit me një vend të katërt La Liga të përfundojë. Pas një performanse të tillë, FC Barcelona më në fund e mbajti atë që ata kishin vendosur për një hua të suksesshme.

Si në kohën e shkrimit, Suarez është tërhequr për të punuar me të Unai Emery përsëri. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Denis Suarez Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Prapa çdo njeriu të madh, ka një grua, kështu vazhdon edhe thënia. Në këtë rast, prapa pothuajse çdo futbollist të suksesshëm spanjoll, ka vërtet një shaka magjepsëse. Shihet në personin e bukur të Nadia Aviles i cili ishte 21 (4 vite më të rinj se njeriu i saj) si në kohën e shkrimit.

Nadia u lind dhe u rrit në Barcelonë. Ajo filloi të shoqërohej me Danis Suarez sapo ai u prish me të dashurën e tij afatgjatë, Sandra Montoto, e cila u shfaq në fotografinë e mëparshme të prindërve të Denis Suarez.

Duket se marrëdhëniet e Denis Sandra Montoto çuan në lindjen e djalit të tij, emri i të cilit është Lucas.

Nadia e bukur është një model, stewardess ngjarje dhe ndikues nga profesioni. Ajo krenohet me më shumë se ndjekësit e 125,000 në Instagram, të cilët më së shumti janë tërhequr nga kirurgjia e ciklit të saj (Raporti i Cautro).

Nadia dhe Denis nuk janë të turpshëm të duken shumë të dashur në postimet e tyre sociale. Është vetëm një çështje kohe para se të vijë një propozim martese.

A e dini? ... Denis Suarez nuk është i dashuri i saj i parë futbollist. Thashethemet ekzistojnë që Nadia dikur e kishte Enzo Zidane- sonin e Zinedine Zidane në 2017. Si në kohën e shkrimit, ajo është e përkushtuar për të mbështetur karrierën e të dashurit të saj.

Denis Suarez Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta personale

Njohja me Denis Suarez Faktet personale të jetës do të ndihmonin në gjetjen e një pasqyre të plotë të tij.

Denis është dikush që mezi shqetësohet dhe ai që vazhdimisht përshtatet me atë që njerëzit e tjerë duan prej tij. Kjo është arsyeja pse miqtë e tij të ngushtë në Barca B i dhanë atij pseudonimin; "Filipo". Ky nofkë pasqyron ngurrimin e tij për të bërë diçka me një ndjenjë egocentrike.

Përveç të qenit me të dashurën dhe familjen e tij, vetëm duke luajtur futboll përmbush atë. Ai i pëlqen prodhimet e detit, lëngu i portokallit, sanduiçët e Turqisë, banane, por keqardhje me byrek me molla. Ai nuk e falë pabesinë në marrëdhëniet e tij dhe do të preferonte të ishte një polic ose yll i tenisit nëse ai nuk do të kishte hipur në futboll. Denis është një tifoz i madh i tenisit dhe idhulli i tij sportiv është Rafael Nadal.

Denis Suarez Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Lifestyle

Denis Suarez nuk është lloji i futbollistit që jeton Lifestyle bujar që është lehtësisht i dukshëm nga një grusht makinash mbresëlënëse. Edhe pse ai dikur kishte përfituar një makinë Audi nga sponsori i Barcelonës Audi.

Në foton e mësipërme, Suarez dukej mjaft i lumtur kur mori çelësat e tij të ri Audi RS 6 Modeli Avant Performance.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Denis Suarez tonë Story fëmijërisë plus Fakte të patreguar Biografia. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...
Regjistrimi
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet