Denis Cheryshev Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të Anës së Rusisë, i cili njihet më së miri me pseudonimin; "2018 World Cup Hero". Denis Cheryshev Historia e fëmijërisë sonë dhe Biografia e patrembur Faktet ju sjellin një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare / sfondit, origjinës familjare dhe shumë fakteve OFF-Pitch (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për qëllimet e tij në Kupën e Botës 2018 të FIFA-s që mbahen në vendin e tij. Megjithatë, vetëm një dore pak tifozë di shumë për Bio Denis Cheryshev e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Denis Cheryshev Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta e hershme

Denis Dmitriyevich Cheryshev lindi në 26th-dita e dhjetorit 1990 në Nizhny Novgorod të Rusisë. Ai lindi nga babai i tij, Dmitri Cheryshev i cili ishte një ish-futbollist rus dhe tani një menaxher.

Denis u rrit me vëllanë e tij më të vogël Danila, por kaloi një pjesë më të madhe të fëmijërisë së tij me babanë e tij të dashur, ndryshe nga nëna e tij. Më poshtë është një foto e dy birit dhe babait.

Që nga fëmijëria e hershme, Denis ishte i sigurt se ai do të bëhej futbollist në të ardhmen. Denis ndoqi gjurmët e babait të tij dhe u pëlqeu futbolli. Babai i tij Dmitri Cheryshev, nga ana tjetër, ndihmoi të vendosej themeli i nevojshëm për të parë djalin e tij të dashur përmes ëndrrave të tij që nuk ishte një fantazi kaluese. Dmitri, babai i tij dikur ishte lojtar i famshëm i FC Dynamo Moskës përpara se të lëvizte për herë të fundit në Europë. Qëndrimi i tij në Europë ndikoi në sfondin e familjes së tij.

Denis Cheryshev Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeton spanjisht

Kur Denis ishte pesë vjeç, babai i tij duke qenë një futbollist mori një ofertë nga klubi spanjoll, Sporting de Gijón. Dmitri e pranoi këtë ofertë, ai u largua nga Rusia dhe u shpërngul në Spanjë me familjen e tij. Pas vendosjes në Spanjë, ai vuri në dukje pengesën gjuhësore të jetë çështje madhështore dhe sfidë ndaj bashkëshortes dhe djemve të tij, sidomos Denis i cili duhej të regjistrohej në një akademi futbolli. Duke ditur se sa negativ mund të shkaktojë, Denisi duhej të mësonte shumë shpejt spanjishten.

Pak Denis duhej të merrte pjesë në një shkollë përgatitore spanjolle ku mësoi gjuhën spanjolle me tutorin e tij.

Gjatë disa muajve të parë, ai mezi kuptonte një fjalë në spanjisht pa ndihmën e një përkthyesi.

Sidoqoftë, pak më vonë, Denis pak u mësuar me kulturën spanjolle dhe mësoi si të fliste rrjedhshëm gjuhën spanjolle ashtu si bën një qytetar i lindur.

Denis Cheryshev Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Karriera BuildUp

Dikur pas zhvendosjes dhe trajnimit të gjuhës spanjolle, Denis pak filloi të marrë pjesë në shkollën sportive të Sporting FC, për të cilën babai i tij po luante në atë kohë. Ai ishte 6 vjeç kur u bashkua me Akademinë e Sporting Gijon, duke qëndruar atje derisa ai ishte 9.

Denis Cheryshev e ndoqi shpejt babanë e tij në klubin e tij të ardhshëm, Burgos, duke hyrë në sistemin e tij të të rinjve në moshën 9 në vitin 2000. Pas dy vitesh të luajtura në Burgos, Real Madridi erdhi në thirrje. Denis Cheryshev u bashkua me Real Madridin pasi ai ishte i lidhur si një talent i shkëlqyer gjatë sprovave të tij. Më poshtë është pak Denis Cheryshev me këmishën e tij të parë Real Madrid.

Denis Cheryshev ishte pjesë e Real Madridit për vitet 14, duke u bashkuar me klubin në moshën 12. Në klubin e të rinjve, ai e pa veten duke u rritur shpejt nga një adoleshent i ri tek një i rritur.

Në 2009, Denis Cheryshev u shpërthye në skenë me ekipin B dhe vazhdoi të shënojë golat 22 në lojërat 109 nën tutelën e Zinedine Zidane. Në atë kohë, ai u vlerësua si "Shooteri më i mirë në ekipin e të rinjve të Real Madridit. "Pas kësaj, ai u promovua në ekipin e lartë të Real Madridit.

Pse e la Madridin: Denis Cheryshev në foto më poshtë ka luajtur vetëm dy ndeshje për ekipin e Real Madridit më parë ai filloi ngrohjen e stolit për shkak të konkurrencës së ashpër midis lojtarëve të vjetër dhe të rinj. Më poshtë është Denis Cheryshev me ekipin e lartë të Real Madridit.

Pas dhimbjes që ka zero paraqitje për muaj, Denis u frustrua me klubin. Në procesin e blerjes së parë dhe zhvillimit të dytë, Real Madridi, për fat të keq, humbi rrugën e të rinjve Cheryshev. Kërkesa e Denis për t'u larguar nga klubi u mohua, duke e lënë atë me mundësinë e një kredie.

Denis gjeti rrugën e tij për tridhjetë paraqitje të huave në Sevilla, Villarreal dhe Valencia. Ai përfundimisht u bashkua me Villarreal pas nënshkrimit të një marrëveshje të përhershme në 2016.

Rusia 2018 Kupën e Kupës Botërore: Denis Cheryshev u bë i famshëm kur ai shpërtheu në Kupën e Botës 2018 FIFA. Pa shkruar shumë, ngritja e tij në famë është përmbledhur në foton më poshtë.

Pjesa tjetër, siç do të thoshin, tani është histori.

Denis Cheryshev Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Po, ai mund të mos jetë aq i bukur sa Fjodor Smolov me foto me ish-gruan e tij, por Denis Cheryshev sigurisht hyn në vlerësimin e 10 sportistëve më të kërkuar rusë dhe ne ju japim arsyen për këtë. Ky përshëndetje nuk është marrë për shkak të performancës së tij në Kupën e Botës 2018 FIFA të Rusisë, por për shkak të mentalitetit të tij evropian. E vërteta është, vajzat, e vlerësojnë mentalitetin europian të Denis për shkak të faktit se ai është ende një beqar në kohën e shkrimit.

Duke folur për preferencat e tij, vetëm një zonjë takohet me ndeshjen e Denis. Ajo nuk është tjetër Cristina Cobo fotografuar më poshtë me njeriun e saj. Cristina dhe Denis kanë qenë në marrëdhëniet e tyre që nga 2016.

E dashura mahnitëse dhe ruse e Denis Cheryshev studioi në Madre Ventura Sagrado Corazon Castellon dhe Universitetin e Perëndimit të Skocisë para se të regjistroheshin në Universitat de Valencia, ku ajo u takua me burrin e saj. Motra e saj e bukur binjake Maria dhe mamaja e saj aktualisht jetojnë në Span.

Si në pikën e shkrimit, Cristina aktualisht është një avokat që punon në Arenal Sound në Borriana, një qytet në Spanjën lindore.

Denis i pëlqen të publikojë vazhdimisht fotot e të dashurës së tij, Cristina Cobo në faqen e tij Instagram. Megjithatë, Denis nuk kishte dhënë ndonjë koment të kohëve të fundit ndaj planeve të tij të ardhshme për Cristina.

Denis Cheryshev Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Historia familjare

Familja e Denis Cheryshev nuk është tipi tipik rus, i cili zakonisht është llojin e atdheut dhe të cilët nuk duan të dalin nga zona e rehatisë për të filluar sfida të reja jashtë shtetit.

Denis Cheryshev i takon asaj familje stereotipi i të cilëve është i shoqëruar me besimin se ata mund të lulëzojnë në vende të tjera përveç Rusisë. Denis Cheryshev duke filluar nga nëna, babai, vëllai, motra, xhaxhai, aunti dhe të afërmit e tjerë kanë mësuar të jenë të pavarur nga sistemi rus.

Për ta bërë këtë besim, edhe babai i Denisit, Dmitri Cheryshev në pension nga karriera e tij profesionale pa asnjë dyshim për t'u kushtuar veten në promovimin e djalit të tij në futboll siç shihet në foton më poshtë.

Qëllimi ishte ta mbani që të mos jetë shtëpiak. Në një moment, babai i Denisit vendosi të bëhej një trajner futbolli. Ky vendim i babait të tij ishte i dobishëm për karrierën e Denisit. Më poshtë është një foto e Dmitrit si menaxher.

Sa i përket familjes Denis Cheryshev, momenti i fundit i pritjes për lavdi përfundon më në fund. Shfaqjet e Denis në Kupën Botërore të Rusisë 2018 me të vërtetë kanë sjellë një pikë kthese në karrierën e tij, në jetën personale dhe në famën e familjes.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Denis Cheryshev Childhood Story dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu