Historia e fëmijërisë Gray Demarai Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili është më i njohur me emrin "gri". Historia e fëmijërisë suaj Gray Demarai plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

Po, të gjithë e dinë për ritmin e tij, dribbling dhe teknikën që e bën atë një nga lojtarët më të shpejtë të futbollit në Angli. Megjithatë, vetëm disa prej tyre konsiderojnë biografinë e Demarai Grey e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Demarai Grey Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Demarai Remelle Gray ka lindur në Ditën 28th të qershorit 1996 në Birmingham, Angli. Gri e ka prejardhjen e tij Xhamajka në sajë të prindërve të tij, të cilët kanë rrënjë të drejtpërdrejta Jamaican. Kjo do të thotë se ai është si në kohën e shkrimit ende të ligjshëm për të luajtur për Xhamajka.

Demarai Grey vjen nga një prejardhje të familjes së klasës së mesme me një kulturë britanike Xhamajkane e cila nuk është shumë e ndryshme nga ajo e vëzhguar nga bashkëmoshatarët e Jamaican Britanikë si; Daniel Sturridge, Theo Walcott, Alex Oxlade-Chamberlain, Raheem Sterling, Kyle Walker, Danny Rose dhe Chris Smalling.

Motra e Grejës - Kredia për Twitter

Duke u rritur me motrën e tij të kecit, Gri mori pjesë në Frankley High School ku ai filloi të luante futboll të konkurrencës, të cilin e zgjati pas orarit të shkollës. Aktivitetet e hershme të futbollit paguan dividentët si ajo çoi në një karrierë.

Demarai Grey Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Para kohës së tij me Frankley High School, Demarai Grey filloi të luante me ekipin lokal të të rinjve të qytetit të tij, ekipet më të vogla të Cadbury Athletic. Ai bëri një përshtypje me klubin që çoi në atë që fitoi një mundësi studimi me Akademinë e Birminghamit.

Grey iu bashkua akademisë së Blues si nën-11. Poshtë linjës, ai u takua dhe u bë shok me të Nathan Redmond të cilin ai dikur konsiderohej si ndikimi më i madh në karrierën e tij të të rinjve.

Karriera e hershme e karrierës së Demarai Grey me Nathan Redmond. Kredia për Pinterest dhe Birmingham Post.

Demarai Grey Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për famë

Gri i ftohtë, i qetë dhe i lumtur vazhdoi bursën e tij të futbollit deri në 2012. Performanca e tij në sezonin e ardhshëm (2013-2014) e fitoi atë lojtarin e Akademisë së klubit të sezonit.

Rruga për Fame e Demarai Grey (Kredia për BBC)

Se sezoni gjithashtu dëshmoi Gray duke marrë një promovim në ekipin e parë Birmingham, ku ai filloi të konkurrojë për të bërë një motor i rregullt.

Demarai Grey Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngrihu në famë

Ndërsa në ekipin e parë të Birminghamit, Gray filloi të garonte për rolin e ekipit të parë me ish-refuzuesin e Federiko Macheda. Ishte një garë e shëndetshme që e pa Grein të dilte jashtë dhe e bënte Macheda të largohej nga klubi.

Kjo ishte një kohë që menaxheri i klubit të Birminghamit kishte besimin se po tregonte pjekuri në rritje. Gri thyen rekordet sezonin e ardhshëm 2014-2015 që e panë atë duke fituar tre trofe domethënë; Football League Lojtari i ri për muajin dhjetor 2014, City Birmingham Qëllimi dhe lojtari i sezonit 2014-2015.

Mbarimi klinik i Gray dhe aftësia për të mbuluar në mbrojtje nuk u kaluan pa u vënë re nga lojtarët e trofeut të Premier League të Leicester City që aktivizuan klauzolën e lirimit të tij. Grey u bashkua me kampionët e Ligës në 4th të janarit 2016 dhe ndihmoi shokët e tij në sigurimin e kurorës së Premier Ligës.

Demarai Grey bashkohet me mbajtësit e Premier League (Credit to PremierLeague)

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Demarai Grey Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Kush është Demarai Grey Dating?

Dashuria e Demarai Grey-Fakte të patreguara (Kredia për Instagram)

Romance ndoshta të fshehura të Gri është ai që shpëton shqyrtimin e syrit publik thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është shumë private dhe ndoshta pa dramë. Gri si në kohën e shkrimit ka vendosur të mos publikojë ndonjë informacion mbi jetën e tij të marrëdhënieve.

Njëherë ai dha një kërkesë për intervistë për t'iu përgjigjur një pyetjeje për materialin e gruas së tij. Më poshtë është sesioni i intervistës.

Demarai Grey Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Fakte të patreguara

Dita Demarai Grey i mashtruar Vdekja:

A e dini? ... Demarai Grey mashtroi një herë vdekjen pasi kishte një rruajtje të ngushtë me tehun e një helikopteri në një udhëtim në PA Awards të Qytetit Leicester.

Dita e vdekjes së mashtruar nga Demarai Grey (Kredia për FameFlynet.uk.com)

Për shkak të forcës së erës së tehut, Jamaican britanik u tërhoq si ai gati hyri në blades rotor bisht të helikopterit. Ndërhyrja e shpejtë e anëtarit të stafit të helikopterit ndihmoi në parandalimin e një aksidenti fatale. Shikoni incidentin në video.

Ai sapo thithi një Crack Hippy Lethal:

Ngjarja ka ndodhur pasi një humbje e Premier Leicester në Everton. Ishte momenti kur futbollisti i lindur në Birmingham filmoi veten duke thithur një oksid azoti, potencialisht vdekjeprurës, i njohur si 'hippy plas'.

Filma Gray Demarai vetë inhaling Hippy Crack (Credit për të pasqyrë)

Gri pas thithjes së substancës vendosi të postojë video inkriminuese në Snapchat e tij.

Megjithëse, është e ligjshme për të marrë të lartë, por agjencitë britanike kundër drogës kanë paralajmëruar se thithja e gazit privon trurin e oksigjenit dhe mund të vrasë.

Një viktimë shakaje:

Demarai Grey Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- LifeStyle

Njohja me mënyrën e jetesës së Demarai Grey jashtë fushës me siguri ndihmon në ndërtimin e një pamje të plotë të tij.

Sipas pasqyrë, Fituesi i Premiershipit Demarai Grey festoi titullin e Premier League me një Lambo të zezë.

Ai nuk është lloji i futbollistit që jeton Lifestyle bujar lehtësisht i dukshëm nga një pjesë e vogël e makinave mbresëlënëse dhe duplexes.

Demarai Grey Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta personale

Megjithëse duhet të keni lexuar për gabimet e tij të gabimeve dhe gabimet e helikopterit. Por njohja e jetës personale të Demarai Grey do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Para se të vazhdojmë, le të bëjmë pyetjen.

Çfarë lloj karakteristikash ju vjen në mendje kur mendoni për futbollistin modern?

Ju mund të mendoni për një personalitet të shkëlqyeshëm. Por Demarai Grey është një person me zemër të ngrohtë që i pëlqen të investojë kohën dhe paratë e tij për ta bërë botën një vend më të mirë.

Personaliteti i Demarai Grey (Credit për Instagram)

Gri gjithmonë ka qenë shumë i përfshirë në punën bamirëse. Ai është ndër ata që rrisin para për spitalet e fëmijëve dhe duan të vizitojnë të sëmurët. Është vetëm një çështje kohe para se të vijë një ambasador i UNICEF në Mbretërinë e Bashkuar.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë së Grave Demarai dhe fakte të pambaruara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu