Dean Smith Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Dean Smith Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Biografia jonë e Dean Smith përshkruan Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, Gruaja (Nicola), Fëmijët, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto.

Në terma të thjeshtë, ne ju paraqesim udhëtimin e jetës së menaxherit, nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Bio e Dean Smith.

Biografia e Dean Smith
Një përmbledhje e Historisë së Jetës së Dean Smith.

Po, të gjithë e dinë se ekspertiza e tij menaxheriale krahas John Terry ka ndihmuar Aston Villa të dominojë fazën e hershme të 2020-21 EPL. Sidoqoftë, vetëm disa tifozë dinë për Biografinë e tij, e cila është mjaft interesante. Pa shumë zhurmë, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë Dean Smith:

Për Biografia Starters, ai mban pseudonimin "Ginger Mourinho". Dean Smith lindi në ditën e 19-të Marsit 1971 nga nëna e tij, Hilary Smith dhe babai, Ron Smith në West Bromwich, Angli. Ai është më i vogli nga dy fëmijët e lindur nga bashkimi midis prindërve të tij në foto më poshtë.

Takoni një nga prindërit e Dean Smith - Hilary Smith (që nga 2021).
Takoni një nga prindërit e Dean Smith - Hilary Smith (që nga 2021).

Dekani Smith Ditët e Rritjes:

Duke u rritur nga një baba me mendje futbolli i dha shefit të ardhshëm të Villa-s luksin e shikimit të shumë ndeshjeve. Moreso, fëmijëria e tij nuk kishte asnjë shikim të mërzisë pasi ai shpesh luan futboll me vëllain e tij të madh, Dave.

“Mendoj se një gjë që më ndihmoi është që vëllai im të jetë dy vjet e gjysmë më i madh se unë. Prandaj, unë gjithnjë luaja kundër tij dhe fëmijëve të moshuar.

Kishim një shkollë pas vetes. Kështu që gjithmonë ishte një rast që të ngjiteshe mbi gardh dhe të kishim lojën tonë atje. ”

Interesante, babai i Smith punoi si kujdestar në Trinity Road Stand - një arritje që e themeloi atë si një tifoz i fortë i Aston Villa. Zakonisht, vëllezërit Smith shpesh shoqëronin babanë e tyre në stadium ku pastronin vendet për një kalim falas në Holte End.

Historia e familjes Dean Smith:

Me sa duket, familja e tij nuk ishte lloji që kishte arsimimin më të mirë financiar. Sidoqoftë, prindërit e Dean ishin në gjendje të shfrytëzonin të ardhurat e tyre dhe ndihmuan familjen e tyre të ecnin rehat si qytetarë të klasës së mesme. Fatmirësisht, nëna e tij ishte një shtëpiake e shkëlqyer. Prandaj, ajo menaxhoi të gjitha burimet e siguruara nga paratë e fituara nga babai i tij në Villa Park.

Origjina e familjes Dean Smith:

Vendlindja e tij (West Bromich) që më parë ishte një fshat është e pasur me qymyr dhe gur hekuri. Afërsia e saj me degët dhe kanalet hekurudhore e bëri më të lehtë zhvillimin e qytetit gjatë epokës së Revolucionit Industrial. Prandaj, ekonomia e West Bromwich u bë e njohur për prodhimin e saj dhe inxhinierinë në shekullin e 20-të.

Mjerisht, vendi i origjinës së Dean Smith, i cili është në West Midlands, Mbretëria e Bashkuar, përjetoi një seri recesioni. Një nga ato problemet fatkeqe ekonomike që ndodhën në vitet 1970 pllakosi urinë fëmijërinë e tij.

Historia e pathënë e Dean Smith:

Interesante, udhëtimi i tij në karrierë filloi si Gareth Southgate, i cili së pari luajti futboll në Ligë para se të merrte role menaxheriale. Në fillim, Smith, i cili ëndërronte të paraqitej për klubin e tij të preferuar (Aston Villa) filloi ekspeditën e tij në divizionin e katërt.

Në atë kohë, babai i tij e dinte se ishte pothuajse e pamundur që djali i tij i drejtuar nga sporti të regjistrohej në një ekip të kampionatit më të lartë në moshën 18 vjeç. Prandaj, ai e bëri Smith të bashkohej me Walsall si një mbrojtës qendror në 1989.

Dean Smith jeta e hershme në karrierë
Zanafilla e karrierës së tij profesionale.

Dean Smith Jeta e Hershme e Karrierës:

Bërja e rreth 142 paraqitjeve për Walsall ishte e mjaftueshme për të tërhequr vëmendjen e skautëve që kishin nevojë për ekspertizën e tij. Mjerisht, Smith u shit në ekipin e divizionit të tretë, Hereford United, në 1994. Sidoqoftë, tarifa e kontratës së tij ishte një shumë rekord prej 80,000 £ në historinë e klubit të prindit të tij.

Një karrierë profesionale me çelës të ulët:

Përkundër të gjitha përpjekjeve të tij për të tërhequr skautë të mundshëm nga nivelet e sipërme, Smith përfundoi duke u bashkuar me Leyton Orient në 1997. Ditët e tij në divizionin e tretë panë një dritë të shkurtër shprese ndërsa u zhvendos në Sheffield Wednesday (në Divizionin e Parë) në 2003.

Shënimi i vetëm një goli në 62 paraqitje dhe bashkimi me Port Vale vitin e ardhshëm e bëri Smith të kuptojë se nuk ishte i destinuar për një përparim më të madh si lojtar. Prandaj, ai i dha fund karrierës së tij në Janar 2005 dhe u premtoi prindërve të tij se do të sigurohej që të kishte sukses si trajner.

Dean Smith jeta në karrierë me çelës të ulët
Shikoni momentet e tij të fundit në futbollin e ligës.

Dean Smith Vitet e Hershme në Menaxhim:

Së pari dhe më kryesorja, ai filloi si menaxher i ekipit të të rinjve të klubit të tij të vjetër, Leyton Orient. Pasi provoi aftësinë e tij të frikshme për të nxjerrë më të mirët në lojtarë, Smith u promovua të jetë ndihmësi i menaxherit të skuadrës së lartë të Leyton në 2005.

Duke ndjekur këshillën e babait të tij, Smith u regjistrua në një klasë stërvitje së bashku Brendan Rodgers. Prandaj, ai mori licencën e tij UEFA Pro në 2008. Me ekspertizën e tij shtesë në administratë, ai u largua nga Leyton në kërkim të një kullote më të gjelbër.

Dean Smith Bio Road to Fame Story:

A e dini? Smith Smithit iu deshën vetëm shtatëmbëdhjetë ditë për të marrë pozicionin e menaxherit të përhershëm të Walsall pasi u bë trajneri i tij i përkohshëm në korrik 2009. Interesante, ai e forcoi klubin duke lënë të lirë disa lojtarë dhe duke nënshkruar futbollistë të rinj përmes huazimit.

Karriera e trajnerit të Dean Smith
Fillimi i një agimi të ri në administratë.

Me strategjinë e tij për të luajtur mbrojtje, tifozët e kishin mbiquajtur Ginger Mourinho. Ashtu si Marcelo Bielsa, Smith nuk ua ngushëlloi përtacinë lojtarëve të tij në fushë. Formacioni i tij shpëtoi Walsall nga zona e rënies dhe fitoi kontrata profesionale të shumë lojtarëve në klube të larta.

Historia e Suksesit të Dean Smith:

Në një kohë të largët, administratori i futbollit e pa veten duke përmbushur fjalët e tij për prindërit e tij ndërsa shumë ekipe kërkuan shërbimet e tij. Ai së shpejti siguroi një kontratë me Brentford (në 2015) dhe argëtoi shumë tifozë me strategjinë e tij të stilit të kalimit në Championship.

Karriera e trajnerit Dean Smith në Brendfort

Përparimi më i madh i karrierës së tij erdhi kur ai u emërua trajner i Aston Villa në 2018. Mezi një vit pas mbërritjes së tij, Smith udhëhoqi Villans për të fituar një promovim nga Championship në EPL.

Sipas bisedimet.com, trajneri anglez pretendoi se e kishte bindur Jack Grealish për të nënshkruar një kontratë 5-vjeçare me Luanët pasi pinë disa të shtëna. Falë aftësive të tij analitike, Dean Smith ka fituar kaq shumë vlerësime për emrin e tij. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Jeta e Marrëdhënies Dean Smith:

Një nga arsyet kryesore që ai është në gjendje të durojë të gjithë presionin dhe tensionin e punës së tij është gruaja e tij, Nicola. Ndërsa ai gëzon rolin e tij në fushë, gjysma e tij më e mirë qëndron përsëri në shtëpi për t'u njoftuar për diferencën e golit nga vajza e saj.

Gruaja e Dean Smith
Njihuni me Nicola, gruan pas lumturisë së thellë të Smith. E qeshura e tyre është në një nivel krejt tjetër.

Me sa duket, gruaja e Smith është shumë nervoze për të parë klubin e burrit të saj duke performuar drejtpërdrejt në fushën e futbollit. Përveç që e ka ndihmuar atë të qetësohet pasi puna e tij të ketë përfunduar atë ditë, Nicola është nëna e dy fëmijëve të tij (një djalë dhe një vajzë).

“Më thanë që nuk do të fle shumë kur të hyj në menaxhim. Por unë fle shumë mirë. Mjerisht, unë fle më mirë se gruaja ime, e cila duket se është ajo që merr barrën më të madhe të presionit.

Moreso, nuk mendoj se ajo ka parë ndonjë nga 6 ndeshjet tona të fundit që nga korriku i vitit 2020. Vajza ime gjithmonë e informon atë se çfarë po ndodh me një alarm në telefon. E vërteta është, familja ime është pjesë e arsyes pse unë e bëj këtë dhe e shijoj aq shumë. ”

Jeta personale e Dean Smith:

çfarë bën tifozi i fëmijërisë u kthye menaxher i Aston Villa i trashë?… Për fillestarët, ai ka një përzierje të tipareve të zodiakut të Peshqve. Në fushë, Smith bëhet i zemëruar sa herë që ekipi i tij performon keq dhe jubilatizon kur ata luajnë shkëlqyeshëm. Që nga Shkurti 2020, ai u akuzua për një trazirë të furishme tuneli me John Terry pas humbjes së Southampton. Sidoqoftë, ai e mohoi plotësisht pretendimin.

Personaliteti i Dean Smith
Ai e ka atë në vete, shpirtin për të fituar gjithmonë. Nuk është çudi që ai tërbohet kur ekipi i tij luan tmerrësisht.

Larg fushës së futbollit, Smith është praktikisht me këmbë në tokë. Si lojtarët e tij ashtu edhe anëtarët e familjes e kanë vërtetuar faktin se ai është i organizuar, i përulur dhe i përkushtuar në zgjidhjen e problemeve pa u dorëzuar.

Dean Smith Net Vlera dhe Stili i Jetës:

Pa dyshim, paga e tij vjetore prej 1.5 milion £ (2021 Statistikat) ka provuar se edhe trajnerët mund të grumbullojnë pasuri të jashtëzakonshme si lojtarët më të mirë. Gjithashtu duke marrë parasysh përvojën e tij vjet, vlera e Dean është përmirësuar me kalimin e viteve. Në kohën e vendosjes së këtij Bio, Dean Smith ka një vlerë të vlerësuar neto prej 8.5 milion.

Pavarësisht të ardhurave të tij të mëdha, Ginger Mourinho ka ndjekur hapat e Hansi-Dieter Flick. Në fakt, ai jeton një mënyrë jetese konservatore dhe i kushton më pak vëmendje shtëpive luksoze, si dhe makinave ekzotike.

Jeta familjare e Dean Smith:

Kurdoherë që udhëtimi i përpjekjeve të tij menaxheriale bëhet i vështirë, ai gjithmonë i drejtohet familjes së tij për ngushëllim. Ato janë arsyeja pse ai ka një karrierë të lehtë. Prandaj, ne ju sjellim fakte në lidhje me prindërit, vëllain dhe të afërmit e Smith në këtë pjesë.

Rreth babait të Dean Smith:

Babai i menaxherit, Ron Smith, ishte një administrator (për 25 vjet) dhe mbështetës i fortë i The Claret and Blue. Raporti thotë se Smith së pari mori motivimin për t'u futur në futbollin e ligës për shkak të dashurisë së babait të tij për lojën.

Mjerisht, Z. Ron u sëmur jashtëzakonisht shumë dhe u diagnostikua me çmenduri në 2014. Ndërsa familja e tij e mbajti atë në një shtëpi kujdesi, anglezi 79-vjeçar u sëmur nga koronavirus. Pas katër javësh luftimi me virusin, babai i Smith dha shpirt.

Rreth Nënës së Dean Smith:

Një shtyllë tjetër e pamohueshme e Dean është nëna e tij, Hilary Smith. Ajo nuk dinte asgjë për futbollin derisa u takua me babanë e tij në 1964. Për shkak se Hilary ishte e përkushtuar për të mbështetur familjen e saj me mendje futbolli, ajo përfundimisht u bë një tifoze e ekipit për të cilin të gjithë brohorisnin.

Nëna Dean Smith
Hilary Smith është krenare për arritjen e djalit të saj. Pa dyshim për këtë!

A e dini? Mother Nëna e Smithit i pëlqen qentë. Në disa raste, ajo shpesh mban përgjegjësinë e kujdesit për qenin e djalit të saj sa herë që pjesa tjetër e familjes udhëton për një lojë jashtë.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Dean Smith:

Ditët e tij të fëmijërisë ishin të gëzuar, sepse vëllai i tij kishte më shumë interes për zemrën e tij. Smith dhe Dejv janë fëmijët e vetëm të prindërve të tyre. Ata kanë kaluar të trashë dhe të hollë që kur ishin djem të vegjël deri më sot. Prandaj, vëllezërit dhe motrat kanë një kuptim të ndërsjellë të personalitetit të tyre dhe shmangin lëndimin e njëri-tjetrit.

Rreth të afërmve të Dean Smith:

Në kohën e përpilimit të kësaj Historie Jete, ne ende nuk do të marrim informacione për gjyshërit e tij atërore dhe nënës. Në mënyrë të ngjashme, xhaxhallarët dhe hallat e Dean, si dhe mbesat dhe nipat janë ende të panjohur.

Fakte të patreguara të Dean Smith:

Për të përfunduar Biografinë e administratorit, ja disa fakte rreth tij kjo do t'ju ndihmojë të merrni një njohuri të plotë të Historisë së tij të Jetës.

Fakti # 1: Fate për Madhështinë:

Para se të ëndërronte të zhytej në karrierën e trajnerit, Smith tashmë kishte ngritur Kupën e Evropës. Sikur fati të ishte duke e bërë me shenjë, djali 11-vjeçar i Ron Smith i cili po kujdesej për një nga heronjtë e Roterdamit të Vilës mori privilegjin të ngrinte trofeun.

Fakti # 2: Ndarja e pagave dhe fitimet për sekondë:

BANESORE / FITIMIFitimet në Paund (£)
Në vit£ 1,500,000
Per Muajit£ 125,000
Në javë£ 28,802
Në ditë£ 4,115
Në orë£ 171
Për minutë£ 2.9
Për sekond£ 0.05

Kërkimet tregojnë se një qytetar mesatar britanik do të duhet të punojë për dy vjet e gjysmë për të fituar atë që Smith merr në një muaj.

Ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagës së tij kur ora bie. Gjeni vetë se sa ka fituar që kur keni ardhur këtu.

Që kur keni filluar shikimin Bio e Dean Smith, kjo është ajo që ai ka fituar me Aston Villa.

£ 0

Fakti # 3: Feja:

Xhenxhefili ynë Mourinho është në mesin e kaq shumë tifozëve që besojnë se Luanët nuk janë vetëm një Skuadër Futbolli por është edhe një fe. Interesante, ai shpesh i nxit mbështetësit e tij të mbajnë besimin e tyre në klub të palëkundur dhe të shpresojnë për ditë më të lavdishme që do të vijnë.

Fakti # 4: Renditja e dobët që nga viti 2020:

Pavarësisht nga jashtëzakonshmëria e tij në organizimin e skuadrës së Aston Villa, 90min.com e ka renditur Smith si menaxherin e 18-të të EPL përpara Ole Gunnar Solskjaer. Ne dyshojmë se vlerësimi i tij do të rritet më lart ndërsa ai lufton për të marrë ekipin e tij mbi pozitën e dhjetë në tryezën e kampionatit 2020-21.

Përfundim:

Sigurisht, Dean Smith Life Story ka treguar se mosdorëzimi është hapi i parë për të arritur suksesin. Gjithashtu, fakti që ai u nxit nga qëllimi për t'i bërë babanë dhe nënën e tij krenarë ishte motiv i mjaftueshëm për ta ngritur atë në këmbë.

Fatmirësisht, Smith shpejt e kuptoi se ai duhej të ndryshonte trajektoren e tij për të pasur sukses përtej imagjinatës së familjes së tij. Sigurisht, vendimi i tij ndryshoi tërësisht karrierën e tij.

Ne i përgëzojmë prindërit dhe vëllain e Smith (Dave) për mbështetjen e vendimit të tij për t'u futur në stërvitje. Pa ndihmën e tyre, ai do të kishte rënë në një gjendje të pavëmendshme ose edhe më keq, ai me siguri do të ndihej i paplotësuar.

Të nderuar lexues të vlerësimit, ne ju vlerësojmë për kohën tuaj në këtë Biografi. Me mirësi ndani me ne mendimet tuaja rreth Historisë së Fëmijërisë së Smith në pjesën e komenteve. Gjithashtu, vini re një përmbledhje të Bio të Dean Smith në tabelën më poshtë.

Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Dean Smith
pseudonimi:Xhenxhefil Mourinho
Mosha:49 vjeç e 11 muajsh
Vendi i lindjes:West Bromwich, Angli
Babai:Ron Smith
Gjuha amtare:Hilary Smith
Vëllezërit e motrat:Dave (Vëllai)
gruaja:Nicola
Fëmijët:Një Bir dhe një vajzë
Te ardhura neto:8.5 milion £ (statistikat e 2021)
Paga vjetore:1.5 milion £ (me Aston Villa)
Gjatesia:1.83 m (6 ft 0 në)

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet