David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

0
1562
David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë. Kredia për Ajax Football Club
David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë. Kredia për Ajax Football Club

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu të Futbollit me pseudonimin "Pak Neymar". Historia jonë e fëmijërisë David Neres plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin familjar, jetën personale, faktet e familjes, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë shpejtësinë e tij, dhunti dhe aftësitë dribling. Megjithatë vetëm disa e konsiderojnë biografinë e David Neres, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke filluar, David Neres Campos u lind në ditën e 3rd të marsit 1997 në Perus në Sao Paulo, Brazil. Ai lindi nga një nënë që punonte si pastruese në kohën e lindjes së tij dhe tek një baba që pikturoi llambat.

Historia e fëmijërisë së David Neres
David Neres ka lindur për prindërit për të cilët pak dihet. Kredite: PxHere dhe Instagram.

Shtetasi brazilian i etnisë së zezë me rrënjë amerikane u rrit në qytetin e tij të lindjes në Perus, Sao Paulo, ku ai u rrit bashkë me vëllain e tij, Vinicius si dhe dy motra, Kim dhe Ingrid.

Perus në Sao Paulo ishte në kohën e jetës së hershme të Neres, një lagje e varfër dhe e droguar, ku fëmijët nga shtëpitë e varfra mund të influencoheshin lehtësisht për të përqafuar biznesin fitimprurës të shitjes së drogës.

David Neres Jeta e hershme
David Neres u rrit në Perus në Sao Paulo Brazil. Kredite: Wikimedia dhe Instagram.

Në sajë të prindërve të efektshëm, Neres u këshillua vazhdimisht nga babai dhe nëna e tij për të qëndruar të pastër nga droga dhe të përqëndroheshin në shkollimin, një përpjekje që ai përzihet me të luajtur në futbollin e rrugës.

David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Edhe pse Neres erdhi nga një sfond i familjes më të ulët të klasës, ai u arsimua në shkollat ​​private me miratim të granteve të dhëna atij për shfaqjet e tij të jashtëzakonshme akademike. Me kohën Neres ishte e moshuar 10, babai i tij e udhëzoi atë për të filluar ndërtimin e një karriere në futboll duke e regjistruar atë në sistemet rinore të São Paulo FC.

Kështu filloi udhëtimi i Neres drejt profesionalizmit dhe konfiskimit gradual të veprimtarive të fëmijërisë që përfshijnë duke luajtur me tolls dhe mermere, kites shumëngjyrësh fluturues, si dhe duke dëgjuar për fabula.

Historia e Edukimit të David Neres
David Neres fluturoi kites si shumica e fëmijëve Brazillian gjatë ditëve të tij të fëmijërisë. Kredia: Pinterest.

David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia - Jeta e hershme e karrierës dhe rruga për famë

Ndërsa në Akademinë Rinore në São Paulo, Neres u rrit vazhdimisht në radhët e tij dhe përjetoi pengesën e tij të parë të madhe kur ai pësoi një dëmtim shpatullor në shkurt 2016. Atëherë 19-vjeçari u mënjanua me muaj derisa u certifikua plotësisht i rikuperuar.

Pas rikuperimit, Neres u promovua në skuadrën kryesore të klubit nga ish-menaxherja e tij, Ricardo Gomez në gusht 2016. Promovimi nuk ka qenë i lidhur me formën e lartë të paraqitur para se të mbajë dëmin.

David Neres - Jeta e hershme e karrierës
Young Neres u rrit në radhët e São Paulo FC dhe u promovua në ekipin e saj të parë në 2016. Kredia: Instagram.

David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia - Ngritja e famës

Duke u nisur, Neres bëri skuadrën e tij të parë dhe debutimin e Serie A për Sao Paulo FC në 17th të tetorit 2016. Performancat mbresëlënëse, të cilat ai vendosi gjatë ndeshjes, ndihmuan ekipin e tij më larg nga rënia.

Ai vazhdoi të vendosë veten si një ndjesi gola të shënuar në shtëpi dhe u bë i kërkuar nga klubi holandez Ajax ku ai u transferua për një tarifë të transferimit të raportuar prej € 12 milion në janar 2017. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

David Neres - Rise To Fame
David Neres nënshkroi për Ajax në janar 2017. Kredia: Instagram.

David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia - Faktet e lidhjes së jetës

Neres ende nuk është martuar në kohën e shkrimit. Ne ju sjellim fakte për historinë e tij të takimit dhe statusin e marrëdhënieve aktuale. Për të filluar, Neres nuk dihet të ketë pasur ndonjë marrëdhënie të mëparshme para se të takonte të dashurën dhe modelin e tij gjerman, Kira Winona. Lovebirds filluan takim në 2019 pasi Neres i dërgoi një mesazh privat në Instagram.

David Neres - Lidhja Jeta
David Neres me të dashurën Kira Winona. Kredia: Bolasport.

Duke folur disa muaj më vonë për Het Parool rreth jetës së tij të marrëdhënieve, Neres zbuloi se si e takoi gruan e tij në mënyrën e mëposhtme: "Kam gjetur këtu në Instagram dhe kam dërguar një mesazh privat: "Unë jam David Neres, vini tek unë". Kjo ishte e mjaftueshme për një datë. '

Winona është një instruktor palestër dhe model i cili udhëton në mes të Londrës dhe Amsterdamit. Përveç të qenit një vajzë e Neres, ajo mëson gjuhën gjermane të gjuhës gjermane. Asnjë djalë dhe vajza nuk janë lindur nga marrëdhënia e tyre dhe as nuk kanë asnjë fëmijë jashtë martese.

Rreth Kira Winona
E dashura e Neres, Kira Winona, është një model, instruktor i stërvitjeve në mesin e përpjekjeve të tjera. Kredite: Metrosport.

David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia - Faktet e Jetës Familjare

Neres ka lindur në një familje sportive me gjashtë veta. Ne ju sjellim fakte për anëtarët e familjes së tij.

Rreth Neres 'Nënë: Nëna e Neres ishte një pastruese që ndihmoi të ngrinte Neres dhe vëllain e tij. Ajo ishte një avokat i fortë i shkollimit i cili shpesh e këshilloi Neres që të merrte seriozisht arsimimin e tij dhe të punonte drejt arritjes së qëllimeve të tij. Për këto arsye, Neres bleu një shtëpi luksoze për prindërit e tij në Pirituba, një lagje e mirë në Sao Paulo.

David Neres me nënën
David Neres me nënën e tij të vogël të njohura: Instagram.

Rreth Atit Neres ': Babai i Neres ishte një piktor i llambadarëve. Ai është kredituar për të luajtur një rol të madh në jetën e gjeniut të futbollit duke e çuar atë në shkollë dhe lojëra të futbollit. Babai mbështetës i cili shpesh e këshilloi Neres të jetë i ndjeshëm shpesh do të kalonte duke ngrënë në mënyrë që të sigurohej që Neres nuk është as vonë për lojëra apo shkollë.

Rreth vëllezërve Neres ': Neres ka tre vëllezër e motra, për të cilët pak dihet. Vëllezërit e motrat përfshijnë një vëlla, Vinicius, i cili duket më i vjetër se gjeniu i futbollit. Nga ana tjetër, motrat e tij - Kim dhe Ingrid - janë bukuritë me flokë natyrale zeshkane.

David Neres vëllezërit e motrave
David Neres vëllezërit e motrave. LR: Vinicius - Ingrid - Kim dhe Neres. Kredia: Instagram.

Rreth të afërmve të Neres: Larg nga jeta e menjëhershme e familjes Neres nuk dihet shumë për xhaxhallarët dhe hallat e gjyshërve të tij, duke përfshirë nipërit dhe mbesat e kushërinjve të tij.

David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia - Faktet personale të jetës

Çfarë e bën David Neres tik-tak? Uluni mbrapa ndërsa ju sjellim fitime të personalitetit të Neres për t'ju ndihmuar të merrni një pamje të plotë të tij. Për të filluar, Neres persona është një përzierje e tipareve Peshqit zodiakut.

Ai është intuitiv, artistik, i butë dhe nuk zbulon shumë për jetën e tij personale dhe private. Hobi i tij përfshin kalimin e kohës me miqtë dhe familjen, duke vizituar plazhin dhe duke luajtur letra. Ai gjithashtu ka interesa në lojëra të brendshme.

David Neres - Faktet personale të Jetës
David Neres (majtas ekstrem) gëzon shpenzimin e cilësisë së kohës me miqtë dhe familjen. Kredia: Instagram.

David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia - Fakte të jetesës

Vlera neto e David Neres është ende në shqyrtim. Megjithatë, ai ka një vlerë tregu prej € 32 milion në kohën e shkrimit. Përparimi jeton një mënyrë jetese të klasës së mesme dhe e di se si të arrijë më së miri një ekuilibër mes shpenzimeve dhe të ardhurave ose pagës së tij.

Origjina e pasurisë së Neres jashtë futbollit është e panjohur, ndërsa vlera e vërtetë e shtëpisë së tij në Sao Paulo akoma nuk është për t'u kuptuar plotësisht. Në mënyrë të ngjashme, nuk dihet shumë për makinat në garazhin e tij, pasi ai ende duhet të shihet në ngarje për të dhënë ceremonitë ose bazat e trajnimit. Megjithatë, ai udhëton rregullisht nga ajri në avionë luksoze.

David Neres Lifestyle
David Neres udhëton rregullisht nga ajri në avionë luksoze. Kredia: Instagram.

David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia - Fakte të patreguara

Për të përfunduar biografinë tonë të fëmijërisë David Neres këtu janë disa fakte të patregueshme që rrallë përfshihen në biografinë e tij.

A e dini?

  • David Neres preferon të pijshëm ujë dhe lëngje frutash për pije të forta.
  • Ai është një ndër lojtarët më të vegjël që nuk kanë tatuazhe apo art trupash.
David Neres Fakte të patreguar
David Neres nuk ka tatuazhe apo art trupor. Kredia: Instagram.
  • Lidhur me fenë e tij, Neres ka lindur dhe rritur si i krishterë. Ai praktikon krishterimin, por nuk dihet të ketë bërë gjeste fetare ose deklarata në mbështetje të besimeve të tij.

David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte- Përmbledhje video

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. Mirësi Vizitoni dhe të regjistroheni në tonë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë së David Neres plus fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

Lini një Përgjigju

Regjistrimi
Njoftoni