Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; "Sideshow Bob". Historia e fëmijërisë sonë David Luiz Plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza e mbrojtësit të madh brazilian përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare / sfondit dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-Pitch për të.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
David Beckham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij mbrojtëse, por vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e David Luiz e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

David Luiz Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

David Luiz Moreira Marinho lindi në 22th ditën e Prillit 1987 në Diadema, São Paulo, Brazil. Ai lindi nga nëna e tij, Regina Célia Marinho dhe nga babai i tij, Ladislau Marinho (të dy mësues në shkollë në pension).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joao Cancelo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Luiz ishte fëmija i dytë dhe djali i vetëm i familjes së tij. Ai u rrit me motrën e tij të vetme, Isabelle Moreira Marinho. Të jetosh jetën e një braziliani mesatar ishte tipike për David Luiz gjatë kohës së fëmijërisë së tij.

Davidi, i cili dikur ishte një djalë aparat fotografik gjatë fëmijërisë së tij para se të kalonte në Sport ishte gjithashtu i njohur për të çmuar jetën në gjërat e vogla që Zoti i Plotfuqishëm i ofroi atij dhe familjes së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Juan Bernat Plus Fakte të paqarta të biografisë
David Luiz filloi jetën si një Kamera Boy.
David Luiz filloi jetën si një Kamera Boy.

Përveç familjes së tij, fëmijëria e David Luiz ishte përqendruar gjithashtu rreth shokut të tij më të mirë të fëmijërisë, i cili rastësisht ishte Thiago Silva.

Davidi u rrit me të Thiago prindërit e të cilit ishin fqinjë të mirë të tij. Të dy prindërit e Davidit dhe Thiago i panë djemtë e tyre të zhvillonin interesa në futboll, dhuratën e tyre natyrore.

Interesante, babai i Davidit ishte një ish-futbollist amator i cili përdori lidhjet e tij për të marrë dy Davidin dhe mikun e tij më të mirë Thiago në karrierën e tyre të ndryshme të rinisë. Një fakt David e kujton në mënyrën vijuese;

'Ishte ëndrra e babait tim të bëhej një profesionist i lartë.

Ai arriti në prag të ekipit të parë në Atletico Mineiro, por paratë nuk ishin aty, kështu që iu desh të merrte një punë tjetër si mësues. Ai më thoshte,

'Ndalesa ime e futbollit është vazhdimi juaj. Kjo është për ty, nuk ishte për mua. Unë do ta jetoj këtë me ty. ' 

Kjo ishte mënyra se si i riu David Luiz e shtoi ëndrrën e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gianluigi Donnarumma Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

David Luiz Fakte të Biografisë - Ndërtimi i Karrierës:

Në fillim, David dhe Thiago u refuzuan vazhdimisht pasi u përpoqën për klubet e të rinjve. Refuzimi i tyre ishte për shkak se ata ishin shumë të vegjël për të luajtur së bashku me një kategori të caktuar të të rinjve.

Thiago ishte shumë i shkurtër dhe i vështirë, ndërsa Davidi kishte më shumë lartësi. Shpejt përpara deri më sot, David tani qëndron të paktën 6 metra 5 inç dhe 8 inç kur matni flokët e tij. 😆

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jorginho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

David dhe shoku i tij më i mirë Thiago më vonë morën pamjen e tyre të re për të kryer detyra nuskë për himnin kombëtar të Brazilit. Pas një serie detyrash nuskë, fati i bëri të dy të ecnin në rrugë të ndara drejt suksesit në karrierë.

Fati e çoi Davidin në akademinë e të rinjve në Sao Paulo FC. Ndërsa Luiz ishte në akademi, ai duroi një fillim të vështirë të jetës si një futbollist i të rinjve. Klubi e detyroi Davidin të rruante flokët e tij të gjata, një zhvillim që e bëri Young David Sad.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Reiss Nelson Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

David Luiz u la i lirë nga klubi në moshën 14 vjeç, pas një serie paraqitjesh zhgënjyese. Ishte dhimbja më e madhe e jetës së tij.

Davidi, megjithatë, u përgatit për të marrë vendimin më të madh të jetës së tij më pas. Ai kërkoi që prindërit e tij të kursenin para për një biletë avioni për ta lejuar atë të udhëtonte dhe të provonte fatin e tij në vendet e largëta.

Sipas Atit të Davidit;

“Para se të largohej, Davidi këmbënguli vetëm në një gjë, që ne t’i blinim një biletë avioni, për shkak të distancës, të cilën e bëmë me këste, që ai të udhëtonte në Salvadorin e largët.

Ne kishim probleme edhe për të blerë këpucë për të vetëm sepse po kursenim.

Përsëri, Ne kaloi një vit e gjysmë pa parë Davidin. Krishtlindjet, ditëlindjet, gjithçka në këtë periudhë u nda - dhe u festua - përmes telefonit. ”

Ai vazhdoi

“Ne telefononim nga telefoni i pagës, në një shtëpi fqinje. Kur dikush zgjedh, ne do të kërkonim të flisnim me "Paulistinha", siç njihej.

Ishte një kohë e vështirë, shumë e humbur, por ne i besuam vendimit që ai mori për të na lënë. Sot jemi të kënaqur me rezultatet ”

David Luiz Bio - Përparimi:

David Luiz arriti i sigurt në klubin me bazë në Salvador Vitória dhe kaloi një provë të suksesshme me klubin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ashtu si në Sao Paulo, David filloi të luante si një mesfushor mbrojtës i cili përsëri, gati sa nuk i kushtoi pozicionin e tij në klub. Ai u lirua pothuajse nga klubi për paraqitjet e tij të dobëta në atë pozicion pasi gabimet e tij e bënë klubin të humbte ndeshje të rëndësishme.

Sidoqoftë, ai u transferua në funksion të një mbrojtësi qendror, një rol që Davidi i doli mirë. Kjo bëri që skautët nga Evropa të kërkojnë të sigurojnë shërbimet e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Juan Bernat Plus Fakte të paqarta të biografisë

Pas shumë spekulimeve të transferimit me Vitória, David më në fund u transferua në Benfica, duke qëndruar në klub për pesë sezone (tre të plota).

Ai u bashkua me Chelsea në janar 2011, duke fituar UEFA Champions League dhe FA Cup gjatë sezonit 2011–12, ndjekur nga UEFA Europa League sezonin vijues.

Në qershor 2014, ai u transferua në Paris Saint-Germain për një tarifë prej 50 milion £, një transferim rekord botëror për një mbrojtës. Kjo ishte kur ai u bashkua me Thiago.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

David fitoi të katër garat e brendshme në të dy sezonet e tij në futbollin francez. Ai u kthye në Chelsea në gusht 2016 në një marrëveshje transferimi 30 milion. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

David Luiz Jeta Familjare:

Siç u tha më parë, Davidi vinte nga një familje mesatare me prindër relativisht të rinj që e lindën herët. Ai mori fytyrën e babait të tij dhe tonin e lëkurës së nënës së tij. Babai i tij, Ladislau Marinho është me origjinë Afro Brazilian.

Prindërit e David Luiz - Ladislau Marinho (babai) dhe Regina Célia Marinho (nëna)
Prindërit e David Luiz - Ladislau Marinho (babai) dhe Regina Célia Marinho (nëna)

Të dy prindërit, Ladislau dhe Regina kanë të gjitha arsyet për të ndjerë krenari dhe admirim për djalin e tyre të vetëm. Ata janë krenarë për djalin e tyre që ndjekin ëndrrën e tij për t'u bërë futbollist.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Reiss Nelson Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Sipas nënës së tij;

“I riu David Luiz na bëri krenarë. Ishte përtej asaj që imagjinonim. Nga djali i vogël nuskë te një futbollist i refuzuar që shkoi vetëm në Salvador, në moshën 14 vjeç. 

Ai bëri dhe kaloi nëpër të gjitha sakrificat e mundshme. Ai pati sukses, por për të arritur atë që është sot, ai hëngri shumë bar. Kjo është arsyeja pse ai e meriton atë.

Më shumë se një lojtar i talentuar. Davidi im është një profesionist i mirë, është një qenie njerëzore e shkëlqyer, një person me zemër të hapur, mbi të gjitha, një person mbështetës ”.

Fjalët janë të ngarkuara me krenarinë që Regina ndjen në të qenit nënën e "Paulistinha", siç quhej David në fëmijëri.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Preslen Kimpembe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Afërsia e tyre është e dukshme në mënyrën më të pazakontë. David një herë e ka marrë nënën e tij për të festuar një trofe me Chelsea, një gjest të cilin shumë futbollistë do ta kishin të vështirë ta bënin edhe kur kanë gra ose të dashura.

David Luiz dhe Nëna (Regina) feston.
David Luiz dhe Nëna (Regina) feston.

Peshtë me vend të përmendet se David Luiz mamaja, Regina ishte një mësuese e shkollës fillore. Babai i tij Ladislau ishte një ish-mësues kolegji i kurseve teknike dhe sportive. Thuhet se ai i ka mësuar djalit të tij David mashtrimet e nevojshme në futboll.

Ladislau Marinho dikur ishte një lojtar amator në të kaluarën, një mesfushor i aftë në Flamengo de Cataguazes dhe Sete de Setembro në Diadema, në São Paulo, Ladislau. Të dy prindërit janë shumë të apasionuar pas futbollit falë djalit të tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joao Cancelo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold
David Luiz Prindërit Fakte- Ata janë mbështetës të varur të Ekipit Brazilian.
David Luiz Prindërit Fakte- Ata janë mbështetës të varur të Ekipit Brazilian.

SISTER: Ka një thënie që "Të jesh motër e dikujt është e vështirë". Por të jesh motra e David Luiz është më e ëmbla për Isabelle Moreira Marinho e cila është motra e vetme me David Luiz.

Ajo është më e vjetër se ai. David gjithashtu pëlqen të kalojë kohë cilësore me Isabelle Ashtu si bën me të dashurën.

David Luiz dhe motra - Isabelle Moreira Marinho.
David Luiz dhe motra - Isabelle Moreira Marinho.

David Luiz Dashuria e Jetës:

Si në kohën e shkrimit, Davidit thuhej të ishte i angazhuar me të dashurën e tij adoleshente Sara Madeira. Që të dy filluan të takoheshin si adoleshentë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
E dashura e David Luiz- Sara Madeira.
E dashura e David Luiz- Sara Madeira.

Çifti u takua ndërsa Luiz po luante për anën portugeze Benfica. Ata u bashkuan së pari kur ishin në adoleshentin e tyre dhe hynë në dashuri duke shpenzuar aq kohë sa mundën së bashku.

Ata shpesh i vizitojnë të afërmit dhe miqtë e tyre si të dukshëm në fotografitë e tyre të shumta nga udhëtime të ndryshme, ata gjithmonë duken shumë të lumtur dhe duket se janë vërtet në dashuri.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jorginho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Çifti i lezetshëm e kalon të gjithë kohën e lirë së bashku dhe gjithashtu me familjet e tyre. E dashura e tij, Sara Madeira është me siguri një mahnitëse por gjithashtu ka bërë mirë që t'i shmanget kamerës.

Feja David Luiz - Si e ndërtoi personalitetin e tij të perëndishëm:

Si Sideshow Bob e vë atë;

'Më kujtohet hera e parë që thashë një fjalë të keqe para motrës sime. Babai im më uli në tryezë. Atëherë kisha një qëndrim ndryshe, jo qëndrimin e duhur.

"Çfarë doni për jetën tuaj?" ai pyeti. Thashë se doja të luaj futboll. "Jo", tha ai. “Së pari ju duhet të bëheni një njeri i mirë.

Unë dua që edhe ju të bëheni futbollist. Por së pari duhet të jesh një njeri i mirë, me ndershmëri, karakter, dinjitet ”. Ishte një bisedë e vështirë, por më ndryshoi jetën ”.

Davidi mësoi të jetonte një jetë më të mirë nga prindërit e tij siç shpjegon më poshtë;

'Ata ishin njerëzit që unë dëgjova, të cilët kishin këmbët në tokë, ishin të përulur, të cilët kishin një jetë të thjeshtë. Jeta ime ka ndryshuar shumë, por nganjëherë ndalem dhe shikoj nënën dhe babanë tim dhe ata janë akoma të njëjtët njerëz. '

David Luiz Bio - Idoli i tij i Futbollit në Besim:

Luiz kurrë nuk ka luajtur poshtë besimet e tij të forta të krishtera dhe ai ka lidhje me Atletas de Cristo (atletët e Krishtit).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Athletics of Christ është një organizatë jofitimprurëse që përbëhet nga sportistë të fortë të krishterë dhe filloi në Brazil në 1984.

Ajo është e lidhur me lëvizjen ungjillore dhe llogarit Kaka midis udhëheqësve dhe adhuruesve të saj. David ndan të njëjtën datëlindje me Kaka, një zhvillim që e bën Kaka idhullin e tij të futbollit.

Fakte të David Luiz - Veprat e tij të lutjes:

Ajo mund të ishte hedhur poshtë si "Prek Fernando Torres për fat", por rituali David Luiz i kryer para fitores së Chelsea me rezultat 5-0 të Ligës së Kampionëve ndaj Genk - në të cilin Torres shënoi dy herë - është më i rrënjosur në besimin e Brazilit sesa në disa bestytni para ndeshjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Reiss Nelson Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Davidi dikur tha;

“Besimi im më jep besimin se unë mund të dal dhe të performoj dhe gjithashtu të ndihmoj lojtarët e tjerë duke përfshirë kundërshtarin tim. Më jep forcë dhe frymëzim ”.

Më vonë ai shtoi se;

 “Çdo gjë në jetë i përket Mirë. Qëllimi ynë tashmë është hartuar. "

David Luiz u lut për herë të parë James Rodriguez për të shënuar në një ndeshje kundër tij dhe James ka shënuar Sidoqoftë, ai nuk u lut që ai të fitonte ndeshjen gjithashtu. Kjo sepse ishte kundër ekipit të tij. Brazili përfundimisht fitoi ndeshjen me dy gola në një.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

David Luiz gjithashtu ka një lidhje të fortë të krishterë me besimtarë të tjerë të futbollit. Edinson Cavani dhe Djali i Jezusit… ”Neymar”Janë gjithashtu anëtarë të gjallë të organizatës Athletics of Christ.

Fakte të flokëve David Luiz:

'Bob Shfaqja' or 'The Simpsons' si një pseudonim erdhi kur flokët e tij filluan të rriten. Ai kurrë nuk mendon shaka në lidhje me personalitetin e tij dhe flokët e tij.

Shumë nga miqtë e Davidit, përfshirë shokët e ekipit mendojnë se flokët e tij janë të çuditshëm. Pavarësisht se e dëgjoi atë, ai ende i pëlqen ta mbajë atë.

Shumica e tifozëve të tij të futbollit janë në favor të mbajtjes së flokëve.
Si një formë respekti për të, shumë tifozë sot veshin wigs të duken ashtu si ai. Një shembull shihet më poshtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joao Cancelo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

David Luiz Thiago Silva Miqësia:

David Luiz dhe Thiago Silva kanë qenë të pandashëm që nga dita e parë. Ata janë miqtë më të mirë që panë ëndrrat e tyre të mëdha për të luajtur futboll në një nivel profesional të bëhen realitet. Më poshtë janë fotot emocionuese të David dhe Thiago.

David Luiz Personaliteti:

Luiz, padyshim, nuk është futbollisti mesatar. Ai gjithashtu nuk është mesatar për shkak të mënyrës se si duket, mënyrës se si luan dhe shkëlqimit që nxjerr ndërsa bën. Si përmbledhje, Luiz i pëlqen të kënaqet. Ai nuk ka frikë ta tregojë atë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gianluigi Donnarumma Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai gjithashtu beson se njerëzit shkojnë mashtrues sepse nuk kanë pasur mbështetje kur ata janë më të prekshëm:

“Mendoj se të gjithë kanë lindur të pastër. Ju kurrë nuk shkoni në maternitet dhe mbani një fëmijë që ka energji të keqe. Eshte e pamundur. Por pasi vjen ndotja e botës, dhe kjo i bën njerëzit të ndryshojnë.

Situatat, momentet në jetën e tyre, njerëzit bëjnë gjëra të këqija jo sepse janë të këqija, por sepse nuk kanë mbështetjen e duhur në momentin e duhur. ”

David Luiz Fakte të Biografisë - Stili i lojës:

Edhe pse kryesisht a mbrojtësi qendror, David Luiz gjithashtu mund të vendoset si një mesfushor mbrojtës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Folarin Balogun Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

David ka tërhequr lavdërime për forcën e tij fizike, shkallën e punës, teknikën dhe gamën e shpërndarjes si mbrojtës, si dhe personalitetin e tij, gjakftohtësinë në zotërim dhe besimin në top, gjë që i mundëson atij të luajë topin nga mbrapa ose të nisë një sulm me topa të gjata pasi të keni fituar posedimin.

Një sulmues i fuqishëm i topit nga distanca, Luiz ka qenë gjithashtu i njohur për të marrë dhe shënuar nga gjuajtjet e lira me distancë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Juan Bernat Plus Fakte të paqarta të biografisë

Edhe pse ai është kritikuar në të kaluarën për paraqitjet e tij paqëndrueshme mbrojtëse, për të qenë i pamatur në sfidat e tij, si dhe për t'u prirur ndaj gabimeve. Si përfundim, David Luiz një nga mbrojtësit më të mirë në historinë e futbollit.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin tonë David Luiz Historia e fëmijërisë dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet