David De Gea Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet një histori të plotë të një Stopper Futbolli më të njohur nga Pseudonimi; 'Edwin Van De Gea'. Historia e fëmijërisë së David De Gea plus faktet e pambaruara të biografisë ju sjell llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij, por shumë pak e konsiderojnë Historinë e Biografisë së David De Gea e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të filloni.

David De Gea Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Jeta e hershme

David de Gea Quintana ka lindur në 7th të nëntorit 1990 në Madrid, Spanjë nga Jose De Gea (babai), një ish-portier dhe Marivi Quintana (nënë), një portier shtëpie.

Ai lindi kur prindërit e tij ishin në 40-in e tyre të hershme dhe si i vetmi fëmijë i familjes së tij.

David De Gea u ngrit nga prindërit e tij të pasur, të cilët jo vetëm që e pambyan djalin e tyre, por i dhanë gjithçka që i nevojitej si fëmija i tyre.

Davidi, si një fëmijë i vogël, kishte dashuri të madhe për sportin. Sidoqoftë, prindërit e tij, veçanërisht nëna e tij, kujdeseshin shumë për një ekuilibër të shëndetshëm midis studimeve dhe sporteve. Ata e lejuan që të fillonte karrierën e tij të futbollit në një nga akademitë më të mira spanjolle të të rinjve, falë gjendjes së pasur financiare.

David De Gea Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Fillimi i karrierës

Ai filloi me La Escuela De Futbol Atletico Casarrubuelos - të cilët janë të lidhur me Atletico Madrid. Cruz, trajneri i tij i vjetër i futbollit, dikur flas një grin që shumë dashamirë David De Gea do të gjeni të vështirë për të besuar. Ai tha: "Vitet në karrierën e tij të të rinjve, David ishte një lojtar i përsosur jashtë fushe deri në moshën 14 para se të shndërrohej në një portier portieri". Oh yeah, ju keni të drejtë !!. Ai kurrë nuk ishte një portier i qëllimit që nga fillimi.

Këtu, ai ishte vetëm 6 me flokë të ndritshëm me flokë të ndritshëm duke marrë fotografi me ekipin e tij.

Historia e fëmijërisë së David De Gea

David gjithashtu luajti për ekipin e tij të shkollës në kohë kur ishte e nevojshme. Qendra e Spanjës në tabelën më poshtë ka treguar cilësi të mira si mesfushor dhe lojtar i dobishëm në rininë e tij. Kur ishte e nevojshme, ai mund të luante pothuajse të gjitha pozitat (mbrojtja, roli i mesfushës dhe sulmeve). David vazhdoi të ishte një lojtar i jashtëm deri në moshën e 14, mosha që përcaktoi një pikë kthese në karrierën e tij.

David De Gea Historia e fëmijërisë - Ditët e hershme të karrierës

Lartësia e tij gjithnjë në rritje e 6 ft 4 e kufizoi shpejtësinë e tij si futbollist. I shoqëruar me kërkimin për të ndjekur hapat e babait të tij, Davidi vendosi të kthehej në një portier të jetës për jetën. Përveç mbajtjes së golave, David gjithashtu mori pjesë në basketboll, ku ai përdorte lartësinë e tij të gjatë.

David De Gea- Një herë portieri më i ri në qytet

De Gea vendosi pozitën e tij si një portier me kohë të plotë deri në moshën katërmbëdhjetë vjeç. Ai ishte pjesë e një ekipi që kishte fituar numrin më të madh të trofeve të të rinjve në Spanjë. Kabineti i trofeut të fryrë në ekipin e të rinjve të De Geës është paraqitur më poshtë.

Kabineti i trofeut të fryrë në ekipin e të rinjve të De Geës, La Escuela De Futbol, ​​Atletico Casarrubuelos.

Trofetë e David De Gea ekipeve të të rinjve

Sapo portieri i ri ishte i gatshëm për sfida më të mëdha, atij iu kërkua të bashkohej me ekipin e lartë të Atletico Madrid. Për shkak të talentin e tij të madh, De Gea nënshkroi një kontratë profesionale në moshën 17.

Në 2011 David mori një ofertë joshëse që çdo lojtar i talentuar, duke u përpjekur për të mirë, pret në karrierën e tij. Manchester United u bë klub i ri i Davidit dhe nënshkroi një kontratë afatgjate me ta. De Gea zëvendësoi legjendën Edwin van der Sar pas daljes në pension të tij. Performanca e tij e shkëlqyer në klub çoi në pseudonimin 'Edwin Van De Gea '. Pjesa tjetër siç thonë ata, është historia.

David De Gea Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Jeta familjare

Historia e familjes David De Gea vlen të dihet. Në përgjithësi, ai vjen nga një shtëpi e pasur e mbajtësve të qëllimeve. Babai i tij, Jose De Gea ishte një ish-portier për Getafe i njohur për super-kursimet e tij. Ai ishte në mesin e portierit të parë që u rekrutua në Getafe gjatë formimit të tyre në sezonin 1983-84. Të dy babai dhe djali jetuan dhe frynë akti i mbajtjes së qëllimit. Jose, babai i tij, është trajner i tij më i mirë, sepse ai është shumë i kërkuar. Në Atletico, ai ishte në çdo ndeshje, por gjithashtu çdo sesion trajnimi në shi, era apo borë.

Nëna e David De Geës, Marivi Quintana ka qenë kujdestare e shtëpisë gjatë gjithë jetës së saj. Ajo mbahet mend që kujdeset për burrin dhe djalin e saj të vetëm. Marivi Quintana është një avokat i 'barazisë së barabartë mes arsimit dhe sportit'. Kjo dëshironte për djalin e saj.

Siç shihet në foton më poshtë, të dy prindërit janë tashmë në 60 e tyre. Ata kishin djalin e tyre në 40 e tyre. Të dy jetojnë në Toledo, një qytet dhe komunë në Spanjën qendrore.

Historia e familjes David De Gea

David kujtoi njëherë; "Mamaja ime do të thërriste dy, tre, katër herë në javë. Ajo gjithmonë tha se ajo është shumë e shqetësuar për mua. Ajo ishte gjithmonë e shqetësuar për balancën midis studimeve dhe sportit. Prindërit e mi do të përzënë 50km një ditë vetëm për të ardhur të shikoni në mua në terren trajnimi Atletico në zonën prej pelushi të Alarcon ".

Në përgjithësi, mbështetja e prindërve të tij ka qenë e dobishme për karrierën dhe personin e tij. Roli i tyre kryesor është i dukshëm në mesin e miqve të ngushtë që i njihnin ata.

David De Gea Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Jeta e marrëdhënieve

David De Gea është i pamartuar si në kohën e shkrimit. Spanard është thënë të jetë në një marrëdhënie serioze afatgjatë me Edurne García Almagro i cili është 5 vite më i vjetër se ai.

Edurne, është një këngëtare spanjolle, një aktore dhe prezantuese televizive, e cila është e njohur për pjesëmarrjen në auditions shoqërore që nga fëmijëria e saj. Në moshën 9, ajo u bë anëtare e grupit muzikor të fëmijëve të Spanjës Trastos. Ajo u ngrit në famë në fund të 2005 kur mori pjesë në shfaqjen spanjolle spektakolare Operación Triunfo dhe përfundoi në vendin e gjashtë në 2006.

Ata nuk janë ende të martuar, por ndoshta ata po mendojnë për të në të ardhmen. Gjithkush që i njeh ata i sheh ata si çift të përsosur. David De Gea kurrë nuk ka dhënë ndonjë vajzë në jetën e tij përveç Edurne. Sipas saj;

"Davidi dhe unë jemi shumë të lumtur së bashku. Jam gjithmonë aty për të, përkundër faktit që ai është i lidhur me angazhimet e mbajtjes së qëllimit. Ai ende gjen kohë me cilësi të mirë për mua. "

Historia e Dashurisë së David De Geës me Edurne

David dhe Edurne shpesh ndjekin partitë dhe funksionet e ndryshme të sportit së bashku. Në të vërtetë, një grua mund të tregojë nëse një njeri e do atë nga sa kohë ai është i gatshëm të investojë. Për Davidin, paratë e shpenzuara në Edurne janë të pakuptimta. Është koha e kaluar që është e pavlefshme.

David De Gea kalon kohë cilësore me të dashurën Edurne

Radamel Falcao, Juan Mata, Antoine Griezmann dhe Robert Lewandowski kanë pasur histori të ngjashme dashurie si David De Gea.

David De Gea Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Defekt i Syrit

David de Gea ka hyperopia, që do të thotë një term mediacal për largpamësinë. Ky është një lloj i zakonshëm i gabimit refraktiv ku objektet e largëta mund të shihen më qartë se objektet që janë afër.

Spanjoll ka konsumuar gota të përafërta gjatë jetës së tij dhe vesh lente kontakti
gjatë ndeshjeve.

Defiantja e syve të David De Geës- Pse ai vesh lente kontakti

Performanca e tij në karrierë nuk është prekur nga gjendja e tij e konfirmuar.

David De Gea Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Agjenti i tij Super

Jorge Paulo Agostinho Mendes (i lindur 7 Janar 1966), i njohur më mirë thjesht si Jorge Mendes është agjenti i David De Gea.

Agjenti i David De Geës - Jorgie Mendes

Mendes është ndër agjentët më të rëndësishëm të futbollit në botë, duke përfshirë edhe klientët Cristiano Ronaldo, David de Gea, Diego Costa, James Rodríguezdhe José Mourinho. Mendes shpesh quhet "super-agjent". Ai ka 102 futbollistë të tjerë si klientë dhe ka trajtuar kontrata me vlerë shumën prej $ 1 miliard.

David De Gea Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Vetura e tij

David De Gea drejton një Captiva - SUV prodhuar nga Chevrolet ($ 50.000)

David De Gea's-Chevrolet

Ndryshe nga Raheem Sterling, ai nuk është përdorur për të pasur flotë makina, një për çdo ditë të javës. Davidi është një njeri i thjeshtë i cili është shumë i kënaqur me të Chevrolet Captiva.

Chevrolet Captiva Car David De Gea

David De Gea Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Shtëpia e Tij

Shtëpia e David De Geës vlerësohet në £ 2.75m. Fotografia është zbuluar më poshtë.

David De Gea feudali

David De Gea Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Miku i tij më i vjetër

Miku më i vjetër i Davidit nuk ka asnjë person tjetër përveç Kun Aguero.

Miqësia e vjetër e David De Geës me Kun Aguero

Ai mori me të vërtetë mirë me të Kun gjatë kohës së tyre në Athletico Madrid. Që të dy bashkë ndanë një dhomë së bashku. Jo sepse ata nuk mund të përballojnë shtëpi të ndryshme, por për shkak të miqësisë së ngushtë që ndahet midis tyre.

Dejvid De Gea më i vjetër i karrierës

Pastaj në Athletico, kur Davidi kap një kryq, instikti i tij i parë do të ishte një kalim i shpejtë ose hedhje për të vendosur Kun larg se secili prej shokëve të tij në fushë.

David De Gea Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Stili i flokeve

David është gjithashtu i njohur për hairstyle e tij të zakonshme mohawk.

David De Gea Stili i Flokëve

Duke pasur flokët plotësisht të rruhet nga të dyja anët është diçka që ka patur të përbashkët me tifozët e Manchester United, të gjitha falë David De Gea. Duket më shumë prejardhja se pas asaj të Paul Pogba si ky tifoz Manchester United sugjeron më poshtë.

Copa e Manchester United Fan kopjon Hairstyle David De Gea
Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu