David Beckham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

David Beckham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një Legjende të Futbollit i cili njihet më shumë me Nofkën; "Dave". Historia e fëmijërisë së David Beckham plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij. Tani më tej adieu, Lets Begin;

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

David Robert Joseph Beckham lindi në 2 maj 1975 në LeytonstoneLondër, nga David Edward Alan Beckham (babai) dhe Sandra Georgina West (nëna). Ai u pagëzua David Robert Joseph Beckham - duke marrë emrin e gjyshit të tij.

David Beckham ishte djali i vetëm i familjes. Një fëmijë i mesëm midis dy motrave, Beckham u rrit me prindër dhe vëllezër e motra të cilët ishin tifozë të përkushtuar të Manchester United, ekskluziviteti legjendar i futbollit të Anglisë. David trashëgoi dashurinë e prindërve të tij për Manchester United dhe pasioni i tij kryesor sportiv ishte futbolli.

Kur Davidi ishte një foshnjë, babai i tij, Ted bëri topa nga çorapet e mbështjellura që ai të fillonte. Ai u bë një fenomen pothuajse nga momenti kur mund të fillonte së pari një top futbolli. Në moshën katër vjeç ai po përsoste teknikën e tij për disa orë në javë në parkun afër shtëpisë së tij. Goditja e tij e ëndërruar filloi në këtë pikë.

Në një intervistë të 2007, Beckham tha se, “Në shkollë sa herë që mësuesit pyesnin: 'Çfarë doni të bëni kur të rriteni?' Unë do të thoja, 'Unë dua të jem një futbollist'. Dhe ata do të thoshin, 'Jo, çfarë dëshiron vërtet të bësh, për një punë?' Por kjo ishte e vetmja gjë që kam dashur të bëj ndonjëherë. ”

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Filloni të futbolli

Kur Davidi ishte 7, Ted dhe Sandra (prindërit e tij) ia dorëzuan djalin e tyre skemës së trajnimit të të rinjve të Manchester United.

Ata do të përzënë pothuajse 200 milje çdo fundjavë për ta vizituar atë. David Beckham u rrit në një adoleshent të pashëm dhe vazhdoi të arrijë shumë më tepër nga sa prisnin.

Në një moshë të hershme, Beckham tregoi premtimin e tij si një futbollist, duke fituar garën e lakmuar Bobby Charlton Soccer Schools National Skills në moshën 13 vjeç.

Talenti i tij shpejt tërhoqi vëmendjen e zyrtarëve të ekipit të Manchester United, të cilët i kërkuan atij të provonte për ligën e të rinjve të klubit. Në moshën 16 vjeç, Beckham ishte larguar nga shtëpia dhe po luante për divizionin e trajnimit të United. Dy vjet më vonë ai bëri klubin, dhe nga 1995, ai ishte një fillestar me kohë të plotë.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Babai i tij

Babai i tij, David Edward Alan Beckham i njohur gjithashtu si 'Ted' ishte një riparues i pajisjeve dhe një montues kuzhine. Ai është afër babait të tij dhe i pëlqen ta paguajë haraç për energjinë e shpenzuar për rritjen e tij tek një burrë. Në një ditë të veçantë të babait, David Becham tha; "Babai i Ditës së Atit të Gëzuar ... Faleminderit për gjithë mbështetjen që më keni dhënë gjatë viteve ..."

Babai i David Beckham dhe gruaja e tij Sandra u ndanë, më pas u divorcuan në 2002 pas 33 vitesh martesë. Kjo ishte një pikë ku Beckham mbante ca distancë nga babai i tij i cili kurrë nuk i tha se po linte nënën e tij. Të dy David Beckham dhe motrat e tij Lynne dhe Joanne e fajësuan atë për ndarjen.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Çështjet me Atin

Dështimi, pas kaq shumë vitesh, në martesën e prindërve të tij erdhi pak para largimit të Beckham nga Manchester United për Real Madrid. Babai i tij 'Ted' kishte adhuruar Man United gjatë gjithë fëmijërisë së tij. Ted mësoi lajmin e transferimit të djalit të tij, jo nga vetë Davidi por nga agjenti i tij. Kjo e goditi atë "Si një vare". Ai u kundërshtua ashpër me këtë veprim dhe e akuzoi Sir Sir Alex Ferguson për tradhëti të Man Utd. I zemëruar dhe i zënë ngushtë, Beckham refuzoi të ftojë babanë e tij për të parë atë që nënshkroi kontratën e tij të re me Realin. Ted u shkatërrua.
"Nuk e di nëse mund ta riparoj marrëdhënien time me të". Tha Ted. "Ne kemi folur vështirë. Mërzitja ime më e madhe nuk u ftua për nënshkrimin e tij. Jam e mbytur, me të vërtetë. Unë kam qenë atje që nga dita e parë dhe kjo me të vërtetë më ka mërzitur. Unë kurrë nuk do ta fal atë për këtë. "Distanca emocionale midis babait dhe djalit ishte e përbërë nga distanca fizike. "E kam humbur atë - kjo është se si ndihem," Ted tha në atë kohë. "Kemi humbur atë shoqëri që kemi pasur mes nesh. Do të jetë edhe më keq tani që ai ka shkuar në Madrid. Unë ende duhet të punoj dhe nuk mund të lejoj të fluturoj për në Madrid çdo javë. Kur ai ishte në Manchester United, unë mund të hip në makinë dhe të ngasin rrugën. Nuk mund ta bëj tani. Frika ime më e madhe është se është e gjitha për ne. "

Babai i DAVID Beckham vdiq nga sulmi në zemër në moshën 59. Ai vdiq në ambulancën duke e çuar në spital për një operacion urgjent për të zhbllokuar një arterie. David Beckham ishte me të në atë kohë dhe u bashkua përsëri me të para vdekjes.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Nënë

nËNA: Nëna e tij, Sandra ishte një stiliste flokësh.

Ajo kujdeset për fëmijët e djalit të tij gjatë orës së agjentit ai dhe gruaja e tij udhëtojnë për turne të famshëm.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta Celebrity Relationship

Dashuria e tij dhe duket e mirë ofruan mjaft potencial jashtë fushës. Kjo zonjë e madhe përfshin admirues që vijnë në Trafford Vjetër prestigjioze për të parë atë të luajë. Pak ai e dinte se ai ishte admiruar nga një nga vajzat e erëzave.

Në 1997, Beckham filloi takim Victoria Adams, pasi mori pjesë në një ndeshje të Manchester United. Ajo ishte njohur me famë si "Posh Spice" e grupit të muzikës pop Spice Girls, një nga grupet më të mira të botës në atë kohë. Gjithashtu në atë kohë, Beckham po e drejtonte ekipin e tij drejt një suksesi të shkëlqyeshëm.

Marka Beckham u rrit vetëm në vlerë kur ai u takua me Victoria Adams, e njohur ndryshe si "Posh Spice" e Spice Girls, në 1997. Të dy u dashuruan shpejt. Prandaj, marrëdhënia e tyre tërhoqi menjëherë një vëmendje të madhe të mediave. Çifti u pagëzua "Posh dhe Becks”Nga media. Ai e propozoi atë më 24 janar 1998 në një restorant në Cheshunt, Angli.

Në mars 4, 1999, Victoria e bukur dhe Beckham ndonjëherë i bukur kishin fëmijën e tyre të parë, një djalë që ata e quanin Brooklyn Joseph.

Dy muaj më vonë, Beckham dhe Victoria u lidhën në një dasmë të bollshme 800,000 dollarë në një kështjellë jashtë Dublinit, Irlandë. Martesa e tij me ish-Spice Girl e zhvendosi atë në sferat më të thella të të famshmëve që nuk janë parë më parë nga një futbollist. Ai u bë personazhi më i pëlqyeshëm mashkullor në botë.

Në korrik 2011, ai dhe gruaja Victoria Beckham, të cilët tashmë kishin tre djem bashkë (Brooklyn, Romeo dhe Cruz), mirëpritën një vajzë, Harper Seven, në familjen e tyre.

Beckham është një njeri i familjes dhe gjithashtu është njohur si model për baballarët e tjerë. Në qershor ai u votua si babai i famshëm që baballarët do të donin të ishin më së shumti.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Tatoos e tij

Ne do të jemi të vështirë për të gjetur diçka që David Beckham kujdeset për më shumë se familja e tij, kështu që nuk është kurrë një surprizë kur ai shkon nën gjilpërë për një tatuazh duke nderuar gruan e tij të nxehtë të pirjes së duhanit, fëmijët, prindërit, të dashurit dhe beson.

Ai ka më shumë se tattoos 40, secila me kuptim të veçantë dhe me dizajne të veçanta.

David Beckham është më i njohur për mbledhjen e tij gjithnjë e në rritje të bojës në trupin e tij të modelit.

Beckham megjithatë ka luajtur në këmisha me mëngë të gjata për të mbuluar tatuazhet e tij në konsideratë të tjerëve që mund të ndjehen të parehatshëm për shkak të besimeve të tyre.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Sa të pasura janë Beckhamët? Më e pasur se Mbretëresha?

Familja Beckham dikur u bë një makinë fitimprurëse e marketingut dhe pasuria e tyre u rrit në shifra mahnitëse. E gjithë familja dikur kishte vlerë rreth gjysmë miliardë paund sipas ekspertëve të markës.

Sipërmarrjet e veçanta të biznesit të David dhe Victoria, si dhe tërheqja e marketingut e çiftit dhe fëmijëve të tyre, Brooklyn, Romeo, Cruz dhe Harper u morën në konsideratë. Ata vlerësojnë se familja dikur ishte 470 milion. Ai u rrit në vlerë me rreth 30 milion në 40 milion each çdo vit.

Kjo e bën familjen më të pasur se Mbretëresha. Sipas Sunday Times Rich List, pasuria e vlerësuar e Mbretëreshës ishte 340 milion £ në kohën e krahasimit të tyre. Në vitin 2013, David Beckham kryesoi një listë të pesëdhjetë futbollistëve më të pasur në botë. Ai fitoi 175 milion £ duke mundur Lionel Messi 115.5 milion .XNUMX dhe C Ronaldo.

Pasuria e tij u llogarit nga pasuri të identifikueshme, duke përfshirë llogaritë vjetore të dorëzuara në Shtëpitë e Kompanive, pronat, detajet e pagave, shpërblimet dhe interesat e tjera të biznesit. Ky vit ishte viti i tij më i suksesshëm pavarësisht se ishte mirë në vjeshtën e karrierës së tij të luajtur.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Fe

Ai është i një trashëgimie Hebreje dhe praktikon dikur Judaizëm. Gjyshi nga ana e Beckham ishte hebre, dhe Beckham e ka referuar veten si “Gjysma hebreje. Në autobiografinë e tij, ai shkruajti ..“Unë ndoshta kam pasur më shumë kontakte me Judaizmin sesa me ndonjë fe tjetër. Kam veshur kapakët e kafkave tradicionale hebraike kur isha më i ri dhe gjithashtu shkoja së bashku në disa dasma hebreje me gjyshin tim. "

Pra, nëse gjyshja e tij ishte çifut, atëherë nëna e tij është Sandra, dhe po kështu është edhe Davidi. Megjithatë ka zëra që David Beckham - vetëm sepse ai kishte një tatuazh të madh në hebraisht në krahun e tij - është kthyer në Kabala (Një Fe tjetër që erdhi nga Judaizmi).

 

Tatuazhet e tij hebraike janë nga Kënga e Këngëve të Dhjatës së Vjetër dhe thotë në hebraisht: "Unë jam për të dashurin tim dhe i dashuri im është për mua, që kullot delet në kullota si trëndafila."  

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Çrregullim shëndetësor

Beckham vuan nga një almentim i cili quhet çrregullim obsesiv kompulsiv (OCD). Kjo që ai thotë se e bën atë "Gjithçka duhet të jetë në një vijë të drejtë ose gjithçka duhet të jetë në çift". Viktima Beckham pretendon, “Nëse hapni frigoriferin tonë, e gjitha është e koordinuar në të dyja anët. Kemi tre frigoriferë - ushqim në një, sallatë në një tjetër dhe pije në të tretin. Në një pije, gjithçka është simetrike. Nëse ka tre kanaçe, ai do ta flakë një sepse duhet të jetë një numër çift ”.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Akuzat e çështjeve

E para ndodhi në gusht 2002. David Beckham u takua me Selena Laurie. Laurie pretendoi se ata kishin lidhje martesore shtesë me të më 7 gusht 2002 në Danimarkë.

Në prill 2004, tabloidi britanik News of the World mbajti pretendime nga ish ndihmësja personale e Beckham Rebecca Loos. Kur Beckham u bashkua me Real Madrid në 2003, ai u transferua në Spanjë dhe larg gruas së tij, Victoria Beckham. Loos punoi për ekipin drejtues të Beckham dhe po ndihmonte në tranzicionin e tij.

Jo shumë kohë pas lëvizjes, Loos kishte një lidhje të dyshuar jashtëmartesore me Davidin. Një javë më vonë, modeli australian i lindur në Malajzi, Sarah Marbeck, pretendoi se Beckham gjithashtu kishte marrëdhënie shtesë martesore me të në dy raste.

Beckham hodhi poshtë të dy akuzat si "qesharake".

Në shtator 2010, Beckham njoftoi se po bënte një kërkesë gjyqësore kundër prostitutës Irma Nici dhe disa të tjerëve lidhur me pretendimet në revistë 'Në kontakt' se kishte marrëdhënie shtesë martesore me të.

Megjithëse revista më vonë pranoi që akuzat kundër Beckham ishin të pavërteta, kërkesa e tij gjyqësore u hodh poshtë sipas ligjeve të SH.B.A.-së për lirinë e fjalës. David dhe
Victoria Beckham u zotua të dhurojë çdo pagë që ata marrin nga Irma Nici për bamirësinë e fëmijëve të tyre.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Karriera në Përmbledhje

Beckham filloi të luante për Manchester United, ekipi legjendar i futbollit i Anglisë, në moshën 18 vjeç, dhe ishte titullar deri në moshën 20 vjeç.

Në fushë, Beckham nuk humbi asnjë goditje. Në vitin 1999, ai e drejtoi Manchester United në titullin e Premier League, kampionatin e FA Cup dhe titullin e Champions League. Falë një goditje të lirë në minutën e fundit kundër Greqisë në 2001, Anglia u kualifikua në Kupën e Botës 2002. Po atë vit, Beckham nënshkroi një kontratë tre-vjeçare 22 milion dollarë për të qëndruar me Manchester United.

Por koha e Beckham me United provoi të ishte më e shkurtër se ç'mendonte dikush. Në vitin 2003, ai u ble nga Real Madrid në një marramendje të një marrëveshje që nxori në dritë përçarjen në rritje të Beckham me menaxherin e Manchester, Sir Alex Ferguson.

Tifozët spanjollë të futbollit ishin të kënaqur që arinjali i tyre të bashkohej me ekipin e tyre. Ndërkohë, amerikanët po e njihnin atë me lirimin e filmit, Bend It Like Beckham, një film i lezetshëm që tregon historinë e një vajze të re e cila paguan mënyrat tradicionale të familjes së saj dhe dashurohet me futbollin anglez.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Pse u largua nga United?

Të thuhet e vërteta, David Beckham u dërgua nga Manchester për shkak se mesfushori "Mendoi se ishte më i madh se Alex Ferguson".

Sa i përket prishjes së tyre dramatike në marrëdhëniet e tyre, Alex pohoi se "Vdekja" u pasqyrua pasi David Beckham sfidoi drejtpërsëdrejti autoritetin e tij.

Në 2003, Ferguson ishte përfshirë në një argëtim në dhomën e veshjes me lojtarin e David Beckham. Ai akuzoi Beckham për dështimin për të ndjekur golin e Arsenalit në Old Trafford. Ferguson dyshohet se ka qëlluar me gurë një çizme futbolli nga frustrimi, i cili goditi lojtarin në fytyrë dhe i shkaktoi një dëmtim Beckham.

David Beckham bëri diçka. Ai lejoi që plaga të fotografohet dhe të intervistohet të nesërmen. Pas vëzhgimit të veprave të tij, Ferguson mori vendimin për ta shitur atë. Ai besonte se Beckham mendonte se ishte bërë më i madh se ai dhe klubi.

Ferguson dikur shkruante se Beckham kishte lëndimin e tij fytyrën e kthejnë atë në një njeri të famshëm. Sipas tij 'Ai kishte vendimin e vetëdijshëm për të ndjekur famën larg fushës pas dëmtimit'.

Ai gjithashtu shkruan se nuk kishte "Arsye futbolli" për Beckhamin për të shkuar në Los Anxhelos. "Ai shpërdoroi shansin për t'u bërë legjendat më të qëndrueshme të United". thotë Ferguson.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Shfaqja në filma

Beckham kurrë nuk u shfaq personalisht në filmin e vitit 2002 'Bend It Like Beckham, ' përveç në pamjet arkivore. Ai dhe gruaja e tij donin të bënin paraqitje kameo, por caktimi i programit u tregua i vështirë, kështu që regjisori përdori në vend të tij Andy Harmer.

Beckham bën një paraqitje me kamxhik me Zinedine Zidane dhe Raul, në filmin 2005 Goal!. Harmer gjithashtu u dyfishua për të në skenën e partisë. Vetë Beckham shfaqet në vazhdim 'Qëllimi II: Të jetosh ëndrrën ' në një rol më të madh, kur personazhi kryesor i filmit transferohet në Real Madrid. Këtë herë, historia përqendrohet në ekipin e Real Madrid, dhe përveç Beckham, lojtarë të tjerë të jetës reale gjithashtu shfaqen brenda dhe jashtë fushës, së bashku me personazhet e trilluar. Megjithëse përdorimi i pamjeve nga Kupa Botërore FIFA 2006, Beckham u shfaq në Qëllimi III: Marrja në Botë, që u lirua direkt në DVD në 15 Qershor 2009. Pavarësisht nga lëvizja në Los Anxhelos, Kaliforni, Beckham nuk ka shprehur interes personal në ndjekjen e roleve të aktrimit, duke thënë se ai është gjithashtu "I ngurtë". 

Megjithatë, për shkak të miqësisë së tij me të Guy Ritchie, ai ka bërë dy paraqitje kameo në filmat e Ritchie: si projeksionist në Njeriu nga xhaxhai (bazuar në serinë MGMtelevision 1964 me të njëjtin emër), dhe si nxit në Mbreti Arthur: Legjenda e Shpatës.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Vjen në Amerikë

Magjepsja e Amerikës me Beckham dhe dekada e dominimit të tij arriti kulmin në 2007, kur futbollisti i madh kaloi përtej Atlantikut për të nënshkruar një marrëveshje të raportuar pesë-vjeçare, 250 milion dollarë me LA Galaxy. Zhvendosja kishte të bënte aq shumë me ngritjen e karrierës së Victoria Beckham (ajo ndihmoi në nxitjen e vendimit për të lëvizur në Shtetet e Bashkuara) sesa në dhënien e një goditje në krah të Major League të Amerikës në Amerikë. Brenda 48 orëve nga nënshkrimi, Galaxy shiti më shumë se 5,000 bileta sezoni.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Një Amerikë Rocky

Karriera e Beckham që kur u transferua në Shtetet e Bashkuara ishte një karrierë e vështirë.

Ai ishte i lënduar nga lëndimet, duke shtrembëruar ligamentin e gjurit në sezonin e tij të parë në LA dhe më pas humbi një shans për të luajtur në Kupën e Botës 2010 për shkak të lëndimit të tendinit të Akilit.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Diversifikimi

Në vitin 2012, Beckham përparoi suksesin e tij duke ndërmarrë një përpjekje të re tregtare, duke filluar një linjë të brendshme për kompaninë H&M.

Si pjesë e fushatës së marketingut të Beckham me H&M, gjashtë statuja me 10 këmbë të yllit të futbollit me të brendshme ishin instaluar në New York City; të tjerët u instaluan në Los Angeles dhe San Francisco. Ai më vonë u transferua në PSG për të vazhduar karrierën e tij.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Daljes në pension emocional

Në maj 16, 2013 - vetëm disa ditë pasi fitoi një titull me klubin francez Paris Saint-Germain - 38-vjeçari Beckham njoftoi se do të tërhiqej në fund të sezonit 2013, duke i dhënë fund karrierës së tij të futbollit 21-vjeçar.

 

Në një deklaratë ai tha me lot në sytë e tij: “Unë i jam mirënjohës PSG-së që më dha mundësinë për të vazhduar, por ndjej se është koha e duhur për të përfunduar karrierën time, duke luajtur në nivelin më të lartë.

 Ai shtoi: "Nëse do të më kishit thënë si një djalë i ri do të kisha luajtur dhe do të fitoja trofe me klubin tim të djalërisë Manchester United, me krenari dhe do të luaja për vendin tim mbi njëqind herë dhe do të rreshtohesha për disa nga klubet më të mëdha në botë, unë do të të thosha se ishte një fantazi. Jam me fat që i kam realizuar ato ëndrra. ”

Pensionimi i tij i jep fund një karriere krejt ndryshe nga çdo tjetër. 38-vjeçari u bë njeriu i parë anglez që fitoi tituj kampionati në 4 vendet. Kjo është Manchester United (Angli), Real Madrid (Spanjë), LA Galaxy (SH.B.A.) dhe PSG (Francë). Koha e tij në United ishte më e paharrueshmja, atje ai fitoi gjashtë tituj të Ligës Premier, dy Kupa FA dhe Ligën e Kampionëve.

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Bërja e gjërave të mëdha pas daljes në pension

Siç e dimë të gjithë, ish-kapiteni i Anglisë, David Beckham, u tërhoq nga futbolli profesionist në 2013, por ajo që mund të mos e dini është se pensionimi i tij ishte vetëm për të marrë një projekt më të madh.

Në një konferencë për shtyp më 5 shkurt 2014, Beckham njoftoi planet e tij për një ekip të ri MLS në Miami, dhe shpresat e tij që kjo të bëhej në një kohë të largët.

Ndoshta, historia "Sapo një lojtar futbolli, gjithmonë futbollist"? padyshim që i përshtatet historisë së David Beckham në mënyrë të përkryer. Edhe pse aktualisht në pension, por jo i lodhur. Ai u ka dëshmuar të gjithëve se karriera e tij e futbollit nuk përfundoi në PSG.

Beckham ka vendosur të marrë një hap prapa duke luajtur në një klub futbolli për ta zotëruar atë. Ai sigurisht ka duart më të mira që e bëjnë këtë punë për të. Është thënë se emri i ekipit të tij do të jetë "Miami Beckham United", dhe se do të jetë e lidhur me Universitetin e Miamit. Pavarësisht nga emri apo vendndodhja, pika është se Beckham po bën gjënë e tij dhe po e bën atë BIG. Lojtar futbolli dikur i mahnitshëm është krijimi i ekipit të tij të futbollit dhe ndërtimi i një stadiumi të ri për të. JENI SHENJAT!

David Beckham Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Zemra e thyer nga vendimi i Birit të tij për të mos luajtur futboll

Beckham i tha ABC News se ai do të donte që fëmijët e tij të luanin futboll profesionalisht kur të rriten, por vetëm nëse kjo i bën ata të lumtur.

"Një nga djemtë e mi u kthye nga unë një ditë më parë dhe tha," Babi, ti e di, nuk jam i sigurt që dua të luaj futboll gjatë gjithë kohës ... "Më theu zemrën pak," Beckham tha.

Ai tha se i biri i tij i tha atij: "Sa herë që hyj në fushë, e di që njerëzit po thonë," Ky është djali i David Beckham ", dhe nëse nuk jam aq i mirë sa ti, atëherë nuk është aq i mirë."

"Ai tha, 'Mirë, ndalo aty… Ti luan sepse dëshiron të luash,'

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet