Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet një histori të plotë të Geniusit të Futbollit i cili është i njohur më mirë me emrin "Dan". Historia e fëmijërisë së Danilo da Silva dhe biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve, dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për pamjen e tij të fytyrës shkëmbore. Megjithatë, vetëm pak e dinë shumë për Bioin e Danilo da Silva, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte -Jeta e hershme

Duke filluar, emri i tij i plotë është Danilo Luiz da Silva. Ai u lind në 15th ditën e korrikut 1991 me nënën e tij, Maria José da Silva dhe babai, José Luiz da Silva në Bicas, një komunë braziliane në shtetin e Minas Gerais.

Origjina familjare e Danilo-s ka rrënjën e saj nga etnia braziliane e zezë e cila ka një histori paragjykimi dhe një luftë për një vend në shoqërinë e Amerikës së Jugut. Brazilianët e zezakë të suksesshëm si Danilo që kanë dalë jashtë tani angazhohen në martesa të përziera që rezultojnë në pasardhës të përzier të lëkurës.

Danilo u rrit në Bicas, një komunë me rreth 13,000 banorë dhe afërsisht 3 orë në veri të Rio de Janeiro.

Bicas siç është paraqitur më poshtë është një pikë tërheqëse për kryesisht emigrantët italianë dhe pak nacionalitete.

Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte -Fillimi i karrierës

Për të rinj Danilo, kërkimi i tij për t'u bërë një futbollist erdhi përmes motiveve që mori nga legjendari Edson Arantes do Nascimento i cili njihet si Lëkurë.

Duke u rritur në një qytet ku mbaron zbrazja kur ka futboll në këmbë, ishte e lehtë për të rinjtë Danilo të zgjedhin futbollin në vend që të shkojnë në shkollë. Idealisht, Danilo ishte 13 vjeç në kohën kur mori futbollin seriozisht. Pasioni i tij për futbollin e pa atë në 2004 që u regjistrua në ekipin e tij lokal të të rinjve, Tupynambás, i cili i dha atij skenën për të shfaqur talentin e tij. Ndërsa në klub, duke mësuar tregtinë e modelit të tij dhe dy herë fituesin e kupës së botës Cafu shfaqjet e të cilit e mësuan atë si të luante rolin e tij më të mirë.

Pas dy vjetësh të rritjes së të gjitha niveleve të futbollit në Tupynambás, Danilo ndjeu nevojën për të luajtur futboll më konkurrues. Ai vendosi të kalojë në anën e të rinjve América Mineiro të vendosura në Belo Horizonte. Danilo e pa klubin si një trampolinë që do ta çonte në një përfundim të suksesshëm të karrierës së të rinjve.

Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte -Ngrihu në famë

Danilo në moshën e 18 përfundoi karrierën e tij të rinisë dhe u promovua në anën e lartë të América Mineiro. Ai u ngjit në të gjitha nivelet e larta të futbollit pas shënimit të golave ​​të rëndësishme për klubin.
Nuk deshi kohë para se gjiganti brazilian Santos të vinte në telefon. Ngritja meteorike e Danilo në Santos erdhi në kohën e duhur. Ai erdhi në një kohë kur shënoi golin që fitoi 2011 Copa Libertadores (ekuivalenti i Amerikës Jugore me UFA Champions League - për herë të parë që nga 1963). Më poshtë është një foto e ri super Danilo në lavdinë e Copa Libertadores.
Që nga fitimi i Copa Libertadores së bashku Neymar (foto më poshtë me trofeun), aftësia e Danilo për t'u marrë me famë u bë drejtpërsëdrejti proporcional me mënyrën se si trajtoi topin.
Kjo ishte gjithashtu një kohë që shumë ekipe evropiane e morën vesh. Si në dritaren 2012 January Transfer, klubet nga Evropa filluan të thërrisnin për shërbimet e tij. Përkundër klauzolës së lirimit të rëndë të € 50 milion i vendosur në kokën e tij, FC Porto shkoi përpara për të nënshkruar atë, duke paguar klauzolën e rëndë dhe pagesën e nënshkrimit. Kjo ishte mënyra se si erdhën ëndrrat e tij evropiane. Pjesa tjetër, (kohë në Real Madrid dhe Man City) siç thonë ata, tani është histori.

Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Pas çdo njeriu të madh, ka një grua të madhe, apo kështu shkon duke thënë. Pas një Danilo të suksesshëm, kishte një herë një të dashurën magjepsëse në personin e Clarice Sales (foto poshtë me burrin e saj) e cila më vonë e ktheu gruan e tij të dashur.

Të dy dashnorët vendosën të kishin një fëmijë para martesës. Ata kishin djalin e tyre, Miguel në 9th të prillit, 2015. Më poshtë është Danilo me gruan e tij të bukur dhe të sapolindur Miguel që feston xhirimin e tij të parë të fotografisë që vjen nga babai i tij.

Pas viteve 7 të së bashku, Danilo dhe Clarice Sales më në fund e ndjenin se ishte koha ta lidhnin nyjën. Ata u martuan në ditën 17th të qershorit 2017 në Bicas të Brazilit.

Të dy Danilo dhe Clarice kishin dasmën e tyre shumë herët se data që kishin planifikuar. Ata fillimisht vendosën datën e ceremonisë së dasmës deri në qershor, 30, 2017, por vendosën ta bëjnë atë të ndodhë në ditën 17 të muajit që ishte 13 ditë para datës aktuale të martesës.

Më poshtë është fotografia e tyre e dasmës së bashku me djalin e tyre, Miguel. Siç shihet më poshtë, të gjithë anëtarët e familjes duke përfshirë një vështrim të lehtë të Danilo duken më të shkurtër se tortë dasmës gjigande.

Danilo beson se djali i tij Miguel (foto më poshtë) do të udhëheqë brezin e dytë të futbollit të familjes Danilo Luiz da Silva.

Stili i jetës i Danilos: Pa dyshim, është mënyra e jetesës së Danilos që mund të ndihmojë të ndërtojmë një pamje më të mirë të personalitetit të tij. Danilo është ndotur mjaft shpesh, duke gëzuar një kohë të mirë cilësore së bashku.

Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte -Jeta personale

Duke filluar, Danilo është parë nga tifozët si dikush që gjithmonë vërejë një vështrim serioz në lojë dhe madje edhe në fotografi me familjen e tij.

Si rezultat i kësaj, Danilo mund të gabohej si dikush që mund të kishte një atribut moody. Megjithatë, shpimi thellë, ne ju japim disa fakte për personalitetin e tij.

Sa i përket forcës së tij, Danilo shihet si nga kolegët si dikush që mban një zotërim të fortë të ndonjë gjëje relevante për të. Kjo është e dukshme në mënyrën se si ngjitet në familjen e tij siç shihet në fotografitë e jetës së tij të marrëdhënieve.

Danilo është shumë imagjinative (jashtë dhe në fushë), besnik (kryesisht gruas së tij). Sa i përket asaj që ai pëlqen, Danilo është një tifoz i hobi në shtëpi. Ai i pëlqen të relaksohet pranë ujit dhe të ketë një vakt të mirë me familjen. Shenja e tatuazhit kryq në krahun e tij më poshtë sugjeron se ai vjen nga një familje katolike.

Sa i përket asaj që nuk i pëlqen, Danilo nuk ndihet mirë me të huajt. Ai nuk i pëlqen kritikat e prindërve të tij dhe zbulon shumë nga jeta e tij personale për publikun. Si në kohën e shkrimit, pak dihet për vëllain (t) e tij, motrën (s), xhaxhanë (t) dhe hallën (tetë).

Si në kohën e shkrimit të këtij artikulli, Danilo i cili është një njeri i pasur ka një vlerë neto të llogaritur prej mbi $ 21 milion. Pavarësisht se Cafu ishte modeli i tij i rolit, Danilo dikur kishte theksuar këto në fjalët e tij;

Unë jam njeriu im. Unë nuk do të krahasoj veten me askënd, sepse unë kam atributet e mia.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë tonë Danilo da Silva dhe fakteve të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu