Daniele De Rossi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Daniele De Rossi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; "Capitan Futuro".

Historia jonë e fëmijërisë Daniele De Rossi plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e Legjendës Roma përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-Pitch për të.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bojan Krkic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Po, të gjithë e dinë për rolet e tij drejtuese dhe jetëgjatësinë e romëve, por pak e konsiderojnë biografinë tonë të Daniele De Rossi, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Daniele De Rossi Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme:

Daniele De Rossi, Ufficiale OMRI lindi në ditën e 24-të korrikut 1983 në Romë, Itali. Ai është rritur në shtëpi dhe lindi si fëmija i vetëm nga prindërit e tij;

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Alisson Becker dhe faktet e paqarta të biografisë

Një nënë relativisht e panjohur dhe një baba, Alberto De Rossi (lindur 9 shtator 1957), një ish-lojtar i Romës dhe trajner i Romës në Primavera.

Daniele De Rossi lindi në futboll. Babai i tij Albert është një ish-lojtar profesionist, si dhe traineri aktual i ekipit AS Roma Primavera.

Duke parë babanë e tij të fitonte Kampionatin Rinor Italian, Coppa Italia Primavera dhe Supercoppa Italian i dhanë atij kaq shumë pasion për lojën.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Adriano Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pas hapave të tij të parë në futboll me ekipin e tij lokal, Daniele hyri në radhët e të rinjve Romë.

De Rossi filloi si një mbrojtës ose si pastrues, vazhdoi të ishte një mesfushor sulmues i rremë dhe u vendos si një anëtar i përhershëm i formacionit fillestar.

Pasi bëri përshtypje në skuadrën e të rinjve, debutimi i tij në ekipin e parë erdhi në 2001, kur ai ishte vetëm 18 vjeç.

Që nga ajo kohë, ai ka qëndruar me anën që kur u bë njeri me një klub. Roma e Serisë A të Italisë në vendlindjen e tij dhe ai është një bir i vërtetë i Romës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Francesco Totti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Për shkak të lidershipit dhe përkushtimit të tij në fushë, atij i është dhënë nofka Capitan Futuro ("kapiteni i ardhshëm") nga tifozët e Romës dhe media, pasi ai ishte në majë për të pasuar Tottin si kapiten i Romës. Ky suksesion emocional erdhi ditën kur Totti vari çizmet.

Kjo më në fund ka ndodhur. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Kush është Tamara Pisnoli? Gruaja e Daniele De Rossi:

Pavarësisht se është italian, De Rossi kishte sytë për zonjat angleze. Ai filloi të dilte me aktoren e famshme italo-britanike, Tamara Pisnoli. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ashley Cole Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Babai i saj është amerikan dhe nëna e saj është angleze. De Rossi u martua me Tamara Pisnoli më 18 maj 2006.

Para martesës së tyre, Tamara u bë nëna e vajzës së tij Gaia, një ish-ish-valltare e Mediaset, Sarabanda. 

Me lindjen e vajzës së tij bukuroshe më 16 qershor 2005, De Rossi ndryshoi në numrin 16 gjatë sezonit 2005-06, të cilin një nga idhujt e tij, Roy Keane, e kishte veshur gjithashtu.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Për fat të keq, Daniele De Rossi dhe Tamara u ndanë në fillim të vitit 2009. Pak vjet pas divorcit të saj, Tamara u arrestua një herë për bashkim me Mafias për të rrëmbyer një biznesmen në një lokal dhe duke e çuar atë në një shtëpi të sigurt ku ai dyshohej se ishte torturuar.

Krimi u bë lajm kombëtar në Itali. Tamara dihet që e ka marrë tiparin e saj të prirjes kriminale nga babai i saj i cili ishte etiketuar si një Mafia Italiane para vdekjes së tij. Vdekja e tij e dhunshme shpjegohet në artikullin më poshtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Andrea Pirlo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Daniele De Rossi dhe Sarah Felberbaum:

De Rossi pas divorcit kaloi vite 2 pa pasur ndonjë marrëdhënie. Në 2011, ai më në fund u takua dhe ra në dashuri me Sarah Felberbaum, një aktore dhe model italiane e lindur në Angli.

E lindur në Londër nga një nënë angleze dhe një baba hebre-amerikan me origjinë gjermane, Felberbaum u transferua në Itali me familjen e saj kur ajo ishte 1 vjeç. Në moshën 15 ajo filloi të punojë si model dhe të shfaqet në reklama dhe video muzikore.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

Më 26 Dhjetor 2015, De Rossi u martua me partneren e tij, Sarah Felberbaum në një ceremoni private në Maldive. Ata kanë një vajzë së bashku, Olivia Rose, e lindur më 14 shkurt 2014.

Çifti kohët e fundit kishte një djalë, Noah De Rossi i lindur më 3 shtator 2016.

Daniele De Rossi Biografia - Vdekja e Atit të tij Inlaw:

Babai (babai i Tamarës) i fituesit të Kupës së Botës në Itali, Daniele De Rossi, u qëllua për vdekje në një ekzekutim të dyshuar të mafias.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Antonio Rudiger Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Massimo Pisnoli i cili ishte 48 vite u gjet me plagë me armë zjarri në fytyrë dhe mbrapa duke e bërë trupin e tij pothuajse të panjohur në atë që hetuesit thanë ishte një vrasje klasike e Mafias.

Hetuesit nga departamenti antimafia i Romës po studionin prejardhjen e Pisnolit dhe zbuluan se ai kishte dënime të mëparshme për grabitje dhe vjedhje dhe thuhej se kishte lidhje me "Qarqe kriminale të botës së krimit".

Pisnoli ishte zhdukur për dhjetë ditë dhe Tamara vajza e tij u kishte thënë zyrtarëve pasi nuk arriti ta kontaktonte në shtëpinë e tij, Trullo në periferi të Romës.

Trupi i tij në dekompozim u gjet në sipërfaqen e ulët në stacionin hekurudhor Campoleone, 35 milje në jug të Romës afër Latina, një zonë që mendohet të jetë shtëpia e të paktën tetë klaneve mafioze.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Andrea Pirlo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Një burim policor tha: "Ishte një ekzekutim klasik një plumb në pjesën e pasme dhe një në gojë - ai ishte praktikisht i panjohur dhe trupi i tij u gjet me krahët lart në ajër."

Pas zbulimit, De Rossi i cili ishte 25 u justifikua nga trajnimi dhe në shtëpi me gruan dhe vajzën e tij të re.

Daniele De Rossi Biografia - Brenda mendjes së tij:

Pavarësisht se ishte i rrethuar nga futbolli tërë jetën e tij, Daniele De Rossi nuk është futbollisti juaj tipik.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

Gjithmonë duke lexuar një roman ose duke dëgjuar muzikë, mesfushori nuk ka frikë të dalë nga rruga e rrahur kur udhëton dhe është po aq komod të flasë për filma klasikë sa diskuton me shokët e skuadrës dhe miqtë.

Duke bërë një udhëtim brenda kokës së Daniele De Rossi, do të zbuloni faktet e mëposhtme;

 • Tri albumet e tij të preferuara: is ['Babel' nga Mumford and Sons]
 • Tre heronjtë e tij të preferuar jo-futbollistik: janë - Alex Zanardi dhe Gianmarco Pozzecco.
 • Librat e tij të preferuar: Shantaram 'nga Gregory David Roberts dhe 'Hapur' nga Andre Agassi, Fuqia e qenit 'nga Don Winslow.
 • Qytetet e preferuara të vizituara: Newyork, Glasgow dhe Stamboll.
 • Markën e tij të preferuar tre: Oasis, The Rolling Stones dhe Coldplay.
 • Tre futbollistët e preferuar jo-romë: Roy Keane, Roberto Baggio dhe Eric Cantona.
 • Jo me ngut ' nga Mumford dhe Sons, 'Gjithmone i ri'  nga Audra Mae nga kolona zanore 'Sons of Anarchy' dhe 'Ofendo në çdo mënyrë' nga The White Stripes
 • Seri e preferuar televizive: Thyerja keq, The Sopranos dhe Bijtë e Anarkisë.
 • Njerëzit që ai dëshiron të takojë: Alex Zanardi, Ennio Morricone dhe Nikko Hurtado.
 • Tre filmat e mi të preferuar: Slumdog Millionaire, Untouchables dhe Shawshank Redemption.
 •  Heronjtë e preferuar jo-futbollistë: Alex Zanardi, Gianmarco Pozzecco dhe Michael Jordan.
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Adriano Plus Fakte të patreguara të biografisë

Daniele De Rossi Biografia - Keqardhje për Karrierën:

"Gjithmonë kam qenë plotësisht i vetëdijshëm se zgjedhjet e mia në karrierë ishin 'të gabuara' në nivelin profesional," Tha De Rossi.

Ai vazhdoi“Ana tjetër është se zgjedhja ime ishte shumë egotistike sepse kisha nevojë të luaja për Romën. Kam kënaqësi fizike dhe emocionale duke luajtur me fanellën e Romës në shpinë.

Vitet kur do të largohesha, unë do të dilja në fushë me lot në sy. Duke parë përreth dhe duke menduar se mund të jetë ndeshja ime e fundit në Olimpico ... Ato momente më bënë të kuptoj se nuk mund të jetoja pa Romën. ”

De Rossi sugjeroi që ndërsa ai kishte shumë mundësi për të kaluar nga Roma, do të kishte qenë shumë e dhimbshme për ta bërë këtë për shkak të dashurisë së tij për klubin. Sipas fjalëve të tij

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

"Unë më lëndova më shumë duke ditur se kam humbur një përvojë Real Madrid-Barcelona ose duke luajtur në stadiumet më të bukura të Anglisë.

Në këtë moshë, unë kam arritur të kuptoj se jam i vetëdijshëm se nuk kam fituar apo udhëtuar aq shumë. ”

Daniele De Rossi Biografia - Lojë e Drejtë:

Pavarësisht nga marrja e disa paralajmërimeve dhe reputacionit si një lojtar me vështirësi gjatë sezonit 2005-06, më 19 Mars 2006, De Rossi u vlerësua nga gjyqtari Mauro Bergonzi për lojë të ndershme. Ne do t'ju tregojmë se çfarë ka ndodhur ...

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bojan Krkic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Roma ishte prapa 1–0 në një ndeshje të Serie A kundër Messina kur De Rossi shënoi një gol nga një goditje me kokë, e cila ishte larguar nga dora e tij.

Arbitri Bergonzi nuk e pa incidentin dhe lejoi barazimin në këmbë. Sidoqoftë, De Rossi menjëherë i tha gjyqtarit se ai e kishte shtyrë topin me dorë, duke çuar në gol që të mos lejohej.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Alisson Becker dhe faktet e paqarta të biografisë

Roma vazhdoi të fitojë 2–1, megjithëse De Rossi pësoi një dëmtim në kyçin e këmbës gjatë ndeshjes, i cili e përjashtoi atë për dy javë. 

Në fund të sezonit, ai u emërua Futbollisti i Ri i Vitit 2006 Serie A për performancat e tij.

Më shumë, Në Mars 2016, De Rossi vendosi një herë medaljen e fituesit të Kupës së Botës në arkivolin e Pietro Lombardi, i cili kishte qenë kitman e ekipit kombëtar italian në Kupën Botërore 2006.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Francesco Totti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jeta personale e Daniele De Rossi:

Daniele De Rossi ka atribut në vijim për personalitetin e tij.

Përparësitë: Ai është krijues, i pasionuar, bujar, i ngrohtë, i gëzuar dhe humorist.

dobësitë: Ai mund të jetë arrogant, kokëfortë, i përqendruar tek vetja.

Çfarë De Rossi pëlqen: Teatër, duke bërë pushime, duke u admiruar, duke blerë gjëra të shtrenjta, ngjyra të ndritshme dhe duke u argëtuar me miqtë

Çfarë De Rossi nuk i pëlqen: Duke u injoruar, duke u përballur me realitetin e vështirë, duke mos u trajtuar si një mbret apo mbretëreshë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ashley Cole Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Daniele De Rossi është me të vërtetë një udhëheqës i lindur natyrshëm. Ai është dramatik, krijues, me vetëbesim, mbizotërues dhe jashtëzakonisht i vështirë për t’i rezistuar.

De Rossi është në gjendje të arrijë gjithçka që dëshiron në çdo fushë të jetës që ai zoton. Ka një forcë specifike për De Rossi dhe ata "Mbreti i xhunglës" statusit.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e historisë tonë të fëmijërisë Daniele De Rossi plus Fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet