Daniel Podence Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Daniel Podence Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Daniel Podence ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Fakte Familjare, E dashura / Gruaja që do të jetë, Vlera Net, Stili i Jetës (Makina) dhe Jeta Personale.

Në përmbledhje, ne ju paraqesim një Histori të plotë të Jetës së Futbollistit Portugez, nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm.

Për të zgjuar oreksin tuaj, këtu është një përmbledhje e viteve të hershme të një rritje të madhe - kjo tregon historinë e tij të jetës.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Po, Daniel Podence është një krijues i vogël i vogël - një nga Dribluesit më të mirë të Shpejtësisë në mesin e tyre Lojtarët Portugez të Futbollit (2020).

Aftësia e tij për të krijuar mundësi për të shënuar gola ka bërë që tifozët të flasin për të. Sidoqoftë, adhuruesit e futbollit dinë pak për Biografinë e tij, të cilën do ta zbulojmë me lehtësi. Pa shumë zhurmë, le të fillojmë me historinë e rinisë së tij.

Daniel Podence Historia e Fëmijërisë:

Për Biografia Starters, ai mban emrat e plotë Daniel Castelo Podence.  Futbollisti Portugez lindi në ditën e 21-të Tetorit 1995 nga babai i tij, Quintino Podence dhe nëna, Maria do Ceu Castelo në Oeiras, një Komunë në Portugali.

Si një djalë i vogël, Danny ishte mjaft i brishtë dhe i ndjeshëm. Në fillim, ai u zhyt në fantazitë e të luajturit futboll profesional dhe ambiciet e tij kurrë nuk u bënë një fantazi kalimtare.

Shih edhe
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në atë kohë në qytetin e tij të lindjes Oeiras, i riu Danny mblidhej nëpër rrugë me bashkëmoshatarët e tij, të cilët ndërroheshin për të provuar aftësitë e tyre në futboll.

Në një dëshirë të zjarrtë për t'u siguruar që djali i tij ka një të ardhme premtuese, babai i tij (Quintino Podence) kërkoi një mënyrë për të ndihmuar fëmijën e tij të vinte në përdorim të mirë të potencialeve të tij të futbollit.

Sfondi i familjes Daniel Podence:

Me sa duket, ai ishte rritur në një fermë që mund të përballonte të gjitha nevojat e tyre themelore. Falë gjendjes së lulëzuar ekonomike të vendlindjes së tij (Oeiras), familja Podence kishte jetuar si një familje e klasës së mesme.

Shih edhe
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Hulumtimi ynë tregon se një familje e varfër portugeze mund të marrë 125 vjet (pesë breza) që pasardhësit e saj të arrijnë një pagë mesatare. Por ky nuk është rasti për Daniel Podence, prindërit e të cilit matën deri në standardin mesatar.

Origjina Familjare Daniel Podence:

Siç është zakon në Portugali, shpejtësi pjellor ka dy mbiemra që pasqyrojnë rrënjët e tij atërore dhe amtare.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Si fillim, ai ia ka borxh mbiemrin e tij atëëror (Podence) gjyshit të tij të madh, i cili u emërua pas fshatit Podence në Macedo de Cavaleiros.

Nga ana tjetër, mbiemri i tij (Castello) buron nga linja e gjakut e nënës së tij.

A e dini? Place Vendlindja e Podence (Oeiras) është një nga komunat më të zhvilluara në Portugali dhe Evropë. Duke qenë se dihet që ka nivelin më të ulët të papunësisë në Lisbonë, Oeiras është shtëpia e atyre që duan të vizitojnë vijat e saj të bukura bregdetare.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historia e pathënë e karrierës së Daniel Podence:

Siç u tha më herët, anësori Portugez gjithmonë kishte treguar një potencial të madh për futbollin si fëmijë.

Pikërisht në moshën e butë gjashtë vjeçare, Wolves Man i ardhshëm kishte planifikuar një tryezë të caktuar kohe për trajnimin e futbollit. Duke parë të ardhmen në këtë kohë pashë kërkimin për t'u vendosur me një klub rinor.

Shih edhe
Florentino Luis Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në kohën kur ai ishte 8 vjeç, prindërit e Daniel Podence e kishin regjistruar atë në Akademinë e Belenense, e cila është një nga klubet më të vjetra sportive Portugeze.

Në mënyrë të qëndrueshme dhe me stres të mjaftueshëm që mund ta bënin të ndiente dëshirën për të hequr dorë, ai vazhdoi vazhdimin.

Jeta e hershme në karrierë - Kur ai qëndroi në këmbë kundër familjes së tij:

Në vitin 2005, një mundësi erdhi që shpejtësi i ri të bashkohej me Sporting CP. Mjerisht, e gjithë familja e tij nuk e pëlqente idenë pasi preferojnë që ai të presë një shans për të luajtur në Benfica.

Shih edhe
Goncalo Guedes Childhoood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ju mund ta merrni me mend, familja Podence ishte mbështetëse e madhe e Benfica.

Në atë kohë, ai ishte vetëm 10 vjeç, por duhej të qëndronte në këmbë kundër preferencës së familjes së tij. Për ta shkurtuar historinë e gjatë, Podence bindi babanë dhe nënën e tij që ta lejonin atë të shfrytëzonte rastin e tij.

Pas shumë debateve, e gjithë familja mbështeti dhe ai u bashkua me Sporting CP - klubin Cristiano Ronaldo filloi jetën e tij në karrierë.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për të shmangur dështimin në rrugën e tij të karrierës, Podence kaloi nëntë vitet e ardhshme të jetës së tij duke ndrequr aftësitë e tij në akademinë e futbollit Sporting.

Fatmirësisht, ai bëri një përmirësim të jashtëzakonshëm i cili i dha atij privilegjin e debutimit për ekipin e rezervuar të Sporting CP në shkurt 2013.

Daniel Podence Biografia - Rruga drejt famës:

Në një kohë të largët, lojtari i ri Portugez u bashkua me ekipin e parë të klubit të tij dhe filloi të bënte përshtypje për tifozët e tij.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pasi luajti me Sporting CP për rreth dy sezone, Podence u dërgua në një hua sezonale në Moreirense në Shtator 2016. Interesante, zot i futbollit e bëri atë të ndihmojë klubin të fitojë Taca da Liga 2016–17.

The Recallful Recall dhe Benfica Attack Story:

Duke parë se sa mirë kishte vepruar anësori pjellor në Primeira Liga, menaxheri i Sportingut (Jorge Jesus) e tërhoqi atë në ekip.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Pas kthimit të tij, Podence dhe shokët e tij të skuadrës u përballën me një fenomen kërcënues për jetën ndërsa disa nga mbështetësit e tyre bënë një sulm të dhunshëm ndaj tyre në 2018.

Vendimi për të vazhduar më tej:

Mezi një muaj pas sulmit, Podence arriti në përfundimin se klubi i tij nuk ishte më i sigurt për të. Prandaj, ai përfundoi kontratën e tij me Sporting CP dhe kërkoi këshillën e prindërve të tij për kursin e ardhshëm të veprimit.

“Për mua, futbolli është një mënyrë jetese. Gjithashtu, është një strukturë për ekuilibrin tim emocional. Me ngjarjet e fundit, nuk kam arritur të gjej eufoninë që duhet të luaj.

Përkundër gjithçkaje që më ka mësuar Sporting, ata nuk më mësuan të merrem me një mjedis dhune dhe kërcënimesh, ku kam frikë për sigurinë time dhe të familjes time. ”

Daniel Podence Histori Suksesi:

Fatmirësisht, Podence nënshkroi një kontratë pesë-vjeçare me Olympiacos FC vetëm një muaj pasi u largua nga klubi i tij i mëparshëm.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sidoqoftë, klubit të tij të ri iu desh të ndërmarrë disa veprime ligjore me Sporting CP para se të pranonte ta nënshkruante atë për 7 milion €.

E para e historisë së tij të suksesit Podence fillon kështu. Së pari, ai e bëri familjen e tij krenare ndërsa debutoi për Portugalinë duke zëvendësuar Joao Felix në minutën e 75-të në një fitore 3-0 kundër Suedisë në vitin 2020. Kjo u pasua nga tronditësi i madh, një lëvizje në kampionatin Premier.

Shih edhe
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në janar 2020, Wolverhampton Wanderers nënshkroi Daniel Podence për një kontratë katër vjet e gjysmë me një shumë prej 16.9 milion £.

Interesante, Sky Sports e quajti atë 'Lojtari i Ndeshjes' në paraqitjen e tij të parë në Premier League. Tani është koha për të kaluar në jetën e tij të dashurisë dhe pjesën tjetër, siç themi në historinë e karrierës së tij, tani është histori.

Kush është e dashura / gruaja e Daniel Podence?

Duke ndjekur gjurmët e Ruben Nevez, Anësori pjellor filloi të dilte herët.

Shih edhe
Florentino Luis Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Si Danny dhe e dashura e tij, Kayra Biskowski filluan lidhjen e tyre në një moshë shumë të re - që nga viti 2010. Pavarësisht se nuk ishin të martuar, të dy të dashuruarit gjatë viteve kanë bërë gjëra të tilla si çiftet.

Në kohën e shkrimit të këtij Bio, Podence ka fejuar të dashurën e tij prej kohësh, Kayra. Onlyshtë vetëm çështje kohe para se ai më në fund ta ndjekë atë nëpër korridor dhe të bëjë një betim që do të ndryshojë jetën se do të kalojë pjesën tjetër të jetës së tij me të.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Daniel Podence Fëmijët:

Interesante, marrëdhënia e tij me gruan e tij për të qenë, dha lindjen e vajzës së tij të bukur. Shumicën e kohës, Podence i drejtohet fëmijës së tij si i yndyrshëm kur ai poston fotografitë e saj në rrjetet sociale.

Daniel Podence Jeta personale:

Padyshim, shpejtësi është i njohur për natyrën e tij me këmbë në tokë. Ndoshta mund të thuash që ai ka një personalitet introvert.

Shih edhe
Goncalo Guedes Childhoood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Këtu është prova - Podence e kufizon veten të shijojë disa momente të qeta jashtë fushe.

Ndonjëherë, ai dëgjon muzikë ndërsa ulet në një vend të izoluar dhe atje, Podence-i ynë vetë mendon për kuptimin e jetës.

Siç u tha më parë, ai u rrit në Oeiras ku njerëzit vizitojnë vazhdimisht plazhin.

Duke qenë kështu, ai zhvillon zakonin e vizitës në vijat bregdetare. Ashtu si Andre Silva, Podence është një adhurues i ujit që kalon një pjesë të kohës së tij të lirë në pishina dhe plazhe.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Daniel Podence Fakte të Jetës:

Pa dyshim, transferimi i tij në Wolverhampton e ka rritur vlerën e tij neto në një shumë të vlerësuar prej 2.6 milion £ (statistikat e vitit 2020).

Gjithashtu, marrëveshja e tij e kontratës në kohën e shkrimit të kësaj Life Story e ka vendosur pagën e tij vjetore në një shumë të madhe prej 1.3 milion £.

Falë procedurave të tij të larta financiare, Podence ka të drejtë të jetojë i madh. Ashtu si Diogo Jota, ai është një shok i dashur i qenve që jeton një mënyrë jetese më pak luksoze. Mini Cooper i Podence më poshtë thotë se tregon shumë për personin e tij.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Daniel Podence Fakte të Jetës Familjare:

Ndjenja e fundit e bashkimit ka qenë një forcë shtytëse që ka krijuar pasionin e tij për sukses.

Të thuhet e vërteta, Podence është më shumë i shqetësuar për të mbajtur shtëpinë e tij të bashkuar. Qofshin miq, prindër apo të afërm, ai i konsideron të gjitha si FAMILJEN e tij. Tani le t'ju tregojmë për familjen e tij duke filluar me babanë e tij.

Rreth Daniel Podence Babai:

Gjatë gjithë Historisë së tij të Jetës, anësori pjellor ka marrë shumë mbështetje nga babai i tij.

Shih edhe
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mjaft qesharak, Z. Quintino Podence nuk kishte zgjedhje tjetër përveçse ta shihte veten duke brohoritur për djalin e tij në Sporting CP. Kjo shkon në kundërshtim me standardet e vjetra të familjes pasi të gjithë ata janë tifozë të guximshëm të klubit të tyre rival - Benfica.

Rreth Nënës Daniel Podence:

Një gjë që dimë është fakti që Danny është më afër mamasë së tij se çdo anëtar i familjes së tij. Këtu është prova.

Shih edhe
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në disa raste, Daniel Podence ka postuar foton e nënës së tij bukuroshe në rrjetet sociale. Pa dyshim, ajo gjithmonë e shikon atë nga vija anësore.

Rreth vëllezërve dhe motrave Daniel Podence:

Që nga rritja e tij në famë, lojtari i talentuar vështirë se flet për të pasur një vëlla ose një motër. Megjithatë, gjeti një të dhënë rreth tyre.

Danny poston vazhdimisht disa fotografi të një grupi të veçantë fëmijësh që ka të ngjarë të jenë nipi dhe mbesat e tij. Prandaj, ai ka të ngjarë të ketë disa vëllezër e motra më të mëdha - motër (motrat).

Rreth të afërmve të Daniel Podence:

Pavarësisht se ishte një tifoz i Benfica, gjyshi i tij, Alcino Podence, ka shpjeguar se ai është krenar për performancën e Podence në klubin e tyre rival - Sporting CP.

Shih edhe
Florentino Luis Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Të thuhet e vërteta, xhaxhallarët dhe hallat e Podence po këndojnë vazhdimisht lavdërimet e tij edhe para se ai të bashkohej Nuno Espirito Santo Wolverhampton endet.

Daniel Podence Fakte:

Për t'ju ndihmuar të kuptoni plotësisht bio e tij, këtu janë disa të vërteta intriguese që do t'ju ndihmojnë ta kuptoni më mirë.

Fakti # 1: Ndarja e pagave dhe fitimet për sekonda:

Pas lëvizjes së tij në Wolverhampton Wanderers, Podence ka fituar miliona në vit. Tabela më poshtë jep një ndarje gjithëpërfshirëse të pagës së tij.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
BANESORE / FITIMIFitimi në Paund (£)
Në vit£ 1,300,000
Per Muajit£ 108,333
Në javë£ 24,962
Në ditë£ 3,566
Në orë£ 149
Për minutë£ 2.5
Për sekond£ 0.04

Ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të fitimeve të tij në vitin 2020, kur ora bie. Shikoni vetë se sa ka fituar që kur keni ardhur këtu.

Që kur keni filluar shikimin Bio e Daniel Podence, kjo është ajo që ai ka fituar.

£ 0

Fakti # 2: Hobbies:

Përveç që luajnë futboll dhe vizitojnë Waterbodies, Portugezët kanë një interes të madh në tenisin në lëndinë.

Shih edhe
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Të ngjashme me Francisco Trincao, ai pëlqen të ruajë çdo kujtim të veçantë duke shfaqur para fansave aftësitë e tij të lojës në tenis përmes faqes së tij në Instagram.

Fakti # 3: Statistikat e FIFA-s:

Analiza e vitit 2020 e profilit të tij të futbollit ka shpjeguar pse ai renditet mes Lojtarët më të shpejtë të Premier League të Squawka.

Në fakt, dashamirët e FIFA-s do të dëshmojnë se Podence ka marrë një ritëm të lartë të pabesueshëm që i jep atij pseudonimin "Shpejtësi” Ai gjithashtu ka një numër të mirë të cilësive të futbollit, siç tregohet në statistikat e tij SOFIFA.

Shënim:

Udhëtimi përmes Biografisë së Daniel Podence na tregon për Faktin se ai është dikush që ka ditur se çfarë dëshironte në jetë që nga ditët e tij të fëmijërisë.

Shih edhe
Goncalo Guedes Childhoood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Me këtë në mendje, asgjë nuk e ka ndaluar shkëlqimin e tij. Pa asnjë dyshim, Menaxheri i Ujqërve, Nuno Espirito Santo kërkon nënshkrime sulmuese justifikohet me ardhjen e Daniel Podence.

Me gjithë sinqeritet, nuk mund të mos pranojmë shembujt e shkëlqyeshëm të prindërve që kanë treguar babai, nëna dhe gjyshërit e tij.

MOS HARRONI, edhe kur gëzimi i tyre qëndron në brohoritjen e Benfica, familja e tij i hodhi të gjitha ato duke mbështetur Sporting CP. Ata e bënë atë - të gjitha në emër të djalit të tyre duke i dhënë mbështetjen maksimale që i duhej.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Në shënimin tonë të fundit, ne themi - Faleminderit që lexuat Daniel Podence Bio. Ju lutemi na kontaktoni nëse gjeni ndonjë gjë që nuk duket e duhur. Përndryshe, ndani me ne mendimet tuaja për Duminitive Winger.

Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Daniel Castelo Podence
Emri i Nickit:Shpejtësi
Mosha:25 vjeç e 9 muajsh
Data e lindjes:21st tetor 1995
Vendi i lindjes:Oeiras, Portugali
Babai:Quintino Podence
Gjuha amtare:Maria do Ceu Castelo
E dashura / Gruaja:Kayra Biskowski
Zodiaku:Peshorja
Paga vjetore:1.3 milion £
Te ardhura neto:2.6 milion £
Hobet dhe interesat:Të notosh dhe të luash tenis në lëndinë
Profesioni:Lojtar futbolli
Kombësia:Portugali
Gjatesia:1.65 m (5 ft 5 in)
Shih edhe
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet