Dan-Axel Zagadou Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Dan-Axel Zagadou Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Biografia jonë Dan-Axel Zagadou ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që do të jetë, Makinat, Vlera Neto, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e futbollistit profesionist francez. Ne fillojmë nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur ai u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Bio e Dan-Axel Zagadou.

LEXO
Ivan Perisic Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Jeta dhe ngritja e Dan-Axel Zagadou. Kredite e imazhit: Qëllimi dhe BVB.
Jeta dhe ngritja e Dan-Axel Zagadou.

Po, të gjithë e dinë se ai është ai mbrojtës masiv me aftësi të shkëlqyera për trajtim dhe përgjim. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Dan-Axel Zagadou i cili është mjaft interesant. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë së Dan-Axel Zagadou:

Duke filluar, pseudonimi i tij është "Daxo". Dan-Axel Zagadou lindi në ditën e 3 qershorit 1999 në komunën e Créteil në Francë. Ai është një ndër një numër fëmijësh të lindur nga babai dhe nëna e tij e njohur pak.
Young Dan-Axel u rrit në Créteil në periferinë juglindore të Parisit, Francë së bashku me motrat dhe motrat, të cilët vetëm dy janë të njohur për ne në kohën e shkrimit. Ata janë vëllezërit e tij më të vjetër Dressy dhe Yohan.
Shihni vendndodhjen se ku u rrit Dan-Axel në hartën e Francës. Kredite e imazhit: BotaAtlas dhe Qëllimi.
Shihni vendndodhjen e vendit ku Dan-Axel u rrit në hartën e Francës.
Rritja në Créteil Dan-Axel ishte një fëmijë i fortë dhe atletik që zgjodhi të shkelte shtigjet e vëllait të tij të madh Dressy duke luajtur futboll i cili është sporti më i njohur në komunën e Créteil.

Historiku i familjes së Dan-Axel Zagadou:

Zhvillimi nuk u prit me rezistencë nga prindërit e Dan-Axel, të cilët janë të dy Ivory, por morën vendimin kryesor për të migruar në Francë shumë kohë para se të lindte djali i tyre më premtues - Dan-Axel.
Ashtu si kryefamiljarët e shumicës së familjeve migrante, prindërit e Dan-Axel mbanin shpresat e tyre dhe ishin optimistë për një të ardhme të mbarë për familjen përmes fëmijëve të tyre angazhime sportive dhe akademike.
Nuk dihet shumë për prindërit e Dan-Axel në kohën e shkrimit të kësaj biografie. Kredite e imazhit: Qëllimi dhe ClipArtStudio.
Nuk dihet shumë për prindërit Dan-Axel në kohën e shkrimit të kësaj biografie.

Ndërtimi i Arsimit dhe Karrierës Dan-Axel Zagadou:

Si të tillë, ata ishin më shumë se të lumtur që Dan-Axel u bashkua me klubin e qytetit të lindjes - US Créteil. Ishte në klubin lokal që ai filloi të luante futboll konkurrues që në moshë shumë të re me mbështetjen e familjes.
Klubi lokal amerikan Créteil-Lusitanos ishte aty ku Dan-Alex ndërmori hapat e tij të parë në futbollin konkurrues. Kredite e imazhit: Qëllimi dhe FutbollLogos.
Klubi vendas US Créteil-Lusitanos ishte vendi ku Dan-Alex hodhi hapat e tij të parë në futbollin konkurrues.
Ndërsa i ri ishte tek ai, ai u kushtoi vëmendje të përhershme akademikëve të tij dhe e gjeti arsimin të dobishëm për zhvillimin e tij të gjithanshëm. Littleudia e vogël që Dan-Axel do të këshillonte shumë vite me radhë fëmijët në mbarë botën që të shkonin në shkollë. Sipas tij, shkollimi është gjëja më e rëndësishme për të bërë.

Dan-Axel Zagadou Vitet e hershme në futboll:

Edhe në atë kohë, futbolli ishte gjithashtu i rëndësishëm për Dan-Axel. Kjo ishte e dukshme në atë mënyrë që zhvillimi i tij mbresëlënës në radhët e rinj të Créteil të SHBA bëri që Paris Saint-Germain ta konsideronte si një perspektivë.
Si rezultat, Dan-Axel u soll në PSG në moshën e re 12 vjeçare. Ai filloi një ngritje të qëndrueshme përmes rreshtave të Les Parisiens deri sa u bë anëtar i skuadrës rezervë të klubit në 2016.
Rritet nëpër radhët: Një foto e rrallë e gjeniut të futbollit në radhët e të rinjve të PSG. Kredia e figurës: Qëllimi.
Rritja nëpër radhë: Një foto e rrallë e gjeniut të futbollit në radhët e të rinjve të PSG.

Rruga e Famshme e Dan-Axel Zagadou:

Ndërsa me skuadrën rezervë të PSG, Dan-Axel bëri vetëm 9 paraqitje në sistemin e futbollit të nivelit të katërt francez 2016–17 të njohur si Amatori i Kampionatit të Francës. Në fund të këtij sezoni, për të u bë e qartë se arritja e përparimit në ekipin e parë të PSG do të ishte shumë e vështirë.
Edhe pse drejtuesit e klubit luajtën role motivuese në sigurimin e Dan-Axel dhe lojtarëve të tjerë në pozicionin e tij për një të ardhme më të ndritur, ai zgjodhi të largohej me shpresë se nuk do të pendohej për vendimin.
Premtimet për promovimin e të rinjve për ekipin e parë të PSG e goditën si iluzion, prandaj vendimi i tij për t'u larguar nga klubi francez. Kredia e figurës: Qëllimi.
Premtimet për promovimin e të rinjve në ekipin e parë të PSG e konsideruan atë si iluzion, prandaj vendimi i tij për t'u larguar nga klubi francez.

Dan-Axel Zagadou - Rise To Fame Story

A e dini se Dan-Axel nuk argëtoi përparime nga Manchester City dhe RB Leipzig? Në vend të kësaj, ai zgjodhi t'i jepte firmën e tij Borussia Dortmund në funksion të historikut të klubit për t'u dhënë të rinjve mundësinë për të marrë një shije progresive të futbollit të ekipit të parë.
Edhe pse mbrojtësi luftoi pak gjatë sezonit të tij të debutimit (2017/2018) për palën gjermane, miqësia e tij me shokët e atëhershëm Pierre-Emerick Aubemeyang Ousmane Dembele ndër faktorë të tjerë e bënë atë të gjente formën vitin e ardhshëm (2018/2019). Shpejt përpara për kohën e shkrimit të kësaj bio, Dan-Axel është një mbrojtës kryesor për Dortmundin me një prani të frikshme në terren që është e mjaftueshme për të kërcyer sulmuesit kundërshtarë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.
Maestro mbrojtës është i lumtur në Borussia Dortmund ku ai është një kërcënim i madh për sulmuesit kundërshtarë. Kredia e figurës: Qëllimi.
Maestro mbrojtës është i lumtur në Borussia Dortmund ku ai është një kërcënim i madh për sulmuesit kundërshtarë.

Kush është e dashura e Dan-Axel Zagadou ?:

Anydo mbrojtës që është i gjatë dhe mjaft i pashëm si Dan-Axel mund të ishte në rastin më të mirë me një grua ose më keq, pa të dashur. Statusi i marrëdhënies Dan-Axel në kohën e shkrimit të tilts për të qenë beqarë, ndërsa ai nuk ka djem ose vajza jashtë martese.
Mbrojtësi e kupton që të qenit tërheqës përfshin mbrojtjen në mënyra tërheqëse. Si i tillë, ai ka fokusin e tij në përsosjen e artit të tij pasi daton mundësitë që luan futbolli me fluturim të lartë.
Beqar Dan-Axel Zagadou mund të përdorë një të dashur veçanërisht për këtë lloj pushimi. A nuk jeni dakord? Kredia e imazhit: Instagram.
Beqar Dan-Axel Zagadou mund të përdorë një të dashur veçanërisht për këtë lloj pushimi. A nuk jeni dakord? 

Jeta Familjare e Dan-Axel Zagadou:

Përtej ngritjes së mahnitshme të Dan-Axel dhe aftësive të tij të shkëlqyera mbrojtëse është një familje inkurajuese. Ne ju sjellim fakte rreth jetës familjare të mbrojtësve.

Rreth babait dhe nënës së Dan-Axel Zagadou:

Nëna dhe babai i Dan-Axel janë individë sportdashës që luajtën role mbështetëse në jetën dhe ngritjen e mbrojtësit. Dhurata e tyre më e madhe për të ishte migrimi nga Bregu i Fildishtë në Francë shumë përpara se ai të lindte.
Kjo është për shkak se Franca i paraqiti mbrojtësit më shumë mundësi sesa tokat e origjinës së tij familjare. Megjithëse të dy prindërit duhet të shihen ende duke brohoritur mbrojtësin nga tribunat në Gjermani, nuk do të vononte shumë dhe ata e bënin këtë në njohjen e momentit të rëndësishëm që ai po arrin në futbollin evropian.
Nuk dihet shumë për prindërit e Dan-Axel në kohën e shkrimit të kësaj biografie. Kredite e imazhit: Qëllimi dhe ClipArtStudio.
Nuk dihet shumë për prindërit Dan-Axel në kohën e shkrimit të kësaj biografie.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Dan-Axel Zagadou: 

Dan-Axel ka 4 vëllezër për të cilët dihet pak. Ato përfshijnë Dressy dhe Yohan. Yohan është motra më e madhe që jeton me Dan-Axel në Gjermani dhe siguron që ai kurrë nuk e humbet vëmendjen. Nga ana e tij, Dressy është gjithashtu një vëlla më i madh, angazhimet e hershme frymëzuese të të cilit në futboll e bënë që Dan-Axel të adoptojë lojën si një sport fëmijërie.
Dan-Axel me vëllanë e tij më të madh dhe kujdestarin Yohan. Kredia e imazhit: Instagram.
Dan-Axel me vëllain e tij të madh dhe kujdestarin Yohan.
Dressy luan në kapacitetin mbrojtës numër 2 në klubin spanjoll të kategorisë së tretë Santa Catalina dhe ishte arsyeja pse Dan-Axel zgjodhi të veshi numrin e fanellës numër 2. Megjithëse nuk është përmendur asnjë fjalë për motrën (et) e Dan-Axel, ne jemi pozitivë që ai ka të paktën një motër posaçërisht pasi studioi foton më poshtë.
Dan-Axel me pak familjarë të njohur. Kredia e figurës: WTFoot.
Dan-Axel me pak familjarë të njohur.

Rreth të afërmve të Dan-Axel Zagadou:

Larg nga jeta e menjëhershme familjare Dan-Axel, nuk dihet shumë për prejardhjen e tij dhe rrënjët e familjes, veçanërisht pasi lidhet me gjyshërit e tij nga nëna dhe babai. Në mënyrë të ngjashme, nuk ka të dhëna për xhaxhallarët, hallat dhe kushërinjtë e mbrojtësit, ndërsa nipat dhe mbesat e tij janë ende të panjohura.

Jeta personale e Dan-Axel Zagadou:

A e dini se Dan-Axel mishëron tipare të personalitetit të pëlqyeshëm që përfshijnë inteligjencën emocionale, përqendrimin dhe përulësinë? Përveç kësaj, ai di të lidhet me njerëzit dhe posedon dhuratën e vetë-shprehjes.
Mbrojtësi i mrekullueshëm, Shenja Zodiac e të cilit është Binjakët rrallë zbulon detaje që kanë të bëjnë me jetën e tij private dhe personale, ndërsa aktivitetet që përbëjnë interesat dhe hobi të tij përfshijnë shikimin e filmave, dëgjimin e muzikës, blerjen dhe kalimin e kohës së mirë me familjen dhe miqtë e tij.
Dan-Axel i pëlqen blerjet. Shikoni një foto ku ai shfaqet me mikun e tij pas aktivitetit. Kredia e figurës: WTFoot.
Dan-Axel i pëlqen shumë blerjet. Shihni një foto të tij duke pozuar me mikun e tij pas aktivitetit.

Stili i jetës së Dan-Axel Zagadou:

Sa i përket mënyrës sesi Dan-Axel Zagadou bën dhe harxhon paratë e tij, ai ka një vlerë neto prej rreth 455,460 dollarë në momentin e shkrimit të kësaj bio. Kontributet e prurjeve për mbrojtjen me vlerë neto përfshijnë pagat dhe pagat që ai merr për të luajtur futboll në ekipin e parë.
Përveç kësaj, miratimet me marka si Adidas bëjnë shumë për të rritur bazën e tij të pasurisë. Si rezultat, i riu Dan-Axel nuk është i huaj për kënaqësitë e jetës që përfshin lundrimin në rrugë të Gjermanisë me makina të shtrenjta që përfshijnë një Mercedes ekzotik, si dhe banesa dhe shtëpi të lira.
Shihni mbrojtësin duke pozuar për një goditje në një veturë pak të njohur ekzotike Mercedes. Kredia e figurës: WTFoot.
Shihni mbrojtësin duke pozuar për një e shtënë në një makinë pak të njohur ekzotike Mercedes.

Faktet e Dan-Axel Zagadou:

Për t'i dhënë fund historisë sonë të fëmijërisë së Dan-Axel Zagadou dhe biografia këtu janë pak fakte të njohura ose të palejuara për mbrojtësin.

Fakti # 1 - Për fillimet e tij të pagave të përulur:

Që kur ai u hodh në skenën e futbollit të klubit, ka pasur interes për sa fiton Dan-Alex Zagadou. E vërteta është, tkontrata e francezit me Borussia Dortmund e sheh atë duke xhiruar një pagë të përulur € 234,000 euro në vit. Duke e shtypur atë në numër më të vogël, ne kemi të ardhurat e mëposhtme në vit, muaj, ditë, orë, minutë dhe sekonda (si në kohën e shkrimit).

LEXO
Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
TENURA E PAGESFitimet në Euro (€)Fitimet në sterlinë paund (£)Fitimet në dollarë ($)
Në vit€ 234,000£ 200,000$ 263,743.74
Per Muajit€ 19,500£ 16,666.6$ 21,978.6
Në javë€ 4,500£ 3,846.15$ 5,494.7
Në ditë€ 641.10£ 547.94$ 784.96
Në orë€ 26.71£ 22.83$ 32.70
Për minutë€ 0.45£ 0.38$ 0.54
Për sekonda€ 0.01£ 0.01$ 0.009
LEXO
Serge Aurier Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Që kur keni filluar shikimin Dan-Axel Zagadou Bio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

A e dini? Burri mesatar në Francë duhet të punojë së paku Muaj 6.5 për të fituar € 19,500, që është shuma që Dan-Axel Zagadou fiton në një muaj.

LEXO
Erling Haaland Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 2 - Feja:

Prindërit e Dan-Axel Zagadou e rritën atë në respekt të besimeve fetare të krishtera. Trus është, ai është një i krishterë dhe me një lutje. Ai një herë tha në një intervistë se një nga besëtytnitë e tij përfshin leximin e Biblës dhe lutjen para fillimit të ndeshjeve.

Fakti # 3 - Renditja e Fifa:

Dan-Axel ka një vlerësim të përgjithshëm FIFA me 79 pikë. Vlerësimi i drejtë është vetëm një vërtetim progresiv i sa larg ka ardhur ai në futboll. Ai gjithashtu dëshmon se do të ishte çështje kohe vetëm para se mbrojtësi të arrijë vlerësimin e tij të mundshëm prej 86.
Vlerësimet e tij janë të drejta me perspektivat për rritje meteorike për sezonet. Kredia e imazhit: SoFIFA.
Vlerësimet e tij janë të drejta me perspektiva për rritje meteorike sipas stinëve.

Fakti # 4 - Pirja e duhanit dhe pirja:

Dan-Axel nuk pi duhan dhe nuk është kapur duke pirë në mënyrë të papërgjegjshme. Kjo nënvizon faktin se gjeniu i futbollit e di se si ta shoqërojë veten në mënyrë profesionale dhe nuk do të përfshijë asnjë zakon që është joimik për shëndetin e tij. 

Fakti # 5 - Tattoos:

Dan-Axel është pa tatuazhe ose arte të trupit në kohën e të shkruarit. Ai është shumë në një mendje se ka një ndërtim të mirë trupor që është në përputhje me lartësinë e tij mbresëlënëse prej 6 këmbësh, 5 inç.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Fantazhet tona të Fëmijërisë së Dan-Axel Zagadou Fëmijëve Plus Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Biografia e Dan-Axel Zagadou (Pyetjet Wiki)Përgjigjet
Emri i plotë:Dan-Axel Zagadou
pseudonimi:Daxo
Data e lindjes:3 qershor 1999 (Mosha 20 vjet si në Mars 2020)
prindërit:Z. dhe Znj Zagadou
Vëllezërit e motrat:Dressy (vëllai) dhe Yohan (vëllai)
Gjatesia:1.96 m (6 ft 5 në)
Origjina Familjare:Côte d'Ivoire
Profesioni:Futbollist (qendërmbrojtës, majtas)
Zodiaku: Binjakët
Tiparet e jetës personale:I butë, i dashur, kurioz, i adaptueshëm dhe aftësi për të mësuar shpejt
Aty ku u rrit:Créteil, Francë (vendi i tij i lindjes)
Edukimi i Futbollit:Créteil dhe PSG amerikane
LEXO
Mario Gotze Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet