Conor Coady Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Conor Coady Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Conor Coady ju tregon fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja, Fëmijët, Vlera Net, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Në terma të thjeshtë, ne ju paraqesim një Histori të plotë të Jetës së Mbrojtësit. Ky memorie fillon nga ditët e tij të hershme deri kur u bë i famshëm.

Për të zgjuar oreksin tuaj, këtu janë fotot që tregojnë përparimin e tij ndër vite - një përmbledhje e qartë e Bio të Conor Coady.

LEXO
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Po, të gjithë e dinë (si në post-COVID), ai u bë shpresa e ekipit kombëtar të Anglisë dhe një konkurrent i përsosur për Harry Maguire. Sidoqoftë, vetëm disa fansa kanë lexuar historinë e tij interesante të jetës. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Conor Coady Historia e Fëmijërisë:

Për Biografia Starters, pseudonimi i tij është Conorinho. Conor David Coady lindi në ditën e 25-të shkurtit 1993 nga nëna e tij, Gail Coady dhe babai i tij, Andy Coady në qytetin e St Helens në Merseyside, Angli.

LEXO
Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vitet e rritura të Conor Coady:

Conorinho u rrit duke dashur të bëhej futbollist dhe asgjë tjetër. Sporti ishte i popullarizuar në mesin e shumë familjeve në Haydock, në rrethin e Shën Helens ku ai u rrit.

Gjithashtu, prindërit e Conor Coady dhe vëllai Harrison ishin tifozë të pasionuar të Liverpool gjatë ditëve të fëmijërisë së tij. Prandaj, dëshirat e tij të hershme nuk ishin një fantazi kalimtare.

Historia e familjes Conor Coady:

E para dhe më e rëndësishmja, prindërit e tij e bënë një detyrë për t'i dhënë asgjë përveç më të mirës. Në fakt, Andy dhe Gail siguruan që Conor të shkonte në shkolla standarde - një vërtetim i statusit socio-ekonomik të klasës së mesme të familjes së tyre.

LEXO
Adama Traore Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Origjina e familjes Conor Coady:

Mbrojtësi është një anglez bonafid për shkak të lindjes dhe prejardhjes. Për më tepër, rezultatet e hulumtimeve të kryera për të përcaktuar rrënjët e Coady tregojnë se St Helens merr një fazë të rëndësishme në kronikat e prejardhjes së tij.

Borough of St Helens veçanërisht Haydock është vendi nga familja e Conor Coady.

Si filloi futbolli në karrierë:

Conor ishte vetëm 8 vjeç kur filloi udhëtimin e tij në futbollin e karrierës në Liverpool. Interesante, ai ishte në të njëjtën grupmoshë si Raheem Sterling, Jon Flanagan dhe Andre Wisdom. Këtu është një foto e rrallë e mbrojtësit gjatë rinisë së tij.

LEXO
Trent Alexander-Arnold Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historia e Liverpoolit:

Duke u ngritur në radhët e të Kuqve, mbrojtësi i ri kishte mundësinë të mësonte nga yjet e shquar të Reds si Gerrard Carragher dhe Këngë Rigobert. Ai një herë i tha ExpressAndStar në një intervistë se:

“Gerrard dhe Carragher kishin ndikim 100% në karrierën time. Unë isha i privilegjuar t'i shikoja duke luajtur, duke stërvitur me ta dhe duke i ndjekur ata ".

Biografia e Conor Coady - Rruga drejt famës:

Në kulmin e karrierës së tij me Reds, mbrojtësi që lulëzoi bëri debutimin e tij gjatë një ndeshje të Ligës së Evropës kundër Anzhi Makhachkala në 2012.

LEXO
Raul Jimenez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ai së shpejti bëri debutimin e tij në Premier League kundër Fulham në 2013 para se të binte dakord për një periudhë huazimi me klubin e League One Sheffield United.

Pas përfundimit të periudhës së huazimit të tij me Sheffield, Coady pasi u këshillua me familjen e tij vendosi se ishte koha të largohej nga Liverpool.

E vërteta është, ai e dinte se do të ishte e vështirë të gjesh një vend në ekipin e parë të Red-it, jo falë talentit mbrojtës - shembulli është Dejan Lovern etj. Ndryshe nga Joe Gomez, mbrojtësi i dobët u largua për shkak se shanset e tij për sukses me Liverpool ishin të pakta.

LEXO
Wayne Rooney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Conor Coady's Bio - Ngritja e Famës:

Kështu, ishte e lehtë për të që të bashkohej me Huddersfield në 2014 për një tarifë transferimi prej 500,000. Nuk kaloi shumë dhe ai u transferua në Wolverhampton Wanderers në 2015 dhe në fund të fundit pa ujqërit të promovoheshin në Premier League gjatë sezonit 2017–18.

Shpejt përpara në kohën e shkrimit të kësaj Biografie, Conor Coady ka shijuar një ngritje meteorike që nga largimi nga Liverpool. Mbrojtësi është një anëtar i themeluar i Wolves.

LEXO
Che Adams Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përveç kësaj, ai kohët e fundit mori thirrjen e tij të parë në Skuadrën Kombëtare të Anglisë Gareth Southgate kërkon ta bëjë atë të mbartë shpresat e mbrojtjes së vendit.

Në cilindo mënyrë që të dalin gjërat për të, ne jemi optimist se ai do të jetë mirë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Takoni gruan dhe fëmijët e Conor Coady:

Ka vetëm disa lojtarë të Wolverhampton që mund të mburren me një grua dhe fëmijë. Qendra e kthimit është një prej tyre. Gruaja e Conor Coady quhet Amie. Ajo është një bionde me të cilën mbrojtësi kalon çdo moment të veçantë të jetës së tij me të.

LEXO
Jarrod Bowen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai e nxjerr atë me pushime dhe nuk pushon së kënduari lavdërime për mbështetjen e saj të palodhur për të dhe karrierën e tij.

Megjithëse nuk ka të dhëna se kur çiftet filluan takimin ose shkëmbyen zotime, ne e dimë se bashkimi i tyre dha lindjen e 3 djemve. Ato përfshijnë Henri, Freddie dhe Louie.

Ja Conor Coady duke ndarë një moment të veçantë me gruan dhe fëmijët e tij
Ja Conor Coady duke ndarë një moment të veçantë me gruan dhe fëmijët e tij.

Jeta familjare Conor Coady:

Kurdoherë që qendërmbrojtësit kërkohet të rendisë emrat e personave pranë tij, ne lehtë mund të parashikojmë tre emrat e parë që ai do të përmendë.

LEXO
Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ata janë të anëtarëve të familjes së tij. Ne ju sjellim fakte rreth prindërve dhe vëllezërve dhe motrave të Conor Coady. Gjithashtu, faktet në lidhje me të afërmit e tij do të jenë një çështje diskutimi këtu.

Rreth babait të Conor Coady:

Andy është emri i babait të mbrojtësit. Coady e konsideron atë si një figurë frymëzuese në jetën dhe karrierën e tij. Ai e mori mbrojtësin kudo kur ishte fëmijë dhe nuk ka qenë kurrë larg yllit të futbollit të rritur.

LEXO
Ki-Jana Hoever Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në fakt, Andy kurrë nuk i mungon loja e djalit të tij pasi ai udhëton kudo për ta parë atë duke luajtur futboll në shtëpi dhe jashtë.

Rreth Nënës Conor Coady:

Gail është emri i nënës së futbollistit. Ajo është një tifoze e apasionuar e Wolverhampton sepse djali i saj dëshiron tregtinë e tij me Wolves.

Ne mund të shterojmë faqet që flasin për mënyrën se si ajo e ushqeu Coady nga ditët e djepit të tij për ta bërë atë njeriun që është sot. Sidoqoftë, ne besojmë se ju merrni makinën dhe nuk do të hezitoni ta falënderoni Gail për gjërat që bëri dhe bën nëse shtigjet tuaja kalojnë.

LEXO
Jonjo Shelvey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth vëllezërve të motrave Conor Coady:

Njeriu anglez ka vetëm një vëlla të njohur si Harrison. Coady i beson Harrison që i ofroi mbështetje fantastike si babai i tij.

Në fakt, tejkalon dyshimet e arsyeshme që vëllezërit ndajnë lidhje të ngushta dhe kanë marrë shpinën e njëri-tjetrit.

A mund ta dalloni vëllain e Conor Coady në këtë shkrepje
A mund ta dalloni vëllain e Conor Coady në këtë fotografi?

Rreth të afërmve të Conor Coady:

Larg familjes së ngushtë të qendrës, nuk ka të dhëna për prejardhjen e tij. Me fjalë të tjera, të dhënat e gjyshit të tij nga nëna dhe babai nuk janë ekzistente. As nuk ka ndonjë informacion në lidhje me xhaxhallarët, hallat, kushërinjtë, nipat dhe mbesat e tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Harry Kane Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jeta personale e Conor Coady:

Le të flasim për atë që qendërmbrojtësi është jashtë duke siguruar që portieri i tij të mos punohet shumë. Përmbajtja e karakterit të tij është më e njohur për anëtarët e familjes dhe bashkëpunëtorin e ngushtë që dëshmon natyrën e tij të qetë dhe të mbledhur.

Gjithashtu, Coady është një udhëheqës natyral dhe një prani frymëzuese kudo që shkon. Ka vetëm disa gjëra që ai i pëlqen pas futbollit. Këto gjëra përfshijnë lojëra me video, udhëtime dhe kalim të kohës cilësore me familjen dhe miqtë e tij.

LEXO
Rui Patricio Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Stili i jetës Conor Coady:

Lidhur me mënyrën se si ylli i futbollit i bën paratë e tij, është njohuri e përgjithshme që futbolli është një sport shumë fitimprurës. Në fakt, ylli i PSG-së Kylian Mbappe dikur vërejti se ka "para të çmendura në sport".

Kështu, nuk është për t'u habitur që Coady fiton 55,000 £ në javë. Më shumë, pagesa vjetore e qendërmbrojtësit në shtëpi prej 2,864,400 £ justifikon vlerën e tij të vlerësuar prej 3.5 milion £.

LEXO
Nuno Espirito Santo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Me një bazë kaq të konsiderueshme pasurie, është normale të shohësh Coady duke lundruar në një Audi ekzotik. Për më tepër, ai ka një kapiten që i përshtatet një shtëpie në Wolverhampton, të gjitha falë parave të çmendura dhe miratimeve që vijnë me futbollin e nivelit të lartë.

Ne ju thamë që ai ka një Audi apo jo
Ne ju thamë që ai ka një Audi, apo jo?

Fakte rreth Conor Coady:

Për të përfunduar këtë biografi interesante të mbrojtësit, këtu janë fakte më të pakta ose të panjohura për të.

Fakti # 1 - Ndarja e pagave dhe fitimet në sekondë:

BANESORE / FITIMIFitimet në paund (ND)
Në vit£ 2,864,400
Per Muajit£ 238,700
Në javë£ 55,000
Në ditë£ 7,857
Në orë£ 327
Për minutë£ 5.45
Për sekonda£ 0.09
LEXO
Historia e fëmijërisë së Helder Costa Plus Fakte të paqarta të biografisë

Kjo është ajo që Coady ka fituar që kur keni filluar të shihni Bio të tij.

€ 0

Fakti # 2 - Vlerësimet e FIFA 2020:

Futbollisti britanik ka një vlerësim të përgjithshëm prej 79 me një potencial prej 81. E vërteta është, kjo është e ulët për dikë që konsiderohet si shpresa e mbrojtjes angleze.

Në fakt, Profili i Conor Coady në Premier League flet vëllim të cilësisë së tij. Shpresojmë, FIFA do të rishikojë shifrat dhe t'i bëjë ato të pasqyrojnë realitetin.

LEXO
Diogo Jota Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 3 - Feja e Conor Coady:

Kapiteni i Ujqërve është një besimtar dhe i krishterë, edhe pse nuk kemi të dhëna ose prova që e sugjerojnë këtë. Oh, prit një minutë, vëllai i tij quhet Harrison. Për më tepër, prindërit e Conor Coady e bënë që ai të mbante emrin e mesëm është David - një emër i krishterë. Kaq mjafton për një ide.

Përfundim:

Faleminderit që lexuat këtë shkrim tërheqës në biografinë e Conor Coady. Shpresojmë se ju ka frymëzuar që mbështetja familjare shkon shumë duke ndihmuar individët të arrijnë përparim.

LEXO
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Merrni një shembull nga familja e Coady që e ndiqte atë kudo që shkonte. Ata ishin Reds kur qendërmbrojtësi ishte me Liverpool dhe u bënë Wolves kur ai u bashkua me Wolverhampton.

Për më tepër, na takon të përgëzojmë prindërit e Conor Coady për qëndrueshmërinë e tyre në promovimin e interesave të tij. Në të vërtetë, mbështetja e tyre është e rrallë të gjendet në shumicën e familjeve.

Conor Coady Wiki:

Kërkimet e biografisëTë dhënat Wiki
Emri i plotëConor David Coady
NicknameConorinho
Data e lindjesDita e 25 e shkurtit 1993
Vendi i lindjesSt Helens në Merseyside, Angli.
Pozicioni i luajtjesDender / Qendra e Kthimit
PrindëritGail dhe babait të tij, Andy. 
vëllezërit e motratHarrison
gruaamie
FëmijëHenri, Freddie dhe Louie
ZodiakPeshqit
Te ardhura neto£ 3.5 milion
HobbiesDuke luajtur video lojëra, duke udhëtuar dhe duke kaluar kohë cilësore me familjen dhe miqtë e tij.
lartësi6 këmbë, 1 inç
LEXO
Chris Smalling Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në burgjet e shpëtimit, ne krenohemi me shpërndarjen e historive dhe biografive të fëmijërisë me saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni ndonjë gjë që nuk duket si duhet në biografinë tonë të Conor Coady, Ju lutemi na njoftoni. Përndryshe, vendosni një koment duke na treguar se çfarë mendoni për Mbrojtësin.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet