Ciro Immobile Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ciro Immobile Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbollistik i cili njihet më shumë me emrin “i palëvizshëm“ Historia jonë e fëmijërisë Ciro Immobile plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes familjare, jetës në marrëdhënie dhe shumë fakteve të tjera OFF-Pitch (pak të njohura) rreth tij.

Po, të gjithë i dinë aftësitë e tij të shkëlqyera të përfundimit, por vetëm disa e konsiderojnë Bio të Ciro Immobile që është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Ciro Immobile Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme dhe familjare

Duke filluar, Ciro Immobile ka lindur në 20th dita e shkurtit 1990 at Torre Annunziata, Itali. Ai lindi nga babai i tij Antonio Immobile dhe nga nëna e tij Michela Immobile.

Duke u rritur në qytetin e tij të lindjes (Torre Annunziata foto poshtë) e cila ndodhet në këmbët e Malin Vesuvius, prirja tepër e zellshme e të riut Immobile për të luajtur futboll u dha prindërve të tij arsye të shqetësoheshin për integritetin strukturor të ndërtesës së tyre.

Shqetësimi i tyre kishte pak të bënte me vullkanin aktiv të ngjitur Mali Vesuvius i cili ka shkatërruar dy herë qytetin e Annunziata. Më së shumti ishte përqendruar në tendencën shkatërruese të Young Immobile për të kthyer banesat dhe dhomat e tyre të gjumit në një fushë futbolli ku ai gjuajti me braktisje të pamatur.

Çuditë e fëmijërisë së Immobile ngritën gjithashtu shqetësime në lidhje me sigurinë e vëllait të tij të vogël, Luigi i cili ishte shpesh i pozicionuar për të marrë ato të shtëna, një zhvillim që jo vetëm që ishte i dëmshëm për shëndetin e fëmijës, por gjithashtu mund të ndikonte që ai të shkelte rrugën shkatërruese të vëllait të tij të madh.

Nuk kaloi shumë dhe prindërit e Immobile kuptuan se mënyra më e mirë për të shpëtuar shtëpinë e tyre nga shkatërrimi ishte t'i jepnin pasionit të djalit të tyre mjaftueshëm arsye për t'u shprehur duke e regjistruar atë në shkollën e futbollit në vendlindjen e tyre, Torre Annunziata '88 kur ai ishte vetëm 5 vjeç.

Ciro Immobile Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Road Too Fame

Immobile përkushtoi 5 vitet e ardhshme të jetës së tij në Torre Annunziata '88 ku ai përsosi aftësitë e tij të futbollit në fushat e përfundimit të saktë. Shfaqjet e tij mbresëlënëse i siguruan atij një lëvizje në Sorrento Calcio (pasi u përpoq të vendosej me klubet e të rinjve të Empoli dhe Salernitana) ku ai shënoi 30 gola në sezonin 2007-08.

I dukshëm në mesin e përpjekjeve të mëvonshme të futbollit të të rinjve Immobile ishte kalimi i tij në Juventus në 2008. Duke luajtur për anën U19 të ekipit të të rinjve, Immobile forma më e mirë për shënimin e golave ​​e pa atë të thyejë rekordin e shënimit të Renzo Cappellaro 50-vjeçar si dhe bëri debutimin e tij në Serie A kur ai ishte 18 vjeç.

Ciro Immobile Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Ngritja e famës

Ndërsa heroikat e Immobile në nivelet e të rinjve ishin në gjendje t'i bënin atij popullaritet lokal, ai gjithashtu pësoi periudha ngritjesh dhe rëniesh derisa fama ia errësoi derën kur ai siguroi një lëvizje në Torino në 2013.

Ishte në Torino se lëvizja e pandërprerë erdhi nga thellësitë e nënvlerësimit dhe errësirës duke shënuar debutimin e tij për ekipin dhe grumbulloi një total të golave ​​të 23 për të ndihmuar Torino të përfundojë 7th në fund të sezonit Serie 2013-2014.

Qëllimet e tij të numërimit që ishte më i lartë për sezonin nuk e panë atë vetëm të fitojë shumë më të lakmuar të Artë Boot (Capocannoniere), por kapi vëmendjen e skautëve që kërkonin të siguronin shërbimet e tij për klubet evropiane. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia

Ciro Immobile Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Marrëdhënie jetë

Prapa çdo lojtari të suksesshëm italian është një e dashura apo tundet dhe Immobile nuk është një përjashtim. Sulmuesi i pabesueshëm është në një marrëdhënie të qëndrueshme me të Jessica Melena; a girlfriend and Model who became his wife.

Çifti u takua përmes mediave sociale në një kohë kur Immobile luante për Pescara. Nuk kaloi shumë dhe ata u dashuruan thellësisht me njëri-tjetrin që Jessica u desh të linte gjërat që i kishte dashur dikur, një fakt që ajo e zbuloi gjatë një interviste ku vuri në dukje se:

Për hir të Immobile, u largova, family and my roots. His love was like a tusunami that swept what used to be my former life and ushered me into new beginings.

Duke folur për atë që e bëri atë të ra në dashuri dhe ngjarjet që çuan në martesën e tyre në 17th të majit 2015, Jessica vuri në dukje se ajo ishte e impresionuar nga disa tipare të tij të personalitetit duke përfshirë dëshirën e tij të pavdekshme për të bërë një grua jashtë saj.

Ciro does not make me miss anything, he is protective, romantic and sweet, it suffice to say he is the missing puzzle of my life.

Martesa e çiftit është e bekuar me dy vajza, megjithatë, nuk mund të mohohet fakti që babai romantik do të dëshironte të kishte një djalë siç tregon gruaja e tij:

we are three women at home because we have two daughters: Ciro is happy, but I do not deny that he would like a boy “.

Ciro Immobile Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Tattoos artistike

Shumica e lojtarëve dihet që mbajnë arte trupore që kanë ngjyrime të fshehta, por tatuazhi i Immobile është ai që promovon atë që njerëzit e vlerësojnë më pas pas institucionit të martesës: ndërtimin e një familjeje të dashur. Ai etiketon tatuazhin më poshtë si 'Dove incomincia la vita e l'amore non finisce mai.' që përkthehet në 'Aty ku jeta fillon dhe dashuria nuk mbaron kurrë.' 

Para se të bënte tatuazhin e mësipërm, Imobbile kishte një art më të hollësishëm të trupit të vajzës së tij të parë Michela në krahun e tij të djathtë.

Ciro Immobile Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Varësia ndaj Lojërave Video

Shumica e futbollistëve profesionistë të bëjë një hobi nga luajtur video games, por shumë pak për të marrë hobi i tyre metamorphosed në varësisë si palëvizshëm i cili duket të ketë dozë të rënda për të luajtur FIFA17.

Vëmendja u tërhoq nga varësia e Immobile në Tetor 2016 kur gruaja e tij, Jessica Melina postoi një video në faqen e saj në Instagram për të zbuluar ato që shumë njerëz i kanë përshkruar si rreziqet e varësisë nga FIFA17.

Videoja kap Jessica duke u përpjekur të merrte vëmendjen e burrit të saj i cili e zbrazi plotësisht. Ajo mund të dëgjohej duke pyetur "E dashur çfarë po bën?" por Immobile ishte shumë e zhytur në lojë për të kuptuar se ajo ishte edhe atje !.

Ciro Immobile Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -U sulmua dikur

Immobile ishte thikë me thikë në korrik 2018 nga një tifoz i çmendur i klubit rival Pescara kur ai ishte duke pushuar në një plazh së bashku me gruan dhe dy vajzat e tij. Sidoqoftë, banjot e diellit nxituan për të ndihmuar Immobile ndërsa policët e armatosur u futën në veprim duke arrestuar thikën që mbante dorën.

Zhvillimi tërhoqi vëmendjen globale se si tifozët e hidhur dhe personalë të klubeve rivale mund të marrin rezultatin e lojrave të futbollit, një pikëpamje e ndarë edhe nga pronari i një restoranti afër plazhit.

“Nuk e njoh sulmuesin. Ky është lloji i incidentit që ndodh kur njerëzit i japin shumë rëndësi besnikërisë në futboll. ”

Ciro Immobile Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta personale

Qëndrueshmëria është një lojtar i vendosur që do të ndalonte në asgjë për të provuar veten si një nga më të mirët. Kjo është e dukshme në rikthimet e tij mbresëlënëse me forma të shënuara të golave ​​kur shumë e konsiderojnë karrierën e tij të futbollit të venitet.

Për më tepër, ai gjithashtu ndjen nevojën që të rrethohet nga dashuria nga familja dhe bukuria nga gruaja e tij.

Sa i përket dobësisë së tij, Immobile mund të jetë kokëfortë, xheloze dhe pa kompromis. Mbi të gjitha, ai është artistik, dashuron romancë dhe është shpirtëror.

Ciro Immobile Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jo vetëm një numër këmishë

Ndërsa futbollistët e tjerë mbajnë numra që përshkruajnë rolet e tyre në fushë në lojë, numri 17 në fanellën e Leonardo Bonucci shkon përtej roleve dhe caktimit.

Numri i referohet datës së lindjes së gruas së tij Jessica Melena, e cila lindi më 17 korrik 1990. Kjo është arsyeja pse ai gjithmonë përpiqet të bëjë paraqitje në klube me fanella që përshkruajnë numrin e dashur.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Story Ciro Immobile Childhood dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet