Historia e fëmijërisë së krishterë Benteke Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së krishterë Benteke Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit i cili njihet më shumë me nofkën; 'Bisha'.

Historia jonë e fëmijërisë Christian Benteke plus Fakte të Biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Analiza e gjuetarit pa leje të Belgjikës përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës në marrëdhënie, jetës familjare dhe fakteve të tjera pak të njohura jashtë fushe për të.

LEXO
Ki-Jana Hoever Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë tonë të Benteke e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Christian Benteke Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Christian Benteke Liolo lindi në 3rd dita e dhjetorit 1990 në Kinshasa, Republika Demokratike e Kongos. Ai lindi nga nëna e tij, Marie-Claire Benteke dhe babai, Jean-Pierre Benteke.

LEXO
Thibaut Courtois Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Benteke u rrit në një mjedis ushtarak. Babai i tij Jean-Pierre ishte një oficer i ushtrisë, por në 1993 vendosi të linte Zaire, e cila tani është Republika Demokratike e Kongos.

Zaire atëherë ende drejtohej nga diktatori Mobutu Sese Seko dhe djali i tij Kongulu Mobutu.

Për shkak të frikës për t'u vrarë pas dezertimit të ushtrisë, Jean-Pierre Benteke iku me familjen e tij dhe u vendos në ish-pushtetin kolonial të Kongos, Belgjikën.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Faktet e Biografisë së Untold

Kërkimi i azilit ishte opsioni i vetëm pasi diktatori Mobutu Sese Seko kishte urdhëruar tashmë arrestimin e tij. Ai u bashkua me xhaxhain e tij në Liege, Belgjikë. Në atë kohë, i krishteri i vogël ishte vetëm tre.

Le të lëvizim drejt jetës së marrëdhënies së Benteke. Historia e Hershme e Karrierës së Benteke do të vazhdojë më vonë në këtë pjesë.

Christian Benteke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Christian Benteke nuk kërkoi kurrë për shpirtin e tij binjak. Ai shkoi me sukses për të gjetur pjesën e humbur të tij.

LEXO
Fernando Torres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ajo është në personin e Fortune. Benteke është shoqëruar me këtë zonjë me bukuri të dashuruar që nga vitet e tij të adoleshencës.

Kohët e fundit, ai lidhi nyjën me një partner të gjatë në një ceremoni private. Benteke etiketoi dasmën e tij si atë që përfshinte një ceremoni midis 'e bukura dhe bisha'.

Duke deklaruar atë, Benteke pranoi në një postë në mediat sociale: "E bukura dhe bisha. Dita më e mirë ndonjëherë 8-07-17. " 

Të dy Christian Benteke dhe Fortune kishin një djalë para se të lidhnin nyjet. Djali i tij i lezetshëm luajti një rol kryesor në dasmën e prindërve të tij.

LEXO
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kur shikoni kapin, do të vini re butësinë e Benteke të shkruar në të gjithë fytyrën.

Christian Benteke Bio - Personaliteti:

Benteke është Shigjetari nga lindja. Ai ka atributin e mëposhtëm sa i përket personalitetit të tij zodiak.

Pikat e forta të Christian Benteke: Bollëk, idealist dhe ndjenjë e madhe e humorit

Dobësitë e Christian Benteke: Premtimet më shumë sesa mund të dorëzojnë, shumë të paduruar, do të thonë asgjë pavarësisht se sa joliplomatike.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

Çfarë i pëlqen Christian Benteke: Liria, udhëtimi, filozofia dhe të qenit jashtë

Çfarë nuk i pëlqen Kristian Benteke: Njerëz të zënë, duke u kufizuar dhe jashtë teorite e murit.

Gjithashtu një Daber:

Po, Jesse Lingard solli si duhet maninë e kërcimit 'dab' në Premier League. Ai sigurisht nuk është ylli i parë i futbollit që feston me lëvizjen e vallëzimit e cila nganjëherë fillon me një shtrëngim duarsh.

Christian Benteke tashmë ka popullarizuar shtrëngimin e duarve dhe zhytjen me mikun e tij të ngushtë, Mamadou Sakho.

LEXO
Ozan Kabak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jeta Familjare Christian Benteke:

Dashuria e ashpër, por e ndershme e Atit të tij

Jean-Pierre Benteke mund ta ketë lënë postën e tij të ushtrisë para kohe, por disiplina që ai do t'i kishte kushtuar ushtarëve nën të që ai u ka imponuar tre fëmijëve të tij.

Christian Benteke, megjithatë, vlerëson ngurtësinë e tij dhe kërkoi këshillën e tij kur ai ra me Klopp. "Babai im është një njeri shumë i vështirë", Benteke tha për 'The Independent'.

LEXO
Naby Keita Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

“Ai më thotë se karriera e një futbollisti nuk është e gjatë kështu që unë duhet ta shfrytëzoj plotësisht atë. Nëna ime është shumë më e butë. Ajo flet me zemrën e saj.

Babai im më tregon realitetin. Nëse unë jam mbeturinë në një lojë, ai më bën të ditur. Ai nuk i gërmon fjalët e tij. Por ai na ka rritur mirë ”.

Jean-Pierre Benteke punon me agjentin e djalit të tij, Eris Kismet i cili negocion me klube dhe të tjerët në emër të Benteke.

LEXO
Arthur Masuaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vëllai i vogël i Benteke Jonathan është një futbollist profesionist që luan si sulmues për skuadrën belge Zulte Waregem. Jonathan Benteke Lifeka lindi në ditën e 28th të Prillit 1995.

Ai u bashkua me Crystal Palace në sezonin 2016/2017 para se të transferohej në Omonia në Qipro po atë sezon. Benteke gjithashtu ka një motër të quajtur Sara.

Biografia e patreguar e Christian Benteke - Gabimi në Mediat Sociale:

Christian Benteke u detyrua një herë të kërkonte falje pasi ndryshoi bion e tij në Twitter për të pretenduar se ai kishte nënshkruar për Burnley.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan dhe fakte të paqarta të biografisë

Kjo ndodhi kur ai përfundoi transferimin e tij nga Liverpool në Crystal Palace. Më pas u pasua një gabim në Twitter siç shihet më poshtë.

Ai u hodhën nga një nga pasuesit e tij, i cili është një kritik i fortë.

 

Pas realizimit të gabimit, Benteke kërkoi falje dhe e shtyu fajin siç është paraqitur më poshtë.

Biografia e Christian Benteke - Fillimi në Futboll:

Little Benteke zhvilloi talentin e tij të mrekullueshëm të futbollit në rrugët e Liege si disa yje të tjerë belgë të brezit të tij, disa prej të cilëve si Vincent Kompany gjithashtu kanë lindur në Kongo.

LEXO
Adam Lallana Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në fjalët e tij ..."Fillova në rrugë, duke luajtur me shokët e mi në mbrëmje, ishte më argëtuese," tha ai për "The Independent".

“Unë fillova të luaja me Axel Witsel, i cili gjithashtu është nga Liege. Ai luante në rrugë. Kompany, (Mousa) Dembele, (Kevin) Mirallas të gjithë filluan të luanin në rrugë ”.

Benteke filloi futbollin e tij të të rinjve për JS Pierreuse dhe më vonë Standard Liège para se të transferohej në Genk.

LEXO
Gareth Southgate Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Paul Lambert i dha Benteke pushimin e tij të parë në futbollin anglez me Aston Villa. Sidoqoftë, duke parë që klubi nuk po shkonte në drejtimin e duhur, ai u hodh në fushën e Liverpool. Kjo u pasua nga një lëvizje në Crystal Palace. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Idol:

Ai e quajti legjendën e Arsenalit Thierry Henry si njeriu që ai e sheh më së shumti në futboll.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mohamed Elneny Plus Fakte të patreguara të biografisë

Benteke e do basketbollin dhe pranon se është një tifoz i Cleveland Cavaliers për shkak të super yllit LeBron James.

Kontrolli i fakteve

Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë Christian Benteke plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet