Cengiz Under Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Cengiz Under Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Cengiz Under ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Fakte Familjare, Gruaja e tij, Makinat, Vlera Neto, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Ta themi thjesht, ne ju paraqesim një ndarje të plotë të Bio-s së tij, që nga ditët e tij të hershme deri kur u bë i famshëm. Para kësaj, le t'ju tregojmë një përmbledhje të shkurtër të figurës së Historisë së tij të Jetës.

Së pari, ju ndoshta nuk e dini se ai është turk. Ti, jo aq popullor sa një nga më të mëdhenjtë e vendit të tij- Arda Turan, vetëm disa nga adhuruesit e tij kanë lexuar Kujtimet e tij. Pa vonesë, le të fillojmë me historinë e viteve të tij të hershme.

Shih edhe
Hakan Calhanoglu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Cengiz nën historinë e fëmijërisë:

Për fillestarët e biografisë, Cengiz Nën lindi në ditën e 14-të korrik 1997 nga nëna e tij, Fatma Under dhe babai, Hasan Under, në qytetin e Sindirgi, Turqi.

Futbollisti është i pari nga dy fëmijët e lindur në bashkimin midis prindërve të tij që duket se janë në të 50-at e tyre në kohën e shkrimit.

Shih edhe
Arda Turan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Që nga koha, Cengiz ka treguar gjithmonë interes për të luajtur futboll. Gjithçka filloi në moshën pesë vjeç kur ai dëshmoi se vendi i tij shënoi një sukses historik të arritjes në gjysmëfinalet e Kupës së Botës 2002 FIFA.

Edhe pse Turqia përfundoi me një medalje bronzi në konkurs, Cengiz u bë mjaft i motivuar për të luajtur një ditë për vendin e tij.

Ndërsa i riu turk përparonte në moshë, aq më shumë rritej dashuria e tij e palëkundur për futbollin. Kjo do të thotë që 5-vjeçari nuk u përfshi në aventurën e futbollit nga rastësia.

Shih edhe
Ozan Kabak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në vend të kësaj, bindja e tij e plotë për ta bërë vendin e tij krenar e shtyu atë të zgjidhte futboll ndaj gjithçkaje tjetër.

Cengiz nën sfondin familjar:

Sa më shumë që Turqia është e njohur për besnikërinë e saj të pandarë ndaj fesë, po kështu edhe Cengiz u rrit në një Histori të Familjes Islamike. Në fillim, prindërit e të rinjve Cengiz Under siguruan që ai t'i jepte një kushtim absolut kohës së tij të lutjes çdo ditë.

Shih edhe
Cenk Tosun Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mjaft qesharak, Cengiz shpesh vraponte në rrugë për të luajtur futboll me miqtë e tij pas Asr (lutja pasdite myslimane).

Ndoshta përkushtimi dhe prirja e tij për t'u lutur para se të nisej në fushë e ka vlerësuar atë me sukses në karrierën e ditëve të tij të fundit. Epo, kurrë nuk mund të jemi të sigurt për këtë!

Cengiz Nën Origjina Familjare:

Kërkimet tregojnë se kombësia e tij është Turqia. Sidoqoftë, ne e dimë që ju ndoshta keni pyetur; nga është ai?… mbase Japonia apo Kina.

Shih edhe
Caglar Soyuncu Story Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura

Duke gjykuar nga pamja e tij, familja e Cengiz Under ka të ngjarë të ketë prejardhjen e tyre familjare nga sa më sipër ose nga ndonjë prej atyre vendeve aziatike.

Një analizë e vendlindjes së tij Turke (Sindirgi) tregon se qyteti është një rreth i Provincës Balikesir në rajonin Marmara të Turqisë. Pa dyshim, krahina është e njohur për parfumin e saj aromatik të dorës, Kolonya.

Cengiz nën historinë e futbollit:

Duke u rritur në Sindirgi, i riu u bë i pandashëm me futbollin. Në atë kohë, ai shpejt përfundon detyrat e tij pas shkollës dhe ikën për të luajtur futboll me miqtë e tij.

Shih edhe
Ozan Kabak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pak nga pak, Cengiz e pa veten duke u përqëndruar më shumë në lojërat e futbollit sesa në përpjekjet akademike. Njihuni me miqtë e fëmijërisë së Cengiz dhe partnerët e futbollit përsëri në ditë.

Në moshën dhjetë vjeç, prindërit e tij me zgjuarsi kërkuan një akademi futbolli të përballueshme për të regjistruar djalin e tyre.

Për fat të mirë, ata u përplasën nëpër Akademinë e Futbollit Bucaspor, e cila u hap rishtas në atë periudhë.

Shih edhe
Caglar Soyuncu Story Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura

Ata e regjistruan Cengiz në institutin e futbollit në vitin 2007. Vini re, Under juaj i preferuar pasi ai u shfaq shumë pak në Akademinë e tij të parë të futbollit.

Jeta e hershme e karrierës:

Anëtarësimi në akademinë e Bucaspor dukej si një ëndërr e realizuar për të riun turk i cili shpesh e ka parë futbollin si bukën e tij të përditshme. Ndërsa koha kalonte, Cengiz e kuptoi se duhej të paraqiste një paraqitje fantastike për të shënuar sukses në ekspeditën e tij të futbollit.

Shih edhe
Hakan Calhanoglu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për gjashtë vjet, një djalë i ri vazhdoi të ndërtonte qëndrueshmërinë e tij dhe të përmirësonte aftësitë e tij midis talenteve të tjerë të rinj të akademisë së tij.

Ndërsa ai ishte në atë, prindërit e Cengiz Under vazhduan kërkimet për një institut më të mirë sportiv që do ta ndihmonte atë të rritte portofolin e tij të futbollit.

Për fat të mirë, në 2013, babai i tij e bëri atë të aplikonte për prova me klubin e futbollit Altinordu të cilin ai e kaloi me ngjyra fluturuese. Këtu është një përmbledhje e fillimit të tij modest në klubin e futbollit Altinordu.

Shih edhe
Cenk Tosun Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Cengiz nën biografi - Historia e rrugës për në famë:

Ndërsa Future Star stërvitej me durim me ekipin e ri të klubit të tij të ri, kështu ai gradualisht fitoi më shumë kohë për të treguar taktikat e tij të lojës në ndeshje serioze. Për fat të mirë, ai u njoh për aftësitë e tij në futboll dhe u thirr për të luajtur për skuadrën e Turqisë U-18.

Pasi bëri gjashtë paraqitje dhe shënoi një gol për ekipin U-18 të vendit të tij, Cengiz u ngrit në skuadrën U-19.

Shih edhe
Arda Turan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Brenda të njëjtës periudhë në 2014, lojtari turk përparoi gjithashtu në ekipin e të moshuarve Altinordu, një arritje që shënon fillimin e karrierës së tij profesionale në futbollin e klubit. Ja një paraqitje e shkurtër e paraqitjes së tij për ekipin e të moshuarve Altinordu.

Cengiz Nën Biografia- Histori Suksesi:

Ju mund ta merrni me mend lehtësisht shprehjen në fytyrën e prindërve të tij kur u erdhi lajmi për djalin e tyre duke u bërë një profesionist. Në atë moment, Cengiz u bë më i vendosur për të regjistruar ditët e lavdisë në të ardhmen që do t'i jepnin familjes së tij gëzim.

Shih edhe
Caglar Soyuncu Story Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura

Prandaj, ai u transferua në Stamboll Basaksehir në 2016 dhe u vendos si një nga lojtarët më të vlefshëm në Ligën Profesionale të Turqisë (Super Lig).

Njihuni djalë-kthesë-njeri i cili bëri një emër për veten e tij ndërsa luante për Istanbul Basaksehir në Lidhjen Turke.

Mezi dy sezone në klubin e tij të ri, Fortune gjeti Cengiz pasi ai nënshkroi një kontratë prej 13.4 milion € me Romën në korrik 2017.

Shih edhe
Hakan Calhanoglu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Falë aftësisë së tij në goditje, Turk shënoi një gol në debutimin e tij në Ligën e Kampionëve. Prandaj, ai u bë lojtari më i ri turk që shënoi në garë.

Pa dyshim, ai u bë më i popullarizuar duke u bashkuar me AS Roma në 2017. Edhe më i popullarizuar pasi fitoi Çmimet e Futbollistit Turk të Vitit 2018.

Shpejt përpara kohës së shkrimit të këtij Bio, Cengiz është bashkuar Caglar Soyuncu në Leicester City - me një hua sezonale me zgjedhjen e një transferimi të përhershëm.

Shih edhe
Cenk Tosun Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Tifozët e futbollit shpresojnë se karriera e tij angleze nuk do të shkojë në rrugën e duhur Cenk Tosun, bashkatdhetari i tij që nuk bëri shumë përshtypje në vend. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Cengiz nën jetën e dashuruar:

E para dhe më e rëndësishmja, ne nuk mund të argumentojmë faktin se pamja e tij e bukur do të tërhiqte fansa femra që do ta konsideronin veten si të dashura potenciale dhe materiale të gruas. Sidoqoftë, lojtari turk e ka mbajtur sekret jetën e tij në marrëdhënie.

Shih edhe
Ozan Kabak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pavarësisht, ne e kemi parë atë të postojë imazhe të dy zonjave të ndryshme duke qeshur pranë tij në faqen e tij në Instagram.

Prandaj, ne shqyrtuam fotot dhe zbuluam se ai u përpoq sa më shumë që të ishte e mundur për të turbulluar fytyrat e zonjave. Kjo na lë me vetëm një pyetje; A mundet që njëri prej tyre të jetë e dashura e Cengiz Under apo ndoshta gruaja?

Cengiz nën jetën personale:

Larg punës së tij në fushë, Turku është i qetë dhe mikpritës. Cengiz është dikush që lehtë mund të përshtatet me të gjitha llojet e energjive që e rrethojnë atë.

Shih edhe
Arda Turan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai e posedon këtë nevojë të thellë për të kaluar kohën vetëm, qoftë brenda ose afër ujit dhe larg gjithçkaje, në mënyrë që të rikthejë forcën e tij të brendshme.

Cengiz nën stilin e jetës:

Duke qenë një yll i nivelit të lartë të futbollit, ai ka grumbulluar pasuri të mjaftueshme që mund t'i lejojnë atij një mënyrë jetese luksoze. E vërteta është, ai vështirë se shihet duke shfaqur një luks të tillë.

Ylli i Romës ishte një herë i talentuar me një makinë të re Volvo XC40 pasi u votua lojtari më i mirë i muajit në shkurt 2018.

Shih edhe
Arda Turan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

A e dini? Volvo nuk ishte aq bujar sa t'i jepte Cengiz të drejtën absolute të makinës pasi ai do të mbetej pronar i saj vetëm derisa lojtari tjetër i muajit të votohet më pas. Makina Volvo i përshtatet atij dhe do të ishte mirë nëse ai përfundon duke blerë një model të ngjashëm - kush e di?

Më në fund, të kesh një personazh të tiparit të zodiakut të Kancerit do të thotë që lojtari turk do të shfaqë një karakteristikë të vetëmbrojtjes dhe të sigurisë. Prandaj, ai nuk ka dëshirë të shfaqë prodhimet e shtëpisë së tij luksoze dhe makinave ekzotike për publikun.

Shih edhe
Cenk Tosun Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Cengiz nën vlerë neto:

Të luash për klube të ndryshme prestigjioze dhe profesionale, tregon procedura të mëdha financiare për Cengiz. Prandaj, ai ka një vlerë neto të vlerësuar prej 3.6 milion £ në kohën e shkrimit të këtij Bio.

Cengiz nën hobi:

Ai me të vërtetë pëlqen të notojë. Shumicën e kohës, Under merr kënaqësi nga marrja e fotografive të vetes në një pishinë. Ndoshta, ai do të kishte bërë një notar të shkëlqyer në Lojërat Olimpike nëse futbolli nuk do të funksiononte.

Shih edhe
Ozan Kabak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Cengiz nën jetën familjare:

Për shkak të profesionit të tij, ai merr vetëm pak kohë për të kaluar me familjen e tij. Sidoqoftë, lidhja që ekziston midis anëtarëve të familjes së Cengiz Under është e pakalueshme.

Shihni se si prindërit dhe motra e tij i japin lamtumirën ndërsa ai fillon një udhëtim që ndryshon jetën në Romë (pasi u bashkua me AS Roma) në 2017. Tani le të njihemi me babanë, nënën dhe vëllezërit e motrat e tij.

Shih edhe
Caglar Soyuncu Story Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura

Rreth Cengiz Nën Atit:

Super babai është një shtyllë e rëndësishme që ka hapur një rrugë të jashtëzakonshme në jetën e tij në karrierë. Të them të drejtën, babai i Cengiz, Hasan Under, është një njeri i madh që përmbushi detyrimin e tij atëëror për të zbuluar talentin e lindur të djalit të tij.

Të dy janë shumë afër pasi shikoni një Cengiz të ri që pozon me besim përveç babait, Hasan Under.

Falë zgjuarsisë së tij të shpejtë, Hasan Under tani po korr punimet e punës së tij të vështirë, si dhe pasuritë e një Babai vizionar.

Shih edhe
Hakan Calhanoglu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

A e dini?… Hasan Under shpesh lutet për fëmijën e tij sa herë që merr bisedë me media. Ja çfarë tha ai fetarisht;

“Jam krenar për djalin tim. Zoti e la të hapte rrugën. Allahu ju dhëntë jetë të gjata pa aksidente. ”

Rreth Cengiz nën nënën:

Një ikonë tjetër e shquar që ka mbështetur ish-lojtarin e Romës është nëna e tij, Fatma Under. Vetëm gratë mund ta kuptojnë nivelin e dashurisë së pakushtëzuar që Fatma ka për djalin e saj. Këtu, ajo përfundoi duke qarë në zemrën e saj ndërsa Cengiz merr një nga pushimet e tij.

Shih edhe
Cenk Tosun Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Qysh në vitin 2017, nëna e Cengiz mezi mund t’i kthente lotët ndërsa i dha lamtumirën djalit të saj në Romë. Uau! Ai moment emocional i përzemërt do të linte gjithnjë një kujtim të qëndrueshëm në mendjen e Yllit Kombëtar.

Rreth Cengiz nën vëllezërit e motrat:

Ju mund ta konsideroni Cengiz një lojtar me fat sepse ai ka një motër bukuroshe, Fatma Nur, e cila është vëllai / motra e vetme.

Shih edhe
Caglar Soyuncu Story Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura

Ashtu si nëna e tij, motra e Cengiz, Fatma Nur, gjithashtu qau me të madhe kur u largua nga Turqia për në Romë.

Epo, është e pamohueshme që familja e Cengiz Under ka këtë lidhje të fortë emocionale. Çfarë motre të vogël të dashur ka. Shikoni se si asaj tashmë i mungon.

Rreth Cengiz nën të afërmit:

Besoni apo jo, xhaxhallarët dhe hallat e Cengiz kanë ndikuar drejtpërdrejt ose indirekt në suksesin e tij.

Shih edhe
Hakan Calhanoglu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jo vetëm kaq, por kushërinjtë e tij dhe të afërmit e tjerë janë krenarë që kanë dikë si ai në familjen e tyre. Nëse gjyshi dhe gjyshja e tij janë ende gjallë, ata patjetër do të festonin arritjen e tij.

Cengiz nën fakte:

Për të përfunduar Biografinë tonë, këtu janë disa fakte që do t'ju ndihmojnë të merrni një njohuri të plotë të historisë së tij të jetës.

Fakti # 1: Cengiz nën pagë dhe fitimet për sekonda:

BANESORE / FITIMIFitimi në Paund (£)
Në vit£ 4,466,154
Per Muajit£ 372,180
Në javë£ 85,756
Në ditë£ 12,251
Në orë£ 510
Për minutë£ 8.5
Për sekond£ 0.14
Shih edhe
Ozan Kabak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ne kemi analizuar në mënyrë strategjike fitimet e tij kur tik-taku. Ju lutemi, shikoni pagën e tij për sekondë dhe shikoni sa ka fituar që kur keni ardhur këtu.

Që kur u hapët Historia e Biografisë së Cengiz Under, kjo është ajo që ai ka fituar

£ 0

Fakti # 2: Cengiz nën fe:

Të lindurit në një vend të përbërë nga 99.8% mysliman është një arsye e vlefshme për tu rritur me besimin islam. Prindërit e Cengiz Under janë myslimanë të devotshëm që i konsiderojnë detyrimet e tyre fetare mbi të gjitha programet e tjera. Prandaj, Futbollisti dhe motra e tij u rritën në besimin Islam.

Shih edhe
Arda Turan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 3: Shtepi e embla shtepi:

Performanca e klasit botëror të Cengiz Under ka motivuar shumë të rinj për tu futur në futboll. A e dini? Own Sindirgi, vendlindja e Cengiz e pranoi potencialin e tij edhe para se të bëhej famë në AS Roma.

Gjatë pushimeve të tij në qershor 2017, Kryetari i Bashkisë së Sindirgi, Ekrem Yavas, i dhuroi atij një fotografi që tregon fillimin e tij të përulur.

Më besoni kur ju them se fotoja u bë një nga motivet aq shumë që kanë formuar Cengiz Life Story.

Shih edhe
Hakan Calhanoglu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 4: Kontradiktat:

A e dini? Point pika më e rëndësishme në Biografinë e Cengiz Under është festa e tij e qëllimit ushtarak. Në shkurt 2018, Cengiz bëri përshëndetjen pasi shënoi një gol kundër Benevento.

Tifozët ndërmorën aksionin në kuptimin e nderimit të Forcave të Armatosura Turke, të cilët kryen një operacion në Sirinë Veriore.

Sigurisht, shumë tifozë nuk e miratuan veprimet e tij dhe e kritikuan atë. Shikoni foton e diskutueshme të Cengiz Under.

Shih edhe
Arda Turan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 5: Si duket ai në FIFA:

Bazuar në analizën tonë nga renditja e FIFA-s, Cengiz Under është sigurisht e kundërta e Caglar Soyuncu pasi atij i mungojnë shumë fizikaliteti dhe mbrojtja. Pa dyshim, ai është i ëmbël për sa i përket sulmit, aftësisë, lëvizjes dhe fuqisë.

Fakti # 6: Marrëdhënia e Cengiz Under dhe Undertaker:

Pasi u bë publike lajmi i marrëveshjes së tij me Leicester City, mundësi në pension i WWE, sipërmarrësi u gëzua shumë dhe më në fund u bë tifoz i klubit anglez. Kush do ta besonte se Vdekësi gjithashtu kishte interes për të parë futboll?

Shih edhe
Cenk Tosun Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përmbledhje e biografisë:

Për një kuptim të shpejtë të biografisë së Cengiz Under, këtu është një tabelë që zbërthen faktet për të.

Kërkimet e biografisë Përgjigjet e Wiki:
Emri i plotë:Cengiz Nën
Emri i Nickit:Dybala turke
Data e lindjes:14th korrik 1997
Vendi i lindjes:Sindirgi, Turqi
Babai:Hasan Nën
Gjuha amtare:Fatma Nën
Vëllezërit e motrat:Fatma Nur (motra)
Te ardhura neto:3.6 milion £
Paga vjetore:£ 4,466,154
Vlera e tregut:21 milion £ (që nga viti 2020)
Hobi:not
Profesioni:Lojtar futbolli
Kombësia:turk
Gjatesia:1.73 metra (në metra) dhe 5 ′ 8 ″ (në këmbë)
Shih edhe
Caglar Soyuncu Story Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura

Përfundim:

Më në fund, Biografia e Cengiz Under tregon se ne mund të arrinim lartësitë e ëndrrës sonë kudo që ta gjejmë veten. Ashtu si lojtari turk, ne mund të duhet të largohemi nga zona jonë e rehatisë (shtëpi) në ndjekje të karrierës që kemi dashur gjithmonë të arrijmë.

Le të kujtojmë gjithashtu se të dashurit tanë (qofshin prindërit, vëllezërit e motrat apo miqtë) janë gjithmonë duke pritur që ne të kemi sukses. Ne duhet t'i bëjmë krenarë ashtu si prindërit dhe familjarët e Cengiz Under janë për të.

Shih edhe
Ozan Kabak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Shpresojmë që Premier League angleze (EPL) të dalë e favorshme për Cengiz ndërsa ai eksploron aftësitë e tij me të Brendan Rodgers Qyteti Leicester.

Faleminderit që lexuat Bio-n e Cengiz Under. Në rast se gjeni ndonjë gjë që nuk duket e duhur me artikullin tonë, vendosni me mirësi komentin tuaj OSE na tregoni se çfarë mendoni për Historinë e tij të Jetës.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet