Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Cedric Soares ju tregon Fakte rreth Historisë së tij të Fëmijërisë, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Filipa Brandão), Vajza (Siena), Stili i Jetës, Jeta Personale, etj.

Me pak fjalë, ne portretizojmë Historinë e Jetës së një futbollisti portugez i cili ka bërë emrin e tij në futbollin kombëtar dhe të klubit. Ky version i Historisë së plotë të Cedric fillon nga ditët e tij të hershme deri kur ai u bë i famshëm në lojë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë mbi natyrën tërheqëse të Biografisë së Cedric Soares, ja jeta e tij e hershme dhe galeria e ngritjes. Do të pajtohesh me mua që përmbledh Biografinë e tij.

Biografia e Cedric Soares. Vini re Jeta dhe Ngritja e tij e hershme.
Biografia e Cedric Soares. Vini re Jeta dhe Ngritja e tij e hershme.

Ju dhe unë e dimë që ai është një mbrojtës i djathtë i besueshëm, ai që ka zotëruar veprimin e bërjes së kryqëzimeve dhe pengesave.

Pavarësisht nga vlerësimi, ne zbuluam - se vetëm disa tifozë kanë lexuar Historinë e Jetës të Cedric Soares. Ne e kemi përgatitur atë për dashurinë e futbollit. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Cedric Soares Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban emrat e plotë Cédric Ricardo Alves Soares CvIH ComM. Futbollisti portugez lindi në ditën e 31-të gushtit 1991 në qytetin e Singen, Gjermani.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Marcelo Brozovic Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Cedric Soares erdhi në botë si një nga dy djemtë (ai dhe Kevin Soares) i lindur nga bashkimi midis prindërve të tij të bukur, të cilët janë paraqitur këtu.

Prindërit e Cedric Soares. Futbollisti ka një pamje të mamasë së tij.
Prindërit e Cedric Soares. Futbollisti ka një pamje të mamasë së tij.

Duke u rritur:

Edhe pse kanë lindur në Gjermani, prindërit e Cedric Soares janë nga Portugalia. Ata dikur filluan një kthim në atdheun e tyre në kohën kur Cedric i vogël ishte dy.

Pasi udhëtuan përsëri në shtëpi, familja mbeti në Portugali. Cedric u rrit së bashku me Vëllain e tij më të madh, i cili mban emrin Kevin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë së Milan Skriniar Plus Faktet e Biografisë së Untold

Për mbrojtësin e djathtë, ditët e fëmijërisë ishin të mbushura me kujtime të këndshme dhe momente të mira. Ai një herë u prezantoi fansave të tij fotot e hershme të tij dhe Kevin duke theksuar se sa i rëndësishëm ka qenë Vëllai i tij i madh për jetën e tij. Cedric e quan atë - dridhjet e vitit 1990.

Cedric dhe vëllai i tij i madh Kevin ishin miqtë më të mirë gjatë ditëve të tyre të fëmijërisë.
Cedric dhe vëllai i tij i madh Kevin ishin miqtë më të mirë gjatë ditëve të tyre të fëmijërisë.

Dreamndrra e madhe e fëmijërisë:

Cedric filloi të kishte aspirata futbolli që nga foshnjëria e tij dhe vitet parashkollore. Si fëmijë, ai ëndërronte të bëhej një futbollist profesionist dhe të përfaqësonte vendin e tij të origjinës - Portugalinë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë

Historiku i familjes Cedric Soares:

Futbollisti ka ardhur nga origjina më e përulur dhe falë futbollit, ai tani është një djalë i madh, i cili ka grumbulluar pasuri të jashtëzakonshme. Cedric vjen nga një prejardhje familjare e klasës së mesme.

Ashtu si shumica e nëpunësve civilë portugezë që punuan, babai i futbollistit kishte arsimimin më të mirë financiar dhe kurrë nuk luftonte me paratë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Philippe Coutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Cedric lëshoi ​​një herë këtë foto të fëmijërisë së babait të tij ndërsa ai lëshoi ​​atë dhe Kevin në shkollë para se të shkonte në vendin e tij të punës. Kjo tregon fillimet e tij modeste dhe ai e bëri këtë për të vlerësuar babanë e tij që kujdesej për familjen e tij.

Njihuni me Cedric Soares Dad ndërsa ai i merr atë dhe Kevin në shkollë para se të shkojnë në punë.
Njihuni me Cedric Soares Dad ndërsa ai i merr atë dhe Kevin në shkollë para se të shkojnë në punë.

Origjina Familjare Cedric Soares:

Ju mund ta quani atë Portugez Gjerman sepse ai është një Portugez i lindur në Gjermani. Singen (vendlindja e Cedric Soares) është një qytet industrial i vendosur në Gjermaninë jugore, pikërisht në veri të kufirit gjermano-zviceran.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë së Fredi Ljungberg Faktet e Biografisë së Untold

Prindërit e futbollistit janë emigrantë portugezë, familjet e të cilëve u larguan nga vendi i tyre për në Gjermani shumë para lindjes së tij.

Edukimi Cedric Soares:

Në Portugali, ai, së bashku me Big Brother Kevin, kaluan shkollimin. Nga mosha tre deri në pesë, Cedric filloi arsimin e tij parashkollor në Portugali. Arsimi bazë u përzie me shkollimin dhe shumë futboll - të gjitha në kërkim të ndjekjes së ëndrrave të tij të fëmijërisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Cedric Soares - Historia e Futbollit:

Kur u bë koha e duhur (në moshën tetë vjeç), prindërit e vegjël e çuan atë në Alcochete. Ndërsa ishte atje, Cedric kishte prova të akademisë rinore të Sporting CP të cilat i kaloi me ngjyra fluturuese.

Në foto më poshtë, një Cedric i lumtur ishte ndër listat e djemve kaq me fat që u pranuan në guroren e Sporting de Lisboa - në vitin 1999.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Denzel Dumfries Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Ky ishte viti 1999 kur Cedric Soares u bashkua me Academia Sporting.
Ky ishte viti 1999 kur Cedric Soares u bashkua me Academia Sporting.

Jeta e hershme në sport:

Që nga fillimi, i riu kishte një vendosmëri të çeliktë për të shtyrë ëndrrat e fëmijërisë së tij. Kështu i dashur nga të gjithë, Cedric vinte gjithmonë i pari për sa i përket shfaqjes së aftësive të tij të pakonkurueshme të futbollit.

Ylli në rritje përparoi me shpejtësi përmes grupeve të moshës së akademisë. Falë pjekurisë dhe stilit të tij të lojës, ai ishte ai lloj fëmije i vendosur gjithmonë për t'u përballur me lojtarë më të vjetër dhe më të mëdhenj. Në fund, Cedric gjithmonë shkëlqen.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Granit Xhaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Cedric Soares lulëzoi kundër të gjitha llojeve të kundërshtarëve të tipit Lukaku - të cilët ishin më të moshuar, më të mëdhenj dhe më të fortë se ai.
Cedric Soares lulëzoi kundër të gjitha llojeve të kundërshtarëve të tipit Lukaku - të cilët ishin më të moshuar, më të mëdhenj dhe më të fortë se ai.

Cedric Soares lulëzoi kundër të gjitha llojeve të kundërshtarëve të tipit Lukaku - të cilët ishin më të moshuar, më të mëdhenj dhe më të fortë se ai.

Nxitja dhe vendosmëria e të riut u bënë pasuritë e tij më të vlefshme ndërsa lëvizte nëpër radhët e të rinjve. Siç pritej, puna e madhe e Cedric Soares nuk erdhi pa shpërblime dhe nderime për emrin e tij.

Duke iu afruar viteve të adoleshencës, djali ynë filloi të ndihmonte bardhezinjtë për të fituar trofe të mëdhenj. Suksesi i tij në nivelin e të rinjve Sporting ishte i ngjashëm me atë të Cristiano Ronaldo Rafael Leao.

Cedric Soares arriti shumë sukses në Academia Sporting.
Cedric Soares arriti shumë sukses në Academia Sporting.

Përparimi i bërë nga Virgjëresha e lindur alarmoi menaxhimin e palës kombëtare të të rinjve të Portugalisë. Për gëzimin e familjes së tij, i riu Cedric u thirr të bashkohej me ekipin U16 të Portugalisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë së Milan Skriniar Plus Faktet e Biografisë së Untold

Cedric Soares Bio - Rruga drejt famës:

Mbrojtësi i djathtë në rritje kaloi rreth 12 vite të lumtur (1998–2010) në Academia Sporting përpara se të arrinte pjesën e parë të ëndrrave të tij të fëmijërisë. Në atë vit të Kupës së Botës, Cedric nënshkroi një kontratë profesionale me Sporting CP.

Cédric bëri një debutim të suksesshëm në Primeira Liga me ekipin e parë në 8 maj 2011. Po atë vit, ai u bë një nga yjet e shquar në Kupën Botërore FIFA U-2011 20 në Kolumbi. Cedric ndihmoi Portugalinë që të përfundojë turneun në vendin e dytë.

Duke kërkuar përvojën e huasë:

Gjatë sezonit 2011–12, Cedric, së bashku me shokun e ekipit Adrien Silva u huazuan te klubi tjetër i divizionit të lartë Académica. Atje, ai luajti rregullisht dhe ndihmoi ekipin të fitonte Taça de Portugal të sezonit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë së Fredi Ljungberg Faktet e Biografisë së Untold

Kthimi Sportiv:

Më pas, pasi pagoi detyrimet e tij nëpërmjet huasë, Cédric u kthye në anën e Lisbonës. Ai u bë zgjedhja e parë menjëherë në vitet në vijim nën drejtimin e disa menaxherëve.

Duke sjellë përvojën e tij të huazimit në Académica, djali ynë ndihmoi Sportingun të fitonte trofeun e tyre Taça de Portugal.

Performanca Portugeze për Sporting çoi në një thirrje të ekipit kombëtar nga menaxheri Fernando Santos. Jo vetëm kaq, loja e tij filloi të tërhiqte shumë interes nga klubet e futbollit nëpër Evropë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Granit Xhaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Biografia e Cedric Soares - Histori suksesi:

Më 18 qershor 2015, ylli në rritje e la familjen e tij pas në Portugali për një jetë të re në Angli. Cédric u njoftua si nënshkrimi i dytë i verës për Southampton FC.

Mbrojtësi i djathtë i gjallë ishte i shpejtë për të bërë përshtypje në klubin nën Ronald Koeman. Kjo ndihmë për arritjet e tij mori emrin e tij në listën e ngushtë për UEFA Euro 2016.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë

Fitorja e Kampionatit Evropian të UEFA-s:

Menaxheri Fernando Santos zgjodhi Cédric si një nga zgjedhjet e tij kryesore të mbrojtësit të djathtë për skuadrën e UEFA Euro 2016. Duke filluar së bashku me shokun e skuadrës së Southampton, Jose Fonte në raundin e 16, ai mbajti pozicionin e tij deri në finale.

Më në fund, Cedric arriti ëndrrën e tij të përjetshme të fëmijërisë. Krahas Rui PatrícioC Ronaldo, Rafa Silva (SC Braga), André Gomes (Valência) dhe Raphael Guerreiro (Lorient), ai ndihmoi vendin e tij të shkonte në finale. Nuk mbaroi vetëm këtu; Portugalia u kurorëzua si kampione.

Sfida e Inter Milanit:

Më 26 Janar 2019, Cédric vazhdoi me hua te Nerazzurri. Ai solli të gjithë përvojën e tij të Euro 2016 në lojë në klub, duke i ndihmuar ata në shumicën e fitoreve të tyre të mëdha.

Arsenal:

Pas Të Mikel Artetës emërimi rreth dhjetorit 2019, menaxheri i ri i Gunners kishte shumë nevojë për një mbrojtës të djathtë me përvojë si një rezervë për të Hektor Berllerin. Një muaj më vonë, Arsenali nënshkroi mbrojtësin Cedric Soares në huazim - gjatë afatit kalimtar të janarit 2020.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Fituesi me përvojë i Euro 2016 u bë më shumë se një mbrojtës i djathtë për Topçinjtë. Shkathtësia e tij e pa atë duke u plotësuar Kieran Tierney gjatë kohës së dëmtimit të tij.

Me Topçinjtë, Cedric ëndërroi FA Community Shield dhe vazhdoi ta arrijë atë me Arsenalin.

Deri më tani, qëndrueshmëria e Z. ka qenë fantastike si për klubin ashtu edhe për vendin. Me një marrëveshje të përhershme afatgjatë me Arsenalin, ai me siguri është në pjesën e mëposhtme Të Emmanuel Eboue pëlqen të bëhet një legjendë e një klubi (mbrojtës i djathtë). Pjesa tjetër, siç themi për Biografinë e tij tani është histori.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Marcelo Brozovic Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Rreth Filipa Brandão, Gruaja e Cedric Soares:

Lindur më 11 dhjetor 1989 (dy vjet më e vjetër), ajo është ajo që vodhi zemrën e yllit portugez.

Filipa Brandão është një njeri i famshëm në Instagram i cili gjen gëzim duke argëtuar më shumë se 40,000 ndjekës të saj me foto të shkrifëruara.

Filipa dhe Cedric filluan lidhjet në vitin 2015 në kohën kur ai u bashkua me Southampton. Pasi ishin bashkë për vite me radhë, fituesi i Euro 2016 vendosi të shtronte pyetjen e madhe.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dasma e Cedric Soares Filipa Brandão:

Mbrojtësi dhe gruaja e tij portugeze, e cila është dy vjet më e madhe se ai, bënë dasmën e tyre në Sintra pranë Lisbonës rreth qershorit 2019.

Të pranishëm ishin miqtë e ngushtë dhe anëtarët e familjes të Cedric Soares dhe Filipa Brandão.

Një vit e gjysmë pas dasmës së tyre, ylli i Arsenalit dhe gruaja e tij mahnitëse tronditën fansat pasi zbuluan fëmijën e tyre të parë të quajtur Siena.

E njohur vetëm për Cedric dhe Filipa (plus disa të tjerë), ajo e mbajti shtatzëninë e saj një sekret të madh. Këtu është Cedric duke mbajtur vajzën e tij Siena Soares momente pasi ajo erdhi në botë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Ja Cedric dhe tufa e tij e gëzimit Siena.
Ja Cedric dhe pako e tij e gëzimit Siena Soares.

Cedric Soares Jeta Personale:

Ka disa futbollistë që, kur bëhen të famshëm dhe të pasur, nuk mund të dallohen në vende të zakonshme.

Ky nuk është rasti me Cedric Soares. Mbrojtësi i plotë është lloji që përkrah çdo pijetore. Këtu, ai është fotografuar duke marrë vaktin e tij të preferuar dhe një Kapuçino.

Cedric Soares nuk mungon kurrë në vaktin dhe pijen e tij të preferuar.
Cedric Soares nuk mungon kurrë në vaktin dhe pijen e tij të preferuar.

Dashnor i madh i qenve:

Gjithashtu, në një shënim personal, Cedric është një adhurues i madh i kafshëve. Ai është i fiksuar me të drejtë me qentë e tij. Të dy (siç paraqitet më poshtë) kanë kuptuar kaq shumë në jetën e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Granit Xhaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Një nga Cedric Soares Dog (ai i zi) quhet Romeu. Ata janë të pandashëm.
Një nga qentë Cedric Soares (ai i zi) quhet Romeu. Ata janë të pandashëm.

Cedric e quan Romeon (qenin e errët) një partner trajnimi me energji të lartë. Këtu është një video ku mbrojtësi i plotë përfitoi nga moti i bukur për sesionin e improvizuar të qenve të tij - gjithashtu, një tjetër kohë e tij relaksuese me Bariun e tij Gjerman.

Stili i jetës së Cedric Soares:

E para dhe më e rëndësishmja, ai është lloji i Futbollistit që u tregon tifozëve se sa i madh jeton. Në seksionin e stilit të jetës Cedric Soares, ne do të zbulojmë pasuritë e tij. Me fjalë të tjera, gjërat në të cilat ai moneton hyn.

Makina Cedric Soares:

Futbollisti dhe rrota e tij tërheqëse duket se përshtaten. Pagat Cedric janë tashmë atje lart për të blerë ndonjë nga makinat e tij të ëndërruara. Ai dikur e ngarkoi këtë udhëtim në Instagramin e tij me mbishkrimin - Djemtë dhe lodrat e tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Denzel Dumfries Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Kjo është Makina e Cedric Soares.
Kjo është Makina e Cedric Soares.

Dashuritë për helikopterët:

Ndryshe nga Neymar, të vetat e të cilave janë të personalizuara, Cedric nuk zotëron një të tillë, por kënaqet me qira hanxhar privat për arsye biznesi dhe jo-zyrtare. Ne e paraqesim atë këtu, duke pozuar në një në të cilin do të hipë.

Shtëpia Cedric Soares:

Shtëpia portugeze ka një pamje të bukur në ballkon, e cila ia vlen pak nga paratë e tij të futbollit. Përsëri, është relativisht modeste sesa shikimi i shtrenjtë. Cedric e kalon pjesën më të madhe të kohës në shtëpi duke parë ndeshje.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë së Fredi Ljungberg Faktet e Biografisë së Untold
Kjo është shtëpia e Cedric Soares.
Kjo është shtëpia e Cedric Soares.

Jeta e pushimeve:

Cedric dhe Filipa janë adhurues të jashtëzakonshëm të pushimeve bregdetare. Ata u pëlqen të godasin disa nga plazhet e famshme të Evropës, ku ata shijuan përhapjen e diellit përvëlues.

Për mbrojtësin portugez portugez, një pushim përrallor ujor nuk mund të jetë i plotë pa shijuar një jet ski.

Cedric Soares Jeta Familjare:

Për vendasin gjerman Portugez, dashuria që ndan me familjen e tij është një nga bekimet më të mëdha të jetës. Oneshtë ajo që asnjë sasi parash futbolli nuk mund ta zëvendësojë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë

Kjo pjesë e Cedric Soares Bio përshkruan më shumë fakte rreth familjes së tij. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Së bashku, ata formojnë një familje të lumtur.
Së bashku, ata formojnë një familje të lumtur.

Rreth babait të Cedric Soares:

Ne e përshkruajmë atë si një Baba, i cili ka korrur frytet e mundit dhe punës së tij. Në fillim, ai lejoi Cedric të ri të ndiqte ëndrrat e tij pasi e kuptoi dëshirën e djalit të tij për futboll ose asgjë.

Herë pas here, babai i Cedric Soares bën vizita në Londër. Ai viziton muzetë e qytetit dhe gjithashtu kalon kohë cilësore me Cedric, Filipa dhe Siena.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Njihuni me Cedric Soares babanë. Njeriu që ka sakrifikuar shumë për të.
Njihuni me Cedric Soares babanë. Njeriu që ka sakrifikuar shumë për të.

Rreth Nënës Cedric Soares:

Nënat e shkëlqyera ishin midis atyre që prodhuan atë set të fituesve të Euro 2016. Në të vërtetë, kjo grua nuk është një përjashtim.

Mamaja e Cedric e bëri këtë foto në Muzeun Madame Tussauds në Londër. Nga sa duket, ajo është një tifoze masive e Barak Obama.

Njihuni me nënën Cedric Soares. Ajo është një adhuruese e madhe e Obamës.
Njihuni me nënën Cedric Soares. Ajo është një adhuruese e madhe e Obamës.

Rreth Cedric Soares Brother:

Kevin Soares është emri i tij. Ai është vëllai i madh i Cedric, një që e ka ndihmuar futbollistin të kuptojë më shumë për vlerat e jetës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gabriel Magalhaes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndryshe nga vëllai i tij i vogël, Kevin ndoqi një rrugë tjetër në karrierë dhe ai është i kënaqur me të. Për më tepër, Cedric është mbajtësi i familjes. Të dy vëllezërit Soares qëndrojnë shumë afër. Ne i paraqesim ata këtu duke u argëtuar gjatë një pushimi në Miami.

Ekziston një lidhje e fortë midis Cedric Soares dhe Kevin, vëllait të tij.
Ekziston një lidhje e fortë midis Cedric Soares dhe Kevin, vëllait të tij.

Gjyshi Cedric Soares:

Mbrojtësi i Arsenalit dikur kishte Granpa-n e tij, për të cilin ai ishte shumë i dashur. Mjerisht, ai nuk është më. Një gjë është e sigurt, pasi Cedric nuk mund të harrojë mësimet dhe vlerat e kaluara mbi të nga Gramp i tij i ndjerë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë së Milan Skriniar Plus Faktet e Biografisë së Untold
Njihuni me gjyshin e Cedric Soares. Mjerisht, ai është vonë.
Njihuni me gjyshin e Cedric Soares. Mjerisht, ai është vonë.

Gjyshja Cedric Soares:

Fatmirësisht, Grammy e tij është shumë aktive, ndryshe nga shumë të moshës së saj. Ndërsa kompozoj këtë Biografi (Mars 2021), ajo sapo mbushi 88 vjeç. Cedric feston ditëlindjen e saj çdo 23 Janar. Kurrë një moment i shurdhër me këta të dy.

Cedric Soares është shumë i lidhur me gjyshen e tij.
Cedric Soares është shumë i lidhur me gjyshen e tij.

Fakte të Cedric Soares:

Duke udhëtuar me ju gjatë gjithë Bio-s së tij, ne do të përdorim pjesën tonë përfundimtare për të zbuluar më shumë të vërteta në lidhje me mbrojtësin e plotë. Pa zhurmë të mëtejshme, le të vazhdojmë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Philippe Coutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 1 - Ndarja dhe krahasimi i pagave të Arsenalit me qytetarin mesatar:

Që kur keni filluar të shikoni Cedric Soares'Bio, kjo është ajo që ai ka fituar me Arsenalin.

£ 0
BANESOREPaga e Arsenalit në Paund ()Paga e Arsenalit në Euro (€)
Në vit:£ 3,385,200€ 3,930,477
Për muaj:£ 282,100€ 327,539
Në javë:£ 65,000€ 75,470
Në ditë:£ 9,285€ 10,781
Në orë:£ 386€ 449
Për Minutë:£ 6€ 7
Çdo sekond:£ 0.10€ 0.12
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë

A e dini?… Qytetari mesatar i MB që fiton 35,000 £ (në vit) do të duhet të punojë për tetë vjet për të bërë pagën javore të Cedric Soares në Arsenal.

Fakti # 2 - Profili i Cedric Soares (FIFA):

Kur ai të dalë në pension, tifozët e futbollit do ta kujtonin Cedric për ekuilibrin dhe lëvizjen që ai solli në lojë. Mbrojtësi i djathtë është i madh kur bëhet fjalë për fuqinë, mentalitetin dhe aftësitë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë së Fredi Ljungberg Faktet e Biografisë së Untold

Cedric Soares posedon një stil të ngjashëm loje me atë të yjeve që rriten shpejt Reece James Ki-Jana Sidoqoftë.

Fakti # 3 - Feja e Cedric Soares:

Prindërit e tij i dhanë emrin e një djali të krishterë (Cedric), që do të thotë "i sjellshëm" dhe "i dashur". Gjithashtu, futbollisti lindi dhe u edukua në një familje të krishterë-katolikë. Cedric është në mesin e më shumë se 80% të popullsisë katolike Portugeze.

Përmbledhje e biografisë:

Tabela më poshtë përmbledh historinë e Cedric Soares.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Philippe Coutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
PYETJET BIOGRAFIKEPërgjigjet WIKI
Emri i plotë:Cédric Ricardo Alves Soares
Data e lindjes:31 gusht 1991
Mosha:30 vjeç dhe 1 muajsh.
Vendi i lindjes:Singen, Gjermani
prindërit:Z. dhe Znj. Alves Soares
vëlla:Kevin Soares (vëllai i madh)
gruaja:Filipa Brandão
Fëmija:Siena Soares
Feja:Krishterimi (Katolik)
Zodiaku:Virgjëresha
Te ardhura neto:15 milion paund (statistikat 2021)
Pozicioni i lojes:Mbrapa djathtas
Gjatesia:1.72 metra OSE 5 këmbë 8 inç
Edukimi:Akademia Rinore Sporting CP
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundim:

Biografia e Cedric Soares u mëson futbollistëve të ardhshëm për vetëvendosjen. Si fëmijë, ai kishte aftësinë të kontrollonte të ardhmen e tij.

Me mbështetjen nga prindërit, vëllai i madh (Kevin) dhe trajnerët, Cedric vazhdoi të përmbushte ëndrrën e tij të vjetër të fëmijërisë.

Faleminderit që qëndruat me Lifebogger deri më tani në Historinë e Jetës të futbollistit Portugez të lindur në Gjermani.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Marcelo Brozovic Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ekipi ynë përpiqet të ofrojë me drejtësi dhe saktësi, Futbollistë portugezë tregime. Me mirësi na kontaktoni nëse vëreni ndonjë gjë që nuk duket si duhet në Bio në Cedric.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet